Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Vall to na pewno te ruchy i masz rację, że nie da się ich z niczym innym porównać :smile: Gratuluję:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Magg - witaj :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Czekam na fotki :smile:

    KOna, AniaM - dzięki..juz odnotowane w kalendarzu i na wykresie :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Magg fajnie ze juz jestes i nie 2 w 1 ale juz osobno cieszycie sie soba - :cheer::cheer::cheer::clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    AniaM ale wg tej regułki o ktorej ty mówisz to mi termin wyjdzie około 11 listopda :crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    nie wiedziałam że tak się liczy - ale z tych wyliczeń u mnie byłoby trochę wcześniej niż przewidywana data porodu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    AniaM Ty mnie nie strasz, że powinno dodać się drugie tyle plus tydzień od momentu pierwszych ruchów, bo u mnie by wyglądało na to, że ja bym rodziła już za 3 tygodnie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    tak mi gin powiedzial przy ciazy z Gabrysia ze to ma byc od pierwszych kopniakow. tyle ze ja wtedy ruchy mialam wczesniej a kopniaczki wlasnie akurat ok 20tyg takie te wyrazne.
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Ja pierwsze kopniaczki poczułam w 16 tc, potem były chyba ze 3 tygodnie bez kopniaczków, a potem już regularne :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    No ale ruchy jedno, kopniak drugie :bigsmile: tylko jak wyczić że Cie takie maleństwo kopie a nie tlyko 'szturcha" :confused: :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Masz rację Vall, ja faktycznie wtedy wyczułam pierwsze ruchy, a nie kopniaki i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    No to umówmy sie - że od kopniaków + to co było i + 1 tydzien :wink::wink::wink: wtedy bliżej wyznaczonych terminów pewnie będzie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    No to mi wychodzi 38/39 tc na rozwiązanie:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    a u mnie dzidziuś to juz naprawdę szaleje. czasami to nawet widać jak się brzuszek rusza :crazy::crazy::crazy: wtedy m wytrzeszcza gały i zamiera :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Kona dzięki :bigsmile:
    Witaj Magg jak się cieszę, że już jest PO !! Ściksam Ciebie i Tosieńkę :hugging:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Vall teraz delektuj się tymi kopniaczkami bo z każdym dniem jak dzidzia będzie rosła w siłę to kopniaki również bedą SILNIEJSZE :wink:
    Wiem wiem wiem CUDOWNE uczucie !!
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    buuuu, ja też chcę już ruchy czuć, aż mi się serce ściska, że tak fajnie macie
    wiem, że jeszcze trochę, wiem :))
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    A ja mam wrażenie, że moja dzidzia mniej się wierci teraz niż jakiś miesiąc temu. Kiedyś wydawało mi się, że bardziej czuję te kopniaki, teraz rzadziej. Może te dlatego, że jest większe to nasze maleństwo i ma mniej miejsca.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Izunia ja też się cieszę ufff...

    Co do ruchów dziecka i kopniaków to wiecie jaka była moja pierwsza myśl jak leżałam plackiem 12g po cięciu... "Ojej nikt już się nie wierci "
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Izunia, powiedz jak tam Twoje dzielne chłopaki się miewają??????
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Magg, ale twój suwaczek fajnie wygląda, Tosia 5 days old, od razu widzę takie maleństwo słodkie, 5dniowe :)) a dopiero co oglądałam ostatnie zdjęcia brzucha :))
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Magg wierzę, że to musi być dość dziwne uczucie jak nikt się w brzuchu nie kręci, kiedy czuło się to maleństwo przez ostatnie przynajmniej 3 m-ce :smile: Ja już się nie mogę doczekać kiedy moje maleństwo będę mogła przytulić i nakarmić :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Hahahaha Magg ja miałam takie same odczucia i nie mogłam jakoś w to uwierzyć, że nie ma dzidziolków w moim brzusiu - jesio czasem będziesz miziała brzunio z przyzwyczajenia :wink:

    Kona u moich chłopaków wszystko ok - właśnie śpiochają bo dostały papu :bigsmile: Są naprawdę grzeczniusie. A ja jutro mam chrzest bojowy bo zostaję z maluchami pierwszy raz całą dobe sama - M ma służbę - jak mus to mus i wierzę, że sobie poradzę :wink:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Moja Droga Izuniu, jesteś bardzo dzielną kobietą, więc na pewno sobie poradzisz, a chłopaków pogłaszcz od takiej jednej ciotki z 28dni :bigsmile:
    Rany, ale jestem dziś śpiąca, a jeszcze wymieniają nam od 07:00 rano rury ciepłownicze i kaloryfery, więc jest taki bałagan, że aż mi się patrzeć na to nie chce, jeszcze ten ciągły huk wiertarek. Chyba od kurzu z rur jest mi strasznie niedobrze i boli mnie głowa, no, ale pocieszam się, że bałagan jest jak cholera, ale jakie ładniusie, nowe kaloryfery mamy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Kona już maluchy ucałowałam i uściskałam - właśnie śmieją się przez sen - "rozmawiają z ANIOŁKAMI" :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Dzięki Izunia:smile: Ależ już bym chciała, żeby nasz eiś tak przez sen uśmiechało, i żeby można było tak po prostu podejść i je przytulić i pocałować. Ja i mój M chyba zwariujejemy ze szczęścia jak już nastąpi ten moment, że nasza Kruszyna płci jeszcze nieznanej, bo nie chce się pokazać będzie już po tej stronie brzuszka :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Kona jeszcze troszkę wytrzymaj - niech dzidziak urodzi się we właściwym i najlepszym dla siebie momencie !! Twoja i M cierpliwość napewno zostanie wynagrodzona zdrowiutkim MALUSZKIEM :rainbow:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    No wytrzymam, wytrzymam, chociaż nie będzie łatwo :wink: A Maluszek wierzę, że będzie zdrowiutki jak rydz :heartsabove: chociaż jak każda przyszła mama mam jakieś obawy, ale te lęki są chyba nieuniknione :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Zgadza się Kona każda cięzaróweczka to przechodzi i jest to wpisane w okres ciąży i po ciąży ... już tak będzie do końca :wink: Troska o dzieci jak są małe i jak są duże nie ustaje :kissing:
  1.  permalink
    Witam :bigsmile:
    Vall GRATULUJE KOPNIACZKOW:bigsmile:
    Ja tez cos czuje ale nie wiem czy t to bo wszedzie pisza,ze pierwsze ruchy z pierwszym dzieckiem czuje sie pozniej i najpierw takie smyranie czy cos a ja czulam w niedziele ewidentnie delikatnego kopniaczka wczoraj 4 wieczorem i dzis tez poczulam dwa i czuje tylko jak leze albo siedze rozwalona prawie na lezaco.I to nie jest smyranko tylko taki malutki kuksaniec. Wiec hmmm nie wiem wydaje mi sie,ze to dzidzius ale nie chce wprowadzac w blad siebie i innych.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Izunia Magg ja tez mialam takie dziwne uczucie jesli idzie o pustke w brzuchu :) Bez bicia nawet przyznaje ze zapomnialam sie kilka razy i brzuch poglaskalam :)

    Vall jak cie zacznie maluch kopac to bedziesz miala pewnosc ze to nie jest juz dotykanie i pukanie. jeszcze zatesknisz za jego delikatnoscia hehehe

    Pszczolko fajnie znowu cie tu widziec :) Zrob sobie suwaczek zebysmy wiedzialy na jakim etapie jestes i jak cie mamy tutaj dopingowac :)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    No właśnie BZYCZKU suwaczek jest wskazany a i doping będzie murowany !!
  2.  permalink
    no to suwaczek gotowy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Oooooo Bzyczku suwaczek słodziutki i niebawem pólmetek :clap::clap::clap:
    •  
      CommentAuthorpszczolka232
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Dziekuje :shamed: no polmetek jzu tuz tuz jak i USG polowkowe :wink:

    a wogule to ide sie zdrzemnac bo cos sie spiaca zrobilam :confused::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Pszczółko to my niemal łeb w łeb, Ciasteczko też :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Jak fajnie, że przybywa nam CIĘŻARÓWECZEK i wąteczek zostanie podtrzymany !!
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    MAGG :bigsmile:witaj z powrotem ,już rozpakowana :flowers: i zaraz ide pooglądac Tosińke ...pewnie jest urocza :grouphug:
    VALL :)) super że już czujesz kopniaczki :winkkiss: i wogóle super że dzisiaj jest super :swingin::swingin::swingin:
    pozdrowionka dla wszystkich :tooth:ostatnio jestem zabiegana i żadko zaglądam ....ale to nie znaczy że nic nie wiem co tu się dzieje :rolling:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
  3.  permalink
    Vall dokladnie :bigsmile: miedzy nami jest jeden dzien roznicy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Hiihhhii jeden dzień różnicy był również między mną a Magg !! Tylko ja się "rozpakowałam podwójnie" 9 tyg za wcześnie :shamed: Ale zawsze z Magg się wspierałyśmy i to działa !!
    • CommentAuthorHoga
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    Izunia dokładnie termin terminowi nierówny:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    ale etap ciąży ten sam i można się wspierać :))
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    dobrze że jest takie forum, zawsze można się doradzić albo chociaż ponarzekać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    Witajcie Kobietki :smile: Zgadzam się z Harpijką i ze Skarbelkiem :smile: Dziewczyny, a powiedzcie czy któraś już zaczeła szkołę rodzenia?? My byliśmy wczoraj na pierwszych zajęciach.
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    Ja również witam w środę :bigsmile:
    Kona no i jakie wrażenia po odbytych zajęciach ??
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    Właściwie pierwsze zjaęcia to były takie stricte organizacyjne, poznanie się i omówienie co będzie na dalszych zajęciach itd.:smile: Ale bardzo fajnie, że prowadzą je położne ze szpitala, w którym chcę rodzić. Generlanie z moim M odnieśliśmy bardzo dobre wrażenia:smile: Izunia, a Ty byłaś w szkole rodzenia??
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    Konuś niestety nie byłam !! Bardzo chciałam bo to była moja pierwsza ciąża i myślałam, że te zajęcia będą dla mnie dobrym wsparciem no i przecież tam też przychodzą babeczki ciężaróweczki - więc byłoby raźniej. Jednak mój ginek powiedział, że moja ciąża była WYSOKIEGO RYZYKA i obawiał się tych spotkań. Zresztą ja ciągle miałam robione jakieś badania, a to znowu kontrolne USG dzidziaków jak i szyjki ... Dużo tego było dużo ... Przyznam Ci się, że ja jednak nie cieszyłam się ciążą tak w pełni jak bym tego chciała - strach i ciągłe "strasznenie" lekarzy paraliżował mnie na max'a i więcej wyryczałm jak się śmiałam !! Z tego wszystkiego bałam się, że dzidziaki będą BEKSAMI, ale na szczęście tak nie jest hihihi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    ja również myślałam o szkole rodzenia ale niesty ze względu na nasza pracę i prace trwające na budowę nie mamy na to czasu :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    No wierzę Izunia, że to nie był łatwy czas dla Ciebie, ale na szczęście chłopaki urodzili się silni i zdrowi, więc już się nie zamartwiaj :smile: My się zapisaliśmy na szkołę rodzenia, chociaż szczerze mówiąc robiłam to bez przekonania, ale teraz się cieszę, że mój doktorek mnie namówił na to :smile: Skarbelku, jak będziesz chciała, to porobie notatki i Ci prześlę, ewentualne wskazania i porady też Ci mogę przesyłać:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2007 zmieniony
     permalink
    Izunia wiem co masz na mysli mowiac o cieszeniu sie ciaza. Ja przy corci zylam w stresie i liczylam ze w tej sie naciesze ale coz tez nie bylo mi dane. no ale trzeciego podejscia zeby sprawdzic jak to jest chodzic w ciazy robic juz nie planuje ;)

    Skarbelku kiedys online mozna bylo kupic plyte z nagraniami ze szkoly rodzenia. 3czesci jak sie nie myle. poszukaj moze akurat natrafisz na cos. ja teraz od poloznej dostalam Poradnik dla mam z 4filmami ale mowiac szczerze jeszcze nie obejrzalam :P wiem ze jest tam m.in o tym jak wychowawac mala madrale, przewodnik po karmieniu i film pt zdrowy noworodek
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 4th 2007
     permalink
    Doświadczone MAMUSIE mam pytanie: moje CHŁOPAKI mają już skończone 2 m-ce i spijają mi 100ml - do tej pory jadły papu co 3-3,5 godz. - może teraz wydłużyć czas do 4 godz. ?? Jak to ma być bo nie wiem ... :shamed:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.