Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorMaribagi
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Napisałam już do swojego lekarza. Póki co nie odstawiam luteiny choć bardzo boję się rozregulowania :/
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Witajcie mam pytanie, czy Luteinę podjęzykową trzeba przyjmować na czczo, lub czy są inne warunki??
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy wynik progesteronu 10.2 ng/ml w 7 dniu fazy lutealnej to dobry wynik?
    Normy są takie dla fazy lutealnej: 1.2 - 15.9 ng/ml
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    wg jakiej metody interpretujesz?
    Jeśli jest to 7. dzień po dniu szczytu, to wynik prawidłowy. Ale 10 to takie minimum na tym etapie.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Monikha wg Roetzera. Tak to 7 dzień po szczycie śluzu :)
    Trochę mi ulżyło, że ten progesteron taki w miarę jest. Ale chyba mogę i tak stosować Luteinę w celu uregulowania cyklu?
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Zabka- z tego co się orientuje to luteine na noc się bierze..nie ma nic na ulotce?
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    MsFuggy, w ulotce nic nie znalazłam na ten temat ale coś mi się kojarzy, że w szpitalu jak leżałam kiedyś to kazali dziewczynom na czczo brać. Tylko właśnie nie jestem pewna, czy nie pokręciłam czegoś. Ja biorę 2 razy dziennie po 2 sztuki, co 12 godzin, staram się na czczo w miarę ale bez przesady ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 8th 2014
     permalink
    mi lekarka luteinę kazała brać na noc, może ze wzgl na zniwelowanie skutków ubocznych, ale jeśli byłoby wymagane na czczo to by napisali w ulotce. Na czczo na pewno lepiej się przyswoi
    • CommentAuthorElleri
    • CommentTimeFeb 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam.
    Nigdy nie pytałam o nic na żadnym forum ale mimo to często szukam odpowiedzi w internecie. Jednak tym razem nie znalazłam podobnej sytuacji do mojej.
    Badam się od 29 września metoda wskaźnikową, nie wrzucę tutaj wykresów gdyż prowadzę obserwację w zeszycie obserwacji (w formie papierowej). I od tego cyklu zaczęły się moje problemy. Mimo zaobserwowanego szczytu śluzu i szyjki nie dostałam miesiączki. Temperatura wzrastała to opadała sugerując problemy z poziomem progesteronu. Szczyt szyjki macicy miałam jeszcze dwu krotnie w tym cyklu. Jednak 60 dnia gdy nie dostałam nadal miesiączki poszłam do gina, który mi przypisał luteinę pod język. Dawka 2x1 tabletka przez 5 dni na wywołanie miesiączki. 71 dnia dostałam miesiączkę. Teoretycznie cykl miał się zresetować i organizm miał zeskoczyć.
    Jednak w 2 cyklu szyjka była zamknięta lub ledwie otwarta, wysokich temperatur brak tylko śluz był mniej płodny jednak uczucie suchości (badam się poprzez ściśnięcie dwoma palcami szyjki macicy, inaczej trudno mi zaobserwować śluz). Moja interpretacja, brak owulacji lub brak progesteronu. Gdy miesiączka znowu nie nadeszła wróciłam do gina. Wymusiliśmy znowu miesiączkę (2 x 1 tabletka luteiny przez 5 dni) i tym razem mam zastosować taką terapię:
    Od 10 dnia cyklu do 24 dnia mam brać 1 tabletkę luteiny pod język, poczekać na miesiączkę i tak przez 3 miesiące. Ma mi to wyregulować owulację i cykl. Mogę także starać się o dziecko w trakcie terapii, jeżeli zajdę w ciążę to po prostu nie dostanę miesiączki i wtedy mam wrócić do gina.
    Wiem, że panie już miały podobne przypadki jednak wszyscy brali luteinę od 16 dnia cyklu, dopiero po owulacji. U mnie jej prawdopodobnie w ogóle nie ma. Stad moje pytania:
    1. Czy ktoś także stosował luteinę od 10 do 24 dnia cyklu?
    Czy mu to pomogło wyregulować jajeczkowanie i "produkcję" progesteronu?
    2. Czy dawka która biorę nie jest za niska?
    Nie miałam w tym cyklu ani jednej wyższej temperatury (dziś jest 19 dzień cyklu), szyjka jest zamknięta lub słabo otwarta za to śluz mam nisko płodny.
    3. Czy ktoś dostał plamienia (prawie krwawienia) w okresie potencjalnej owulacji?
    Ja od 16 do 18 dnia miałam dość obfite plamienie a dziś mam słabe. Zastanawiam się nawet czy to nie miesiączka ale ta powinna przyjść po odstawieniu luteiny a to dopiero 24 dnia cyklu.
    4. Czy komuś udało się zajść w ciążę biorąc luteinę od 10 dnia?
    Czy biorąc ją tak wcześnie nie blokuję czasem jajeczkowania pomimo niskiej dawki? Gin powiedział, że mogę się normalnie starać, luteina pomoże się jajeczku zagnieździć jeżeli zajdę. Ale jak zajść bez jajeczkowania..?

    Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi :bigsmile:
    • CommentAuthorkar0lina91
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    Witam.
    Czy jest mozliwe ze Luteina 50 skrocila mi faze lutealna ? Poniewaz dostalam @ 22 stycznia i i po 25 dniach dostalam kolejna @ Luteine zaczelam uzywac po owulacji 2x dziennie.
    uwazalam ze mi przedluzy faze lutealna ale po 4 dniach dostalam @ czy jest spowodowane Luteina ?
    Prosze zerknac na wykres temperatury staralam sie mierzyc poprawnie o tej samej porze itp. robilam testy owulacyjne i wyszedl mi dodatni 19 dc.
    Juz sie sama pogubilam prosze o rade i pomoc.
    Obecnie mieszkam zagranica wiec nie mam mozliwosci kontkatu z lekarzem
    z Mezem staramy sie o fasolke juz od listopada a tu nic :(
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Elleri: 1. Czy ktoś także stosował luteinę od 10 do 24 dnia cyklu?

    14 dni to raczej długo, na ogół się bierze 10. Ale terapia jest dostosowana do pacjenta i jak nie ufasz lekarzowi to skonsultuj się z innym.

    Elleri: 2. Czy dawka która biorę nie jest za niska?

    2x1 nie jest niską dawką, raczej normalną. Ale to również ustala lekarz prowadzący.

    Elleri: 3. Czy ktoś dostał plamienia (prawie krwawienia) w okresie potencjalnej owulacji?

    Jak bierzesz progesteron od 10 dnia to 16dc nie jest dla Ciebie czasem owulacyjnym. A plamienia w czasie brania progesteronu są możliwe.

    Elleri: 4. Czy komuś udało się zajść w ciążę biorąc luteinę od 10 dnia?

    Raczej mało prawdopodobne, choć nie niemożliwe.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Hej :) Przeczytałam wątek ale mało jest tu takich przypadków by gin zapisał luteinę od 16 do 30 dc. Właściwie mam brać luteinę przez 15 dni potem ją odstawić.
    Lekarz przepisał mi lek na cienkie endo i plamienia.
    Mam regularne cykle, skok w tym cyklu był właśnie 16 dnia więc zgrało się to z braniem leku(gdyby tak nie było poczekałabym na skok).
    Zastanawiam się jak branie luteiny teraz, w III fazie, wpłynie na następny cykl, gin powiedział, że jeśli wspomożemy teraz ciałko żółte to w następnym cyklu będzie więcej estrogenu, grubsze endo i mocniejsza owulacja. Jakie jest Wasze doświadczenie?

    Treść doklejona: 28.02.14 10:37
    Nikt nic?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Blanka81: Zastanawiam się jak branie luteiny teraz, w III fazie, wpłynie na następny cykl, gin powiedział, że jeśli wspomożemy teraz ciałko żółte to w następnym cyklu będzie więcej estrogenu, grubsze endo i mocniejsza owulacja. Jakie jest Wasze doświadczenie?

