Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 12th 2010
     permalink
    Ania, ja nie twierdzę, że tak nie jest, tylko że nie jest to normą. Sa kobitki, które mają owulację "wcześnie", ale są mniejszością :)
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    Czy ja wiem... Znam sporo takich kobiet. Ale dla mnie istotne jest to, że nie odbiega od normy. W zasadzie dla gina bardziej niepokojące są późne owulki niż wczesne.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    Ok, każda z nas ma swoje zdanie na ten temat.
    Ja mam późno owu i lekarz nie widzi w tym nic dziwnego akurat w moim przypadku...
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi co myślicie : dzis mam 31dc powinnam dostać okres, piersi mnie bolą, brzuch pobolewa, do wczoraj śluz taki biały, lepki jak przed okresem a dzis jak białko jajka, przeźroczysty i ciągnie się strasznie. Chyba mam nieźle pochrzanione hormony..albo nie wiem czemu tak jest, a dodam że wykres skacze.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    często tuż przed miesiączką śluz zmienia się na rozciągliwy - to normalne
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    To moze mój organizm się zlituje i wreszcie dostane ten okres bo chciałabym badania hormonów zrobic :) dzięki za odpowiedz
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 14th 2010
     permalink
    A dlaczego pozne owulki sa niepokojace?
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    haloooo
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Może chodzi o późne owulacje przy jednoczesnych krótkich cyklach...
    Wtedy lutealna byłaby za krótka i w razie starań - zarodek się nie zagnieździ.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    No to i owulacja 14dc może być późna wg takiej definicji.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Owulacja w 14 dc, przy cyklu 30 dni to norma, a to nie jest krótki cykl.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Ale owulacja w 14 dc przy cyklu 23-25dniowym to już anomalia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    A to tak :wink: Ja mam cykle 46-50 dniowe a owulacja jest w okolicach 30dc. Lekarz twierdzi, że jest ok, ale teraz zwątpiłam ;/
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Strasznie długie cykle...
    Lekarz nie próbował ich analizować?

    Norma mieści się w granicy 23-35 dni.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Talinka, ja mam PCOS więc u mnie to nic niepokojącego:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Hm, no to jak jak mam wzrost temp. dopiero przy 18-20 DC, a cykle 28-29 dniowe, to porazka
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    To nie wesoło ;/ co lekarz na to?
    --
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    na razie walcze bez lekarza
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Maritap- to zmienia postać rzeczy :wink: myślałam, że nie masz rozpoznania :wink:
    Zacatecas to niepokojące...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010 zmieniony
     permalink
    Ej, ej - ale lutealną masz ok - 10-12 dni jest w porządku.

    Chociaż 10 dni to trochę mało, ale to dolna granica normy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    no czasem dochodze az do 12, ale rzadko, normalnie 10-11. Nie wiem od czego to zalezy.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Ja często też mam 10-11 dni.
    Najdłuższą miałam 14 dni.Kilka razy.
    --
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Dzieki Talinka, nie wiem, moze wciagac wiecej witamin, albo po prostu nie stresowac sie.... Do gina na razie nie chce isc w tej sprawie, boje sie ze od razu wystrzeli z grubej rury i zaczna sie kurka badania, prochy i inne koszmary
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    10 FL - 5 cykli / 37
    11 DFL - 8 / 37
    12 DFL - 8 / 37
    13 DFL - 5 / 37
    14 DFL - 8 / 37

    + po jednym cyklu 6DFL, 7 DFL i 9 DFL
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    Łykasz Magnez?
    Zacznij od tego :wink:

    I zapraszam na wątek "Sposoby na wydłużenie lutealnej"
    --
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    mam zestaw witamin i in. dla starajacych sie i ciezarnych Pharmatonu, na strone zajrze, dzieki
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    Późne owulki mogą być związane z powolnym dojrzewaniem pęcherzyków, wtedy jajeczka tracą zdolność zapładniania albo mają wady genetyczne - pogrzebię za danymi, to Wam dodam. Ale nie jest powiedziane, że każda owulacja późna tak ma, nie mam pojęcia, jak często tak się dzieje. Może się dogrzebię do jakiegoś konkretu.
    potkałam się z informacją w NPR, że zbyt długi czas występowania śluzu płodnego może sygnalizować problem - to chyba wynika z tego samego.

