Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Mary wg mnie spokojnie możecie odciąć kuchnię i połozyć tam płytki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    popieram dziewczyny. ja to bym nawet dala plytki w holu i kuchni takie same a dopiero w salonie panele. mysle ze pomieszczenie nr 18tez raczej w plytkach zrobicie.
    czasami mozna znalezc plytki prawie identyczne jak panele a czasami polaczenie innyvh tez moze byv ciekawe.

    my mamy wiatrolap.lazienke.kuchnie i kawalek korytarza w woodenticu a salon w panelach i na pierwszy rzut oka nie widac linii laczenia nawet
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    MrsHyde ale mi właśnie o to chodzi żeby było widać to odcięcie, żeby ten korytarz jeszcze optycznie wydłużyć:wink: panele będą białe a płytki byłyby szare albo biało szara szachownica. 18 to kotłownia więc tak, na pewno będą tam płytki; pozostałe pomieszczenia to wiatrołap, pralnia, łazienka - wszędzie tam będą płytki no ale za drzwiami i tak.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Marylove - jestem za kuchnią w płytkach:) Dodatkowo pomieszczenia: 11, 12 i 18 - jeśli 18 to kotłownia, to tam kupiłabym jakieś tańsze:) Pralnia i łazienka wiadomo.

    Jeśli nie zapomnę, wkleję Ci, jak u mnie się będzie odcinać.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    A Ja cały dół poza salonem zrobiłabym w gresie.
    Mojego domku jeszcze nie użytkuje ale ogólnie ciesze się, że mam całość w gresach o dużym formacie. Wyglądają świetnie :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    A jak planujecie biegać z domu na ogródek drzwiami/oknem salonowym to i tam płytki się lepiej sprawdzą - wszędzie podłogówka jest/?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Ja akurat jestem zwolenniczką braków odcięć...także jak bym zrobiła cały dół w gresie/ panelach
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink


    Panele wyglądają świetnie pomimo moich obaw... Góra się robi
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Mary ja zrobię prawdopodobnie przedpokój, wiatrołap i kuchnię w płytkach, podobają mi się Paradyż Affron szary, a salon w panelach - jakiś zimny odcień drewna, żeby pasował do tej szarości, drzwi białe i białe listwy przypodłogowe.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Marylove - u mnie będzie takie odcięcie:

    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Marylove polozylabym płytki i w kuchni i w całej tej części prowadzącej do salonu.Bardzo ułatwiają życie zwłaszcza przy małych dzieciach i piasku wiecznie wnoszonego do domu.Ja mam płytki gresowe i bardzo się sprawdzają nie rysuja nie slizgaja nie wyobrazam sobie paneli w tej części domu:-)Przedpokój zdobi właśnie szachownica i super wygląda w tej części domu :-)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Lady to panele z tą "fugą"?
    ja tez mam takie w sypialni,nie znalazłam w takim kolorze jak chciałam bez tej fugi.nie wiem co za moda :tongue: ale mam i ja
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Marylove no widzisz ty mowisz o wydluzaniu a ja przy waskim domu myslalam o optycznym poszerzaniu ;)

    Us pewnie dlatego Vfuga stala sie popularna bo wtedy panele przypominaja deski. nasze dodatkowo maja fakture drewnopodobna
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Us tak panele są z v-fuga.... Są świetne choć i tak wolę moje gresy :)
    U mnie panele juz położone. Brakuje listew ponieważ czekamy na drzwi i po nich będa położone.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny warszawskie gdzie najfajniejszy wybór glazury i terakoty?hipermarkety bartycka czy jeszcze cos innego?w przyszlym tyg chcemy zrobić ekspresowu remont lazienki i nie wiem gdzie i po co jechac
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    mkd zalezy jaka kwote chcesz przeznaczyc na plyfki
    jesli jakas nieduza to poszukaj salonu z plytkami tubadzin (chociaz w sumie paradyz miewa tansze jesli starsza kolekcja)
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Mrs hyde jakkolwiek to brzmi to nie mam nawet pojecia ile kasy chce na to przeznaczyc, od 16lat nikt nie zdazyl wylac podlogi w lazience i uparlam sie by to zrobic przed zima, mamy pewnie ok 10metrow kwadratowych podlogi wiec chyba nie duzo, nie sadze bysmy dali rade od razu zrobic sciany, ale juz podniesienie dlogi o te 15cm do gory mi wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny a Ja mam prośbę. ... i pytanie. Pokażcie swoje lampy salonowe. Nie wiem jak zestawić nad stołem, kanapa i kinkiet... nie mam pomysłu i weny. Podobają mi się lampy na które mnie nie stac tzn od ok 1 tyś w górę. .. masakra....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Lady sprawsz w sklepie salonoswietleniowy.pl maja odpowiedniki wielu mega wypasionych lamp w lepszych cenach. i tak np moj druciak w oryginale ksoztowal z 3tys, u mnie w miescie znalazlam 'podrobke' za polowe ceny a tam kupilam za 1/5 ceny oryginalu
    do tego czesto maja primocje nawet do -70% a sklep sprawdzony przez kilka osob wlacznie z moja reklamacja zalatwiona na 6+


