Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    A ja lubię zlewy przy oknie - przyjemniej się zmywa patrząc na coś ładnego. Nawet jeśli bateria wychodzi w nienajlepszym miejscu, można się pokusić (zamach na kieszeń) o baterię składaną - wtedy nic już nie koliduje, nie blokuje i nie przeszkadza;)
    --
  1.  permalink
    zawsze mozesz sobie zrobic pliski i firanki wyrzucic :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    szczypta_chilli: zawsze mozesz sobie zrobic pliski i firanki wyrzucic :)


    Ja ?
    A zalinkujesz w/w ? :smile:
    --
  2.  permalink
    hg
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    A takie coś SZCZYPTO, fajne, fajne.
    Mamy takie w salonie, super sprawa :wink:
    Kurde muszę męża zbałamucić, może teraz przy tym kuchni remoncie dało by radę :smile:



    elfika: a musisz miec oglad na swiat przez to okno?


    Ja nie, ale Ninka tam często przesiaduje i macha do przechodniów :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też polecam plisy, posiadam obecnie w kuchni, super wyglądają i można je przecierać, wzory, kolory, materiał do wyboru jak przy roletach. Możesz nimi manewrować po całej wysokości okna. Np. takie najzwyczajniejsze: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://rolsystem.com.pl/foto1/plisy2.jpg&imgrefurl=http://rolsystem.com.pl/plisy.php&h=753&w=899&sz=538&tbnid=ryjBvArd3iC7aM:&tbnh=96&tbnw=115&zoom=1&usg=__Traqaeba_uCplu4Uoo4C9DIn3h4=&docid=dAIsKdlfcVTxIM&sa=X&ei=8aV7UpWyPI2VhQfNp4CYCg&ved=0CDAQ9QEwAQ

    A te firanki, o których pisałaś, to chyba chodzi o zazdroski.

    To się spóźniłam z odpisaniem ;-) nawet zalinkowałam do tego samego zdjęcia co szczypta...
    --
  3.  permalink
    TEORKA: Mamy takie w salonie, super sprawa

    my tez :cool:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    tez jestem fanka plis, jedyna ich wada to... cena :devil:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    My też będziemy zakładać pliski w całym domu :)
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Witam się, i ja dołączam do grona budowlańców i wyposażeńców.
    Zaczęliśmy tej jesieni i pogoda nam bardzo sprzyja, więc ciągniemy chałupę do góry.
    Chciałam się poradzić odnośnie dachówek - jakich unikać i jakie polecacie? Musimy mieć w kolorze ceglastym i oczywiście zależy nam przede wszystkim na jakości.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Smuga oby pogoda jak najdluzej byla laskawa i zebyscie zdazyli zadaszyc

    Sardynko a porownywalas ceny plis z roletami? My do sypialni wycenialismy rolety takie z prowadnicami w kolorze okna tak ze nie widac praktycznie mocowania i na okno tarasowe o szer. 2,7m zaspiewali nam prawie 2tys :/ ceny plis juz nawet nie srpawdzilam (a te bylyby o niebo lepszym rozwiazaniem)
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    MrsHYde niestety takie sa ceny ,ja tez dawałam do wyceny plisy ,rolety ,zaluzje i ceny mnie powaliły ,wiec u dzieci mamy zwykle rolety z leroy merlin . Jedynie w kuchni mam plisy takie jakie mi sie podobały ,ale koszt był duży 350 zł ( wym. 2x 60cm x 70cm ) ,a ramy mamy antracytowe . Moge polecić stronke kowoplisy.pl ,bardzo duży wybór tkanin i najtaniej maja
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    dzieki Agap, zaraz zerkne - bralas u nich moze? nie bylo problemow zadnych?
    ja bralam na zamowienie rolety do salonu, plisy do kuchni, noc-dzien do dzieci i moskiteiry, na nasza sypialnie kasy nie starczylo i mamy z LeroyMerlin ale szalu dostaje bo sie machaja co okno otwieramy no i niesety urywaja sie przylepce a ram nie chce dziurawic
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Mam zamiar zamówić moskitiery w ramie ,myślałam ze w tym okresie bedą tańsze ,ale niestety ,moze polecicie jakaś firme ? Mam pytanie czy te ramy sa widoczne z zewn strony( przy otwartym oknie je tylko widać) ,juz pisałam ze okna mamy w kolorze antracyt ,a moskitiery w takim kolorze ramy cieżko dostać no i cenowo napewno droższe
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Agap ja tak jak pisalam bralam wszystko w jednej firmy, za ramke w zlotym debie musialam doplacic 300zl przy oknie tarasowym (pojedyncza balkonowka!!), przy oknach normalnych dostalam zmiane koloru gratis bo duze zamowienie bylo, moglismy wybrac kolor siatki zeby jak najmniej bylo widac. ramke zewn widac jak okno otwarte przy zamknietym nie, u nas kolor jest tak dobrany ze wiele osob nie zauwazalo miskitier z zewnatrz bo tworza fajna calosc z oknem