    Może tak być. Ja niestety nie mam doświadczenia z regularnymi cyklami. Nie mam takowych. Ale mi lekarze mówią, że dobrze jest normować cykle luteiną, bo to nadaje prawidłowy rytm. Nie wiem czy wzmacnia owu przy regularnych, możliwe, ale w takim przypadku zdecydowanie brałabym po skoku.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Czyli jeżeli miałam skok 16 dc, dzień wcześniej śluz już zmienił się na mniej płodny, i wzięłam tabletkę pierwszego dnia wyższej tempki, to wyszło to wszystko ok?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Myślę, że tak. Szczególnie, że obserwujesz się już długo, więc przedwczesny skok byś raczej rozpoznała :)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMar 1st 2014
     permalink
    Dziękuję!
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMar 2nd 2014
     permalink
    Blanka, ja przy staraniach o synka brałam luteinę właśnie od 16 do 30 dc a właściwie do dnia testu, i jak byłby plus miałam brać dalej.
    Ten 16 dc był umowny, lekarz wiedział, że się obserwuję i kazał brać po skoku, ale mówił, że w ciemno przy cyklach 28-30 dni tak zapisują też.
    Summa summarum po kilku cyklach brania Lutki zaszłam w ciążę (też miałam cienkie endo) ale ile w tym był jej zasługi to nie wiem. Ja raczej bym stawiała, że wtedy u mnie pomogła mieszanka ojca Sroki na owulację.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    a ja Wam powiem, że jak lekarz każe brać duphaston czy luteinę od 16 dnia cyklu do 25 to tak brać, nie czekać na skok. Ja 5 cykli brałam po skoku ( bo się w necie naczytałam, że wstrzymuje owulację a to guzik prawda!!!) a w tym 6 szczęśliwym przed owulacją i zaszłam w ciąże w tym cyklu :)))))))))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Jak jest wzięta tuż przed skokiem to nie wstrzyma go, ale jak na przykład 10 dni przy nieregularnych cyklach, to już zatrzyma i po zabawie.
    Wg mnie branie w ciemno jest bez sensu. Salinos po prostu pewnie miałaś szczęście ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Tak, o ile duphaston to syntetyczny progesteron i tyle nie narobi, co sama luteina, to branie przed skokiem wstrzymuje owulację, rozregulowuje cykl i tworzy dosyć silne objawy pms. Niestety luteina została mi przepisana zanim tu trafiłam i słuchając się w ciemno lekarki narobiłam sobie samych kłopotów.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    zabkaa25: Salinos po prostu pewnie miałaś szczęście ;)

    oj miałam ;))) Ale jak to wytłumaczyć, ze za każdym razem brałam go po skoku i jeden jedyny raz wzięłam przed i zadziałało? no nie wiem sama.
    ajjjj i teraz mi się przypomniało, że zawsze brałam duphaston 3x1 plus luteina 2x2 a w tym 6 cyklu z uwagi na brak leków wzięłam tylko duphaston, bez luteiny. Luteina dopiero po pozytywnym teście.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    salinos: duphaston 3x1 plus luteina 2x2

    O rany jakie ilości.. Gdybyś coś takiego wzięła parę dni przed skokiem to nie byłoby szans na owulację.
    Wzięłaś duphaston, nie luteinę, a on słabiej zaburza owu i pewnie tuż przed skokiem.
    Ja bym tego za przyczynę sukcesu nie uznawała.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Pandora1: O rany jakie ilości..

    Po 2 poronieniach to było najwłaściwsze rozwiązanie.

    Pandora1: Ja bym tego za przyczynę sukcesu nie uznawała.

    Przyczyn może być wiele, a to jedna z nich :)

    Treść doklejona: 03.03.14 20:51
    Pandora1: Wzięłaś duphaston, nie luteinę, a on słabiej zaburza owu


    Nie wierzę w zaburzenie owulacji progesteronem, bo u mnie nie zaburzyło, dlatego będę dementować wszelkie farmazony.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Salionos, u Ciebie nie. A ja miałam dowód przez tak naprawdę następny rok na sobie.
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    U jednej kobiety progesteron owu zablokuje, u innej może nie (wiadomo, gospodarka hormonalna jest skomplikowana i wrażliwa na wszelkie zmiany), niemniej takie jego działanie jest możliwe a nawet bardzo prawdopodobne, dlatego lepiej nie brać w ciemno. Tylko o to chodzi. Salinos, może u Ciebie był to przypadek, może nie, niemniej nie są to farmazony tylko udowodnione działanie tegoż hormonu.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    zabkaa25: [/quote][quote=zabkaa25]tylko udowodnione działanie tegoż hormonu


    Podaj konkretne źródło medyczne.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    salinos: Podaj konkretne źródło medyczne.

    yyy... Każda książka medyczna gdzie jest cokolwiek o działaniu hormonów w organizmie..?
    Jak można nie wierzyć w stosunki hormonalne? To w ogóle jest kwestia wiary?

    Jak dla mnie wzięłaś mało progesteronu tuż przed owu, którą miałaś silną. Dlatego Ci nie zaburzyło.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Proszę o konkret, gdzie jest dokładnie napisane, że progestron zaburza owulację.