    Mkd trzymam kciuki za poszukiwania i zeby Ci sie udalo z ta lazienka postawic na swoim
  1.  permalink
    Ja chyba nie byłabym w stanie zapłacić tysiąc złotych za lampę :)

    :)
    A




    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.07.14 21:35

    g

    Treść doklejona: 29.07.14 21:37
    b
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Dzięki za wszystkie rady odnośnie tych płytek/paneli. Na pewno płytki w korytarzu czy nawet salonie są praktyczne (będzie u nas wyjście na ogród z salonu oczywiście) ale dla mnie to po prostu odpada :)
    Aneta01 nawet bym się nie zastanawiała w Twoim przypadku:) u mnie problem taki że to łączenie powierzchni to linia ok 3 metry więc dużo. I nie umiem sobie wyobrazić czy to będzie dobrze wyglądać czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Szczypta tez bym nie dała tyle tysięcy ale jak na złość takie lampy najczęściej mi się podobają. ..

    :cry:

    Treść doklejona: 30.07.14 01:12
    Hyde tam nie mają prawie żadnego wyboru. Bardzo małe ilości lamp...
    Co do Twojej lampy to nigdzie do tej pory nie spotkałam się z taką ceną a latam po lampach nieustannie... co to za producent tej oryginalnej?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Lady no jak dla ciebie tam zadny wybor to ja nie pomoge. kilkaset stron do przejzenia maja przeciez
    mowimy o tym samym??? SALON OSWIETLENIOWY
    tylko w wersji klasycznej lepiej ogladac niz mobilnej

    w tej chwili producenta ci juz nie podam bo zakupy oswietleniowe robilam w lutym-marcu 2012 ale uwierz mi.trafailam i piekne lampy za 6-8tys
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde ale co mi po kilku tysiącach lamp z zarowkami etc... samych lamp niewiele. Przeglądałam konkretne działy lamp na tej stronie samej co dzisiaj zamiescilas linka i szukwlsm w zakladce np plafony: klasyki, szkło gięte, stylowe po jednej stronie parę sztuk a nowoczesnych 11 stron... nic z tych naprawdę ładnych a cenowo jak w większości sklepów online.

    Treść doklejona: 30.07.14 16:07
    Hyde czy to twoja lampa ?

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2014 zmieniony
     permalink
    tak, moja :) mam do tego w tym smym stylu jeszcze lampe stojaca


    Ladybird76: . nic z tych naprawdę ładnych a cenowo jak w większości sklepów online.

    kazdy ma inne pojecie ladnosci bo mi sie akurat tam w zakladkach nowoczesne sporo lamp podobalo i podoba. A ceny moze i podobne tyle ze jak napisalam, sklep moge polecic bo byl sprawdzony przez kilka osob a aj sama robilam w nim dla sebie 3krotnie zakupy, reklamacja uznana w trybie natychmiastowym na podstawie zdjec tylko, czeste promocje no i cenowo mozna dostac dodatkowe rabaty np za polubienie na fb czy zakupy na konkretna kwote. ja np kupilam lampe ta stojaca pasujaca do zwisu za 1/3 czy nawet 1/4 ceny na promocji a chorowalam na nia kilka miesiecy bo w pelnej kwocie nie byloby mnie stac
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    Hyde jak ci się ją czyści?
  2.  permalink
    Według mnie lampa jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego wnętrza szczególnie salonu bądź sypialni, dlatego jeżeli tylko znalazłabym taką lampę która zdołała by mnie urzec zapłaciłabym za nią nawet tysiąc złotych
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Marylowe tez bym tyle dala jeśli mialabym więcej gotówki. ... finanse ograniczają. ..
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    U nas oprócz części kuchni, łazienek i pokoi dzieci nadal wiszą żarówki, bo po pierwsze jakoś nic specjalnie nam się nie podoba, po drugie brak kasy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde jak ci się ją czyści?

    mieszkamy ponad 2lata i jako takiego czyszczenia jeszcze przejsc nie musiala ;)
    machne czasami szmatka przy scieraniu kurzu i tyle.