    mam jeszcze pyt. odnosnie tej storny co podalas - bralas u nich zamowienie na zasadzie robisz pomiar i oni przyslaja ci gotowca czy to jakas twoja firma regionalna?
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    MrsHYde znalazłam ja na alegro i mieli najtaniej ,sa z innego województwa za przesyłkę zapłaciłam 40zl . Najpierw wysłali mi jak wymierzyć okno ,pózniej wycenę i jak sie zdecydujesz to trzeba wpłacić chyba 40% zaliczki i do 2 tyg wysyłają . A jakie ty masz siatki w tych moskitierach ,ja myślałam o włóknie szklanym kolor szary ,ściągasz na zimę ? Na balkonowe tez potrzebuje ,tylko taka otwierana jak drzwi i tu juz będę musiała w kolorze ramy
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    MrsHyde ja w sumie cen nie porównywałam, ale mąż coś tam sprawdzał w tym temacie...u nas z listwami też mega problem będzie, bo mamy okna antracytowe, więc trzeba będzie kombinować
    Obecnie mamy rolety z listwami w mieszkaniu na 3 oknach i jestem z nich bardzo zadowolona (mamy białe na białych oknach, z tym, że podgumowane o praktycznie maksymalnej nieprzepuszczalności światła...ale ponoć już takich nie produkują bo nikt nie kupował :tongue:)

    A z oknem tarasowym to już na pewno będzie ciężko :/
    No i te moskitiery nieszczęsne...chociaż przy rekuperacji to może nie będziemy otwierać okien i nic nam nie naleci :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Sardynko to mamy ten sam problem ,przekopałam alegro w poszukiwaniu rolet z listwami o kolorze antracyt i niestety nie znalazłam ,a jak juz cos jest to trzeba dopłacić . Moze producenci cos w najbliższym czasie zmienia zeby kolor antracyt wszedł tez ,bo coraz wiecej ludzi ma ten kolor ,a nie tylko biały i same brazy ,fajne byłyby listwy w kolorze rolety ,ale tez takich nie znalazłam.
    Wystarczy tylko ze okno tarasowe mamy otwarte i pełno owadów naleciało ,a wiadomo latem prawie cały czas otwarte ,tez musze jakaś moskitiere na tarasowe okno ,a problem jest taki ze mamy okno przesuwne
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Masz na myśli wypiekacz?
    Ja mam tego Zelmera i jestem bardzo zadowolona. Fajnie zagniata, dobrze wypieka i ma funkcję robienia dżemu.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Sushka, a ten Zelmer tez ma takie funkcje jak ten clatronic Jaheiry? :smile: Chodzi mi czy tez można ustawić,ze wyrabia ciasto o tej i o tej i piecze chleb.
    Dzieki za linka! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Montenia mam TEN model
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Tak, można "przesunąć" czas rozpoczęcia pracy automatu, chyba o 1-12 godzin.
    Ma w sumie 12 programów ( ciemne, jasne, francuskie, słodkie, samo wyrabianie i wyrastanie, samo wypiekanie, robienie dżemu i inne- nie wszystkie jeszcze wypróbowałam, bo ciągle "jadę" na dwóch:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, co sadzicie o laminacie wygladajacym jak stara zeszlifowana deska? Nie wiem, czy nie przeginam w strone "muzeum"..

    Zdjecia:


    W tym linku mozna te zdjecia obejrzec wieksze, nie chcialam tu wrzucac olbrzymow.

    Wyszlo u nas, ze jednak nie bedziemy miec drewnianej podlogi, przynajmniej jeszcze nie teraz. Portfel nie pozwala, bo zerwanie plyt i odnowienie starych desek jest malo oplacalne ze wzgledu na dziury po srubach po tych plytach przykreconych do podlogi.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Ypolly daj zdjęcie tego laminatu
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Ja mam panele w podobnym stylu. W zestawieniu z białymi meblami wygląda super.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Lady, zedytowalam post.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Ypoly podobny mam teraz na mieszkaniu u mamy... osobiście jestem za jak najmniej pstrokatym...
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    YPolly: Dziewczyny, co sadzicie o laminacie wygladajacym jak stara zeszlifowana deska? Nie wiem, czy nie przeginam w strone "muzeum"..

