Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    No to wpisałam :) a może to powinien być pierwszy dziń cyklu??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    1dc = pierwszy dzień krwawienia, a nie plamienia.
    Plamienie = poprzedni cykl.
    --
  2.  permalink
    Dobra dobra :) już wiem :) Dziękuję.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    aneczka - każda kobieta ma inną długość i przebieg cyklu ani cykle krótkie ani długie nie są czymś niepokojącym jeżeli ich przebieg jest prawidłowy a hormony dobrze działają
  3.  permalink
    Lily :*
  4.  permalink
    Hej dziś zakładam nowy cykl a mierzyć zaczynam od piątego dnia prawda? Bo czytałam w eboku że tak powinno być :) tak, że trzymajcie za mnie kciuki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    Możesz od 5dc. Ten zaobserwujesz cały i zobaczymy, co się będzie w nim działo.
    --
  5.  permalink
    Tak jest:).
    wiesz chciałabym sie nauczyć jeszcze obserwować szyjke macicy. Jak bedę mierzyłą codziennie o tej samej porze tem. to będzie czarno na białym, co nie? I zawsze robić jednakowo, czyli jak po pierwszym piknięciu wyciągam to zawsze po pierwszym, a nie raz tak raz tak... mam nadzieję że sie nie bedę popełniać błędów :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    No i dlatego *Aneczko* wiercilam Ci dziure w brzuchu zebys nie czekala na nowy cykl tylko trenowala zanim sie zacznie. Moj pierwszy zalozony cykl byl akurat w polowie, ale za obserwacje wzielam sie cala para. I dobrze, bo na poczatku kiepsko mi szlo :smile:
  6.  permalink
    Ale wierzę w was że pomożecie :) w miare możliwości
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    Pomozemy towarzyszko :peace:
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    No to sie melduję jako "odkładająca". Mamy już córeczkę, prawie 2 latka. Planujemy następne dzieci, ale chyba jeszcze nie teraz. Może za parę miesięcy. Sama mam rozterki... Latka lecą, chciałabym już kolejną pociechę, ale z drugiej strony chciałabym coś jeszcze zdążyć zrobić przed następną ciążą, czego później mogę nie dać rady. Takie tam moje bicie się z myślami, ale oficjalnie: "odkładająca" :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    Jak Ci idzie nauka wybranej metody?
    --
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    Chyba dobrze :) "Sztuka planowania rodziny" Rotzera przestudiowana. Zajrzę też do polecanego tu co krok ebooka. No a jak to się przekłada na praktykę to w każdym cyklu się okazuje - zawsze jakieś nowe, albo wciąż te same wątpliwości. Głównie mi doskwiera nieregularność, ale to już kwestia mojego organizmu, a nie metody :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    Owszem, warto zajrzeć.
    Podręcznik jest jednak najbardziej wszechstronny i konkretny.

    Mnie też doskwiera nieregularność. Gdyby nie to, to mogłabym stosować kalendarzyk. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    O, do kalendarzyka, to trzeba by mieć takie całkiem idealne cykle. A ja bym sie zadowoliła już nawet gdyby różnica między najkrótszym, a najdłuższym cyklem była kilkudniowa, nawet tygodniowa, a ja mam 20 dni. To przy opcji "odkładamy" bywa naprawdę dobijające.
    A tak przy okazji, czy ktoś może wie, czy można trochę się wyregulować bez kuracji hormonalnych itp. Może jakieś ziółka?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Metoda dni standardowych dla cykli 26-32 ma PI idealne 5, czyli tyle co Cerazette poza okresem karmienia. ;-)
    Jeśli różnica między najkrótszym a najkrótszym cyklem = 5, to regularny cykl. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Najkrótszy 29, najdłuższy 49 :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Heh, u mnie tak samo, więc da się przeżyć.
    --
  7.  permalink
    Witajcie. Może ktoś sprawdzić czy dobrze zrobiłam analizę wykresu??? Nie jestem pewna:confused:
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Amazonka, to witam w klubie ;) Jasne, przeżyć się da, trzeba się zaakceptować. Chociaż w praktyce... czasem denerwuje mnie kilkutygodniowe oczekiwanie na skok temperatury. A Ty jak sobie radzisz? Czy coś próbujesz robić w kierunku uregulowania?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Każdego denerwuje.
    Byłam już u gina, ale zupełnie zlekceważył moje skargi. "Tak się zdarza".
    Próbowałam Castagnusa, ale pomógł tylko na PMS.
    Prawdopodobnie problemem jest tarczyca - wyleczenie niedoczynności powinno pomóc.
    --
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Mnie też ginka olała w tym temacie, ew. proponowała hormony. A z tą tarczycą to i ja może się zorientuję. Dzięki.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Melduję posłusznie, że od dziś zaczynam obserwacje poporodowe zgodnie z zaleceniami metody niemieckiej, czyli na razie tylko śluz, a potem dołączę temperaturę.

