Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    no test 12 zł a tyle Ci powie wiec leć i zrób i bedziesz wiedziała.
    --
    • CommentAuthorLenula
    • CommentTimeFeb 14th 2008
     permalink
    negatywny;((((((((( juz sama niewiem co sie dzieje.........czy znowu sie to wszystko rozregulowuje czy co jest ze mna...mam ogromnego dola i brak nadzieji.................................juz wam niezasmiecam....dzieki wszystkim, pa.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Witajcie,
    Może to nie jest właściwy wątek do rozmów o skoku temperatury, ale właśnie tutaj był poruszany niedawno temat dotyczący maksymalnego czasu pomiędzy skokiem a owulacją. Moje pytanie brzmi: czy odległość (rozumiana jako liczba dni) pomiędzy jednym i drugim w każdym cyklu jest taka sama/podobna u danej kobiety (chodzi o cykle typowe)?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Agi, cos mi sie nie zdaje zeby ktos tutaj to wiedzial :confused: Ja wyczytalam gdzies (tylko teraz za cholerke nie moge sobie przypomniec gdzie), owulacja do skoku ma sie od -4 do + 1 dnia. Natomiast jak to jest u konkretnej kobiety to nie mam pojecia. Probelem w tym, ze za pomoca NPR'u nikt tutaj nie wyznacza owulacji, ale dni plodne a to nie to samo.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Najlepiej spytaj eksperta.
    Badano jak się ma skok PTC i szczyt śluzu do owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Konwalijka, wiem, że za pomocą npr owulacji nie da się wyznaczyć, ale po prostu jestem ciekawa, jak to jest z tym skokiem. Tymbardziej, że u mnie (wprawdzie to pierwszy cykl obserwowany od początku, ale tym bardziej pojawia się tysiąc pytań) zanosi się na spory "rozrzut".
    Jak się dowiem, to na pewno dam znać :smile:'
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Agi, masz podręcznik?
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Jeżeli masz na myśli podręcznik do jakiejś z metod npr to jeszcze nie. Zapoznałam się z e-bookiem i innymi artykułami + forum tutaj na 28 dni+jeszcze troszkę innych informacji w necie. Zakup podręcznika dopiero planuję na koniec lutego albo początek marca, jak już będę wiedziała coś więcej na temat npr i zdecyduję, jaki podręcznik jest sens kupować....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Odpowiedzi na wiele pytań znajdziesz w podręczniku. Wyboru zbyt dużego nie ma, ale dostępne są dobre. Dla zainteresowanych szczegółami medycznymi wydano poradnik medyczny w 1997 r.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 16th 2008
     permalink
    Konwalijka, zapytałam Eksperta i już mam odp.
    dholubecka:
    "Według informacji podanych w książce „Naturalne metody planowania rodziny” wydanej w 1997r przez Springer PWN wynika, że owulacja w ponad 50% przypadków wypada w dniu szczytu. Czasem tuż przed nim. Bardzo rzadko po nim lub do 3 dni przed szczytem.
    Natomiast nie ma informacji czy u danej kobiety jest zawsze tak samo.
    Co do temperatury to po ok 30% jest w ostatnim dniu niskiej i pierwszym dniu skoku. 7-15% w drugim dniu skoku. Pojedyncze przypadki były nawet do 4 dni przed skokiem.
    nie było natomiast żadnego w trzecim dniu skoku."

    Czyli nie wiadomo, że owulacja zawsze jest w tej samej odległości od skoku u danej kobiety. A szkoda...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Taka jest dokładność znanych obecnie objawów płodności. I tak jest bardzo duża! Porównaj ze skutecznością kalendarzyka.
    Trzeba trzymać kciuki za autorów tych badań, aby nie rezygnowali z poszukiwania prawdy i udoskonalania swojej metody.
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeFeb 16th 2008
     permalink
    Jak ktoś sie uprze, to może sprawdzić jak jest w jego przypadku, łącząc monitoring usg z pomiarem tempki. Moje skromne doświadczenia w tym zakresie wskazują, że skok mam po owulce.
    • CommentAuthormimi88
    • CommentTimeFeb 16th 2008
     permalink
    Witajcie Dziewczyny serdecznie!
    Dopiero zalogowalam sie na 28 dni. Fajna stronka.
    Mam pytanie. Jestem w 21 dniu cyklu ( mam cykle 29 dniowe) i mam bole w okolicach jajnikow, czasem delikatne, a czasem klujace.
    To 6 miesiac staran.
    Obserwuje swoje cykle i widze ze podobne odczucie mialam jakies 3 miesiace temu. Dodam iz ten bol w okolicach jajnikow intensyfikuje sie wieczorem i w nocy.
    Czy obserwowalyscie takie "zjawisko" u siebie.
    Co moze ten bol oznaczac?
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 16th 2008
     permalink
    Ja obstawiam wzmozona ich prace :wink:
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    czesc dziewczyny, ja tez jestem tu nowa.