    Polly - byłabym za współczesną wersją;). Masz tyle pięknych elementów w domu, że nie ma co odwracać od nich uwagi imitacją.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Dzieki za opinie :)

    Mam jeszcze dwa do wyboru, ale to juz wlasnie wygladajace jak normalne deski debowe olejowane.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    chciałabym wrócić do tematu tapety-w kuchni konkretnie
    panie architektki wnętrz namówiły nas na w sumie cudnej urody tapetę na ścianie, na której będzie stał stół z krzesłami.
    Na mą wątpliwość o trwałość wzoru w tak intensywnie używanym miejscu lekceważąco machnęły ręką, że "to się zaimpregnuje".
    Fachowiec od tapet też tak twierdził do chwili, w której kładł tapetę: tak cienkiej jeszcze nie kładł i on się nie podejmuje, ewentualnie popyta kolegów, może już taką impregnowali.
    Polecił nam preparat do drewna, ale po pomalowaniu skrawka luzem okazało się, że tapeta przestanie być matowo-pognieciona, a zacznie błyszczeć.
    Wymyśliłam, że możemy zasłonić fragment przy stole szkłem/szybą, ale wtedy reszta będzie płowieć, a tam kolor zostanie bez zmian (ściana będzie wystawiona na intensywne zachodzące słońce).
    Podpowiecie coś? Macie jakiś pomysł??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    U mnie dzisiaj zostały poprowadzone rurki z centralnego odkurzacza no i mam go też w posiadaniu! Zainwestowalismy w beam-a model 355 z elektroluxa
  4.  permalink
    Mam do Was pytanie. Poniewaz jestem niedlugo przed remontem kuchni, wybieram tylko niektore rzeczy. Bede miala białe meble, na to zamierzam polozyć jasną brzozę blat i bialy silgranitowy zlew. Czy ma któraś z Was dłuższe doświadczenie jak to się sprawdza w praktyce? Czy po pewnym czasie blat z jasnej brzozy ciemnieje i czy na granitowym białym zlewie zostają zacieki, brud którego nie da się domyć?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Gracjanno, ja znam tylko specjalny lakier na tapety. Po nim tapeta jest ciut ciemniejsza i bardziej blyszczaca, ale mozna ja zmywac wtedy bez problemu.

    Ciasto - ja mialam w dotychczasowej kuchni blat bukowy i po olejowaniu on jest troche ciemniejszy i generalnie jak juz sie nasyci olejem to juz raczej nie bedzie bardziej ciemniec. Olejowac trzeba dosc czesto - normalnie kilka razy w roku, a czesciej warto zwlaszcza w okolicach, gdzie zmywasz i gotujesz, bo inaczej robia sie ciemne plamy, a nawet plesn, tak jak mi z tylu zlewu (brzegow zapomnielismy zaimpregnowac po wycieciu dziury na zlew i sie to zemscilo, bo gdzies tam ta woda sie dostawala bokiem, jak czasem ktos zapomnial wytrzec blat do sucha). Teoretycznie mozna co jakis czas zeszlifowac i od nowa olejowac, ale tego jeszcze nie probowalam, a zmieniam teraz kuchnie i bedzie nowy blat, ale tez drewniany.

    Treść doklejona: 13.11.13 20:50
    To ja jeszcze raz z ta kuchnia. Prosze o opinie co do wyspy zwlaszcza – Jedna szafke ustawilam bokiem, frontem w strone okna – akurat z drugiej strony mam zmywarke i nie moglabym jednoczesnie miec otwartych szuflad i jednoczesnie wyladowywac zmywarki. A tak to jednym ruchem zgarniam wszystko do szuflad i od strony ogrodu zimowego ladniej to wyglada, gorzej oczywiscie od strony blatu kuchni. Od strony tych wysokich drzwi chce miec pod blatem dwie biale drewniane nogi.

    Przepraszam za giganty! Pozniej usune!

    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Raz zrobiłam dżem w maszynie do pieczenia chleba, ale jakoś słabo wyszedł. Na kuchence lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Zawsze chciałam tu dołączyć jako budująca dom i .....chyba tak się stanie. Co prawda wahamy się jeszcze czy dom czy mieszkanie bo działkę mamy 20 km od miasta a dla mnie taka droga to cała wieczność:confused: ale wiadomo..dom to jednak wygoda...blokowisko to już mniej ciekawe miejsce choćby nie wiem jak strzeżone...