    Tarczyca, niestety, często jest niedoceniana. Lepiej sprawdzić.
    --
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Witaj Fiufiu wsrod odkladajacych :cheer:
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Witaj Fiufiu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Fiufiu, korzystasz już z nowej funkcjonalności kategorii "jestem po porodzie"?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Zamierzam korzystać, tzn. takową mam ustawioną, ale jeszcze nie mam czego zaznaczać. Marzy mi się 12 normalnych cykli po karmieniu plus inwestycja w kurs metody niemieckiej, jednak podręcznik to nie to samo.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    A jaki masz podręcznik?
    Wiesz coś o kursach, bo ja niczego nie mogę znaleźć, a chętnie bym zrobiła, ba, nawet myślałam, o poważnym rozwinięciu się w tej kwestii ;)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    Dziewczyny i kobiety mam pytanie - ostatnio budzę sie minimum pół godziny przed budzikiem - więc mam problem
    Czekac leżą do 7.20 żeby była ta sama godzina czy zmierzyc tuż przed siódmą jak sie tylko obudzę??
    No i co ew zaznaczyc za zaburzenie??
    Mierzyłam na razie przed siódmą i po budziku - pomiary nie różniły sie bardziej niz 0.04
    Przesadzam?? ...........
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    Jezeli sie budzisz wczesniej, ale nie wstajesz i nie fikasz na lozku to mozesz sobie dodrzemac/dolezec do zwyczajowej godziny pomiaru i nie bedzie zadnych zaklocen. Otwarcie oczu nie zakloca pomiaru :bigsmile: A jesli masz sie tak meczyc codzien to moze od nowego cyklu przesun godzine pomiaru i bedzie gites :thumbup:
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    Mam cos takiego ze latem zawsze wstaję bardzo wcześnie. Nie śmiejce sie ale godzina 5.30 dla mnie latem to normalna pora na wstanie (zimą jest to 10.30)
    Wystarczy jeśli cały cykl bede mierzyć o tej samej porze?? bo ja sie założę ze jeszcze sie przesuną za miesiac lub dwa do góry :)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    Tak wazne jest, by caly cykl mierzyc o tej samej porze. W nastepnym cyklu mozna juz mierzyc o innej porze. Tylko kazdego dnia w danym cyklu - ta sama pora.:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    oooo fajnie - dzieki bardzo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMisieczka
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    A ja, jak czasem tak się budzę przed budzikiem, a nie więcej niż pół godziny, to mierzę zaraz po obudzeniu. Taka różnica nie jest zakłóceniem.
    •  
      CommentAuthordalila84
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    ja mam pytanie na ktore nie znalazłam odp. (nie zw. z npr) jakie opcje mi znikną jak nie oplace abonamentu?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    nie będziesz mogła prowadzić wykresów
    •  
      CommentAuthordalila84
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    aha czyli jednym slowem wszystko:) nice;/ czy ktoś może zerknąć na mój obecny wykresik-mam jakies zaburzenia bo zas miałam dziś plamienia (być może stres, nerwy, okropny katar itp.wpłynęły ale nie wiem;/)
    •  
      CommentAuthorcath4
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Hej,
    Kasia, 27, córcia 11 miesięcy, odkładam na 2 lata, stosuję od miesiąca
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Wlodeczek, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Tak, wiem o kursach, ale że mieszkam w Niemczech to o takowych właśnie wiem, dlatego nie informuję tutaj.
    --
    • CommentAuthoraldi68
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    witajcie. Zalogowałam sie tak na próbę.
    Dzieci:
    Córcia 4 l.
    Synuś 2 l. i znowu córcia 3 mc.
    Mój "problem" polega na tym że przez cały okres karmienia nie miesiączkuję /tak było te dwa wcześniejsze razy. Oboje karmiłam po 11 mcy. Wcześniej stosowałam NPR w celu poczęcia :) jak widać potrójny sukces. Teraz już pozostajemy na etapie "odkładania". W tym roku stuknie mi czwarty krzyżyk. Zastanawiam się nad NPR ale trochę obawiam się bazować na samej obserwacji śluzu. A szczerze mówiąc pomiary temperatury nie mają sensu w moim przypadku. Przed ciążami to była łatwizna cykle jak w zegarku 27/3-4. A teraz horror.
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Dlaczego u Ciebie adi pomiary tempki nei maja sensu? Przy npr nei musisz miec regularnych cykli :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    witajcie.
    musze na jakiś czas zagościć u Was.
    dziś przyszła @, a kolejną szansę na starania będę mieć dopiero prawdopodobnie w czerwcu...

    pytanie czy mnie przyjmiecie?
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Oczywiście :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Aldi mamy tu sporo kobiet po porodzie.
    Zapoznaj się z artykułem "Jak rozpoznać płodność po porodzie"
    W razie potrzeby zawsze służę pomocą.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
  9.  permalink
    Pajacynka dziękuję za przyjęcie mnie do grona odkładających:crazy:
    dziś umieram na ból brzucha, ale licze, że tabletka zacznie w końcu działać:devil:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Aldi, dasz sobie radę w odkładaniu wśród innych karmiących matek.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    No, a u mnie zagwozdka szyjkowa, czyli sytuacja absurdalna, mam wrażenie, że jest twarda i otwarta... Muszę się siebie na nowo nauczyć po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    Fiufiu, już wiele razy była o tym mowa, że po urodzeniu dziecka szyjka już zawsze ma wyczuwalny podłużny roweczek :smile: . Jeśli będzie otwarta to roweczek zmieni sie w otworek i to raczej okrągły lub owalny.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorkassik83
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    witajcie :D

    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto

    kassik83 /24,5 /2-5lat /nie mam /marzec 2008 /Gdynia
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.