    Treść doklejona: 04.03.14 12:32
    Pandora1: Jak dla mnie wzięłaś mało progesteronu tuż przed owu, którą miałaś silną. Dlatego Ci nie zaburzyło.


    yyyyyyy jesteś wróżką? :bigsmile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    np. biorąc z 28 dni.
    progesteron blokuje owulację (po owulacji wzrasta poziom progesteronu, by uniemożliwić kolejne jajeczkowanie; niski poziom sprzyja owulacji)
    chyba nie trzeba nic wyjaśniać. Przykro mi, ale nie odwrócisz cyklu kobiety. Możliwe, że dawka którą wzięłaś była zbyt mała, albo owu była wcześniej, doszło do zapłodnienia i progesteron podtrzymał. Nie można jednorazowego wypadku wziąć za regułę od razu. Poza tym, nie rozumiem jakiejś walki tu...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Dydrogesteron (a nim jest duphaston) nie hamuje owulacji!
    Jak długo jeszcze będzie pokutowało takie przekonanie?
    LINK bardziej profesjonalny niż 28dni.
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    omg sushka od początku mówię. przeczytaj trochę wyżej, niż jeden post.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    A czy ja Ciebie cytowałam??:shocked:
    Odniosłam się do wypowiedzi nt. duphastonu, który rzekomo hamuje owulację.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Duphaston nie hamuje owulacji samej w sobie, ale może uniemożliwiać implantację zarodka za wcześnie przekształcając śluzówkę macicy w fazę wydalniczą.
    Tak przynajmniej twierdzą lekarze z białostockiego Bociana.
    Tu można przeczytać.

    I o ile w przypadku DUPHASTONU opinie są podzielone, o tyle Luteina, czyli czysty progesteron, brana za wcześnie może owulację zablokować i nie wiem czemu tak żarliwie w to wątpisz Salinos.
    Oczywiście to "za wcześnie" nie tyczy się jednego czy dwóch dni przed pęknięciem pęcherzyków, bo już przecież wtedy się poziom prg w organiźmie lekko podnosi sam z siebie.
    Ale takie branie np tydzień przed może zdecydowanie zaszkodzić.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    ajajajajajajaj sprostowałam, że w cyklu w którym zaszłam w ciążę brałam tylko duphaston. Później pisząc progesteron miałam na myśli duphaston. Więc tak, jestem zdania, ze duphaston nie blokuje owulacji, bo sama jestem tego przykładem.
    Co do luteiny - milczę ;p



    TEORKA: nie wiem czemu tak żarliwie w to wątpisz Salinos.


    a) uparciuch ze mnie
    b) a)
    c) b)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    salinos: Później pisząc progesteron miałam na myśli duphaston.


    No to wyrażaj się jaśniej bo pisząc, że "Proszę o konkret, gdzie jest dokładnie napisane, że progestron zaburza owulację" sama prowokujesz takie dyskusje.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Rozumiem, przepraszam, zawiniłam, przyznaję.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    salinos: yyyyyyy jesteś wróżką?

    Tak, wróżę z fusów kawy rozpuszczalnej ;)

