Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Każdą fazą cyklu rządzą inne hormony, jaki sens jest się upierac przy słuszności suplementowania progesteronu zanim rozpocznie się właściwy dla niego czas? Na tej samej zasadzie można by zażywac clostillbegyt 12 dni po jajeczkowaniu bez oglądania się na to czy nowy cykl już się rozpoczął.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  1.  permalink
    Bylam w sytuacji,ze lekarz zalecil zbyt wczesne przyjmowanie progesteronu co doprowadzilo zapewne do zbalokowania owulacji i clay cykl poszedl na marne i gdyby nie artykuly z tej strony nie dowiedzialabym sie wielu rzeczy,ktore sa naprawde wazne i nalezaloby sie do nich dostosowac. Dobrze jest sie doinformowac bo wielu lekarzy leczy na jendo kopyto i pisze to calkiem z wlasnego doswiadczenia;)Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Słuchajcie bo tu się trochę pole bitwy zrobiło. Chodzi mi o to, że każdy ma jakąś swoją rację, ale nie można nikogo namawiać tym bardziej przez internet do zaprzestania leczenia tylko dlatego że "JA Z DOSWIADCZENIA LUB JA PRZECZYTAŁAM I WIEM" Nikt nie może zaniechać leczenia bez konsultacji lekarza!
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    hej dziewczynki co tam u Was? Jak Alszta Twoje temperaturki?U mnie dzisiaj maly skok,czuje sie jak przed @ ale zobaczymy co to bedzie,tempka poki co pozytywna:)
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Hej wam :*
    Jestem tu nowa a widzę, że jak większość się staracie więc może napiszę coś o sobie ;) Mam na imię Laura mam 25 lat i staram się o dzidzię od 10 miesięcy w lipcu postanowiłam zacząć brać, kwas foliowy, witaminy, olej z wiesiołka i magnez+ wit B6. Aktualnie jestem w 25 dc i modlę się aby @ nie przyszła ! :wink:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    alszta1986: Słuchajcie bo tu się trochę pole bitwy zrobiło. Chodzi mi o to, że każdy ma jakąś swoją rację, ale nie można nikogo namawiać tym bardziej przez internet do zaprzestania leczenia tylko dlatego że "JA Z DOSWIADCZENIA LUB JA PRZECZYTAŁAM I WIEM" Nikt nie może zaniechać leczenia bez konsultacji lekarza!


    W pewnych przypadkach można, a nawet trzeba. Zwłaszcza w sytuacji kiedy z wykresu Moniki wynika , że nie doszło jeszcze do owulacji (okres płodny trwa) i przyjmowanie progesteronu na tym etapie nie tylko nie jest potrzebne, ale może też niweczyc cel leczenia jakim jest osiągnięcie równowagi hormonalnej w cyklu, a w przypadku Moniki więcej - zajście w ciążę. Wyjaśniłam to zresztą na przykładzie powyżej. Lekarze często przepisują duphaston na sztywno, bo nie chce im się zagłębic w naturalny rytm cyklu pacjentki, a usprawiedliwiają się tym, ze mała dawka nie powinna zaszkodzic, a to, że pomóc też nie pomoże nie ma dla nich większego znaczenia. I bardzo ważne -> nikt nie namawia do zaprzestania leczenia, a jedynie do mądrej jego kontynuacji.