    Treść doklejona: 31.07.14 08:02
    Sardynko a wiesz, ja na zarpwke w wersji maxi bardzo dlugo chorowalam ale cena byla zaporowa i sie wyleczylam ;)
    teraz niedawno widzialam je za nuecale 200zl ale juz mi sie koncepcja przez te lata zmienila hehehe


    a propos jeszcze zakupow lampowych.u mnie najwieksza wtopa okazala sie lampa do dolnej lazienki. umanilam sobie czerwona kulke zwis. droga nie byla.ladnie sie prezentowala ale nadawala sie do niej tylko zarowka led. niestety przez dosc czeste gaszenie i zapalanie szybko sie zuzyla i tu pojawily sie schody. nietypowy gwint ze stacjonarnie nie szlo kupic takiej samej a koszt zakupy online i przesylki 50zl. jak bede miala kase to zmienie lampe w lazience. na razie jesf zrobione obejscie i siedzi ciut bardziej fikusna ale normalna zarowka bez klosza i ... wiele osob mysli ze takie ufo bylo od pocaatku heheh
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Hyde Ja uważa, że jednak oprawy halogenowe sprawdzają się najlepiej w łazienkach. .. a i koszt led tez niewielki.... u mnie w większości oczka ledowe... i w sumie ciesze się z nich bardzo bo świecą super i prawie bez obsługi bo czyścić nie trzeba....
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Jeśli chodzi o lampy, to dla mnie są b. ważne - ważniejsze niż szafka rtv, czyinne takie tam:wink:

    Mają stanowić jedną z ważniejszych dekoracji salonu (bo mam pustkę nad schodami a te są w salonie) i wiem, że nie uda mi się kupić nic tańszego- już sam fakt, że muszą mieć min. 6 m kabla dyskwalifikuje większość zwisów - najprawdopodobniej będę wszystkie przerabiać.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJul 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Aneta, ja znalazlam lampe do stolu kuchennego z kilkumetrowym kablem, do regulacji. Mam sama sufity powyzej 3 metrow a chcialam lampe tuz nad stolem. Ten model to akurat Rabalux Marian, ale sa inne tez tego typu z tej firmy, w nowoczesniejszym designie.



    Treść doklejona: 31.07.14 11:50
    Dorzuce sie z pytaniem, czy ktoras z was wie cos na temat bakterii w systemie wodociagowym - legionella?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Lady ja nie znosze tych oczek halogenowych i nie mam w zadnym pomieszczeniu. w kuchni tez z listwy nad blatem roboczym mam cos w stylu 3tub bo innej opcji nie bralam pod uwage

    ale wiem ze sa ludzie ktorzy robia ledy w suficie w salonie czy podswietlaja sobie podloge w lazience kolo wanny. co kto lubi. ja bym sie zameczyla w takim pomieszczeniu
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    U nas właśnie miały być w suficie halogeny ale okazało się, że nie doświetlają tak jak powinny a alternatywy nie udało się póki co znaleźć...także żarówki rządzą i szczerze powiedziawszy nawet specjalnie nam nie przeszkadzają więc pewnie jeszcze trochę tak pomieszkamy ;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    U mnie ciągle wiszą tylko halogeny (w obniżanym suficie wkoło) i wystają kabelki wyprowadzone na lampy ;p
    nie znalazłam nic co by mnie porwało więc się nie spieszę :wink: a mieszkamy już 3 miesiące
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 31st 2014 zmieniony
     permalink
    YPolly - dzięki - popatrzę:) Byłam już w kilku sklepach oświetleniowych i jest możliwość założenia dłuższych kabli (przez niektórych producentów)

