Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorcecile85
    • CommentTimeOct 20th 2010
     permalink
    AniaBB dzięki za słowa otuchy, ogólnie wiem, że nie zachodzi się od razu itp. Ale pewnie jakbym miała 16 lat i zrobiła to pijana, pierwszy raz z nieznajomym, to bym od razu zaszła:wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 20th 2010
     permalink
    Najgorsze było to, że mama miała czekać na samoistne 'wyczyszczenie'...i ono nastąpiło.... a mama poprosiła lekarzy, żeby pochowali dziecko do jakiegoś grobu... żeby go nie wyrzucili...
    podobno był to chłopiec... czyli miałabym brata.... ech.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 20th 2010
     permalink
    cecile - pewnie tak :D

    Talinka - takie przeżycia są koszmarne...
    Ja spotkałam się z reportażem o kobiecie, której dziecko obumarło i nie chcieli reagować po 2-3 tygodniach! W końcu ktoś postraszył ich, TV właśnie przyjechała, od razu zrobili wywołanie.

    Tulam Cię - pewnie brakuje Ci go - wiem, że dziwnie brzmi, ale czasem sam fakt, że kogoś się nie poznało, nie oznacza, że nie cierpi sie z jego utraty. A brat to byłby ktoś...
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 20th 2010
     permalink
    Byłby 15 lat starszy ode mnie....
    --
  1.  permalink
    Witam wszystkie kobietki starające się o upragniona fasolkę:)
    Niedawno się tu zarejestrowałam bo staramy się o dzidzie i nic....może ten portal w tym nam pomoże i jakieś dobre rady:) W kwietniu udało się, ale poroniłam w 6tygodniu i od tego czasu nic nie wychodzi.... cały czas biorę kwas foliowy i w 14 dniu cyklu staramy się no i potem również.... ale za każdym razem @ pojawia się:devil: chce wybrać się w najbliższym czasie do ginekologa na jakieś badania.... płakać mi się chce jak widzę te wszystkie kobietki z pięknymi brzuszkami.... dodam jeszcze ze prawdopodobnie mój mężczyzna ma słabą ruchliwość plemników, także boje się, ze to przekreśla wszystko:(
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2010
     permalink
    Jesteś płodna 14dc?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 21st 2010
     permalink
    sanderka - słaba ruchliwość nie przekreśla niczego, może co najwyżej zmniejszać szanse powodzenia.

    Ginekolog jest wskazany, jeśli minął jakiś czas, mówią rok, ale my poszliśmy wcześniej, bo wiek robi swoje. Ale skoro zaciążyłaś, to na pewno macie jeszcze szansę na powodzenie ( w końcu jakiś musiał dotrzeć do celu) - więc nie zamartwiaj się.
    -- serce przestało bić.
  2.  permalink
    Amazonka: [/quote]
    Nie wiem jak to do końca jest z ta moja płodnością w 14dniu, obserwuje śluz, zastanawiam się nad testami owulacyjnymi.....
    [quote=AniaBB]

    Dzieki za odp. Fajnie jest poczytać kogoś opinie tym bardziej ze ja sama nie wiem co myśleć..... za tydzień gin i zobaczymy co powie.... Mam jeszcze pytanko... jak nazywa się to badanie w którym sprawdza się poziom hormonów??? Chciałabym to tez zrobić i wie ktoś ile takie badanie kosztuje, prywatnie???
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 21st 2010 zmieniony
     permalink
    To są badania hormonalne. Jest ich kilka :
    Lh, Fsh, Estradiol, Prolaktyna, Progesteron, Testosteron, Tsh (ft3 i ft4).
    Robi się je w poszczególnych dniach cyklu.