    Mam pytanie - moze wiecie czy moglam zajsc w ciaze jesli kochalam sie dosc duzo w tgodniu poprzedzajacym przewidywana date wystapienia okresu, czasami bez zabezpieczneia lub stosunkiem przerywanym a takze w tygodniu w ktorym mial wystapic okres. Mialam dostac okres w walentynki wiec wteyd z chlopakiem kochalam sie bez zabezpieczenia, zastanawiam sie czy nie zaszlam w ciaze. okres mi sie spoznia, to juz 33-34 dzien (na wykresie widac), a powinnam miec cykl 29-34 dniowy. od walentynek co pare-parenascie godzin czuje skurcze macicy ale okresu nie ma. boli mnie bardzo dziwnie tylko jedna piers, jest tez troche powikszona i ma inny ksztalt niz druga. czy to mozliwe ze zaszlam?
  2.  permalink
    dlaczego nie zrobisz testu? teraz on Ci juz odpowie bo jestes po terminie spodziewanej@



    --
    • CommentAuthormimi88
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Witaj Konwalijko!
    Dziekuje za odpowiedz, ale co masz na mysli o wzmozonej pracy jajnikow?
    Pozdrawiam
    • CommentAuthormimi88
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Czy to czeste zeby odczuwac taka wzmozona prace jajnikow podczas staram o dzidzie, przeciez 22 dzien cyklu to juz po owulacji...
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    * CommentAuthorciasteczko1984
    * CommentTime41 minut temu

    Cytujpermalink
    dlaczego nie zrobisz testu? teraz on Ci juz odpowie bo jestes po terminie spodziewanej@

    ale od ostatniego stosunku minelo dopiero niecale 3 dni wiec jesli zaszlam w ciaze wtedy to nie wiem czy wykaze. poza tymod kieyd wspolzyje to moje miesiaczki sie rozlegulowaly ale ostatio najdluzszy cykl trwal 34 dni
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    a co to jest ta faza lutealna?
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    hoho... w tej chwili to mnie raczej szkolne podrecszniki zajmuja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Jedno nie przeszkadza drugiemu.
    --
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    przeszkadza brak czasu, wezme sie za to w wolnej chwili. czy oge jeszcze prosic o rozwiniecie skrotu npr?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Naturalne Planowanie Rodziny - jest info na pierwszych stronach ebooka oraz w ABC eksperta w bazie wiedzy.
    --
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny kiedy występują pierwsze objawy ciąży? Inajczęściej jakie to są?
    --
    • CommentAuthordori27lodz
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    hallo!!!!mika78 jestes w ciazy :boogie:hm..ja tak samo mam bole w dolnej czesci brzucha i spuznia mi sie okres ciekawa jestem czy jestem w ciazy!!!!!
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ja też tak mam....i też jestem ciekawa...hmmm może test ...... nie ....boje się...
    --
  3.  permalink
    zróbcie testy i wsio się wyjaśni:wink:
  4.  permalink
    no dalej po testy lecieć, one wszytsko wyjasnia w 3 minuty
    --
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    a dziewczyny kiedy są pierwsze objawy ciąży,te najwcześniejsze i jakei to są?
    --
  5.  permalink
    rosaa spóźniający się @...no i wysoka tempka...

    macie tak?

    to nie gadac tylko lecieć po testy:devil:
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ja nie mierzyłam tempki jeszcze....za pozno trafiłam na tą stronkę a teraz jak zmierze to chyba nic z tego, chyba, że naprawde bedzie wysoka...no nie?
    --
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008 zmieniony
     permalink
    tylko wydaje mi się,żę owulację miałam 4,5 lutego i teraz tak czekam...może po prostu owulka mi się spózniła,wkońcu w styczniu bylam chora i brałam antybiotyki...
    Jak myślicie?
    --
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ja tez tempki nie mierzylam. cos mi sie tam dzieje w brzuchu bo pierwszy raz w zyciu czuje prawy jajnik -wczoraj mnie tam kulo a teraz pobolewa. testpostanowilam zrobic w srode ale strasznie jestem niecierpliwa :P jednak do srody wytrzymam i wam napisze co i jak :)
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ja też strasznie jestem niecierpliwa....też postanowiłam poczekać bo tak jak mówiłam wydaje mi się, że mi sie owulka spózniła ....

    A Ty euyght kiedy miałaś dni płodne...?
    --
  6.  permalink
    rosaa a kiedy miałaś początek cyklu?

    euyght a Ty kiedy miałaś pierwszy dzień @?
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    3 stycznia miałam początek cyklu...to był mój pierwszy dzień miesiączki.
    --
  7.  permalink
    a ilu dniowe masz cykle?
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    28-32
    --
  8.  permalink
    no to skoro Ty dalej @ nie masz to na co czekasz???
    po test migiem!!!
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ale wydaje mi sie że mialam dni plodne 4,5 lutego bo może owulka misie spóżniła przez te antybiotyki...
    --
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ja mialam 16go stycznia pierwszy dzien @, a najdluzszy dotad okres mialam 34 dni z tych co pamietam wiec najpozniej jutro powinnam ostac @ a jak nie bedzie to sroda rano tescik. nie wiem kiedy mialam plodne
  9.  permalink
    rosaa wątpie, zeby wystapiła tak późno, bo to by było już koło 30dc, więc jeśli zwykle miałaś 28-32 to albo coś jest nie tak, albo zafasolkowałaś:wink:
  10.  permalink
    euyght no to troche musisz poczekać, ale zobaczymy jak to bedzie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    Tutaj to nie miejsce na jakieś mętne wyliczenia dni płodnych.

    Od czego jest ebook i samoobserwacja?
    --
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    Ale naprawde 4 i 5 miałam bardzo dużo sluzu płodnego baaardzo dużo....
    --
  11.  permalink
    Amazonko próbujemy ustalić czy ten brak @ to ciąża czy jakaś choroba to spowodowała i nie wiem o co Ci chodzi...
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008 zmieniony
     permalink
    AMAZONO !!! 28dni to miejsce na wszystkie pogaduchy, a że tu trafiłyśmy to trudno a Ty nie musisz nam przerywać!
    --
    •  
      CommentAuthorrosaa
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    To jak myslsiz Myszko moglam miec te dni podne 4 i 5 ? Ja naprawdę miałam duuuzo śluzu płodnego...
    --
  12.  permalink
    rosaa a na co te antybiotyki brałaś???
    zmierzyłaś może dziś rano np temperature?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.