Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    No wciągnęła aż byłam w szoku 100 :shocked: wcześniej kończyło sie na kilku łyżkach !

    Dzisiaj było podobnie.... no i mam powtórkę z rozrywki Franek też tylko mamusine jadł :confused: widocznie moje dzieci nie lubią papek tylko jak coś się pałęta pojedynczo :wink:
    Powiedzcie mi a deserki jakieś robicie same?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    A taką zupkę to można mrozić?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Magg ja nie mrozilam ale kolezanka pakuje w pojemniki jednorazowe (takie apteczne do moczu) wklada w torebke zakreca i mrozi. ja gotuje co 2 dni bo dla mnie to nie problem. deserkow jako takich nie robie bo nie mam dojscia do owocow ze sprawdzonego miejsca. czasami mama przyniesie gruszke dla Krzysia od kolezanki z pracy to wtedy mu daje, no i po pol banana co 2-3 dni zjada.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    PRZYKłADOWE MENU DZIECKA - wg Bobovity dla dzieci 4-6m
    oraz PRZYKLADOWE MENU DZIECKA w wieku 6-9m
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    HEJ DZIEWCZYNY KTORAS PISALA ZE DAJE DZIECKU KISIEL TYLKO NIE PAMIETAM KTORA A PISZE MIANOWICIE BO WYPATRZYLAM DZIS W SKLEPIE KISIEL Z DELEKTY JABLKOWO MARCHEWKOWY JA OSOBISCIE BYLAM ZDZIWIONA ALE PISZE DLA INFORMACJI NO I SAMA KUPILAM SOBIE NA SPROBOWANIE BO JESTEM CIEKAWA SMAKU
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Mamodusi a jaki ma skład?
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    ZARAZ NAPISZE
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    ja jakos do tych kupnych kisieli nie mam przekonania
    zbyt duzo konserwantow i tych paskudnych E... jesli juz bede robila to sama chociazby z sokiem malinowym czy porzeczkowym - jest pyszny :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    No tak ale napisalam bo jednak ktoras z dziewczyn podaje a napewno lepszy jablkowo marchewkowy niz jakis inny smak
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Dzięki Mamodusi, Maksiowi bym go nie dała ale sama chętnie bym go spałaszowała :tooth:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Dam ci jutro znac jaki w smaku ja tez dusi bym nie dala ale to na prube dla mamy:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aniu super te linki o karmieniu, chyba zmienie schemat karmienia Matusia, za mało chyba dostaje jedzenia, patrząc na wiek. A jak z kubkiem niekapkiem, bo Matuś bardziej się nim bawi i gryzie niż pije.
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    dziewczyny gotowalyscie jablka przed potarciem jak radzi bobovita? mi by to do glowy nie przyszlo, sparzylabym tylko skorke po umyciu przed obraniem
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008 zmieniony
     permalink
    100krociu gotowane jabłuszko będzie łatwiej trawione niż surowe. Na początek lepiej podać takie a potem przejść na zwykłe surowe.

    Ja jeszcze nie podawałam jabłka, zamierzam niedługo, jak skończę wprowadzać zupkę - ale pierwsze jabłuszko będzie ze słoiczka ma potem to pewnie surowe starte.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Trzy dni temu podałam chłopaków skórkę chlebka do spróbowania - bardzo im się podobało i smakowało - nie mamy żadnego uczulenia :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    ja tez Krzysiowi ze 3 razy dawalam tyle ze on jak ja smakuje to z regyuly konczy sie to odmemlaniem kawalka wiekszego i wyciaganiem mu z buzi... ogolnie to jakos sie boje ze sie zakrztusi

