Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    to może zakładaj im do karmienia śliniaki takie z ceratką od spodu i na to pieluchę.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 3rd 2012
     permalink
    bladykotku - to już przerabiałam, ale bąble tak się kręcą że i pod śliniak poleci :-/ najlepiej to je na golaska karmić :-)
    spróbuje z tą sodą przy kolejnym praniu i wymyślę jakiś patent z tymi ceratkowymi śliniakami
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 3rd 2012
     permalink
    Dodaję sodę do prania, mieszam z proszkiem
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    kurde no dziwne ze nie schodzi, moje ciagle ulewaly, mialy ciagle cos zapaprane i wszystko schodzilo mi w praniu w 35 stopniach w proszku lovela do bialych, powiem szczerze uwazam ze proszek jest lepszy niz plyn, plyny nie spieraja wszystkiego jak trzeba, jak nie zlazi to mozna w vanishu-wtedy schodza wszystkie plamy i znowu zaprac w proszku dla dzieci, pieluchy bym gotowala, tak tez robilam i jedyne plamy jakie mi zostaly to po zelazie, najwieksze plamy pralam recznie choc przy tej ilosci to mozna sie na smierc zajechac
    poza tym jesli zapralas juz plamy w 60 stopniach to mozesz miec problem bo sie utrwalily przez wysoka temp, ja nie pralam nigdy w temp powyzej 40
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 3rd 2012
     permalink
    mareza jest w rossmanie takie mydełko do plam Dr.Beckmann.Ono mi dopiera wszystkie plamy:))Polecam naprawdę.
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 3rd 2012
     permalink
    szare mydlo tez daje rade, oczywiscie w kawalku nie w plynie :]
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny dzięki za info
    zastosuję sodę, vanisha i mydełko :-) już nic bardziej tym ubrankom nie zaszkodzi :-)
    obawiam się tego co napisała zyziaczkowo - że plamy sie mogły już utrwalić - ale spróbuję zrobić kurację wstrząsową i uprać w loveli bo mam akurat jakąś próbkę, zamiast w persilu
    ---
    BTW od piątku od godziny 18 do dzisiaj do godziny 19 moim maluchom wystarczyło mleko bebilon 1 o pojemności 800g !
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    winowajcą niedopranych ubranek i pozostawionych plam był ...persil gel sensitive !!!
    część ubranek namoczyłam w vanishu i potem wrzuciłam do pralki, część dorzuciłam nie namaczane, wsypałam proszek i sodkę - wyjęłam wszystko czyściutkie !
    a potem już 2 razy uprałam ubranka bez namaczania w samym proszku i też się elegancko uprały - nie ma żadnych plam !!!
    --
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Mareza, a jak tam dzieciaczki? Jak z ich charakterami?
    Jaki mają rytm?
    Jak się w tym odnajdujecie?
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    No właśnie Mareza, jak Wam się żyje? Jak Maluchy?
    Jak Ty sobie dajesz radę?
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    oj charakterki to one mają - szczególnie jak są głodne albo niedojedzone !
    staramy się je karmić w tym samym czasie tzn o tej samej godzinie - jak jestem sama to wiadomo że te 20-30minut jest różnicy ewentualnie raz udało mi się ich karmić na raz
    karmimy mniej więcej co 4 godziny ale czasami maluchy dopominają się jedzenia już po 3h! i jedzą różnie - średnio po 80ml ale potrafią też wciągnąć 100 i więcej (przypadki były że po 160-180ml!)
    na razie mamy za sobą wizytę u okulisty i dzisiaj było usg brzuszków - niby u Szymka jest podejrzenie w jednej nerce piasku ale to ze znakiem zapytania i to nic pewnego , mamy zrobić badanie moczu i jak wyniki będą nie bardzo to wtedy będziemy się martwić...w środę mamy usg stawów biodrowych, potem w lutym kolejna wizyta u okulisty i poradni patologii noworodka, w marcu czeka nas wizyta w poradni audiologicznej i neurologicznej
    Szymek ma wodniaczka jąderka ale do roczku powinien się wchłonąć tylko trzeba jajeczka z siusiaczkiem do góry podnosić i dopiero w pieluszkę
    Czasami brakuje mi rąk, szczególnie gdy we 2 na raz płaczą i chciałabym ich wziąć na raz na ręce a tak to raczej dla mnie ciężko - bo mąż to potrafi tak je nosić :-)
    Tydzien temu Zuzia ważyla już 3500 a Szymek 3100 - a w dniu wypisu mieli 2560 i 2230

    notujemy w ich kalendarzu godziny, ile zjadly, ile czego wypiły, w jakim czasie była kupa i jaka kupa (mała /duża ) , jeśli jest większe ulanie to też notujemy i jak podajemy np espumisan itp to też jest zanotowane :-) a na koniec danego dnia sumujemy ile wypiły mleka i innych płynów , wizyty lekarskie i konsultacje też są wpisane
    nawet zapisaliśmy sobie, w ramach orientacji, kiedy wystartowaliśmy z bebilonem 1 800g…więc pucha starcza nam na 4 dni

    mieliśmy też krótki epizod z nutritonem ze względu na to że jedzą tak łapczywie że przy jedzeniu mleko bokami się leje, ale maluchy sie męczyły przy jedzeniu , nie dojadały i za 1,5-2h marudziły że sa głodne - więc stwierdziłam że do dupy z takim jedzeniem, bo też się nam wszystko rozjechało jeśli chodzi o jakiś rytm dnia i odstawiliśmy - więc powoli wracamy do wczesniejszego rytmu (owszem zdarzają się przypadki że któreś zamarudzi i trzeba dokarmić ale jakoś dzień jest w miarę uporządkowany a nie w trzy światy jak po nutritonie)
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Grunt, to dobra organizacja :)
    ładnie przybrały!
