Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    No właśnie, zasadniczo różyczka to najłagodniejsza z tych chorób i lepiej, żeby dziecko a szczególnie dziewczynka ją przeszła w dzieciństwie... W ogóle to nie wiem, po co szczepionka na to. Generalnie z tej trójki mogłabym się zastanowić nad odrą, chociaż i tak dobrze, jak dziecko ją przechoruje, najważniejsza jest diagnoza i odpowiednia pielęgnacja (przede wszystkim zatrzymanie dziecka w domu) podczas choroby. Powikłania zdarzają się bardzo rzadko u zadbanego, odpowiednio leczonego dziecka.
    Polecam poczytać o chorobach wieku dziecięcego przebiegających z gorączką i ich wpływu na ryzyko występowania raka w ciągu dalszego życia.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    Chyba jedynie dla doroslej ciężarnej kobiety rozyczka niesie konsekwencje( a raczej dla dziecka w łonie).
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 13th 2014 zmieniony
     permalink
    oj tak, mnie gin gonila zebym przed ciazą zrobila przeciwciała
    bo miala cięzarne pacjentki pracujace w przedzszkolu ktore okazywalo sie ze nie chorowały na różyczkę :shocked:
    jesli moja córka nie bedzie chorowała na rozyczke ( nie wspominam tego chorowania zle sama), to moze sie zaszczepic jak bedzie planowac swoje dzieci..

    kacha- wlasnie mialam pisac do Ciebie!!! w kapieli dzis zobaczylam fioletowo czerwona plamke w miejscu zaszczepienia...ciekawe czy to nie boli...zgrubiale jest wiec pewno tez bedzie podchodzic ropą....przedwczoraj tego nie bylo.
    Szczepicie sie dalej 18 jakos? my mialysmy 17 w pon 2 dawke wzw, ale odpuszczam, bo katar caly czas.

    kasia- a propos pediatry jest watek warszawski, poszukaj na forum.
    kolezanka polecała dr Joannę Gzik
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    Dorit ja miałam iść też jakoś po 17 na szczepienie, ale mój ma katar i bierze krople do oczu, więc następny tydzień odpuszczam i zaszczepię dopiero po 24 marca mój też miał fioletową plamkę teraz jest czerwona z białą kulką jakby ropką czy coś
    --
    • CommentAuthorgosica230
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    dzięki za odpowiedzi,
    chodzilo mi właśnie o konsekwencje dla płodu w czasie ciąży .
    a co ktoś może jeszcze się wypowiedzieć?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 15th 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    komentarz strach jest rewelacyjny :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    Lily, to niedobrze :( my z Wielkopolski...
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Powiedzcie mi czy ten ślad po szczepionce przeciw gruźlicy jest ok? Dodam, że jest płaski i średnicy około 2 góra 3mm. Zdjęcie zrobione jak Filip miał 3,5 miesiąca (zaszczepiony był w szpitalu), obecnie wygląda tak samo. Pytam bo Jasiu miał wielki wypukły strup a czerwony ślad prawie do roku.
     photo WP_20140208_001_zps2ba3f144.jpg
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    macek moje dwie miały takie przy czym jednej zropiał w wieku ok 13 m-cy a dwie nie maja w ogóle sladu... tnz jak się wnikliwie przypatrzeć to może cos... ale na pierwszy rzut oka nic
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    U nas w domu córka ma rumień zakaźny, wysypka pojawiła się w niedzielę, po rozmowie z pediatrą odraczamy szczepienie młodego o 3 tyg myślicie że jak od poniedziałku tego miną 3 tyg to można go bezpiecznie zaszczepić, mamy w planach dopiero drugą dawkę 5w1 i czy ten odstęp czasowy między pierwszą dawką a drugą nie wpłynie na skuteczność szczepionki - zakładając że takowa jest :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Przy rumieniu zakaznym nie trzeba dluzszej przerwy? Dranstwo zarazliwe jest okropnie, wiec pewnie I mlody zlapie.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Nana niekoniecznie. Mala chorowala rok temu. Tylko ona. Nikt z nas nie podlapal.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny czytałyście komunikat GIF. Wycofali jedną serię PENTAXIM 5 w 1.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Mozesz podac linka? Ja wlasnie z poltora miesiaca temu mialam mala nim szczepic.... na szczescie juz go nigdzie nie moglam kupic i czekalam az znow bedzie dostepny. Wiadomo czemu wycofano?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeMar 21st 2014 zmieniony
     permalink
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Dziekuje ;) Ciekawe czy ma to zwiazek z tym ze juz od dluzszego czasu nie można kupic tej szczepionki. To chyba nam sie szczepienie jeszcze przedłuży.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Mam pytanie do mam, które nie szczepiły dzieci przeciwko BCG w szpitalu. Ile miesięcy miały wasze maluszki jak zostały zaszczepione? Było to pierwsze szczepienie w kolejności czy już wcześniej na coś szczepiłyście?

