Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 23rd 2011
     permalink
    a jak wygląda śluz?
    •  
      CommentAuthoruni
    • CommentTimeApr 24th 2011
     permalink
    czytałam, że luteina podnosi temperaturę.. czy jest jakaś zasada o ile? czy jesli ktoś normalnie mial 35,5 w drugiej fazie to skoczy np na 37? czy to raczej kwestia jednego miejsca po przecinku?
    Pytanie może głupie, ale bardzo jestem ciekawa czy któraś z was zaobserwowała różnicę
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 25th 2011
     permalink
    Jeśli skok był o min. 0,2, to w czym problem?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeApr 25th 2011
     permalink
    Ja normalnie mam wyższe tempki ok. 36,6, a z luteiną było koło 36,8.
    --
    •  
      CommentAuthorania_1980
    • CommentTimeMay 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    hej, z tego co u siebie obserwuję i lekarz też potwierdził mi to luteina jak i duphaston podnoszą temperaturę nie jestem w stanie stwierdzić o ile,

    zajrzałam do was na forum i w tym temacie chciałabym się was poradzić o luteinę, mam wrażenie że im dłużej ją stosuję tym mniej na mnie działa, czy to możliwe?
    rok temu zaczęłam ją przyjmować bo z mężem staramy się o dziecko, mam nieregularne cykle i na początku przyjmowania wszystko zaczęło się ładnie regulować, cykle skróciły się
    po odstawieniu leku po tylko na początku czekałam ok 10 dni na okres, później dostawałam go po 3-4 dniach odstawienia leku, teraz nie dość że w ostatnim cyklu czekałam 2 tygodnie w tym cyklu podczas przyjmowania luteiny mam jakieś dziwne plamienia,
    czy którejś z was też przytrafiają się takie niespodzianki podczas przyjmowania?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    tylko luteina podnosi temperaturę, duphaston nie tej właściwości
    ania_1980 a z jakiego powodu przyjmujesz luteinę i co znaczą Twoje nieregularne cykle?
    --
    •  
      CommentAuthorania_1980
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    ojjj ze mną to długa historia, ogólnie cykle mam strasznie długie od zabiegu (w maju zeszłego roku), ciąża przestała się u mnie rozwijać

    lekarz ponadto stwierdził cykle bezowulacyjne, luteinę brałam na skrócenie cyklu, później na plamienie śród cykliczne, teraz znowu na wywołanie
    dziś jednak dostałam @
    • CommentAuthordzieciok
    • CommentTimeMay 11th 2011
     permalink
    Witam!
    Od tego cyklu biorę Luteinę dopochwowo na wydłużenie fazy lutealnej. Już drugiego dnia jej zażywania zaczęły boleć mnie piersi i są powiększone, szyjka również jest cały czas bardzo twrada. Wcześniej piersi przed @wcale mnie nie bolały, ewentualnie 2-3 dni przed, a szyjka nie była tak twarda. Czy to może być efekt uboczny Luteiny? Przejrzałam cały internet i nic nie znalazłam, na ulotce też nic nie ma. Czy któraś z was tak miała?
    •  
      CommentAuthorania_1980
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    może tak być, czasem przy tym leku tak mam, nie zwasze, nie wiem od czego jest to zależne
  1.  permalink
    smieska1986: witam was wszystkie serdecznie. jestem tu nowa. mam do was pytanie. otoz mam roczna corcie, byla karmiona piersia, od 2 miesiecy piersi juz nie ssie a ja dostalam luteine na wywolanie miesiaczki. staramy sie z mezem o drugie dziecko, 7go lutego robilam test owulacyjny, wyszly mi wtedy dwie mocne krechy, wtedy tez byl stosunek. poem robila test we wtorek,srode test juz byl ujemny. luteine bralam ydzien czasu 2x2tab dopochwowo. skonczylam ja w czwartek a w sobote na wieczor dostalam okres. takze w ciazy prwnie nie jestem jak luteina wywolala miesiaczke prawda ?? zastanawia mnie tylko czemu na tescie owu wyszly mi wtedy dwie krechy?czyzby luteina sfalszowala mi wynik tego testu???pozdrawiam was


