Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormartinia23
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Witamy mimzii!!!
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Mam pytanko, jak sobie radzicie z porannym mierzeniem temperatury? Ja nie mam problemu w te dni, kiedy wstaję do pracy od razu, ale mam ogromne problemy z zaśnięciem ponownie w dni, kiedy mogę jeszcze pospać... Macie jakieś sposoby? Jutro muszę się wyspać i nie mierzę ;).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Madzinka, zaraz bo ja tu czegoś nie łapię. To ta temperatura musi być zawsze mierzona o tej samej porze? Myślałam, że dokładna pora nie ma znaczenia i chodzi o to, zeby zrobić to zaraz po przebudzeniu- niezależnie od tego o której się wstało. Tzn., że co- wy sobie budzik ustawiacie, żeby te tempkę zmierzyć??
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Izulka a znasz jakiekolwiek metody NRP? to wystarczyło tu na blogu nieco sie wysilić i przeczytać, to jest główna zasada pomiarów. Jak można stosować NRP i nie znać konkretnie zasad?
    Mierzysz codziennnie o tej samej porze, przed wstaniem i wykonaniem jakiejkolwiek czynności. W met. Rotzera dopuszcza sie odchylenia w czasie do 1,5 h , ale pomiary nie pozniej jak 7.30. Bez tych reguł Twoje pomiary kompletnie nie mają sensu
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Madzinka ja nastawiam budzik, mierze w takim półśnie, na szczescie termometr elektroniczny szybko mierzy i pika wiec nie ma problemu, odkładam i dalej śpie...
    --
    • CommentAuthorMimzii
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    Też muszę zacząć mierzyć bo jeszcze nie zaczęłam, ale od juterka pełna mobilizacja bojowa!!!!
    Wczoraj byłam z moi mężem na zakupach i wpadliśmy do sklepu z odzieżą od maluszka po dorosłego. Mój mąż szukał spodni a ja ustałam jak wmurowana przed ścianą śpioszków kaftaników i innych malutkich rzeczy i po prostu nie mogłam się oddalić z tamtego miejsca. Wiem że dopiero zaczynam , ale już bym chciała zobaczyć dwie kreseczki na teście. Jestem taka niecierpliwa:)
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    Jestem tu dopiero od tygodnia i dopiero przyswajam sobie nowe wiadomości na temat NRP. Nie znam konkretnych zasad dlatego narazie nie stosuje NRP tylko się do tego przymierzam i mam wiele wątpliwości, czy u mnie da się to zrobić. Czytam po trochu o różnych metodach, ale nie robię notatek :confused:.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    Eveka ja też mam termometr elektroniczny i mierzy bardzo szybko, myślę, że niecałą minutę. Ale zasnąć nie potrafię ponownie, albo przewracam się w łóżku godzinę, zasypiam i po chwili trzeba wstawać :devil:. Może to kwestia przyzwyczajenia. Dzisiaj się wyspałam, chociaż kicia moja z przyzwyczajenia o 6.15 zaczęła mnie budzić :shocked:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorMimzii
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    Tuman ze mnie właśnie doczytałam , że temp należy zacząć mierzyć najpóźniej w 6 dniu cyklu a u mnie już 10 na liczniku:( To nic w tym tygodniu z partyzanta na pi razy drzwi. Jeśli się nie uda to przy następnym cyklu.
    A teraz idę pospać chwileczkę bo wieczorkiem praca pa pa
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    zacznij i w 10dc... zawsze to nabierzesz wprawy, a może owulki masz koło 20dc? skąd wiesz... taki wykres nawet od 10dc też Ci wiele pokaże :)
    --
    •  
      CommentAuthorBer1987
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    cześć dziewczynki, mam na imię Beta i czytam Was już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać.
    Staramy się z mężem o dzidzi od kwietnia, to jest już mój 10 cykl starań i nadal nic. Wcześniej brałam tabsy ale organizm już wrócił do normy po nich, bo i śluz wrócił i owulka jest. Nie wiem o co kaman już bo nie wychodzi ciągle. W 8 cyklu o dziwo przedłużył mi cykl sporo i już myślałam, że mi się udało, ale przyszedł rano ogromny ból i okazało się, że po mojej nadziei. Może to było poronienie samoistne już nie wiem. Testy wychodziły negatywne, ale wiem z doświadczenia innych dziewczyn, że one czasem potrafią kłamać. Napiszę jeszcze że po usg dopochwowym ginka stwierdziła, że wszystko ze mną w porządku i tylko czekać na ciąże mam, pęcherzyki się pojawiają i pękają ale ciągle nic. Martwimy się już mężem nawet. Może powodem jest to, że mężulek ma trochę mało spermy-przepisowa łyżeczka około.
    Możecie zerknąć na moje wykresy i coś mi doradzić?? przy moich cyklach kiedy najlepiej zacząć strzelać serducha?
    -- g]http://www.suwaczki.com/tickers/km5sbd3msrqx5fbc.png[/img][/url]g]http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w9n735s5eicw3.png[/img] [/url][url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    No dziewczęta nie starajcie się już tak, bo tu tak cicho:sad:

