Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    akirka: Jakim systemem bedziecie budować?

    Ekipa górali nam budować będzie sso, materiały sami kupujemy, tzn. mamy nagranego już fajnego przedstawiciela z jednej hurtowni, które dobre ceny nam zapodał.
    A budować będziemy prawdopodobnie z porothermu.A potem pewnie kolejni wykonawcy, bo na pracę własnymi rękoma niestety czasu nie mamy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    mój też zaczerpnięty ze studia Z ale projektowany indywidualnie :) mają ładne domki :)
    Powodzenia z papierologią, która nie wiem czy kiedyś się kończy :(
    U mnie elektryka już zamknięta, pierwszy etap co i cwu zamknięty, czekam na odkurzacz centralny i tynki. Dach zawełnowany... :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Chwalę się - dzisiaj zalaliśmy strop nad parterem - w poniedziałek rusza piętro:peace:
    Poczłapałam oczywiście w gumowcach po chybotliwej drabinie i pierwszy raz miałam okazję przejść się po "pokojach" na górze. Jak dla mnie najlepsza psychoterapia - uwielbiam budować:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Aneta to super, ze uwielbiasz budowac i oby tak bylo do samego konca. My na budowie mamy upadki i wzloty...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Lady, Aneta jeszcze lubi budować bo to etap, który najbardziej cieszy :) Fajnie patrzeć jak dom rośnie w siłę i ściany :) teraz już powoli mam dość naszej budowy a tyyyyle jeszcze przed nami...wczoraj weszli tynkarze
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    [quote=Ladybird76][/quote]
    Ale wiecie - ja nie jestem normalna, bo od lat pracuję w budowlance (a raczej remontówce), to i mam świra;)
    Zapewniam, że mi nie przejdzie, chociaż na pewno będę się bardziej przejmować i wściekać;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Mi trochę przeszło głównie dlatego, że mój mąż ostatnio po pracy od razu jedzie na budowę i siedzi tam do nocy a ja muszę cały dzień siedzieć sama z Miśkiem :p

    Tzn. nadal się cieszę z postępów, ale zawsze coś musi wyskoczyć co popsuje mi humor (np. jakieś nieprzewidziane wydatki na które nie bardzo jest skąd wziąć)... i to trochę studzi zapał :p pewnie gdybym miała nielimitowane środki finansowe to budowa byłaby dla mnie dużo przyjemniejsza :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Sardynko to prawda, ze jak mury rosna to mocno cieszy:)
    Liczenie kasy jest wkurzajace:( a roboty jezcze multum. Do mnje lada chsila wchodzi odkurzacz centralny a dzisiaj pojawi sie pan od ogrodzenia betonowego, bo chce znac koszty. Tynkarze u mnie tez niebawem sie pojawia ale nie znam w 100% terminu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Ladybird76: a dzisiaj pojawi sie pan od ogrodzenia betonowego,

    bedziesz robila panele betonowe czy chodzi ci tylko o slupki do utrzymania przesel?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Hyde bede robila panele betonowe ok 120m bez kilkuz jednej strony bo tam bedzie siatka

    Treść doklejona: 30.10.13 21:02
    Jedna firma wyliczyla mi juz za calosc z wykonaniem i materialem 9400 zlotych a w sobote bedzie kolejna firma
  1.  permalink
    lady jakie to są panele betonowe?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Ladg my płaciliśmy za 20m płotu betonowego 1350 (swoją drogą bardzo ładnie wykonany (my robiliśmy płot razem z sąsiadem, więc w sumie kładli 40 m a różnica poziomów to 70cm)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink


    Treść doklejona: 30.10.13 22:04
    Sardynko to malutko... my jestesmy sami dla siebie z 3 stron stad tyle metrow. Dobrze, ze kolejnych 50metrow od strony tesciow nie musze dawac oraz nie musze dawac ozdobnego ogrodzenia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    a wam sie te panele wpisuja w stylistyke/linie domu?
    ja osobiscie jakos tego nie widze znaczy widze ale jak bunkier...zwlaszcza przy dosc nowoczesnej linii domu, stolarce itp owszem cena korzystna ale to jedyna zaleta tego typu ogrodzenia wg mnie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Hyde dom tez bedzie mial szare skcenty hihihi poza tym przy tak duzej dzialce to daleko do stworzenia bunkru:) Pasuje, nie pasuje innego wyjscia nie mamy. Przyntakim usytuowaniu dzialki to najlepsze rozwiazanie z mozliwych i innego nie mamy...
    Plot od strony osiedla w poblizu bedzie zntakim jednym azurowym naddatkiem


    Pozostsly plot bedzie juz caly kryty


    z tym, ze z jednej jeszcze strony bedzie tylko na wysokosci 1,5m a reszta 2,0m

    Treść doklejona: 31.10.13 08:02
    Wzor jeszcze nie zostal ustalony...:) musze jechac poogladac realnie
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: a wam sie te panele wpisuja w stylistyke/linie domu? ja osobiscie jakos tego nie widze znaczy widze ale jak bunkier...zwlaszcza przy dosc nowoczesnej linii domu, stolarce itp owszem cena korzystna ale to jedyna zaleta tego typu ogrodzenia wg mnie


    My mamy ogrodzenie betonowe tylko z tyłu działki...generalnie fanką tych ogrodzeń nie jestem ale dla nas jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie (no i nie ukrywam, że ekonomicznie najlepsze) - bo za naszą działką jest pole (od którego ponoć nieźle wieje i nawiewa różne dziwne rzeczy na działkę), a jak się ostatnio okazało dokładnie za naszymi działkami ma powstać droga dojazdowa do kolejnych działek, więc też żadna atrakcja...
    Betonowe płoty (z tyłu głównie) ma u nas większość sąsiadów i nawet wygląda to całkiem ok... ale w przyszłości i tak mam zamiar zasłonić płot jakaś zieleniną :wink:

    Wygląda to u nas tak (tu głównie działka sąsiadów):
    Image Hosted by ImageShack.us


    To co mi się podoba u nas:
    że poziom płotu schodzi w miarę równo (każdy słupek wkopany jest o kilka cm niżej niż poprzedni) i nie ma wyraźnego uskoku w pewnym miejscu (wiele takich płotów widziałam)
    To co mi się nie podoba:
    że widać te łączenia pomiędzy panelami w płocie...zdecydowanie ładniejsze wg mnie są te całe o jednolitej fakturze
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Mi sie takie panele betonowe nie podobaja. My niestety mamy takie od strony jednych sasiadow (polozyli i juz byly). Na szczescie sa zarosniete krzakami (ozdobnymi jakimis), wiec tak bardzo nie widac, ale moim zdaniem szpeci strasznie. My mielismy z kolejnych dwoch stron siatke, wiec ogrodzenie dzialki tylko z przodu musielismy zrobic - zrobil nam je Wujek mojego Meza, robi to na codzien. Zrobil takie jak z katagolu (wymiary tez byly) i jestesmy mega zadowoleni. Dalismy pozniej do czyszczenia i malowania natryskowego (czy jak to sie tam zwie). Wyszlo moim zdaniem calkiem ladnie. Tylko mechanizm do bramy rozsuwanej musimy dokupic, narazie rozsuwa sie recznie ;)

