Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 6th 2012
     permalink
    Nie wiem czy akirka tu jeszcze zagląda, ale druga dzidzia rozwija się dobrze :) U mnie też tak mogło być, tyle że dopiero w drugim trymestrze, bo Amelka miała bezwodzie, czyli całą ciąże na sucho się rozwijała i lekarze nadal nie potrafią wyjaśnić, jak ona się uchowała. Taki nasz mały cud :)
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    doti_p, wow! super! prawdziwy cud :)
    ale pewnie mocno się stresowałaś całą ciążę....
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Najpierw było jak obuchem w głowę, płacz, że nie przeżyje, potem cotygodniowe badania u Roszkowskiego, co tydzień wiadomość, że rozwija się normalnie, w międzyczasie szpital w Tomaszowie, gdzie mi na usg lekarz powiedział, że jej serduszko nie bije, a za chwilę jednak je dojrzał. Stresu trochę było, ale każde usg utwierdzało mnie w tym, że Amelka jest mega dzielna i jak już się urodziły i leżała pod respiratorem, nie miałam wątpliwości, że przeżyje, bo wiedziałam co przeszła i jaką jest dzielną dziewczynką. Bardziej bałam się o Patkę, bo ona zupełnie nie była gotowa urodzić się w tym momencie... Ja całą ciążę starałam się w nie obie wierzyć i wierzyć, że są bardzo silne i dadzą radę i jak widać dają radę. Dziś przewracają się na brzuszek, mruczą coś sobie pod nosem i zaśmiewają się w głos :)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Hej, Kaja nie zauważyłam wcześniej Twojego pytania:)
    Sytuacja wygląda tak, że dziś zaczynamy II trymestr :) Jeden dzidziolek jest już całkiem malutki, ostatnio miał 9mm, a druga, zdrowa dzidzia ma już ponad 6cm, ostatnio na usg bardzo ruchliwa, bo chyba chciała pierwszy raz tatusiowi się pokazać;) Jesteśmy po badaniach prenatalnych i wszystko jest ok.
    Nie powiem, żeby nie było nam przykro, że nasze marzenie o bliźniakach się nie spełni, ale musiałam się z tym psychicznie uporać i być dobrej myśli dla zdrowo rozwijającego się dziecka. Wierzę, że ten aniołek, któremu teraz się nie udało, jeszcze do nas wróci.
    --
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Doti, wow! Jesteś bardzo, bardzo dzielna! :))))
    akirka, :) ładnie to napisałaś :) wszystkiego dobrego!
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Witam laseczki. Ja do dziś wiedziałam o trójce dodatkowych serc we mnie( jestem w 9 tc). Niestety dziś wyszło najgorsze że jednak będą nie trojaczki lecz bliźniaki . Są zdrowe i jeszcze dużo czasu przed nami ale chyba mogę do was już dołączyć.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Hej czy ktos tu jeszcze wchodzi na ten watek? Pytanie do mam blizniat czy rodzilyscie naturalnie czy przez cesarke.Mieszkam za granica tu lekarz powiedzial mi ze to moj wybor?! Oczywiscie jezeli nie bedzie prezeciwskazan moge rodzic silami natury albo cesarke No wiec na dzien dzisiejszy wydaje mi sie ze cesarka jest bardziej bezpieczna jesli tak to mozna ujac. DO KTOREGO TYGODNIA DONOSILYSCIE WASZE MALUCHY ?