    Ja jestem czekająca na efekty, ale się nie spodziewam:wink:
    --
  1.  permalink
    U mnie 25 dzień cyklu więc jeszcze z 9 dni czekania i zobaczymy czy w tym miesiącu się udało ... ale byłyby cudowne Święta :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    u mnie też już finish... się okaże...
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    trzymam za Was kciuki dziewczyny....
    eveke zaglądałam pod Twój wykres i jestem bardzo ciekawa wyników :D
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Ja również trzymam kciuki :-)
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Ja planuje testować w piątek o ile @ nie przyjdzie.
    -- ;;;;
    • CommentAuthormartinia23
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Witam Was,@ przyszła do mnie punktualnie 33 d.c :(
    Niepokoji mnie tylko to ze zazwyczaj jak sie zaczynała to juz na maksa leciało,
    a dzis zaczeło sie jakimis frafloclami dziwnymi, ja je tak nazwałam na potrzeby opisu.
    Jak myślicie co to? :sad:
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    pewnie złuszcza ci się endometrium - to jest prawidłowe :D
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Dziękuje za kciuki.
    --
    • CommentAuthorMimzii
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Trzymam za was wszystkie kciuki dziewczynki no ja też ostro biorę się do roboty ,jakby wyszło to miałabym prezent noworoczny:)
    A tak poza tematem to jeszcze przygotowania do świąt zaprzątają mi głowę , dziewczynki już nie mogą doczekać się choinki i prezentów, szkoda że jesteśmy tak daleko od rodziny przez to ta cała magia jest sporo okrojona, ale jakoś sobie poradzimy we czwórkę;) Pozdrowionka i miłego dnia życzę!!!!
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Witam...
    ...można dołączyć ? ;) ..póki co u Nas nieśmiało kategoria szczęśliwy traf ;)..
    Jakoś przy drugim podejściu jestem mniej odważna:devil::wink:
    ....ale serce podpowiada że to czas najwyższy na rodzeństwo ;)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    mercie rozgość sie :)
    --
  2.  permalink
    Czy tran z olejkiem z wiesiołka może być na poprawę śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Sasetka jeśli się starasz to nie w czasie starań i w ciąży nie wolno spożywać wyciągów z ryb lepsze są z lnu
  3.  permalink
    o a to ja nie wiedzialam,ze nie wolno wyciagu z ryb spozywac w ciazy... wiec np omega 3 z ryb odpada? a dlaczego jesli moge wiedziec? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Trzeba ograniczyć jedzenie niektórych gatunków ryb, np. tuńczyka, czy innych ryb morskich ponieważ zawierają pewne ilości rtęci i innych metali ciężkich, które mogą uszkodzić płód. Słodkowodne ryby są ok.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    magdalenka2610: o a to ja nie wiedzialam,ze nie wolno wyciagu z ryb spozywac w ciazy... wiec np omega 3 z ryb odpada? a dlaczego jesli moge wiedziec?


    Chodzi o występowanie dużej ilości retinolu czyli witaminy A niewskazanej w ciąży w nadmiarze, dlatego zaleca się wyciągi z lnu z nnkt w UK jest to Flaxseed w PL linocomplex nnkt nie wiem jak w IE
  4.  permalink
    aa to teraz rozumiem ;) dzieki ;) ja kupilam nasiona z lnu i sobie pije takiego glutka.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Len do picia pomaga na śluz ale nie dostarcza nnkt trzeba je uzupełniać dodatkowo
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    U mnie idzie wszystko w złym kierunku:sad:, jutro sprawdzę progesteron:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    basia_87: U mnie idzie wszystko w złym kierunku

    Basia,a co się dzieje?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Odczucia @ już mam, a dopiero 6 dfl:confused:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    a ja już sama się mieszam teraz to ja juz nawet nie wiem kiedy @ dostane:shocked: a nawet jeśli nie to kiedy testować...... temp. zaczełam pilnować i jest jak powinno być tzn. pora, 7-7.15 ale zmiana pory to jakbym zaczynała wszystko od nowa...........:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Edzia, no w tym cyklu raczej nie dojdziesz do tego czy był skok i kiedy :wink:, jeśli cykle miałaś w miarę regularne to zatestuj "na oko" jak minie odpowiedni czas.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Cześć, jestem nowa:)

    Dziś 23 dc (planowana długość cyklu to do 35 dni). 3 dni temu współżycie. Dni lecą strasznie wolno jak się czeka na ten tydzień po stosunku, żeby wreszcie kupić test...

