Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    dzieki za odpowiedzi dziewczyny,no jest cieżko znaleźc pozycje do spania ale ja daje sobie narazie jakos rade.Mam wizyte 26 lipca wiec wypytam wszystko lekarza ,poza tym nie mam w domu wagi ,waże sie tylko u ginka na tej jednaj ciagle tej samej wadze ,narazie mam 4 kg na plusie .ale mam taką ochote na słodycze straszną ze mogłabym jesc wszytskie czekoladowe cukierki ciasteczka ,ale przecież nie chce przesadzic bo potem sie nie pozbieram.nudna dzisiaj ta niedziela , prawie cały dzien w domu , wskoczyłam tylko na chwile na zakupy spożywcze ale oczywiscie obeszłam centrum i kupiłam sukienke fajną taką ciągnaca sie zwiewną w sklepie KMX za 49 zł.lepiej niech już ten mój maz wraca bo ja trace pieniadze jak go nie ma..
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    witam mamuski :bigsmile:
    mam do was pytanie,czy czasami boli was brzuch jak na @. Ja tak mialam dzisiaj i sie wystraszylam ze cos jest nie tak :cry:
    a do tego zlapala mnie kolaka i nie wiem co robic :sad:
    a tak poza tym czuje sie swietnie
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    zelkowa, wydaje mi się, że to efekt rozciągającej się macicy, ale na wszelki wypadek obserwuj czy nie ma skurczy i ew. jakiś plamień, bóli, itp.

    Gratuluję nowym mamuśkom

    dla mnie piątek 13-go i do tego godzina 13ta też były szczęśliwe, byliśmy u lekarza, ważna wizyta, bo badaliśmy przezierność i inne ważne rzeczy, i nasz maluszek jest zdrowiutki i prawidłowo się rozwija, przezierność prawidłowa, serduszko 2komorowe, praca prawidłowa, mózg jak połówka orzecha - połączenia nerwowe ok, żołądek ok - wypełniony treścią :)))) taka ulga i radość :))) Pozostaję nadal na zwolnieniu, następna wizyta 10 sierpnia :))

    ja cały czas biorę MagneB6 i lekarz powiedział, że to bardzo dobry środek, działa uspokająco i rozluźniająco na macicę i powinno się go brać całą ciąże
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007 zmieniony
     permalink
    zelkowa :) ja też mam nie raz takie bóle i czuje prace jajników :shocked: ale zaczełam sobie na noc łykac MagneB6 i się skończyły :wink: spróbuj może na ciebie też podziała..
    Harpijko :clap::clap: super wiadomości :thumbup: niech dzidzius rosnie zdrowo :clap:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Harpijka super, że wszystko dobrze, ja już nie mogę się doczekac kiedy zobaczę na USG znów moją dzidzię, mam wizytę 25 lipca, ale niestety moja gin nie ma USG więc da mi skierowanie, a chyba właśnie po 30 tygodniu powinnam zrobić. Narazie mała się strasznie wierci i rozpycha, mój brzuch zmienia kształty cały czas i wszyscy się dziwią że takie ruchliwe dziecko. Muszę cały czas robić przerwy w pracy od komputera, bo mała się upokaja jak chodzę:)

    Dziewczyny czy to prawda że po 30 tygodniu wizyty powinnam mieć częściej, do tej pory miałam co 4 tygodnie?
    --
  2.  permalink
    asiula ja nie wiem sama bo widzisz ja i tak chodze co dwa tygodnie i zaczynam podejrzewac ze jest to zwykłe naciąganie...ja rozumiem ze w szpitalu byłma itd ale teraz naprawde sie czuje ok , oprócz zgagi nie mam innych objawów.Teraz miał urlopik wiec miesiac sie nie widzimy ale wizyta co dwa tygodnie sporo mnie kosztuje.dostałam skierowanie na badania ,jutro jak nie zaspie to pójde zrobic tzn tylko mocz i krew , a i cukier bo ostatnio miałam lekko podwyzszony.a czy nie zaspie to nie wiem bo w te upały to asnąc nie moge i wczoraj a raczej dzisiaj to o 3 sie położyłam dopiero

