Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    Dziewczynki ja nie dwa w jednym a strasznie spiąca od kiedy pamięcią sięgam , moja córa wiecznie śpiąca i mój M też. jesteśmy śpiochy ........ :smile::smile:

    a co bedzie w ciązy????? nie straszcie ehhh
    --
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    a tak wogóle gratulacje dla fasolkowych mam , :clap::clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    Witajcie mamuski :)) a ja dzis jakos lepiej sie czuje :) nie miałam prawie wogole mdłosci :) i chyba wiem dlaczego :) napisałm sie troche coca coli dzisiaj :)) ja wiem ze cola jest bee i niezdrowa ale troche nie zaszkodzi :) moja mama mowila ze jak sie ma na cos ochote to trzeba se tego skubnąc :) wiec miałam ochote na cole no i teraz lepiej sie czuje :) aco !! :)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    myszorka mycie okien w żadnym wypadku, nie wolno ci również wieszać firanek, niestety tym razem będzie musiał popisać się mąż!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    ojej to szkoda bo ja lubię myć okna, i te wszystkie porządki przed świętami, a zaczęłam wczoraj 13tc czy to już jest drugi trymestr czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    od 14 tygodnia jest drugi trymestr myszorka!
    a ja wczoraj zaczęłam 12 tydzień!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    inne prace możesz wykonywać, tylko nie te w których trzeba wysoko podnosuić ręce i się naciągać - to jest nie wskazane,a na pewno u ciebie, już miałeś przecież jakieś problemy - mało ci! :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Myszorka jak możesz . niegrzeczna z Ciebie dziewczynka . Porządki Ci sie marzą przed świętami . Oj oj oj. Nieładnie . Ty z dzidzią w brzuszku macie odpoczywac i czekać na Św. Mikołaja . Porzadkami niech się zajmie kto inny , na pewno chętni się znajdą.
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    ojej ale mi się oberwało :cry: wiem co za dużo to niezdrowo, a jak się czujecie mamuśki, bo ja dobrze, tylko na gwiazdkę chyba nowe spodnie muszę kupić
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    na gwiazdkę to już napewno, ja narazie schudłam 2,5 kg, choć niektóre rzeczy są już za obcisłe, nie wiem o co chodzi!?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    spalasz tłuszcz a dzidzia rośnie :smile:
  1.  permalink
    ja już musiałam kupić spodnie
    a dzisiaj coś mnie męczą mdłości muszę coś zjesc
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    basiek-76, jak się czujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Witajcie mamusie :))a ja w piatek zaczynam dopiero 7 tydzien :P ehh wam dobrze :)juz pewnie brzuszki wam rosna ":) ja jesio musze poczekac ...:P
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Kfiatuszku ja też od wtorku zaczęłam 7 tc więc jest na dwie :bigsmile: ale ja już widzem, że się zmieniam - w przyszłym tygodniu mam wizytę u gina :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Ojejuniu a cio u MAMUŚ tak cicho i spokojnie ... nikogo nie ma czy ciooooo :neutral:
    nio jak coś to miłego wieczoru :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    moge dzisiaj juz oficjalnie do was dolaczyc :)
    moj gin potwierdzil maluszka :crazy:
    idealne umiejscowienie w macicy, 13mm i 6tyg 0 dni ciazy :)
    przewidywany termin pokrzykiwan ok 8lipca :D
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Izuniu :) tfoja dzidzia tylko pare dni mlodsza :)) AniuM a twoja to o tydzien :) ale co tam robia takie małe roznice :P a ja ide w srode oficjalnie potwierdzic :P ale na usg bede musiala troszku dluzej poczekac :P mam nadzieje ze tylko kilka dni :) nie tygodni :P


    Izuniu a jak sie zmieniasz ??:P ja zauwazylam albo wymacałam raczej małe zgrubienie na dole brzuszka :))
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Kfiatuszku ja zawsze byłam szczupłą osobą więc troszkę mam zaokkrąglony brzuszek ja to widzę :wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    moja dzidzia bedzie musiala sie przedostac przez pare warstewek tluszczu zeby sie pokazac :P ale mysle ze nie bedzie tak zle :))tesh bym chciala miec maly brzuszek wczesniej zeby teraz bylo widac ale hmm :P teraz wygladam jak w 5 miesiacu :D zawsze moge posciemniac :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    kfiatuszku to ty jeszcze u gina nie bylas?? moj gin wychodzi z zalozenia ze trzeba jak najszybciej potwierdzac zeby w razie czego moc reagowac. poza tym po jego doswiadczeniach z roznymi typami ciaz twierdzi ze przede wszystkim nalezy potwierdzic ze ciaza jest w macicy, ja nie strasze tylko uczulam.. aha no i czemu tak dlugo masz na usg czekac? nie ma gin w gabinecie?

