Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 24th 2014 zmieniony
     permalink
    hopelight - ja miałam już wezwanie do szczepienia z ssanepidu zgroźbą, że jak nie zaszczepię w ciągu 7 dni to sprawa idzie do sądu...także ten...

    Treść doklejona: 24.02.14 16:49
    aaasa i za to musiałam 8 zeta im zapłacić:devil:
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja nic nie podpisywałam w przychodni, i póki co dostałam dwa wezwania od nich, z Sanepidu nic. Zalegamy już ponad rok ze szczepieniami.
    Z kolei moja koleżanka nie szczepi wcale od urodzenia, kartę szczepień ma w domu, nie należy do żadnej przychodni i wezwania z Sanepidu dostaje, bo szpital zgłosił.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    wszystko zależy od ssanepidu - w niektórych rozumieją, że nie mają w ręku narzędzi zmuszających do wykonania szczepień w innych króluje prl chyba...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    hopelight: Zresztą tu a forum to chyba ja jako jedyna dostałam takie upomnienie.


    Ja też dostałam.
    Rok temu w kwietniu.
    Rozbawiło mnie bo na jakimś starym druku napisane i zaczynało się wzywa się OBYWATELKĘ..... :cool:

    A nie podpisywałam wcześniej nic, żadnego oświadczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    TEORKA: i zaczynało się wzywa się OBYWATELKĘ


    no właśnie, doprosili się więc tylko uśmiechu na twarzy odbiorcy :P
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 25th 2014 zmieniony
     permalink
    No pieknie! Niezly ten nasz wojewoda :neutral: Zdenerwowalam sie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja tez cala w nerwach.
    Na razie mamy odroczone szczepienie o kolejne 2 m-ce, z powodu podania malej wczoraj sterydu domięśniowego. Napisane,ze nie wolno podawac leku 8 tygodni przed szczepieniem i 2 tygodnie po szczepieniu. Nie wolno po tym szczepic zywymi szczepionkami(nie wiem jaki okres czasu).
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    A dziś znów dostałam pozdrowienia z przychodni. Coś ostatnio nie dają spokoju.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Nie wolno po tym szczepić żywymi szczepionkami(nie wiem jaki okres czasu).


    Pewnie min 3 mce musi być odstępu. Nie ma napisane na ulotce sterydu?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Lily: w niektórych rozumieją, że nie mają w ręku narzędzi zmuszających do wykonania szczepień w innych króluje prl chyba...

    tez mi się tak wydaje.;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    dzis na stop nop ukazalo sie pismo z min zdrowia. wg mz jesli przychodnia bedzie nekac w sprawie szczepien to nalezy to do nich zglaszac. to tak w duzym skrocie. info szczegolowe na stop nop.:cool:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkasia_a
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Witam,
    Dopiero dzisiaj weszłam na to forum. Jestem w ciąży, ale już mocno zainteresowałam się tematem szczepień. Spędziłam dużo czasu na forum "nie szczepimy", ale widzę, że tutaj znajdę ludzi mi bliższych tj takich, którzy rozumieją , że szczepionki mogą dawać ochronę przed ciężkimi chorobami, ale należy podchodzić do nich indywidualnie i nie bać się odroczeń albo nawet odmowy szczepienia. Ja na razie postanowiłam nie pozwolić zaszczepić mojego maleństwa w szpitalu i myślę, że to już duża korzyść wiedzy, którą udało mi się zdobyć. Ale co dalej??