    PCOS to już jest problem samo w sobie, dlatego wszelkie zaburzenia cykli są "normalne". Niemniej jednak to norma nie jest i wynika z problemu zdrowotnego.

    Zawsze piszą, że FL powinna mieć minimum 10 dni, więc jak jest 11 czy 12 to już jest niby wystarczająco, ale ja bym i tak zrobiła gdzieś w 7-8 dniu FL badanie hormonów, jeśli ktoś jest na etapie diagnostyki. Jeśli tylko obserwacja albo pierwsze miesiące starań, to olałabym to.
    A tak BTW - FL 19 dniowa również została uznana przez kilku lekarzy, z którymi to konsultowałam za "normalną", więc te 10-14 to mit. Ważne, żeby nie krótsza niż 10.

    Zacatecas - myślę, że bierzesz już wystarczająco dużą dawkę witamin, nie dodawaj więcej, bo nabawisz się hiperwitaminozy - możesz zniszczyć sobie wątrobę, a gdybyś zaszła w ciążę, to nadwyżka witaminy A spowoduje wady rozwojowe płodu, szczególnie układu nerwowego. Witaminy są dobrym pomysłem, szczególnie przy naszym trybie życia (zabiegane itd), ale tylko w odpowiedniej dawce.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    Długie występowanie dobrego śluzu i zagrożenia z tym związane są opisane w "Ja i mój cykl"
    --
    •  
      CommentAuthormarzenkacz
    • CommentTimeDec 18th 2010
     permalink
    A co byście powiedziały na mój przypadek.O dziecko staramy się ponad rok.Badania męża ok. Moje hormony niby też w porządku więc mój doktorek zlecił teraz HSG ale ja mam wrażenie że problem może leżeć w krótkiej fazie lutealnej.Dodam też że przed okresem mam plamienia czasem już w 20dc przy cyklach 26-28dniowych.Sugerowałam to doktorowi ale stwierdził że skoro progesteron był w górnej granicy w 20dc to faza lutealna jest ok.Ale mnie to nie daje spokoju i nie wiem czy iść jeszcze do innego lekarza chociaż mój jest naprawdę dobrym i cenionym fachowcem czy może spróbować go nakłonić go na zlecenie luteiny czy duphastonu.Sama nie wiem co robić,
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 18th 2010
     permalink
    Marzenkacz, z tego co kojarzę, to takie plamienia mogą być spowodowane niskim poziomem progesteronu. Ale skoro u Ciebie jest przy górnej granicy to chyba warto poszukać innej przyczyny.
    --
    • CommentAuthorEliza2112
    • CommentTimeDec 20th 2010 zmieniony
     permalink
    Czesc Dziewczyny! To mój pierwszy dzień na tym forum :) w czerwcu tego roku poroniłam dzidziusia i to 1 czerwca :( byłam w 7 tyg. musialam przejsc zabieg lyzeczkowania. Od połowy lipca zaczeliśmy sie od razu starac o nastepne dzieciatko ale poki co bez pozadanego skutku... Ginekolog mowi ze wszystko jest ok i ze nie widzi przeszkod zeby sie znowu starac. a ja coraz bardziej trace nadzieje i zaczynam sie martwic ze przy pierwszym poronieniu poszlo cos nie tak :( ciagle doszukuje sie objawow ciazy ale niestety okres przychodzi co miesiac! teraz jestem w 25 dniu cyklu i znowu czuje ze sie zbliza ... eh
    •  
      CommentAuthormpc
    • CommentTimeDec 21st 2010 zmieniony
     permalink
    cześć dziewczyny :)
    Zrobiłam w 25 dc. progesteron i wyszedł niski bo 2,76 ng/ml. Norma, dla tej fazy cyklu, od 5,16-18,56. Reszta badań z 3 dc. wyszła ok .
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 21st 2010 zmieniony
     permalink
    W 25 dniu cyklu - a który to był dzień FL?

