Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    no to przy takiej cenie to w sumie nic dziwnego ze doliczaja wam za klamki
    chociaz ja wolalam opcje jak u nas ze wszystko w cenie bylo; przynajmniej niespodzianek nie mielismy
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Manga chciałam coś między szarym a ceglastym hehe:) ale jak zobaczyłam wybór w katalogu to... łatwo nie będzie :) na pewno wybiorę coś co jednak mogę zobaczyć na żywo tutaj w dwóch miejscach gdzie je widziałam. A na te Twoje cegły dasz jakiś namiar? link?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Hydzia teraz nie dam, bo ta decha będzie jeszcze trzeci raz malowana. Na razie kolor wygląda jak (cytuję mojego M.) "sraka-praptaka". :tooth: Jakoś pod koniec tygodnia powinno być już git, to wrzucę.

    Mary proszę bardzo, kupowaliśmy TU
    Ciekawa jestem na co się ostatecznie zdecydujecie :)
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Hej, pisalam niedawno, ze nasz staruszek czeka na nowy dach i mielismy juz na jesien wszystko zabukowane. I co? I d***. :angry:

    Niestety musimy przesunac prace, bo ekipa nie dogadala sie z komunalka, ktora bedzie w tym samym czasie wymieniac rury wodociagowe i gazowe :(

    Inzynier chce przeprowadzic te prace jeszcze w listopadzie, o ile sie da. Boje sie, ze przez pogode wszystko nam sie poprzesuwa i jak z kosztami bedzie. Inzynier oczywiscie liczy gaze za tygodnie pracy, nie wiem, jak potraktuje przestoje, no ale na pewno za rusztowanie byloby wiecej, jak dluzej postoi. Boje sie tez, ze w nowym roku podniosa sie ceny za materialy - to argument inzyniera, by jednak te prace przeprowadzic jak najszybciej. Z drugiej strony nie wiem, jak malarz sie bedzie zapatrywal na odnawianie fasady i malowanie w grudniu :confused: Chyba jakas minimum temperatura musi byc do tego, prawda?

    Czy ktoras z was kladla lub remontowala dach w listopadzie? Orientujecie sie, kiedy najwczesniej warto zaczac, gdyby to miala byc dopiero wiosna?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    w listopadzie to moze juz nawet snieg padac wiec wtedy troche klopotliwie sie robi
    a co do fasady, planujecie docieplac dom? jesli tak to tez sa warunki przy ktorych ekipa moze sie tego nie podjac, jak jest goraco lub przychodza przymrozki to u nas te lepsze firmy nie wchodza z elewacjami i tynkami w ogole
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    My kładliśmy dach w listopadzie. 05.11 przyjechało drzewo, rozpoczęcie prac 06.11 (ale to wiesz od podstaw typu murłaty), a przykryty folią i łatami (przygotowanie pod dachówkę) był jakoś 3 tygodnie później, dachówkę kładliśmy na początku grudnia.
    Tylko z tego co widzę po fotach i kojarzę mieliśmy dobre warunki pogodowe. Widzę, że wokół domu porozkopywane, robiliśmy izolację przeciwwilgociową i drenaż.
    Na wiosnę to pewnie tak jak już się ustabilizuje z opadami śniegu, nie wiem, przy użytkowanym już domu ja bym chyba poczekała do kwietnia minimum.
    Ale przy nowo stawianych budynkach widzę, że są ludzie którzy kładą dach i w zimie.

    Inaczej jest jak stawia się nowy dom i w sumie nikogo tam nie boli jak trochę napada, czy wody się poleje do środka bo to wyschnie a inaczej jak zmienia się dach w użytkowanym domu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    no wlasnie Mangaa, co innego jak nowy dom i nic w srodku nie jest ruszone a co innego zerwanie dachu i robienie nowego
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Ano wlasnie. Niby bedzie przykryte to wszystko jakas specjalna folia, ktora moze byc wykorzystywana jako tymczasowy dach nawet na 3 miesiace, ale przy mieszkajacych ludziach (drugie pietro to mansarda, czyli sciany to dach, ktory wlasnie bedzie zrywany), w zimie, to chyba zimno bedzie przeciez. No nie wyobrazam sobie tego, wiec pytam o opinie. Podejrzewam, ze im na reke by bylo przedluzanie prac, czy w ogole prace w zimie, jak sie trafi pogoda, gdy i tak w zimie nie maja za wiele zlecen. Na plus zakup materialow po znanych cenach i byc moze juz zima z mniejszymi kosztami ogrzewania i szczelnym dachem, z drugiej strony stres, czy pogoda dopisze.

