Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Nie pomyliłam się, ostatnio na badaniu miałam 0,01 i lekarka mówiła, że to najwięcej jak mogę mieć bo inaczej miałabym ryzyko wznowy bo już raz wystąpiła po za tym guzy były duże. Jakieś 4 lata temu miałam operację po trzech miesiącach leczenie radiojodem, po roku prawie trzy razy taka dawka radiojodu i po tym mam problemy z układem pokarmowym ostatnio dwa razy w szpitalu z tego powodu leżałam, po ostatnim radiojodzie mijają dwa lata ponad, teraz jestem na wysokich dawkach eutyroxu i leczę tego efekty uboczne. Lekarka mówi, że do końca życia będę na takiej lub wyższej dawce pomimo efektów ubocznych, ale że w ciążę jak najbardziej mogę zajść, że ona będzie cały czas mnie kontrolować, więc nie mam się czego bać natomiast z samym zajściem mogę mieć problemy ze względu na nadczynność.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Vestin, człowiek całe życie się uczy. Przepraszam za błędne myślenie.
    Do kogo się zapisałaś na wizytę?
    --
    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Haniutka, nic się nie stało :) Ponieważ mieszkam teraz pod Poznaniem to najbliżej mam do Tarnowa Podgórnego i tam się zapisałam do gina, żebym potem nie musiała dojeżdżać ciągle :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Vestin aż przejrzałam karty wypisowe i u mnie napisane jest pożądane stężenie TSH 0,1-0,4. Te twoje 0,01 jest bardzo niskie, nie dziwię się że masz takie duże dawki i tachykardie. A lekarzy masz z Poznania?
    --
    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Tak z Poznania, jeszcze 3 tyg temu jak byłam w szpitalu robiono mi TSH i wyszło 0,01 i lekarka mówiła, ze ja już takie muszę mieć.

    Treść doklejona: 13.02.17 11:38
    Zazdroszczę, że możesz mieć 0,1-0,4 bo przy takim tsh i ok 1 czułam się najlepiej, prawie żadnych dolegliwości, niestety przy tej dawce mam ich dużo. No ale przyzwyczaiłam się w miarę i nie skupiam już na tym :)