    aha dzisiaj znowu dawalam mu gruszke taka surowa - tre na plastikowej tarce i ze sredniej gruszki jest caly sloiczke 130gram no i cenowo jednak sporo taniej :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    A ja dostałam dzisiaj pełną siatę niepryskanych jabłek od kumpeli, mam nadzieję, ze Maksiu nie ma właśnie na jabłka uczulenia bo szkoda by było ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    to moze sprobuj mu podac pieczone?
  1.  permalink
    dziewczyny- czy któras Z Was dawała Sinlac? To ponoc kaloryczna kasza- więc przy nocnych akrobacjach mojej gwiazdy moze bym i ja bym ją napasła?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Na razie było tylko jabłko-dynia ze słoiczka, samego nie podawałam, więc nie wiem jaka byłaby reakcja. Ta lekarka, która jutro przychodzi jest alergologiem, więc mam nadzieję, ze da mi jakieś wskazówki. Bo nie wiem czy jeśli ma uczulenie właśnie na jabłko to kiedy mogę mu spróbować je na nowo podać? I czy właśnie może mieć uczulenie na jabłko surowe a na pieczone już nie? Albo na przykład tylko na "słoiczkowe" Ufff.. tyle mam pytań jutro do niej ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Jemma neonatolog mowila ze najlepiej odczekac tydzien od proby po ktorej nastapila alergia. radzila tez zeby podac sloiczkowe bo na takowe dzieci rzadziej maja uczulenie niz na dzialkowe. ponoc to nie tylko to ze sa "sypane" powoduje alergie, takze sposob w jaki sa przechowywane co mnie szalenie zdziwilo. wypytaj sie koniecznie o te jablka bo Krzys reaguje plamkami i na surowe i na pieczone i na sloiczkowe (nawet z innymi owocami) jesli podane w ilsoci przekraczajacym lyzeczke od herbaty

    Aga - myslisz ze jak ja zapchasz to bedzie lepiej spala??
  2.  permalink
    nie wiem- :cry:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga nas temat pasienia nie dotyczy , wszelkie kaszki z mety odpadają :wink:
  3.  permalink
    jemma- no szukam jakiegos złotego środka...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga - spróbuj, może akurat da ci dłużej pospać po tej kaszce. A czym ona się różni od zwykłej? A dawałaś Hani już zwykłą kaszkę na noc?
  4.  permalink
    Dawałam i gucio.
    Po 1 musi byc juz podłączona do mnie do rana.:confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga a moze napisz zapytanie do dietetyka na jakims forum? chyba na gazeta.pl mozna napisac ale nie jestem pewna. w ostatecznosci wysli pyt na stornie nestle :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga to może nie chodzi o jedzenie? Oj ciężko będzie jak pójdziesz do pracy ... Wiem, że się ze mną nie zgadzacie ale ja bym jednak starała się oduczyć zasypiania przy piersi ...
  5.  permalink
    Wiesz jemma- mi nie chodzi o sam moment zasypiania tylko o te cholerne noce. I ja juchyba nie umiem jej oduczyc :(
    Opisz mi jak to zrobiłas, co?
    W pracy bede wyglądac jak Zombi po takich ekscesach nocnych :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Jemma ja probowalam i Gabryche i Krzysia oduczac i d.... chociaz na szczescie Krzys potrafi zasnac jeszcze u M w ramionach. ogolnie to ja jestem mocno przewrazliwiona i jak on kweka i stepka to ja pedem lece bo zaraz czarne scenariusze sobie krece... no ale coz jak go rozpuscilam to mam... on juz nawet lzy na zawolanie leje :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga przynajmniej nic nie mow ze to Hania CIe tak wykancza, kolezanki (i koledzy) pozazdroszcza pozycia malzenskiego :tooth:
  6.  permalink
    hehehe...Myslisz? A kto by chciał miec udane pożycie z Zombi? :tooth:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    oj troche tapety i bedzie super...

    a swoja droga to ja bym z tym SINLAC zaryzykowala... wiem ze moja kolezanka podaje malemu na noc sloiczki z kaszka HIPPa i mowi ze po tym spi lepiej.
  7.  permalink
    kupiłam dzis tą Hippa w słoiku- ale jeszcze jakoś nie mam odwagi jej dac... Cena tez niezła- prawie 5 zł za słoik...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Ale o to właśnie chodzi, ze jeżeli dziecko nie nauczy się zasypiać wieczorem bez cyca to nie będzie przesypiało nocki. Jeżeli jest przyzwyczajone do zasypiania przy "czymś" : cycu, butelce, kołysaniu itd. wieczorem, to potrzebuje tego samego aby zasnąć w nocy. Zasada jest taka, że dziecko musi się nauczyć zasypiać samo. To jest trudne, bo na pewno będzie płakać przez pierwsze wieczory ale naprawdę działa!
    Różne są szkoły co do tego jak ma się zachować rodzić podczas płaczu (od zupełnego lekceważenia do brania co chwila na ręce). Moim zdaniem najlepszą jest wchodzenie do pokoju na chwilę i wychodzenie (na coraz krótszą chwilę i coraz później)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    no cena powalajaca ale ja tez mam 1 w szafce tak na wszleki wypadek. chyba Myszorka pisala ze w kauflandzie jakis odpowiednik kupuje ale nie jestem pewna na 100% czy i kaufland chodzilo
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga dla Ciebie