    Polecam wątek - Badania poziomu hormonów
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 22nd 2010
     permalink
    Badania te kosztują między 15 a 40 zł - każde. Ale nie pamiętam ile co. Zwykle chyba było w okolicy 20.
    I jak Talinka napisała:
    2/3 dc - FSH, LH, E2.
    owulacja - LH E2
    7/8 dpo - progesteron, można też sprawdzić jeszcze raz E2.
    Niezależnie od dnia cyklu robiłam prolaktynę (dyskusyjna i wielu jej nie zleca), TSH, T3, T4.
    -- serce przestało bić.
  3.  permalink
    Super dziekuje!!!
    W koncu znalazlam miejsce w ktorym mozna sie dowiedziec konretnych rzeczy....
    Ja bym chciala przede wszystkim zbadac poziom testosteronu.....
    teraz tylko terminy musze zrobic u lekarza:)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 25th 2010
     permalink
    Ja miałam chyba testosteron, ale nie wiem, czy to należy do tego niezbędnego minimum.
    Na pewno warto, jeśli występują pewne cechy - jak owłosienie twarzy itd.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorcecile85
    • CommentTimeOct 26th 2010
     permalink
    A ja tak rzucę z innej beczki. Chyba mi ten cykl ze starań wypadnie. Mąż chyba złapał jaką infekcję dróg moczowych. Co prawda jestem dopiero 7 dc, ale nie wiem czy uda mu się wykurować, dodatkowo te stresy w pracy, ech...czasami myślę, że los daje mi znać, że jeszcze się trzeba z dzidzią wstrzymać. ech...:confused:
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 26th 2010
     permalink
    Bywa... nie ma co się napalać, jeśli M. choruje, to trudno.

    A z pracą, to zawsze jest jakieś ale. My rozpoczynaliśmy starania kiedy M. rozstał się z pracą. No i co- poukładało się, dajemy radę, a dzidziusia nie ma dalej...
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 26th 2010
     permalink
    Dokładnie - zawsze zznajdzie się jakiś minus... i można by tak w nieskończoność. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcecile85
    • CommentTimeOct 26th 2010
     permalink
    kiedyś wydawało mi się, że robienie dzieci to bułka z masłem, pyk i już. Macie rację, nie ma co się napalać, ale to nie zmienia faktu, że moja psychika ma swoją teorię na ten temat:wink: Postaram się skoncentrować na wykresie, bo to mój pierwszy :)
  4.  permalink
    Ja jeszcze raz o tych hormonach. Chce zrobić ten testosteron bo nęka mnie trądzik od 5 lat i nic na niego nie pomaga nawet dermatolog. Co do owłosienia to na twarzy mam biały meszek dość gesty i pod oczami rosną mi włosy, straszna sprawa, dlatego wydaje mi się, ze to możne być trochę za dużo testosteronu... Czy to badanie robi się w jakiś określony dzień cyklu czy obojętnie kiedy???
    • CommentAuthorrybenkaaa
    • CommentTimeOct 27th 2010
     permalink
    Cześć dziewczyny!
    Jestem tu pierwszy raz i cieszę się, że trafiłam na to forum.
    Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi mam mieszane uczucia.
    Radość- gdy czytam ja wiele z Was pragnie dzidziusia...
    Smutek- gdy czytam jak wiele z Was stara się o dzidzusia już tak długo...
    Strach- przed tym co może mnie spotkać...
    Nadzieja- bo może od kilku dni nie jestem sama...
    Tęsknota- bo tak bardzo nie chciałabym być sama...
    Obawa- czy wszystko będzie ok....
    Jestem szczęśliwą żoną od 2 m-cy ... ale do pełni szczęścia tak mało ale i tak duuużo nam brakuje.

