Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Czesc dziewczynki!A u mnie pogoda tez dupna:/Raz nosze japonki a raz kalosze albo kozaki:/Dzisiaj kozaki!Tez jestem wkur.... a dopiero wstalam.Brzuch mnie boli na @, wiec dupa!A mialo byc tak pieknie...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Julitka wykup abonament i rob obserwacje,moze wlasnie dlatego,ze siebie nie obserwujesz stracilas tyle czasu.Glowa do gory!Zaczniesz mierzyc tempke i bedzie dobrze:)Wszystkie tu tkwimy,bez wzgledu na ilosc cykli,a kazda ma jeden cel!Bedziemy sie wspierac:) U mnie tez dupa bedzie,bo @ idzie wielkimi krokami.Zadnych testow tez nie bede robic poki co.A ryczec chce mi sie bez powodu...
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    W tym roku morze,góry,jezioro zaliczone, więc nie wiem gdzie się wybierzemy. We wrześniu kasa mi trochę pójdzie bo trzeba ubezpieczenie samochodu zapłacić, i malowanie mieszkania czeka nas oraz chrzciny .
    Blisko mam w góry np do Karpacza ale tam to jestem 3 razy w roku i byliśmy już, może jezioro Otmuchowskie, sama kurczę nie wiem.
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    nad j.otmuchowskim to całe wieki nie byłam:-))) Karpacz, Szklarską też bardzo lubię odwiedzać ... a może Beskid?
    --
  1.  permalink
    Tak od tego cyklu zacznę się obserwować chociaż pewnie znów się nie uda ze mną jest coś chyba nie tak :(
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    My wczoraj byliśmy w Jastrzębiej Górze - ludzi maaaasa, kamienie w morzu, ale było warto :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    nigdy nie byłam na Beskidach , zaraz popatrzę w pracy gdzie się wybrać. A skąd jesteś bo ja woj dolnośląskie, okolice Wrocławia
  2.  permalink
    W Chłapowie fajniejsza plaża :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Julitka nie poddawaj sie!Jestes mlodzitka jeszcze,masz duzo czasu na staranka;)Wiadomo ze chcialo by sie odrazu.Kazdy tak chce,ale bez obserwacji ani rusz!albo wpadka albo swiadome planowanie rodziny.Buziaki!Milego dnia dziewczyny!:)
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Techniczne, a z której strony Wrocławia? bo ja od strony Leśnicy:-) ale od ponad 8 lat mieszkam poza Polską:-( Polecam Beskid Żywiecki.. nie tak daleko od Wrocławia a widoki piękne:-)
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    ja od strony Obornik Śląskich, okolice Brzegu Dolnego
  3.  permalink
    Pitaja dziękuję :))) za miłe słowa :* i trzymam za Ciebie kciuki :* wzajemnie miłego dnia ;)
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    :bigsmile: czyli nie tak daleko, moja mama do Brzegu na basen jeździ :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    ja zamierzam na basen jeździć
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    A widzisz, może spotkasz moją mamę :-)jej się bardzo podoba ten basen a jeździ tam wraz z koleżankami"foczkami" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    hehe :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    julitka1990 "Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja…Twoja mama"
    Piękne !!!
    --
  4.  permalink
    Też mi się strasznie podoba i chciałabym te słowa wymowić do mojego Skarba który mam nadzieję nie długo będzie pod moim serduszkiem .
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Wymówimy wszystkie! :) Na pewno się uda! W końcu musi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    :smile:
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    I ja w to wierze!!!!!!!!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    julitka1990 Caly dzien mi po glowie chodzi to zdanie i jestem caly czas usmiechnieta, tak mi sie spodobalo, ze to beda pierwsze slowa ktore powiem do swojego dziecka:)

    Kazda z nas bedzie miala swoje malenstwo lub malenstwa:) ja wiem ze zawsze trzeba myslec pozytywnie, a i do nas szczescie sie usmiechnie:) :wink:
    --
  5.  permalink
    Tak musi się udać jak czytam wasze pozytywne komentarze to i mi się humorek poprawił :)) Dobranoc Kochane ;***
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Czy ktoś mi pomoże? Kiedy szyjka macicy jest wysoko, a kiedy nisko? Jeśli jest głęboko i ciężko sięgnąć do niej palcem to jest?