    rozumiem, że maluchy są tylko na mm czy pierś im też podajesz?
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    dobra organizacja przy bliźniakach to podstawa :-) wczoraj musiałam je nakarmić i naszykowac do wyjścia do lekarza to żeby mi się nie zalały mlekiem to rozebrałam je do bodziaków, przewinęłam , nakarmiłam, odłożyłam i okręciłam rożkiem do łóżeczka żeby mleczko się uleżało, naszykowałam ubranka na wyjście , odczekałam 30 minut i zaczęłam je przebierać dopiero...oczywiście mała mi się w międzyczasie skupczyła więc jeszcze przewinięcie i dopiero ubranie i można jechać ...najlepsze jest to jak się je przewinie, przebierze i zaraz kupa u jednego, przewinie się jednego to kupa u drugiego...raz to już chyba się umówiły dzieciaki bo w tej samej chwili rąbnęły kupę i smrodek nad łóżeczkiem taki że nie wiem ! a wiem kiedy robią kupki bo bulgocze w pieluszce jak w garnku grochówki!!! i od razu aromacik !
    kaarolciaa od świąt są tylko na mm
    --
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Świetnie jesteś zorganizowana :)
    Brawo!
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    wróciliśmy do nutritonu
    Tydzien temu Zuzia ważyla już 3800(ostatnio 3500) a Szymek 3500 (3100) - a w dniu wypisu mieli 2560 i 2230
    Puszka bebilonu 800g powoli zaczyna nam starczać na 3,5 dnia jeśli jedzą po 100-120ml na raz - a normalnie starcza nam na 4 dni :-)
    --
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Wow, pięknie przybierają maluszki!!!
    Jak komuś mówię, jakie moje małe to wszyscy mówią, że to dlatego, że bliźniaki. A jednak większość bliźniąt ładnie rośnie. Tylko moje takie drobniutkie.
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    a nie mówiłam ze do bani te wszystkie płyny :P jak dostawalam ciuszki po kuzynie moich prane w płynie lovela w pralce to miały zacieki białe, po moim praniu w proszku lovela w pralce nie było sladu, wszystko zlazlo :] jedynie recznie piore w plynie, a do pralki tylko proszek :]
    no kaja przeciez moje to wielkoludy, maja 12 kg i 86 cm wzrostu i giry 14 cm :O jak powiedzialam neonatologowi ze na roczek mialy 10 kg a przy urodzeniu niecale 1,8 kg to z zachwytu az zapiala w sluchawce, ze to niesamowite, wydaje mi sie ze np wczesniaki az tak ladnie nie przybieraja, bo jednak byla baaaardzo zdziwiona jak jej powiedzialam o tej wadze, a na pewno kontroluja dzieci ktore byly u nich w szpitalu, mi sie wydaje ze to zalezy od genow tylko i wylacznie, moje mialy mniej na starcie niz twoje a teraz zobacz, by je zgniotly :P
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    No dobra, dzisiaj byliśmy u pediatry
    Zuzik waży 4050g a Szymcio 3700g !!! szok !
    jedzą teraz mniej mleczka bo jest zagęszczane nutritonem więc je bardziej to syci (są karmione na żądanie - ale wyrabiają te 6 posiłków na dobę) i co wazniejsze nie leje im się mleko bokami tak że aż za kołnierz ciekło
    jutro kończą 7 tydzień i 1 tydzień wieku skorygowanego
    a ubranka od przygody z persil gelem piorę w normalnym proszku do białego i maluchy nie mają żadnego uczulenia ani nic
    --
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Witam, mam pytanie: jestem obecnie w 9 tygodniu ciąży, ze względu na wiek chcę zrobić badania prenatalne, zacząć od testu Pappa - i tu pojawia się problem. Szukając troszkę w sieci wyczytałam, że przy ciąży bliżniaczej jest go trudno interpretować. Czy któraś z Was spotkała sie z tym tematem, a jeśli tak, jakie badania radzicie zrobić. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Kafffka, po co od razu robić test Pappa?
