Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Bardzo mi przykro dziewczyny, że straciłyście swoje maleństwa :sad: wiem co czujecie :cry:
    Ciekawe co u Doti?? :smile:
    Ja mam w czwartek wizytę, mam nadzieję, że wszystko jest ok i pokaże jakiej jest płci :wink:
    Dii czyli jeszcze się pomęczysz ?!:smile:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Roksana87: Dii czyli jeszcze się pomęczysz ?!

    Oj tak... Pamiętam, że z Kacprem w tym okresie już musiałam leżeć, bo się pchał, ale zajrzałam do mojej karty i wtedy też często z mężem serduszkowaliśmy:tongue: i to mogła być przyczyna, a teraz bardzo rzadko... Tzn. raz na 3-4 tygodnie... Musimy chyba podkręcić atmosferkę, bo nie chciałabym przenosić:tongue:
    Aha no i w tej ciąży cały czas biorę magnez 3 x 1 od początku ciąży, a z Kacprem brałam tylko na końcówce jak za wcześnie chciał się wydostać. Może to też jest przyczyna... Może powinnam przestać brać ten magnez...? Ale gin mi nic nie mówił...

    A co do witaminek, ja z Kacprem brałam femibiony i Kacper urodził się 2 dni przed terminem z wagą 3050g i wzrostem 53, więc mały. A teraz biorę Falvit Mamę bo tańsza jest:wink: DHA też biorę i brałam z Kacprem a kwas foliowy tylko do 12 tygodnia wg zaleceń lekarza, choć w tych witaminkach tez chyba on występuje.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Dii przeciez ty masz jeszcze miesiac do terminu to po co chcesz cos przyspieszac?
    Z tego consie orientuje to zwykle sie bierze kwas foliowy do 12tyg bo juz wtedy uksztaltowana jest cewa nerwowa, gdzies kiedys czytalam ze nadmiar kwasu foliowego szkodzi tak samo jak jego braki wiec ja juz nie biore.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    mkd nie chodzi mi o przyspieszanie tylko o jakieś działania, które spowodują, że za powiedzmy 3 tygodnie coś się ruszy. Bo jak na razie zapowiada się, że mogę nawet przenosić. A to wszystko przez doświadczenia z pierwszą ciążą:wink:
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    mkd, z tego co wiem to nadmiar kwasu foliowego jest wydalany z moczem wiec nie moze zaszkodzic,ma za to dzialanie antyanemiczne.moj syn ze wzgledu na to ze byl wczesniakiem i grozila mu anemia mial od urodzenia podawane zelazo i wlasnie kwas foliowy.z trgo co zrozumialam anemia moze byc wywolana brakiem zelaza ale tez brakiem kwasu foliowego.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Ja brałam całą ciążę Femibion i Marcelina urodziła się w przeddzień terminu z wagą 3180:)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Ja tez brałam witaminki - femibion chyba też ;) i Dominik urodzony tydzien przed terminem z wagą piórkową 2650 g :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    No czyli, że pewnie genetyka pierwsze skrzypce gra.
    A później może poziom odżywienia matki.

    Zresztą, jak to mawia mój Gin, te witaminy czy żelazo to głównie dla mamy, bo Małe i tak sobie wszystko z mamy ściągnie... No i tak sobie myślę, że dopóki karmię będę brać. A po odstawieniu Małej jeśli wyniki badań z krwi będą OK to sobie daruję.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Tamaja sprobuje poszukac tego artykułu ale nie wiem czy mi się to uda :( tu pierwszy lepsy cytat z sieci

    :Objawy hiperwitaminozy (nadmiaru)
    Spożycie dziennie 15mg kwasu foliowego może powodować zaburzenia układu nerwowego i pokarmowego.
    U niektórych osób mogą tworzyć się szkodliwe kryształy folacyny w moczu,
    Mogą również wystąpić alergiczne odczyny skórne.

    No i jeszcz te badania nad korelcja miedzy kwasem foliowym w pozniejszej ciazy i wysteoowAniem astmy u dzieci.