    No więc albo kupno M albo budowa domu pewnie za dwa lata:) i wtedy na pewno skorzystam z Waszych bezcennych rad!:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Polly, mnie by się bardziej podobały krzesła w jednym rzędzie ale tak, jak piszesz - TOBIE ma być wygodnie. Po co komu kuchnia niepraktyczna? Jeśli uważasz, że takie rozwiązanie jest optymalne, to ja jestem ZA:)

    Hopelight, życzę Ci tego domu - 20 km to nie tak daleko, poza tym wszystko się rozbudowuje, miasta się rozszerzają - może się okazać, że kiedyś będziesz miała bliżej do centrum;)
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Aneta, myslalam nad tym, ale chcialabym ogladac twarze moich dzieci przy sniadaniu :)
    Hope, to przeciez 15 minut drogi. Tylko albo az. Koniecznie wez pod uwage, czy masz jakis autobus, gdzie jest szkola itd, bo tak to albo bedziesz robic za taksowke, albo dzieci dojezdzajac do szkoly beda czekac godzinami na autobus, a to juz nie jest takie fajne. Dlatego wlasnie ja sie z mezem zdecydowalam przeciw budowaniu sie gdzies "na polu", tylko kupilismy dom tam, gdzie wszedzie blisko, szkoly i przystanek pod nosem a do centrum 10 minut pieszo. Oboje z malych miejscowosci, latami dojezdzalismy do miasta i nie chcialam fundowac tego dzieciom.

    Treść doklejona: 17.11.13 20:31
    Ostatnio Teorka pytala o malowanie fliz - no wiec wyprobowalam to dzis i efekt - po pierwszym malowaniu (gruntowanie) - naprawde niezly, choc wzor spod wpodu jeszcze przeswituje. Dalam malo farby, bo balam sie zaciekow. Jutro druga tura.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    YPolly, co to za lakier do tapet? my właśnie nie możemy znaleźć... :(
    Twoja kuchnia bardzo mi się podoba, ale w kwestii drewnianego blatu to się nie zdecydowałam, wybraliśmy ciemny, sztuczny w ciapki-nie mam tyle cierpliwości, żeby stale wycierać blat do sucha, a drewniany podobno bardzo się niszczy i trzeba codziennie się w niego angażować.
    Natomiast na czyszczenie zlewu z konglomeratu nie znam patentu, podobno jest dla tych, którzy mało korzystają ze zlewu. Wybraliśmy więc sprawdzony lniany (wieczorem miarka proszku do prania+woda i to sobie stoi do rana-potem jak nowy!)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    YPolly: Ostatnio Teorka pytala o malowanie fliz - no wiec wyprobowalam to dzis i efekt - po pierwszym malowaniu (gruntowanie) - naprawde niezly, choc wzor spod wpodu jeszcze przeswituje. Dalam malo farby, bo balam sie zaciekow. Jutro druga tura.