    Szukam dobrego lekarza, z którym mogłabym odbyć taką rozmowę o indywidualnym programie szczepień, ewentualnie odroczeniach, planie odpowiednich konsultacji, zanim pozwolę zaszczepić dziecko i ocenie, na co warto szczepić w naszej, konkretnej sytuacji i czym. Czy możecie polecić kogoś takiego z Warszawy? Problem polega na tym, że jak mam szukać na ślepo to w przychodniach rejonowych nie chcą ze mną rozmawiać, bo przecież dopiero jestem w ciąży, a prywatnie chcą, ale za kasę....A ja chcę znaleźć partnera do merytorycznej rozmowy

    Jeśli ktoś może kogoś polecić i ma dobre doświadczenia, będę bardzo, bardzo wdzięczna!!!
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Mnie jutro czekać będzie pewnie dyskusja w szpitalu dlaczego nie szczepimy :/
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    OneKiss ja nie podpisywałam oświadczenia, a dostałam wezwanie z sanepidu, do tej pory szczepiłam tylko na wzw, z przychodni nie dzwonią, sanepid też póki co nic więcej nie przysłał, więc może to wzw (które przeciągnęliśmy do skończonego 2 miesiąca) zamydliło im oczy:wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    W tvp info temat szczepien.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    kasia- spróbuj się wbić do tej doktor co w tv była ale nie ostatnio tylko przedostatnio
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    dr Ryczkowska, przyjmuje gdzieś po prawej stronie Warszawy...no ale prywatnie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Zanett,nie podpisuj. Wy chcecie szczepic. Napisz im własnoręcznie oświadczenie,ze dziecko zaszczepicie na pierwszej wizycie szczepiennej w przychodni.
    Ja tak napisałam.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    w ogole tego im nie dawaj.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny jestem właśnie po cesarke.Dostałam oświadczenie o odmowie zaszczepienia.Co mam teraz zrobić bo nie chce szczepic teraz a nie chce mieć problemów z sanepidem.Niby podpisałam ale na końcu dopisałam że nie odmawiamy tylko odraczamy.Jeszcze tego nie oddalam więc pomozcie
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Ja zrobiłam tak że skreśliłam odmawiam i wpisałam odraczam.spytam się jutro o to czy mogę odręcznie jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 1st 2014
     permalink
    ale Ty im niczego nie musisz pisać - nie mają prawa czegoś takiego wymagac
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Zannet tak pisze STOP NOP:


    "Jak uniknąć zaszczepienia dziecka po urodzeniu w szpitalu?

    Istnieją dwa rozwiązania:


    1. W trakcie przyjęcia dziecka do szpitala składasz pisemne oświadczenie o treści:

    Cytat:

    My niżej podpisani ... nie wyrażamy zgody na wykonanie jakichkolwiek szczepień ochronnych w szpitalu ... na naszym dziecku bezpośrednio po urodzeniu, ani w całym okresie pobytu w szpitalu.

    Taki brak zgody nie oznacza całkowitej odmowy, a jedynie odmowę wykonania szczepień w danej konkretnej sytuacji. Jednakże należy pamiętać, że to oświadczenie najprawdopodobniej zostanie przekazane przez szpital do Sanepidu co czasem powoduje wszczęcie postępowania administracyjnego.


    2. Nie podpisywać żadnych oświadczeń ale oznajmić swoją wolę ustnie.


    W każdym wypadku lepiej stale pilnować dziecka gdyż może być zaszczepione np. na skutek niepoinformowania wszystkich osób odpowiedzialnych za szczepienia.

    Pamiętaj: Jako rodzic sprawujący opiekę rodzicielską Ty decydujesz o tym jakie zabiegi medyczne są wykonywane na Twoim dziecku i każdy taki zabieg wymaga Twojej zgody. To że szczepienia są obowiązkowe NIE oznacza, że można je wykonać bez zgody pacjenta czy rodzica! Te pojęcia są często mylone.

    Szczepienie można wykonać bez zgody tylko w bardzo skrajnych przypadkach takich jak stan epidemii (reguluje to ustawa o szczepieniach)."


