Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Może dlatego że wtedy miałam 23 lata a teraz 31 ciekawe....
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Amazonka gdzie jest Astra, na Lotniczej? Ile kosztuje taka piłka?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Astra jest na Horbaczewskiego oraz na terenie TGG. Piłkę widziałam na Horbaczewskiego w dziale sportowym przy oknie. Nie zwróciłam uwagi na cenę.
    Zobacz tu: http://www.astra.wroc.pl/
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Dzieki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Magg jesli idzie o podobienstwo ciazy to owszem tyle ze tutaj objawy zaczely sie jakies 3tyg wczesenij. z mala jazdy typu mdlosci i wymioty zaczely sie pod koniec 9tygodnia i trwaly do dnia porodu, teraz nudnosci mialam jeszcze przed testowaniem a wymioty obecnie mnie nie opuszczaja. no i te straszne zawroty glwoy... w tej ciazy znacznie mniej dokucza mi brzuch no ale niestety dokucza...
    co do pracy to szkoda mi moich uczniow - wiadomo narobi sie im strasznych zaleglosci no i troche glupio w stosunku do dyry ze bede chdozila w kratke... Troche przeraza mnie sroda i czwartek bo oprocz tych moich 7planowych godzin mamy jeszcze rade ped w srode a to u nas 4godzinny zasiad no i w czwartek zebrania srodsemestralne z dyzurem czyli kolejne 3h w szkole popoludniu, musze chyba jednak pogadac z dyra i powiedziec jej o ciazy bo obawiam sie ze nie wytrzymam kondycyjnie. Nie ze nie mowilam bo sie boje o prace tyle ze na mala na zwolnieniu juz bylam jak ciaze gin potwierdzil to przez telefon tych news sprzedawala nie bede :wink:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Ania - twoje dziecko stawiaj na pierwszym miejscu pracą się nie przejmuj - masz przykład Agnese :sad:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Lily dziecko jest numer 1 tyle ze ja wiem ze z dzidzia jest ok tylko ja sie kiepsko czuje, mam powtorke z rozrywki czyli to co bylo z mala tylko po priostu sie wczesniej zaczelo. Jesli bede sie kiepsko czula to od poniedzialku biore L4, w tym tyg na te 2 dni musze isc bo potrzebuje delegacje na studia to raz a dwa zebranie z rodzicami jest a na takowym trzeba byc nawet jesli jest sie na zwolnieniu, jak to ja mowie.,.. przezyje jakos
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    to trzymaj się dzielnie ale uważaj na siebie :grouphug:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    oj uwazam uwazam. mezu strzela mi kontrolke kilka razy dziennie podobnie jak mama, kaza lezec odpoczywac nie gotowac nie zmywac nie sprzatac... liczyalm ze cos pracy mgr popisze ale takie mam zawroty glowy ze nie moge sie na niczym skoncentrowac a nie chce stworzyc bredni
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    To dobrze, że masz opiekę bliskich :) A magisterkę też zdążysz napisać. Trzymaj się :kissing:
  1.  permalink
    lily ja sie nie denerwuje bo nie ma o co
    uwierz mi że czasem trzeba byc troszke bardziej wyrozumiałym bo facet to jest tylko facet i inaczej przezywa niż my

    a wy laseczki dbajcie o siebie i nie przepracowujcie się bo nie warto
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    witam mamusie, pytanko czy stosujecie jakieś specjalne menu będąc w ciązy?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    cześć myszorka, ja nie mam specjalnej diety!
    Może troszkę więcej jem warzyw i owoców w postaci sałatek!
    Jem suszone śliwki i morelki na zaparcia, bo już mi się zaczęły!
    Staram się też jeść fasolkę, groch i kukurydzę bo mają dużo niezbędnego nam błonnika!
    Jako przekąski podgryzam sonie, orzeszki - ziemne, laskowe, nerkowca, a także słonecznik i migdałki!
    To wszystko, nie zamierzam przesadzać!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    oj ja bym tam uważała z fasolkami i grochem , to potrawy za bardzo wzdymające, cenny błonnik można znaleźć gdzie indziej.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Przyszłe mamusie !! widziałyscie ?? na starajacych pisza list do mikołaja :) moze i my napiszemy ??:) z prosbą o zdrofko dla naszego malenstwa badz malenstw :)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    witajcie mamusie :) ja mam pytanko do was :) bylam dzisiaj na usg bo dostalam skierowanie z nfz-tu wtedy jak bylam wiec postanowilam je wykozystac ... i to dzisiejsze usg jeszcze bardziej mnie utwierdzilo ze ci z nfz-tu som do d*** wsadzic :P zrobil mi usg no ale nic mi nie pokazal a ja nie widzialam lezac i nie dostalam zdjecia i wogole pogadal z pielegniarka podał jej wszystkie nazwy ona zapisala powiedzial dziekuje moze pani sie zglosic z tymi wynikami do swojego lekarza.. na poczatku grudnia ide prywatnie wiec nie oplaca mi sie isc do tego lekarza u kotrego bylam bo zas bym musiala 2 tygodnie czekac ... tyle ze moze pomozecie mi zinterpretowac to co ten lekarz mi napisal co ??? ja podam tak mniejwieciej :) moze kotras bedzie wiedziala albo zobaczy jak to u niej bylo i moze sie czegos dowiem :)a wiec tak

