Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ladybird sorry ale jakie grzanie macie za sobą? Jakie zgranie pomieszczen? ?:shocked:
    Przezyliscie juz w swoim domu zimę z 30 st mrozem ze wiesz, że Twoje rozwiązanie jest najlepsze? Mówisz jak ekspert, który zjadł zęby na budowach
    Madzinko wiele osób ma samą podlogowke i sobie chwali takie ogrzewanie. Ja mam tylko w kuchniach, łazienkach i przedpokojach jednak teraz pociagnelabym ją też w salonie. Nie rezygnowalabym z grzejnika.Nie wiem jak duży masz salon, ale przy sporych przestrzeniach zawsze jest chłodniej
    Myślę że wszystko zależy od wydajności pieca i od materiałów. Wszystko da się wyliczyć matematycznie, porozmawiaj o tym z ekspertem. Zawsze chyba możecie zrobić dodatkowe wyjście do grzejnika a potem ew go przyłączyć lub nie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    my salonu duzego nie mamy (27m2 czy cos kolo tego) ale instalator doradzil 2 grzejniki zwlaszcza ze okno tarasowe nie jest male. no i jak przyszly siarczysre mrozy to obydwa odkrecalisny a jak byla w miare normalna zima to jeden (wiekszy) byl zawsze zakrecony
    moim zdaniem wszystko zalezy od metraza i izolacji cieplnej jaka zastosujemy


    ps.
    Lady kolejne odwazne stwierdzenie jak na osobe ktora jeszcze w domu nie mieszka. mamy za soba 3 zimy. z czego 2 tam mieszkajac. ogrzewanie domu bez zamieszkiwania go to zipelnie inna bajka. ba nawet mjeszkajac sa roznice bo wszystko zalezy od pogody
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    I ja dodam od siebie, ze zima w tym roku to byl chyba jeden weekend :smile: Ciezko wiec stwierdzic, jak sie naprawde bedzie to sprawowalo w czasie srogiej zimy.

    My mamy klasyczne kaloryfery, wedlug naszego technika - za duze, podobnie jak cala instalacja, no ale stwierdzil, ze takze Porsche mozna jezdzic 50 km/h i jedyny plus, ze bardzo szybko sie pomieszczenia nagrzewaja, w ciagu 10-15 minut mamy cieplo, a mamy spore pomieszczenia. O kosztach nie mowie, ale nie oplaca nam sie mimo wszystko wymieniac instalacji na bardziej dostosowana. Ocieplimy dach tylko i moze za rok-dwa jeszcze do okien witrazowych dolaczymy tzw. "zimowki" od wewnatrz.

    We wrzesniu ruszamy z dachem. Mam stresa, czy nie bedzie niespodzianek, bo finansowo bardzo bedziemy balansowac. Do dachu doszla jeszcze instalacja przeciwpiorunowa, malowanie, wymiana jednej belki itd i zrobilo sie 20% wiecej kosztow niz zakladalismy.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja też nie lubię grzejników, ale na szczęście są teraz dostępne takie które mogą odgrywać rolę ozdobną, a nawet dzieła sztuki ;-) Chwalę się naszym daszkiem świeżo położonym, a że gontów u Was chyba nie widziałam, to będzie rodzynek ;-)

    usunięte
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Szczypta a Ty czepiać się musisz...? napisałam, że Najlepsze? Nie. Wyluzuj.

    Żaden z instalatorów jakich zapraszalam na rozmowy w sprawie układania c.o. nie doradził grzejników dodatkowych przy podłogowce. Podobno Dobrze rozplanowana podłogowka wystarczy - tak uważali.

    Jak się podłogowka sprawdzi przy -30 powiem za jakiś czas...

    Co do ekip na mojej budowie to uważa, że sprawdziły mi się super. Nie miałam z nimi większych problemów. Z czystym sumieniem swoich instalatorów od c.o. polecałam dalej na forum i wiem, że były osoby, które skorzystały i tez dalej polecaly.

