Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    a moge załapać się z Wami do tej celi?? :)
    21olcia1990 długo chorujesz na tarczyce? ja juz 6 lat
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Gdybym umiała robić na szydełku to chyba już bym zaczeła dziergać :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    dziewczyny mam pytanie widać u Was mój suwaczek pod tekstem?? bo ja widze tylko link :angry:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    łóśćń niezły staż :)
    --
  1.  permalink
    Wynik TSH miałam 3,54 to chyba jeszcze na tarczyce nie choruje tylko do starań słyszałam że powinna być niższa idę tam jeszcze bo prolaktyna tylko po obciążeniu była za wysoka no i od stycznia się staram i nic :(
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    dziergajcie dziewuszki, oby już jak najszybciej było dla kogo :bigsmile:

    doti, widać tylko link :confused:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    ahaa .. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    a teraz widać?? :crazy:
    --
  2.  permalink
    ja widze link :P :)
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    no teraz to juz musi być widoczny :)
    --
  3.  permalink
    widzę :))
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    a tak swoją drogą to ostatnio 2 moje koleżanki zaszły :) a ja im tak zazdroszcze że aż mi głupio :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Moje też zachodzą bez większych problemów :devil: Byłam na mieście i spotkałam kolejną zafasolkowaną i jeszcze jak jej powiedziałam, że my się tez staramy to odpowiedziała "A cóż to za problem?" :devil:
    -- ............
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    truskaveczka widze tez świeżo po ślubie :)
    który cykl się starasz??
    "a cóż to za problem" powiadasz?? :confused:
    no dla niektórych to nie jest problem ..
    u mnie jeszcze o problemach nie może być mowy bo to dopiero 3 cykl starań ;)
    --
  5.  permalink
    W śród moich znajomych też sporo zafasolkowanych ... ostatnio weszłam na gg a tam koleżanka kawałek wierszyku który mi się podoba o ciąży bo nie dawno zaszła i to bez żadnych problemów , ostatnio poznałam młodą 18 letnią dziewczyne wpadła i nawet nie wie który to miesiąc bo nie była u lekarza a brzuszek już widać a tu tak się staramy , witaminki , lekrze , kasy idzie na to sporo i jeszcze tyle musimy czekać ...
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    a nioo :/
    niby jak odpuścisz to szybciej idzie .. ale powiedzcie same jak tu odpuścić :)
    przewaznie tak jest ze te co sie nie starają,albo nie chcą wpadają a te co bardzo chcą starają sie i starają..
    chyba jednak coś w tym musi być
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    olcia a do tsh robiłaś sobie ft3 i ft4?
    --
    •  
      CommentAuthor21olcia1990
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Właśnie nie ale jutro podejrzewam że dostanę na wszystko skierowania aż boję się ile za to wszystko zapłacę ... :(
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    u mnie każde badanie kosztuje 17 zł. czyli razem 51 zł za komplet
    --
  6.  permalink
    jak 51 zł to nie będzie strasznie ale u mnie samo TSH kosztuje 25 zł ;/
  7.  permalink
    a jeszcze prolaktyne razem z obciążeniem pewnie będę musiała powtórzyć ...
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    uuuu no to drogo tam u Ciebie ;/ wiec jak TSH 25 zł to pewnie FT3 i FT4 tez po tyle.. ;/ i do tego prolaktyna to troche Cie wyniesie..
    --
  8.  permalink
    Dokładnie sama wizyta 100 zł teraz te badania i pewnie jeszcze jedna wizyta żeby pokazać badania i żeby mógł mi coś przepisać i wtedy mam nadzieję że już do mojego ginekologa ale już nie prywatnie ...
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    doti86, ja się właściwie nie staram... Strasznie długo tą tarczycę leczysz, ja leczę G-B od końca lutego tego roku, od kilku tygodni biorę 1/4 tabletki o dawce 5mg tiamazolu, a wyniki mam takie, że wychodzi na to, że i to jest za dużo, pewnie na najbliższej wizycie lekarz będzie kazał mi odstawić leki. Tobie pozwolono zajść w ciążę podczas brania leków? Bo mi nie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    mój lekarz powiedział ze w ciąży nawet mogę brać trimazol, więc chyba tak jest hmm ;) co lekarz to inna opinia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    21olcia1990 u mnie wizyta 70 zł. a ja myslałam ze to dużo,ale w porównaniu z Twoją 100-tówą to niedrogo bierze :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    21olcia1990 TSH musi zawierać się w normie nie musi być 1 jak się chce zajść w ciążę:)
    --
  9.  permalink
    ale jak pisałam że mam 3.56 a mieści się w normie to wszyscy mi pisali że jak się ktoś stara to powinna być w granicach 1 góra 1,5
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    pytałam się dzisiaj ginekolog bo też byłam ciekawa i mi odpowiedziała tak jak ci napisałam
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    A powiedz mi jeszcze co to za lek ten trimazol? Nie słyszałam o nim, w necie też nie mogę znaleźć takiej nazwy :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    mimik , ale gin nie jest endokrynologiem :) a chyba jacyś mądrzy zrobili badania , że kobieta starająca sie powinna miec wynik 1-1,5 w końcu nikt z nieba tego nie wziął...
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    endokrynolog też mi powiedział że jest dobrze a nie że musi być 1-1,5 bo ja mam 2,56
    --
  10.  permalink
    doti86: truskaveczka widze tez świeżo po ślubie :)
    który cykl się starasz??
    "a cóż to za problem" powiadasz?? :confused:
    no dla niektórych to nie jest problem ..
    u mnie jeszcze o problemach nie może być mowy bo to dopiero 3 cykl starań ;)