    ubranka dzieciece
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Ja też chodzę prywatnie i płacę za każdą wizytę i badania, niestety tak publicznie to bym się chyba nie doczekała tych badań i wizyty, robię co 4 tygodnie morfologię i mocz, no i jak trzeba glukozę czy usg, ale czytałam gdzieś że po 30 tygodniu to wizyty co minimum 3 tygodnie a w końcówce to nawet co tydzień, ale zobaczymy co mi powie, bo też się dobrze czuję, na początku leżałam w szpitalu ale to w pierszym miesiącu, teraz podobno wszyskto dobrze, ale chyba byłabym spokojniejsza jakbym mogła chodzić co 2 tygodnie, tylko że teraz taaaaaki wysyp, że nawet moja gin ma pełne ręce roboty i grafik zapchany;)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    ja chodzę prywatnie co miesiąc, lekarz sam tak zalecił - twierdzi że częściej nie ma sensu jak wszystko jest ok, chyba wie co mówi
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    zgadzam się, że jak jest wszystko ok, to wizyty co 2 tygodnie nie potrzebne. W mojej miejscowości też jest taki lekarz, co to MUSI widzieć swoje pacjentki co 2 tygodnie i zawsze ma jakiś powód - zwykłe naciąganie.

    Dziewczyny, jadę na działeczkę i w związku z tym pewnie nie będę miała netu, więc troszkę mnie nie będzie. Pozdrawiam Was wszystkie i przesyłam buziaki i życzę wszystkim zdrówka
    --
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Witam :bigsmile:

    U Was też takie upały? Mnie dziś nikt za nic z domu nie wyciągnie :cool:

    Co do wizyt, to ja chodzę co miesiąc. Czasem prywatnie, a czasem państwowo. To już zależy jak mnie mój ginek zapisze.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Takie upały, że aż się rodzić nie chce :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Jemma :)))) dobre dobre
    czyżby to już jutro hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    jutro z USG, z OM mam termin na 25-go
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Gratulacje ogromne dla nowych Ciężarówek :clap::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007 zmieniony
     permalink
    ja chodze co miesiąc do ginka i mam robione usg a badania mam co 2 mce :wink: także mój chyba nie jest z tych "naciągaczy":bigsmile:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Jeszcze jedno pytanko, dziewczyny moja mała w brzuszku czasami przez 10 - 15 minut równomiernie mnie jakby szturcha, ale niemożliwe żeby tak systematycznie mnie kopała z takim samym natężeniem, mam wrażenie że to tak jak czkawka:shamed: nie wiem czy jest coś takiego ale inaczej nie mogę tego wytłumaczyć, czy miałyście takie odczucie, może ja się źle odżywiam, czy coś?
    --
    • CommentAuthorHoga
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    asiulka jeśl miarowe takie stuknięcia to naprawdopodobniej to czkawka u malucha i to bardzo dobry objaw nie ma sie co martwic, niech sobie czka na zdrowie:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    co do tych lekarzy jeszcze,strajkuja w szpitalach to musza sobie prywatnie odbic co?ja co wizyte mam robione usg , chociaz sam mówi ze nie ma takiej potzreby ale ja sie zawsze upieram zeby cos tam podpatrzec,ale badanie robi mi za kazdym razem.właśnie wróciłam z miasta-tragedia wogóle załuje ze poszłam ale musiałam jechac do banku.kupiłam sobie winogrona bo tak bardzo lubie a zawsze szkoda mi było pieniedzy bo takie drogie ale dzisiaj juz sie oprzec nie mogłam,taka goraczka ze mi sie jesc nawet nie chce.

    Mała Mi -fajnie ze czasem Twój lekarz zapisuje Cie na panstwową wizyte,u nas tak dobrze nie ma:(
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Jemma - więc trzymamy kciuki za Ciebie i czekamy juz na wiesci rozpakowania się - chociaż po co wychodzić na taki upał:)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    dzięki - mam nadzieję, że to już będzie lada dzień
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Jemma czekamy na Ciebie z niecierpliwością na topiku rozpakowanie mamusie więc do dzieła
    Asiula82 to czkawka, mój Mati miał ją często w brzuszku i teraz też ma 3 lub nawet 4 razy dziennie, ale to nic groznego:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Dziewczyny Inez jest w szpitalu, przy wykresie jest wiadomość od męża. Mam nadzieję, że nie pogniewa sie, że to napisałam.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Jemma a Inez miała już termin bo już się pogubiłam ??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    termin ma na 06 sierpnia ale miała mieć planowaną cesarkę 20-25 lipiec ale coś się dzieje z nerkami i podobno już do porodu nie wyjdzie ze szpitala
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Aaa dzięki Jemma za info :bigsmile:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    Jemma jestes jeszcze ?????