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    ja donosiłam do 33 tc z dużymi komplikacjami-tj chłopaki od 20 tyg ciągle chcieli się rodzic, miałam szew na szyjce plus pessar plus full leków przeciwkurczowych :] chłopaki są zdrowe i żadnych powikłań wcześniaczych nie mieli i nie maja (są więksi niż rówieśnicy) :] wiec jest pozytywny aspekt mojej historii :] ja tam chciałam cc od zawsze chociaż mi wyrokowano sn jeśli by się prawidłowo ułożyli, na moje szczecie ułożyli się mieszanie (na 69 jeden głowa na dole a druga u góry) i w ten sposób miałam upragniona cc, wg mnie bezpieczniej rodzic cc bliźniaki, mam koleżankę co rodziła blizniaki sn (a to był jej drugi poród) i niestety drugi bliźniak podczas porodu się odwrócił ( a obaj byli ulozeni główkowo) i się zablokował i lekarz musiał jej wkładać rękę do łokcia, żeby wyciągnąć dziecko, ona to wspomina tragicznie i dziecko tez mogło mieć problemy (niedotlenienie itd), wg mnie lepiej takich sytuacji uniknąć bo nigdy nie wiadomo co się stanie, to jest nie do przewidzenia, także jesli masz wybor wg mnie bierz cc :]
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Dzieki zyzia zdecydowanie jestem za Cc przy blizniakach mam nadzieje ze donosze jak najdluzej:)
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Ale przy bliźniakach za zwyczaj robią cc, Nie ryzykują raczej ale to zależy jeszcze od rodzącej i jak nie ma przeciwwskazań może rodzić naturalnie, Osobiście ja rodziłam córę przez cc(ułożenie pośladkowe) i innego porodu sobie nie wyobrażam, :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  1.  permalink
    Ale przy bliźniakach za zwyczaj robią c
    - no przyklad tego sztangisty, o ktorym glosno w tv mowi sam za siebie...
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeMay 11th 2013 zmieniony
     permalink
    oj wcale nie robią cc z góry, absolutnie, w Polsce zalezy jakie województwo, sa tu kolezanki ktore od razu mialy miec cc bo tak lekarz stwierdzil i tak robia w ich wojewodztwie by uniknac komplikacji, a w moim z ktorego jest tez ta koleznka ktorej wyciagal łapa ginekolog to drugie dziecko to kujawsko-pomorskie i u mnie wszyscy lekarze ktorych znalam i z wizyt i ze szpitala zgodnie twierdza ze jak nie ma przeciwskazan i obydwa glowkowo ulozone to nawet i pierworodka ma rodzic sn blizniaki :] wiec w moim wojewodztwie zmuszaja do sn zeby rodzic blizniaki jesli sa ulozone prawidlowo :] i nie ma zadnego wyboru :] pomazyc mozna sobie o tym ze matka moze wybrac metode porodu blizniakow, absolutnie nie ma takiej opcji, przynajmniej w moim zadupiarskim wojewodztwie :]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Masakra w dolnośląskim masz wybór. Ale w większości wypadków robią cc od ręki nie pytając sie.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Zyzia dopiero wczoraj przeczytalam o tym olimpijczyku I jego coreczkach Masakra normalnie tych pseudo lekarzy za j...a Powiesic za przeproszeniem! niedlugo mam lolejna wizyte z lekarz wiec juz bede sie bardziej dopytywac o CC a wrecz nalegac na nia!

