Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornessska
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Witam sie - mama blizniakow urodzonych 2.06.2013, dwujajowe, dwuowodniowe, dwukosmowkowe, dwuplciowe ;).
    Nasze maluchy w szpitalu spaly w jednym lozeczku (takim podgrzewanym), w domu na poczatku tez, ulozone w poprzek, ale byly malenloe, mniej niz 50 cm (44 i 48). Po kilkunastu dniach zaczely po pierwsze nawzajem sie budzic nie placzem, a...wierceniem sien(drgania lozeczka budzily to drugie) i pelzac sobie, a kiedy docieraly glowkami do szczebli, budzily sie. Skrecilismy drugie lozeczko, teraz kazde ma swoje. I co? I nic, bo i tak spia w nocy z nami, a w dzien tam, gdzie uda sie je odlozyc z rąk ;). Nie, zebysmy nie probowali, toczymy boje o spanie w lozeczkach, ale dubeltowe ryki sa niezlym argumentem po stronie dzieciakow ;)
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Hehe nesksa Ja tez spodziewam sie dwujajowych dwuowodniowych deukosmowkowych chlopca I dziewuszki No plan jest kladzenie ich w jednych na tyle na ile sie da ale to I tak wyjdzie w prakryce Rany u mnie juz coraz blizej koncowki ciesze sie a zaraz nachodza mnie mysle jak my damy rade Czy mialas kogos do pomocy? Tzn do mnie przyjdzie mama na miesiac potem tesciowa na drugi :) Napisz ile wazyly twoje maluszki mialas CC czy naturalnie Strasznie jestem ciekawa jak maja na imie twoje szkraby :)
    •  
      CommentAuthorAniusia_Sz
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Ja mam bliźniaki, które mają już 16 miesięcy i nigdy nie spali razem w łóżeczku. W szpitalu też byli w osobnych. Wiadomo, pokój mają wspólny, ale łóżeczka zawsze osobne. I tak czasem budzili się nawzajem płaczem, a będąc w jednym łóżeczku to już tym bardziej by tak było.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Mam tak samo - 2 osobne łóżeczka, bo musieliśmy mieć monitory oddechu ze wzgl na wcześniactwo i nawet jak się budziły nawzajem, to przynajmniej się synchronizowały. Teraz Amelka nie budzi się nawet jak jej Patka nad głową płacze.
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Moje skończyły już 3 lata :)
    Od początku miały osobne łóżeczka, czasami w ciągu dnia kładłam Robaki razem...słodko się wtedy tuliły główkami do siebie. Teraz śpią w "dorosłych" łóżkach, każdy ma swoje, śpią razem w pokoju :)
    Z tego co pamiętam to raczej się nie wybudzały płaczem...no, chyba że było to mega wielka histeria :)
    Pozdrawiam przyszłe mamusie :) Jak dobrze, że moje już są takie ogarnięte...
    --
    •  
      CommentAuthornessska
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Moje dzieciaki to Zosia (44cm, 1780g) i Jas (48cm, 2240g), urodzone przez cc (Jasiek ulozyl sie miednicowo). Mialam do pomocy mame, teraz jestem sama. Jak trzeba, czlowiek ze wszystkim da rade, co ma nie dac.
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Ja jestem ciekawa jak moje z wagą wypadną. Jak narazie od 2 dni wyje z powodu bólu pleców :( a tu jeszcze 4 miesiące przed nami
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    kaarolciaa: Moje skończyły już 3 lata :)

    witajcie :bigsmile: moje chłopaki za chwile skończą 7 lat :bigsmile:
    wczesniaki (35+5),urodzone przez CC.dwujajowe,dwukosmówkowe :wink:
    całkiem inni wizualnie i charakterki też odmienne :smile:
    do ok 4mies spali w jednym łóżeczku,nie przeszkadzali sobie wzajemnie
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    A jakie wózki polecacie?? Ja zamówiłam freestyle twins. Wydaje mi sie że osobne siedliska dość duże gondole ma i osobne budki jeśli chodzi o spacerówkę rownież. Co sądzicie??
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    Hecate26: freestyle twins

    wygląda fajnie :smile:
    miałam podobny-implast spider i funkcja osobnych gondoli,siedzisk i budek to fajna sprawa
    --
    •  
      CommentAuthornessska
    • CommentTimeAug 18th 2013
     permalink
    Ja mam Peg Perego Duette i jestem zachwycona. Dzieki kierownicy prowadzi sie doslownie jedna reka, wiec na spacerach jem lody i rozmawiam przez telefon ;)
    •  
      CommentAuthorAniusia_Sz
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Ja też mam Peg Perego i jestem baaaardzo zadowolona. Wcześniej miałam wózek jeden obok drugiego, ale maluchy zimą w śpiworkach i kombinezonach nie mieściły się. Teraz mam jeden za drugim i jest naprawdę super. Polecam wszystkim!