    Zdrowe niemowlęta od 5. miesiąca życia, u których istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych (np. w najbliższej rodzinie występują przypadki alergii).
    Niemowlęta od 5. miesiąca życia z objawami alergii pokarmowej na białko mleka krowiego i/lub białko soi.
    Niemowlęta od 5. miesiąca życia oraz starsze dzieci i dorośli, którzy stosują dietę bezglutenową.
    Stanowi pełnowartościowy, samodzielny posiłek.
    Stosowany w alergii na białko mleka krowiego i/lub białko soi - jako uzupełnienie karmienia naturalnego lub preparatami mlekozastępczymi.
    Stosowany przy zapobieganiu alergii na białko mleka krowiego.
    Stosowany w diecie bezglutenowej (celiakia).
    Stosowany w nietolerancji laktozy (np. po biegunkach).
    Przy przygotowywaniu nie dodawać mleka ani preparatów mlekozastępczych.

    Nam ta kaszkę polecała pediatra jak maluchy miały skazę :wink: Ponoć dobrze tolerowana przez dzieci.
  8.  permalink
    No ja czytałam te książki trejsihogowe, ale ja nie wiem, czy jestem w stanie wytrzymac ten płacz :cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Jemma tylko gorzej jak sie pokoj dzieli z dzieckiem :wink: i z tym przesypianiem nocy to chyba tez nie do kocna prawda - Krzys zasypia tylko na cycku a ladnie przesypia noce i to juz od dawna. mysle ze to wsyztko zalezy od dziecka. czasami moze tez od tego czy ciaga smoczka/kciuka czy swoj odruch ssania zaspokaja przy maminej piersi
  9.  permalink
    dzięki jemma i Izunia :kissing:
    I Ania oczywiscie tez :)
  10.  permalink
    jemma- a kiedy odzwyczajałas młodego? Ile miał miesięcy?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    U mnie to chłopaki od samego początku śpią w łóżeczkach - no ale nie poznały mamusinowego cycucha - ehhhh :neutral:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny: ja nikogo do niczego nie zmuszam, chcę tylko napisać, że u mnie to zadziałało i moim zdaniem zawsze warto spróbować.

    Maksiu miał chyba miesiąc, już nawet dokładnie nie pamiętam. Trudniejsze u nas było usypianie w dzień, bo był taki czas, że zasypiał tylko na leżaczku :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Izunia a czy podawalas juz chlopcom biszkopty? moje 2 kolezanki mama majowa i mama lipcowa juz daly jakis czas temu a ja ciagle mam obawy
  11.  permalink
    No widzisz Izunia- zawesze jest jakies "ale"
  12.  permalink
    jemma- ja wiem,że nie zmuszasz... Ja chcę skorzystać z Twojego doświadczenia
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aniu jeszcze nie - ale właśnie się waham :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    JEMMA: Ale o to właśnie chodzi, ze jeżeli dziecko nie nauczy się zasypiać wieczorem bez cyca to nie będzie przesypiało nocki. Jeżeli jest przyzwyczajone do zasypiania przy "czymś" : cycu, butelce, kołysaniu itd. wieczorem, to potrzebuje tego samego aby zasnąć w nocy.
    Jemma nie zgodzę się. Weronika zasypia mi na rękach przy cycu od urodzenia, nastepnie wkładam ją do łóżeczka i śpi do rana. Budzi się w okolicy 7 rano rzadko kiedy wcześniej a coraz częściej po 7

    Te kaszki w słoiczkach są w kerfurze nie pamietam ceny bo kupiłam ja raz i stwierdziłam ze lepiej mi jest kupić kaszkę smakową nestle kleik ryzowy i nan - dlaczego tak. Robię jej na gęsto około 120-150ml i gdybym zrobiła bardzo gęstą smakową byłaby za słodka, więc mieszam pół na pół z kleikiem i robię to na nanie. Mimo wszystko jest taniej no i więcej niż taki słoiczek - Weronik pochłonęła go i dalej chciała jeść
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.