    Na początek robi się zwykłe usg i bada przezierność i obecność kości nosowej. Jak przy tym badaniu wyjdzie coś nie halo to wtedy robi się test Pappa i ewentualnie amniopunkcję. Co do interpretacji wyników - myślę, że na to pytanie najlepiej odpowie Ci lekarz.
    Ja bym w ten sposób zaczęła diagnostykę.
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Marezka, wow!
    Ale masz fajowe kluszeczki :) pięknie przybierają!
    Dawaj fotki :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    dziewczyny jaki mialyscie przyrost beta hcg ?
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Przyrost bety niewiele Ci powie. Ja miałam normalny, jak w pojedynczej ciąży (w 5 dni z 82 na 790), a bliźniaki sobie siedzą w brzuchu. Znam też dziewczyny, którym beta szybowała, a mają jednego maluszka.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    dzieki za odp,zobaczymy co bedzie na usg,mam nadzieje ze duzy przyrost to niczlego
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    witam czy sa tu moze przyszle mamy blizniaków?
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    kaarolciaa moje maluchy są w naszych dzidziach na stronie 288 :-)
    --
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    mereza
    noze ty mi napiszesz cos o swojej ciazy i o swoich malenstwach?
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    moja beta byla wlasnie duzo wieksza niz norma w tym tyg przewiduje-byl to 4-5 tydz ,jej wzrost byl duzy a jeszcze nic nie bylo widac, podejrzewano wiec ze poronilam bo mialam krwawienie i bylam w szpitalu, lub ze jest cos tam pustego, jednak jak sie pozniej okazalo ta duza beta a brak widocznych jeszcze pecherzykow a potem cialka zółtkowego na tym etapie (co bylo normalne tylko beta zmylila lekarzy-mysleli ze jestem na dalyszm etapie ciazy) byl walsnie spowodowany blizniakami
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Moja beta w 8dniu po transferze była nieduża po 37, ale w 14 dniu po transferze zarodeczków wynosiła 853,74 i ja już podskórnie czułam że oba zarodeczki się przyjęły i będą bliźniaki :-) czy ta beta jest duża czy nie - nie mam pojęcia bo to różnie bywa, czasami wysoka beta jest przy ciąży pojedynczej ... a w 6 dniu po transferze wyszedł mi pierwszy sikany teścior - co prawda bardzo bladziutka druga kreska ale była ( miałam transfer dwóch pięciodniowych zarodeczków)
    --
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    mati 84 - ja :). Dziś idę na kontrolę i zobaczymy, czy nadal są dwa. Lekarz uprzedzał mnie, że często w I trymestrze jedno dzieciątko "ucieka"
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    no mareza dobrze ze tylko dwoch a jakbys miala tak z 5 zarodkow i wszystkie by sie "przyjeły"? haha o ludzie, jakos sobie nie moge wyobrazic wiecej niz 2 w tym samym wieku trojaczki i wzwyz to dla mnie kosmos juz :O
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    dzieki za odp, te moje bety sa dziwnie przyrastajace

    28dc 24,11
    29dc 143,24
    33dc 232,54
    raz duzy przyrost ,raz maly,dzis czekam na kolejny wynik
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Ja z bliźniakami w ogóle nie zrobilam bety
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    zyziaczkowo - 5 zarodków to by mi nawet nie podali :-) mąż chciał żeby 3 mi podali - wariat!!! aż się lekarz z nad moich nóg podniósł z wrażenia :devil:
    a teraz by nam chyba rąk i nóg do trójki brało żeby je ogarnąć :-) jak byliśmy z młodymi na wizycie u okulisty to były trojaczki - jak dla mnie kosmos !!! :-)
    --
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    kafffka74
    i jak twoje malenstwa ?
    są dwa?
    mam nadzieje ze tak?
    w którym jestes tygodniu ciazy?
    ja w 15 tyg i szczerze mówiac tez naczytalam sie na necie ze zdarza sie tak ze jeden z blizniat zanika ale na szczescie sa dwa
    czekam na odp pozdrawiam
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Mati84 - byłam u lekarza w zeszłym tygodniu, są dwa i dwa serduszka. Kolejną wizytę mam dopiero na 20 lutego. Jutro jadę zrobić badania, takie podstawowe, zalecane w I trymestrze, natomiast mam kłopot z testem Pappa i chyba będę musiała za niego sobie zapłacić. Z drugiej strony wyczytałam gdzieś w necie, że przy bliżniakach jest on niemiarodajny. Pozdrawiam gorąco, Karolina
    --
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    kafffka 74
    ja juz jestem po tych wszystkich badaniach podstawowych jak narazie sa ok
    jedynie co jest nie tak to ze załapalam grzybice podczas ciazy i ciezko ja wyleczyc
    ja nie robilam zadnych badan pappa bynajmniej narazie mój lekarz nic o nich nie wspominal
    napisz jeszcze jaka jest twoja ciaza? dzieci maja osobne pokoiki bo moje tak(ciaza dwukosmówkowa dwuowodniowa)-podobno najbardziej bezpieczna
    fajnie ze sie odezwalas moze jakos razem bedzie nam razniej to moja 1 ciaza i jestem troche wystraszona
    pozdrawiam
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    kafffka 74
    co ja pisze !