    Luteina to sztuczny progesteron wiec raczej nie wplywa na wyniki badan ani testu.
    --
    •  
      CommentAuthorwedmoczka
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Widzę że tu cicho,ale może ktoś pomoże dostałam luteinę 50 do ssania,ale jest tak ohydna w smaku,ze zbiera mi sie na wymioty podczas ssania,czy mozna ja stosować dowcipnie...czy ma to być ta wersja dopochwowa?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    tak, doustną można stosować dopochwowo.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    U mnie w szpitalu dali mi dopochwową bym wzięła podjęzykowo... :devil: Piguła mi wmawiała że tak można ale poczekałam na męża aż mi przywiózł z domu moja podjęzykową hehe
    w drugą stronę na pewno można
    --
    •  
      CommentAuthorwedmoczka
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    dzieki wielkie:)
    • CommentAuthormc
    • CommentTimeJun 11th 2011
     permalink
    Witam!
    Luteinę biorę na podtrzymanie ewentualnej ciąży i krótką fl od drugiego dnia wyższych temp. przez 10dni. W niedzielę powinnam wziąć ostatnią tabletkę(11fl) i tu moja obawa czy gdy ją odstawię nie zaszkodzę ewentualnemu dziecku. Test chce zrobić najwcześniej 14 dnia fl czyli w dniu spodziewanej miesiączki ponieważ boję się kolejnego rozczarowania. Lekarz kazał mi brac ją 10 dni a test robić dopiero po tygodniu od dnia spodziewanej@.
    •  
      CommentAuthorwedmoczka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Witam,

    dziewczyny jestem w kropce...mialam stwierdzona owu w 11dc, dzis jestem w 29dc @ nie ma.Od 14dc biore luteine,gin kazala brac caly czas az dostane lub nie okres.Temp mierzona od 14dc utrzymuje sie na poziomie 36,9-37,11 test beta robiony w 10dfl byl negatywny.Dzisiejszy z moczu (19dfl) rowniez negatyw,skonczyla mi sie lutka wczoraj...juz nie wiem co mam myslec
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    A czy badałaś poziom progesteronu zanim zaczęłaś ją brać?
    Ja miałam podobnie - gin kazała mi brać do okresu lub pozytywnego testu - testy wychodziły negatywnie i w końcu 19 dnia fl dostałam @, czyli luteina sztucznie wydłużyła mi cykl o te parę dni. Jeśli tobie dziś wyszedł negatywny, to najprawdopodobniej niestety w ciąży nie jesteś, więc przerwanie luteiny nie powinno mieć znaczenia, a @ powinna się niedługo pojawić. Jeśli masz mimo tego wątpliwości, to leć jutro na betę - jak wyjdzie pozytywna, to do gina po receptę, jak negatywna, trzeba cierpliwie czekać na @. Prawdopodobnie poziom progesteronu masz na skutek tabletek na tyle duży, że organizm jeszcze nie zareagował na brak zapłodnienia.
    Piszę tylko i wyłącznie z własnego doświadczenia - ja raczej niepotrzebnie w siebie ten progesteron pakowałam (w dobrej wierze wtedy), bo na skutek mojego początkowo błędnego wykresu źle policzyłam fl i zrobiłam za wcześnie badania (nie w szczycie), stąd wyszedł mi słaby wynik i uznałam potrzebę zrealizowania recepty na luteinę. Możesz odszukać mój wykres - z luteiną i spojrzeć.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny mam do Was pytanie:bigsmile: a nawet kilka:wink: Po pierwsze czym się różni Luteina od Provery? Poza tym, że luteinę mam przepisaną dopochwowo, a Proverę doustnie:wink:
    Byłam dziś u ginekologa...powiem szczerze...chciałam, żeby przepisał mi tą luteinę na wywołanie miesiączki...Przyznam się szczerze, że poszłam do najgorszego (z opinii internetowych;) ginekologa w mieście, ale tak na prawdę chodziło mi tylko o tą luteinę i mam tą przychodnię pod domem, no i nigdy tam nie ma kolejek;) Wchodzisz - wychodzisz. zależalo mi na czasie;) Wiem, że to nie za bardzo, ale do swojego ginka musiałabym się zapisać, a mi trochę na czasie teraz zależy;) Zerknijcie na mój wykres - 31dc i ani widu, a ni słychu owu, ani żadnych objawów, żeby się zbliżała. Oczywiście zaproponował antykoncepcję na "wyregulowanie cykli", ale to już przerabiałam i naciskałam na luteinę. Mam zamiar brać ją oczywiście po skoku;) Przez 10 dni 2 x 2. Ginekolog upierał się przy Proverze...dlaczego? Akcja skończyła się tak, że przepisał i to i to i skomentował, że po co chodzę do ginekologa skoro sama wiem;) No fakt;) Ale starałam się go delikatnie przekonać na luteinę;) No i przecież sama jej sobie nie przepiszę;)
    Czy ktoś umie mi wyjaśnić różnicę między luteiną i proverą? Bo w sumie doustnei było by wygodniej niż jak ma mi cos wyciekać;)

