Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeJan 27th 2011
     permalink
    Ja tez biore luteine od 16 do 25 dc, gdyby nie ona to chyba nie wiem kiedy by mnie odweidzila @.
    --
  1.  permalink
    ja sama poprosilam gin(moja dr nie jest zwolenniczka faszerowania hormonami) o luteine w zwiazku z moimi plamieniami przed @... biore 2x1 dopochwowo, od 16-25 dc. te dni troszke mi nie wsmak, bo staramy sie o dzidzie, ale w przyszlym cyklu zaczne od nowa mierzenie temp. i wezme od 2-3 dnia skoku skoro tak radzicie:) chcialam tylko dodac, ze mnie rowniez dotyka cos w rodzaju alrgii tylko po odstawieniu znika i swedzi tylko na zewnatrz, wiec nie wydaje mi sie, ze to jakas infekcja, bo wiem z dosw., ze samo by nie przeszlo. znalazlam kilka postow w necie na ten temat, a na ulotc jest info, ze moze byc nadwrazliwosc na lek(nie jest to w skitkach ubocznych opisane).da sie przezyc:smile:
    --
  2.  permalink
    Witam. Moj cykl misiaczkowy wynosil 30-32 dni. Dostalam luteine zeby wywolac cykl 28 dniowy. Lekarz wypisal mi jej stosowanie od 16-25 dnia cyklu. W 24 dniu juz ja odstawilam, bo plamilam od 21 dnia cyklu. po odstawieniu od razu wystapila miesiaczka. Stosowalam testy owulacyjne, zeby moc zaplanowac zajscie w ciaze. Wszystkie byly negatywne. Od tamtej miesiaczki, nie wystapila kolejna. Liczac od plamienia to 31 dzien cyklu. Robilam test ciazowy i jest negatywny. O co chodzi z brakiem miesiaczki? U mnie nawet sie nie zapowiada..
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    W jakim celu chciałaś mieć cykl 28-dniowy? Z tego, co piszesz wynika, że cykle miałaś regularne?
    Na cyklu każdej długości można stosować testy owulacyjne, ale i bez nich można zajść w ciążę.
    --
  3.  permalink
    jesli predzej mialam cykle 28 dniowe, to 30-32 dni, nawet 34 dni, to troche nieregularne..
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Niezalogowana: jesli predzej mialam cykle 28 dniowe, to 30-32 dni, nawet 34 dni, to troche nieregularne..
    nie jestem ekspertem ale cykle mogą sie wahać + - 7dni i jest to w pełni norma. Weź pod uwagę że choroba, podróże czy stresy potrafią przesunąć owulację
    --
  4.  permalink
    wiem, jakie czynniki moga miec wplyw na opoznienie, ale mi sie to nigdy nie zdarzalo. zreszta chce wiedziec jak to jest po luteinie. przeciez cykl powinien po niej miec 28 dni..
  5.  permalink
    "zreszta chce wiedziec jak to jest po luteinie. przeciez cykl powinien po niej miec 28 dni.."
    Skąd ten pomysł? Luteinę przyjmuję się zwykle od 3ciego dnia wyższych temperatur w dużym uproszczeniu przyjmijmy, iż są to 3 dni po owulacji, przez przeważnie 10 dni. Zatem jeśli skok następuje np.18 dni cyklu, luteine bierzemy od 21dc, 31dc odstawiamy i załóżmy na następny dzień czy za 2 dni @, to cykl wtedy trwa 32-33. Dlaczego chcesz mieć cykle 28 dniowe?
  6.  permalink