    A fasade to tylko rysy i zacieki likwidujemy i malujemy. Nie mamy pozwolenia na ocieplanie fasady (zabytek).
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie wiem czy najlepszy ale Savo ale pewnie jeden kit jaki to środek, byle miał podchloryn sodu w składzie.
    A ja dziś usuwałam pleśń z materiałów zwykłym ace.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Ja wiem, ale Savo jest do ścian właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Podobno acze wybielacz działa. ..

    a ja Chwale się moimi drzwiami bez klamek :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Śliczne, Lady! U mnie co prawda będą pełne, bo mam korytarze z oknami ale Twoje mnie urzekły.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Do grzyba dobry jest Pufas, niestety trzeba długo wietrzyć, bo okropnie śmierdzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    my jak kupilismy mieszkanie to stosowalismy jakis srodek z niemiec, mozna kupic w tych sklepach z chemia niemiecka ale u mojej mamy juz byl pufas i savo uzywany takze nie wiem ktory pomogl
    ale Elfiko czy nie obawiasz sie tapeta bedzie sprzyjala kolejnemu grzybowi ? mi sie wydaje ze tapeta raczej bedzie sprzyjala zeby sie to odrodzilo. teraz sa dobre farby do malowania lazienek (np dekoral sie u nas swietnie zmywa mimo ze przy umywalce jest i co i rusz sciana pasta bywa opluta) wiec wcale nie trzeba plytek
    u mnie na laczeniu jest silikon albo akryl sanitarny, nigdy nie pamietam co sie daje ale w sklepie z pewnoscia ci podpoowiedza
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ladybird podoba mi się! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Lady, dom bez klamek mowisz? :wink:
    btw fajna szarosc - jaki odcien i z jakiej firmy? czegos podobnego szukam do kuchni (z gotowcow kuchenno-lazienkowych niestety nie znalazlam)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 6th 2014 zmieniony
     permalink
    My też mamy dużo szarości na ścianach. :wink:
    W kuchni również. :D

    W kuchni mamy Dulux 50YR26023.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Elfika, do kleju dodaj srodek grzybobojczy, dostaniesz w markecie budowlanym. Bedzie dluzej spokoj. A Silikon tez Nest extra przeciwgrzybowy do dostania.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Mangaa ale to z mieszalnika, tak?
    U nas maja mieszalnik tylko dekorala i tikkurilli wiec chce gotowca kupic
    Tikkurilla jednak dla mnie troche za droga :(
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    A ja sie zapomniałam pochwalić, ze juz mieszkamy .... Ale za to w jakich warunkach ;)
    Niestety wszystkie ekipy miały obsówy czasowe ok 1 miesiąca... Sumując ich razem 2 miesiace.
    I dlatego tez ... Nie mamy kuchni (na szczęście od tego tygodnia zaczynaja działać ... A mieszkamy juz 2 tyg.)
    Góra praktycznie gotowa oprocz jednego pokoju ktory został do wyszlifowania, wygruntowania, wymalowania)
    Na dole jest gres, kominek ... Czeka nas położenie desek i wymaliwanie. Klatka schodowa cała do zrobienia ....
    Za 2 tyg zaczynaja robic odprowadzenie wody deszczowej, utwardzenie podjazdu itp.

    Wypowiedzielismy wynajem mieszkania i pod koniec lipca nastąpiła szybka przeprowadzka ..
    Ale wiecie co ;) i tak jest absolutnie BOSKO mimo, ze na wariackich papierach.