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Dzieki dziewczyny za odpowiedzi .Plan jest taki ze sa dwa lozeczka ale narazie poloze je razem zobaczymy jak bedzie wszystko wyjdzie w praktyce teraz to sobie moge tylko gdybac haha. Co do wozka to kupilam Baby Jogger City Select kiedys na forum Doti P go polecila pomimo ze maluszki jeszcze w nim nie jezdza to I tak jestem nim zachwycona I co najwazniejsze maz jest naprawde maly I bardzo poreczny super skretne kolka Itp no mi sie podoba :)

    Treść doklejona: 19.08.13 13:08
    Nesska super imionka Moj maz sie smieje I mowi ze nasze beda sie nazywac Tarzan I Nikita :) w ktorym tyg ciazy sie urodzily?
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    FullMoon, no kurde nie mogłam się potrzymać:
    "I co najwazniejsze maz jest naprawde maly I bardzo poreczny"
    nie ma to jak poręczny i mały mąż :P
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Moje nadal w nim jeżdżą i jest super wygodny. Jedyne co to dokupiliśmy mniejszy wózek parasolkę jak zmienialiśmy foteliki i jest git.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja wam tylko jedno powiem, wg mnie żaden wózek obecny na naszym rynku nie dorówna wózkom bliźniaczym amerykańskim, bez kitu, ja miałam trzy wózki i masywny z dwoma gondolami dorjan i xlander xtwin i miałam tez parasolkę podwójną, dziewczyny ten wózek, który obecnie mam to raj na ziemi, nie wiem czemu do nas nie sprowadzają takich ale uwierzcie mi nie musiałybyście w ogóle zmieniać wózków, wystarczyłby jeden od urodzenia do 4-5 lat :] Wózek jest 3 kołowy wszystkie pompowane kola, jest to styl wózka do biegania z obrotowym przednim kołem, uwiezie nawet 50 kg bagażu jak nie więcej, wiec jest dla bardzo dużych dzieci, prowadzę go jedna ręką a moje dzieci waza po 16 kg każdy, mają 3 lata ale wzrostem wyglądają na 4 lata, a ja jestem drobna osoba i wożenie ich w xlanderze zabierało mi dech a woziłam ich 2 lata temu w xlanderze :] Do Polski niestety nie dotarły jeszcze te wózki a sprowadzenie go ze stanów wiąże się z cłem dość sporym (wiem bo kumpela go chciała kupić) ja akurat kupiłam go w Polsce używany na allegro, bo babka sobie go przywiozła, w stanach wożą dzieci dość długo w wózkach, my to tylko jak idziemy do kogoś w odwiedziny pieszo, to go bierzemy ale jest bezbłędny, może kiedyś się mamy bliźniacze doczekają u nas takiego, nazywa się Bob Revolution Duallie, jeśli ktoś ma okazje i może go sobie kupić lub sprowadzić to polecam, nigdy się z nim nie rozstaniecie :] a jak nie taki to śmiało bierzcie jakiś inny trzykołowy ale koniecznie na 3 pompowańcach i z obrotowym przednim kołem, wózki te są super zwrotne, kiedyś nie byłam przekonana do 3 kołowych a teraz nie wyobrażam sobie jak mogłam się tak długo męczyć z innym wózkami :P
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Żyzia
    Znalazłam ten wózio ale tylko spacerówkę. Wiem że fajne sa też Tako Jumper Duo ale strasznie szeroki jest. U nas cena wygrała no i produkt polski. Zobaczymy opinie ma niezłe.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Właśnie baby jogger to też amerykański patent. Po złożeniu mieści się w yarisie ;) Też go nie mam zamiaru zmieniać, tylko dokupiłam używaną parasolkę, żeby mieć na szybko na zakupy jak jadę, albo jak pakuję i wypakowuję dziewczyny kilka razy w ciągu dnia z auta.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 19th 2013 zmieniony
     permalink
    no z tako jumper możesz mieć problem z dostaniem się do sklepu bo wózek ma ok 90 cm szerokości, a wozki jeden obok drugiego powinien mieć max 78-79 cm zeby moc przejechac w drzwi szer 80 (czyli 90tki czyli takie standardowe w sklepach i w innych miejscach, no w sumie wszedzie sa takie drzwi szer 80 cm lub węższe), w sumie tylko tako jumper u nas na rynku jest taki szeroki, no niezbyt zyciowo zrobiony, chyba ze ktos ma domek i trzyma wozek w garazu i nigdzie nie bedzie nim jezdzil oprocz parkow lasow itd ale gdziekolwiek bedziesz chciala sie dostac to zonk bedzie, no czasem niektore amerykanskie tez sa szerokie-ponad 80 cm to tez problem jest, wiec trzeba uwazac, moj akurat ma dobre wymiary, a wozek ten co ja podałam mozna sobie zobaczyć na googlach w zakladce grafika wystarczy wpisac ta nazwe co podalam a zaraz full zdjec wyskakuje :]

    Treść doklejona: 19.08.13 21:39
    doti twoje male sa jeszcze male wiec wozenie ich w parasolce jest luzikiem, ale jak zrobia sie wieksze a co zgrozo ciezsze to mozesz miec problem z podbiciem parasolki nawet na malusie wzniesienie, to jest wlasnie mankament parasolki, przy jednym dziecku tak tego nie czuc choc kazdy kamyczek i inne gowienko jest odczuwalne ale podbic klopsy o wadze ok 15 kg kazdy uhuuu to boli :p tez tak myslalam jak ty szybko na zakupy gdzies, owszem do pewnego czasu czyli do 1,5 roku u mnie bylo ok, potem juz wozek bardzo sie ciezko pchalo bo oni byli bardzo ciezcy.