    Chyba sie od Was dziewczyny niczego nie dowiem. Chcialam wiedziec jak u Was bylo po luteinie. Ja mialam miec regularna miesiaczke.Jadziunia, poczytaj sobie o luteinie bo daje sie ja od 15-16 dnia cyklu przez 10 dni. Jezeli lekarz mi przepisuje od 16dc to chyba on wie lepiej co robi. Zreszta na ulotce bylo wyraznie napisane ze od 16dnia cyklu. Chce wiedziec kiedy powinna teraz byc miesiaczka, bo od zakonczenia kuracji luteina powinnam miec cykle rowne jak w zegarku, nawet jesli mialyby 30 a nie 28 dni. Chyba nikt mnie tu nie rozumie :(
  7.  permalink
    Mi się wydaje,że to Ty nic nie rozumiesz. Luteinę standardowo od 15-16 dc przepisuje słaby lekarz i to nawet bardzo. Luteina musi byc podawana PO owulacji! O owulcji możę,ale nie musi jak zapewne wszyscy wiedzą skok temp. a najpewniejszy jest poprostu monitoring. Tylko bardzo nieodpowiedzialny lekarz przepisuje progesteron bez sprawdzenia owulacji. Czytałam tu na forum ostatnio wypowiedź: użytkownice lekarz przepisał duphaston(to to samo co luteina tylko droższe) standardowo od 16 dc bez sprawdzenia, brała tak jak kazał lekarz po czym po zaprowadzeniu obserwacji okazało się, że owu ma 20 dc, podawana od 16 dc zahamowała owu i doprowadziła do powstaania torbieli. Zresztą takich przykładów tu na 28dni jest duzo, wystarczy przejżeć wykresy.
  8.  permalink
    Podaje linki do pierwszych z brzego wykresów świadomych użytkowniczek przyjmujących luteinę:
    http://28dni.pl/julisia1/wykresy/2011-01-03
    http://28dni.pl/szczurek13/wykresy/2010-11-27
    http://28dni.pl/TEORKA/wykresy/2010-09-25
    Żadna powtarzam Żadna z nich nie bierze progesteronu w ciemno i standardowo od15-16 dc. Wogóle moim zdaniem jeśli ktoś decyduje się na hormonalną stymulację cyklu to powinien mieć chcociaż minimalną świadomość swojego ciała i płodności.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Niezalogowana: , bo od zakonczenia kuracji luteina powinnam miec cykle rowne jak w zegarku, nawet jesli mialyby 30 a nie 28 dni. Chyba nikt mnie tu nie rozumie :(
    przepraszam a kto Ci to powiedział? Czy luteina to micro chip który zaprogramuje Ciebie i Twoje ciało na taką a nie inną długość?
    Ja luteinę brałam tylko w ciąży więc nie wiem jak po niej są cykle bo mam regularne 25-28dni (tzn miałam przed ciążą)
    --
  9.  permalink
    ja wlasnie glupia zaufalam mojej gin...znaczy zawsze jej ufalam i dlatego teraz mam problem... wlasnie wychodzi na to,ze zachamowala mi owulacje i teraz dopiero zrobily sie dla mnie schody...dla mnie i mojego starania:( prawda jest,ze dla skrocenia cykli czy wyrownania lekarze przepisuja ja od 16-25dc. mimo,ze bralam tak to przyszla dopiero w 6 dniu po odstawieniu. ale moja gin wiedzac o mocih staraniach i obserwacjach powinna mi powiedziec do czego moze doprowadzic przyjmowanie luteiny w wyzej wymienionych dniach. bardziej doswiadczone kobitki zagladnijcie na moj wykres, prosze:)
    --
    • CommentAuthormysz26
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    ja biorę luteinę od 15 do 25 dnia cyklu i cykle wahają mi się przy niej od 29 do 31 dni... Po odstawieniu luteiny miesiączki zupełnie mi zanikają, ale po tym co wyżej przeczytałam sama już nie wiem co gorsze?
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Niezalogowana: Chyba sie od Was dziewczyny niczego nie dowiem.