    Co do farb
    Sypialnia - dulux białe żagle - odcienie niebieskiego ...
    Pokój gościnny - dulux srebrzysty lód - absolutnie fioletowa ! W zależności od tego jak pada światło ... Wieczorem odcienie szarości :/ chcieliśmy nawet to reklamować ale podobno ona ma w sobie odcienie fioletu - ale żeby az tak ..postaram wstawić zdjęcia)

    Chciałabym do salonu i do kuchni złamana biel szarością - macie moze jakies pomysły ?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    elfika: znacie moze jakis sprawdzony sposob i srodki na grzybka? bo niestety nam sie wkradl w paru miejscach...:confused:


    U nas w łazience pomogło ace, już drugi rok spokój w tym miejscu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    MrsHyde: Mangaa ale to z mieszalnika, tak?
    U nas maja mieszalnik tylko dekorala i tikkurilli wiec chce gotowca kupic
    Tikkurilla jednak dla mnie troche za droga :(

    Tak tak z mieszalnika.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    maxiulka: Chciałabym do salonu i do kuchni złamana biel szarością - macie moze jakies pomysły ?

    ja na poczatku chcialam tez lamana biel ale ostatecznie poszlismy na dole w szarosci

    salon - beckers light grey
    kuchnia - dekoral fashion INTUICJA - no i niestety moja intuicja mnie gdzies zawiodla bo farba okazala sie z serii tragedia!!!

    poniewaz jestem zadowolona z beckersa to teraz myslimy o beckers porcelain grey ale nie wiem czy nie bedzie za jasny :(
    duluxa sie boje bo ta ich poranna mgielka to mi w niebieskawy wpada a nie w szary wiec nie chce miec takiego zonka jak u was
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    MrHade
    Nie wyglada to zle ... Sypialnia swietnie .. Natomiast pokoj hymmm na zdjęciach wychodzi szarość w rzeczywistości fiolet :/
    I teraz w sumie nie wiem co wybrać ... Chciałabym delikatna szarość, taka właśnie złamana biel szarością chyba zdecydujemy sie na beckersa ponieważ ma próbniki.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Hyde wg mnie ta porcelain gray jest jaśniutka ale w sumie to nie wiem (nie pamiętam) jak tam macie..
    Wiecie ile myśmy farb przetestowali zanim wybraliśmy do kuchni? Chyba z kilkanaście...Mieszaliśmy, mieszaliśmy i w końcu wyszło. Na ścianie w kuchni mieliśmy "tęczę" szarości... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 6th 2014 zmieniony
     permalink
    HydeTo jest gotowiec z magnata o nazwie srebrzysty granit... wcześniej na mieszkaniu tez go miałam i jest świetny. Mamy też pokój Ady w duluxie szarym z mieszalnika i tez fajny ale.... Musielusmy dwa razy malowac -niestety.

    Treść doklejona: 06.09.14 21:37
    Aneta i manga Dziękuję. .. jak będą wszystkie to zrobię więcej zdjęć. W wiatrołapie mamy ciemne ale wyjaśnię później. ...

    Hyde Dzisiaj juz zamontowano u mnie klamki no i gniazdka.... zaczyna to wszystko nabierać wyglądu :)
    Oczywiście brakuje mi lamp ale damy rade :) no i nie mam kuchni. ..
    Została juz klepieta i bedzie biała w połysku i blat jasny beton eggera :) dolne szafki z uchwytami w chrome a wysoja zabudowa jak i górne szafki na dotyk czyli tzw. Tip-ony:)
    Przyjechała dzisiaj tez lodówka lg oraz leży w sklepie i czeka na mnie płyta indukcyjna
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ladybird76: To jest gotowiec z magnata

    Ladybird który to jest dokładnie kolor, bo mi rownież się bardzo podoba?
    srebrzysty grafit czy grafitowy marmur? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Srebrzysty granit Magnata...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    A magnat ma serie kuchnia-lazienka? Z tel jie sprawdze. A ciekawe jakie tam kolory w ofercie maja
    Jak z ich zmywalnoscia??
    Lady u nas blat egger beton ale ciemny spelnia sie swietnie. Ostatnio nawet nozem fiskarsa mi sie pojechalo i nie ma sladu 'zaciecia'


    Mangaa my mamy kuchnie od polnocy wiec slonca tyle co nic a i swiatlo limitowane jednak. Nie mam jak z tel wstawic foty ale w skrocie meble - fronty bialy lakier w polysku, korpus w kolirze aluminium a blat egger ciemny beton (to samo sciana i blat+stol kuchenny), podlogi woodentic ochra.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Hyde Ja jestem za jasnym betonem a reszta ekipy za ciemnym.... znajomi podpowiadają ciemny a ja dalej za jasnym...