    Szczypta o ile pamiętasz albo i nie, grzać a raczej wygrzewac wylewki przed układaniem gresow wręcz trzeba. Miałam tylko dwa tygodnie włączona podłogowke... to nic zatem w porównaniu z tym co będzie w przyszłości. Można było jednak znakomicie i szybko odczuć ciepło w budynku.
    U mnie dodatkowo styropianu na podlodze 25cm ehhh

    Treść doklejona: 18.07.14 14:29
    Hopeful piękny dom
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    <strong>MrsHyde</strong> działka wąska tzn 20 m, szukaliśmy projektów na wąskie działki, ten jest chyba na super wąska działkę ale nas urzekł totalnie :)
    <strong>Madzinka </strong>u nas podłogówka na całym dole czyli w salonie także, dodatkowo będzie piec wolnostojący, a Wy nie planujecie kominka? zostawienie wyjścia na kaloryfer i ewentualna późniejsza decyzja to dobre rozwiązanie.
    <strong>Hopefully </strong>piękny dach :) lubię gonty :)
    No i wreszcie zrobiłam jakieś szybkie fotki u nas:


    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Instalator nam dopiero ma wyliczyć co i jak, dwa dni temu był na budowie.
    Kominek będzie oczywiście, ale chyba bez płaszcza wodnego.
    marylove: zostawienie wyjścia na kaloryfer i ewentualna późniejsza decyzja to dobre rozwiązanie.

    To jest myśl. Może spróbujemy bez i w razie jakby nam się to nie sprawdziło, to dokupimy kaloryfer.
    Mary u nas ten róg domu z dwoma oknami podobnie wygląda, tylko my mamy jedno okno fix bez podziału 2100, a drugie przesuwane hst 2500 podzielone na pół.
    Okna zamówione będą na początku sierpnia, zdecydowaliśmy się na ral 7012 - bazaltowoszary, ciekawa jestem efektu.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  2.  permalink
    Ladybird - nie czepiam się, tylko nie podobało mi się to, że twierdzisz ze mąż i szwagier Madzinki "gadają tyle głupot". No sorry :confused:
    A tak w ogóle to macie ekstra domy, dziewczyny :)
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hopeful piękny dom

    Dziękuję, coraz bardziej się w nim zakochuję, mimo, że prosty, to z każdym nowym elementem taki "nasz" :)

    marylove: lubię gonty :)

    I ja je bardzo polubiłam, nie ma ich dużo w naszym kraju, a co inne to fajne ;)
    Podoba mi się też Wasz domek, mimo gustowania w parterówkach, jakbym miała budować piętrowy, to bym takim nie pogardziła. Co to za kolor okien??

    madzinka83: Okna zamówione będą na początku sierpnia, zdecydowaliśmy się na ral 7012 - bazaltowoszary, ciekawa jestem efektu.
    --

    Bardzo jestem ciekawa efektu, sama zastanawiam się nad tym kolorem, alternatywnie antracyt - którego już niestety wszędzie dużo i podoba mi się też taki ciemniejszy, zimny brąz, nie wiem jak fachowo się nazywa...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Hope Wasz tył bardzo podobny do naszego, tylko u nas jeden pokój mniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Szczypta i dalej tak uważam w odniesieniu tylko i wyłącznie do poruszone tematu... Mój mąż tak samo mówił i chciał zrobić stąd też padły takie a nie inne słowa.

    Nie daliśmy tez dodatkowych rurek pod kaloryfery jako alternatywy bo to wiązało się z kosztami prowadzenia innych pętli, wsadzenia ich w do rozdzielni i dostosowywania do sterowników. To są koszty... a wiadomo na budowie każdy pilnuje wydatków.

    U mnie dzisiaj jakaś porażka z tarasami... wchodzę zobaczyć i co Widzę? Wstawki szarej kostki.... myślałam, że po deszczu szybciej odparowala z niej woda ale jak się okazało ona jest szara a nie grafitowa... masakra... do wymiany...

