Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    powodzenia w odkładaniu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordagaa
    • CommentTimeApr 7th 2008
     permalink
    Witam mam dwoje dzieci i na dzień dzisiejszy nie planuję. Myślę, że jak dzieciaczki trochę bardziej będą samodzielne to zdecyduję się na jeszcze jednego bobaska jak Pan Bóg da.
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeApr 7th 2008
     permalink
    Witaj Dagaa.
    Powodzenia
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeApr 17th 2008 zmieniony
     permalink
    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto

    Podbijam!
    Irlandia/30 lat/minimum dwa lata/Olo lat dwa/kwiecień 2008/Aleksandrów Łódzki
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Witaj Irlandia
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorando
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    Witajcie również dopisuję się do odkładających

    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) I Miasto
    ando/ 24/ ok roku/ nie mam/ TM

    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorHatsu
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Witam !
    Jestem tu od jakiegoś czasu.. aktualnie wystartowałam z obserwacją i zdecydowanie odkładam więc melduję się

    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) I Miasto

    Hatsu, 24, rok, brak danych,0,Gdańsk
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Witajcie, serdecznie zapraszamy.
    W razie potrzeby służę pomocą.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorEffendi
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Hej,
    kolejna odkladajaca melduje sie!:)
    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I

    Effendi|24|ok 2|nie|maj 2008|m.Roetzera (a raczej wstepnego orientowania sie w metodzie;)
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeMay 12th 2008
     permalink
    Ja się powoli odmeldowuję z odkładajacych i przenoszę z nastepnym cyklem na Staraczki :smile:

    Minęło pół roku od odstawienia tabletek, czuje sie świetnie i jedyne co czuje to coraz wiekszy instynkt macierzyński. Folik kupiony za kilka tygodniu się zabieramy do roboty :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorando
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    Nives życzę powodzenia w staraniach :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMay 14th 2008 zmieniony
     permalink
    hej hej!! ja tez do Was zawitalam, bo do sierpnia odkladamy staranka o dzidzie.

    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    karmelka333/26/3/nie mam/czerwiec 2007/Wrocław

    buziaki dla wszystkich:*:*:* :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    Skutecznego odkładania i nauki.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    Witamy kolejną Wrocławiankę :smile:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorjaponka
    • CommentTimeJul 22nd 2008
     permalink
    Siedzę tu już tyle czasu to chociaż w jednym miejscu wypadałoby się zameldować ;)

    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    Japonka | 27 lat | co najmniej do października (względy zdrowotno-popigułkowe), w praktyce przynajmniej do końca 2008, max rok | nie mam | kwiecień 2008 | Warszawa

    O. :)
    -- [*] 10.05.2017, 15 tc (synek)
    •  
      CommentAuthorLiesbeth
    • CommentTimeJul 28th 2008
     permalink
    Ja też się melduję jako odkładająca.
    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto

    Liesbeth/ 26/ 1,5roku/ nie mam dzieci/ marzec 2008/ Wrocław
    •  
      CommentAuthorazawka
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    I ja też odkładam, mam nadzieję, że skutecznie:-))
    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    Azawka/ 31/ nie sprecyzowałam:-)/jedno półroczne/ marzec 2008/ Kraków
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    Jak trafiłyście na 28dni?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    Jeszcze chwilkę i też się tu zapisuję! :wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    NPR sprawdza się w każdej sytuacji rozrodczej i każdych planach prokreacyjnych.
    --
    •  
      CommentAuthorazawka
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    Trafiłam tu gdyż dzidzię już mam:-)) a nie akceptuję antykoncepcji, więc jedyne co mi pozostaje to utrwalić sobie npr i uczyć się, uczyć, i jeszcze raz uczyć:-))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Najlepsza droga.
    --
    •  
      CommentAuthoragafon24
    • CommentTimeJul 30th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam jestem tu juz z Wami 3 cykl, na razie odkąłdam /póki co skutecznie/; od wrzesnia nie będę sie ani starac ani odkładać jak wyjdzie tak wyjdzie:)

    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    agafon24/1 cykl/córka 2,5 roku/Katowice
    •  
      CommentAuthorazawka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Zgadza się, Amazonko - najlepsza, ale chyba nie taka łatwa...
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Hej! Jestem tu juz jakis rok i ciagle zwlekalam z dopisaniem sie do waszej "bandy" ;)
    A to dlatego,ze nie odkladam tylko sie nie staram, co stanowi dla mnie istotna roznice, ale widze po komentarzach, ze to grono zrzesza obydwie kategorie, wiec chetnie sie dopisze ;)