    Moi chlopacy w wieku ok 2 lat wazyli 15 kg i mieli wzrost jak 3 latki, nie miescili sie juz w xlanderze po prostu nogi im sie nie miescliy na tym dennym malym podnozku i wasko im bylo, a parasolka jak sie kiedys jej zagrzaly kółka to juz sobie podarowalam ja :P wiec w wieku 2 lat kupilam ten wozek o ktorym pisze, te wozki sa dla dzieci do 4-5 lat o wadze do 25 kg kazde dziecko mi zalezalo zeby byl duży dla duzych dzieci bo u nas wszystkie wozki sa do wagi do 15 kg na jednego dzieciaka a dalej cisza nie ma nic dla wiekszych blizniakow, moje widocznie są tak zakoksowane jak blizniaki ze stanów ze potrzebuja wiekszych gabarytów :P co z tego ze w wieku 2 lat wygladaly i wazayly jak 3 latki jak isc im sie nie chcialo na dluzszym spacerze tak samo jak dwulatkom
    Aprops innych wozkow nie testowanych przeze mnie, widze tez jeden wozek ktorym jezdzi moja znajoma z widzenia, dzieci urodzone w tym samym roku co moje tylko chyba w maju wiec sa starsze od moich ale sa mniejsi, ale widze ze bardzo dlugo nim jezdzila chyba od urodzenia, wczesniej chyba byly nosidla do tego wozka, a byla sama w domu bez pomocy wiec widocznie mogla sobie z nim sama poradzic, ten wozek to KEES cztreokolowy dzieci maja duzo miejsca widze, ale nie sa jakies ogromne te dzieciaki, ale dalej je wozi juz grubo po 3 latkach dalej jezdzi nim, co sie bedzie uzerac sama z dwojka za reke, pakuje do wozka i jazda, takze moze Kees też się komuś z was spodoba, co prawda piankowe kólka ma i te nieszczesne podnozki ale chyba jej dzieciom to nie przeszkadza, ona ma blekitny ale taki starszy model, cos w ten desen Kees
    a jeszcze co mi sie przypomnialo to kumpela co wlasnie chciala kupic tego Boba ze stanow zrezygnowala w koncu bo byly jakies problemu z jego sprowadzeniem i ja jej polecilam tez inny ponoc fajny i mowi ze super jest, zmieniala wozek z Mikado duet na to bo juz jej dzieci w wieku 1 roku sie nie miescily, tym wozkiem ponoc Julia Robert swoje pcha bo widzialam gdzies fotke (kurde nawet nie wiedzialam ze ona tez ma blizniaki :O), celebrytki ponoc go lubia :O wozek jest dostepny u nas na rynku, na allegro, ona sobie chwali, to jest chyba ta sama firma co ty masz doti ale jeden obok drugiego, są też wersje z gondolami Baby Jogger City Mini Double
    p.s. właśnie zmierzyłam mojego jednego chłopaka i ma 104 cm wzrostu co równa się wzrostowi przeciętnego 4 latka :P a moje dopiero w sierpniu skończyły 3 latka w sumie to jakby wyrównać wcześniactwo to dopiero pod koniec września miałyby 3 latka :P hehe w żadnym wózku dostępnym u nas by sie juz nie zmiescili, nie ma bata :]
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Zyzia pisze z komorki :) chodzilo mi o to ze maz jest tez zadowolony a wozek poreczny haha Maz jest dosc duzy I malo poreczny:) Baby jogger city select to amerykanska wersja Kazda z nas ma inny gust I upodobadania I oczywiscie bedzie zachwalac swoje wozki Ja na przyklad wozki jeden obok drugiego nie podobaja sie ale kto wie moze w przyszlosci zmienie zdanie
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Żyzia
    Zamówiłam sobie freestyle twins właśnie dlatego że mieści sie w karzde drzwi standardowe :) tym właśnie wygrał z tako :)
    FullMoon
    Masz racje. Karzda z nas ma inny gust. Ja np.nie ku lubię wózków jeden za drugim. Z mężem nazywamy je mrówkami. Sadze że spacerowe nie sa takie złe ale juz te z gondolami to nie wyobrażam sobie sięgać do dziecka przez druga gondolke. Wiadomo karzdy ma swoje sposoby :)

    Moj bedzie w kolorze pistacjowo-czarnym. No i mam nadzieje że zmieniać wózka nie bede bo jest 3 w 1 :)