    Jestem po wizycie u kolejnego lekarza....szukam pediatry, który w końcu będzie chciał ze mną porozmawiać a nie straszyć i wciskać skojarzone jak leci...i jestem w kropce bo znowu źle trafiłam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Bananowiec, ja nie szczepiłam w szpitalu. Do tej pory nasza Mała nie jest szczepiona na nic.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Kiss, a masz jakieś konkretne plany co do szczepień? Czy tak jak u mnie- najpierw miało być odraczanie i do tej pory się zeszło? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Azniee miałam plan, ale już nie mam :) Jakoś nie spieszno mi do zaszczepienia dziecka. Myślę, że skończy się podobnie jak u Ciebie :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    bananowiec: Mam pytanie do mam, które nie szczepiły dzieci przeciwko BCG w szpitalu. Ile miesięcy miały wasze maluszki jak zostały zaszczepione? Było to pierwsze szczepienie w kolejności czy już wcześniej na coś szczepiłyście?

    my zaczelysmy od wzw w wieku prawie 4 msc
    potem BGC w wieku 5 msc
    kolejnosc powodowana tym, ze kolejka byla do BGC...a tak chcialam od tego zacząc, gdybym nie pracowała w sluzbie zdrowia i nie wracala do pracy za jakis czas
    to bym darowala sobie BGC pewno.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Moja mala szczepiona w szpitalu a teraz ciągle nie. Ciągle nam nie po drodze.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Dorit: kolejnosc powodowana tym, ze kolejka byla do BGC...a tak chcialam od tego zacząc


    Własnie w poniedziałek mam zamiar zadzwonić i dowiedzieć się jakie kolejki są u mnie....bo jeśli długo będę musiała czekać to też zacznę od wzw b...

    Kissku powiem ci odważna jesteś :wink::wink: azniee Ty jeszcze bardziej :bigsmile: Jak pediatrzy waszych pociech na to reagują? Namawiają, straszą? Wiadomo, że to decyzja rodzica ale oni zrobią wszystko, żeby nam mózgi wyprać :devil::devil::devil:

    Ja myślałam, że będę bardziej twarda w swoich postanowieniach :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Moja szczepiona do 6 m-ca. Od tamtej pory,zadnego szczepienia. Z mmr zwlekamy ponad poltora roku.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Moj starszak tez szczepionu do 6 miesiaca. No ale mysle, ze na mmr juz sie w koncu w maju, czerwcu z nim wybiore. Choc pewnie bede umierac ze strachu. I znowu odwieczne pytanie mmr czy priorix? Ma ktos jakies info na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    kachaw: U nas w domu córka ma rumień zakaźny, wysypka pojawiła się w niedzielę, po rozmowie z pediatrą odraczamy szczepienie młodego o 3 tyg myślicie że jak od poniedziałku tego miną 3 tyg to można go bezpiecznie zaszczepić, mamy w planach dopiero drugą dawkę 5w1 i czy ten odstęp czasowy między pierwszą dawką a drugą nie wpłynie na skuteczność szczepionki - zakładając że takowa jest :bigsmile:

    Kasiu rety, wspolczuje tego rumienia:cry:, nie wiem jaki jest czas wylegania chorobska, po jakim czasie od zarazenia sa objawy, ja bym dluzej zaczekala ze szczepieniem.

    na MMR planuje nie szczepic ( na te chwile tak mysle, zoabczymy), a i na błonice, tezec, krztusiec- też sie waham- nachetniej rozbiłabym na pojedyncze...ale ile to bedzie trwało...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Dominik.ma jednak rumien? Kuzynka przerabia ze swoją trójką. Najmłodszy ma 9 miesięcy. Najstarsza przyniosła z przedszkola, w którym po prostu pomor. Podobno.to nic takiego, tyle ze okropnie zarazliwe i niebezpieczne dla kobiet w ciąży.
    U nas ospa. Paweł drugi raz. Miał postać poronna no i chyba zaraża. Wygląda na to, że Mikołaj chyba też ma, ale ni w 5 ni w 9. Płacze, jest marudny, ma jedną, niewielka krostke i kilka takich, ze nie wiem czy to potowy czy ospa... Nie cierpię czegoś takiego. Nie wiem , co zrobić. Mamy cały tydzień rehabilitacji już raz przerwanej. Do tego usg przezciemieniowe, neurolog. Wszystko w tym tygodniu. No i nie wiem, czy siedzieć w domu czy co... Idziemy w pon. do rodzinnej, ale wątpię, byśmy mieli pewność. Pediatra przyjmuje niestety wieczorem, a powinnam podjąć decyzję max do południa. Nie wiem, czy do głosu dochodzą już moje emocje, czy maluszek faktycznie chory.
    Trochę OT, ale musiałam się wygadac.
    Mikołaj niczym szczepioby nie był i z każdym uplywajacym miesiącem cieszę się z tego coraz bardziej. Chciałbym poczekać do 2r.z., przynajmniej z większościa. No i nie wiem czym i jak i czy w ogóle będę szczepic.