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Jeśli jest głęboko i nie możesz sięgnąć palcem to jest wysoko:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Hej! mam pyt czy jak temp z 36,7 podniesie się na 36,8 w 14 dniu cyklu to może to o czymś świadczyć? ale pewnie, nie... pewnie to za mało, tak?
    Mam wielką prośbę, spójrzcie na mój wykres będę bardzo wdzięczna. Tak się dopytuję, bo od 16 dnia cyklu zaczynam brać duphaston, a on jak przed nie będzie owulacji to ją hamuję tak słyszałam...
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Talinka czyli rozumiem, że z tego mojego cyklu nic nie będzie, tak? A kiedy mi się ta płodność ma rozkręcić jak od 16go dnia biorę duphaston, a cykle mam 27, 28 dniowe... rozumiem, ze ten cykl to prawdopodobnie bezowulacyjny, tak?
    Pytam tyle bo jeszcze nie bardzo to wszystko rozgryzłam...
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    RóżaŻabczyńska dziękuję, ze odwiedziłaś mnie pod moim wykresem, właśnie tak się zastanawiam czy mam brać ten duphaston, ale z drugiej strony no mam tak przepisane od lekarza, 5 dzień cyklu estrofem, a na 16 dc duphaston, byłam nawet w szpitalu na badaniach no i takie leki mam brać i tak je stosować no i one właśnie mechanicznie regulują mi miesiączkę...
    Nie wiem co mam zrobić... boję się, że jak nie wezmę tego duphastonu to mój cykl się rozreguluję,,,, Pomocy!!!
    :sad:
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Mam również zespół policystycznych jajników i może po prostu moje cykle są bezowulacyjne....
  6.  permalink
    Skoro dyskusja przeniosła się pod wykres, to tam proponuję ją ciągnąć.
    Tutaj znajdziesz dokładne informacje na temat stosowania Duphastonu. Warto się do nich zastosować. Ja zaufałam ślepo lekarzowi wierząc, że ten wie, co robi. Stosowałam Luteinę od 16 do 25 dc, żeby wyregulować miesiączki i wydłużyć fazę lutealną. I co? I nic. Tylko 3 cykle w plecy, bo tamta samoobserwacja była nierzetelna. :confused:

    Nie ma czegoś takiego jak cykle bezowulacyjne. Są tylko krwawienia śródcykliczne. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    ok, dzięki :) Czyli zaryzykuję i jak by co to będę pisać już pod swoim wykresem :smile: Dzięki
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    monika1046 A ja nie byłabym mądrzejsza od lekarza i stosowałabym się do jego zaleceń, a jeśli nie masz do niego zaufania to zmień lekarza lub skonsultuj się z innym, nie podejmuj decyzji sama czy odstawiasz leki czy nie. Lekarz wie co robi może tak ma to wyglądać że wpierw musi ci się uregulować cykl, Moim zdaniem nie kombinuj mała :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    carottka dziękuję ci za odpowiedz:)
    --
  7.  permalink
    Alszta, czytałaś ABC Duphastonu?
    Ja nie byłam mądrzejsza i straciłam na tym.
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    hmm... Może jeszcze w sierpniu wezmę normalnie, a we wrześniu idę na wizytę i o wszystkim powiem...
    Właśnie jestem bardzo zadowolona z lekarza, ponieważ wcześniej mnie leczono tabl anty i mówili mi, ze jest wszystko, ok...
    A jak poszłam do tego gin to od razu mnie skierował na badania do szpitala, od razu zaczął działać, więc chyba dobrze, nie...
    Cięzki orzech mam do zgryzienia, ale dziękuje Wam dziewczyny, ze mi w tym pomagacie :smile:
  8.  permalink
    To przygotuj się na zablokowanie owulacji i brak skutków "leczenia". No, chyba że będziesz miała to szczęście rozpocząć fazę lutealną 14 dc. Ale to rzadkość.
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    RóżaŻabczyńska
    RóżaŻabczyńska: Alszta, czytałaś ABC Duphastonu?
    Ja nie byłam mądrzejsza i straciłam na tym.