    Ogólnie to 3 więc też nie za dużo ale denerwują mnie hasła, że to nic trudnego, że wystarczy się kochać..:devil:
    Ja zrobiłam zestaw badań specjalnych dla kobiet które starają się o dzidzi. W przychodni mojego lekarza można było zrobić po promocji to poszłam. W sumie nie pamiętam co tam było ale wiem, że tokso i TSH również :-) i płaciłam 80zł a jakbym miała zrobić każde z osobna to koszt 300zł więc się opłaciło :bigsmile: Z tym, że muszę tydzień czekać :smile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    ja też mam 2,5 i zobaczymy co powie mój endo :)

    ale grzebiąc w necie wszędzie piszą , że wartość porządana dla starających sie to 1-1,5
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    to stary thyrozol tylko po prostu zmienił nazwę
    wczesniej źle napisałam jego nazwe dokładnie ten lek to Thiamazole Merck 20 mg. teraz biorę 1 tabl. dziennie
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    tak truskaveczka mnie też takie gadanie wpienia :devil:
    ale cóż zrobić..
    mniej więcej w tym samym czasie wychodziłasmy za mąż :surprised: w tym samym zaczęłyśmy starania :smile: to może w tym samym czasie zajdziemy :bigsmile: hehe :smile: życzę Ci abyś jak najszybciej ujżała 2 kreseczki :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    dziewczyny doradzcie mi proszę, bo nie mogę dodzwonic sie do gin;/

    Robiłam badania prolaktyny - wyszła za wysoka bo 27,4 przy normie (1,9-25) robiona bez obciążenia
    dziś 4 dzień przyjęcia clo (tabletki jeszcze nie wziełam)

