Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    a od kiedy zacząć mierzyć temperaturę? i gdzie jest najlepiej mierzyć temp ?
    • CommentAuthorMaluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    a jak wpisać ten wykres ciążowy ?
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Witam, czy można rozróżnić przed data spodziewanej miesiączki po szyjce macicy czy zamiast okresu raczej zanosi sie na ciąże?
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    a od kiedy zacząć mierzyć temperaturę? i gdzie jest najlepiej mierzyć temp ?


    Najlepiej zacząć od razu. A gdzie ? Pochwa ,lub odbyt .
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    a gdzie się wpisuje ten wykres ciążowy?

    ps, załozyłam nowe konto, nazwa jest prawie taka sama, ale na tamtym wszystko pogmatwałam, zaczynam wszystko od nowa tu ;D
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Hussy: A gdzie ? Pochwa ,lub odbyt .

    lub usta :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Maluta ten ciążowy nanosisz jak każdy inny, tylko dajesz datę wsteczną i uzupełniasz.

    P.S nie musiałaś zakładać nowego konta, wystarczyło zedytować jak coś źle naniosłaś, no ale jak masz już nowe konto to tamto usuń...:wink:
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    wiem, wiem, ale nie za bardzo się jeszcze tu połapałam..
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Malluta90 ja też miałam poronienie całkowite samoistne bez łyżeczkowania i mogliśmy się starać po 1 cyklu normalnym po poronieniu.
    .
    Ale jest tak jak piszą dziewczyny co lekarz to opinia, najlepiej jakbyś zapytała się swojego do którego chodzisz.
    To on zna Ciebie, Twoje ciało i on Cię badał więc to chyba najlepszy doradca w tym przypadku.
    -- ,
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    zerknęłybyście na ten wykres? nie wiem czy dobrze go założyłam..
  1.  permalink
    Wykres masz założony ale na razie nie masz nic w nim wpisane jest brak danych.
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    bo ja się nie łapie w tym ;/ co mam tam wpisywać? ech..
  2.  permalink
    zobacz do innych co wpisują ;) ja też teraz prowadzę wykres pierwszy raz :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Jak zakładasz cykl wpisujesz datę rozpoczęcia i długość trwania, jak zapiszesz pojawi ci się cykl w takich okienkach z datami i tam po kolei wprowadzasz dane i zapisujesz
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    aha, czyli od jutra mam zacząć tak ? mierzenie temp ?
  3.  permalink
    Czym szybciej tym lepiej :)) więc zacznij od jutra :*
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Malluta, jeśli chodzi o długość cykli po poronieniu to bywa różnie. Niektóre dziewczyny wracają do normy zaraz po, innym zajmuje to trochę czasu.
    Przejrzyj sobie moje wykresy, ja zaczęłam samoobserwację właśnie po poronieniu i moje cykle trwały 35-36 dni (a przed p.28dni).
    Ostatni cykl wygląda na normalny -27dni i mam nadzieję, że oznacza to powrót do krótszych cykli.
    Co do starań, to lepiej zawsze poradzić się swojego lekarza, ale skoro nie było łyżeczkowania to chyba nie ma przeciwskazań do wznowienia prób:-)
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    a po co właściwie jest to mierzenie temp ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Aby rozpoznać płodność i niepłodność, ocenić kiedy warto zrobić test, wiedzieć, kiedy będzie okres.
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    sorry, że zadaje tyle pytań, ale muszę jeszcze wszystkiego się nauczyć na tym forum ;P
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Malluta, zacznij może od tego :-) powodzenia
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 29th 2011 zmieniony
     permalink
    popatrzyłam na wykresy innych i już w miarę kumam :) od jutra zacznę, jak coś to będę pytac. Dzięki wielkie :)