    Po co pytasz skoro nie przyjmujesz do siebie tego, co radzą doświadczone dziewczyny?

    Niezalogowana: Jadziunia, poczytaj sobie o luteinie bo daje sie ja od 15-16 dnia cyklu przez 10 dni.

    Takie praktyki były stosowane - to prawda, ale dawno temu.

    Niezalogowana: Jezeli lekarz mi przepisuje od 16dc to chyba on wie lepiej co robi

    Nie należy wierzyć lekarzowi we wszystko, co powie. Lekarzy jest mnóstwo, ale tych na prawdę dobrych garstka.

    Niezalogowana: Chce wiedziec kiedy powinna teraz byc miesiaczka

    Nikt tu nie jest jasnowidzem :wink:

    Niezalogowana: Chyba nikt mnie tu nie rozumie :(

    Odnoszę wrażenie, że to Ty nie rozumiesz tutaj nikogo.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Wszystko zależy od tego w jakim celu bierzemy luteinę. Zacznijmy od tego że jest to lek mający uzupełnić braki w progesteronie. Jeżeli chcemy aby w naszej fazie lutealnej progesteronu było więcej i trwała ona dłużej to bierzemy ją KONIECZNIE po owulacji. Przyjmujemy że bezpieczny czas jest już od 3 dnia wyższej temperatury. Luteina zapisywana w ciemno od 16 dc może nam jeszcze bardziej "napsuć" w cyklach.
    Jeżeli chodzi o wywołanie miesiączki , wtedy kiedy cykle ciągną się i nie dochodzi do krwawienia to nie jestem pewna czy dzień cyklu , w którym zaczniemy brać luteinę ma jakieś znaczenie...
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    odnoszę wrażenie że dziewczyna ,,Niezalogowana ,, przede wszystkim nie wie o co chodzi z wyższymi temperaturami o fazach lutealnych itp. a jedynie znajomość kalendarzyka i tej znajomości się kurczowo trzyma
    •  
      CommentAuthorkjenzyc
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    jestem w szoku... Kolejna dziwna osoba...po co jestes na 28dni? Chyba nie jedtes uzytkowniczka? Jejku-kiedys tez miałam taka wiedze jak niezalogowana...i dziekuje Bogu,ze sie to zmienilo...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    no niestety - mamy efekty "otworzenia" forum:(
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    Iwoniab, Damazy uczynił możliwość zadawania pytań dla każdego użytkownika internetu , każdy, kto napisze nie będąc zarejestrowanym, pojawi się jako "niezalogowana". Takich "niezalogowanych" jest więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorkjenzyc
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    ano i miała na innym forum cykl 35dni. A tutaj 30-32... Moze sie czepiam i jestem za bardzo podejrzliwa,ale czy Wam sie to dziwne nie wydaje???:shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Mnie też średnio się podoba "nowe" forum, niby ruch większy, ale te posty/wątki najczęściej nie wnoszą niczego wartościowego :confused:
  10.  permalink
    witam was wszystkie serdecznie. jestem tu nowa. mam do was pytanie. otoz mam roczna corcie, byla karmiona piersia, od 2 miesiecy piersi juz nie ssie a ja dostalam luteine na wywolanie miesiaczki. staramy sie z mezem o drugie dziecko, 7go lutego robilam test owulacyjny, wyszly mi wtedy dwie mocne krechy, wtedy tez byl stosunek. poem robila test we wtorek,srode test juz byl ujemny. luteine bralam ydzien czasu 2x2tab dopochwowo. skonczylam ja w czwartek a w sobote na wieczor dostalam okres. takze w ciazy prwnie nie jestem jak luteina wywolala miesiaczke prawda ?? zastanawia mnie tylko czemu na tescie owu wyszly mi wtedy dwie krechy?czyzby luteina sfalszowala mi wynik tego testu???
    pozdrawiam was
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Nie chcesz poczekać aż cykl wróci sam?
    --
  11.  permalink
    iwoniab nigdzie nie pisalam ze mam cykl 35 dni???? przeczytaj uwaznie. napisalam wam ze lekarz zapisal mi luteine od 16 do 25 dnia cyklu. odstawilam ja 24 dnia i zaczelam krwawic. teraz powinnam miec kolejna miesiaczke i jej nie mam a testy ciazowe sa negatywne. prosilam o odpowiedz dziewczyny ktore wiedza co moze byc grane ze nie mam miesiaczki i kiedy moglaby wystapic. bylam ciekawa czy ktoras tak miala, a widze ze jedynie spotyka mnie tu krytyka. bo co? bo nie jestem taka doswiadczona jak wy?? ale dzieki, juz nie chce wiedziec, bo macie sie za najmadrzejsze a odpowiedzi normalnej, zadnej.
    •  
      CommentAuthorkjenzyc
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    Niezalogowana-PRZEPRASZAM. Ja po prostu nie wiem czemu zakodowałam,ze "niezalogowana" to po prostu Twój nick!! Nie wiem czemu mnie tak zaślepiło!!! Wytłumaczyć się moge jedynie zmęczeniem :)
    Inna niezalogowana ma 35 :P a ja muyslałam,ze to ta sama :D
    *przepraszam*:bigsmile::shamed:
  12.  permalink
    Spoko. Szkoda tylko ze zdazylas mnie objechac;p :) wytlumaczy mi ktos w koncu czym moze byc spowodowany brak miesiaczki? nawet jesli po luteinie nie jest jak w zegarku to moj cykl wynosil max 32 dni.. teraz sie nieco przedluza, a nie chce wydzwaniac do lekarza, bo uzna mnie za hipochondryczkę ;p
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    przyczyn braku miesiączki może być wiele, ale brak @ po luteinie zwykle oznacza:
    1. że dawka była zbyt niska
    2. luteina została podana w nieodpowiednim momencie (dziewczyny już pisały o tym, że luteina powinna wspierać fazę lutealną, czyli poowulacyjną)
    --
  13.  permalink
    zgadzam się z tuli_pan, podana była bez mierzenie temp. i monitoringu i mogła zostać podana za wcześnie zreszta nawet nie wybrałaś 10ciu tabletek. Może sie powtarzam ale za wcześnie podana luteina w bardzo wielu przypadkach powoduje torbiele a te z kolei hamują @. Który to Twój dzień cyklu?
    • CommentAuthorklucha83
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    Niezalogowana: bylam ciekawa czy ktoras tak miala