    G2D (albo jakos tak bo rozszyfrowac nie umiem:P) 53 mm ~(to te dwa wezyki co oznacza w przyblizeniu) 11 Hbd
    CRL 27 ~10 Hbd
    FHR(+)
    Kosmowka na scianie przedniej
    Okolice przydatkow obustronnie bez zmian
    DGN : G 1 P 1 Hbd 10 1/2


    pomozcie mi :))
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    twój maluszem ma 2 cm i 7 mm, zaraz znajdę wyjaśnienie reszty oznaczeń to sobie sprawdzisz!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    Skróty używane w opisie USG ciąży

    GS średnica pęcherzyka ciążowego
    CRL długość ciemieniowo-siedzeniowa (odległość między główką a kością ogonowa)
    BPD wymiar dwuciemieniowy główki
    HC obwód główki
    AC obwód brzuszka
    FL długość kości udowej
    AFI indeks płynu owodniowego
    ASP akcja serca płodu
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    średnica pęcherzyka ciżowego 5 cm 3 mm :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    qrka gdzies znikło co napisałam :)

    Dzieki IWA :) ale z tego co napisalas to pasują mi tylko 2 :P wedlug mnie to chyba te Hbd to tydzien ciazy :) jak myslisz ??:)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    może - nie wiem dokładnie, zapytaj lepszego lekarza, ale wg mnie to 7-8 tydzień od poczęcia, może 10 od ostatniej @!
    Moje maleństwo miało 5 cm i lekarz powiedział że to 9 tydzień, choć od ostatniej @ minęło 12 tygodni.
    Myślę że jakiś dobry lekarz wyjaśni ci szczegóły, ale lepiej żebyś chodziła do takiego co ma usg u siebie, wtedy od razu będziesz wszystko wiedziała i widziała i miała zdjątko!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    no wedlug moich obliczen to byl tydzien 8 i pare dni ale widocznie dzidzia jest starsza :)albo szybciej sie rozwineła :) mnie sie wydaje ze to 10 i pol tygodnia od @ :)) moze juz w nastepny piatek pojde do prywatnego on ma tam i usg i zdjecia moze dostane :))
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    wydaje mi się że twoje obliczenia są ok! Tka jak napisałam 8 tydzień od poczęcia , a 10 od ostatniej @!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    Hbd to tydzień ciąży. W artykułach medycznych taki skrót występuje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    http://www.plec.starania.pl/inter_plec.php


