Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    Witam :-)
    urlop minąl strasznie szybko a ja z nowym cyklem rozpoczynam nowe starania, widzę, że jest roszkę nowcyh osób i pare ciekawostek poczytałam :-), miłego wieczoru wszystkim
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    Powodzenia w starankach - trzymam kciuki za weteranki jak i nowe staraczki - spełnienia marzeń KOBIETKI :grouphug:
    • CommentAuthorewell20
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    no dzis nadal mam 37.0' dzis 3dc
    a moja @ wyglada na sluz taki ciagly z krwia i jest go srednio

    przy 1 dziecku tez tak mialam @ przyszla normalnie ale nastepna juz nie!!!
    a sie dowiedzialam jak bylam w 8tyg.

    a czy to moze byc tez jakis stan zapalny jak temp. wciaz jest wysoka??

    a skasowalam bo nie chce placic!!!:shamed:
    wlasnym zakresie go prowadze :bigsmile:
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Witam dziewczyny:-)
    troszkę ciekawych rzeczy sobie tu poczytałam:-) Właśnie zaczynam swój pierwszy cykl staranek. Zobaczymy jak będzie. Mam pytanie, może któraś z Was już tak miała i ma jakieś doświadczenie:bigsmile:Chodzi o to, że chcielibyśmy z mężulkiem mieć dzidzię, ale poroniłam 6 miesięcy temu i po poronieniu mam jakiś dziwne cykle szczególnie fazę lutealną. Nie trwa ona długo ok 10 dni ale czasem nawet nie i tempka najwyższa 36,8 ale przeważnie 36,6 czasem spada poniżej. No i nie wiem czy bezpiecznie jest zachodzić w ciążę, czy ją utrzymam przy tak niskiej tempce w fazie lutealnej czy nie lepiej iść najpierw do lekarza:-)) Trzymam kciuki za starające się:-)))))))))))))))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    wsub, zawsze warto najpierw pójść do lekarza, doradzi ci co i jak jak masz krótką faze lutealną, to może przepisać ci duphaston albo doradzić coś innego, napewno wizyta u lekarza, nie zaszkodzi..pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    wsub - a przed pierwszą ciążą obserwowałaś się? robiłaś wykresy?
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Lily obseruję się cały czas przed pierwszą ciążą też i miałam książkowe wykresy czyli temperatura niska 36,3 wyższa 36,8 faza lutealne około 12,14 dni.A teraz nie wiem co się dzieje ani jeden wykres nie był ok. Nie chciałabym drugi raz poronić:-(
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    ja na zbyt krótką lutealną przyjmuje luteinę czyli progesteron dodatkowy
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    I co pomaga cosik?? Ja tak sobie myślę, że może z M spróbujemy, jak się nam nie uda przez jakiś czas to wtedy popędzę do lekarza:-)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    lutealną przedłużyło ale narazie staranka bezowocne :confused:
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    A jak długo się staracie?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    ok pół roku będzie - także niedługo :)
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Acha:-) Trzymam kciuki:-)))Boże pół roku jak się czegoś bardzo pragnie to tak długo...:-)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    wsub - ech u mnie to nie będzie takie proste bo przy okazji niedomagania lutealnej wyszła choroba tarczycy - także leczenie w toku
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Witam ja od stycznia bo wtedy dotarło do mnie, że juz jakiś czas nic się nie dzieje, od lipca znalazłam się tu i zaczynam się zapoznawać z wszelkimi metodami obserwacji może to coś pomoże, a tak naprawdę nie stosuję żadnych środków od października czyli od ślubu już, no to w sumie trochę czasu już minęło jakby nie było ech..
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Wiecie co to jest jakiś koszmar żeby człowiek normalnie nie mógł w ciążę zajść. Mnostwo ludzi ma z tym problemy, Ja co prawda z pierwszym dzidziusiem zaszłam od razu ale teraz się martwię, że przez lutealną nie utrzymam ciąży! No ale zobaczymy, popróbujemy. Za nas wszystkie trzymam kciuki, oby jak najszybciej!!!:-)))
    To tarczyca może utrudniać poczęcie dziecka?????:shocked:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Może może, tarczyca to gruczoł dokrewny wytwarzający hormony więc jej zaburzenia źle wpływają na poziom innych hormonów - taka reakcja łańcuchowa (urok układu hormonalnego)
    a jak wiadomo nasza płciowość i płodność są silnie z hormonami związane
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Płodność jest nierozerwalnie związana z układem hormonalnym, a więc z czynnością tarczycy również: od samego poczęcia, przez wewnątrzmaciczny rozwój dziecka aż po poród.
    Pomyśl, ile jest nastoletnich, niechcianych wpadek. Coraz więcej.
    --
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    ech z tymi ciążami niestet i naprawdę sporo dziewczyn ma problemy a co do tarczycy no to chyba jak hormony to zapewne może :shocked: wsyzstko jakoś tak nie lekko się okazuje a każdy myśli, że zjaść w ciążę to nic prostszego prawda...jak widać :confused:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    to że nie jest to proste wiedzą chyba tylko te pary co się już jakiś czas starają...moja koleżanka była w szoku gdy powiedziałam iż w dniach płodnych nie ma 100% że jeżeli będziemy się starać to będzie ciąża