    Ja bym sie nie zdecydowala na takie ciezkie ogrodzenie, czulabym sie jak w bunkrze. Rozumiem, ze cena gra tu wazna role, ale ja osobiscie wolalabym zwykla siatke.
    --
  2.  permalink
    Mnie się do końca też nie podoba takie ogrodzenie, ale z drugiej strony, z tego co kojarzę to Lady ma w okolicy jakieś "blokowisko". Więc wcale się nie dziwię że taka decyzja została podjęta. Ja też lubię ciszę i spokój wokół domu, a wiem jak wygląda mieszkanie w domu obok bloków (moja kuzynka ma dom właśnie tak usytuowany). Jeśli nie ma się konkretnego ogrodzenia to nic w tym miłego. A tak to przynajmniej w ogrodzie czuje się prywatność.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    No też mi się wydaje, że dużo właśnie zależy od otoczenia...bo wiadomo najpiękniejsze rozwiązanie to to nie jest, ale w niektórych przypadkach siatka zupełnie się nie sprawdzi a inne rozwiązania to już niezły koszt
    --
  3.  permalink
    a nie lepiej zrobić siatkę i posadzić rośliny szybkorosnące?
    Ja widziałam gdzieś te płoty barwione w masie- w różu czy w fiolecie to dopiero masakra.... Brrr
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    szczypta_chilli: a nie lepiej zrobić siatkę i posadzić rośliny szybkorosnące?


    Nie znam się na roślinach zupełnie, ale chyba obsadzenie ok 150m siatki to też nie będzie najtańsze?

    No i jeśli miałby to być żywopłot to chyba też trzeba lubić taki klimat (tzn. bezsprzecznie jest to milsze dla oka niż płot betonowy)...ja np. nie przepadam za żywopłotami, szczególnie jeśli miałyby w nim zamieszkać jakieś większe zwierzęta niż robaki :p (no dobra robaków (tzn. pająków głównie) też nie lubię...ale podejrzewam, że jak się przeprowadzę to będę musiała przywyknąć do ich towarzystwa)
    --
  4.  permalink
    a co by moglo w takim zywopłocie mieszkac? z tych większych zwierząt? ;)
    Sardynko- ja nie neguję tych betonowych ogrodzen, jezeli komuś sie podobają ( i nie jest ta osoba moim sąsiadem) to czemu nie :) Co kto lubi ;)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: a co by moglo w takim zywopłocie mieszkac? z tych większych zwierząt? ;)


    nie wiem ptaszki, myszki, szczurki, żabki :p (przynajmniej co oglądam program o ogrodach z żywopłotami to zawsze właściciele opowiadają o tym jak w nich życie tętni) Po prostu jako dziecko bloków nie lubię jak mi coś szeleści w płocie czy krzaku (dlatego u nas planuję póki co samą trawę :cool:)

    Szczypta chyba nie ma osoby, która z czystym sumieniem powie, że betonowy płot to jej marzenie (w każdym bądź razie moim na pewno nie było :cool:) ale przeważyła strona praktyczno-ekonomiczna :wink: (A zawsze jak stwierdzę, że mam dość oglądania "cmentarnego płotu" to jakieś iglaki mogę zasadzić)

    Zresztą u nas na szczęści tego płotu tylko 20m na końcu działki (działka o wymiarach 20/60) więc jeszcze tyle go zniosę... po bokach będzie siatka (tzn po jednym boku już jest) a z przodu pewnie póki co też siatka, w przyszłości może coś ładnego :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    Sardynko ale chyba iglaki będą słabo rosły przy takim pełnym płocie bo nie będzie rownomiernego dostępu światła.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: Sardynko ale chyba iglaki będą słabo rosły przy takim pełnym płocie bo nie będzie rownomiernego dostępu światła.


    pewnie masz rację (chociaż szkoda, bo zawsze mąż mnie tym pocieszał), ja tak jak pisałam nie mam bladego pojęcia o roślinach - w domu mam 3 kwiatki - 2 storczyki i gwiazdę betlejemską, które jakimś cudem żyją u mnie już rok (bo w przeszłości to nawet kaktusy ususzyłam)...także wiesz no...jak mi trawa będzie rosła tak jak powinna to uznam to za sukces :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    sardynko jak można nie kochać szczurków, żabek, robali, ptaszków i pajączków no? ja się pytam jak ? :wink:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Lily: sardynko jak można nie kochać szczurków, żabek, robali, ptaszków i pajączków no? ja się pytam jak ?