    Treść doklejona: 18.07.14 19:01




    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Lady wiem, że to nie zabawne ale padłam jak to zobaczyłam ;) panowie od kostki nie zauważyli różnicy?
    A ogólnie taras fajny :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Sardynko tez padłam... układał jakiś uczeń.... ehhh moje nerwy puściły...

    Treść doklejona: 18.07.14 19:12
    Mam nadzieje, ze chłopacy jutro to zmienia... czeka jeszcze dolny taras i schody oraz spocznik i chodnik....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Lady niezla abstrakcja wam wyszla.
    a ten cokolik to juz pod katem elewacji zrobiliscie? mowiac szczerze fo nigdy czegos takiego nie widzialam
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    O kurcze, Lady - jak na to patrzę, to zaraz przypomina mi się uczeń z mojej BYŁEJ ekipy od g-k -najpierw pytał mnie, jak ma nawiercać Es-y, a potem okazało się, ża zaożył je odwrotnie. Nie muszę chyba pisać, że był to jeden z powodów zmiany brygady;)

    U nas właśnie zajechał TIR (dosłownie takiej wielkości samochód) ze styropianem i zaczyna się akcja elewacja. Dwa dni temu ruszyły łazienki i udało się w końcu wybrać deskę podłogową. Uff.. Teraz tkwię w AGD - dosłownie utknęłam i mam szczerze dosyć porównań. Dziewczyny - jakie marki polecacie - średnia półka - płyta ma grzać, piekarnik ma piec;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Hyde ten cokolik to część Naszego ocieplenia, które będzie robione dopiero po wakacjach.

    Treść doklejona: 18.07.14 21:42
    Jak juz kiedyś pisałam Nasz dociepleniowiec nie chce nam wcześniej zamykać murów i daje im wyschnac. W sumie jak pomyślę ile wody poszło w ściany i wylewki to przy tej pogodzie tylko mogę się cieszyć, że elewacji nie mam.

    Treść doklejona: 18.07.14 21:44
    Aneta mnie jak na złość nie było na budowie jak układał i kostkę tarasowa.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Nas już trochę terminy gonią z elewacją, bo bez niej nie położymy kostki (chcemy kłaść po ociepleniu, żeby nie trzeba było jej zabezpieczać, bo to prawie 300 m) - przesunęliśmy z wiosny na lato właśnie żeby schło, a schło pięknie, bo długo nie mieliśmy ocieplonego poddasza, no i od 24 dni wygrzewamy wylewkę, żeby nie było problemu z położeniem deki. Podłoga wyznaczy nam w zasadzie termin przeprowadzki.

    Ps.Podłogówkę mam wszędzie z wyj. kotłowni, garażu i magazynku na grabki;) Grzejniki tylko w łazienkach - wg obliczeń fachmenów nie potrzebujemy grzejników, a jeśli będzie nam kiedyś zimno, to możemy napalić w kominku albo włączyć klimatyzator (większość klimatyzatorów ma też funkcję grzania).
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    hopefully: Bardzo jestem ciekawa efektu, sama zastanawiam się nad tym kolorem, alternatywnie antracyt - którego już niestety wszędzie dużo i podoba mi się też taki ciemniejszy, zimny brąz, nie wiem jak fachowo się nazywa...

    To chyba mówisz o kolorze winchester, chociaż nie wiem,czy on jest ciemniejszy? Ale właśnie taki zimny brąz.
    Rozważałam właśnie te dwa kolory winchester i bazaltowoszary, szary wygrał, bo planuję jasne drewno na elewacji, takie jak mam na nadbitce i myślę, że kolejny odcień brązu, to byłoby za dużo.
    Poza tym myślę, że w środku wszystko będzie do szarości pasowało, a do jakiegoś odcienia drewna już niekoniecznie.
    Ale wiem, że nie wszystkim się to będzie podobać. Moja mama już mi marudziła, że będzie wyglądać jak białe tylko że brudne :devil:.
    No i bardzo mi się ten gont podoba i bryła domu, piękny :bigsmile:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    a nie boisz sie ze przez taki cokol bedzie wchodzila wilgoc? masz juz pod tym styropian czy jakis inny plan na to jest?