    Treść doklejona: 23.03.14 14:32
    Nasza pediatra tłumaczy, daje wybór i przypomnia, że musimy być pewni decyzji, byśmy w razie czego nie wyrzucali sobie niczego. Myślę, że to uczciwe podejście.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Nana,zdroweczka dla Was. I dużo sil.


    Znalazlam taki artykl,nie wiem jak wiarygodny,ale sa odnośniki to zrodel tekstowych.
    artykul
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    U córki tydzień temu w sobotę wyszedł rumień, już u niej śladu nie ma, ale wiadomo może wyskakiwać i znikać jeszcze przez 2 tyg. Czekamy właśnie te 3 tyg czy u młodego będzie czy nie, na razie nie ma nic, ale jeszcze dwa tyg zobaczymy, akurat za dwa tyg w sobotę będzie 3 tyg od pojawienia się rumienia i jeżeli młody będzie czysty to w środę się umówię na szczepienie, to będzie prawie 4 tyg więc myślę że styknie. Czytałam że rumień pojawia się u dzieci od 2 r,ż ale wiadomo różnie może być, ale czytałam że u dorosłych też może się pojawić np pod postacią temperatury np 37 i problemów żołądkowow -jelitowych, ja miałam tydz temu biegunkę i stan podgorączkowy i mega osłabienie, myślałam że jakiś wirus typu rota, ale może to właśnie ten wirus tylko tak się u mnie objawił, u męża biegunka wczoraj - zbieg okoliczności ??

    Nana nie wiem co ci doradzić wiadomo że jeśli to ospa to nie można przeziębić, ale u takiego malucha może nic się nie pojawić. U młodej w przedszkolu właśnie szaleje rumień w grupie wyżej a u niej w grupie ospa, ale moja była szczepiona, wiadomo może złapać, oby nie bo chodzi mi o młodego. U nas w szpitalu w tym roku to już przerabialiśmy mega wszawicę - młoda była czysta (może dlatego że zawsze po kąpieli płuczę jej włosy wodą z octem - stary sposób) jaja glisty ludzkiej - robiłam badanie kału dwa razy, na szczęście czystko i jedno dziecko w grupie maluchów miała nawet świerzb, masakra.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1697724,1,gif-wstrzymuje-w-obrocie-popularna-szczepionke-skojarzona-5-w-1-ktora,index.html
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    czesc dziewczyny
    nie sledze tego watku wiec nie wiem czy ten temat sie juz przewinal
    ja co prawda jestem mama dwoch chlopcow wiec temat mnie nie dotyczy

    slyszalyscie o tej szczepionce ktora podaje sie dziewczynkom przed rozpoczeciem inicjacji seksulanej
    zapobiegajacej rakowi szyjki macicy ?

    zastanawiam sie czemu to szczepienie nie jest obowiazkowe..
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    yolka32: zastanawiam sie czemu to szczepienie nie jest obowiazkowe..

    Dlaczego miałaby być obowiązkowa? Nie ma szczepionki "przeciw rakowi" tylko przeciw wirusowi HPV, który może być jego przyczyną. Były po niej powikłania, typu wygaśnięcie czynności jajników i menopauza u nastolatek (i gorsze). Ja bym się nią nie zaszczepiła nawet gdyby mieli mi zapłacić, a mojej córki nawet jakby mnie mieli do więzienia wsadzić :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    aaaa widzisz Azniee nie doczytalam tak szczegolowo co i jak