    a ja sie mialam od poniedzialku odchudzac, jakis taki apetyt mniejszy mialam ... cale szczescie ze mi nie odbilo do konca i sobie dietki 800kcal nie zaczelam :P chociaz i tak pewnie jem nie wiele wiecej bo mi totalnie nic nie smakuje, no chyba ze biala czekolada :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    czesc mamuśki witam w ten piękny piątkowy poranek, mam pytanie czy wśród nas jest mamuśka co ma alergię, bo ja mam i teraz mam okropny dni, skóra swędzi, a na buzi jest najgorzej, skóra się strasznie łuszczy, poza tym czujemy się dobrze i kończymy 3 miesiąc:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    myszorka ja jestem alergiczka - skorna i wziewna, jesli idzie o skore to polecam zrobic sobie mixture z wapna - na jakies 50gram wody dac 3-4 pastyl;ki wapna (takiego bezsmakowego bez wit C) i posmarowac skore. pozniej jak to juz sie wchlonie mozesz rozgniesc kilka kapsulek wit A+E i tez wsmarowac, na mnie zawsze to dzialalo nawet bez ciazy :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    dzieki AniaM sprobuje dzis to zrobic
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    cześć dziewczynki!
    Dzisiaj ja wybieram się do ginka na kontrolę może już będzie serduszko widać :crazy: ! Jak liczycie tygodnie od okresu czy owulacji?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Magg - moj gin liczy od okresu, ja tez tak samo, taki sposob liczenia z tego co wiem przyjety jest u wsyztskich ginow w moim miescie oraz w niektorych portalach internetowych, a skoro o nich mowa to polecam anglojezyczna stronke
    http://www.babiesonline.com/pregnancy/duedate/
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    no fajna stronka wg niej to mój 8 tydzień ciąży a dzidzia ma 6 tygodni!
    Bosko!
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Magg mnie też tak wyliczyło :bigsmile: przecież różnica u nas jest jednego dnia hihihihihi :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    dokładnie, ciekawe czy płeć będzie taka sama?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2006 zmieniony
     permalink
    dziewczyny kiedy wam ginekolog wystawil / wystawi karte ciazy? pytam bo w pierwszej karte mi wystawil w 7 tygodniu a teraz wyglada na to ze beda ja miala dopiero w 10, jak jest z wami?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    mi przy piewrszej ciąży założył kartę ciąży na drugiej wizycie jak przyszłam z kompletem wyników
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    zuzka no ja tez mam skierowanie na badania i pewnie 7grudnia mi zalozy karte... swoja droga prywatny gin to spore koszty co miesziac bo i wyniki i wizyta czyli stowka bedzie szla lekka reka... ciekawe czy rodzinny sie zgodzi czesc badan mi przepisac z nfz'etu
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    ja wszystko płacilam z własnej kieszeni, ale nie kazał mi robic badań co miesiąc ( tych podstawowych)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    ja mam tendencje do anemii i bez ciazy wiec pewnie bede czesciej wyniczki robila. normalnie robie minimum 3 razy w roku a swego czasu co 2 miesiace mialam. zreszta w ciazy z mala wlasnie przez kiepskie wyniki o malo nie poronilam ale na szczescie lekarze na patologii sie dopatrzyli i w pore zadzialali.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Coś od siebie - miałam stale nawracającą anemię, do czasu, jak zaczęłam łykać kwas foliowy. Przestało nawracać...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    ngL - u mnie anemia ma zwiazek z nieprzyswajalnoscia zelaza, mialam badania na hematologii i wyszlo ze wiazania zelaza zerowe, takze jak bralam zelazo w tabletkach to kazali lykac 6szt ze moze z jednej sie wchlonie (nim zwymiotuje) a tak w ogole wcianm kapuche kiszona buraczki pietruszke brokulki i wszystko na polepszenie wlasnie bilansu krwistego
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Aaaaaa no to kicha. Ale kwas foliowy wpływa na produkcję czerwonych krwinek, jednocześnie zwiększa się ilość żelaza we krwi, chyba, czy tak? To mogłoby być rozwiązanie?