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Ja mam tylko jedno przemyślenie, wszystko jest fajnie jak dzieci sa male i mieszcza sie w gondolach tudziez w spacerowkach nawet z siedziskami kubelkowymi (wlasnie z takimi jak ma tez wasz Jogger), wtedy naprawde kazdy wozek jest git, wszystko sie zmienia jak dzieci robia sie duze i ciezkie i sie nie mieszcza juz , a z kubelkowych dosc szybko wyrastaja, moja kumpela miala Krafta i normalnie jej 1,5 roczne dziewczynki juz mialy nogi na wierzchu a gdzie tu dotrzec do 3 lat w takim wozku, tez pamietam ze przeklinala ten wozek choc na poczatku byl dla niej super a tez byl to wozek jeden za drugim,parasolke z kolei ciezko pchac z duzymi dziecmi bo nie ma amortyzatorow, wzglednie wydaje sie taki wozek lzejszy i mniejszy, dla mnie nie było specjalnie nigdy wazne czy jeden obok drugiego czy jeden za drugim, tylko ostatnio najwazniejsze kryterium to bylo to, zeby dzieci mialy wygodnie czyli bylo szeroko i zeby starczyl na dlugo, zeby mial spory udzwig a nie 15 kg na jedno siedzisko no i zeby rodzice sie nie meczyli nim jezdzac, z tego co wiem Kaja stad zamienila swoja Jane jedno za drugim na ABC design trzykolowy i tez choc nie byla za tym by jeden obok drugiego teraz sobie chwali bardziej ten wozek niz Jane,takze jak macie male dzieci wszystko jest fajne, mowie wam, a jak podrosna to czytalam nawet ze peg perego potrafi mu sie zlamac kierownica na podbijaniu, peg perego jest dobry wg wlascicielek do 2 lat, tak czytalam, bo nawet tez chcialam go kupic dla moich roczniakow, potem niby jest ciezko, no ale zawsze mozna przeciez zmienic wozek, jak z obecnego wam dzieci wyrosna, moja kumpela tez myslala ze tym Mikado duet pojezdzi do 2 lat jednak juz pierwszej zimy dzieci jej sie nie miescily w kombinezonach. Ja tez o takich rzeczach jak teraz pisze nie myslalam kiedys, kiedys mi sie wydawalo ze moj pierwszy wozek bedzie dobry do konca hahahaha dlatego daje wam rady bo wiem jak to jest, myslimy ze nasze dzieci sa takie male ze na pewno starczy a tu zonk, robia sie wielkie ciezkie a my jezor wywalamy zeby je popchnac pod gorke :] Pierwsza spacerowka po wypieciu gondol miała szrokosc kazdego siedziska 29 cm, to jest nic, naprawdę :] Jeden za drugim na pewno ma taki plus ze wlasnie siedziska sa szerokie i nie oszczedza sie na szerokosci siedzisk tylko z kolei na ich dlugosci, no niestety cos za cos, no ale jak mowie zawsze mozna zmienic wozek i niekoniecznie kupowac nowy, moje poprzednie 3 wozki byly zawsze nowe teraz kupilam uzywke i tez jestem zadowolona :] Moja mama mi doradzila zeby koniecznie kupic z gondolami wozek na poczatek, teraz jestem innego zdania bo w gondolach czy nosidlach dzieci jezdza najkrócej, gora do 8 miesiaca a cala reszte wozenia stanowi spacerowka i ona powinna byc wlasnie najlepiej zrobiona wg mnie, wtedy dzieciom powinno byc najwygodniej, najszerzej itd no ale mowie wtedy o tym nie myslalam, nikt z nas o tym nie myslal :] Chociaz nie wiem naprawde czy u nas na rynku jest dostepny taki wozek zeby byl dobry od urodzenia do konca :] Z tego co slysze to czesto pozniej ludzie kupuja jakies inne spacerowki tudziez parasolki dostosowane do rozmiarow dzieci :]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Żyzia, ale np. w joggerze kubełki się "rozciągają" można im zwiększyć rozmiar dla większego dziecka. Ja chwalę ten wózek nie tylko dlatego że mi dla moich małych dzieci pasuje, ale znam też osoby, które woziły nim dzieci 3+ i był dalej super. Poza tym Ty masz inną perspektywę i inne potrzeby - sama mówisz, że Twoi chłopcy są więksi niż ustawa przewiduje, a moje laski z kolei 10 centyl, więc jest szansa, że w wieku 3 lat będą jak 2,5 :) Każdy kupuje wózek jaki potrzebuje - mi np. odpada jeden obok 2 z prostej przyczyny - szerokość drzwi w windzie i do mieszkania. Nie mówię, że mój wózek jest najlepszy, ale że JA jestem z niego zadowolona i znam dużo osób z większymi dziećmi, które również są. Nie mówię, że każdy powinien mieć parasolkę, tylko że MI na teraz jest bardzo przydatna. A co do joggera city mini - jest super, ale jako wózek podstawowy, a nie dodatkowy, jak ja traktuję parasolkę - kryterium to niestety cena. Nie stać mnie, żeby mieć wózek za 4tysiące i wózek za prawie 2. I zgadzam się z Tobą, że warto patrzeć najbardziej na spacerówkę, bo to w niej dzieci spędzą najwięcej czasu, a nie w gondolach.