    Prg robi się zazwyczaj w 7-8 dniu fazy LUTEALNEJ.
    --
    •  
      CommentAuthormpc
    • CommentTimeDec 21st 2010
     permalink
    Talinka, z moich obliczeń wynika, że był to 8 dfl ale mogę się mylić bo nie wiem dokładnie czy dobrze odczytuję wykres.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 21st 2010
     permalink
    Z czym masz kłopot?
    --
    •  
      CommentAuthormpc
    • CommentTimeDec 21st 2010 zmieniony
     permalink
    Nie wiem jak pozaznaczać te temp. niższe, i kiedy zaznaczyć pierwszą wyższą. Czytałam te skrypty ale tam jest wszystko książkowe i wydawało mi się, że wiem jak to zrobić, no ale nie jest to takie proste.

    Już mam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 21st 2010
     permalink
    Książkowo, czyli tak jak jest u zwykłych użytkowniczek metody.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 29th 2010
     permalink
    Wykres jest pomocnym narzędziem, ale nie zastąpi USG. Bywa, że owulacja występuje przed lub po skoku - dlatego każda metoda wyznacza koniec okresu płodnego z pewnym marginesem błędu - różnym, zależnie od metody.

    W badaniach warto wiedzieć na czym stoimy. W cyklu bezowulacyjnym na przykład progesteron ma prawo być niski, i nie jest to powodem do niepokoju. A taki cykl może się zdarzyć każdej kobiecie.

    Warto pokusić się o przynajmniej jeden cykl z monitoringiem. Jak uda się utrafić w moment przed owu i tuż po owu, to wystarczą dwa USG. Jak nie trafimy, to potrzeba kilka.

    Aha - nawet książkowy wykres nie gwarantuje prawidłowej owulacji, chyba, że zaciążony, taki gwarantuje :)
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 31st 2010
     permalink
    Dziewczyny!!! Nie poddawajcie się!
    Zaszłam w cyklu, w którym zupełnie odpuściłam! Dałam sobie spokój zupełnie z zaznaczaniem serc na wykresie - zaznaczałam w kalendarzyku - dla siebie. Seks był ZUPEŁNIE spontaniczny...

    i PROSZĘ!
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 31st 2010
     permalink
    Talinko wielkie gratulacje:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 2nd 2011
     permalink
    Czyli klasycznie staraniowy cykl.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2011
     permalink
    Staraniowy, ale dzięki NIEMYŚLENIU o staraniach i podejściu ZUPEŁNIE NIESTARANIOWYM - udało się :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZacatecas
    • CommentTimeJan 3rd 2011
     permalink
    Ah jaka super info na poczatek roku, gratulacja Talinka
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 3rd 2011
     permalink
    Dzięki :wink:
    --
  1.  permalink
    dziewczyny mam pytanko...
    wyzej wspominalyscie o zbyt dlugim wystepowaniu dobrego sluzu. moj dobry sluz utrzymuje sie ok tygodnia i nie wiem czy to nie jest za dlugo. prosze doradzcie czy wszystko jest ok czy moze byc to powodem do niepokoju?:confused:
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    tydzień jest w porządku
    --
    • CommentAuthorrudzio79
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    Witajcie mam problem od 2 lat staram się o drugiego dzidziusia jestem po cięciu cesarskim nadal nic się nie dzieje lekarze mówią by czekać bo wyniki badań są dobre :cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 5th 2011
     permalink
    Idealny czas wg Rotzera.
    --
  2.  permalink
    dzieki kochane za odpowiedz :smile:
    czy spotaklyscie sie kiedys z wystepowaniem rozciagliwego sluzu podczas @, ja mialam tak wczoraj i nie wiem czy to norma, dzis juz nic
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 5th 2011
     permalink
    to też zjawisko normalne (ja tak miałam), poza tym śluz rozciągliwy może się pojawiać również tuż przed miesiączką (kiedy endometrium zaczyna się złuszczać)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.