    Treść doklejona: 14.02.17 11:14
    I jak starające? Któraś awansowała do grona ciężarówek ? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    Dziewczyny podpowiecie mi jakie badania robić w jakie dni cyklu? Staram sie z męzem już 6 cykli o dzieciątko (byłam w 3 ciązach, mam 2 dzieci) ale cos nam nie idzie z tymi starankami ;-( Jakoś nie spinamy się strasznie, owulację miałam potwierdzoną ginekologicznie (pozostałaośc ciałka żółtego), owulacje z reguły odczuwam i sypiamy ze sobą w okolicach owulki efektu brak. Chcę zrobić badania ale nie wiem jakie i w jaki dzień cyklu dlaczego licze na was ;-)
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    Ashtar proponuję zacząć od badania nasienia zanim zaczniesz upuszczać sobie krew na te wszystkie badania.
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    Ale po co jej badanie nasienia na chwilę obecną skoro dwójkę dzieci mąż jej dał? Wiadomo mogło się pogorszyć ale nie sądzę, że nagle stał się bezpłodny...
    LH, FSH, estradiol do 3dc, progesteron 7 dni po owulacji, TSH nie ma znaczenia (bez leków rano jeśli je bierzesz), prolaktyna ma kilka wymogów m.in. wstrzemięźliwość - tu warto się dokształcić.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Jasmina mój brat też bez problemu zrobił pierwsze dziecko a dwa lata później już był problem. Po trzech nieudanych miesiącach zrobił badanie nasienia i się okazało że żołnierze są w fatalnym stanie i bez leczenia na drugie długo by czekali.
    Nie rozumiem więc dlaczego moja propozycja została zanegowana.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    Zawsze możesz zrobić bete
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    A choćby dlatego że części mężczyzn będzie cieżko z marszu iść na badanie, po drugie proponujesz coś co kosztuje jakieś 250 zł, a po trzecie często hormony rozregulowują się po ciąży i badania krwi wyjdą ją mniej i będą dobrą podstawą by być może niechętny mąż poszedł na badania.
    Brat musiał robić lub przejść coś co tak popsuło nasienie, jeśli omawianymi wyżej panu jakieś antybiotyki, stresy czy palenie fajek sie nie zdarzyły to warto odłożyć to na później. Gdyby Ashtar chciała położyć się "pod nóż" to również wierw zachęcałabym do badania nasienia.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    Jasmina z mojej strony to propozycja, z Twojej to też propozycja. Może jeszcze któraś ze staraczek zaproponuje inne badania? Decyzję podejmie Ashtar która poprosiła o radę.
    Nadal nie rozumiem skąd ten ton w Twojej wypowiedzi. Nie rozumiem też dlaczego pokutuje przekonanie ze badania zawsze muszą rozpoczynać kobiety? U mężczyzny to kilka minut przyjemności + czas oczekiwania na wynik. Demonizowanie badania nasienia nie sprzyja jego popularyzacji. Wizyta u ginekologa dla niektórych kobiet jest mało przyjemna z uwagi na intymność badania a jednak chodzą. Ja należę do tej grupy.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Zapisałam męża na badanie rycerzy,idzie w poniedziałek koszt 150zl. Zmienił pracę,gorzej się odżywia,miał operację więc myślę że warto to spr. Wynik po 2-3h. Okres mam dostać w środę więc jeśli jego wyniki będą ok to zalapie się na moje badania i może coś się wyjaśni😊Mąż nie widzi problemu w badaniu.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 16th 2017
     permalink
    Ton wypowiedzi mogłabyś oceniać gdybys mnie słyszała.
    Ashtar czyli zgra sie w czasie i będzie do przodu, brawo Ty:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormampka
    • CommentTimeFeb 18th 2017
     permalink
    W nasienia mogą też być bakterie. U mnie przy 2 był taki przypadek. Staraliśmy się ponad rok, po drodze poronienie i ciążę biochemiczne. Po 7 dniach antybiotyku zaciazylam w pierwszym cyklu.
    Co do badań męskich hm... jestem teraz z facetem, który sam zaproponował, że pójdzie na badanie, żeby wiedzieć czy w ogóle jest sens się starać. Najpierw zrobiliśmy badania obojga a potem dopiero rozpoczęlismy starania. A z pierwszym mężem było inaczej, wiec jak widzisz tyle podejść ile osób :)
    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeFeb 19th 2017
     permalink
    Bardzo odpowiedzialne podejście męża :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 19th 2017
     permalink
    Dzisiaj 24dzień cyklu. Temp.rano nadal wysoka 37,1. Owu 8 lub 9 dc więc jestem jakieś 15-16dpo. Dzisiaj 3razy przy podcieraniu śluz z krwią i lekkie różowe plamienie na wkladce, przy pierszym plamieniu maleńki skrzep. Szyjka długa twarda i zamknięta. sama nie wiem o co chodzi? Pomożecie? Myślicie że się rozkręci @?
    Test 21dc(12-13dpo)negatywny.
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 19th 2017
     permalink
    Sikaniec?
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeFeb 19th 2017
     permalink
    Żabka221: Dzisiaj 24dzień cyklu. Temp.rano nadal wysoka 37,1. Owu 8 lub 9 dc więc jestem jakieś 15-16dpo. Dzisiaj 3razy przy podcieraniu śluz z krwią i lekkie różowe plamienie na wkladce, przy pierszym plamieniu maleńki skrzep. Szyjka długa twarda i zamknięta. sama nie wiem o co chodzi? Pomożecie? Myślicie że się rozkręci @?
    Test 21dc(12-13dpo)negatywny.


    Powtórz test i czekaj, jeśli temperatura się utrzyma to może się udało.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Jak dzisiaj Żabka?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Brzuch nadal pobolewa. Temp.37,1, w nocy się nie rozkręciło, nic nie leci. Dzisiaj 25dc. Później kupię test.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.02.17 09:17</span>
    Robiłam test.negatywny.nic z tego nie rozumiem.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    U nas chyba badanie nasienia się nie odbędzie ;-) Dziś z sikańca pozytyw, byłam na becie koło 16 wyniki :)
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Żabka a możesz upublicznić swój wykres? Żeby był dostępny dla użytkowniczek portalu - to może coś Ci podpowiemy

    Treść doklejona: 20.02.17 09:41
    ashtar855: U nas chyba badanie nasienia się nie odbędzie ;-) Dziś z sikańca pozytyw, byłam na becie koło 16 wyniki :)