    Nie czytałam i nie twierdzę że jesteś mądrzejsza czy nie od lekarza. Jesteśmy tu, aby się wspierać, doradzać, pomagać etc. Żadna z osób na tym forum nikomu na pewno nie chce zaszkodzić. Dobry lekarz podchodzi do pacjenta indywidualnie może ty nie miałaś szczęścia ale może Monika potrzebuje właśnie takiego. Nie można kogoś namawiać do zaprzestania leczenia na własną rękę, skoro zalecenia lekarza są inne. Jeśli mamy wątpliwość co do leczenia ze strony lekarza to z nim o tym rozmawiamy lub zmieniamy lekarza lub idziemy na konsultacje do innego! Czyż nie jest tak? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Róża każdy przypadek jest inny i myślę , że takie doradzanie jest całkiem bez sensu. U Ciebie mogło to tak wyglądać, możesz mieć też inną przypadłość.Poza tym jesteś osobą odkładającą na daleką przyszłość poczęcie dziecka, a poza tym piszesz, że odkładasz to "wykorzystując do tego celu tylko i wyłącznie metody naturalne". W niektórych przypadkach, leki są niestety konieczne i dzięki Bogu, że monika1046 nie zwleka i poszła do lekarza już teraz. Więc radziłabym Ci darowania sobie takich tekstów"To przygotuj się na zablokowanie owulacji i brak skutków "leczenia". No, chyba że będziesz miała to szczęście rozpocząć fazę lutealną 14 dc. Ale to rzadkość."bo to nawet nie fajnie się czyta. Ja też bym posłuchała doktora, a jak nie byłabym pewna, zasięgnęłabym opinii innych:wink:Lekarze są uczeni po to, żeby nas ratować. Warunek jest taki, żeby trafić do dobrego lekarza, a myślę, że w każdym większym mieście można kogoś takiego znaleźć.:smile:
    --
  9.  permalink
    Przeczytajcie dokładnie ABC Duphastonu w Bazie wiedzy (linkowałam), bo na razie nie wiecie, o co chodzi.
    Moja rada wynika z wiedzy na temat płodności i zasad jej wspomagania, a nie z prywatnego doświadczenia.
    Nie oczekuję, że rozsądna osoba będzie przedkładała rady przypadkowej osoby spotkanej na internetowym forum nad opinię lekarza, dlatego odsyłam do rzetelnego, naukowego artykułu, który wszystko wyjaśnia.
    To, że stosując progesteron "kalendarzykowo" można zablokować sobie owulację, jest faktem, a nie moim wymysłem.

    Róża każdy przypadek jest inny i myślę , że takie doradzanie jest całkiem bez sensu. U Ciebie mogło to tak wyglądać, możesz mieć też inną przypadłość.Poza tym jesteś osobą odkładającą na daleką przyszłość poczęcie dziecka, a poza tym piszesz, że odkładasz to "wykorzystując do tego celu tylko i wyłącznie metody naturalne".

    Z perspektywy dyskusji to zupełnie nieistotne.
    Poza tym to, że odkładam w sposób naturalny nie oznacza nieprzyjmowania przeze mnie leków, tylko odrzucenie antykoncepcji. :wink: I jako odkładająca również potrzebowałam progesteronu. W sytuacji leczenia Duphastonem czy Luteiną "kategoria cyklu" naprawdę nie ma znaczenia. :)
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Ja się z Tobą Alszta absolutnie zgadzam i myślę, że monika podejmie właściwą decyzję:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Ale podważasz opinie lekarzy. Uważasz, że przez to, że przeczytałaś, jakaś notatkę jesteś mądrzejsza od nich, mimo, że oni mają za sobą długoletnią naukę w tym kierunku. Wiesz co zazwyczaj radzą lekarze?Żeby nie czytać opinii na forach,bo każdy przypadek traktuje się indywidualnie, po tych Twoich wypowiedziach już wiem dlaczego! Dziewczyna się naczyta, takich bzdur i później będzie miała dylemat, czy wierzyć "przyjaciółce" z forum, która jak sama mówi, nie wypowiada, się na ten temat, nie mając nawet doświadczenia, czy lekarzowi, który jest od tego, żeby nam pomagać?! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Uważasz, że każdy artykuł można zastosować do wszystkich osób z danym problemem? Mimo wszystko ja wierzyłabym lekarzowi;] a nie tym rzetelnym artykułom, które co rusz pojawiają się w internecie. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Próżno Różo strzępisz klawiaturę, dziewczyny wiedzą najlepiej, że lekarze są nieomylni.
    Chcą sobie szkodzić, niech sobie szkodzą, ich wybór. Lojalnie ostrzegłaś.