    Treść doklejona: 11.05.13 12:28
    Hecate doczytalam gdzies , ze pisalas ,ze zaden lekarz w twoim miescie nie chcial sie podjac prowadzenia ciazy trojaczej? Dlaczego co ONI doswiadczenia nie maja czy o co chodzi?
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    generalnie to w ogole nie powinno byc wyboru bo tak mowia przepisy w polsce, ze nie ma czegos takiego ze mozna wybrac, wskazania do cc sa wtedy gdy ulozone mieszanie sa dzieci lub w poprzek lub obydwa miednicowo no i wiadomo wskazania inne do cc jak przy pojedynczej ciazy, jeszcze zalezy tez czy pierwowrodka czy wielo (wileo teoretycznie moze rodzic dzieci ulozone na 69 ba nawet obywda miednicowo :O) , takie sa przepisy i tak zwraca nfz za porody niby -to teoria, nie wiem tylko wlasnie czemu w niektorych wojewodztwch lekarze sami nalegaja na cc bez wzgledu na pozycje dzieci w innym stosuja sie twardo do procedur, kompletnie nie mam pojecia, czy to jakies ukladziki sa, czy moze jakby ktos to sprawdzil dokladnie tj np jak dzieci byly ulozone to by np nfz nie zwrocil kasy? nie mam pojecia, jedno jest pewne ze to niestety niesprawiedliwie, bo dzieci moga byc niepelnosparwne lub przyplacic to zyciem przez to ze w zlym wojewodztwie sie rodza, masakra
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Poprostu sþrzętu nie mają i doświadczenia też:sad: Masakra żeby we Wrocławiu tak dużym mieście:sad: Wstyd i tyle.

