Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 17th 2010
     permalink
    Dokładnie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 17th 2010
     permalink
    Oki, dzięki :wink: na razie probuje sie rozeznac w wykresach, nie mierze temperatury - zaczne od następnego cyklu. Czarna magia :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 18th 2010
     permalink
    Scanowałam ostatnio książkę - "Kiedy jestem płodna, a kiedy nie" - może ona Ci pomoże?

    LINK
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 18th 2010
     permalink
    Doczytałam do połowy, wszystko jest fajnie opisane. Resztę doczytam w domu, bo trzeba troszkę popracować :wink: podstawy są mi znane, raczej mam problem ze szczegółami i zmobilizowaniem się do mierzenia temperatury (no i kompletnie nie mam jeszcze pojęcia, na czym polegają poszczególne metody :confused:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 18th 2010
     permalink
    Książka, którą Ci podałam jest uznawana za podręcznik do metody angielskiej.
    Służę pomocą, jeśli coś będzie niejasne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeNov 18th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja też chętnie skorzystam :-)))) i poczytam.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 18th 2010
     permalink
    Ja już przeczytałam w całości (to co w linku zamieszczone :wink:), bardzo fajnie opisane :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 18th 2010
     permalink
    Cieszę się, że się przydało :wink:
    Polecam się na przyszłość :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 19th 2010 zmieniony
     permalink
    WItajcie. Dawno mnie tu nie było, ale właśnie robię wyprzedaż ze swoich półek i przypomniało mi się, ze mam interesującą książkę JAK SZYBKO ZAJŚĆ W CIĄŻĘ. Może któraś by miała ochotę okazyjnie kupić, to zapraszam na moje aukcje
    Inne rzeczy też sprzedaję, ale tak o Was pomyślaąłm co do tego tytułu;) pozdrowienia staraczki!
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeNov 26th 2010
     permalink
    Karko - przeglądałam kiedyś tę książkę w empiku... nie obraź się, ale wg mnie to bzdety dla tych co tu już dotarły bez niej. Poszukałabym klienta gdzieś na jakimś forum, gdzie dziewczyny się nie obserwują tylko celują w eter. Prawdopodobnie ona je zachęci do obserwacji.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorpeggyBe
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    cześć dziewczyny:) jestem w kłopocie;) otóż wczoraj wzięłam ostatni duphaston, normalnie czułabym już zbliżający się okres, tym razem nic, więc tym większe było moje zdziwienie gdy dziś rano dostałam brązowych plamień. nigdy nie miałam plamień przed okresem, od razu się ze mnie lało jak z kranu, że tak powiem. no i oczywiście nadal nie czuję się okresowo, absolutnie żadnych objawów ani dolegliwości. dodam, że to dopiero 26 dzień cyklu, dotąd trwanie cyklu to 33 do 40 dni.od trzech cykli biorę duphaston, w tym dołożyłam castagnus 1 raz dziennie. czy to możliwe, żeby to połączenie tak bardzo namieszało mi w tym cyklu? a już tak się cieszyłam, bo w tym cyklu chyba pierwszy raz od jakiś 3 cykli miałam porządną owu;/ dodam, że od siedmiu cykli staramy się o maleństwo:) proszę o radę:)
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Cześć Dziewczyny
    Ja również staram się o drugą dzidzię, jak na razie z marnym skutkiem ale cieszę się że do Was trafiłam :)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Kasiu, jak długo staracie się o rodzeństwo dla synka?
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    W styczniu będzie rok ale to razem z półroczną przerwą na leczenie PCO wiec w sumie starań aktywnych prawie pół roku, niby nie dużo ale wydaje mi się to wiecznością :/. A Wy ile czasu?