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    jednak nadal najbardziej wkurzaja mnie komentarze osób, które 'wpadły' i niejdnokrotnie tego dziecka nie chiały, często słyszę no jak to a wy wciąż nie macie dzieci, nie planujecie i w ogóle grrrrrr, trafia mnie wtedy, cóż jak juz pisałam tłumaczyć każdemu co i jak nie nie mam ochoty....ale jakiś takt się należy moim zdaniem ale to tylko moje skromne zdanie ;-)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    podzielam Twoje skromne zdanie Anna :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Wpadkowicze mogą mieć sporo goryczy w sobie i żal do losu, że wyszło jak wyszło. Może to przez nich przemawia?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    mi się wydaje że raczej mają poczucie niemożności uniknięcia ciąży i łatwości z jakim w ten stan się wchodzi :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Pewnie tak.
    Nie mówiąc już o braku kontroli własnej płodności, do której każdy ma prawo. Tym gorzej, jesli używali tzw. nowoczesnych i skutecznych metod jej zwalczania. Wtedy już tylko krok do rozwiązań ostatecznych, które pozwalają odzyskać kontrolę płodności...
    --
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Masz rację Lily ludzie myślą że jak masz dni płodne to na 100% zajdzie się w ciążę:-) I tak zazwyczaj jest jak się nie chce dziecka, ale jak się chce to jest problem. Dziwna ta ludzka psychika, że im człowiek bardziej się stara i im bardziej mu zależy tym dłużej czeka...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Nie tylko zwykli ludzie, sam Lew-Starowicz tak pisał.
    --
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Zgadzam się w 100%...tak to chyba jes, że myślą, że skoro jest 'odpowiedni czas' (chodzi mi o płodność) to nie ma innej opcji jak tylko zajść w ciążę dziwi mnie natomiast, że nikt się nie zastanawia, że skoro z ich myślenia tak wynika a ktoś nie zachodzi w ciążę to może do cholery (przepraszam) po drodze się pojawia jakiś problem i ładnie, miło i taktownie byłoby po prostu nie pytać ciągle, trochę logicznośc toku myślenia u tych osób wydaje mi się zaburzona ;-) a nam pozostaje się tylko nie denerwować czy też nie martwić...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Annna - to nie musi być żaden problem przecież szansy na ciążę jest tylko 30 %...
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    tzn Lily?
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    nie musi zgadza sie ale u mnie chyba jest niestety więc dlatego tak napisałam tak napisałam :-) ale co i jak zobaczymy 17 wrześia będę mieć wszystkie wyniki badan i będę wiedzieć a czym stoję a na razie się nadal staramy ale to już troszkę trwa w moim przypadku :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Przeciętna para ma 30-40% szans za zajście w ciążę w ciągu całego okresu płodności w jednym cyklu.
    --
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Dzięki Amazonka:-)Wiecie jak tak sobie tu czytem to co piszecie to mi oczy wychodzą na wierzch:shocked:
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Jaką Wy macie wiedzę!!!!!
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Amazonka a jakbyś ty przyjęła wiadomość że jesteś w ciąży ?
    --
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    wsub dziewczyny są 'oblatane' hihi ale wiesz jak coś się dotyczy to próbujesz się jak najwięcej dowiedzieć, ja się też strasznie tu dokształcam, czytam wszystko i pochłaniam :-) próbuje jak najwięcej wyciągnąć dla siebie z tych informacji wszelkich
    • CommentAuthorwsub
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Masz rację Anna:-) Jak tu z Wami posiedzę to może i ja będę trochę mądrzejsza:-)
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 14th 2007
     permalink
    ojjj coś tu strasznie cichutko dzisiaj
    •  
      CommentAuthorAnaa
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    dziewczyny ja myslalam ze naprawde duzo wiem ale teraz widze ze bylam w bledzie. czytajac wasze rozmowy duzo sie dowiedzielam i bardzo mi to pomoglo. zamierzam sie starac o druga dzidzie i teraz mniej wiecej wiem co i jak. chcialabym przczytac wszystko o czym tu dyskutowalyscie ale to chyba niemozliwe bo zajelo by mi to cala wiecznosc
    --
    •  
      CommentAuthorAnaa
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    mam glupiutkie pytanko. chciala bym zalozyc sobie notes od nastepnego cyklu i czy mogly byscie mnie poinformowac gdzie moge taki dostac i jak on sie konkretnie nazyna? nigdy wczesniej nie staralam sie o dzidzie i poprostu jestem zielona, do niedawna nie wiedzialam nawet ze taki notes istnieje. obecnie mieszkam w anglii i tutaj cokolwiek kupic to tragedia bo nie wiem gdzie mam szukac. byla bym bardzo wdzieczna za informacje.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Hej Ana, niestety, przeczytanie wszystkiego tu jest bardzo trudne, ale wiele informacji "przefiltrowanych" znajdziesz w Wiki. Albo poodznaczaj najpierw dyskusje, które Cię stanowczo nie interesują, a potem systematycznie przerabiaj resztę :)