    Źródło: STOP NOP
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 1st 2014
     permalink
    Zanett, mielismy wlasnie nieco przerobiony gotowiec ze strony stop nop. Nikt nie osmielil sie zaszczepic samowolnie Mikolaja. Podpisalam co prawda, ze nie wyrazam zgody na szczepienia, dodatkowo dopisalam jakie. W druku szpitalnym byla mowa tylko ogolnie o szczepieniu. Pamietaj, ze to Twoje dziecko i Ty podejmujesz decyzje. Nasza, wbrew pogladom gloszonym przez pediatre, okazala sie sluszna.
    Duzo sily Ci zycze.
    No i gratuluje :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 1st 2014
     permalink
    Dałam im dzisiaj druk szpitalny ale z wykreślonym odmawiamy i wpisanym odraczamy.Mam nadzieję że jakiś problemów nie będziemy mieli z tym chciałam uniknąć sanepidu nie zapisywać córki do przychodni tylko wrazie potrzeby iść prywatnie.nana dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Zanett gratulacje! My w planie porodu napisalismy ze nie chcemy by w szpitalu bylo szczepienie. Potem ustnie potwierdziłam gdy przyszlo co do czego
    nie maja prawa szczepic pod Twoja nieobecnosc przy dziecku.
    wsteplowali nam do ksiazeczki ze odmowa i tyle
    nikt nie pytał co dalej czy chcemy szczepic czy nie. Mysle ze juz tyle osob odmawia ze sa przyzwyczajeni.

    Nie wiem czy bylo dr Ryczkowska o szczepieniach


    fragment:

    W świetle wiedzy współczesnej immunologii stosowanie szczepionek poliwalentnych, czyli skierowanych jednorazowo przeciwko wielu antygenom (INFANRIX-IPV-Hib, INFANRIX HEXA, DTaP-IPV i inne) obarczone jest większym ryzykiem odczynu autoimmunologicznego niż szczepionki monowalentne, to znaczy skierowane tylko przeciw jednemu antygenowi (chorobie). Nie powinno się, więc, stosować ich u noworodków i niemowląt w pierwszym półroczu życia.

    Kalendarz szczepień

    Moim zdaniem szczepienia, które są działaniem profilaktycznym powinny być indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta, w taki sposób, żeby chronić go przed realnym niebezpieczeństwem chorób i zminimalizować ryzyko objawów ubocznych. W tym celu pediatra powinien przeanalizować indywidualną sytuację epidemiologiczną pacjenta i dostosować do niej plan szczepień. Szczepienie na „wszystko”, bez tego rozeznania stwarza ryzyko potencjalnych odczynów autoimmunologicznych. Tym bardziej, że zaszczepienie, zwłaszcza u dzieci do szóstego miesiąca życia, nie zawsze daję ochronę przed zachorowaniem. Poza tym, w niektórych przypadkach, ryzyko odczynu poszczepiennego jest większe niż ryzyko objawów ubocznych samej choroby – np. szczepienie przeciwko odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej, kleszczowemu zapaleniu opon, WZWA,

    Należałoby się wycofać ze szczepień noworodków, gdyż ryzyko potencjalnych uszkodzeń jest większe niż korzyść z samego szczepienia. Wyjątek powinny stanowić noworodki z realnej grupy ryzyka, czyli noworodki matek chorujących na wirusowe zapalenie wątroby typu B lub będące nosicielami tego wirusa. To samo dotyczy gruźlicy. Tylko noworodki matek zarażonych prątkami gruźlicy lub przebywające we wspólnym domu z chorym na gruźlicę powinny po urodzeniu otrzymać szczepionkę BCG.

    Pozostałe dzieci nie powinny by c szczepione przed 6 miesiącem życia, chyba, że znajdują się w grupie realnego ryzyka zachorowania
    . Niemowlęta karmione piersią, zwłaszcza jeśli nie mają jeszcze rodzeństwa i wychowują się z matką, w dobrych warunkach socjalnych mogą rozpocząć szczepienia dopiero w 13 miesiącu życia lub po zaprzestaniu karmienia. Natomiast sytuacja epidemiologiczna niemowląt karmionych sztucznie, obarczonych starszym rodzeństwem w wieku przedszkolnym lub odsyłanych do żłobka jest już zupełnie inna. Są one narażone na znacznie większe zagrożenia infekcyjne i powinno to znaleźć odbicie w zaplanowanym dla nich kalendarzu szczepień.