    czy ze względu na wysoki poziom prolaktyny zrezygnować z clo?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Doti, tego się obawiałam, że o tiamazol Ci chodzi... :sad: Czy Ty czytałaś ulotkę tego leku?????????????????????????????????????????????????
    cyt. "Ciąża i laktacja: Kategoria D. Lek może spowodować uszkodzenia płodu. Stosować wyłącznie w razie bezwzględnej konieczności, gdy zastosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane; należy wówczas stosować najmniejszą skuteczną dawkę, nie stosować hormonów tarczycy. Stosowanie w okresie karmienia piersią jest możliwe w razie zdecydowanej konieczności w przypadku zastosowania dawek do 10 mg/d."
    żródło: http://www.am24.pl/baza-lekow/7363,Tiamazol
    Kochana, przemyśl sobie czy chcesz świadomie ryzykować zdrowiem dziecka...
    Btw co to za lekarz, który twierdzi, że można spokojnie stosować ten lek w ciąży, gdy nawet w ulotce jest napisane, że nie powinno się...
    Ja mam opinię 5 endokrynologów, którzy absolutnie zakazują zachodzenia w ciążę na tym leku.
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    ja też miałam zakazane staranka na thyrozolu i jeszcze jakiś czas po skończeniu kuracji :confused:
    --
  11.  permalink
    doti86 no może sie uda nam zajść w tym samym czasie:smile: Również Ci życzę owocnych starań i trzymam kciuki :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    rumba Twoja prl nie jest jakoś tragicznie podwyższona, co do clo to nie doradzę , bo się nie znam, ale skoro juz masz wdrożony lek a np badan prl byś nie zrobiła to bys go brała czy tak? raczej bezsensem jest go przerywać, prl może nieco utrudniać zajście , ale tak jak pisałam, Ty nie masz jakiegoś mega wyniku
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    eveke no właśnie wartość pożądana (a nie konieczna)czyli że wyższa nie wyklucza ciąży:)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    eveke poźno dostałam wyniki badań z winy laboratorium, a od tych wyników uzależnione było to czy zacząc kuracje z CLO.
    Miesiac temu przy tych samych normach prolaktyna wynosiła 12,5, wiec zaryzykowałam i zaczęłam kurację.
    Niestety wynik się zmienił w tak krótkim czasie;/

    Gin mówiła, że jak będzie poziom wysoki to mam nie brać CLO.

    hmm nie wiem, ale dziękuje za opinie:wink:

    Dodam, że biorę CLO i nic nie czuje tzn. nie mam żadnych objawów, zero bólu głowy, śluzu, bóli jajników nic!
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    skoro już zaczęłas clo to nie przerywaj , bo to nie ma sensu... prl może przeszkadzać w zajściu i to tyle... może ale wcale taki poziom nie musi ...
    kontynuując masz jakąs szanse , a przerywając nic nie zmienisz, takie moje zdanie
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Na ulotce z opakowania moich tabletek pisze dokładnie tak:

    Ciąża i karmienie piersią
    Ciąża ma korzystny wpływ na wytwarzanie hormonów tarczycy. W każdym przypadku nalezy zgłosic sie do lekarza,gdyż konieczne może być dalsze leczenielekiem Thiamazole Merck,szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży. Lekarz moze podjąć decyzję o zmniejszeniu dawki leku Thiamazole Merck. Nie wolno stosować w czasie ciąży Thiamazole Merck razem z hormonami tarczycy. w czasie karmienia piersią dawki 10 mg zazwyczaj nie są szkodliwe dla dziecka. Lekarz bedzie regularnie kontrolowac czynnosc tarczycy u dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    też tak myślę i tak zrobię najwyżej mnie gin opieprzy:tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Ten lekarz ma duże doswiadczenie i chodza do niego kobiety w ciąży, rodza zdrowe dzieci wiec nie pozostaje mi nic innego jak mu zaufać. poza tym powiedzial ze jak zajde to wyniki mi sie unormują FT4 i FT3 mam juz ok, tylko TSH troche poniżej normy,wiec moze da mi wtedy inny lek.
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Znalazłam w necie jeszcze jeden artykuł odnosnie tego leku:

    Ciąża i karmienie piersią Thiamazole® Merck 5:

    Stosowanie leku jest dopuszczalne jedynie w sytuacji, gdy jego zastosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane. W okresie ciąży tiamazol należy stosować w jak najmniejszej skutecznej dawce. W czasie leczenia tiamazolem możliwe jest karmienie piersią, jednak w tym przypadku należy stosować małe, nie przekraczające 10 mg/dobę dawki leku.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Zawsze pozostaje coś innego niż bezgraniczne zaufanie lekarzowi :wink: Ja świadomie nie zaryzykuję, ale mówię tylko za siebie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Ja też miałam zabronione przy nadczynności i leczeniu thyrozolem, więc się dziwie na przyzwolenie:confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.