    no i u nas bylo tak jak u Anety, najpierw elewacja potem taras i kostka. nie wyobrazam sobie sprzatania styro z kostki no i moze nei mam jakiejs wypasionej ale szkoda byloby mi gdyby cos sie przydarzylo i by ja zniszczyli
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde ale to część elewacji tzn styropian geafitowy i do góry pójdzie reszta lada chwila tej samej grubości. .. poza tym nie rozumie jak ma wchodzić wilgoć!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    a widzisz, u mnie to tak wygladalo ze myslalam ze to cos a'la kostka/obrzeze poszla jako cokol :shamed:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    aneta - ja mam płytę i zmywarkę bosha , piekarnik amica - działa jak trzeba.:wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Lily tez nastawiam się na płytę i zmywarkę boscha. Pamiętasz może modele?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Aneta a my mamy
    lodowka beko side by side 4drxwiowa
    piekarnik i okap - amica
    plyta i zmywarka - bosch
    pralka - samsung ecobubble

    po 2latach dosc intensywnego uzytkowania nie narzekam (no poza tym ze mi za glosno lodowka pracuje czy plyta przy wszystkich uzywanych palnikach na wysokim programie ciut buczy ale maz twierdzi ze wymyslam i nadwrazliwa jesyem hehehe)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny pokażcie modele płyt jakie macie?
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Lily: aneta - ja mam płytę i zmywarkę bosha , piekarnik amica - działa jak trzeba.


    Lily - a pamiętasz, którą Amicę masz? Poważnie się nad nią zastanawiam - tylko nie wiem, czy model czarny ma przezroczystą szybę, czy też czarną - na zdjęciach w necie tego nie widać, a jakoś nie po drodze mi do sklepu:(
    Hyde - pokaż piekarnik, please:)
    Myślę też właśnie o Boschu i Siemensie. Fajne też są np. piekarniki z Whirlpoola ale nie wiem, czy to dobry sprzęt?
    Czytałam na forum, że teraz Amica rządzi, bo jest dobrze wyposażona, bezawaryjna i coraz ładniej wygląda - za gołego Boscha czy Siemensa zapłacę tyle, co za Amicę z rożnem i termosondą. Polecają spece ale chciałam usłyszeć od kogoś, kto nie jest sprzedawcą:)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    moja płyta - http://www.bosch-home.pl/PIE651R14E.html
    piekarnik -http://www.amica.pl/produkty/produkt/4368-Piekarnik_do_zabudowy-Integra-EBI_8862_AA
    zmywarka -http://www.bosch-home.pl/SMV50E70EU.html
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    My mamy płytę z Whirpoola (właściwie cały sprzęt prócz piekarnika i mikrofali mamy Whirpoola bo mieliśmy niezłe zniżki), a piekarnik Samsunga (mikrofalę też)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    my kupoowalismy sprzet 2,5roku temu wiec sadze ze juz sa duzo lepsze rozwiazania dostepne ale wrzucam bo akurat mam spisane w mailu bo bralam online (duuuuuuuuuuuuuuuuzo taniej niz w stacjonarnych)

    piekarnik AMICA EBI8862 (duzy plus za opcje rozna, fajny kurak wychodzi)

    plyta indukcyjna BOSCH PIE 611T14 E
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Hydzia - jak pieszczesz tego kuraka?