    No i teraz kolejne pytanie...Bardziej o opinię proszę. Ginek kazał już teraz mi ją wziąć przez 10 dni na wywołanie @, a później od 15go dnia każdego cyklu...To już wiem, że tak nie robimy, bo może zablokować owu;) Mój plan jest taki, że wezmę teraz na wywołanie, a potem po skoku przez 10 dni będę brała. Tylko mam jeszcze pytanie...Rano pojawił się przejrzysty, wodnisty śluz...no ale w tym cyklu naliczyłam juz conajmniej 4 podejścia do owu i dalej nic. Zatem nie wiem czy wziąć ją już dziś? Czy może poczekać ze dwa, trzy dni...może sie jednak sama pojawi? Ginek mówił, że mam powiększony prawy jajnik ( z moich obserwacji wynika, że właśnie z tego powinna byc owu, ale pewna byc nie mogę;). Przypuszcza, że może to byc torbiel, ale ja na początku tego cyklu miałam USG wewnętrzne, które torbieli nie wykryło. Zatem jeśli to torbiel to zrobiła się w tym cyklu, ale ...nie wiem czy dobrze myślę może to właśnie kolejne podejście do owu? I dlatego jest powiększony? Czy nie? Czy nie powiększa się jajnik przed owu? Troszke chyba zamieszałam, ale będę bardzo wdzięczna za Waszą opinię:bigsmile: Zdaję sobie sprawę, że nikt tu nie jest lekarzem i że powinnam robic jak lekarz karze...tylko o opinię proszę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 8th 2011
     permalink
    Ja też dostałam luteinę od 16 dc przez 10 dni na skrócenie cyklu. Powiedział, że później po kuracji owu powinna wcześniej występować.
    A na moje pytanie czy luteina przyblokuje owu to powiedział, że raczej rzadko się to zdarza...nie wiem co o tym myśleć...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Czy luteina podnosi temperaturę ciała do 37 stopni?
    --
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeJul 10th 2011
     permalink
    Ogólnie podnosi, do ilu, nikt Ci chyba nie da odpowiedzi. Czy do 37 to raczej zależy od tego, jaki masz poziom wyższych temperatur i jaką jej dawkę bierzesz - u mnie podniosła do ok. 36,8 maksymalnie, ale moje wyższe to ok. 36,6-36,7:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 10th 2011
     permalink
    Moja najwyższa standardowo do 36,8
    --
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeJul 11th 2011
     permalink
    W takim razie myślę, że jest możliwe po luteinie 37. Mierz dalej i obserwuj się:)
    --
  2.  permalink
    Witam,
    moja wyjściowa temperatura w cyklu była 36,2 (często tak mam);
    przed owulacja oscylowała wokół 36,2, max 36,3 ,a nawet była 36,0.
    Skok odnotowałam w 13dc z 36,0 na 36,3 a w 14 dc na 36,3;
    15 dc 36,5 i 16 dc 36,5;
    od 17dc brałam luteinę - do 21 dc miałam temperaturę niezmienną 36,5 zatem lutka nie podniosła mi temperatury;
    w 22 dc skok na 36,7,
    23-26 dc - 36,6;
    27 dc - 36,5,
    28 dc-36,6 i test sikaniec i z krwi negatywny, tego 28 dc był ostatni dzień luteiny (12dzień luteiny)
    29dc miałam 36,5 a dziś w 30 dc bez luteiny tempka skoczyła na 36,8 - czy to możliwe? co to może oznaczać? zwykle po odstawieniu luteiny temperatura spadała mi na łeb na szyje i dostawałam okres max w 2 dniu po odstawieniu
    prosze o radę
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Zrób jeszcze raz test, bo tamten mógł być zrobiony za szybko
    --
  3.  permalink
    myślisz, że test beta zupełnie nic nie wskazujący będzie się dziś różnił po 2 dniach? może poczekac jeszcze? sikaniec nie wychodzi poytywny, ale przy pierwszej ciąży (zakończonej w 9tyg) test sikaniec wyszedł dopiero w 36 dniu cyklu
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Ja bym poczekała jeszcze ze dwa dni:wink:
    --
  4.  permalink
    dzięki :-)
    może znajdzie się ktos kto tak miał?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Możesz zerknąc na mój 5 cykl, co prawda nie jest kompletny, ale w nim brałam luteinę do 28 dc, póxniej nastąpił spadek temperatury i myślałam że @ się zbliża, a nastepnego dni temperatura poszła w górę i okazało się, że jestem w ciąży (ehh w krótkiej ciąży:cry:)
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (lilia_lilia)
    • CommentTimeAug 19th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny ! Chcialabym zasięgnąc wasze opinii bo cos mi tu nie ra... Byłam dzis u ginka, bo mam bardzo bolesne miesiączki. Są tak silne, że musze brać urlop w pierwsze dwa dni;/ nie chciałam brać anty bo mam po nich dość dużo skutków ubocznych, po za tym nie chce się truć. Ku mojemu zaskoczeniu luteine mam brać przez 6 cykli dzień w dzień 3 x dziennie pod język. Nie uważacie, że to trochę za dużo ? i jak luteina ma się np. do ciąży? bo zdecydowaliśmy się na dziecko, tzn, czy w jakiś sposób szkodzi czy może wręcz przeciwnie. Bo wiem, że kiedyś brałam ją na wywołanie okresu. A przecież stosowanie jej przez cał miesiąc blokuje owulacje prawda?
    Proszę o odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 19th 2011
     permalink
    na swoje pytanie znajdziesz odpowiedź kilka postów wyżej w tym samym wątku...
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    hejka.