    robilam te badania pappa i wyszlo tez ok
    ps.polecam usg w 3D poraz pierwszy zobaczylam moje wiercidupki jak machaja rączkami i nózkami super
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    714153 jesli masz ochote napisz na gadu gadu
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Mati84 - dzięki za wiadomości, to moja 2 ciąża :). Usg 3D mam zamiar zrobić za około 2 tygodnie, teraz jest raczej na to za wcześnie. Mi póki co nic nie dolega poza tym, że spałabym całymi dniami. Funkcjonuję tak ze 2-3 godzinki, i potem tyle bym chciała spać; oczywiście udaje się nie często, ale jedna drzemka musi byc musowo! W którym tygodniu robiłas to usg 3D? Moja ciąża tak jak Twoja, dwujajowa, dwukosmówkowa-dwuowodniowa, tak przynajmniej do tej pory mówiło 2 lekarzy, więc mam nadzieję, że się tu nic nie zmieni :) Pozdrawiam z Poznania
    --
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    ja robilam te usg w 13 tyg ciazy wtedy tez moja gin przeprowadzala badanie pappa i odrazu poinformowala mnie ze ok 30 tyg prawdopodobnie dostane zaproszenie do szpitala az do rozwiazania
    nastepna wizyta 21 lutego czyli 1 dzien po twojej wizycie
    tak po cichu to licze na parke ale co ma byc to bedzie tylko zeby zdrowe sie urodzily
    mieszkam nie daleko -w Gorzowie Wielkopolskim czesto bywam w Poznaniu poniewaz prowadze sprzedaz internetowa art.Ikea
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    mi moja gin powiedziala ze ta ciaza dwuowodniowa dwukosmówkowa to nie powiedziane ze odrazu dwujajowa
    jesli bedzie ta sama plec to jednojajowa a jesli parka to dwujajowa ale tego dowiem sie za 2 tyg
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Też nie do końca, bo mogą być tej samej płci, a dwujajowe. Tylko przypadek kiedy jest parka wyklucza ciążę jednojajową, jak są tej samej płci, to mogą być jedno, albo dwujajowe. A kosmówkowość często można określić na podstawie wczesnych usg, a potem to jest coraz trudniejsze - ja ostatnio w 16tc na usg u Roszkowskiego (jeden z największych speców) musiałam pokazać usg z pierwszych tygodni, bo tam jasno widać, potem podobno różnie to może wyglądać.
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    ja moje pierwsze usg mialam juz w 6 tyg kiedy to trafilam z plamieniami do szpitala i juz tam moja gin powiedziala mi ze ciaza mnoga
    doti-p jedno czy dwujajowe co to za roznica aby zdrowe
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Dokładnie... u mnie niestety to się nie udało i nie wiadomo, czy będzie jedno, czy dwa, a jak dwa, to czy zdrowe, więc dla mnie przestało to stwierdzenie być frazesem... Jak się ma coś niedobrego dziać, to lepiej przed 12tc, bo wtedy może się wchłonąć, a jak potem to niestety już gorzej...
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    no tak to prawda
    u mnie poczatek nie byl wesoly natomiast jak narazie dotrwalam do prawie 16 tygodnia i jest narazie wszystko ok
    najwazniejsze to trzeba byc dobrej mysli
    ja codziennie o tym mysle czy bedzie wszystko ok tym bardziej ze jest to moja 1 ciaza
    :smile:
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Ojjj, to byłam w błędzie, bo do tej pory myślałam, że u mnie bliźniaki dwujajowe, a to widzę, wcale nie takie proste do określenia :)
    --
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    tez tak na poczatku myslałam ze skoro dzieci w osobnych pokoikach i z osobnymi łozyskami to tylko i wylacznie ciaza dwujajowa :bigsmile:
    • CommentAuthorMati84
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    kafffka 74-a u ciebie w rodzince byly juz jakies bliznieta czy ty je zapoczatkowalas?
    u mnie to czysty przypadek moja gin powiedziala ze to calkiem mozliwe przez moje krótkie i nieregularne cykle miesiaczkowe :bigsmile::bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.