    Kocham, kocham ale na pewno nie jak mi szeleszczą w krzakach :tongue: tzn. poza pajączkami, bo ich to nie kocham nawet na zdjęciach :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Zwierzynę Kocham poza pajakami :bigsmile: płot to nie moje marzenie bo dla mnie mogłoby go wcale nie być ale przy 120-130mb ogrodzenia to nic innego sobie nie wyobrażam bo przy reszcie to trzeba trzymać się za kieszen a do tego obsadzie go dodatkowo zywoplotem to tez nie mały wydatek. Jako że odległości od domu są w granicach 16, 15, 20 i 50 metrów nie sadze abym miała uczucie siedzenia w bunkrze. Poza tym jakoś nie mam nic przeciwko takiemu ogrodzenia.

    W tym roku gromada dzikow staranowala ogrodzenie z naszej siatki leśnej oraz ogrodzenie teściów że zwykłej siatki i wlecialy na podwórko. Lisy, jelonki to tez są nasi obecni goście. Fajnie, że są ale niech pozostaną poza ogrodzeniem.
  6.  permalink
    sardynka85: ..jak mi trawa będzie rosła tak jak powinna to uznam to za sukces :tooth:

    Nie chcę Cię straszyć, ale wg mnie utrzymanie ładnej trawy to dużo cięższa praca niz pielęgnacja roślin. Trzeba wertykulowac, nawozić no i nieustannie kosić
    :devil: Moja jeszcze doskonała nie jest, ale dużo mnie kosztowało doprowadzenie jej do aktualnego stanu
    sd
    xs
    y

    Treść doklejona: 01.11.13 07:21
    tu masz do porównania rok 2011
    sd
    o
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Szczypta, a trawe macie z rolki?
    Ciekawa jestem, czy jest jakis rodzaj trawy, ktory rosnie dobrze pod drzewami w ogrodzie wschodnim?

    Prosze was o opinie na temat kuchni - to pierwsza burza mozgow, wiec jeszcze szczegoly niedopracowane.

    Prosze Was o krytyczne opinie, co do rozmieszczenia; co do kolorow to niestety planer nie daje za duzo mozliwosci ich ustawienia, drzwi sa mocno ciemniejsze w rzeczywistosci.
    Myslimy o dwubarwnym malowaniu z bordiura z kwiatami w stylu secesyjnym (tak mi chodzi po glowie jakis ciemnozielony akcent wokol brazowych drzwi) a krzesla beda z ciemnobrazowymi nogami i czarnym pokryciem.
    Glownie chcemy wyeksponowac wlasnie drzwi, a reszta to uzupelniajace tlo ze stylizacja na stare. I chyba jednak znow bedzie drewniany blat, ale nie robilabym go chyba na ciemno, tylko zostawila naturalny kolor debu.

    Podloge bedziemy klasc nowa albo szlifowac stare deski spod linoleum. W kazdym razie ma byc drewno. Pomieszczenie ma aktualnie 3,15 metra wysokosci, mozemy podniesc jeszcze wyzej (az do 3,5m) ale chyba nie ma takiej potrzeby. Te dwuskrzydlowe drzwi nie wygladaja co prawda na zdjeciu na duze, ale w rzeczywistosci sa naprawde wielkie.

    Jeszcze musimy rozmiescic oswietlenie - jak macie pomysly, to dzieki :)













    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Szczypta no ładny trawnik i ogródek :) a sialiście jakiś specjalny gatunek trawy, czy to ta co już tam rosła?
    U mnie na szczęście to mąż zajmie się trawnikiem (tsn jego utrzymaniem), więc ma szansę na przeżycie :D chociaż mama nadzieję, że jeszcze odkryję w sobie pasję ogrodniczą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    YPolly: Prosze was o opinie na temat kuchni - to pierwsza burza mozgow, wiec jeszcze szczegoly niedopracowane.