    Treść doklejona: 19.07.14 18:57
    bo widzę że mamy takie same piekarniki, a jeszcze tak nie piekłam
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    U moich rodzicow okap, indukcja i piekarnik amica. Zmywarka bosch. wszystko działa bez zarzutu od 2 lat. Modeli nie jestem w stanie podac, ale juz 2 lata temu amica byla polecana jako bardzo dobry sprzet w nizszej cenie.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 19th 2014 zmieniony
     permalink
    hopefully: [/quote][quote=hopefully]Chwalę się naszym daszkiem świeżo położonym, a że gontów u Was chyba nie widziałam, to będzie rodzynek ;-)


    Kurcze to ja tu muszę wrzucić widok na swój dach bo my też gont-owi :bigsmile:

    A kładzie się taki
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    A jakie macie okapy podszawkowe?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam złe doświadczenia z gontem, tzn mamy sypialnię na poddaszu krytym gontem i dziękuję - takiej sauny na pewno nie byłoby pod dachówką.
    Zresztą mam porównanie z naszym wybudowanym domem. Kilka stopni różnicy na niekorzyść gontu na pewno, pomimo, że gontowy dach częściowo osłonięty, a dachówkowy na pełnej patelni.
    Ale pewnie decydując się brałyście to pod uwagę.

    Madzinko My mamy ogrzewanie podłogowe w całym domu. A ponieważ ekipa budowlana siedziała przez całą zimą i grzała non-stop wiem, że jest to wystarczające (+kominek), a mamy duży salon z otwartym korytarzem na górę. CIepło ma gdzie uciekać. Z tym, że u nas podłoga nie na gruncie tylko mamy piwnice - ogrzewane kaloryferami. To też robi różnicę.

    Ale co ja chciałam... Chciałam Ci zaproponować takie rozwiązanie jakie my zastosowaliśmy na dole. Hydraulik póścił nam jedną rurkę na duży kaloryfer w wykuszu i jeśli by się okazało, że podłogowe to jednak za mało (choć mało prawdopodobne), możemy zawsze zamontować tam grzejnik. Teraz jest ta instalacja schowana pod tynkiem.
    Myślę, że to w Waszym przypadku pogodziłoby dwa poglądy. :wink:

    Treść doklejona: 20.07.14 14:33
    U moich rodziców AEG, działa 12 lat, bez najmniejszej usterki - zarówno, płyta, jak mikrofala, jak piekarnik i zmywarka.
    Dlatego my na 100% będziemy wybierać AEG. Tylko być może to jeszcze sprzęt z czasów urządzeń wielorazowego użytku. :wink:

    Teraz to chyba połączone z Boshem? Dobrze kojarzę?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Mangaa -AEG to electrolux
    Bosch to ta sama firma co siemens
    a whirlpool jest teraz produkowany w PL w fabrykach polara (pare lat temu polar zostal przejety przez whirlpoola i ponoc sporo sie whirlpoole popsuly od tamtego czasu)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    MrsHyde: Mangaa -AEG to electrolux
    Bosch to ta sama firma co siemens

    Tak tak, dokładnie, chodzi o połączenie z electroluxem. :)
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJul 20th 2014 zmieniony
     permalink
    madzinka83: szary wygrał, bo planuję jasne drewno na elewacji, takie jak mam na nadbitce i myślę, że kolejny odcień brązu, to byłoby za dużo.

    Też myślę nad drewnem, ale nie chciałabym przedobrzyć, trochę się boję...


    bari_87: Kurcze to ja tu muszę wrzucić widok na swój dach bo my też gont-owi :bigsmile:

    Wrzucaj, wrzucaj, jestem bardzo ciekawa :D

    mangaa: Ja mam złe doświadczenia z gontem, tzn mamy sypialnię na poddaszu krytym gontem i dziękuję - takiej sauny na pewno nie byłoby pod dachówką.

    Małż mój ma firmę zajmującą się kryciem dachów i mówi, że to zależy głównie od izolacji, może minimalnie pod gontem jest cieplej, ale główna kwestia w tym temacie to izolacja właśnie, grubość wełny... Poza tym my będziemy urzędować wyłącznie na parterze, stryszek będzie służył jako graciarnia, więc nie gra to u nas jakoś szczególnie roli.

    Lady, Twoja kostka mnie urzekła!! :D
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    hopefully: może minimalnie pod gontem jest cieplej

    Pewnie tak. Tylko u nas jest to minimum kilka stopni różnicy. Jak pod gontowym dachem jest 30/31 (przy 30paru na zewnątrz) to w domu pod dachówką mamy przynajmniej o 5 stopni mniej (biorąc pod uwagę pomieszczenie o podobnym nasłonecznieniu). Grubość izolacji jest taka sama, tj. 10+5, dobra jakość w obu przypadkach.

