Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Aśka..no oczywiście, ze się cieszę...jest prawie wzorowy :)))) Mógłby się szczęśliwie skończyć :))))
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Asiu_Joasiu nie smuć się.

    Ja mam przepisaną luteinę dopochwowo 2 x dziennie po 1 tabletce. Bardzo jestem ciekawa jak na mnie zadziała. Do tej pory 2 razy ją brałam w celu wywołania miesiączki.
  2.  permalink
    Andzia78 ja właśnie taką biorę. A ja nie mam problem z @..wręcz przeciwnie ihihihi
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Dziewczyny do usłyszenia 23 maja. Powodzenia wszystkim staraczkom.:swingin:
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Witam w pochmurny wtorek.

    Asia_Joasia długo brałaś luteinę? Miałaś problemy z owulacją przed luteiną? Ja nie mogę się doczekać aż wszystko będzie w normie.
    Moja gin. potwierdziła, że mam niedoczynność tarczycy, ale wyniki badań nie są takie złe i wystarczy sam jod.
  3.  permalink
    Andzia78 nie nie miałam wcześniej problemu z owulacja, zreszta sama możesz zobaczyć moje wykresy. Ja mam problem z II krótka fazą mam zazwyczj 10-11 dniowa i babka stwierdziła, ze mam niedomogę lutealną. Tez stwierdzoną niedoczynnośc tarczycy i na nia biorę Eu..cos tam...mam to napisane nad wykresem ;), ale nie jest to dużo. A luteine biore dopiero od tego miesiąca.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Pewnie Euthyrox. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Chciałabym fasolkę jak wszystkie z nas. A tu czekaj ne efekty, ewentualną zmianę leków, kolejne cykle mijają... Brak mi cierpliwości do tych wszystkich diagnoz, leków...

    Gdzie pod wykresem znajdę te informacje, o których piszesz? Dziewczyny czasem umieszczają wyniki badań pod wykresami, a ja ich nigdy nie widzę. Może mój monitor wyświetla wybiórczo :wink:
  4.  permalink
    Amazonko wlasnie o niego chodzi ;) 1/2 na 30 minut przed rannym posiłkiem
  5.  permalink
    Andzia78 juz możesz wszystko u mnie zobaczyć ;) Mi 20 maja minie rok jak sie staramy...szmat czasu a tu jeszcze leczenie .....
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Dzięki Asiu_Joasiu, teraz wszystko widzę :clap:
    Trochę techniki i człowiek się gubi :wink:
  6.  permalink
    hihihihhii no widzisz...bezboleśnie...a ja jutro idę do diabetologa :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    ja byłam w ubiegłym miesiącu. Mam hipoglikemię reaktywną. Nie potrafię przejść na ścisłą dietę. Nie wiem od czego zacząć. A Ty przestrzegasz?
  7.  permalink
    Ja juz od tygodnia przestrzegam....3 pierwsze dni były ciężkie, a teraz to bajka. Jutro idę niech ustali mi dietę, bo nie wiem co i jak mam jeść. Na razie jestem na diecie 1200 kalorii - a zjadam 1000-1100. Bo takie mam zapotrzebowanie. Musze sobie wage kupic i glukometr.....normalnie masakra.
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Chcesz schudnąć? To trochę mało kalorii jak na dorosłą osobę.
    Mi powiedziano, że powinnam jeść ok 1600kcal dziennie a i tak moja waga będzie schodzić w dół.
  8.  permalink
    Ja musze schudnać...ale mi to naprawdę wystarczy....pewnie bedę musiała podwyższyć sobie kalorie...ale bym chciała wiedzieć jak mam planowac sobie posiłki, czy moge smazyc itp. Bo jak na razie tylko gotuje. A skąd jestes????
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Z Warszawy. A Ty?
    Mam do zrzucenia 5 kg po zimie. Co schudnę 1,5 to znowu przytyję przez weekend i grilla. Ach... Gdybyś chciała, to mogę Ci przesłać dietę dla cukrzyków na 180kcal. A jaką dietę stosujesz?
  9.  permalink
    Ja tez z Wawy. Ja mam więcej nić 5 kg do zrzucenia. Prześlę ci na priva to co ja stosuję .....
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Dziewczyny - dlaczego się odchydzacie, czy napewno musicie????

    Pozatym, przecież staracie się o dzidzię więc takie diety 1200kcal nie są wskazane! Teraz musicie się dobrze odżywiać, bo nie wystarczy tylko brać folik i inne witaminy, trzeba o siebie dbać. Ja musiałam przytyć zanim zaszłam w ciążę.