    U mnie podobnie, jak u Hyde - nie przepadam za oczkami, a mimo to zdecydowałam się na kilka halogenów w powstałych na ten cel wnękach, bo mam pewien zamysł. Jak zrealizuję, podepnę zdjęcie;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Aneta nasi znajomi maja podswietlana halogenami (znaczy led z oczek) wneke biblioteczke. chociaz teraz plabuja ja przerobic na poleczki z bibelotami roznej masci. tyle ze przy takim doswietleniu to juz musi byc sciana mega dokladnie wykonczona a i poleczki rowniutko pomalowane bo inaczej to wieksza kiszka wygladowo jest niz ozdoba
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Hyde a dlaczego ściana mega wykończona?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    jesli masz doswietlenie wneki pomalowanej na ciemny grafit to nie ma miejsca na zadne niedorobki ani w srodku ani na krawedziach
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Ja mam oczka - halogeny na korytarzu i w łazience - bardzo nie lubię tego oświetlenia. Gdy remontowaliśmy rok temu pokój córki zmieniliśmy halogeny na oświetlenie klasyczne - dla mnie mega bardziej przytulne.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Aneta nasi znajomi maja podswietlana halogenami (znaczy led z oczek) wneke biblioteczke. chociaz teraz plabuja ja przerobic na poleczki z bibelotami roznej masci. tyle ze przy takim doswietleniu to juz musi byc sciana mega dokladnie wykonczona a i poleczki rowniutko pomalowane bo inaczej to wieksza kiszka wygladowo jest niz ozdoba


    Wiem ,wiem - nawet ekipa wykonująca ten kawałek mówiła, że nie może być mowy o żadnym niedociągnięciu, bo zamiast dobrze wyglądać, będzie szpecić. Mam nadzieję, że się spisali.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Brom... a juz myslalam ze jestem jedyna :)

    Aneta lec halogenem budowlanym poswiecic pod roznym katem :) kumpela z pracy ma czarna sciane w stpialni i mowila ze kilka razy poprawiali majstrzy po jej inspekcji :)))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Przy ciemnym kolorze to tak. ..

    Mam ledy w kuchniach, łazienkach, holach i przedpokojach i juz wiem, że to była dobra decyzja. W pokojach będą normalne lsmpy.

    Wcześniej na mieszkaniu miałam również ledy i tez byłam z nich zadowolona. Bardzo ważna jest sama zarowka. Kupiłam Spectrum LED LED GU10 230V 6W o ciepłej barwie jako, że są to jedne z lepszych, które nie męczą wzroku swoim "migotaniem".

    Treść doklejona: 31.07.14 20:43
    Hyde zrób zdjęcie wieczorkiem jakie daje światło twoj pazyfik
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Aneta lec halogenem budowlanym poswiecic pod roznym katem :) kumpela z pracy ma czarna sciane w stpialni i mowila ze kilka razy poprawiali majstrzy po jej inspekcji :)))

    Jak będzie źle, to poprawią, bo to oni będą malować;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Lady no swiatlo daje jak dla mnie ladne ale z tab ani tel na forum foty nie wstawie.wszystko zalezy jakie kupi sie zarowki. my kupikismy energooszczesne w ikei takie najwoeksze jakie mieli bo zalezalo mi wlasnie na efekcie duzej zaroski i druciaka ;)
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 31st 2014 zmieniony
     permalink
    maryannwro97: Według mnie lampa jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego wnętrza szczególnie salonu bądź sypialni, dlatego jeżeli tylko znalazłabym taką lampę która zdołała by mnie urzec zapłaciłabym za nią nawet tysiąc złotych


    Ladybird76: Marylowe tez bym tyle dala jeśli mialabym więcej gotówki. ... finanse ograniczają. ..


    Lady to nie ja pisałam, proszę Cię, nie podejrzewaj mnie o taki ton :wink:
    --
  3.  permalink
    Ja tysiąc złotych wolę wydać na przyjemnosci niz na lampę :) Dlatego moje lampy to Ikea,. Jak mi się znudzą białe dokupię sobie kolorowe klosze i juz :)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    No nam brakuje jakiś 12 lamp do samego salonu i kuchni więc nie ma nawet opcji żeby za każdą dać tysiaka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Sardynko to ile wy macie pkt oswietlwniowych w domu??? :shocked:
    u nas salon nieduzy (ok28m) i jest zwis nad stolem i kolo kanapy plus lampa stojaca w kacie. w kuchni jeden zwis na srodku plus na listwie nad roboczym 3 szt punktowo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.