    Kciuki - oby badanie okazało się zbędne
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Na 28dni nie prowadzę wykresu. Notuje tylko na apce w telefonie. A co cię interesuje konkretnie?
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Myślałam może o przesuniętej owulacji, bo 16 dpo to już powinno coś wyjść.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Od 12dc temp.podwyzszona 37,1/37,2 wcześniej przez 2 dni nie mierzyłam bo nie spodziewałam się owu tak szybko. Testy owu od 14do 20dc negatywne. Od 10dc śluz typowo nieplodny.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Żabka221, jeśli nie miałaś owu potwierdzonej przez gina to właściwie nie masz jej potwierdzonej. Trzeba poczekać a najlepiej zrobić test z krwi. Sikańce to oszukańce.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    U mnie nadal tylko śluz z krwią w niewielkiej ilości. Czekam co z tego wyniknie. Zobaczę jak temperatura rano i dam znać. Miała któraś z was tak? lekkie plamienia i wysoką temperaturę pomimo tego?
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Ja zazwyczaj kilka dni przed @ miałam plamienie ale brązowe, tempka była wysoka i spadała dopiero kiedy faktycznie pojawiła się już normalna krew
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    A ja właśnie przy jakiś 5 wizytach w toalecie w przeciągu 2rni śluz z krwią lub różowy śluz. 2 razy wkładka delikatnie zabarwiona na różowa. Ogólnie b.mało. Od godz.14nic nie leci. Przy badaniu szyjki palec czysty tylko śluz nieplodny.
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    To nie pozostaje Ci nic innego jak poczekać jeszcze ze 2 dni i ruszyć na betę.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Czekam, czekam :) oby tylko @ nie przyszła :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja tak miałam wiekszośc cykli, że delikatne plamienie na różowo/śluz podbarwiony na różowo i wysoka tempka a w dzień kiedy temperatura spadała @ się rozkręcała, ale mimo wszystko trzymam kciuki. Dodam, że w obecnej ciąży w sobote tez miałam nitke różowej krwi w śluzie, wiec moze u Ciebie też będzie ciążą ;-) Jestes przed okresem?
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    ashtar855 jak tam wyniki b-hcg ? :-))))
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Mam 25dc a jutro termin okresu.mam krótkie Cykle 23-25dniach max.u mnie nigdy nie było takich incydentów. Mam bardzo bolesne miesiączki i zawsze pojawiał się ból lekkie plamienie a po 1-3h już się "lało". Pierwszy raz mam takie coś. Teraz nic nie leci, brzuch nie boli.tylko jajniki ciągną.
    --
    • CommentAuthormarcia24
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Gratulacje Ashtar :)) ja jutro mam wizytę i będę walczyć o skierowanie na badania chociaż te podstawowe ;)
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    Ashtar super wieści:) jak beta?
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    Wczoraj 135 w 30dc (cykle mam 30-32dniowe) jutro robie powtórke bety.

    Treść doklejona: 21.02.17 10:22
    Żabka a jak u Ciebie?
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    U mnie w nocy zaczął się okres. Bardzo mocny jak zawsze. Chcem w tym miesiącu odpuścić starania i sprawdzić progesteron, cykl 23 dniowy.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    Żabka, a robiłaś jakieś badania? Ja przy takich krótkich cyklach sprawdzałam też prolaktynę i tsh. I oczywiście pomiary z termometrem, żeby odpowiedni dfl wyznaczyć. I wtym cyklu z badaniami i pomiarami zaszłam w ciążę (mój pierwszy cykl z pełną, choć nieudolną z lekka obserwacją :bigsmile: )
    --
    • CommentAuthorBarbarka84
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    A ja dziś miałam laparoskopie z histerioskopia i hsg. Leze aobie w szpitalu. Kolo 21 bede wiedziec, co tam u mnie sie wyrabialo. Narazie ide spac :D
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    Super beta:)
    Żabka coś nie halo z tym cyklem, dobrze że chcesz to sprawdzić
    Barbarka napisz potem co Ci tam powiedzieli
    --
    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeFeb 21st 2017
     permalink
    Gratuleję Ahstar :D Współczuję Barbarka, ale może teraz wszystko pójdzie pozytywnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Dziewczyny, jaka miałyście najdłuższa lurealnia? U mnie wykres bez temp, oparty tylko ma śluzie... I oczywiście nie mam kategorii "staram sie" a cukl sie ciągnie i ciągnie... Tu on jest...
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Libra ja dwa razy miałam lutealną 17dniową i to w cyklach monitorowanych. Mniej więcej raz na rok trafiała się 16dniowa. Średnio mam 14dni lutealnej.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Ja właśnie zawsze książkowe cykle z 12 dniowa faza lut. Cykl temu byl stres bo miałam 14 dniowa, a teraz sie juz ten cykl ciągnie i ciągnie, a przecież serca z okresem płodnego śluzu nie miały nic wspólnego... Jeszcze na czas owulacji przyplątała sie choroba moja i dzieci i praktycznie nie spałam tylko z termometrem biagalam. Może to zakłóciło ten cykl... (Oby nie na tyle żeby przesunąć owulacje na czas serducha :p)
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Mnie też zdarzyły się ze dwa z 17dniową fazą lutealną.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Ja oscyluje w okolicy 16:)
    --
  1.  permalink
    Na razie po cichu..zgłaszam plusika :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Gratuluje ! :)))))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.