    ciekawe jak ta zabawa ma sie do rzeczywistosci , nam na 66% chlopczyk wychodzi no i pare osob stwierdzilo ze przy moich kwasnych smakach to wlasnie na mezczyzne w rodzinie wskazuje :smile:
  2.  permalink
    kfiatuszku to normalne że jak pójdziesz na kase to nikt się nie bedzie z toba cackał a o zdjeciu to mozna pomarzyć oni poprostu nie mają takiego sprzętu
    idz sobie do jakiegoś lekarza co ma usg w gabinecie i już
    wiem że to jest koszt bo sama chodze co 3 tyg
  3.  permalink
    mi też wychodzi 68% chłopak zobaczymy na ile to prawda
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    A jak u mnie jest 20 % to oznacza że mam 20% szans na chłopca?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    dodam że to jest różowe 20% a przy synu mam niebieskie 16% nic nie rozumiem....
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    a mnie wyszło 64 % na chłopca :crazy:oby sie sprawdziło :))) marzy mi sie taki mały skejcik :))
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    A mi ktos wytłumaczy o co chodzi z tymi procentami bo nie kumam!~
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    dziewczyny co oznacza rożowe 20 %?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    Magg :confused: chyba , że masz 20% na syna. Kolor chyba nie ma znaczenia:confused:
    Nie ma nikogo chyba kto mógłby jasno odpowiedzieć, widziałam już wcześniej twoje pytanie, nikt nie odpowiada:cool:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    Baby dokładnie nikt nie potrafi odpowiedzieć a nie jest to dla mnie zrozumiałe więc zostawie to tak jak jest! Ale dzięki że chociaż Ty napisałaś słówko! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    Magg mi sie tez wydaje ze wg tego linku wychodzi synkowych szans 20% alez jestem ciekawa jak sie to sprawdzi :)

    A mi sie dzisiaj udało w koncu sie najesc :crazy: juz 2 godziny mijaja a ja tylko laze i narzekam ze mi niedobrze takze kropelki homeopatyczne jednak pomagaja :) jutro jade na studia i na wszelki wypadek kupilam jeszcze czopki torecan ale mam nadzieje ze nie beda potrzebne. Dzisiaj mialam silne bole brzucha - podbieglam idac do ucznia a pozniej w szkole mialam dyzur i po 20minutach spacerowania niestety rozbolal mnie dol brzucha, nospa pomogla ale postanowilam ze bede 3 razy myslec niz kolejna taka akcje wykonam.
    a teraz ide sie poceiszyc rodzinka przed rozstaniem do niedzieli
    3majcie sie cieplutko
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    Aniu jak nazywają się te kropelki muszę je sobie kupić bo te nudności i wymioty mnie wykończą juz nie mam siły! Ostatnio jest mi najgorzej wieczorem czuję sie ...sama nie wiem już jak ...ratunku jak długo jeszcze...

    Mam nadzieję ze jak to jest 20 % na chłopca to 80 % na dziewczynkę super by było :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    a mnie sie wydaje ze jak rozowy to dziewczynka jak niebieski to chlopczyk :P bo to nie jest test ile masz szans na chlopca tytlko jaka plec :D no chyba ze tam jest napisane a ja nie zauwazyłam :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    Magg
    kropelki homeopatyczne VOMITUSHEEL koszt ok 30zl, w ulotce wprawdzie napsiane ze nie podawac w ciazy (mysle ze to przez to ze 35% etanolu zawieraja a to jednak alkohol) ale moj poprzedni gin, obecny i ginekolodzy kolezanek zalecaja je na polepszenie. objawy nie ustapia zupelnie ale beda lagodniejsze (tak po 3dniach)
    czopki TORECAN - w aptece jedynie na recepte, koszt ok 2,5 za 6szt. zmniejszaja nudnosci wymioty i zawroty glwoy, jutro je zamierzam wyprobowac przed wyjazdem
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 24th 2006
     permalink
    :rainbow: Magg :winkkiss:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 24th 2006
     permalink
    no to piękne dary otrzymałyście na zbliżajace się święta :):) dużo zdrówka Mamusie :):)
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 24th 2006
     permalink
    AniaM napisała co do pracy to szkoda mi moich uczniow - wiadomo narobi sie im strasznych zaleglosci no i troche glupio w stosunku do dyry ze bede chdozila w kratke...

    Aniu.. i to jest właśnie wkurzające... że też pracodawca (nie tylko w szkole) nie zatrudni kogoś na zastępstwo! I tak się często zdarza, ze kobieta czai się z zajściem w ciążę aż dostanie umowę na stałe.. po czym od razu po podpisaniu umowy bach! zaświadczenie o ciąży do szefa.. potem zaczynają się zwolnienia... (niektóre wręcz nadużywają!), a praca cierpi... pół biedy jeśli to tylko "papiery"... a tu idzie o uczniów!
    U mojej koleżanki jest taka sytuacja: dwie ciężarne chodzą w kratkę.. a robota spadła na dwie pozostałe! To dwa razy więcej obowiązków, a wyrobić się muszą w tym samym czasie za tę samą kasę :angry: Te nieciężarne są na maksa wkurzone na te w ciąży... i się im nie dziwię. Ale w sumie to wina szefów (a właściwie systemu!) że nie zatrudnia się zastępstwa, bo firm nie stać.