    wiem, że luteina może podnosić temperaturę, ale czy dzieje się to nagle? Od skoku mam cały czas 36,8, wczoraj dopiero wzięłam luteiną bo lekarz przepisał ze względu na poprzednie poronienie, i dziś obudziłam się gorąca a tempka skoczyła do 37 (7dfl). Nie czuję się chora czy coś, a staramy się o dziecko, więc czy tempka mogła tak nagle skoczyć dzień po luteinie, czy może zapowiadać ciążę? Ktoś tak miał? Wiem, kiedy była owulacja bo robiłam monitoring progesteronu i estradiolu, 1-2 dni przed skokiem, więc skąd ten dzisiejszy skok? :)

    Biorę luteine 2x1, podjęzykowo

    ps nie patrzcie na mój wykres tutaj, bo zaprzestałam wpisywania i robię teraz na papierze. pierwszy mini-skok miałam 14dc, ale to był fałszywy alarm, potem właściwy, o 0,2oC, w 21dc (wiem po wynikach hormonów) i 36,8 było codziennie do 6dfl, a dziś 37.. Co myślicie?

    dzięki..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Oczekujesz porady co do wykresu bez wpisanego wykresu?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    nie oczekuję porady do wykresu - moje pytanie było inne: czy luteina wywołuje nagły skok PTC
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    U mnie tak. Jeśli wezmę wieczorem to rano już mam sporo wysoką.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    u mnie nie podnosiła PTC prawie wcale :smile:
    także chyba na każdego inaczej działa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    No mam nadzieję, że ten skok to już objaw ciąży a nie tylko lutka :( dopiero 7dfl..
    • CommentAuthorpsajdak997
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Hej, ja mam Progesteron 21.48 ng/ml
    Lekarz powiedział, że jest za niski i przepisał mi tabletki Luteinę...miałam robione badania z krwi..na FSH, Estradiol, Progesteron...Morfologie. TSH, LH- nawet cytologia była robiona i mam gr. II i jest wszystko OK oprucz tego progesteronu właśnie mam napisane 21.48 ng/ml i wyliczył jakoś mi ginekolog od ostatniej miesiączki do dnia robienia badań z krwi i powiedział, że właśnie niski progesteron
    ;( Boo jeżeli progesteron jest zbyt niski to mogą być problemy z zajściem w ciąże...przepisał mi Luteinę i kazał ją brać
    w sumie to się waham i tak i tak i nie wiem czy wziąć ją czy nie. A pierwszą tabletkę powinnam wziąć za tydzień w czwartek tzn. dwie w ciągu dnia...zrobić właśnie przerwę 10 dniową i czekać na miesiączkę-kiedy się ona pojawi w tym dniu wyliczyć 14dni i znowu te 2 tabletki wziąć i tak dalej. Powiedział, że okres będzie też uregulowany po jakimś czasie. I tak robić przez najmniej pół roku a po tym czasie przyjść na wizytę i zobaczy czy coś się zmieniło... Kurcze, miał ktoś taki przypadek?
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Ja właśnie mam zamiar zbadać sobie Progesteron bo coś mi się wydaje że też mam za niski. Mam regularne ale skąpe miesiączki a słyszałam że to jeden z objawów niedoboru progesteronu :sad:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    psajdak997: Hej, ja mam Progesteron 21.48 ng/ml