    Czy juz sie rozpakowujesz:)
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    No właśnie JEMMA co tam u Ciebie ??
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    Czytalam gdzies, ze do 28tc chodzi sie co miesiac na badania pozniej do36 co 2 tygonir i koncowka juz co tydzien
    --
  4.  permalink
    100krocia to ychodzi na to ze ja całą ciąże bede chodzic co dwa tygodnie...najbardziej przeraza mnie zawsze ta kolejka , mimo ze zapisuje Cie na konkretna godzine i tak zawsze tak jak przyjdziesz tak jestes , moze jakby sie faktycznie wszystkie trzymały tej godziny swojej byłby mniejszy sajgon.
    jutro ide na badania krwi i moczu i jeszcez mam zaznaczona glukoze.mam nadzieje ze nie bedzie wysoka taka jak ostatnio bo tez sie boje tej cukrzycy ciazowej.

    a teraz wróciłam ze sklepu , wstawiłam juz pranie i buszuje po allegro(oprócz tego jestem w trakcje jedzenia połówki 4 kgmowego arbuza)udało mi sie zakupic wczoraj własnie na allegro przesliczny polarek na 62cm Disneya-cudny,i za grosze bo razem z przesyłka wyjdzie mnie 12 zł.Tata mi nakupił w anglii tez Disneyowskie ale jeszcze nie mialam okazji zrobic zdjecia i Wam pokazac.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    niestety wciąż tu jestem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    chyba Cię JEMMA atom nie ruszy:wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 17th 2007 zmieniony
     permalink
    hejos dziewczynki - nie bylo mnie torche ale wybaczcie... przygotownaie, potem slub :) Ale juz wracam :bigsmile:

    9 lipca miałam USg 3D - SUNUŚ :bigsmile: na dzien dziesjszy - Maksymilian :smile:

    Ciasteczko -ja te zczuje delikatne ruchy :) Tak mi sie wdyaje przynajmniej :wink:
    Pozdrawiam i lece nadrabiac zalełości :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    Vall jeszcze raz chlopczykowe gratki. to bylby drugi Max na 28dni :) u Jemmy tez Max bedzie :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    Vall u mnie tez będzie Maksiu :crazy:
    •  
      CommentAuthorpszczolka232
    • CommentTimeJul 17th 2007 zmieniony
     permalink
    Witam :bigsmile:
    Wczoraj bylam na wizycie kontrolnej u gina.
    Ogólnie zle nie jest.Mam wreszcie 1kilo na plusie od poczatku ciazy ale
    musialam nadrobic to co zgubilam przez wymioty. Sluchalismy tetna dzieciaczka
    i pieknie bilo serduszko :bigsmile: Wpisal mi w karte ciazy pierwszze ruchy czyli
    8.07 :bigsmile: I nie wysmial mnie ani nic,ze jzu czuje dzieciatko bo stwierdzil,ze
    tak moze byc bo ja chudzina jestem i bylam, a po stracie dzieciatko a w moim
    przypadku 2 dzieciatek, kobieta staje sie bardziej wyczulona :bigsmile: Cisnienie
    wporzadku.Badanie moczu to tak jak myslalam wyszlo nie bardzo infekcji jako
    tako nie mam ale cos z nerkami sie dzieje.tylumaczyl mi tak,ze bezpostaciowe
    fosofrany moga przeksztalcic sie w postaciowe a to wtedy oznacza,ze w nerkach
    sa kamienie.Wiec mam pic duuuzo wody mineralnej i soku zurawinowego. Badanie
    ginekologiczne w miare ok,tzn. szyjka sie nie skrocila,nie ma rozwarcia i
    jest twarda jak powinna ale macica ogolnie lekko twardnieje wiec dalej mam
    lykac no-spe.Zrobil mi od razu cytologie i dal skierowanie sam od siebie
    na badanie na toxo oba odczynniki :bigsmile: Dostalam tez skierowanie na USG
    polowkowe i mam je wykonac za tydzien abo dwa :bigsmile:
    Troche mnie martwi ta twardniejaca macica al;e jest ok.
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJul 18th 2007
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info, na Was zawszę mogę liczyć, myślałam że z małą coś nie tak a tu zwykła czkawka, teraz to mnie nawet śmieszy jak ją czuję:)
    JEMMA czekamy:wink:
    Val gratulacje synusia:smile: Maksiu bardzo ładnie
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Pszczólka ty w 20 tygodniu 1kg na plusie a ja chyba naście.. :confused: Dziś się okaże... ale tak czuje..mam brzuch typowo cięzarówkowy - martwie się, że moze za szybko tyje... Jak tak dlaje pójdzie to............ :shocked:

    w galerii foty mojego brzuchala..giganta :wink:

    ps. dziękuje za gratulacje :)
    --
  5.  permalink
    Vall tylko,ze ja od trzech tygodni dopiero nie wymiotuje :bigsmile: I dopiero nadrobilam to co przez wymioty zgubilam i od wagi wyjsciowej mam 1 kilo na plusie :bigsmile:
    Ja tez Ci GRATULUJE SYNECZKA :clap::flowers:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 18th 2007
     permalink
    Jemmma gdzie jestes - jeszcze 2 w1 czy juz 1 w 2???
    --
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeJul 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Vall, gratuluję synka :clap:

    asiula82, to co opisujesz to czkawka. Mój synek też ma czasami.