    A ja np. nie mam stałej umowy... i szans ta takową przez najbliższy rok też nie mam :cry: I pewnie jak dostanę to też numer z ciążą szefowi odwinę.. i praca ucierpi.
  4.  permalink
    Myślałam że dołączę do Was już teraz ale niestety muszę poczekać :neutral:. Pozdrowionka dla wszystkich:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 26th 2006 zmieniony
     permalink
    To ma nawet podtekst psychologiczny... jeśli kobiety miałyby od początku umowę na czas nieokreślony to zajście w ciążę większość z Nich odkładałaby w nieskończoność a gdy zdobycie tej umowy staje się głównym celem i kobieta poczuje, że do celu dobiegła - to nagle czuje się, jakby złapała Pana Boga za nogi i bach - dziecko zajmuje 99,9% myśli, bo jak nie teraz, to już nigdy.
    Z resztą.. żeby mieć umowę na czas określony nierzadko trzeba odpracować swoje, więc to jak już, to kobieta ma 3x lat, najwyższy czas.

    Ja to się właśnie dziwię, że w ten sposób wszystko się rozwiązuje.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 26th 2006
     permalink
    czesc dziewczyny, co tam u Was, bo u mnie wszystko dobrze, maleństwo rośnie, mamuśka troszkę na alergię narzeka, ale przynajmniej mam teraz ku temu powód i jednocześnie sie cieszę. W przyszłym tygodniu tj.7.12 wizyta u gina i usg. Nie mogę się doczekać, ciekawa jestem ile dzidziuś ma cm, bo wg książek 10-11 cm.
    Jakie macie brzuszki dziewczyny?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 27th 2006 zmieniony
     permalink
    cześć myszorka!
    ja nienajlepiej się czuję,ale nie z powodu brzuszka, strasznie boli mnie głowa już trzeci dzień, jakby atak migreny!
    a tak poza tym to jest ok. brzuszek mnie raczej nie boli, tylko jak za dużo pochodzę to troszkę, mdłości już minęły, pozastało tylko zmęczenie, chce mi się ciągle spać!
    dzidzia miała 14.11 - 5 cm, teraz to już pewnie ok.7 cm, ale zobaczymy w grudniu na kolejnej wizycie!
    mam przesunięty termin porodu na 16-20. 06.2007r. na swoje 28 urodziny!
    a oto moja dzidzia:
    http://republika.pl/nasza_dzidzia/target1.html
    narazie przytyłam tylko pół kilo, ale najpierw schudłam 2,5 kg, niewiele jeszcze widać, choć spodnie mam już przyciasne! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeNov 27th 2006
     permalink
    Dużo Was dziewczyny w tym listopadzie :bigsmile: To chyba najpłodniejszy miesiąc :bigsmile: Wielkie gratulacje :clap: :clap: :clap:
    --
  5.  permalink
    I JA GRATULUJE WSZYSTKIM LISTOPADOWECZKOM :bigsmile::bigsmile::bigsmile: WIELKIE DLA WAS :clap: I :flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 27th 2006
     permalink
    Cześć dziewczynki!
    Wydaje mi się że czuję się trochę lepiej mdłości dopadają mnie już tylko wieczorkiem, nie jestem już taka głodna w nocy, nawet wypiłam wczoraj małą kawę co do tej pory równało sie od razu wizytą w kibelku :bigsmile: !
    Brzunio troszkę mi urósł, spodnie robią się ciasne tylko bym spała i spała.... choć budzę się o 7 i nie mogę spać dopiero koło południa łapię drzemkę,.
    Zaczął mi się 11 tydzień ciąży jak duża jest dzidzia nie wiem...
    Może macie jakieś stronki w necie gdzie jest dobrze rozpisany rozwoj dziecka tydzień po tygodniu?
    Pozdrawiam Wszystkie bardzo serdecznie
    :kissing::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 27th 2006
     permalink
    Mi się spodobał opis ciąży tutaj: http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?t=1772&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
    Pozdrawiam ciepełko i trzymam kciuki za nasze maleństwa ...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.