    faktycznie jak takie skutki uboczne moga wystepowac to kwestia juz sie zmienia
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    niby tak ,ale w krjach skandynawskich procent zachorowalności na raka szyjki macicy zdecydowanie się zmniejszył po wprowadzeniu tego szczepienia. Gdzies kiedy czytałam taki artykuł , jak go znajde dam znac. ja w każdym razie swoja najstarsza zaszczepiłam i młodsze tez zamierzam. Po samym szczepieniu nic jej nie było, miesiaczkuje regularnie mimo młodego wieku ( 13 lat). U nas to szczepienie refunduje miasto wszystkim 12 latkom
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Może powinno się tez szczepic chlopcow. tez mogą zachorować na raka pracia itp.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Bardziej mnie przekonuje profilaktyka, regularna cytologia. niż szczepionka, której faktyczne skutki będzie można oszacować za 20-30lat i po której już zmarło, bądź zostało kalekami wiele dziewcząt, a jeszcze nie wiemy ile może mieć w przyszłości np. problemy z płodnością.
    Jak ktoś chce się więcej dowiedzieć, to wystarczy poszukać informacji pod hasłem "Gardasil".
    "Tylko w okresie pierwszych 4 lat szczepionka spowodowała ponad 30 000 powikłań z których 6154 po leczeniu ustąpiło, ale 975 spowodowało trwałe kalectwo, a 139 przypadkach dziewczynki zmarły. Musiano wypłacić w tym okresie ponad 6 000 000 dolarów odszkodowań."
    http://wolnemedia.net/zdrowie/gardasil-czyli-jak-uszkadzac-zdrowe-dzieci-1/
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    dziewczyny co to za 5w1 wycofali? qrcze ja mam infarix i engerix zamowione i czekaja juz tyle tyg. ciagle boje sie zaszczepic, ale jade nad morze tydzien maja i czerwca i zastanawiam sie czy zaszczepic przed wyjazdem czy po? jak myslicie?
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    bonim: dziewczyny co to za 5w1 wycofali?
    bodajże Pentaxim...
    -- •••
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Zgadzam się z azniee. Tym bardziej, że ta szczepionka jest przeciw szczepowi / szczepom, które bardzo rzadko prowadzą do HPV. Te, które najczęściej wywołują HPV nie są objęte działaniem szczepionki. Więc po co szczepić? Specjaliści mówią, że regularna cytologia, bezpieczny seks, jak najmniej partnerów seksualnych są wystarczające.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Adaś był 2 razy szczepiony tym Pentaximem tylko nie wiem jaką serią, bo nie mamy napisane.. i tak zaczynam się stresować.. Ostatnio 8.01.. Już dzwonili właśnie dziś, że mamy zaległości i mamy się zgłosić.. Powiedziałam póki co, że Mały jest chory i nie będzie szczepiony i koniec rozmowy, ale nie wiem co mam teraz robić..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Asiula ale jak dziecko jest szczepione to pielęgniarka wkleja do książeczki zdrowia dziecka naklejkę ze szczepionki na niej jest nr serii, sprawdź sobie
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    No właśnie od razu jak zobaczyłam ten komunikat to sprawdziłam i nic nie ma... Normalnie zaraz się przjedę do tej przychodni, tylko na 100% powie, że oni takimi nie szczepili.. Serię podali nam tylko w szpitalu..:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    U nas na szczescie pilnuja, zeby seria byla wpisana. Ale daty ważności to juz nie uświadczysz, a ponoć ta wadliwa jest do kwietnia 2015.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Pójdę do przychodni...bo w karcie zdrowia podobno musi być
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Odnośnie szczepieniom zapobiegającym rakowi szyjki macicy:
    artykuł
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Libra1610: Odnośnie szczepieniom zapobiegającym rakowi szyjki macicy:
    artykuł


    rozważa się wprowadzenie szczepień przeciwko HPV już w okresie niemowlęcym a może nawet w pierwszej dobie życia WTF?!?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Chyba ich porabalo! W jaki sposób jest zagrozone niemowlę w 1 dobie zycia?
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    ło rety.....powariowali....na pewno na to nikt nie wyrazi zgody z rodziców...juz coraz wiecej nie szczepi na nic w 1 szej dobie zycia..
    media robią swoje w uswiadamianiu ludzi i dobrze

    bonim ja bym przed wakacjami nie szczepiła bo w razie tfu tfu jakis odczynow to gorzej z opieka medyczna na wyjezdzie
    u nas b pilnuja daty waznosci i serii szczepionki- taka procedura i nawet nie musze sie upominac-to mi sie podoba. otwieraja przy nas komisyjnie lek i pokazują dane po czym sa wpisywane do książeczki
    zeby jeszcze dziecko na kolanach mamy szczepili a nie na lezaka na stole, poki co mała chora wiec nie miałam okazji sie upomniec o to
    ( zobaczymy czy nie bedzie focha przy tym).
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Dorit: ło rety.....powariowali....na pewno na to nikt nie wyrazi zgody z rodziców...


    Ja z pewnością nie wyrażę.
    Wirusem brodawczaka ludzkiego można się zarazić wszędzie, a nawet przez podanie komuś ręki (taka kurzajka np, to przez wirus brodawczaka) natomiast biorąc pod uwagę, że akurat typem wywołującym raka szyjki macicy zarazić się można głównie poprzez kontakty seksualne, szczepienie niemowląt jest dla mnie bełkotem. Łagodnie mówiąc.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.