    No ale faktycznie jak będziecie większość czasu spędzać na dole i nie planujecie sypialni tam to zupełnie inna sprawa.
    U nas jest teraz tak, że ciężko jest schłodzić klimą (tą przenośną) poddasze do 24 stopni jak jest kilka dni upałów. Klima musi chodzić cały dzień by wieczorem było znośnie, a i tak te nagrzane ściany i dach sprawiają, że tempka podskakuje to 27 stopni. :( Stąd moje raczej negatywne nastawienie do gontu. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    hopefully: Małż mój ma firmę zajmującą się kryciem dachów i mówi, że to zależy głównie od izolacji, może minimalnie pod gontem jest cieplej, ale główna kwestia w tym temacie to izolacja właśnie, grubość wełny... Poza tym my będziemy urzędować wyłącznie na parterze, stryszek będzie służył jako graciarnia, więc nie gra to u nas jakoś szczególnie roli.


    Mój dodał jeszcze coś na temat wentylacji kalenicowej. U nas też wolna przestrzeń pod dachem zostanie. Jak to będzie w praktyce to dowiem się dopiero za jakiś czas.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Co do kostki mojej to jest już wymieniona.... Ekipa jak układała późnym wieczorem nie zauważyła, że pół palety jakie dostała było pomylone. Ogólnie juz wygląda świetnie. Czekam teraz na dolny taras ze schodami:) i bierzemy sie prace związane z ziemią wokół tarasów.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny - coraz bliżej mi do tej Amiki - Siemens też za mną chodzi ale mam już jakiś pogląd na "psujność"- dzięki Wam:grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny chciałabym jeszcze pogadać o sprzętach agd, podpytać Was jeszcze co nieco, założyłam w tym celu wątek Sprzęty AGD, zajrzyjcie!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Tarasy zrobione. 6 tys. wiecej niż zakładaliśmy wg pierwotnej wyceny ze względu na powiększone tarasy i dodane schody... Nie kupie sobie parasola i krzesel
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    za same tarasy taka roznica wyszla?? sporo... no ale wiesz na razie nie mieszkacie i chwila do przeprowadzki zostala wiec parasol nie jest na razie taki niezbedny ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Taka spora bo powiększylismy dwa tarasy, jede spocznik, doszły nam schody.... laczylismy rynny do jednego odpływu. ... Troszkę tego doszlo
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Lady dawaj zdjęcia w całej okazałości :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Jak tylko ogarnę teren... na razie to wygląda o tyle o ile... Troszkę cierpliwosci
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Mary u nas ten róg domu z dwoma oknami podobnie wygląda, tylko my mamy jedno okno fix bez podziału 2100, a drugie przesuwane hst 2500 podzielone na pół.

    U nas też jedno nieotwierane, podział jest dla symetrii, a drugie, to wychodzace na tył domu, przesuwne. Oba tak sam szerokie, na 2400.
    Co to za kolor okien??

    Orzech, zupełnie standardowy ;)
    .
    Ja mam taką zagwozdkę i chciałam Was o zdanie zapytać. Kuchnię mam otwartą na korytarz, od salonu dzieli ją barek. Mój mąż na całym dole postuluje jednakową podłogę (panele), tzn na pewno będzie jedna podłoga w korytarzu i salonie, i jego zdaniem tak samo powinno być w kuchni. A mnie chodzą po głowie jednak płytki, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić, jakby to wyglądało. Zaraz wrzucę zdjęcia to może coś doradzicie.
    Tutaj widok z salonu:



    Tutaj widok z korytarza:


    Rzut parteru:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Marylove - a wkleisz rzut parteru? Będzie lepiej widać, gdzie w razie potrzeby można się "odciąć"
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Aneta01 dodałam :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.