    RAny rany !!
    A dasz fotki ?
    Daj, plis!
    Bo my się dalej zastanawiamy :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Teorko, jeszcze trzecia tura przede mna (jutro), a potem zrobie fotke efektu koncowego. W kazdym razie po drugim malowaniu wyglada dalej dobrze. Musze tylko pilnowac, zeby nie bylo paprochow, przeciagu i temperatura caly czas ponad 20 stopni (wedlug instrukcji z youtuba farba wtedy wolniej schnie, a to dobrze, bo masz czas na poprawki i ewentualne usuniecie paprochow, jakby co). W sumie moze i tak jak na opakowaniu pisza, dwa malowania (tzn gruntowanie i jedno normalne malowanie) by wystarczyly, ale ja bojac sie zaciekow wole malowac mniejsza iloscia farby raz wiecej.
    --
  5.  permalink
    cześć dziewczyny
    Mogę się dołączyć? Więc może coś o mnie - za kilka dni skończę 31 lat :wink: od 2005 roku jestem mężatką, mam 2 dzieci - starszy synek ma 7 lat, młodsza córeczka w styczniu będzie miała 4 latka.
    A teraz coś o domku :bigsmile:
    Kupiliśmy domek 2 lata temu do generalnego remontu. Domek 80m2 + poddasze użytkowe. W roku w którym kupiliśmy nic przy nim nie robiliśmy, bo wystukaliśmy się z kasy (kupiliśmy i remontujemy bez żadnego kredytu - tylko z własnych środków, a właściwie to nawet tylko ze środków męża, bo ja nie pracuję :sad:). W każdym razie do tej pory zrobiliśmy ogrodzenie, wymieniliśmy dach (wcześniej był eternit), niedawno wymieniliśmy okna, w środku generalne przeróbki - niektóre ściany były rozwalone, inne wstawione... podciągnięte mamy rury do kanalizacji, docieplone poddasze. Teraz docieplają nam domek z zewnątrz (już kończą). Mieliśmy jeszcze przed zimą zrobić szambo (tzn właściwie oczyszczalnie przydomową) ale nie wiem, czy się uda... mój mąz mało ma czasu, aby tam jeździć i pilnować i po prostu bierze ekipę, uzgadnia cenę za wykonanie konkretnej pracy, jeździ kiedy może i sprawdza co i jak jest zrobione i dopiero płaci na koniec roboty.
    Tak to u nas wygląda... w wolnej chwili podczytam kilka stron wstecz, żeby mieć pogląd jak to u Was wygląda, ale trochę tych stron jest, więc proszę o cierpliwość :bigsmile:
    tymczasem pozdrawiam Was serdecznie i zmykam robić obiadek :smile:
  6.  permalink
    Jak zwykle wpadam z zapytaniem - czy któraś z Was ogrzewa mieszkanie gazem? Około 45-50 metrów kwadratowych? Jakie są koszty takiego ogrzewania w miesiącach zimowych?
  7.  permalink
    Stokrotka - tu gdzie teraz mieszkamy mamy ogrzewanie gazowe. Tylko że mamy duży dom, 2 piętrowy (3 kondygnacje). Ale jedna kondygnacja będzie miała około 40-50metrów kw. No w miesiącach zimowych rachunki są kosmiczne, sięgają (za cały dom) około 2.200-2.400zł za 2 miesiące... czyli za miesiąc wychodzi około 1.200zł, łatwo policzyć że średnio na kondygnację wychodzi około 400zł na miesiąc... zależy jeszcze jak kto grzeje i jaka jest pogoda (u nas piec ustawia się automatycznie do pogody i temperatury na zewnątrz). Ale bywa, że i 3.000zł przyjdzie rachunek za 2 miesiące (czyli wtedy około 500zł na miesiąc za taką kondygnację wyjdzie). Ale to dużo zależy od temperatury na dworze - jak jest duży mróz, to wiadomo, że więcej wtedy idzie i jak długo się utrzymuje taka niska temperatura.
  8.  permalink
    Dziękuję PatiiiK. A czy jest ktoś kto ogrzewa mieszkanie? Bo to są jednak inne warunki niż w domu (mieszkanie w kamienicy).
  9.  permalink
    Babcia mojego męża mieszka w takim mieszkaniu. Koszt za 2 mies zimą to ok 700
    Pati- bardzo drogo placicie za gaz. Ja mam wiekszy dom i w życiu nie miałam takich rachunków . Może trzeba go ocieplic ? instalację wymienić ?
  10.  permalink
    Dzięki Szczypta:) Czyli nie są to jakieś kosmiczne rachunki (znajomi straszą że można dobić w takim mieszkaniu do 800zł/miesiąc dlatego pytam).
  11.  permalink
    No fakt, nasz dom ma stare okna (drewniane jeszcze) przez które sporo ciepła ucieka i jest nie docieplony. Instalacja gazowa jest w miarę nowa (była wymieniana).
    Ale my i tak za około rok planujemy przeprowadzkę, inni się będą martwić o ocieplanie i wymianę okien.
  12.  permalink
    Sylwia - babcia ma w miarę nowy pięć gazowy, grzejniki i wymienione okna . To kiedyś było nasze mieszkanie - ja byłam z ogrzewania zadowolona
  13.  permalink
    Dzieki Szczypta. Na teraz tylko orientacyjnie pytam, ale niestety wszystko wskazuje na to ze bede musiala sie wyprowadzic z domu rodzinnego (z uwagi na sytuacje rodzinna) znacznie szybciej niz planowalam. Moj P. ma mozliwosc wziac mieszkanie z kopalni do calkowitego remontu i dlatego pytam, bo przeliczamy ile nas by to wszystko kosztowalo. Niestety w zwiazku z sytuacja bedziemy musieli przesunac budowe domu o jakies dwa lata, ale wyjscia innego nie ma. Zycie jest nieprzewidywalne.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny kto wam układał styropian na podłogach w domku? Ile wam też zostało już po wszystkim cm na ułożenie np kafli czy paneli? U mnie 2 cm i obawiamy się z mężem, że to za dużo :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.