    U mnie anemia była związana ze zbyt obfitymi miesiączkami.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    AniuM nie byłam choc tego ardzo chcialam :) taka mała miescina ze za duzo tu ich nie ma i umiawaialm sie juz jakies ładnych pare tygodni temu nie moja wina ze miesjca nie ma :P a do prywatnego raczej nie mam co isc bo nie ma kasy ... a na usg dostane skierowanie i bede musiala isc do szpitala :P no coz takie zycie :P a dodam ze to nie wies ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    kfiatuszku u nas do gina panstwowo to czeka sie gora tydzien tyle ze ci co przyjmuja pasntwowo to coooz... nie ma zadnego takiego w ktorego rece bym oddala bezpieczenstwo ciazy. Z pierwsza ciaza chodzilam do prywantego ale co mial umowe z nfz i mial w gabinecie usg nawet ale po prostu mnie 'odfajkowywal' i caly czas straszyl, dopiero pare dni przed porodem dowiedzialam sie np ze mam zatrucie ciazowe (w szpitalu na porodowce przy falszywym alarmie) albo ze to nie problem z ciaza mam ale takie straszne zapalenie ukladu moczowego.. wtedy 3dni rpzed porodem poznalam mojego ginka ktory zajal sie mna 'kobieta z ulicy' tak wspaniale ze i przy porodzie byl mimo ze nie mial dyzuru na porodowce tylko ginekologii ze od tamtej pory do niego smigam i mu ufam i to bardziej niz jakiemukolwiek innemu lekarzowi.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    AniuM ja mam panstwowego ale poleconego :) siostra mojego meza urodzila miesiac temu :) i mowi ze fajny jest i wogole dobry :) a ze ma zapchany terminarz to chyba widac ze jest dobry :) z tego co sie dowiedzialam to se lubi pozartowac i wogole robi i mowi wieciej niz powinien wiec nie powinno nam byc u niego zle :) tylko to usg ... no ale takie zycie :))
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    ja tam mam złe doświadczenia z państwowym jak idę prywatnie to mało mi w tyłek nie wlezie ot co !
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    nom tez bym poszła ale kasa. ... dopiero mieszknie meblujemy sobie i cos nam ciezko idzie... :P zobaczymy jak bedzie :)) trzeba byc dobrej mysli co nie ??:)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    jasne ale wolałam prywatnie , potem jak rodziłam miałam cudowną opiekę i wszystko było cacy , ważne żeby dzidzia zdrowa była :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 11th 2006
     permalink
    Witajcie z ranka!
    Byłam wczoraj u ginka wszystko w pożądku! widziałam serduszko! :clap:
    Jest tak jak z wyliczeń moich wynika 8 tydzień ciąży dzidzia ma 6 tygodni!
    No to teraz czeka mnie komplet badań i kazał mi się zastanowić nad badaniami prenatalnymi!
    Może któras z Was ma jakieś informacje na temat tych badań!
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 11th 2006
     permalink
    Magg w tym wieku już badania prenaralne ? przeciez zaleca się je dopiero po 35 r ż.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Magg czyli jestes 2 tygodnie dalej niz ja :thumbup:

    z tego co wiem badania prenatalne w Polsce sa od 35r zycia ale w stanach juz od 30takze moze lekarz Magg jest bardziej nowoczesny.:peace:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 12th 2006
     permalink
    Nie wiem czy bardziej nowoczesny, czy zapobiegliwy. Kazał mi się zastanowić czy chcę czy nie i czy ma to być metoda inwazyjna czy bez. Niewiem narazie się zastanawiam i zbieram informacje!
    --
  2.  permalink
    magg co ci szkodzi zrobić narazie nieinwazyjne a jakby coś cie zaniepokoiło to bardziej inwazyjne
    ale jestem pewna że to nie będzie potrzebne:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 12th 2006
     permalink
    czesc dziewczyny mam pytanie do tych które miałe robione usg czy lekarz powiedzial wam cos na temat badania przezierności fałdu karkowego, bo ja mialam usg w 10 tygodniu i nic mi ginka nie mówila, a teraz w srode przypuszczalnie rozpoczne 14 tydzien i moze byc za pozno:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2006
     permalink
    myszorka mi teraz lekarz nic o tym nie wspominał a nie przypominam sobie zebym w pierwszej ciazy miala takowe badania. tyle ze sa to badania prenatalne i ja nie wiem czy lekarz zaleca je kazdej kobiecie czy dopiero tym po 35roku zycia. Ja sie nad takowymi badaniami to mowiac szczerze nawet nie zastanawialam
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.