    Zeby nie bylo oczywiscie ze lepiej miec astme niz rozszczep kregoslupa, ale pewnie warto sie zastanowicnad iloscia witamin.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Pisząc o "pędzeniu" dzieci też miałam na myśli plotkę, jakoby Femibion powodował wysoki przyrost masy u dzieci. Ale Krysia teorii przeczy :)
    Na razie witamin syntetycznych nie biorę, tym bardziej że i tak mają dużo gorszą przyswajalność niż te naturalne podobno. A dha i tym podobne przyjmuję w postaci tranu - łykamy sobie prawie codziennie z Krysią.
    O przedawkowaniu kwasu foliowego nie słyszałam, a prawie wszystkie witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących mają go w swoim składzie.
    Dii, ja w pierwszej ciązy brałam magnez. Gin kazał mi odstawić w 37 tyg. Ale ja chciałam być mądrzejsza, bo się naczytałam, że jak się za długo przyjmuje, to się ma później problem z rozwinięciem akcji porodowej. I odstawiłam chyba w 34 tyg. W 37 t4d Krysia już była z nami.
    I tak myślę, że głownie z powodu mojej infekcji, ale kto wie, co by było, gdybym nie odstawiła magnezu?
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Artyul o astmie

    "http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i-porod/gdy-kwas-foliowy-szkodzi/mf70v
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ja w ciąży z Miśkiem od 2 trym brałam zestaw witamin dla kobiet w ciąży i Mikołaj urodził się z wagą 3930 ("niewiadomopokim"), z Gajką nie biorę nic, więc będzie porównanie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ja witamin nie biorę,wg gina nie ma takiej potrzeby. Szczególnie teraz kiedy jest tyle warzyw i owoców. Kwas foliowy biorę nadal,myślę,że na następnej wizycie każe mi odstawić.
    W pierwszej ciąży brałam i Z. ważyła 2700g w 37tc.
    Miłego dnia :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny - melduję się na wątku i gratuluję wszystkim nowym / "starym" mamusiom :-D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    karolciat: Dii, ja w pierwszej ciązy brałam magnez. Gin kazał mi odstawić w 37 tyg. Ale ja chciałam być mądrzejsza, bo się naczytałam, że jak się za długo przyjmuje, to się ma później problem z rozwinięciem akcji porodowej. I odstawiłam chyba w 34 tyg. W 37 t4d Krysia już była z nami.

    To teraz dałaś mi do myślenia... Ja wizytę mam dopiero 11 lipca czyli w skończonym 37 tc. Ale nie wiem czy na własną rękę mogę tak odstawić magnez...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Liviaaaa gratulacje :D:D:D

    montenia: femibion natal classic i moja mala miała w 42tc 2880g, a w pierwszej ciąży brałam centrum materna i corka urodzila się w 42tc z waga 3130g
    Dii: ja z Kacprem brałam femibiony i Kacper urodził się 2 dni przed terminem z wagą 3050g i wzrostem 53, więc mały
    akirka: Ja brałam całą ciążę Femibion i Marcelina urodziła się w przeddzień terminu z wagą 3180:)
    hopelight: Ja tez brałam witaminki - femibion chyba też ;) i Dominik urodzony tydzien przed terminem z wagą piórkową 2650 g

    Dziewczyny jedna rzecz :) 5oo lat temu, czyli nie tak dawno, bo to mniej więcej to średniowiecze, takie wagi to nie były wagi piórkowe, tylko zupełnie normalne. Dzieci po porodzie ważące 2,5, 2,8 kg, to nie były maciupstwa tylko normalne wymiarowe dzieciory, nie mówiąc już o 3.5 kilogramowych, a o 4 czy 5 to nawet nie wspomnę. Nawet my dorosłe kobiety, mężczyźni rzecz jasna również bylibyśmy olbrzymami w stosunku do ówcześnie żyjących ludzi. Kobieta, która miałaby wówczas nasze klasyczne 167 cm, już w ich wyobrażeniach była niemal olbrzymką :wink: Ludzie statystycznie byli drobniejsi, niżsi, lżejsi. Czasy się zmieniły w 2o wieku, zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach. Jemy lepiej, jeśłi nei za dużo :P, żyjemy wygodniej, czyściej, stąd wysokość i waga poszły w górę. Oczywiście i genetyka robi swoje, zapewne im drobniejsi rodzice, tym mniejsze prawdopodobieńswto urodzenia puplecika i odwrotnie :) różnie jest :) Ale naprawdę 3 kg to nie żadna drobinka, tylko normalne w sam raz dziecko :)

    P_Madzia odezwij się :) Ja zdycham od paru dni z powodu bólu brzucha :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Livia, w końcu sie ujawniałas:swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Dii: Ale nie wiem czy na własną rękę mogę tak odstawić magnez...