    Sądząc po wpisach na forum i trochę po sobie, uważam że im bardziej chce się dziecka tym więcej ma się objawów ciąży :wink:
  5.  permalink
    Witam drogie staraczki :) Dziś po raz pierwszy się zarejestrowałam i wstawiłam wykres :) Jestem po jednym poronieniu w 6tc. W pierwszym miesiącu po poronieniu znów zaszłam w ciąże która się nie przyjęła i sama oczyściła się w postaci bardzo bolesnej i obfitej miesiączki. Teraz jestem w połowie kolejnego cyklu który tak naprawdę nie wiem jaką będzie miał długość, bo ostatni regularny cykl miałam dopiero w sierpniu więc nie pamiętam. W każdym razie chciałam się z Wami przywitać bo pewnie każda z nas spędzi tu jeszcze trochę czasu ;) Trzymam kciuki za wszystkie Panie starające się o maleństwa... Pozdrawiam
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Agatella żaden teścik nie pokaże Ci ciąży tydzien po stosunku (rozumiem , że masz tu na mysli tydzien po zapłodnieniu) Testuje sie w dniu spodziewanej @, można próbować ze 2 dni wczesniej.... ale nie tydzien...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Agatella, najdłuższy z 12 ostatnich cykli to 35 dni?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    eveke wiem wiem :bigsmile:

    po prosu denerwuje mnie, że nie da się od razu stwierdzić co i jak.. I żeby zaspokoić ten głód informacji nie mogę doczekać się zrobienia testu. Pewnie mimo starań i tak zrobię go za wcześnie :tongue:

    CiastoMilosci trzymam kciuki, ja też dziś założyłam wykres..

    Boję się tylko, bo mówi się, że jak się tak dużo o tym wszystkim myśli to to źle działa..
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    tak.. w miesiącach luty - czerwiec miałam regularne 28 dni (pierwszy raz w swoim życiu, pewnie dlatego że brałam witaminy?)
    Potem bardzo dużo stresu, wyjazdów, samolotów to i się rozregulowało i od czerwca są między 30 a 35. Ostatnie dwa to 34 i 35 :)
  6.  permalink
    Ja w pierwszą ciążę zaszłam zupełnie niespodziewanie... Bardziej spodziewałam się okresu i nawet objawy sugerowały ze to @. Fakt ze byl to czas kiedy "staralismy sie" o dziecko ale nie przypuszczalismy ze uda sie za pierwszym podejsciem. Teraz kiedy juz tego dziecka bardzo chcemy oboje to jest klopot.. Ja w kolko czytam o ciazy, sledze fora i staje na glowie... I moze dlatego trzeba troche zbastowac... A testów nie robic zbyt czesto bo mozna wydac na to fortune ;)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Agatella, o jakiej nieregularności piszesz? Cykle 30-35 są regularne.
    --
  7.  permalink
    Ja testuje w poniedziałek a już świruję i tak wnikliwie obserwuję siebie,że chyba wszystkie objawy mam;p
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Pisałam z pamięci, teraz obliczyłam długość cykli:

    od 16 stycznia 2011: 35 - 31 - 29 - 28 - 28 - potem nie zapisałam jednego okresu, więc 65 dni na dwa cykle - 33 - 32 - 35 - obecnie 23 dc

    Jeżeli cykle 30 - 35 są regularne to sorki, dla mnie cykle regularnie oznaczały tą sama ilość dni plus minus 1 dzień..
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    leneczka, bedzie dobrze :) teraz same plusy sie sypia :)
    --
  8.  permalink
    Oby i u mnie sie sypnęło.Kusi mnie zrobić betę,ale jakoś chyba boje rozczarowania;/
    -- ,
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    [quote=moya212][/quote]

    Oby oby i takie piękne prezenciki w postaci ładnie ustrojonego w 2 kreseczki teścika.......oooooo jak się milo zrobiło, wprowadzam świąteczny nastrój :wink::bigsmile::bigsmile:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    [quote=leneczka8484][/quote]
    Mam tak samo jak Ty :smile: (codziennie bym testowała)tylko u nas testy takie badziewie drogeryjne marki drogeria to 5 euro a wiadomo to czy to wogóle działa,brzuchatki nawet nie mam pod ręką żeby sprawdzić
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Plus minus 1 dzień? Skąd to wzięłaś? He he, to chyba nie u gatunku człowiek.
    Przeczytaj blog - link na górze strony, stamtąd dowiesz się więcej o swoim cyklu. Różnica długości 5 dni to nic i takie cykle są bardzo regularne. Niejedna samoobserwatorka na 28dni mogłaby Ci pozazdrościć. Jako początkująca miałam 27-51.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.