    aaa. jeszcze ostatnie pytanie. na wykresie jak są oznaczone dni płodne? ile ich dokładnie jest ? :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Malluta dni płodne to sprawa indywidualna, można je rozpoznać m.in po śluzie i szyjce, a także po monitoringu cyklu, który wykonuje lekarz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Malluta, a jak już zaczniesz starania to zapraszamy do wątku dla starających się :-)
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny:) jako, że czekam z niecierpliwością na wyniki drugiej bety, a wizyta u gin dopiero w czwartek, grzebie po necie w poszukiwaniu info o prawidłowych przyrostach. Znalazłam dość ciekawy kalkulator z normami, może komus się przyda:
    kalkulator przyrostu beta HCG
    --
    • CommentAuthorMalluta90
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    zaczęłam prowadzić powoli wykres. Dziś dopiero pierwszy dzień uzupełniłam wszystko, czasami bym prosiła o zerknięcie tam :) ale muszę jeszcze trochę pouzupełniać :)
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Hej, jak myślicie, czy podwyższona temperatura ciała jest objawem ciąży? Mam też delikatne zawroty głowy i lekki ucisk w brzuchu. Dzisiaj jest 21 dzień cyklu, więc na test za wcześnie.
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Jotka,podwyższona temp. przed zbliżającym się okresem jest normalna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    W sumie to wiem, że jest podwyższona, ale chyba znowu zaczynam się nakręcać. Dobrze że jutro ten remont kuchni się zaczyna, to będę myślała o czym innym:wink:
    • CommentAuthorMakusia24
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Witam,koleżanki jestem nowa i dopiero poznaję tą stronę...:) Mam jednak pytanie,ostatnio współżyłam z chłopakiem 5 dni po okresie i czy jest możliwe żeby po 8 dniach od współżycia mieć już jakieś objawy?jeśli tak to co to może być?bo nie wiem czy staram sobie coś już wmówić i jestem wyczulona :) bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    a ja dziewczynki mam tak, że rano zrywa mnie na wymioty, ale nie wymiotuje... moja mama mówi, że to bardzo dobrze, bo nie tracę substancji odżywczych:) Dzisiaj też ciągnęło w brzuchu, ale już jest ok! :) Spokojnej nocki mamuśki :)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Makusia24 - objawy w początkach ciąży są zwykle takie same jak przed @ :) albo ich brak... po 8 dniach od współżycia nie jesteś w stanie nic wyczuć (moim zdaniem) - a już na pewno nie to czy jesteś w ciąży czy nie... obserwujesz się? mierzysz temperaturę? nanieś dane na wykres... będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć... ale odpowiedź na pytanie czy jesteś w ciąży czy nie poznasz dopiero w dniu spodziewanej @ (albo i nie) - bo albo przyjdzie, albo zrobisz test i będą dwie kreski (albo i nie i przyjdzie Ci poczekać jeszcze kilka dni na wyjaśnienie sytuacji)
  4.  permalink
    Hej dziewczynki!
    Ja mam teraz koncowke 8 tc i jak narazie tylko raz wymiotowalam ale nudnosci straszne i potworna zgage mam co dzien! Cos okropnego! Brzuszek zaczal mi sie zaokraglac, dzis moze wrzuce fote!
    Poza tym moje paznokcie sa w duzo lepszej kondycji! Nigdy nie mialam tak ladnych, twardych i nielamliwych jak teraz! Zeby takie zostaly... ;o)
    W dalszym ciagu strasznie bola piersi!
    Pozdrawiam!!!
    --
    • CommentAuthorLene55
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    jeśli chodzi o mdłości to u mie najlepiej jest z rana... dopóki nie zjem śniadania, później jest coraz gorzej i wieczorem to juz jakas masakra. Mdłości mam praktycznie nieprzerwanie (mialam kilka dni spokoju, ale niestety wróciły nasilone) a zwracałam jakieś 6-moze 8 razy. Schudlam 3 kilo na ta chwile, mimo, ze odżywiam sie w miarę normalnie, nawet jem wcześnie śniadanie, a przed ciążą nie jadłam wcale. Niepokoi mnie ta moja sennosc. Na szczescie wzielam kilk dni zwolnenia, bo w pracy bym nie wyrobila, zasypiam kolo 21 i spie do 8 rano - to jest 11 godzin, wstaje jem śniadanie i znowu ide spac na jakies 2-3 godziny. W sumie to moglabym caly dzien przespac..ale na szczescie mam corke i musze sie mobilizować.
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    A ja na razie z objawów nic- cisza. Moja siostra mówi, że oprócz senności ją też nic nie męczyło ani zapachy ani szczególne mdłości- więc może to u nas rodzinne.
    Śmiesznie mi troszkę bo poza testami to nic nie świadczy o ciąży i mam ciagle wrażenie, że zaraz ktoś powie "sorry żartowałem" i wszystko zostanie cofnięte:)
    Na razie 5 tydzień 2 dzień i odliczam do lekarza:)
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    witajcie:) a u mnie objawy dalej objawowe czyli wymiotowanie bardzo często i po wszystkim śniadaniu obiedzie i kolacji:) może trochę mniej piersi bolą ale to dobrze odpocznę chociaż od jednego:) wczoraj byłam po zwolnienie i mówię do gina że tak wymiotuję nawet w nocy a on mówi że dziecko dostanie tyle ile powinno i potrzebuje a kobiety które wymiotują mają ponoć grubsze łożysko co jest dodatkowym plusem:) tak mi powiedział mam nadzieję jednak że moje samopoczucie niebawem się poprawi:)a za 3 tyg mam usg:) doczekać się nie moge:)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Igisowa u Ciebie jeszcze wcześnie :wink: W każdej chwili możesz dostać pewnych objawów :wink: (lub nie) Mnie przycisnęło po 7 tygodniu,a tak to czułam się wyśmienicie :wink:
    --
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Hej, jestem nowa w temacie NPR i na tej stronie. Zaczelam badac szyjke macicy ale jeszcze nie jestem pewna czy dobrze wyczuwam co sie z nia dzieje. Powiedzcie mi czy jest roznica w fazie lutealnej miedzy szyjka przed @ a szyjka we wczesnej ciazy? Wczesnej znaczy przed dniem spodziewanej @.
    Dzieki i zapraszam pod moj wykres =)
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy u którejś z Was po zapłodnieniu wystąpiło pieczenie sromu. Od 16dc, czyli już 7 dzień z kolei mam znośne swędzenie. Bacznie obserwuję śluz - od tego czasu jest go trochę więcej niż zazwyczaj, jest biały-nieprzejrzysty, lepki, bez brzydkiego zapachu jaki bywa w przypadku zakażenia (miewam ten problem). Do tego uczucie ociężałości, "kamienie" w brzuchu, pojedyncze silne bóle w dole brzucha, senność, skrajny apetyt od braku do obżarstwa (głównie słodkościami czy słonym - czego nigdy nie lubiłam).
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Jako, pieczenie nie jest objawem zapłodnienia,a już na pewno nie jest dobrym objawem :wink: Może skonsultuj się z lekarzem. Nie wiadomo co to może być. Lepiej zapobiegać niż leczyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Hussy: a już na pewno nie jest dobrym objawem :wink:


    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Jeśli dolegliwość się nasili z pewnością udam się do lekarza. Ale tak jak napisałam nie jest to zbyt uciążliwe - chwilami czuję dyskomfort i tyle. Po prostu byłam ciekawa czy ktoś na forum tak miał :)
    • CommentAuthorarwen_a
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    witam:) w moim przypadku wygląda to tak:
    czekam właśnie na @ ale odnoszę wrażenie że jej nie dostanę:smile:
    jestem już 4 dni po terminie:)
    moje objaw są podobne jak przy @: ból w dole brzucha, kręgosłup pobolewa, prawy jajnik kuje:(
    poza tym to biegam do łazienki cały czas:)
    apetyt większy wieczorem, jestem senna i zmęczona.
    no i dzisiejsza TEMP. 27.3 st. C
    dwa dni temu robiłam test, ale tylko jedna kreska. Myślę, że może jeszcze za wcześnie.
    w weekend zrobię kolejny, a później BETA-HCG:)
    Jak myślicie?? jakie są szanse??:))
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    arwen_a: no i dzisiejsza TEMP. 27.3 st. C


    fiu fiu ! :devil::devil::devil:
    --
    • CommentAuthorarwen_a
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    taaaak. tylko nachodzą mnie myśli, czy to nie jest tylko przeziębienie!!:confused:
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    arwen_a: w weekend zrobię kolejny, a później BETA-HCG:)

    Na Twoim miejscu już bym zrobiła Betę, bo na pewno już wyjdzie wynik skoro jesteś po terminie @
    --
    • CommentAuthorarwen_a
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    dzięki za radę:)) jutro mam urlop więc pobiegnę z rana:):bigsmile:
  5.  permalink
    temperatuta 27????:shocked:termometr rteciowy ma skale od 35:) hehe radziłabym tą bete i to jak najszybciej:) bedziesz spokojniejsza;)powodzenia)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    ARWENKA spójrz jeszcze raz na temperaturę, którą wpisałaś :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    jesteś pewna, że miałaś właśnie tyle ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorarkada
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    aj czepiacie się :cool:
    też chcę mieć takie objawy!!! a tu kompletna cisza, 7dni po zastrzyku, a tu ani temperatury, nudności, bóli :cry:
    czy brak jakichkolwiek objawów wyklucza ciążę?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.