    PS. Swoją wiedzę o zasadach przyjmowania progesteronu czerpię z zaleceń mojego lekarza ginekologa-endokrynologa, który przepisywał mi lek pod warunkiem prowadzenia obserwacji i zalecał stosowanie w 4tym dniu wyższych temperatur (tak, żeby na 100% było wiadomo, że jest już po ptokach:wink:).
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Kaonashi to ja bym Cię bardzo prosiła żebyś również zaglądała do mojego wykresu i komentowała tak często jak tylko będziesz mogła, bardzo proszę :smile:
    I pozdrawiam wszystkie dziewczyny
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Alszta i jeszcze porównawczo, bo posądzasz nas o agitowanie do zaprzestania leczenia bez konsultacji z lekarzem -> jak nadciśnieniowcowi, który co dzień przyjmuje leki na obniżenie ciśnienia trafi się dzień 90/60 to też ma łyknąc pigułkę? Bezpieczniej chyba będzie sobie darowac, nie?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Oczywiście wszystkie dziewczyny zapraszam pod mój wykres :smile: zobaczymy jaka bedę miała tem jutro, bo to będzie 16dc...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Monika, trzymaj się Róży, ma większą wiedzę no i chwilowo wyczerpała temat :wink:. Powodzenia!
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Wiecie czego się boję, że przypuśćmy nie wezmę tego duphastonu minię nap jeszcze ileś tam dni, a ja nadal będę miała temp bez zmian i tak nie będzie końca widać i co wtedy zrobię? Bo jak pisałam wcześniej czasami zdarzało się że miesiączka przychodziła po 3 miesiącach... Kurde, szkoda że do gin idę dopiero pod koniec września...
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Pewnie już mnie macie dosyć... :smile:
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Hej Laura:)Masz racje wszystkie staramy sie o dzidzie;)U mnie drugi miesiac ale od polowy czerwca biore kwasik foliowy:)I tez mam nadzieje ze @ nie przyjdzie;)Witam Cie tu serdecznie i jesli masz opcje podgladania Twojego wykresu dostepna,napewno bede do Ciebie zagladac:)Pozdrawiam:*

    P.S.Dziewczyny moze tak jak Roza mowila na poczatku przeniescie dyskusje pod wykres;):wink::wink::wink:
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Pitaja, bardzo dziękuję za ciepłe powitanie z Twojej strony, i mam nadzieję że uda Ci się ;) !
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Co jesteśmy prawie w tym samym dniu cyklu :wink::wink:
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Ja też Cię laura99 serdecznie witam na forum :smile:
    Ok pitaja tak jak prosiłaś będę ten temat poruszać pod moim wykresem, a więc wszystkie zainteresowane dziewczyny i wszystkie te, które chcą się wypowiedzieć zapraszam pod mój wykres. :smile:
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Ja z moim narzeczonym staramy się o dziecko (pierwszy miesiąc starań). Ja mam zespół policystycznych jajników ale próbujemy, a co jak coś będzie to będzie a jak nie to mamy mnóstwo przyjemności ze starania się. Mój narzeczony w tym roku będzie miał 34 lata ja mam 26 lat więc to chyba dobry czas na dziecko. Narzeczony trzy miesiące temu rzucił palenie, wreszcie udało mu się. Ja w ostatnich miesiącach sporo schudłam więc mam nadzieję że u mnie utrata wagi sprowokuje owulacje, zazwyczaj tak się działo :D
    --
  2.  permalink
    Hejka Laura :) również witam Cię serdecznie :) My staramy się 8 cykl mam nadzieję , że się uda chociaż po ostatnim tak jakby w to mniej wierzę . Od stycznia biorę kwas foliowy . Od lipca Castangus i wiesiołka oraz witamine b6=magnez, witaminke C :) Czyli podobnie do Ciebie :)męża mam po badaniach nasienia wyniki dobre . powodzenia :*
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    aj tam Julitka gadasz glupoty zwatpilas;)Bedzie dobrze mniej staran wiecej przyjemnosci i na pewno sie uda;)A meza masz nie z dobrymi wynikami tylko z BARDZO dobrymi!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Na to wuglada;)Wieczorkiem Laura zajrze na Twoj profil,bo nie lubie tego robic na telefonie;)Wierze ze kazda z nas wkrotce bedzie mama:):crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Hej Laura ja też się melduję jako świeżak wśród staraczek, więc możemy razem kombinować jak tu zrozumieć te nasze wykresy:)))
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    igisowa, hehe no dzięki Słońce :wink: mam nadzieję, że niedługo wszystkie będziemy się cieszyć z tego że będziemy mamusiami :) U mnie na razie nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Ale myślę za jakieś 3 dni zrobić test, już mnie korci ale wiem, że to za wsześnie ;) A może jak będę w 28dc to może coś pokazać, ale strasznie się boję tej 1 krechy :sad: , ale jestem dobrej myśli...
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    No ja tez na razie z autopsji znam tylko 1 wyraźną krechę i brak nawet cienia drugiej;) ale nadejdzie i czas na nas:))))
    off topic- jest ktoś chętny na wymianę "miesięcy w gratisie" przy opłacaniu konta?;)bo właśnie mam się logować do banku
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    igisowa: więc możemy razem kombinować jak tu zrozumieć te nasze wykresy:)))