    Też pisałam raczej o luteinie.
    Choć gadałam z prezesem Stowarzyszenia Gin. i on powiedział, że tworząc duphaston myślano, że on nie hamuje owu,
    ale po latach używania leku lekarze zaczynają zmieniać zdanie, że jednak też może zaburzać, choć słabiej niż luteina.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Rozumiem, że sprawa Luteiny została wyjaśniona i nie muszę przytaczać dowodów ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    • CommentAuthorgornek
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny, nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na moje nurtujace mnie pytanie. Poniewaz z koncem roku odstawialm plasty Evra, bo staramy sie juz o dzidzie, bylam u lekarza niby wszsytko ok, ale nie mialam monitoringu owulacji, wiec tez nie wiem czy ją mam, ale problem mam inny, poniewa 1 okres, nie po odstawieniu dostalam w terminie, teraz mam 32 dc a okresu nie widac i nie czuc, w ciazy nie jestem bo robilam ze 3 testy. Podobno luteina jest dobra na wywolanie, mam zamiar isc do lekarza, jednak terminy na nfz jak i prywatnie sa troche dlugie, wiec pytanie czy czekac az laskawie okres sam sie pojawi, czy isc do 1 lepszego ginekologa zeby przepisa luteine? jednak ciezko zaplanowac ciaze, nie widziac kiedy zjawi sie okres :(
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    jeśli masz się stresować to biegnij po duphaston, nie zaburzy ewentualnej owu. psychika najwazniejsza. :)
    • CommentAuthorElleri
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Kurcze, to mnie nie pocieszyłyście. Czyli jednak luteina może zablokować owulację. Postanowiłam, że w tym miesiącu (powinnam zacząć drugi miesiąc terapii) nie będę brać tej luteiny (miałam brać od 10 do 24 dnia jedną tabletkę dziennie). Kupiłam testy owulacyjne i sprawdzę najpierw czy w ogóle mam owulację. Jeśli wyjdzie, że tak to będę brać luteinę tak jak większości przepisywał gin czyli po owulacji. A jeżeli wyjdzie, że nie mam jajeczkowania to spróbuje brać te 3 miesiące po 1 tabletce od tego 10 do 24 dnia cyklu. Może mi to faktycznie pomoże. I stwierdziłam, z emimo wszystko poszukam innego gina dla dodatkowych konsultacji. Dzięki Pandora1 :)
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Dla mnie testy owu są o kant.. ;)
    No chyba, że masz książkowe stosunki hormonalne w organizmie. Lepiej mierz temperaturę i bierz po skoku.
    --
    • CommentAuthorElleri
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Mierzę, wszystko mierze i temperaturę, śluz, szyjkę. Ale ja nie mam skoków temperatury lub mam tak małe, że nie widać. Ztąd był wniosek, że mam albo problemy z owulacją albo z progesteronem. A testy owu wskażą mi czy w ogóle mój organizm przygotowuje się do owulacji i czy mam hormon LH. Jeżeli będę go mieć to oznacza, że albo pęcherzyk mi nie pęka albo właśnie mam zaburzenia w produkcji progesteronu. A jak wyjdzie, że nie mam LH to już wiem na czym stoję.
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    Za to jak masz LH wysokie to Ci wszystkie testy owu wyjdą pozytywne i niczego się nie dowiesz ;)
    A nie może lekarz się tym zająć? Zrobić badania hormonalne i monitoring?
    --
    • CommentAuthorElleri
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    Na razie wychodzą negatywnie więc nie mam wysokiego poziomu LH :) Gin stwierdził, że badania hormonalne są drogie i nfz nie chętnie je finansuje więc na początek zaczniemy od prostych rozwiązań, które powinny pomóc. I kazał zrobić te terapię o której pisałam wyżej. Ja po prostu dodatkowo sprawdzam różne ewentualności bo z obserwacji cyklu za dużo nie mogę wywnioskować.
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    Nie dowiesz się na pewno czy owu była z testów. Nawet jak będzie pik to nie musi dojść do owulacji. Najlepiej zrobić monitoring.
    Jeśli dopiero zaczynasz się starać to nie ma co się na razie stresować badaniami.
    Jak podejrzewasz niepłodność to jak dla mnie nie ma co tracić czasu na gina, który nie robi monitoringu i nie daje skierowań na hormony, bo drogo :/ Lepiej niech Ci da skierowanie do kliniki leczenia niepłodności. Oni na badania kasy nie żałują i jakoś nfz robi :/
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Luteina może zablokowac ovu jeśli wzielo sie go za wcześnie ale to nie ma reguły
    Ja bralam przed ciąża od 22dc przez 5dni aby wyregulowac cykl bo mialam 79dniowy brakam przez pól roku i podczas brania w ciążę nie zaszlam dopiero na drugi miesiąc po odstawieniu się udalo
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Czy miał ktoś może podobną sytuację do mnie? - w poprzednim cyklu pierwszy raz zastosowałam luteinę od 20dc przez 5 dni 2x1. Okres przyszedł 3 dni po odstawieniu jej. Po @ wywołanej luteiną temperatury miałam bardzo wysokie, takie jak w fazie lutealnej, nawet wyższe. A teraz po 14 dniach od miesiączki najprawdopodobniej znów przyszedł okres. Brzuch mnie boli i rozkręca mi się krwawienie. :shocked: Co o tym myślicie???
    --
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Czy któraś z was brała luteine bez wskazania lekarza? W zeszły poniedziałek miałam podany zastrzyk ovitrelle i we wtorek nastąpiła owulacja. W poprzednich cyklach ginekolog zalecał mi brać luteine a w tym cyklu kazał tylko w przypadku pozytywnego testu po 10-14 dniach. W badaniach ktore niedawno robiłam wyniki wskazywały że tego progesteronu zawsze było mało. Czy nie lepiej będzie zacząć brać luteine już tak na wszelki wypadek?
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Lepiej to stosować się do zaleceń lekarza. Internet nie jest mądrzejszy. Jak mu nie ufasz to go zmień.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.