    Polly, a przewidujesz jakieś zmiany - np. przeniesienie grzejnika? Jaka jest wysokość od podłogi do parapetu? Wyspa ma być tylko blato-stołem, czy może być na niej kuchenka albo zlew? Jaka jest wielkość wnęki (tam, gdzie masz teraz witrynę)? Podałabyś wymiary kuchni?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Ja bym zamieniła miejscami piec ze zlewozmywakiem ;)
    Zgodnie z kolejnością wyjmujesz z lodówki, myjesz, przygotowujesz i stawiasz na piec. Pozatym tak sobie pomyślałam że to okno koło pieca to dobry wspomagacz dla pochłaniacza w razie czego można je otworzyć i pomóc ulecieć intensywnym zapachom w czasie gotowania.
    A myślałam żeby połączyć blat z parapetem?
    Niechcesz wogóle górnych szafek, bo jak dla mnie to mało ich będzie. Ja mam górne aż do sufitu i jeszcze mi ciasno ;)

    Fajna duża kuchnia, tylko ta ilośc drzwi ogranicza mozliwości rozmieszczenia mebli ;/
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    aneta01:
    Polly, a przewidujesz jakieś zmiany - np. przeniesienie grzejnika? Jaka jest wysokość od podłogi do parapetu? Wyspa ma być tylko blato-stołem, czy może być na niej kuchenka albo zlew? Jaka jest wielkość wnęki (tam, gdzie masz teraz witrynę)? Podałabyś wymiary kuchni?


    Grzejnik zostaje, gdzie byl.
    Wysokosc od podlogi do parapetu: 82 cm. Poniewaz szafka by nachodzila na okno, albo bedziemy zakanczac rog jakas otwarta polka albo po prostu zostawimy maly kawalek wneki - to akurat musimy jeszcze wyjasnic.
    Wyspa ma byc tylko blato-stolem, wszelkie inne rozwiazania nie pasuja nam do koncepcji, bo nie chce z salonu ogladac kranu ani wyciagu nad kuchenka, a jak sie otworzy te wielkie drzwi to jest fajna przestrzen, szkoda mi widoku.

    A wymiary kuchni to tak wygladaja:



    Treść doklejona: 01.11.13 10:45
    Sony, akurat tak mamy kran i odplywy usytuowane. Musialabym sie zorientowac jakie bylyby koszty, gdyby odplywy przelozyc na srodek. A okno to zonk maly, to na ogrod zimowy, wiec przewietrzenia w razie czego nie mam.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    YPolly: [/quote][quote=YPolly]Grzejnik zostaje, gdzie byl.
    Wysokosc od podlogi do parapetu: 82 cm. Poniewaz szafka by nachodzila na okno, albo bedziemy zakanczac rog jakas otwarta polka albo po prostu zostawimy maly kawalek wneki - to akurat musimy jeszcze wyjasnic.
    Wyspa ma byc tylko blato-stolem, wszelkie inne rozwiazania nie pasuja nam do koncepcji, bo nie chce z salonu ogladac kranu ani wyciagu nad kuchenka, a jak sie otworzy te wielkie drzwi to jest fajna przestrzen, szkoda mi widoku.


    Kurczę, łatwo nie masz - 4 pary drzwi w kuchni to twardy orzech do zgryzienia (u mnie są dwa prześwity plus spiżarka i też mam problem).
    Jeśli chodzi o koszt przesunięcia rury wodnej, to raczej nie jest on duży - tak naprawdę wystarczy ją przedłużyć i jeśli procentowo spad jest ok, to będzie to groszowa (biorąc pod uwagę koszt całej kuchni) sprawa. A warto - będzie Ci wygodniej, tak jak wspominała Sony - dobrze jest zachować "ciąg";)