    w którym dniu cyklu ?
    i przy jakich normach ?
    jak badałaś w FL to wg mnie bardzo dobry wynik
    --
    • CommentAuthorpsajdak997
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Hej
    Robiłam różne badania
    Estradiol 157.99 pg/ml
    HSH 3.91 mlU/ml
    LH 3.36 mUl/ml
    TSH 1.535 mlU/l
    i na Progesteron wyszło mi 21.48 ng/ml . Badania robiłam 8 września czyli 8 dni przed miesiączką. a wcześniejsza miesiączka była ok 23 sierpnia. Lekarz ginekolog powiedział mi, że mam niski Progesteron i przepisał mi LUteinę. mam brać ją najmniej pół roku. Pisałam gdzieś na wcześniejszym forum to dziewczyny mówiły, że mam ponad normę i żeby nie brać Luteinę bo mogę zablokować to wszystko i mieć menopauze. Kurcze ja nie wiem już...a ktoś inny mów zaś, że niski i muszę brać. Jak to jest? Czy ginekolog pomylił się? Luteinę mam wziąć za 6 dni i nie wiem czy brać... pomocy:sad:
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    A jak to jest z luteiną w ciąży? Ja mam zalecenie brać od 7 tygodnia do 36 tc...co jakiś czas robię sobie przerwy bo czuję mega dyskomfort i swędzenie ale później wracam do niej...:shocked:
    --
    • CommentAuthorpsajdak997
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Ponoć odczuwa się lekkie swędzenie i pieczenie ale nie wiem, właśnie czekam na ten dzień aby wziąć lecz nie wiem sama. Jam masz zalecenie żeby brać to widocznie aby podtrzymać ciążę żeby ok było-gdzieś własnie tak było napisane.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 26th 2011
     permalink
    Luteina na pewno nie zaszkodzi w ciąży, przeciwnie - przepisywana jest przy zagrożonej ciąży i każdy lekarz, z jakim mialam do czynienia albo luteinę, albo dupka zalecal w takich przypadkach. Więc nie panikować.

    Co do przerw - no to ja w szoku jestem. Spadek progesteronu na pewno nie pomoże i ważne jest, aby brać progesteron regularnie. Nie ma co się cackać, tylko stosować. Jak przeszkadza, to poprosić o dupka, kosztuje swoje, ale ponoć nie ma tych efektów. Można też zapytać gina o środki lagodzące swędzenie. Ja nie mialam takich efektów, więc nie mogę niczego polecić. Na uplawy - typowe przy tabletkach dowcipnych - wystarczy wkladka.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    a czy luteina ma wpływ na twardość szyjki i może sztucznie podtrzymywać temperaturę (36,8) mimo @ w 14 dfl??

    Testy wychodzą negatywnie (dziś to 35dc ale ja mam długie), od 7 dni (czyli od 7dfl) biorę luteinę, do wczoraj wieczora szyjka twarda, zamknięta, dziś rano temperatura normalnie wysoka 36,8 (przed skokiem była ok 36,5) a okres przyszedł.. Więc chyba odstawić luteinę? (brałam na podtrzymanie ewentualnej ciąży, no ale tym razem się nie udało..).

    Odebrałam wynik wczorajszej bety = 0,2, więc ciąży nie było.. Zatem w moim przypadku luteina sztucznie podtrzymała temperaturę i "utwardziła" szyjkę, mimo że nadszedł @, widocznie każdy organizm inny
    • CommentAuthorkarlla
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Witam. mam problem i potrzebuje pomocy....
    Ostatnio spóxniał mi się okres ponad 40 dni...ginekolog przepisał mi luteine doustnie na 5 dni... w ciągu 5tego dnia dostałam okresu... jednak gdy mineło nastepne 28 dni okresu znowu nie było;( czym może być to spowodowane?? był ktoś może w takiej sytuacji? bardzo prosze o pomoc
  5.  permalink
    Powinnas sie poradzic lekarza w takiej sytuacji.To moga byc problemy hormonalne.Sama przechodzilam przez bardzo dlugie cykle i luteina nie pomogla.Zacznij sie obserwowac bo bez tego nie wiesz tak naprawde kiedy zaczyna i konczy sie cykl...
    --
    • CommentAuthorkarlla
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    a czy w czasie ciąży luteina może wywołać okres?
  6.  permalink
    karlla: a czy w czasie ciąży luteina może wywołać okres?


    Jezeli jest ciaza to ja podtrzyma jezeli nie ma to wywola miesiaczke.
    --
    • CommentAuthorkarlla
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    a czy mozna drugi raz zastosować luteine?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.