    A i jeszcze jedno - mam nadzieję, że nie będę musiała używać wózka dla dzieci 3+, moi sąsiedzi mają 2 letnich chłopaków, którzy z wózka korzystają sporadycznie, w razie czego jak gdzieś muszą podjechać dalej, to pakują ich w przyczepkę rowerową i też jest ok.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    doti wiesz zależy jak np jest mama ciągle sama w domu z dwójką to ciężko wyjsc na spacer tylko za rączkę z dwulatkami, no i zalezy jaki temperament maja dzieci, jak spokojne to moze i da rade, a jak są dość ruchliwe a mama sama to niestety ale spacer moze byc ciezki z taką dwojeczka, wiec wozek moze byc nieodzowny, poza tym dwulatki niby chcą chodzić dużo ale szybko sie męczą i może okazać się ze wracając trzeba będzie dwójeczkę dźwigać, bo będą marudziły i nie będą chciały iść, co i nam się zdarzało jak nie wzięliśmy wózka :P Poza tym widziałam już nie raz takich odważniaków, jak im sie dzieci rozbiegly kazdy w swoja strone to nie wiedzili co robic, za ktorym by tu pobiec a znikąd pomocy. Moje chłopaki to dzikusy, obecnie juz ida calkiem zgrabnie, bez trzymania za reke, ladnie, nie biegajac, nawet na ulice nie wychodza, ale do niedawna jak tylko puściło im się rękę biegli przed siebie nie zważając na nic :P Dlatego dla nas spacer z dwojka, do niedawna, zawsze musial byc z dwojka osob doroslych, chyba ze sie chcialo palpitacji serca dostac :P
    ja też mam winde ale u mnie to chyba zaden wozek by nie wszedl bez rozkladania, mam te stare drzwi nie rozsuwane (a wlasnie u tesciow winda ma rozsuwane drzwi i obecny nasz wozek wchodzi bez problemu) w naszej windzie zabraklo 5 cm w drzwiach, a jeden za drugim tez by nie wlazl bo z kolei winda za krotka bo tez sie kiedys na poczatku nad takim wozkiem zastanawialam, wiec my niestety zawsze musielismy rozkladac wozek co nas wpienialo masakrycznie, a zejsc sie nie dalo bo to 10 pietro
    p.s. moi chłopacy są poza siatka centylowa :P loknijcie sobie na 36 miesiecy i wzrost dla chlopca 104 :P rok temu mialy 90 cm, kurde chyba to dosć spory przyrost 14 cm w ciągu roku :]
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Zyzia otoz mozna wyjsc samemu z blizniakami na spacer bez wozka Kupujesz Tzw Wrist link to jest taka " smycz" na nadgarstek dla maluchow albo Walking harness tzw szelki ze smycza(wstawilabym zdjecia ale nie wiem jak) chyba kazdy wie o co chodzi Oczywiscie zaraz beda komentarze typu jak to dziecko na smyczy?! A wlasnie ze tak widzialam nie raz blizniaki na spacerze z jedna osoba podpiete do tych szelek Itp no Ja osobiscie nie mam nic przeciwko zakladaniu tego dziecia Wole miec ich " na smyczy" niz jak piszesz dostac palpitacji serca W moim przypadku to mam jeszcze czas na takie rzeczy ale to jest jedna z opcji jak wyjsc na spacer samemu z dwojeczka:)
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    na takiej smyczy moze kazdy w swoja strone biec :]
    zobaczycie sobie w praniu, jak to wyglada, kazdy dzieciak jest inny , sa takie co ladnie ida obydwoje kolo ciebie i tak jak moje, moje czasem ze zlosci to potrafily sie uwiesic na rece jak nie chcielismy isc w ich strone, trzeba bylo miec wolna druga reke zeby moc takiego buntownika opanowac i nie stracic samemu równowagi :] ale co tam jeszcze te rzeczy przed wami (a moze i nie hehe) wiec nie strasze buntami 2 i 3 latkow :] ja bym nawet nie probowala z moimi z tymi linkami bo by mnie rozerwaly :P ale moze komus sie sprawdzi :]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Kochsne ja mam pytanie odnośnie wagi maluchów. Bo obawiam sie że moje coś skromnie przybierają a wiem że u bliźniąt to trochę inaczej jest niż w pojedyńczych ciążach. Moje maluchy w 20 tc miały 295 i 276g według usg. Wizyte teraz mam 3 września to będzie 25 tc zobaczymy jak przybrały. Ale czy to dobra waga ??