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Łoł, ale wywołałam dyskusję :smile: Ale cieszę się, bo przynajmniej wiem co na ten temat sądzicie. I raczej zrobię tak, ze na razie wezmę ten duphaston tak jak lekarz kazał, a we wrześniu mam wizyte u gin i wszystko powiem ten miesiąc jeszcze przetrzymam :smile:
    A poza tym ja mam PCO i nie które dziewczyny z tym mają owulację 3 razy do roku i ja też mogę tak mieć... :confused:
    Dzięki, ze się wypowiedziałyście :bigsmile:
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to też chętnie poczytam :smile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Pitaja tylko marny odsetek lekarzy bierze pod uwage cykle dluzsze niz 28dni i zakladaja ze owu wystepuje 14dnia cyklu u kazdej dziewcyzny z automatu
    a co jak np wiele dziewczyn ma skok dopiero 20 dnia cyklu i pozniej? jesli przyjmie zle duphaston to automatycznie nabruzdzi sobie w organizmie
    "przerobilam" wielu ginekologow, w szpitalu spotkalam sie z takim ktory wmawial mi ze ciaza sie zle rozwija a nie wzial pod uwage ze miewam cykle 36-40dniowe tylko zakladal ze standardzik 28dni. i tak samo jest z leczeniem nieplodnosci i z ciazami. Uwazam ze Roza ma racje odsylajac dziewczyne do literatury fachowej.
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Zobacze zresztą jaką będę miała temp 16 dc
  10.  permalink
    Pitaja, artykuł o którym mówię, nie jest zwykłą notatką, lecz ma charakter naukowy (czytaj: zawiera odwołania do literatury medycznej). Tak jak pisałam, rada, aby przyjmowanie Duphastonu uzależnić od obserwacji, a nie od dnia cyklu, wynika z wiedzy, którą posiadam z tytułu bycia dyplomowanym nauczycielem rozpoznawania płodności.
    Mogę wytłumaczyć, na czym polega rzecz. Byłabym zobowiązana, gdybyś zrezygnowała z tonu obrażonego dziecka.
    Duphaston to syntetyczny progesteron. Progesteron jest hormonem, który wydzielany jest przez ciałko żółte, które powstaje po owulacji. Zadaniem tego hormonu jest m.in. blokowanie owulacji - dlatego też wielokrotna owulacja u kobiety jest praktycznie nie możliwa. Inne funkcje progesteronu to np. podtrzymanie ewentualnej ciąży, dlatego też zaleca się go w sytuacji starań o dziecko.
    Jeżeli podaje się progesteron, choćby syntetyczny, przed owulacją, to tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo tego, że ona wystąpi.
    Dziękuję za uwagę.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    dodam jeszcze od siebie - odnosnie ksiazkowego 28dniowego cyklu - mam od porodu 33 zaobserwowane cykle, to juz ponad 3lata obserwacji, przez ten czas mialam tylko 2 cykle 30dniowe a wszystkie pozostale oscyluja w granicah 33-35dni, najdluzszy cykl mial 47dni. wszystkie cykle owulacyjne
    takich przykladow z dlugimi cyklami znajdziecie tutaj mnostwo, tak samo jak i tych po 23-24dni. jesli juz przyjmowac leki to dostosowac to sie powinno wlasnie pod pacjentke i jej cykl a nie pod mechaniczne, sztampowe wyliczenie
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Ja bym i tak z tym poszła do lekarza;) Hehe schodzę z tonu obrażonego dziecka:wink:.
    W żadnym wypadku nie chciałam Cię urazić! i przepraszam jak się tak poczułaś.
    Nie moja sprawa w sumie, a obruszyłam się szczególnie tym tekstem. Jestem przed okresem i mam nadzieje, że wybaczycie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Napiszę Wam jeszcze tylko, że te leki zapisali mi, ponieważ dostawałam miesiączke czy też krwawienia śródcykliczne co 18- 20 dni... i lekarka stwierdziła, że na pewno nie miewałam owulacji, bo za krótkie cykle mam, trwało to gdzieś tak 6 miesięcy przed leczeniem, a jeszcze wcześniej miesiączkę dostawałam co 2 -3 miesiące... I dlatego muszę brać te leki na wyregulowanie cyklu...
    Jeszce raz dzięki za wypowiedzi to dla mnie wiele znaczy!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.