    Jeśli nie chcesz robić nic ze ścianą z oknem (szafki mają zasadniczo wys. 82 cm plus blat załóżmy 3, więc mógłby być problem), to zmieniłabym jedynie ustawienie wyspy (ale to ja - wcale nie mówię, że to jest złe). Ustawiłabym ją przodem do największych drzwi i krzesła dała tylko po jednej stronie (w tym wypadku tyłem do drzwi). Wydaje mi się to bardziej uporządkowane. Polly - masz wielką kuchnię - wyspa też może być duża - nie wiesz, ile osób Ci zazdrości:-)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Też bym inaczej ustawiła stół. Spróbuje cos na szybko zrobić ale chyba i tak mi nie wyjdzie wstawienie zdjęcia;/
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    aneta01: Jeśli nie chcesz robić nic ze ścianą z oknem (szafki mają zasadniczo wys. 82 cm plus blat załóżmy 3, więc mógłby być problem),


    Hm, nie bardzo moge robic, bo dom jest zabytkiem. A szafki beda miec wysokosc 90 cm, wiec kawalek nachodzi na okno - jeszcze nie wiem jak to rozwiazac.

    aneta01: to zmieniłabym jedynie ustawienie wyspy (ale to ja - wcale nie mówię, że to jest złe). Ustawiłabym ją przodem do największych drzwi i krzesła dała tylko po jednej stronie (w tym wypadku tyłem do drzwi).


    tzn. masz na mysli, ze szafki pod wyspa bylyby w strone okna zwrocone?

    aneta01: nie wiesz, ile osób Ci zazdrości:-)


    Ha ha, dzieki, potraktuje jak komplement :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    YPolly: tzn. masz na mysli, ze szafki pod wyspa bylyby w strone okna zwrocone?


    Mogłyby być zwrócone i w stronę okna i w stronę ciągu z szafkami. Niestety kitchen planner mi się zawiesił i nie mogę nic wstawić:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Aneta - tak przy okazji - to ja zazdroszcze spizarki..

    Treść doklejona: 01.11.13 11:14
    A widze, ze wy juz daleko z przodu z takim planowaniem - ja jak na razie "za murzynami", wiec kazda rada cenna.

    Przy planowaniu rozmieszczenia wyspy/krzesel musze wziac jeszcze pod uwage na przechodzenie miedzy drzwiami. Chodzi mi o to, by nie musiec za duzo omijac tej wyspy, zeby pojsc do lazienki czy do ogrodu zimowego (ze wzgledu na rozmieszczenie drzwi). Wedlug planera odstep miedzy ciagiem kuchennym a wyspa powinien wynosci 1,2 metra i tak to ustawilam. I teoretycznie, jesli te krzesla bylyby wsuniete, to mam od drugiej strony rowniez okolo 1,2 metra. Jakby te krzesla byly ustawione inaczej, to w ogole nie byloby problemu chyba przy takiej szerokosci wyspy.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    YPolly: Przy planowaniu rozmieszczenia wyspy/krzesel musze wziac jeszcze pod uwage na przechodzenie miedzy drzwiami. Chodzi mi o to, by nie musiec za duzo omijac tej wyspy, zeby pojsc do lazienki czy do ogrodu zimowego (ze wzgledu na rozmieszczenie drzwi). Wedlug planera odstep miedzy ciagiem kuchennym a wyspa powinien wynosci 1,2 metra i tak to ustawilam. I teoretycznie, jesli te krzesla bylyby wsuniete, to mam od drugiej strony rowniez okolo 1,2 metra. Jakby te krzesla byly ustawione inaczej, to w ogole nie byloby problemu chyba przy takiej szerokosci wyspy.
    --


    Najlepiej, kiedy odstęp jest jak największy ale wystarczy 1m (tak będę miała u siebie), a od biedy nawet 90 cm (ale od biedy bym nie chciała;-) )

    Co do spiżarki - jestem zagorzałą fanką - teraz mam taką 1,5 m i jest stanowczo za mała, więc już się cieszę na być, że "nowa" będzie większa:-)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Proponuje takie ułożenie stołu

    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Dzieki.