    Treść doklejona: 12.05.13 17:54
    Ech ja nie wiem co ze mną będzie. Miały być trojaczki ale niestety jeden gorszek odszedł. Teraz nie mogą kosmowkowosci określić. Wogule czuje sie przybita tym wszystkim. :sad:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Hecate w ktorym tyg jestes? Czemu nie moga tego okreslic?
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Początek 10 Tc. Gin stwierdził ciążę w 7 tyg i od tego czasu nie określono kosmowatosci :( już nie wiem co robić.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Iść do dobrego specjalisty od usg nawet prywatnie, na pewno takich macie we wro. To jest bardzo ważna informacja. U mnie już w 12tc dało się to określić tylko z wcześniejszych zdjęć.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Hecate26: już nie wiem co robić.

    polecam doktora Tomasz Fuchs ma super sprzęt....
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Niestety łaski nie stać mnie na prywatne wizyty u gin. Planowane było 1 dziecko bo wózek był łóżeczko tylko bym musiała dokupić i ubranka. A tak to leże z kasą i jestem przerażona co to dalej będzie. Ale musimy z mężem sobie poradzić bo na dziadków nawet nie liczymy bo ze strony męża teściowej mnie nie lubią a z koleji moja mama nie trawi mojego mezusia więc masakra
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    no ale to by była dla dzieci pomoc a nie stricte wam, dla wnuków, może serducho im się ruszy jak zobaczą wnuków na żywo :]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Hecate a dałabys rade dojechac do Jeleniej? tu jest taka przychodnia Femina , gdzie przyjmuje Dr. Bielasik - jeden z najlepszych specjalistow w Polsce. On robisz tez usg na fundusz tylko potrzebne byłoby skierowanie. Bielasik Jak nie dasz rady załatwis tego skierowania to napisz maila do niego, on mi np. sam z siebie wystawił skierowanie do siebie ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Zobaczę jeszcze 21 u nowego lekarza który jako jedyny we WRO zgodził sie prowadzić ciążę. Może on zrobi to usg i określi w końcu ta kosmowkowosc
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    • CommentAuthorsusinka1
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Polecam Ci dr Marcina Trzeciaka. Specjalista od USG. Przyjmuje w środy i poniedziałki w przychodni "Na Grobli" koszt wizyty 150 zł więc tragedii nie ma.
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Kochane znalazłam lekarza ale dziękuje za pomysły chodzę na NFZ:) Najbliższą wizytę mam 6 czerwca po południu, badania prenatalne, wtedy określą kosmówkowatość itd.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 2nd 2013
     permalink
    Wiem, że to nie miejsce na to, ale może Wam się spodoba. Z dedykacją dla wszystkich wieloraczych tatusiów :) I'm a daddy and I know it
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    Witam obecne mamusie dubeltowe, i te przyszłe mamusie wieloraczków :). Byłam tak zajęta przez ostatnie 10 miesięcy, że już tu nie zaglądałam od dawna. Moje szkrabki maja już skończone 10 miesięcy, jak ten czas leci......... Dopiszę odpowiedź na zadane tu wcześniej pytania, donosiłam ciąże do 38 tygodnia i sądzę, że jeszcze bym pociągnęła, ale mój lekarz wyjeżdżal na wakacje ;) Rodziłam przez cc i polecam tę metodę, gdyż po rozmowie z moim gin., na nią się zdecydowałam. Uprzedził mnie, że często mogą być problemy z urodzeniem drugiego dziecka. Ale tak jak pisano powyżej, cc nie jest z góry zakładane przy porodzie wieloraczków. Mogą kazać rodzić jedno naturalnie, a np. przy drugim robią cc i wtedy to dopiero jest ciężko. Z łezką w oku zajrzałam na moje pierwsze tu posty, z XII 2011r. kiedy to pojawił się tzw. cień cienia na teście. I przynajmniej tu znalazłam fotki pierwszych testów. Ciąże zniosłam dobrze, cięzko było podczas ubiegłorocznych letnich upałów, popuchłam nieźle, ale nie było to zatrucie. Przytyłam ok. 15 kg. Jestem bardzo szczęśliwą mamą trójki dziewczynek, 11 letniej i moich 10 miesięcznych brząców, o jakże różnych charakterkach ;) Pozdrawiam, zyczę sił i zdrówka
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Kaffka super że się odezwałaś, myślałam o Was i o tym co tam u Was wiele razy. Martwiłam się że tak bez słowa zniknęłaś.
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Witam, myślę że już czas się przywitać na tym wątku. Jestem w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej dwuowodniowej, na 75 % jednojajowej. Na 100 % mam wiedzieć za 3 tygodnie podczas usg genetycznego. Przeżyliśmy już krwiaka i plamenie w 8 tc, obecnie wszystko jest ok, maluszki mają po 3 cm :) będę tu pewnie zaglądać, choć przy Wiki nie mam zbyt wiele czasu :)
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Gratuluje Jenny Ja teraz czuje juz kopniaki cudowna sprawa jeden przestanie to druga zaczyna cwiczenia w brzuszku.Oczekuje chlopca I dziewczynki :))
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2013 zmieniony
     permalink
    jenny1983: Jestem w 10 tygodniu ciąży bliźniaczej dwuowodniowej



    Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ale czad !!
    Super, gratuluję ! :hugging::hugging:

    Tym razem, niestety, nie urodzimy w ten sam dzień :sad::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Gratuluję:-) Ja powoli dochodzę do 17 tc strasznie mi się duży szczególnie przed wizytami u gin.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    No, rzeczywiście czad... długo nie mogłam wyjść z szoku. Na usg jak zobaczyłam dwie fasolki, to łzy same poleciały, cieszyłam się i płakałam. Na kilka dni przed usg śniły mi się trojaczki, więc podświadomość już mnie chyba nastawiała na taką wiadomość.

    FullMoon, parka, szczęściara z Ciebie! Ja chciałabym mieć dwie dziewczynki, Wiki też chciałaby siostly :) ale czuje, że będą chłopaki...

    Hecate, ja nie mam czasu się nudzić, taka prawie dwulatka to diabeł wcielony, wszędzie jej pełno... ale wyczekuje wizyt i martwię się strasznie przed każdą, czy wszystko z bąblami w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Ja tez plakalam na usg pierwszym jak zobaczylismy fasolki I teraz jak dowiedzielismy sie ,ze to chlopiec i dziewczynka.Myslelismy ,ze beda dwa chlopaki a tu taka niespodzianka .

    Treść doklejona: 28.06.13 22:15
    Dziewczyny czy wam tez puchla I dretwiala reka w nocy.Nie moge z bolu wytrzymac budze sie w srodku nocy I musze wstac I zaczac chodzic po pokoju zeby mi krazenie wrocilo.W pon ide do lekarza.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    Ja tak miałam całą ciążę - zespół cieśni nadgarstka. Fizjoterapeutka pokazała mi trochę ćwiczeń i doraźnie pomagało. Natychmiast po porodzie minęło, wróciło jak laski ważyły już po 6kg od noszenia ich, chociaż wtedy to już bardziej przeciążenie było.
  2.  permalink
    No wlasnie na watku "przyszle mamusie" dziewczyny maja taki problem i zalecaja im inne wizyte koniecznie u lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    Dziekuje za odpowiedz:)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    Lekarz tylko zdiagnozuje i pokieruje do Fizjoterapeuty, więc może lepiej od razu :) zwłaszcza że to dość popularna przypadłość. Jakbyś była z Warszawy to mogę ci polecić super fizjoterapeutkę specjalizującą się w ciężarnych.
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    Niestety mieszkam za granica dlatego Zastanawiam sie jak tutaj lekarz podejdzie do tej sprawy.Oby do poniedzialku ale Dziekuje Doti za porade:)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 30th 2013
     permalink
    Ktoś na przyszłych mówił, że ma opracowane ćwiczenia na zespół cieśni. Ja już niewiele pamiętam, bo to już ponad rok temu było, ale może niech Ci prześle i spróbuj poćwiczyć, to naprawdę pomaga. Ja bez ćwiczenia dłoni bym zwariowała, a tak to w miarę byłam w stanie opanować ten ból.
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJul 2nd 2013
     permalink
    Ja też mam księżniczkę w domu tyle ze 7 letnia to już bardziej samodzielna jest. Niestety teraz mam termin na grudzień więc pózniej przez większość czasu będę siedzieć w domu z maluchami. Córe urodziłam w kwietniu więc jak tylko można było chodziliśmy na spacerki :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 2nd 2013
     permalink
    Full Moon- jakby co to mam zestaw :) polecam sie. mam nadzieje ze udalo sie postawic diagnoze i lekarz skierowała Cie do fizjo.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJul 18th 2013
     permalink
    Byłam dziś na usg genetycznym :-) Przezierności odpowiednio 0,8 i 1,2 mm. Kość nosowa widoczna doskonale :-) Wszystkie narządy na swoim miejscu, maluszki są na 100% jednojajowe, niestety jednołożyskowe. Jak do tej pory rosną równo, mają po 7,5 cm. Oby tylko później sobie nie podkradały jedzenia... Lekarz ustalił też płeć (ja też zauważyłam:-) ) i spodziewamy się dwóch chłopców :-) :-) :-) :-)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJul 18th 2013
     permalink
    Gratuluje :) u mnie 2 jajowe, 2 owodniowe i 2 kosmowkowe :) następna wizyta 1 dam znać co nowego:)
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  3.  permalink
    Jenny - gratuluje i no zycze szczesliwego rozwiazania :)
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    Gratuluje chlopakow Tym bardziej,ze macie juz córeczkę prawda?

    Treść doklejona: 19.07.13 18:04
    Dorit zdiagnozowli zespół ciesni nadgarstka dostałam dwa stabilizatory na dłonie i fizjoterapie.Ulga jak ręka odjąć zakładam te usztywniacze na noc i śpię jak zabita bez bólu i puchniecia rak:)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    jenny ja również gratuluję:) Ale czad:) Dwóch chłopaków za jednym zamachem....aaaaaaa....moje marzenie Tobie się spelnia:crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy kladlyscie blizniaki w jednym lozeczku czy osobno? Mam zakupione dwa lozeczka Graco Contour Electra ale polozna mi powiedziala ze takie maluchy do 4 miesiaca powinny spac razem Zastanawiam sie czy sie zmieezcza w tym lozeczku Graco I jak je klasc w poprzek lozeczka czy wzdloz ? Jakie macie doswiadczenie w tej sprawie?
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też będę mieć dwóch chłopców. I mamy 2 osobne łóżeczka. Na temat że bliźniaki powinny spać w jednym do jakiegoś wieku nie słyszałam a znam 2 mamy bliźniaków.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.