    slowo "obarczonych starszym rodzenstwem" mi sie tylko nie podoba :tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Dorit: W świetle wiedzy współczesnej immunologii stosowanie szczepionek poliwalentnych, czyli skierowanych jednorazowo przeciwko wielu antygenom (INFANRIX-IPV-Hib, INFANRIX HEXA, DTaP-IPV i inne) obarczone jest większym ryzykiem odczynu autoimmunologicznego niż szczepionki monowalentne, to znaczy skierowane tylko przeciw jednemu antygenowi (chorobie). Nie powinno się, więc, stosować ich u noworodków i niemowląt w pierwszym półroczu życia

    No dobra, ale jeśli do wyboru mamy trzy szczepionki zawierające 6 antygenów, a jedną zawierającą również 6 antygenów, to w czym skojarzona jest gorsza? Ilość antygenów jest przecież taka sama, a skojarzona zawiera mniej dodatków. Chyba że ktoś szczepi pojedynczo co kilka tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    ja wczoraj ustaliłam harmonogram na szczepienia po roku ja wszyscy beda zdrowi to pierwsze pójda pneumokoki potem po 6 tyg infanrix ipvhibb ( tu łącznie z moja 5 latka bo to juz czas) potem po 6 tyg meningokoki a potem w okolicach 2 urodzin jesli bedzie priorix to mmr .
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Dzwonili dzisiaj do mnie z przychodni, ze mamy zaległe MMRII - Pielęgniarka zapisała sobie, ze czekamy na decyzję alergologa i jak ją dostaniemy to mamy im donieść jak najszybciej. Idziemy 11.03 z mężem i może on przekona jednak aby nie była szczepiona do kiedy nietolerancja jej nie przejdzie ehh Na pierwszej wizycie mówił, ze jak wyjdzie nietolerancja a nie alergia to będzie odroczona na jakiś czas, a jak alergia to na zawsze.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    mag - a to przychodnia decyduje kiedy szczepić Twoje dziecko czy Ty?
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    _mag_: Na pierwszej wizycie mówił, ze jak wyjdzie nietolerancja a nie alergia to będzie odroczona na jakiś czas, a jak alergia to na zawsze.


    _mag_ a mogę zapytać na co ta alergia/nietolerancja?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: No dobra, ale jeśli do wyboru mamy trzy szczepionki zawierające 6 antygenów, a jedną zawierającą również 6 antygenów, to w czym skojarzona jest gorsza?

    Podajac pojedynczo dajemy wieksza szanse uporania sie dziecku z antygenami, rozwlekajac to w czasie, tak przynajmniej mowi część lekarzy.
    Wiec zamiast 5 w 1 to najpierw DTPa potem Hib potem Polio ( nie wiem czy tak bede szczepic, mysle by zakonczyc na razie na wzw i BGC), przerwy conajmniej 4 tygonie ( najmniej). Wiadomo, ze wtedy szczepienia podstawowe beda trwaly dluzej niz rok.
    mag- no to dziwnie, ze tak Was piłują w tej przychodni, chyba traktują rodziców jak dzieci w szkole, jakies nakazy??:shocked::shocked:
    usprawiedliwienia na piśmie, moze trzeba im twardo powiedziec ze sami tego pilnujecie, Wy decydujecie.i jak przyjdzie czas i zdecydujecie to przyjdziecie, nie powinni odmowic wtedy.
    a zreszta te lepsze szczepionki sa najczesciej płate, najwyzej prywatnie pojdziecie, no nie?
    Nie dajmy sie traktować z góry, przeciez to relacja dorosły- dorosły.:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny podajecie tą wit K?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    mag - a to przychodnia decyduje kiedy szczepić Twoje dziecko czy Ty?