    Ja miałam podobnie z tym że z duphastonem jest to to samo co luteina. Lekarz przepisał mi ten lek od 16 dc nic nie sprawdzając. W pierwszym cyklu miesiączka przyszła zaraz po odstawieniu a w następnym 16! dni po wzięciu ostatniej tabletki, a dzień przez @ dowiedziałam się, że mam torbiel wielkości 8 cm! Wtedy niestety nie prowadziłam jeszcze obserwacji i nie wiedziałam, że owu mam ok 20-21 dc , posłuchałam lekarza i zaliczyłam laparo.
  14.  permalink
    ja wlasnie 2 lata temu cudem uniknelam laparoskopii, torbiel sama pekla(najpierw byly 2, pozniej jedna 6 cm, a druga gdzies sie zapodziala;)) pekla w trakcie @, bol nie do pisania. dlatego jestem prze wsciekla na moja gin,ze mnie wpuscila w maliny z lutka:/ juz wiecej do niej nie pojde.teraz mam tylko nadzieje, ze owulacja u mnie zgosci w tym cyklu i nic sie zlego nie porobi:(
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeFeb 16th 2011 zmieniony
     permalink
    A czy jest mozliwe zeby po luteinie byla owulka?? Juz drugi raz zauwazylam ze po luteinie, po kilku dniach zaczyna mi sie jakby plodny śluz; temperature dopiero od tego cyklu mierze. ne wiem...
    --
    •  
      CommentAuthormiśkowa
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Witajcie:*
    Mam do Was pytanko odnośnie tej Luteiny. Kilka dni po owu byłam i ginki i kazała mi w 8 dniu fazy lutealnej ( 35 dc) wziąć luteinę- jesli oczywiście do tego zcasu @ się nie pojawi. Poprzedni cykl trwał 34 dni, ale dodam, ze był to pierwszy od dawna normalny cykl, gdzie @ przyszła sama bez wywoływania ( wczesniej gdzieś tak po 60 dnich dostawałam również luteinę). Jestem po wyregulowaniu testosteronu. Teraz zastanawia mnie, czy jesli @ była przygotowana np na to zeby przyjść w 36 dc to czy przyjdzie mimo tej luteiny. Staram się o dzidziusia, jednak jeśli byłoby tak, ze w tym miesiącu się nie udało chciałabym wiedzieć czy @ zamierzała się pojawić. Nie wiem czy jasno sprecyzwałammoje pytanie:/
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    W przypadku braku ciąży luteina wywoła @, natomiast w przypadku ciąży na pewno nie zaszkodzi:)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    a jedynie pomoże bo w ciąży progesteronu nigdy dość:)
    •  
      CommentAuthormiśkowa
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź:) A jeśli odstawię luteinę po tych 5 dniach, to nie zaszkodzi ewentualnej ciąży to odstawienie??
    • CommentAuthorLambada
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Ja pytałam lekarza o te zapiski na recepcie czy w karcie. Też dostałam luteinę od 16 dnia- z tym, że wcześniej moja gin zapytała czy prowadzę obserwację i czy wiem kiedy występuje owulacja. U mnie to 15 dc. Żeby się upewnić zapytałam jej co będzie jeśli owu nie przyjdzie w 15 dc i nie będzie skoku- wtedy powiedziała by poczekać na skok i dopiero zacząć przyjmować- mówiła, że te zapiski od 15 czy 16 dnia cyklu są umowne bo w jakiś sposób trzeba określić pacjentce dawkowanie , a w ulotce jest tak napisane bo niestety większość odnosi się do książkowych 28- dniowych cykli.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Nie powinno, nie w każdej ciąży stosuje się luteinę. Jeśli będzie potrzeba to lekarz zaleci jej stosowanie:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    martitap: nie w każdej ciąży stosuje się luteinę