    Mała Mi -fajnie ze czasem Twój lekarz zapisuje Cie na panstwową wizyte,u nas tak dobrze nie ma:(

    Za wizytę z usg (co miesiąc) dużo nie płacę, tym bardziej zdziwiło mnie, że zapisuje mnie też na fundusz. Ale przynajmniej dodatkowe pieniążki na wyprawkę mam ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2007
     permalink
    Pszczoleczko ciesze sie ze u was dobrze!!! U mnie pierwse kilogramy tez pojawily sie bardzo pozno, ty i tak wczesniej przestalas wymiotowac bo ja z Krzysiem to do 21tyg a z Gabrysia do porodowki ;) teraz miejmy nadzieje maluch bedzie przybieral na wadze a ty w obwodach :D

    Vall daj znac po wizycie ;)

    Mala Mi i ot sie nazywa lekarz, taki z prawdziwego zdarzenia a nie tylko co to na kase czeka.
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeJul 18th 2007
     permalink
    Mala Mi i ot sie nazywa lekarz, taki z prawdziwego zdarzenia a nie tylko co to na kase czeka.

    Dobrze, że jeszcze są tacy lekarze z powołania :thumbup:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 18th 2007
     permalink
    Melduje....
    Pani doktor średnio szczęsliwa ze chce wrocic do pracy ale L4 nie wizełam więc jutro ide na 8 Zobaczymy...
    Ale nie wiem na jak dlugo -mam przykaz jak tlyko cosik nie tak poczuje tel..ona pisze zwolnienie...

    "Macica sie stawia" tzn miewam skurcze..zwykle jak za dlugo w tej samej pozycji ...wiec nie moge za dlugo np prze dkompem..msuze pospacerowac, ew. polezec (odpada )... Poza tym mam zakzenie dróg moczowych - ale mam urosept 3x2tablety, zwiększona dawka magnenu na skurcze... i brzuchol... jest dlatego taki spory bo jestem wzdęta i woda zatrzymana... Nie moge przestac pic..wiadomo..ale przez to jestem jak nadmuchana

    Maksia nie ogladałam tlyko słuchalam serduszko 150 uderzen na min

    Miedzy 6-10 sierpnia mam umowic sie na usg połókowe, a 16 sierpnia wizyta

    Także jutro zobaczymy..........
    --
  6.  permalink
    Vall gratuluje synka....ja od paru dni męcze sie ze zgaga...mama mi mówi że moje dziecko ma długie włosy,,,t chyba jakis przesąd.Dzisiaj miałam troche zabiegany dzien i przez ta zgage nic nie jadłam , dopiero teraz cos tam podjadam.
    Cały czas tylko wod a mineralna jakies jogurty i kubusie...ehhh i te upały...

    Ja nie moge doczekac sie kolejnej wizyty żeby popatzrec na dzidzie moja ,i dowiedziec sie czy moja intuicja sie nie myli i nosze w sobie dziewczynke:) jeszcze tylko 9 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    Hej, znalazłam to na forum axxa:

    http://createhealth.org/images/11weeks.swf
    http://createhealth.org/images/25weeks.swf
    http://createhealth.org/images/27weeks.swf
    http://createhealth.org/images/33weeks.swf

    śliczne filmiki z USG, choć króciutkie
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    VALL :bigsmile:gratuluje synusia :clap::clap::clap: zaczyna się chyba znowu męski wysyp :rolling:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    Witajcie Kobietki :smile: Vall gratuluję synusia, my nadal nie znamy płci i już nawet nie chcemy, stwierdzilismy, ze chcemy miec niespodziankę :smile: Ciasteczko na zgagę bardzo skuteczne są migdały i mleko, zobojętniaja kwasy żołądkowe i dzięki temu zgaga mija :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    http://www.layyous.com/Videoclips/birth_2.htm

    film z porodu
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    Mi niestety migdaly nie pomagaja na zgage. Kupilam rennie bo mozna w ciazy i jest ulga
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    A no widzisz 100krocia, dobrze, że rennie Ci pomaga :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.