    A jeszcze mam pytanie, gdzie w ciagu najlepiej umiescic zmywarke?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Najlepiej jak najbliżej zlewozmywaka.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Sony, a widzisz, ze nawet nie pomyslalam, zeby ustawic stol/wyspe na przeciwnej scianie. Musze pokombinowac jeszcze w planerze te opcje.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Nie zapisało mi posta:devil:
    Wklejam na szybko uproszconą wersję. Po kilku próbach wydaje mi się, że wyspa z Twojego rzutu jest lepiej usytuowana, niż ta,którą chciałam i zaproponować. Zmieniłabym jednak ustawienie krzeseł - mam wrażenie, że więcej ładu jest, kiedy są po jednej stronie. Wg mnie opcja z półwyspem zaburza komunikację. Trzeba by obejść wyspę, żeby dojąć do łazienki. Jeśli idzie się raz, to się tego nie odczuwa ale jeśli idziesz naście razy dziennie, to już zaczyna przeszkadzać. Gdyby to była spiżarka, byłoby to do zaakceptowania;-).
    Ponieważ masz wysokie sufitu, dorzuciłam szafki górne, żeby kuchnia nabrała spójności. Zrezygnowałabym z wolnostojącej witryny na korzyść płytkiej, wiszacej - zajmie mało miejsca, a będzie wyglądała pięknie (to znaczy wyglądałaby, gdyby taka opcja Ci się podobała. Ja tylko podpowiadam, Ty jesteś szefem swojej kuchni:-) )




    (przepraszam za tego giganta:( Później usunę)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Szczypta Trawka Boska i do po zazdroszczenia
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Szczypta a te zdjęcia trawki to z dzisiaj czy z kiedy ? :wink::wink::wink::tongue::tongue::tongue:
    Śmieję się oczywiście.

    Ale trawnik godny pozazdroszczenia !
    Szacun.



    Y-POLLY a co to jest za tymi drzwiami , tam gdzie jest biała podłoga z płytek ?
    To jakiś taki balkon zabudowany, czy co ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Ypolly ja bym wykorzystala wyspe na szafki i szuflady, tak jak pokazala aneta chociaz nie wiem czy to nei bedzie zbyt nowoczesna wersja do tego co planujesz


    aneta01: Zrezygnowałabym z wolnostojącej witryny na korzyść płytkiej, wiszacej - zajmie mało miejsca, a będzie wyglądała pięknie

    Polly napisala ze chcialaby uzupelniajace tlo ze stylizacja na stare i mysli zeby byla bordiura z kwiatami w stylu secesyjnym wiec wydaje mi sie ze przy takiej opcji to jakis kredens bylby najlepszy, moze nawet zamiast szafek pokusilabym sie wlasnie o jakis kredens w starym stylu, i nie wiem czy przy tych zieleniach biale meble beda najlepszym rozwiazaniem no ale ja z tych co to lubia spojna calosc i zeby jedno gralo z drugim

    ps.
    a wiesz YPolly, wsrod naszych znajomych ostatnio popularne sa wyjazdy po meble do Niemiec, szczegolnie jezdza ci ktorzy poluja na debowe (no a ode mnie to jest 10-12godz jazdy non stop), teraz znajomy kupil mojemu bratu cudny kredens debowy wlasnie za smieszna kase (uzywany ale stan idealny i jesli ktos ma stylizacje na stare i lubi takie rzeczy to faktycznie musi sie podobac)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    Szczypta - widać gdzie nawóz był sypany więcej, a gdzie mniej;)
  7.  permalink
    Lily- pudło :P
    Trawa nie jest z rolki, tylko z nasion. Ponieważ trawnik był zakładany od podstaw i wcale nie było to tak proste jak sie wydaje dosiewaliśmy rózne rodzaje traw. Stąd róznica w kolorze. Nawóz tez nie był sypany, był rozpuszczlny w wodzie i trawnik był podlewany zraszaczem
    jedno jest pewne- nigdy wiecej horrendalnie drogich traw sportowych- u nas najlepiej sprawdziła sie najzwyklejsza, tania mieszanka.
    _______
    Polly- piękne masz te drzwi.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.