    Ja bym radziła pytać i brać pod uwagę opinię osób "doświadczonych" w sprawie co do metod i wykresów. Razem (nie znając podstaw) możecie sobie nie potrzebnie namieszać :wink:

    igisowa: jest ktoś chętny na wymianę "miesięcy w gratisie" przy opłacaniu konta?;)


    Taki temat już istnieje.Wystarczy chwilę poszukać. Nie ma co robić off topów.
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Właśnie miałam Ci to zaproponować igisowa:) umawiamy się tak?
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Witam Was, u mnie dzisiaj skok , jutro następna wizyta u gin ( monitoring) , jak to poniedziałek nic się nie chce robić, dobrze ,że od piątku do poniedziałku wolne, wybieramy się nad jezioro ( aby pogoda tylko dopisała nam ) .
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    a u mnie tempka nadal w górze i cierpliwie czekamy do piątku... :)
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    a ja to nie wiem co ja mam no cóż - widocznie jestem za głupia na npr :(
    --
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    U mnie też na razie temp. w miare się utrzymuje, już korci mnie żeby zrobić ten test, ale nie chcę się zawieść po raz kolejny...:sad:
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Jak to nie jestem w bazie, już opłaciłam :D Powinnam być właśnie od dzisiaj.
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Nie jesteś łezunia, poprostu musimy się uzbroić w cierpliwość i z miesiąca na miesiąc uczyć się npr:D U mnie też tempka w górze , i to jak...:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNadzieja80
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Witajcie! jestem nowa, nie za bardzo wiem czy to właściwy temat ale spróbuję.
    Mam nadzieję, ze mnie przyjmiecie i dowiem się tu dużo ciekawych rzeczy. :) które mnie uspokoją.

    Na początku może się przedstawię. Mam na imię Gosia mam 30 lat i od 5 lat staram się z mężem o dziecko.
    od pół roku dopiero mam w miarę regularne okresy tj 34 dni ostatnio 28 na zmianę z 34.
    Od 3 cykli jestem na metforminie oraz estrofemie w tym cyklu który zaczął się 6 lipca owu potwierdzona 22 (17dc)lipca przez usg tzn już było po niej.od 19 dc biorę luteine aż do teraz i tu moje pytanie lekarz powiedział mi abym brała aż dostane @ . I tu nie wiem ile to może trwać? w dniu spodziewanej @ robiłam test ale negatywny tzn wyliczyłam ze 28 dni cykl powinien mieć. dziś jest 34 dc .Czy jak odstawie luteine a byłabym w ciąży to nie zaszkodzę sobie tzn dziecku? dodam jeszcze ze nie robiłam powtórnego testu, chyba strach przed znów jedną kreska. śluz mam lepki i biały szyjka jest wysoko i zamknięta ale nie twarda.Nie czuję się ani na @ anina dzidzie. dodam jeszcze ze parę dni temu myślałam że już przyjdzie @ bo bolał mnie brzuch tak jak przed nią. Proszę pomóżcie jakoś.
    Jeśli nie napisałam tego w dobrym temacie to proszę o skierowanie mnie w dobre miejsce. Pozdrawiam. 3mam kciuki za Wszystkie starające się.:)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Cześc Nadziejo, w dobrym napisałaś. Z tego co wiem nie powinno się odstawiac luteiny na początku ciąży więc chyba lepiej się zmierzyc z kolejną 1 kreską albo zrobic beta hcg dla pewności i dopiero odstawic.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Dziękuję za wsparcie :) od razu mi raźniej
    --
    •  
      CommentAuthorNadzieja80
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Kaonashi Dziękuję za odpowiedź.Poczekam jeszcze do środy do wypłaty ;) i pójdę na betę.
    Mam jeszcze takie pytanie jaka powinna być szyjka na początku ciąży? bo słyszałam różne twierdzenia. i jeszcze jedno pytanie czy luteina wpływa na temperaturę?
    Nie mogę poradzić się mojego gin bo jest na urlopie ;( a mi w głowie siedzi tysiąc pytań.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Łezunia: a ja to nie wiem co ja mam no cóż - widocznie jestem za głupia na npr :(