    niby nie, ale powiem szczerze, że wszystkie moje znajome, koleżanki dostawały luteinę...ja też... ciekawe, czy tak większosc ginekologów daje z klucza...
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Nie wiem od czego to zależy, ja znam tylko przypadki stosowania luteiny przy plamieniach. Ja nie stosowałam, nie było podstaw. Może rzeczywiście lekarze przepisują zapobiegawczo:)
    --
  15.  permalink
    ja luteine bralam w pierwszej ciazy w zasadzie od 5go miesiaca jak pojawily mi sie skurcze porodowe juz w 5tym miesiacu ciazy i szyjka zaczela sie skracac a niedawno bralam luteine na wywolanie miesiaczki
    •  
      CommentAuthormiśkowa
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Dziewczyny a ja mam takie trochę krępujące pytanie:/ Od kilku dni biorę luteinę dopochwowo. Zawsze przed zaaplikowaniem jej dokładnie myję ręce. Zauważyłam po kilku dniach, ze jak już wsadzę to na palcu pozostają mi takie jakby grudki, strzępy białe. Napiszcie proszę czy któraś z Was też tak miała, bo się lekko obawiam czy to nie jakaś infekcja:/ Na zewnątrz nic nie czuję, w czwartek ( 4 dni temu) byłam u gina i żadnej infekcji nie stwierdził, jednak obawiam się czy się nie pojawiła:/ Miałam tam trochę podrażnione, jakby zadrapane ale to było na drugi dzien po wizycie u doktora i myślę że mi się "nadwyrężyła". Poza tym nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu ani nic z tych rzeczy. Możecie uznać moje pytanie za śmiałe i głupie ale nie mam kogo zapytać czy też ma takie doświadczenia po dowcipnej luteinie:/ Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Ja z luteiną dopochwową miałam również przykre doświadczenia. Również po aplikacji na palcu obserwowałam grudki, ale według mnie to była pozostałość po luteinie ze wcześniejszych aplikacji. Nie wiem ile tabletek aplikujesz bo ja miałam chyba po 6 rano i na wieczór, i przy każdej czułam że podczas wkładania dochodzi do wielu obtarć pochwy, dla mnie aplikacja była strasznym doświadczeniem, na samą myśl dostaję drgawek ;) Dodatkowo nie mogłam prowadzić w tym czasie obserwacji śluzu, gdyż jego obraz został całkowicie zakłócony przez pozostałość luteiny. Toteż wolałam łykać luteinę doustną, tylko szkoda, że akurat na mnie nie zadziałała :)
    --
    •  
      CommentAuthormiśkowa
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    dziękuję Ci bardzo za odpowiedź... to znaczy że nie tylko ja mam takie coś. A czy to była u Ciebie jakaś infekcja?? Czy tak po prostu jest?? Ja biorę 2 tabletki na noc i jedną rano. To wkładanie nie jest przyjemne, ale już wolę to niż tą luteinę pod język, bo jest obrzydliwa:( Mam nadzieję, że u mnie zadziała tak jak powinna:))
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie, nie miałam infekcji. Ponieważ luteina zarówno dopochwowa jak i doustna nie sprawdziły się w moim przypadku, lekarz przepisał mi Pregnyl. Jestem zadowolona bo wystarczą teraz tylko 4 zastrzyki na cykl, które robię sobie spokojnie wieczorem. Wbicie igły jest dla mnie pikusiem w porównaniu do ssania doustnej lub aplikacji dopochwowej lutki :) I co najważniejsze działa idealnie
    Pozdrawiam:cheer:

    DO SŁUCHANIA

    --
    •  
      CommentAuthormiśkowa
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    oooooj igła to dla mnie masakra:( jak ostatnio mi krew pobierali to się popłakałam prawie... taka jakaś wada genetyczna moja i moich braci:( heh.. ogólnie bardzo mi ta luteina nie przeszkadza tylko właśnie ta pozostałość po aplikacji zmartwiła, ale już mnie uspokoiłaś i chyba wyluzuję:)) dziękuję Ci bardzo i życzę spełnienia marzeń!!!!!!
    • CommentAuthorhexe5
    • CommentTimeApr 22nd 2011
     permalink
    Wiatm :)

    w 14 dc o 12:30 mialam szczyt sluzu bardzo rozcigliwy przezroczysty z domieszka małych plamek krwi w 15dc sluz mialam juz metny a w 16 cykl temp wzrosła z 36,34 na 36,66 ogółem temp przed skokiemw miałam okolicy 36.30-36.40 no i juz sie ucieszyłam że owulacja a tu dzisiaj spadła do 36.28 no normalnie tragedia :/ mialam zaczac brac lueine od 16 -25 dc ale postanowiłam ze wezme po skoku, niesty tak sie wkurzylam tym spadkiem ze wziełam dzisiaj rano w 17dc jedna tabletke bo stwierdziałam ze juz mi wszystko jedno a teraz bije sie z myslami ze jak jednak tej owulacji nie było lub bedzie dzisiaj lub jutro to ta luteina mi ja przyblokuje (((((((((
    moje pytanie jest takie:
    czy moge przerwac branie luteiny po jednej tab. a zaczac od nowa po 3 wyższych temp.???
    czy moge sobie w ten sposob rozrególowac cykl??
    powiem tylko ze w ostanim cyklu owulke miałam ok 15dc a jeszcze we wczesniejszym w 20dc :/
    http://www.fertilityfriend.com/home/33a25f a to moj wykres :/
    •  
      CommentAuthoruni
    • CommentTimeApr 23rd 2011
     permalink
    Witajcie,
    z góry przepraszam jeśli pytanie nie w tym dziale, czy też nie w tym temacie oraz jesli się powtarza. Wiem, że temat luteiny był tu rozlegle opisywany i dni brania itd ale mam dosyć szczególną sytuację i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz..
    W listopadzie poronilam w 8tyg, cykle mniej wiecej zaczely wracac do 'normy' (nigdy nie byly regularne od 26-36dni) w styczniu, w lutym zaszlam w ciaze, ktora stracilam po 4tyg. Tydzien przed zakonczeniem 2ciazy bylam u p.ginekolog, ktora dala mi lutine 50mg dopochwowo, ktora mialam brac od razu jak tylko bede wiedziala, ze jestem w ciazy (nie zdazylam), jesli nie to 2 razy dziennie po jednej od 16 do 26dc.
    Wzielam jedna w 16dc, ale zaczelam czytac, ze jesli ktoś ma pózniej owu (ja mam miedzy 18 a 22dc) to luteina te owulacje moze blokowac. Postanowilam poczekac do 19dc wtedy chyba mialam owu i zaczelam brac luteine od 22dc. No i tutaj mam problem czy po 7dniach brania zrobic test i jesli bedzie + to kontynuowac luteine jesli - to odstawic i poczekac na @? czy moze lepiej brac przez 10 dni czyli do 32dc i zrobic test jesli wyjdzie - to wtedy odstawic ?..

    Wybaczcie mi jesli nie wyjasnilam wystarczajaco jasno, moge sie jedynie usprawiedliwic niewiedza i tym, ze jestem tu zupelnie 'świerza', co z czasem postaram sie nadrobic:shamed:
    •  
      CommentAuthorsapphire1989
    • CommentTimeApr 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Witaj :) Po pierwsze nie możesz potwierdzić owulacji jeżeli nie było monitoringu USG ( tylko on może owulację potwierdzić); Po drugie, z tym blokowaniem owulacji,to też na dwoje babka wróżyła,bo u mnie przy drugiej ciąży okazało się,że owulację miałam w 22dc (październik 2010) i nie zaszłam w ciążę w listopadzie (tak jak myślałam i jak wynikało z analizy wykresu :)) tylko pod koniec października :) A luteinę brałam od 17dc (w październiku) :)
    Posługiwałam się prostą zasadą-brałam luteinę od drugiego dnia wyższych temperatur przez 10 dni i odstawiałam ją na 3 dni. Jeżeli @ nie pojawiła się do 5 dnia od odstawienia, wtedy testowałam :) Wtedy zrobiłam test, wyszedł pozytywny więc wróciłam do przyjmowania luteiny (ze względu na wcześniejsze poronienie).
    Najlepiej jest skonsultować się z ginekologiem w tej kwestii. A z testami nie ma się co spieszyć ;) Wszystkie możemy Ci to powiedzieć ;):wink::wink::wink:
    •  
      CommentAuthoruni
    • CommentTimeApr 23rd 2011
     permalink
    sapphire1989 dziękuję Ci bardzo:) oczywiście z tym monitoringiem masz rację :shamed:
    bardzo mi pomogło to co napisałaś! Zrobię tak samo jak Ty, przez 10 dni przerwa i wtedy się zobaczy..
    ja się teraz strasznie 'trzęsę' jesli chodzi o ciążę, bo po tych dwóch straconych (za co przez cały czas się obwiniam w mniejszym lub większym stopniu) jakąś traumę mam, że jak czegoś w pore nie zrobię, to stanie się to co 'zawsze'.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.