Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Wg Rotzera półtorej godziny różnicy w pomiarze jest dopuszczalne, chyba, że zmierzysz o 7.30 (lub później) to wtedy trzeba to zaznaczyć.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    • CommentAuthoraureuska
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Dzieki dziewczyny
    w wolnej chwili zaglebie sie w lekture
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Trochę czytałam na temat tej korekty i jedno jest pewne. Lepiej jednak mierzyć o stałej porze, a jeśli już stosować korekty. to przy sporym doświadczeniu :bigsmile: Nasi eksperci tutaj się trochę wypowiadają na ten temat: http://forum.28dni.pl/discussion/599/metoda-angielska/
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Aureusko, ja w podobnej sytuacji na wykresie zaznaczam temerature skorygowana (+ 0.1 stopnia na godzine opoznienia w pomiarze), zaznaczam jako zaklocona (bo nie ufam tym obliczeniom) i pomiar zapisuje w notatkach. Jesli taka sytuacja ma miejsce na poczatku cyklu lub w III fazie to wlasciwie taka jednodniowa dziura na wykresie nie jest jakims wielkim problemem. Wbrew obiegowej opinii NPRowiczki to nie roboty i od czasu do czasu moze im wypasc jakas wyjatkowa sytuacja. Kazda z metod to uwzglednia (nawet jesli dziura sie zrobi w okolicach skoku).
    Najlepiej oczywiscie starac sie zawsze mierzyc o stalej porze.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    MegB, dobra robota.
    Ja też nie ufam obliczeniom, mimo że stosuję angielską. Wolę zostawić dziurę.
    --
    •  
      CommentAuthorpatrisha5
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Witam Dziewczyny.Jestem załamana tempka mi dzisiaj spadła:wink:.Chyba zrobiłam błąd,że nie wziełam wczoraj tego duphastonu,tylko dzisiaj.Ale pech...
    -- Kiedy rozpocząć starania?
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    z tego co już zdążyłam w mojej mądrej książeczce przeczytać - jednorazowy spadek temki może się zdażyć w fazie wyższych temperatur :))
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    a co tu tak cicho? mam pytanie o wiesiołka. Dzis jest moj 7dc, wiesiołka zaczęłam od 4dc, ale wczoraj dowiedzialam sie ze 12dc bede miala HSG, wiec czy mam nadal brac tego wiesia? czy zostawic na nastepny cykl, zakładajac ze ten bedzie juz niestarankowy?
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Cześć Adaja :). Ja bym brała, bo wydaje mi się, że takie rzeczy działają na dłuższą metę a nie od razu
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Zresztą na pewno nie zaszkodzi :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    faktycznie cicho tu :))
    Miłego dnia Wszystkim!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    No i piąteczek dziewczynki :rolling:
    Tak mi się chce już weekendu, że najchętniej już bym wyszła z pracy :wink:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    a mnie obojętne, i tak jutro do szkoły :P ale cieszę się, ominie mnie sprzątanko :P
  1.  permalink
    Mam do was pytanie, czy po luteinie moga się nasilic bóle podbrzusza i jajników???? Dla mnie to za wczesnie jak na takie bóle....
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    mnie po luteinie ( a także w trakcie jej brania) zawsze bolą jajniki jak nie wiem co ( dzieki tym tabletkom wiem ,ze napewno je mam i że pracują):wink:. Podbrzusze mniej ,za to piersi do tej pory, a juz zaczełam drugi cykl. Nie wiem kiedy to się skończy, bo juz mam tego bólu dosyć. Tak wiec musisz to przetrzymać jakoś, innej rady nie ma.
  2.  permalink
    Dzięki Lama mam nadzieje, ze mi to przejdzie :(
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 10th 2008
     permalink
    no ja po luteinie zbyt dobrze się nie czułam, ale to dlatego, że jak się ma cykle bezowulacyjne to nic nie boli prawie i wszystko gra :) więc po luteinie czuję się tak jak powinnam gdyby wszystko było ze mną ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 10th 2008
     permalink
    Cześć, czy po Luteinie macie skąpe miesiączki? Przy mojej ostatniej @ nic nie czułam, a zwykle zwijam się z bólu. I do tego tak małe krwawienie, że ledwo obfitsze od plamienia.
    I jeszcze jedno pytanie. Czy to możliwe, że test owulacyjny dał wynik pozytywny zaledwie dzień przed miesiączką. Dodam, że wyjątkowo zrobiłam test z porannego moczu.
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeMay 10th 2008
     permalink
    Co do testu owulacyjnego to ci nie pomogę, bo nie stosuję.
    Natomiast po luteinie moje miesiączki są różne - nieraz bardzo obfite ale za to krótkie, lub słabe, ale ciągnące się kilka dni. Także bywa różnie, mimo iż stosujesz te same leki.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 10th 2008
     permalink
    Cześć Andzia!
    W ulotkach testów jest napisane, że nie powinno się robić testu z porannego moczu, gdyż test może dać wtedy zafałszowany pozytywny wynik. Spotkałam się na 28 dni też z tym, że pod koniec fazy lutealnej np dzień przed miesiączką, dziewczyny robiły testy owulacyjne w celu wczesnego potwierdzenia ciąży. Jeśli chodzi o opinię prawdomówności testów owu, to wytrawne użytkowniczki nie mają najlepszej. Tzn testy czasami wychodzą nie tak jak powinny :)
    A co do pierwszego pytania, niestety nie pomogę