    Nigdy nie jest za pozno,by się czegoś nauczyć. Trochę czasu i w końcu "ogarniesz" wszystko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    zgadzam się, jak moja teściowa nauczyła się obsługiwać komputerem i śmiga po internecie :-)a ma już swoje lata.
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    no widzisz?wiekszosc z nas sie tutaj uczy :)Mozesz pisac co wiem to pomoge,a co nie wiem,czyli pewnie wiekszosc,to dziewczyny pomoga!:):peace:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Wiecie co ja jestem w gorącej wodzie kąpana i chciałabym wszystko już i natychmiast a tutaj jednak trzeba czasu by siebie poznać :)
    Mam nadzieję że za parę dni sytuacja się wyjaśni :):):)
    --
    •  
      CommentAuthorNadzieja80
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    dziewczyny powiedzcie mi czy test zrobiony w 28 dc (gdzie owu była ok 17 dc potwierdzona przez lekarza) to za wcześnie? i czy któraś wie , czy jak nie ma ciąży to branie luteiny cały czas bez odstawienia wywoła okres i po ilu dniach . Będę wdzięczna za pomoc bo do środy osiwieje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Zrobiłam test, nie wytrzymałam, wyszła mi dzisiaj druga, blada krecha. Mam nadzieje, że to to!Zaraz wstawie zdjęcie pod wykres!!
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Test w 28 dc może wyjśc a nie musi. Co do luteiny to to zależy od dawki, ale sądzę, że i tak nikt Ci nie powie kiedy dostaniesz okres nie przerywając jej przyjmowania. Albo zrób kolejny test (z moczu lub z krwi) i jeśli ciążę wykluczy przestań brac albo zadzwoń do lekarza i zapytaj co sądzi.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorNadzieja80
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Dziękuje bardzo za odpowiedź. sęk w tym,że mój lekarz ma urlop. jutro postaram się zrobić test z moczu.
    Pitaja -3mam kciuki żeby to było to :)

    Zapraszam też pod mój wykresik.Marny bo marny ale coś tam jest :)

    Pozdrawiam Was Wszystkie. Dziękuję za rady.
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    czy skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    techniczne: następuje zaraz po jajeczkowaniu?

    niekoniecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Pitaja, :clap: Powtórz jutro dla pewności.
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Tak zrobie;)Ale tak naprawde ten dzisiaj,jeszcze nic nie pokazal.Nadzieja sie narodzila w mojej glowie!Az sie poplakalam ze szczescia;)Mam nadzieje ze nie za wczesniej;(
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Pitaja poczekaj ze dwa dni i powtorz test :bigsmile:
    oczywiscie czekamy na "good news'a" :wink:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorlaura99
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Bylam w centrum dzisiaj i już kupiłam test ciążowy, strasznie mnie on korci, nie chcę się rozczarować wynikiem :sad: więc poczekam, a chętnie już bym zrobiła. Szczególnie jak widziałam pozytywny wynik u Pitaji. :wink:
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    No jak juz kupisz to zrobisz;)
    Zastanawiam sie tylko czy powtorzyc jutro czy za jakies 2 dni?Jak myslicie?Powiem Wam ze jeszcze w to nie wierze,dopoki nie bede absolutnie pewna to nie bede sie nakrecac.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Lepiej za dwa dni :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.