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Witaj Hecate az zajrzalam w moje papiery I maluchy w 22 tc mialy 569g jeden 537g drugi W 28 tyg 1191g jeden 1270g drugi.A co lekarz powiedzial? One maja jeszcze czas zeby podrosnac wydaje mi sie ,ze wlasnie teraz zaczynaja przybierac na wadze x
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    W sumie nic nie mówił że coś źle ważą ale takie malutkie są :tongue: teraz mam wizytę w 25 tyg więc się podpytam :wink:

    Treść doklejona: 28.08.13 18:48
    Pod moją kartą są zdjęcia wózka jak narazie wydaje się bardzo zwrotny ma przednie obrotowe koła blokowane i zaskoczyło mnie to że są bardzo duże więc nie powinnam mieć problemów zimą.Zresztą wyjdzie w praniu
    :updown:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny a jak to bylo u was z karmieniem maluchow.Karmilyscie piersia czy butla? Podzielcie sie waszymi doswiadczeniami jak to jest przy blizniakach? Ja planuje piersia przynajmniej na poczatku oczywiscie jezeli bede mogla Che kupic taka poduszke specjalna dla blizniakow zeby karmic je jednoczesnie:)
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    No dobre pytanie. Ja też się zastanawiam jak to zrobić by karmić piersią.Ale wrazie "W" kupiłam butelki tt i jak nie dam rady to będę odciągać pokarm i z butli podawać. Mam dużego rogala dla kobiet w ciąży i karmiących, ale nie mam pojęcia jak do karmienia się go używa bo używany kupiłam.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Hej Ja tez zaopatrzona juz jestem w butelki, sterylizator , pompke Itp zobaczymy jak to bedzie a ten rogal to dobry pomysl wlasnie Zastanawiam sie albo nad kupnem takiego albo tej specjalnej podusi do karmienia blizniakow nazywa sie HARMONY DUO TWIN FEEDING CUSHION ale droga jest jak cholera wiec szukam jakiejs uzywanej:)
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Ja też kupowałam używanego rogala i zamiast 150zł dałam 40zł :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja karmiłam moje małe przez pół roku - na początku odciągałam, jadły sondą, potem butlą, a potem nauczyłam je jeść z piersi. DO czasu rozszerzania diety jadły z piersi, potem je odstawiłam, bo zrobił się taki chaos, że nie byłam w stanie tego ogarnąć, a na butli był wreszcie porządek i jako tako plan dnia. Chciałam karmić jednocześnie, układałam je na rogalu i byłoby super, tylko... one nie akceptowały swojej obecności podczas karmienia. JAk się niechcący główkami dotknęły, to był ryk i dalej nie jadły, a jak już się odłączyły, to często nie chciały więcej jeść i zaniechałam. Potem karmiłam już tylko jedna po drugiej dbając o to, żeby raz jedna była pierwsza raz druga.
    Jak ktoś chce to mam do sprzedania poduchę rogala.
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Z checia Doti bym kupila ale nie mieszkam w Polsce a tego rogala to tak obkladalas ze tak powiem dookola brzucha I kladlas male tak jakby pod swoimi pachami do karmienia piersia?