    Nie jestem w temacie, dlatego pytam, bo nigdy starające się na 28dni nie były na diecie!? :wink::wink::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorasia_joasia
    • CommentTimeMay 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja mam cukrzyce II grupy i musze się odchudzic by zajśc w ciążę i co wazne donosić ją....ale to dobra dieta, duzo warzyw, nabiału zero cukrów.

    Zresztą mi endykrynolog kazala, a ja sie słucham lekarzy ;) czasami hihihih
    •  
      CommentAuthorpatrisha5
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Witam Kobitki.Mam takie pytanie.Dzisiaj dostałam termometr Microlife MT 1622 i nie wiem,czy zacząć z nim pomiary w obecnym cyklu,czy w kolejnym.Jak myślicie?.No i jeszcze jedno,czy by mogła któraś Dziewczyna spojrzeć na mój wykres i wypowiedzieć się na temat,czy miałam owulację,czy może nie.Biorę aktualnie "Duphaston",na wydłóżenie fazy lutealnej,a w czwartek wybieram się do endokrynologa w sprawie moich badań ponieważ TSH mam zaniżony 0,20.To świadczy o niedoczynnośći tarczycy.Czy przez to,że mam taki wynik TSH mogę mieć cykle bezowulacyjne?.Mam nadzieję że Lekarka mi pomoże i przepisze mi jakiś lek żeby to unormować:wink:
    -- Kiedy rozpocząć starania?
  10.  permalink
    Patrisha5 nowy termometr używamy w nowym cyklu, bo pomiary moga być niemiarodajne.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Tak jest. Zajrzalam do Ciebie i teraz nie ma chyba juz sensu zmieniac termometru. W kazdym razie temperatury mierzone innym termometrem zasadniczo uwaza sie za zaklocone. Czyli jesli zdecydujesz sie na nowy termometr to wszystkie dotyczhczasowe pomiary beda niewiarygodne.
    A sam wykres, no coz... Ekspertka to ja nie jestem a niestety nie wyglada on jak owulacyjna ksiazkowa bulka z maslem... :confused:
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Hej hej :)
    Wpadam sie przywitać bo od następnego cyklu zaczynamy starania o juniora/kę :smile:
    Chyba będe tu często wpadać :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAndzia78
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Witaj Nives! Zapraszamy!
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    patrisha już chyba 5 raz ci mówie, że niedoczynność jest gdy TSH jest za wysokie, czyli powyżej 4,0 :D (u niektórych 4,2)
    uparciuch :P
    --
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    Nives! bedziemy 3mac kciuki!!:))
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    No ja mam nadzieję :devil:
    Teraz zabralam sie za czytanie co i jak - odkładać juz umiem teraz trzeba się postarać :tongue:

    Za was również trzymam kciuki i przesyłam mase uśmiechow :smile::smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    Witam wszystkie nowe i już zasiedziałe bywalczynie forum dla staraczek :bigsmile:
    Miłego dnia laseczki i dużo słońca :cool:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthormoniqac
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    to ja tez sie teraz przyłacze staram sie juz 2,5 roku wiec chyba mi wolno :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormartyska1
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    Witam.
    Jestem tu nowa :) Pozdrawiam i zycze miłego dnia.
    staramy sie o drugie dziecko i narazie mamy za soba 3 cykle.
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    powodzenia martyska1 !!!:)) buziaki:*:*
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    dziewczyny, może któraś z Was wyjaśni mi jak to jest z tym śluzem. Lepki jest niesprzyjający, uniemożliwia przeżycie plemniczkom - to już wiem. No ale, u mnie jest lepki był cały czas, dopiero w dniu skoku pojawiło się trochę rozciągliwego (mam na myśli porzedni cykl). Natomiast rewelacyjny śluz, jakby płodny, mam dwa-trzy dni po @, trwa to kilka dni, a potem zaczyna się faza lepkiego śluzui tak do skoku. No i moje pytanie brzmi, skoro te 6 dni przed skokiem mają być najbardziej płodne, to niby jakim cudem skoro sluz mam niepłodny i niesprzyjający ??:confused:
    •  
      CommentAuthorEdka81
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    esia ja mam gorzej ja sluz taki niby plodny to mam przed sama @ poczekamy moze ktos nam napsize cos madrego na temat sluzu
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    gdzieś Amazonka pisała że przed @ to może być śluz płodny, więc chyba nie masz się co stresować.
    dla mnie tylko zagadką jest jak zajść w ciążę nie mając śluzu płodnego, lub mając go 1 dzień :smile:
    •  
      CommentAuthormoniqac
    • CommentTimeMay 16th 2008 zmieniony
     permalink
    a co jak rano jest lepki potem plodny a wieczorem znow byle co ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Wszystkie objawy trzeba interpretować RAZEM. Dopiero na podstawie interpretacji wg wybranej metody można wyciągać wnioski o płodności. Śluz dobrej jakości może się pojawić ponownie.
    Mimo śluzu dobrej jakości w czasie niepłodności poowulacyjnej tuż przed @ nie można zajść w ciążę.
    Zdarzają się poczęcia mimo śluzu gorszej jakości oraz mimo stosowania Cerazette, zatem mechanizm zagęszczania śluzu nie zawsze uniemożliwia zapłodnienie. To nie jest żadna zagadka. Śluz gorszej jakości nie zabija plemników, nie uniemożliwia im przeżycia. :-) Gdyby tak było, to po co wymyślono tyle środków plemnikobójczych? W śluzie gorszej jakości plemniki żyją krócej i mają utrudnienia w poruszaniu się.
    Samoobserwacja ułatwia zajście w ciążę osobom, które mają śluz dobrej jakości lub jakikolwiek b. krótko. Bez samoobserwacji mogłyby się starać długo i w ciemno.
    Jeśli w ciągu dnia jakość śluzu się zmienia, to zapisuje się śluz najlepszej jakości.
    --
    •  
      CommentAuthorEdka81
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    dzięki Amazonka mam nadzieje ze wreszice trafie na ten dzien heheh :)
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Amazonko wielkie dzięki za odpowiedź :)
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Witam wszystkich ten piękny piąteczek :bigsmile: Jeszcze tylko kilka godzin i weeeeeekend :rolling:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Ja nie mam weekendu w tym tygodniu ;(((((((
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Oj to fatalnie Nives :sad: Szczerze współczuje
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    He,he ja jak mam weekend to mam szkołę. Normalnie jak mi się trafi wolny dzień to wtedy cały czas śpię :)
    •  
      CommentAuthormoniqac
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    dzieki amazonko
    a ile wczesniej powinnien pojawiac sie sluz dobrej jakosci przed owulka czy to sprawa indywidualna ?
  11.  permalink
    Dobre pytanie, ja tam nigdy sluzu plodnego nie widze. Zawsze mi sie wydaje co prawda rzadki i wodnisty i nie klejacy ale nie rozciagliwy.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Z tego co ja już przeczytałam, w mądrej książce Rotzera - śluz to indywidualna sprawa.Nie wszystkie kobiety mają śluz taki jak opisywany w książkach i takowe powinny zaznaczać ten śluz, który wg nich jest najlepszej jakości w porównaniu ze śluzem gorszej jakości :smile:. Ech ja to się chyba nie nadaję do przekazywania zdobytej wiedzy :confused:
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Miłego piątku Wszystkim!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Kodama dobrze mówi.
    Śluz wodnisty to śluz dobrej jakości.
    Pouczająca dyskusja o rodzajach śluzu - pada tam pełna nadziei wypowiedź, że być może wkrótce 28dni stanie się w pełni profesjonalnym programem do NPR. Ech, ile się pozmieniało. :-(
    Śluz dobrej jakości powinien występować max 5-7 dni, lepiej nie dłużej. Nie wiadomo, którego dnia występuje owulacja - kiedykolwiek w okresie płodności. Najlepiej spytaj lekarza znającego NPR.
    --
    •  
      CommentAuthorpatrisha5
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Witam Kobitki w ten piątkowy dzionek.Mam problem i mam nadzieję,że któraś Staraczka mi pomoże,a może miała podobny problem do mnie.A mianowicie chodzi o to.Dziś jest mój 25 dzień cyklu i zrobilam z ciekawości sobie test owulacyjny.Wyszedł pozytywnie i nie wiem co mam o tym myśleć,bo nigdy czegoś takiego nie miałam.Czy Duphaston,lek który przyjmuję (jutro ostatni dzień w tym cyklu) mógł spowodować to,że test wyszedł pozytywny?.Proszę o radę.Z góry dziękuję:wink:
    -- Kiedy rozpocząć starania?
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Cześć Pati!
    A zrobiłaś test zgodnie z instrukcją? O jakiej porze dnia go wykonałaś?
    Testy czasem wychodzą nie tak jak powinny... Niektóre dziewczyny jednak robią go w celu wczesnego potwierdzenia ciąży, ale skuteczność takiej zabawy też nie jest potwierdzona.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.