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    W jaki sposób miałaś leczone PCOS? My teraz zdecydowaliśmy się na drugie dziecko, ale bez nacisków. Na razie na luzie, dajemy sobie jakieś pół roku a potem konkretne leczenie. O pierwsze dziecko staraliśmy się 2 lata, pół roku to jeszcze nie wieczność :wink:
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Ja z pierwszą ciążą nie miałam żadnych problemów, w sumie mogę powiedzieć że nawet nie wiem kiedy to się stało, nie mniej jednak Filip był dzieckiem planowanym ale chyba wtedy podchodziłam do tego bardziej na luzie niż teraz. Na PCO mój gin kazał brać mi pigułki antykoncepcyjne i jak on to określił aby "dać jajnikom odpocząć". Zanim wogole dowiedziałam się ze to PCO to miałam 45-50 cykle, potem strasznie bolesne miesiączki i dopiero na USG wyszło ze to własnie to, a że podobno nie było aż tak tragicznie to dał tylko tabsy i już. Idę własnie teraz do niego w czwartek i mam zamiar mu zabrać ten mój wykres temperatury bo dla mnie to ta temperatura za bardzo skacze
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Kasiu, to Ty PCOS masz stwierdzone tylko na podstawie usg? Z tabsami to rzeczywiście racja, blokują owulację, więc jajniki nie są "obsypywane" kolejnymi torbielami.
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Tak, tylko na podstawie usg, na usg miałam po kilka-kilkanaście pęcherzyków plus te długie cykle i na tej podstawie stwierdził.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    W takim razie radzę wybrać się do innego lekarza. Być może, że diagnoza została postawiona zbyt pochopnie. Do stwierdzenia PCOS jest potrzebny nie tylko obraz usg, ale również zestaw badań hormonalnych. Ja byłam u 4 lekarzy, zanim trafiłam na właściwego, który mi zlecił te wszyskie badania, postawił diangnozę i odpowiednio mitorował cykl :)
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Dzięki za radę, zobaczę co mi teraz w czwartek powie jak pójdę. Ostatni cykl też miałam monitorowany a teraz ten co mierze nie poszłam na monit bo nie dałam rady więc pewnie następny będe monitorować
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 29th 2010
     permalink
    Masz jakieś lekarstwa przepisane?
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Byłam dzis u gina, 20 dc, pęcherzyków brak, według wykresu owulacji nie było i raczej juz nie będzie, dostałam skierowanie na badania hormonów w 3-4 nastepnego cyklu i recepte na clo. Jak do 35-37 dnia nie dostanę miesiączki to mam isc na wywołanie.
    Co do wczesniejszego pytania to nie miałam zadnych lekow. Teraz byłam u innego lekarza , nie u tego który stwierdził PCO, i ten bardziej mi przypadł do gustu, jak mu pokazałam wykres tempki to od razu zlecił badania hormonów.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    To trzymam kciuki za Ciebie Kasiu! :wink:
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Dzięki Talinka mam nadzieje ze Twoje kciuki pomogą :) i mam nadzieje ze chociaż okres dostane normalnie i nie trzeba będzie wywoływać
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Co do owulacji to różnie bywa, ja teraz mam owulację ok. 30-35 dc. Nie dostałaś np. luteiny na wywołanie okresu?
    Również trzymam kciuki :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Na razie mam czekać bo moje cykle to 29-32 dni, przynajmniej dwa ostatnie były 30 dniowe, i dopiero jak minie ten termin to mam przyjsc na wywołanie.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Nie rozumiem, że masz przyjść na wywołanie ;/ ja często miałam problemy z miesiączką, ale zawsze luteina mi pomagała przy wywołaniu. Hmmm Lekarka wyjaśniła Ci to w jakiś sposób? Wybacz pytania, ale troszkę mnie to zaskoczyło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Zapewne ma przyjść po luteinę po terminie @.
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Jeżeli okres nie przyjdzie w terminie w jakim powinnam go dostać to mam przyjść na wywołanie okresu, ale poki ze to jest dopiero 20 dc to mam czekac.
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Dokładnie tak jak pisze Talinka :smile:
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Mam jeszcze pytanie czy jak się bierze zastrzyk z pregnylu to pęcherzyki zawsze pękają czy nie koniecznie? Bo gin mi mówił ze jak na clo wychoduję juz cos , to dostane ten zastrzyk zeby miec pewnosc ze peknie i zapomniałam się juz go spytac czy zawsze pękają.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Aaaa nie zaskoczyłam :shamed: nie zawsze jest konieczność podawania pregnylu, taka decyzję podejmuje lekarz na podstawie monitoringu usg, może nie będzie takiej konieczności :) nie jestem pewna, ale chyba pregnyl zapewnia pękniecie pęcherzyka.