    Pozdrawiam
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 10th 2008
     permalink
    Na dzień przed okresem może pojawić się też śluz dobrej jakości. :-)
    --
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeMay 10th 2008
     permalink
    Andzia zrób test ciążowy !
    •  
      CommentAuthorEmiwaW84
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    czesc dziewczynki mam mały proble, chociaz raczej bym powiedziała ze on jest DUZY!!! otatnie dwa moje cykle wyglądają tak wielki ogromny zygzak i mam podejrzenia że są to cykle bezowulacyjne. Chciałam sie zapytać czy jest to możliwe (mówiąć o fizjologii)że one tak wyglądaja, nie wiem czy mam sie juz zgłaszać do ginekologa czy poczekać jeszcze jeden cykl.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    Jak długo się obserwujesz? Jaką metodę interpretacji stosujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorEmiwaW84
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    jedynie obserwacja temperatury i śluzu ale śluz i tak mam cały czas taki sam biały i strasznie lepki ale nie rozciągliwy.
    •  
      CommentAuthorEmiwaW84
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    a obserwuje sie 3 miesiąc
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    ja wiem tylko na podstawie własnych obserwacji i po przeczytaniu książki billingsa, że jak śluz przez cały cykl jest taki sam to znaczy że owulacji brak, niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorEmiwaW84
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    tak sobie myle że jeszcze poczekam nastepny cykl.... patrząc na to wyotrzonym okiem... i pójde z duszą na ramieniu, troszke sie boje.
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    Dziękuję Wam bardzo za komentarze.
    Tego dnia miałam wyrywane dwie ósemki i jako odpowiedzialna przyszła mama, wolałam się upewnić, czy jakaś fasolka we mnie nie zakiełkowała. Słyszałam opinie, że test owulacyjny wychodzi pozytywnie w ciąży, a tylko taki test miałam w domu. Po drodze do pracy zakupiłam test ciążowy i ku memu rozczarowaniu (zawsze jestem rozczarowana) wyszedł negatywny.

    PS. Nie polecam rwania ósemek :cry:
  3.  permalink
    A mnie nigdy nie wychodzą testy owulacyjne.
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Witam wszystkie staraczki poniedziałkowo i baaaardzo słonecznie :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Witaj MegB, u mnie też piękne słoneczko. Zapowiada się dobry dzień. :słonko:

    Widzę, że tak jak ja świętujesz w czerwcu pierwszą rocznicę ślubu. Szykujecie coś specjalnego? My obchodzimy 23/06, w dzień ojca. Rodzinka już nie może doczekać się kolejnej imprezy :wink:
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Hej Andzia :bigsmile:
    My nic nie szykujemy, bo jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tego dnia będziemy jechać nad morze :cool:
    Już nie mogę się doczekać - pierwsza rocznica ślubu na plaży :rolling: Ciekawe czy faktycznie wszystko się uda...A u Was widzę będzie impra :peace:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Na razie nic konkretnego. Rodzinka się dopomina, a my generalnie nie mamy nic przeciwko :bigsmile:

    Długo sie staracie? Ja na razie próbuję uporządkować moje hormony, progesteron niziutki, długaśne cykle. I na dodatek prawdopodobnie niedoczynność tarczycy. We wtorek idę do gin., to naświetli mi nieco mój stan.

    Bądźmy dobrej myśli :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Jestem i dobrej myśli i staram się wybić z głowy "staranie się" . Bardzo chcę mieć już dzidzię, ale nie chce, żeby ta myśl zdominowała moje życie. Obiecałam mężowi, że nie będę szaleć i staram się tego trzymać. Powiedzmy bardziej intensywne myślenie o dziecku mamy od stycznia. Mam nadzieję, że wkrótce się uda nam wszystkim :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Przyłączam się do nadziei :))
    I pozdrawiam serdecznie!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    powodzenia Dziewczyny!! 3mam kciuki za Was no i za siebie, my startujemy ze starankami od sierpnia:)
  4.  permalink
    A u mnie niedługo minie rok jak podjeliśmy temat staranek i uczynilismy pewne kroki ku temu :wink: ale jak na razie dzidzi nie ma..za to superową mam w tym cyklu tempke :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Może to Wasz szczęśliwy cykl? :thumbup:
    Trzymamy kciuki :peace:
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeMay 12th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Dziękujemy Esia :jumping:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Esia, super!!!!!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Esia dzięki za boćki, jutro bede o tej porze już w polsce, więc bede ich wyglądać bardzo intensywnie.:shocked:
  5.  permalink
    Andzia78 dzięki...może i tak...zobaczymy czy w pietek przyjdzie @ :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    :bigsmile:

    Ja zaczęłam kolejny cykl. Mam brać Luteinę od 16dc. Ostatnie cykle miałam bezowulacyjne. Myślicie, że Luteina to zmieni? Mam taką nadzieję :winkkiss:
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Cudny wykresik Asiu Joasiu :clap:
    •  
      CommentAuthorasia_joasia
    • CommentTimeMay 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Andzia78 bardzo dziękuje, tylko wiadomo z jakim zakończeniem....niestety @ przyjdzie :cry:
  6.  permalink
    Ja biorę teraz luteine i mam wiecej śluzu, ale aby cos zmieniła...to nie wiem...ja nie widzę tego. Bedziesz brała luteinę pod jezyk???
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    dziewczynki a u mnie w tym roku to mąż pierwszy zobaczył bociana i to lecącego więc wiedziałam że przyniesie nam jakieś zmiany, czego i Wam wszystkim życzę z całego serca:))):swingin:
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Aśka!!! proszę mi się cieszyć z wzorowego wykresu!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.