    Ja w poprzedniej ciązy własnie w 37tc miałam odstawić mg i lutkę. :D
    Najlepiej zapytaj się lekarza podczas wizyty :D
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Witam no u mnie bez zmian ale zostajemy do jutra chyba ze cos sie zacznie dziać
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ja mam dziś kolejne Ktg i poamiary na usg. Modlę się by po tych bólach szyjki już chociaż nie było, żeby moje cierpienie nie poszło na marne :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Dziękuję dziewczyny :-*
    PENNY - piękne imię wybraliście dla Córci :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Powodzenia na wizytach :D

    Livia witaj! :D
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ahh moze nie bedzie az tak zle... bo mnie ta pani w aptece nastraszyla.. ja juz ledwo co daje rade a na kibelek ide raz czasem dwa na tydzien to jakby mialo byc gorzej to chyba sie zalamie...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Penny generalnie się z Tobą zgadzam.
    Nadmieniłabym tylko, że zbliżamy się do granicy wzrostu i wagi jaką możemy osiągnąć. Ta tendencja wzrostowa o której piszesz obecnie wyhamowuje.
    A "pędzić" ponad możliwości zapisane w genach się nie da.
    Witaminy w czasach dobrobytu mogą nie mieć aż tak dużego wpływu na to jakie rodzimy dzieci, ponieważ te i tak rodzą się duże gdyż matki są dobrze odżywione, jest wyższy poziom higieny etc etc.
    Generalnie zmierza to do tej samej konkluzji, że nie ma sensu się faszerować chemią jak nie ma specjalnych wskazań.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Livia: PENNY - piękne imię wybraliście dla Córci

    Prawda :D:D:D
    mangaa: Nadmieniłabym tylko, że zbliżamy się do granicy wzrostu i wagi jaką możemy osiągnąć. Ta tendencja wzrostowa o której piszesz obecnie wyhamowuje.

    Zgadzam się w stu porcentach :) gdzieś ta granica jest zapisana w naszych genach, nie będziemy chyba (?) rosnąć w nieskończoność.. chociaz kto wie, różnie różne gatunki ewoluują :>
    mangaa: Witaminy w czasach dobrobytu mogą nie mieć aż tak dużego wpływu na to jakie rodzimy dzieci

    Ja tylko napiszę, że nadmiar witamin też nie jest do końca taki dobry. No trza znaleźć złoty środek :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    LIVKA gratuluje !!!!
    Ale się naukrywałaś łobuzie Ty :wink::wink:

    Ja po wizycie. Wszystko gra i buczy, Maluch ma 3 cm i pięknie machał nóżkami i rączkami.
    Za dwa tygodnie genetyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Wrócę jeszcze do tej aktywności fizycznej i sprzątania.
    Rzeczywiście tyle czasu spędziłam na Weterankach, że zakładam, że wszystkie jesteśmy po leczeniu. A nie, większość przecież to ciąże naturalne. I myślę, że to jest klucz innego podejścia. Ciąże uzyskane bez problemu są pewnie dla organizmu stanem naturalnym i może można myć okna czy nosić pustaki :) Ja mam wpisane w kartę ciąży leczenie i jestem jednak trochę inaczej traktowana. Mam bardziej uważać, choć mam pozwolenie na ćwiczenia i basen. Myślę, że przy niepłodności czy powyżej 35rz trzeba trochę zwolnić tempo :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    A u nas za tydzień połówkowe :) A dopiero co odliczałam czas do genetycznego... Strasznie szybko ten czas leci ;)
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    mkd, ciekawe to o tej astmie.