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    Dzięki, no tak to już on zadecyduje, w koncu to on się zna na tym co robi ( a przynajmniej mam taką nadzieję).
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    Kasiu, Pregnyl zawsze powoduje pęknięcie pęcherzyków.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeDec 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    kate1: Kasiu, Pregnyl zawsze powoduje pęknięcie pęcherzyków.

    Nie zawsze. Radzę poczytać wątki na forum... niekoniecznie u nas. Ale to rzadkie przypadki, więc generalnie można stwierdzić, ze powinien.
    cyt:"[..] nie pękają, i to jest moj problem od miesiecy, temp wzrasta jakby była owu a one zamieniaja sie w cysty, podwójna dawka pregnylu nie dała rady..."
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    Dzięki dziewczyny, w sumie tak naprawdę nic nigdy nie wiadomo napewno, poza tym każdy organizm jest inny a to myślę ze tez ma wpływ. U jedniej co zadziała a u innej juz nie. Ja mam nadzieje ze po clo będą jakieś i może pęcherzyki i obejdzie się bez pregnylu.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    Kasiu, życzymy Ci tego z całego serca. Mi clo nie pomagało, pęcherzyki nie rosły, a w ciążę zaszłam pól roku po odstawieniu clo. Tak jak piszesz, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje :)
    --
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    Kurcze wiecie co, strasznie mi się dłuży ta druga połowa cyklu, już bym chciała dostać @ chyba jak nigdy, bo przynajmniej bym badania zrobiła tych hormonów i wiedziała co i jak, chyba muszę się nauczyć cierpliwości.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    mi gin sprawdzal, czy jajniki sa czyste, nawet po ovitrelle, wiec nie ma 100% pewności, ale niemal zawsze pękają.
    Clo nie dziala wcale na niemal polowę kobiet - 40%.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorkasia131
    • CommentTimeDec 5th 2010
     permalink
    Mam nadzieje ze bede w tych 60% na które działa :smile:
  1.  permalink
    witam wszystkie przyszle mamusie!!!

    dziewczyny, ja dopiero zaczelam starania ale juz mam pytania na ktore nie mam odpowiedzi...
    prosze o pomoc jezeli ktoras z was wie jak powinnam odczytywac te objawy, a wiec:
    jest to moj drugi cykl staran, od poczatku pierwszego cyklu zaczelam brac olej z wiesiolka. moj drugi cykl zaczal sie kilka dni temy a sluz mam juz rozciagliwy!!! jak to jest mozliwe jezeli moje cykle trwaja 32 dni a to jest dopiero 9ty dzien cyklu :shamed:
    prosze o porade!!!
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    joanna, myślę, że to może być zasługa wiesiołka :) kojarzę, że jedna dzieczyna zaszła w ciążę właśnie w takim dziwnym cyklu, tyle że miała śluz wodnisty :wink:
    --
  2.  permalink
    hej martitap!

    dzieki za podpowiedz mama nadzieje ze masz racje :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    Wodnisty to zwykła dobra jakość, więc poczęcie nie dziwi.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    Poczęcie przy wodnistym nie dziwi, ale to, że w 9dc to tak.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    Nie musiało być w 9tym, plemniki trochę żyją, a niektóre to nawet dłużej niż trochę ;-).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 11th 2010
     permalink
    Mnie nawet poczęcie w 9dc nie dziwi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2010
     permalink
    9dc również nie. Są poczęcia z serc 6-8dc - zależy od cyklu. Skoro są cykle, w których nie ma niepłodności względnej, to siłą rzeczy okres płodny zaczyna się wcześnie. Normalna rzecz.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 11th 2010
     permalink
    Rzecz normalna, ale nie standardowa.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 12th 2010
     permalink
    Ja am owulki w 10-12 dc często. Więc śluz w 9 nie byłby dziwny. A cykl może być długi, bo FL też może być różnie długa. U mnie max to 19 dni.
    -- serce przestało bić.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.