    Notes? Wystarczy kartka A4 w kratkę i linijka. No, albo 28dni :) Poza tym ze stron NPRowych można pobrać gotowe arkusze obserwacji.
    --
    •  
      CommentAuthorAnaa
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    ok dzieki. jestem tym wszystkim strasznie podekscytowana bo nie myslalam narazie o drugim dziecku, decyzja przyszla z dnia na dzien i moj maz myslal ze zartuje a potem ze oszalalam:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    zagłosujcie prosze :)) http://www.t-k.pl/galeria/picture.php?/1141/category/16
    z gory dziekuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeAug 16th 2007 zmieniony
     permalink
    cześć Ana, na tej stronce znajdziesz karty do obserwowania cyklu: wg metody angielskiej
    •  
      CommentAuthorkathia
    • CommentTimeAug 17th 2007
     permalink
    witajcie dziewczyny
    zalogowałam się kilkanaście dni temu i obserwuję swoje objawy. to jest mój 3 cykl starań o upragnione maleństwo. mam nadzieję, że znajdę u Was słowa otuchy w "gorsze dni" i pomoc w interpetacji mojego wykresu. pozdrawiam Was serdecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 17th 2007
     permalink
    Witaj Kathia,

    chętnie Ci pomożemy, ale musiałabyś udostępnić nam swój wykres.
    --
    •  
      CommentAuthorkathia
    • CommentTimeAug 17th 2007
     permalink
    coś mi internet szwankuje
    Fiufiu będę pisać na tym forum żeby nie dublować.
    Wykres powinien być udostępniony.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam :smile:
    --
    • CommentAuthorewell20
    • CommentTimeAug 17th 2007
     permalink
    hejka a u mnie nadal wysoka temp.!!!
    do ginka ide za 2 tyg zobaczymy co mi powie!!!]
    a dzis 7dc ....
    :neutral:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 18th 2007
     permalink
    ewel, a testu nie możesz zrobić?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeAug 18th 2007
     permalink
    hello witaj kathia :, ewell no jak temp. wciąż wysoka to chyba dobrze skoro jesteś ,w temacie' starających się a zapytam za giga25 o ten test miałabyś już może jakiś pogląd na sprawę ;-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.