    Ja- pewnie, ze ja, ale kobitka trochę zbiła mnie z tropu. Wcześniej rozmawiałam z pediatrą i alergolog ma podjąć decyzję, bo młoda bardzo źle reaguje na białka, zwłaszcza kurze. Ja sama jej nie zaszczepię po tym jak widziałam jak reaguje na b.j.k.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    _mag_:
    Ja- pewnie, ze ja, ale kobitka trochę zbiła mnie z tropu.
    Ta, rozumiem Cie dobrze bo tez mam w przychodni taka pigułę co to zachowuje się jakbym była jej podopieczną na kolonii, czy tez jakbym nie odrobiła pracy domowej.:tongue: (ton glosu, dezaprobata w spojrzeniu i ogolny foch).
    To pozostalosci poprzedniej epoki gdy lekarze i pielegniarki byli z bąbką w nosie.;)
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie odnośnie szczepienia na gruźlicę do mam, które odłożyły szczepienie w czasie. W jakim wieku zaszczepiłyście dziecko? Mieszkam w DE i tu się nie szczepi na gruźlicę - bardzo niska zachorowalność. Planujemy jednak niedługo urlop w Polsce i chcę zaszczepić dziecko. 28 marca mamy szczepienie 6w1 + pneumokoki + rotawirusy, nie wiem czy dołączyć do tego gruźlicę czy zaszczepić na nią np. w tym tygodniu, aby był odstęp? Jutro będę rozmawiała z lekarzem w tej sprawie, ale tutaj lekarze generalnie mają lajtowe podejście do szczepień a NOPy ograniczają się dla nich do gorączki.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Annie_86: 28 marca mamy szczepienie 6w1 + pneumokoki + rotawirusy


    W jeden dzień wszystko ??!! :shocked:
    Powariowaliście chyba :confused:
    I Ty jeszcze chcesz do tego dokładać gruźlicę, o losie.
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Tak wyglądają u nas standardowe szczepienia a planuję zaszczepić dziecko zgodnie ze schematem szczepień. Gruźlicę chciałabym wcześniej.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Tak wyglądają u nas standardowe szczepienia a planuję zaszczepić dziecko zgodnie ze schematem szczepień

    Jeśli chcesz szczepić wg schematu szczepień w DE to powinnaś później zaszczepić na gruźlice, bo po niej chyba min 6 tyg odstępu musi być.
    _mag_:
    Ja- pewnie, ze ja, ale kobitka trochę zbiła mnie z tropu.
    Ta, rozumiem Cie dobrze bo tez mam w przychodni taka pigułę co to zachowuje się jakbym była jej podopieczną na kolonii,

    U nas kobitka była miła, zbiła mnie z tropu, bo po rozmowie z pediatrą i skierowaniu do alergologa nie spodziewałam się telefonu od nich. Wystarczyło, aby zaglądnęła do komputera. A o drugie byłam wtedy w pracy. :bigsmile: Z drugiej strony lepszy telefon niż pismo z sanepidu.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    ja mam takie pytanie z ciekawosci. baaardzo odwlekacie te szczepienia i mieszkacie w malch miejscowosciach? wszedzie sie slyszy, ze faktycznie ten sanepid dzwoni i sciga, mi sie jeszcze odpukac nie zdarzylo, choc tez mielismy odwlekane i przekladane szczepienia. i tak sie zastanawiam z czego to wynika, czy z balaganu wroclawskiego i przeciazenia sanepidu?
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Ja mieszkam w KRK i nie mam jeszcze wezwania z sanepidu.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Anne schemat ten moim zdaniem nie jest rozpatrywany pod kątem jednostki tylko ogółu nikt nie będzie nigdy patrzył tak indywidualnie na Twoje dziecko jak TY, więc przemyśl jeszcze tą decyzję jeśli uznasz, że jest słuszna, to ok nie wnikam ale kurcze naprawdę jesteś pewna, że chcesz zaszczepić swoje kilkutygodniowe dziecko tyloma choróbskami na raz? zero wątpliwości? co Wam się tak spieszy? Gdy mojego 1,5 rocznego Dominika chcieli zaszczepić MMR i pentaximem w jednym dniu popukałam się im w czoło.:devil:


    Po miesiącu odwlekania dostałam już pismo z sanepidu. 40 000 tys mieszkańców.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Hope oczywiście, że miałam i mam wątpliwości, ale niestety nie mam na tyle wiedzy, aby podjąć inną, bardziej właściwą decyzję. Rozmawiałam z lekarzami, zaufaną położną, czytałam sporo w tym temacie i ostatecznie uznałam, że postąpię zgodnie z tutejszą praktyką lekarską, która jest na bardzo wysokim poziomie i jeszcze mnie nie zawiodła. To są martwe szczepionki, tylko gruźlica posiada małą ilość żywych drobnoustrojów. Od 18.04 do 09.06 będę z dzieckiem na wakacjach w PL. Szczepienie przeciwko gruźlicy jest dla mnie priorytetem. Zastanawiam się teraz nad przesunięciem szczepienia 6w1 na połowę czerwca, jak wrócimy z urlopu. Czytałam, że na pneumokoki i rotawirus najlepiej zaszczepić dziecko w pierwszym kwartale życia.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Annie 86,martwe szczepionki? No na rota jest zywą szczepionka i bcg jest zywa szczepionka.
    Rotawirus można podac tylko do 6 m-ca zycia dziecka (szczepionka niezbyt skuteczna w ogole,ogrom dzieci po tym szczepieniu laduje w szpitalu na rota).
    A bcg dlaczego priorytet? Masz w rodzinie kogos chorego na gruzlice? Co do szczepienia na gruzlice to jest to jedna z niebezpieczniejszych szczepionek. Moja corka miała zapalenie wezlow chłonnych przez kilka m-cy po szczepieniu.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Annie - i nie słyszałam żeby w Polsce była jakaś większa zachorowalność na gruźlicę niż w DE...
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Annie_86: Rozmawiałam z lekarzami, zaufaną położną, czytałam sporo w tym temacie i ostatecznie uznałam, że postąpię zgodnie z tutejszą praktyką lekarską

    To myślę, że tylko oni mogą Ci doradzić w kwestii BCG. Tutaj chyba mało kto praktykował takie ryzykowne działania w kwestii szczepień.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Lilly- nie mam teraz zrodel pod reką, ale byly takie dane, ze od Polski na wschod wzrasta zachorowalnosc, na pewno Rumunia, Bułgaria, kraje byłego ZSRR
    Niemcy, UK, Francja, z tego co czytalam maja mniejsza zachorowalnosc wiec nie szczepią.
    Na pewno przy BGC zachowalabym szczegolna ostroznosc, dluszy odstep i nie mieszac z innym szczepieniem.
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny bardzo dziękuję za Wasze komentarze i uwagi, przemyślę wszystko jeszcze raz i ponownie porozmawiam z naszym pediatrą.
    Absolutnie nie chcę szczepić na gruźlicę razem ze szczepionką 6w1, myślałam, że odstęp 5 tyg będzie ok, ale to faktycznie mało. Spróbuję przeciągnąć to szczepienie 6w1 lub rozłożyć w czasie.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Annie, poczytaj jeszcze zanim zadecydujesz, takie szczepienie "na kupie" może być bardzo ryzykowne. Szczególnie u tak malutkiego dziecka.
    A szczepionka na gruźlicę jest na prawdę mało skuteczna.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  1.  permalink
    Cześć dziewczyny,
    Jestem tu nowa i potrzebuje porady.
    Bardzo mocno zastanawiam się nad zaszczepieniem swojej dwulatki na pneumokoki (uczeszcza do żłobka, bardzo często choruje) Dziś lekarka mi powiedziała że może uda mi się załapać na darmowe szczepienie ale musi się zorientować co do tego. Moja mała jest pod opieką hematologa z racji tego że ja mam stwierdzone choroby hematologiczne (genetyczne) u niej jeszcze nic nie wykryto (oby) bardzo często (średnio co 1.5 miesiąca) choruje na zap krtani zap oskrzeli i płuc. w rozporządzeniu ministra pisze że darmowa szczepionka przysluguje dziecią *z chorobami hematologicznymi oraz z* przewlekłe choroby płuc, w tym astmę. I moje pytanie czy to może pediatra mi wypisać że z racji częstych zap płuc dziecko ma mieć darmową szczepionkę. Czy to musi być jakiś specjalista lub ktoś jeszcze inny?
    Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.