    •  
      CommentAuthorpirat_
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    FullMoon mnie też po głowie chodził zakup specjalnej poduszki do karmienia bliźniąt. I całe szczęście, że się wstrzymałam. Pomijam kosmiczną cenę, nawet za uzywki na allegro, ale pojawił się inny problem. Mam tylko jednego "miłośnika" cyca, natomiast drugi gardzi i nie potrafi ssać. Zaraz jest ryk. Kilka razy udało się go dostawić, ale kończyło się wyłączeniem używanego cyca z laktacji, bo zgryzł i bardzo wyciągnął. Poczekaj az dzieci same sie określą. Podobnie jak Doti, nie wyobrażam sobie karmienia jednoczesnego obu, gdyż moje chłopaki nie znoszą sie dotykać i nie akceptują swojej bliskości.
    Teraz zazwyczaj ściągam laktatorem i tym samym mam kontrolę ile jedzą i jedza obydwaj z butli. A w przypadku np. czkawki, lub jak "niecyckowy" śpi, pozwalam sobie nakarmić miłośnika naturalnego jedzenia. Trwa to niestety czasowo dosyć długo, possie i zapada w drzemkę i tak przez godzine potrafi. Poza tym nie byłabym w stanie nakarmić obydwu, bo jedza już po 130-150 ml a produkcja max 180, dlatego idą na mieszance.
    A rogala bardzo polecam :D Ja mam takiego w krokodyle z Motherhood - kupiony uzywany na allegro. Przydaje się nie tylko do karmienia naturalnego, ale także do podparcia pleców i moich (podczas karmienia butlą stawiam jako oparcie) i także dla chłopaków - jak przyjdzie ich karmić równocześnie i buduję konstrukcje do podpierania.
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Dzieki pirat za odpowiedz Coraz bardziej nachodza mnie czarne mysli jak Ja dam rade z dwojka? Ale wiem ze my kobitki potrafimy radzic sobie w trudnych sytuacjach Pewnie te moje czytanie I przygotowywanie sie do blizniat I tak pojdzie na marne a wszystko wyjdzie w praktyce.Tylko ze Ja jestem taka osoba co musi miec wszystko z gory zaplanowane na tip top
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    He he ja też zastanawiam się jak ja dam radę z 2 maluchów. Oprucz nich bedzie jeszcze szkoła małej. No i w sumie Mój m bedzie pracował a pracuje na zmiany wiec obawi się że po nockach raczej sie nie wyśpi do pracy. Jakoś trzeba dać sobie radę.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthornessska
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    FullMoon, to Cie moze uratowac. Przy blizniakach nie zginiesz w chaosie tylko jak bedziesz miala wszystko poukladane na wyrost. Tylko z tym czytaniem, przygotowywaniem sie...wiele rzeczy sie zmienia w praktyce i wiele zalozen sie weryfikuje wobec zmeczenia, szczegolnie kiedy zostajemy z dziecmi same. Moje maja dodatkowo sporo dolegliwosci zwiazanych z wczesniactwem i naprawde wiele wczesniejszych zalozen zlamalam, zeby chociaz na chwile przestaly wrzeszczec wnieboglosy, bo sama dwojki nie uspokoje :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Ja karmiłam butlą,obu jednocześnie kładłam naprzeciw mnie i karmiłam,nic trudnego
    Potem zupki-raz jeden łyżke,raz drugi.wszystko da sie zgrać
    pierwsze dni karmiłam cycem,miałam fajną szeroką poduszkę że sama sobie ich kładłam na nią
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    No wlasnie taki typ podusi Chce kupic ten co ty masz to chyba My breast friend pillow .Bardzo bym chciala chociaz przez jakis krotki czas pokarmic je mamusiowym mleczkiem ,Zobaczymy jak to bedzie Dziekuje za rady:)
    •  
      CommentAuthorAniusia_Sz
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Ja chłopaków od początku karmiłam mieszanie- cyc i butla, i od początku karmiłam ich jednocześnie. Przy piersi sama ich sobie układałam na poduszce w pozycji spod pachy, zresztą przy butli dokładnie tak samo. Ja swoich karmiłam naprzemiennie, bo jednak bardzo długo to trwało, a jeszcze dla starszego synka musiałam znaleźć czas. A z ich częstotliwością jedzenia to cały czas musiałabym ich przy cycku mieć. Łyżeczką karmiłam też równocześnie- raz jeden raz drugi. Zresztą moje maluchy w ogóle w 100% zsynchronizowane są. Równo śpią, równo jedzą. Od początku mi na tym zależało. Dzięki temu zawsze miałam czas by wszystko ogarnąć lub by starszym się zająć.