    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    Kamyla/ 29/byc moze w nieskonczonosc,chyba,ze mnie nagle najdzie ochota ;)/nie mam/ wiosna 2007/Leeds (UK)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Nie widzę tej różnicy.
    --
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    Dla mnie odkladanie blizsze jest "planowaniu", bo jesli sie cos odklada to oznacza to,ze ma sie zamiar zrobic to w przyszlosci. Taka prawie deklaracja...
    Ja natomiast nie planuje, wiec nie "odkladam". Wiem,ze moze sie to zmienic i jesli kiedys postanowie,ze chce miec dzieci w przyszlosci to wtedy bede odkladac. Obecnie- sie nie staram.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    Kamyla zgadzam się. Odkładanie to planowanie poczęcia w póxniejszym czasie. Dla mnie "nie staram się" ma dwa znaczenia: nie planowanie poczęcia wogóle, jak w tej chwili Kamyla lub też próby poczęcia dziecka bez wewnętrznego przymusu. Coś w sensie "nie staram się, czekam na decyzję natury". świadome współżycie w okresie płodnym i pogodzenie z losem. Dla mnie kategorie mają charakter umowny, każda definiuje je inaczej.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    No tak - to właściwie tak jak ja - odkładam, to znaczy chcę drugie dziecko, ale za jakiś czas! :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 31st 2008 zmieniony
     permalink
    Zatem "staram się" zakłada jakiś wewnętrzny przymus? Myślałam, że chodzi o wybieranie terminu serduszek, w czym pomaga samoobserwacja.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 31st 2008
     permalink
    Ama, nie wszyscy są tak racjonalni jak Ty :)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeAug 2nd 2008
     permalink
    W "staram się" jest zawarty rodzaj przymusu. Staram się by za wszelką cenę osiągnąć cel. Cel jest najważniejszy. przy "nie staram się" rozumianym przeze mnie osiagnięcie celu - zajścia w ciążę nie jest obowiązkowe, to jakby nie koniec drogi, skonczyło sie odkładanie,czyli unikanie poczęcia. Teraz jestem gotowa na ciążę, moge przyjąć dziecko, bo jestem na nie gotowa i nie będzie dla mnie zaskoczeniem takim jak podczas odkładania. To jakby naturalne przechodzenie stopniowe z jednego etapu w drugi.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    hmm,
    dla mnie kategoria "nie staram się" wydała się mniej rygorystyczna niż odkładam - przede wszytkim dlatego, że nie odkładam do jakiegoś ściśle określonego terminu [a wg mnie "odkładam" do tego niejako zobowiązuje], nie mamy takich planów, że np. za rok czy pół zaczniemy się starać. Kategoria "nie staram się"m to takie łagodne przejście pomiędzy "odkładam a staram się" :cool:
    zresztą każdy może przypisać własne znaczenie do kategorii - w końcu to tylko umowa, najważniejsze to jest, w jaki sposób się postępuje, sama kategoria może niewiele znaczyć :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Owe niewielkie znaczenie jest najgorsze. W końcu kategorie powstały, aby wprowadzić porządek, ułatwić kontakty i zapobiegać gafom co do ew. starań.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    gafom tak, mogłabym podkreślić też, że się NIE staram, żeby mnie nie pytano o to, kiedy zaczynam starania, bo to może być nader częste zjawisko przy kategorii "odkładam":devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    ja tez jestem odkaldajaca, moze na 5-6 lat a moze na wieczne nigdy... okaze sie w praniu.

    dla mnie kategoria NIE STARAM jest bardziej liberalna - na zasadzie nie staram sie ale jakby sie dziecko pojawilo to tez ok. jak widze odkaldam to w domysle mam ze dziecko nie wchodzi chwilowo w gre a tym samym skupiam sie na patrzeniu na wykres pod katem 3 fazy ;)
    •  
      CommentAuthorNikaMD
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    i jeszcza ja :)

    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    NikaMD | 28 l |jeszcze 3-6 miesiecy | synek 22 miesiace| czerwiec 2008| Warszawa
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 9th 2008
     permalink
    Rzeczywiście, niby kategorie są ścisłe, a jednak można je różnie rozumieć.
    Ja nie mogę napisać "odkładam", bo właśne też rozumiem, że odkładanie zakłada "planowanie" w przyszłości. Powinnam raczej wybrać "zakończyłam prokreację", ale dla mnie ostateczne słowo w tych sprawach ma Stwórca i nie umiałabym postawić tak radykalnej bariery.
    Dlatego wybrałam "nie staram się". Bo tak jest. Nie robię nic co zwiększyłoby szansę zajścia ciążę, ale liczę się z tym, że nie ma metody 100%.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    dholubecka: Dlatego wybrałam "nie staram się". Bo tak jest. Nie robię nic co zwiększyłoby szansę zajścia ciążę, ale liczę się z tym, że nie ma metody 100%.


    i z tym się zgadzam w 100% :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja również się melduję :P
    Samoobserwacja siebie umożliwiła zajście w planowaną ciążę – teraz odkładam kolejne poczęcie, do kiedy sama nie wiem ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Kiedy przyjdzie czas, będziesz wiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 15th 2008
     permalink
    Ama dokładnie tak :D
    •  
      CommentAuthordiana01
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    o!i z nowu pani amazonka:)naprawde wszedzie cie tu pelno.az z ciekawosci przegladam teraz na jakie zagadnienia sie wypowiadasz...taa.kurcze no...zaspokuj moja ciekawosc i napisz czym ty sie w zyciu zajmujesz!tez chcialabym miec tyle czasu co ty...:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorChromDot
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    witajcie !!!
    ChromDot;25;pewnie tak z 2-3 lata; nie mam; 25.07.2008 tak na serio; Warszawa
    jestem zielona.... gdzie można zobaczyć dumną tabelkę odkładających/nie starających się?
    pozwoli to przeglądać wykresiki skutecznie (bądź nie :cool: ) odkładających żeby wyciągać wnioski i się uczyć.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Tabele są w Bazie wiedzy.
    Wykresy odkładających to cenny przykład, że metoda działa i anty jest niepotrzebna do planowania rodziny.
    --
    •  
      CommentAuthorChromDot
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    dziękuję :-)
    • CommentAuthorkokos154
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    Melduje sie i ja :) do odkladajacych...poki co. Moze za jakis rok zmienie kategorie.. :)
    --
    •  
      CommentAuthormm_11
    • CommentTimeDec 27th 2008
     permalink
    I ja się melduję u odkładających :) na jakiś czas :D
    --
    •  
      CommentAuthorsensibel
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Ja również odkładam :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    OK.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.