    Ale co do tego przedawkowania to te foliki i inne to zwykle maja 0,4mg kwasu foliowego wiec do tych 15mg to daaaaleko...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    TEORKA: Maluch ma 3 cm

    E, to kolosik chyba. Teo, jak wyszło Ci wyliczenie długości ciąży na podstawie CRL? Pokrywa się z długością liczoną od OM? Bo chyba Młode wyprzedza, co?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeJun 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Penny ja jestem i jeszcze się toczę. Wszystko boli ale nic się nie rusza jeśli chodzi o porodowe sprawki....
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Mónikha: E, to kolosik chyba. Teo, jak wyszło Ci wyliczenie długości ciąży na podstawie CRL? Pokrywa się z długością liczoną od OM? Bo chyba Młode wyprzedza, co?


    E nie.
    Ani nie kolosik ani nie wyprzedza :wink:
    Moja ciąża cały czas młodsza, bo miałam owu w okolicach 20-21 dnia cyklu.
    Wg OM mam dziś 10t3d a wg USG dzisiaj 9t5d.
    I tak podgoniło małe ciutkę, bo ostatnio było młodsze o tydzień i dwa dni, a teraz tylko o 5 dni.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Aż sobie sprawdziłam i Milka w 9t4d (wg USG i owu) mierzyła 2,74cm.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Teo a suwaczek ciazowy to gdzie?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Livia gratuluję :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ja sobie Ninkę sprawdziłam z ciekawości.
    W 11t2d wg USG i OM [bo ona zawsze równo szła] miała 4,5 cm.
    Więc drugi Maluch rośnie zupełnie przeciętnie raczej :wink:

    Katizie o właśnie suwaczka nie mam !
    Zaraz spróbuję nastrugać :tongue::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    No też mi się wydaje, że przeciętnie - Milka 12t0d (wg OM) więc raptem kilka dni później - 5,9cm (wg USG wychodziło 12t3d więc deko wyprzedzała i później już o te kilka dni szła szybciej).
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJun 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Teo mój maluszek wczoraj mierzył dokładnie 3cm :) serce biło 174/min
    Mój to chyba taki statyczny- w ogóle sie nie poruszył ... Ale nie zawsze musza prawda ?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Maxiulka gdzie suwaczek? :tongue:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Teo od razu lepiej:D :peace:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Pandora, zgadzam się z Tobą. Ja też wolę polegiwac (i lekarz tak zaleca) ze względu ze bardzo dużo mnie kosztowalo żeby zajść w ciążę... wolę odpuścić sobie mycie okien czy odkurzanie. Często prosze mamę żeby mi pomogła czy mąż. Niby nic się nie dzieje ale ja bym zwariowala z rozpaczy jakbym się przeciazyla.... no ale są i zdrowe, normalne ciąże - na szczęście ! :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    ja zaszlam naturalnie w ciaze i jestem bardzo mloda a obawiam sie ze gdybym umyla okna to by bylo krucho... dzis pomylam podlogi bo wczoraj maz malowal salon i potem mnie brzuszek bolał takze tak to juz chyba mają te ciazówki ze nie mogą za duzo pracowac... sa twardzielki co mogą wszystko a są tez takie co podniosą kubek z mlekiem i juz cos sie zlego dzieje... jak to moja babcia mowi: jedna moze iść na pole kopac a inna musi leżec
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 25th 2014 zmieniony
     permalink
    maxiulka: Teo mój maluszek wczoraj mierzył dokładnie 3cm :)


    A w jakim wieku jest Maluszek ? :wink:

    Ruszać się zawsze nie musi, pewnie że nie.
    Mój dzisiaj wierzgał jak szalony, ale pamiętam że Ninka zawsze na każdym jednym USG spała i odmawiała jakiejkolwiek współpracy :wink:


    Osinek: Ja też wolę polegiwac


    Oj ile ja bym dała, żeby sobie móc poleżeć, pooglądać TV czy książki poczytać...
    Trochę Wam zazdroszczę tej możliwości :wink::wink:
    Oraz czasami z rozrzewnieniem wspominam ciążę z Ninką.
    Pół dnia przesypiałam, pół czytałam książki, jak nie ugotowałam to mąż wracając z pracy coś kupił "na mieście" etc.