    Dziewczyny nie martwcie się na zapas, na pewno dacie radę. A mamy bliźniąt to tak naprawdę najczęściej najlepiej zorganizowane kobietki :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Aniusia_Sz: A mamy bliźniąt to tak naprawdę najczęściej najlepiej zorganizowane kobietki :)

    dokładnie!Potwierdzam w 100%
    moja przyjaciółka która miała jedną córeczkę urodzoną w tym samym czasie nigdy nie potrafiła wyrobić sie na spacer o umówionej porze.dziwiła się jak ja to robię :cool: i do dziś z organizacją nie ma problemu.chłopcy kiedy trzeba chodzą jak w zegraku :wink:


    i własnie dziś założyli tornistry na plecy i pomaszerowali wgłąb korytarza...a mama musiała za nimi beczeć
    niedawno to oni beczeli za mną :cry:

    Treść doklejona: 03.09.13 09:38
    A jeszcze dodam że teraz w drugiej ci\azy też musiałam sobie uzupełnić luke i do córuni która urodzi się w grudniu sprawiłam se szczeniaczka :tongue: to tak jakbym znów bliźniaki miała hahahaa
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Jejku szkoła, temat wydaje się tak odległy a z drugiej strony ani się obejrzymy... Pierwsze miesiące są chyba najdłuższe i ma się wrażenie że to się nigdy nie skończy a potem czas zaczyna pędzić.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Aniusia_Sz: A mamy bliźniąt to tak naprawdę najczęściej najlepiej zorganizowane kobietki :)


    Oj tak, potwierdzam! Mam koleżankę z dwiema parami bliźniąt, cztery lata różnicy między nimi i jest chyba najlepiej zorganizowaną i opanowaną mamą pod słońcem!
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    My po wizycie wczorajszej. Maluszki zdrowe :) Mamy tylko problem z jednym łorzyskiem bo jest bardzo blisko ujścia macicy na tylnej ścianie ale jednak :( teraz celubat do końca ciąży. I mam na siebie bardzo uważać :( podłamana jestem bo do tej pory było wszystko ok :sad:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorAniusia_Sz
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Hecate nie martw się, ja też miałam takie łożysko i dotrwałam do 39tc. Celibat to i tak miałam całą ciążę, a pod koniec miałam jak najwięcej odpoczywać. Nie przemęczaj się, zaprzyjaźnij z łóżkiem i tv, a będzie dobrze.
    uś- dobra jesteś :) szczeniaczka :)- jakby tak pomyśleć, jak byłam w I ciąży to też kupiliśmy psa :D i potem wychowywał się on ze starszym synkiem. Czyli ja z kolei zaczęłam od bliźniąt :)
    Też mam koleżankę która ma dwie córki (różnica wieku to 3 lata) i ona nigdy nie wyrabiała się na spacer, zawsze musiałam na nią czekać- a ja z trójką dzieci, w tym bliźnięta.
    To prawda, że czas szybko leci. Dłuży się okres niemowlęctwa, ale jak maluchy zaczynają chodzić to czas przyspiesza. Ani się obejrzymy jak dzieci do przedszkola / szkoły pójdą.
    Ale cóż- dobrze że to tylko dzieci się starzeją, a nie my :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    doti_p: Jejku szkoła, temat wydaje się tak odległy a z drugiej strony ani się obejrzymy...
    oj strzeli jak z bicza :wink: od kiedy dzieci zaczynają przedszkole to potem chwilunia a juz studia :wink:
    Aniusia_Sz: zawsze musiałam na nią czekać- a ja z trójką dzieci, w tym bliźnięta.
    no i znów się potwiedza :bigsmile:
    los wie kogo wybrać na dubeltowe mamusie :bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny dobrze sie czyta wasze pozytywne nastawienie gdzie sie nie obejrze wszyscy sie pytają A jak wy dacie radę z dwójka??!! I juz mi sie nie chce odpowiadać na takie pytania No bo niby skąd mam to wiedzieć? Żadna mama czy to bliźniąt czy jedynakow tego nie przewidzi:) Ja tez po wizycie Ceasarka ustalona na 38 tc ale ten czas leci juz niedługo maluchy na świecie bedą:) Ostatnio widziałam dziewczynę z trojaczkami dwójka w wózku jechała a trzecie miała ma sobie w nosidelku hihi
    •  
      CommentAuthorpirat_
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    FullMoon zawsze w chwilach zwątpienia powtarzam sobie, że jeszcze "weselej" mają mamy trojaczków ;) i pomaga :D
    Poza tym nie daj się wpędzić w dół słuchając takich pytań, czy tym bardziej słuchając doradców (najlepsi są Ci nieposiadający dzieci;)).
    Na pocieszenie, ja ogarniam chłopaków sama a dziś kończą 3 miesiące, no dobrze raz przyjechała teściowa na 3 dni ;) Także da się ogarnąć, raz jest lepiej a czasem zdarza się, że wyję z nimi. Dasz radę i dołączysz do grona najlepiej zorganizowanych mam :)
    Ps. piszę to trzymając jednego na ręku a drugi się buja w huśtawce :):bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.