    pozdrawiam
    i życzę jeszcze lepszego jutra
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 27th 2010
     permalink
    sanderka - testosteron chyba obojętne kiedy.
    -- serce przestało bić.
  5.  permalink
    Cześć Dziewczyny! Jestem tu pierwszy raz. Staramy sie z mężem o dzidzię dopiero (albo aż) dwa miesiące, ale powiem szczerze ostatnio był to trochę nerwowy okres w naszym życiu (ślub, przeprowadzka, remont) i nie wiem czy to nie miało wpływu na nasze starania. Bardzo bym chciala jak najszybciej zajśc w ciąże i ciągle wypatruje jakichś objawów które mogłyby ją potwierdzić ale do tej pory nic :( pozdrawiam wszystkie starające się kobitki!:wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    2 miesiące to nic :wink:
    --
  6.  permalink
    wiem :wink: ale jednak słyszę tez o dziewczynach które zachodzą zaraz w pierwszym miesiącu po odstawieniu tabsów a u mnie mineły już prawie 3 miesiące... szczerze mówiąc liczyłam że zaciążę szybciej :shamed:
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    Witaj w gronie starających się forumowiczek i głowa do góry! 2 czy 3 miesiące to naprawdę niewiele, jak słusznie zauważyła Talinka. Lekarze twierdzą, że jeśli po roku starań nie ma efektów to wtedy należy szukać przyczyny i pomocy. Moja teoria jest zgoła inna - nie ma na co czekać, tylko zacząć od podstawowych badań krwi i badań hormonalnych i skonsultować je z ginekologiem.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    Niektórzy lekarze - po 2 latach.
    --
  7.  permalink
    no właśnie też już mnie nachodzą myśli żeby zrobić wszysztkie podstawowe badania.. siostra mojego męża bardzo szybsko zaszła w obie ciąże - właściwie w ogóle specjalnie się nie starała i jakoś samo tak wyszło :wink: poprostu troszkę jej zazdroszczę tego szczęścia :shamed:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    Jak każda z nas.
    Ja po 2,5 roku już nie myślę co miesiąc, że jestem w ciąży, tylko kiedy przyjdzie @... :neutral:
    --
  8.  permalink
    nie trać nadzieji :wink: najwięcej należy od naszego nastawienia a to powszechnie wiadomo że jak kobietom bardzo zalezy to trudniej im zajść w ciąże niż kobietom które się specjalnie nie starają lub poprostu nie sa gotowe... wystarczy rozejrzeć się wokół :wink: chyab poprostu musimy przestać o tym zbyt intensywnie myśleć i wierzyć że i dla nas przyjdzie odpowiedni moment :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    Wiesz... nadzieja odchodzi po jakimś czasie :wink: wiara o wiele prędzej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 5th 2010
     permalink
    Jak mogła się nie starać?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 5th 2010
     permalink
    Zwyczajnie - stosunek nie zawsze ma na celu spłodzenie potomstwa. Czasem to tylko efekt boczny :)
    -- serce przestało bić.
  9.  permalink
    Dziewczyny jestem tu nowa i mam do Was pytanie. Czy któraś się orientuje co oznacza jak estradiol jest dwa razy wyższy niż norma?? Gin zlecił mi badania hormonów. Robiłam je w 25 dc przy cyklach 30 dniowych. Wynik E2 to 408 przy normie do 211. Czy ma to jakieś znaczenie?? Jeśli któraś z Was wie to bardzo proszę o odp.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    Może tak się stać przy kilku pęcherzykach owulujących - nie brałaś niczego na stymulację?
    Skonsultuj się z ginekologiem, ale póki co nie panikuj :D
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was wie jak zinterpretować takie wyniki:
    DHEA – 16,81 przy normie 1,3 – 9,8
    DHEA-S – 294,3 przy normie 98,8-340.
    To przekroczone DHEA co oznacza?
    Dzięki za pomoc :)
    --
  10.  permalink
    AniaBB nic nie brałam. Czy jeśli jest kilka pęcherzyków owulujących to dobrze czy niekoniecznie? Czy może to mieć wpływ na samopoczucie?? Od miesiąca źle się czuję i nie wiem skąd się to wzięło.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 13th 2010
     permalink
    Możliwe też, że owulacja byla później. W takim ukladzie normy z owulacji są inne niż dla fazy lutealnej...

    kate1 - przykro mi, ale nie wiem.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 15th 2010
     permalink
    Witam :smile:
    chciałam się przywitać jako "nowa" w starających. Obecnie jesteśmy z mężem w pierwszym cyklu starań, mam takie paskudztwo jak PCOS więc pewnie będzie ciężko :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Może trudniej niż zwykle, ale są i takie PCOwate ciąże - powodzenia życzę :D
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :bigsmile:
    już jedną taką ciążę mam za sobą, może z drugą też się uda...
    również życzę powodzenia :bigsmile: jak długo już się starasz AniaBB?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Ja się dołączam do życzeń powodzenia! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Wzajemnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Również życzę owocnych staranek:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Jakoś cichutko tu... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    To normalne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    No cichutko... To wątek przejściowy... Szybko się awansuje do "przyszłych mamuś" lub "weteranek"...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Aaaaa w takim razie mam nadzieję, że awansuje do tych pierwszych :clap:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    I nie tylko ja, wszystkie starające się :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Tego Ci życzę Marti :) i oczywiście wszystkim innym również.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Ja również oczywiście mam taką nadzieję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Nasunęło mi się pytanko - jest jakiś określony czas, po którym trafia się do weteranek?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 17th 2010
     permalink
    Nie ma. Każda decyduje o tym według własnego odczucia. Można też zaglądać i tu i tu :-)
    -- serce przestało bić.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.