    Ale teraz nie ma opcji.
    Ninka nie poczeka do 17-18 z obiadem bo je go zwykle o 14.
    Więc ugotować trzeba i posprzątać coś i poprać.
    Nikt niestety tego nie zrobi za mnie oraz nikt mi nie pomoże, bo jesteśmy z Ninką praktycznie cały czas same.
    Mąż bardzo pomaga owszem, ale też ma ograniczone możliwości, bo go po prostu większość dnia nie ma.

    Może od września, jak ją do przedszkola poślę, będzie coś lepiej.
    Ale wtedy się już pewnie będę tak dobrze czuła, że szkoda mi będzie czasu na nicnierobienie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    A ja pierwsze slysze ze po femibione duze dzieci sie rodza. Ja bralan calutka ciaze femibion i corka urodzila sie w 39tc z wsga 3000g i 51cm ale zeby 3 kilowe dziecko bylo male.to tez pierwsze slysze. Jak najbardziej normalny wzrost i waga. Kazda ciaza jest inna kobiety tez sa rozne wiec i dzieciaki rozne sie rodza.
    -
    A ja w domu i poza domem wykonuje normalnie wszystkie czynnosci dzwiganie nie dzwiganie nosze na rekach 11kg dziecko jak.sie tylko jej zamarzy. Ciaza to nie choroba i jesli wszystko przebiega prawidlowo i bez komplikacji to nie ma co sie ograniczac bo to bez sensu... tylko sie wtedy organizm rozleniwia i tyle.
    -
    U mnie dzis od.14ej pada a jak u was?
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ja staram się oszczędzać, ale czasem zapominam po prostu o brzuszku i potem myślę, czy nie zrobiłam czegoś, czego nie powinnam, typu dźwignięcie, za szybkie wstawanie, czy podbiegnięcie. A tak ogólnie, to w domu wszystko robię, oprócz mycia okien. Teraz szybciej się męczę, bo brzuszek już spory :) I często mi twardnieje, już nie podbrzusze tylko cały brzuch. Mała fika ciągle od 16 tyg ciąży! :) Chociaż teraz jej kopniaki zamieniły się na takie dłuugie i dosyć mocne bulgotanie, nie wiem, czemu. Kopniaki pojedyncze były przyjemniejsze ;)A łykam magneB6 3x1 i jodid 1x1. Folik gin kazał odstawić już 3tyg temu.

    U nas gorąco i z utęsknieniem czekam na deszczyk :)
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    U mnie od rana do 14 padalo a teraz nie pada ale slonca tez brak...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Melduję , że po wizycie jestem :) 2 cm rozwarcia wewnętrznego, szyjka skrócona do 1 cm, waga szacowana córki numer dwa to 3840 g w co ja osobiście kompletnie nie wierzę :wink: No w każdym razie czekamy i czekamy i mam nadzieję, że coś w końcu ruszy po przyszłym wtorku :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Teo według początku cyklu 10 tydzien i 3 dzien
    Owulacje jednak miałam ok 20,21 dnia cyklu. ...

    Maluszek wczoraj wg usg równo 10 tydzien ...

    No to nawet nie wiedziałam ze on już śpi ;)
    Ta szybka akcja serca troszkę mnie przeraziła ale wg doktorka wszystko jest ok :)

    Manga suwaczek już sie robi ;)
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    POMOCY!!!! Dziewczyny, przed chwilą jakoś odruchowo, razem z mg połknęłam drugą już dzisiaj tabletkę jodu :((((((( Normalnie mam 200 1x1, rano wypiłam jedną, a teraz odruchowo kolejną!!!!! Kurcze, myślicie, że podwójna dawka jodu może Małej zaszkodzić? CO MAM ZROBIĆ TERAZ? :((((
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Nie wydaje mi, że jednorazowa sytuacja może mieć jakolwiek wpływ na dziecko... Tym bardziej, że to jod a nie jakiś poważny lek czy antybiotyk. Wzięcie w ciągu dnia drugiej tabletki nie spowoduje od razu jakiegoś strasznego nadmiaru. Ja bym się nie przejmowała ;)

    Treść doklejona: 25.06.14 19:03
    Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca kobietom ciężarnym codzienne przyjmowanie 200-300 mikrogramów jodu dziennie, aby utrzymać normalną produkcję hormonu tarczycy u płodu. US Institute of Medicine uważa 1100 mikrogramów za górną granice bezpieczeństwa.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.