    Treść doklejona: 06.09.14 23:32
    Jeśli chodzi o zmywalosc to tez jest super...

    Treść doklejona: 06.09.14 23:34
    Hydzia a jak noże fiskars a? Słyszałam ostatnio od mojego jednego wykonawcy, że są rewelacyjne.... Kupiłam niedawno obieraczka do warzyw a jest rewelacyjna :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ladybird76: Jeśli chodzi o zmywalosc to tez jest super...

    a mialas pochlapane tluszczem, sosami, ciastem itp czy tylko takie bardziej zwykle zabrudzenia?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Chyde miałam ten kolor w całym mieszkaniu łącznie z kuchnia... nie było problemu z plamami choć po cieście nie przerabiałam. ..
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 7th 2014
     permalink
    my na grzyba stosowalismy Izomur
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    my mamy cały dom w odcieniach szaro-burych a konkretnie Beckersa vanilla muffin-świetne tło dla wszystkiego :) chociaż to raczej taki ciepły beżyk niż szarość...
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    Fajna ta farba vanilla muffin :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    My chcemy kominek pomalować vanilla muffin, mam nadzieje,że będzie ładnie wyglądać ;)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    A propos farb: dziewczyny czy wg Was są istotne różnice w farbach tych z dolnej półki i tych z wyższej? w trakcie malowania, i potem jeśli chodzi o efekt?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    Marylove podałam wcześniej różnice dulux, którym 2 malowalismy i magnat, którym raz malowalismy... wg nas różnica wielka

    Treść doklejona: 11.09.14 22:32
    U nas przeprowadzka rozpoczęta. Niestety kuchni nie mamy ale damy rade. Mama będzie gotowała. ..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2014 zmieniony
     permalink
    marylove: dziewczyny czy wg Was są istotne różnice w farbach tych z dolnej półki i tych z wyższej? w trakcie malowania, i potem jeśli chodzi o efekt?

    dla mnie zdecydowanie sa, sniezka i nobiles w starym mieszkaniu okazaly sie porazka do kwadratu, szczegolnie jesli idzie o zmywanie ale i o "plowienie" kolorow; gdybym miala kase to pewnie poszlabym w tikkurille ale cenowo nie moja polka
    jak malowalismy dom to najlepszy byl beckers i dulux bo nic nie chlapalo, ladnie krylo i nie musialas pilnowac czy malujesz raz przy razie czy niekoniecznie (dulux mial gestosci budyniu wiec walek trzeba miec porzadny); dekoral tylko lazienkowy sie sprawdza jesli idzie o zmywanie ale tam gdzie machenlam od niechcenia widac "slady"; beckers i dulux zmywa sie idealnie w pokojach - nawet uciapanie sadza kominkowa i ochlapanie oliwa z salaty; dekoral w lazience daje sie myc ale w kuchni dekoral fashio tragedia nad tragediami - wlacznie z tym ze przebijaja miejsca gdzie poszly kable



    Lady mysle ze gdybys miala sam goly tynk cw tak jak my mielismy zupelnie bez gladzi i szliforania to nawet magnat nie dalby rady :wink: u nas beckers i dulux poradzily sobie przy 2krotnym malowaniu ale dekoralem trzeba juz 3x bylo malowac w kuchni a i tak g** sie okazala
    - powodzenia z przeprowadzka; dziewczyny sie pewnie ciesza, co?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    Hyde dziewczyny jeszcze nie czują tematu... codziennie cos przewozimy wiec trwa to powoli. Nie mamy jeszcze listew przypodłogowych i lamp bo nie wiem jakie chce. Brakuje kuchni mojej i szybko nie będzie... weekend będzie pewnie pracowity.... 10-tego października zdajemy mieszksnie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2014 zmieniony
     permalink
    macie jeszcze miesiac, szmat czasu :wink:
    w sumie niecale 3tygodnie i to popoludniami zajelo nam przetarcie scian, odpylenie i pomalowanie calego domu; 1go maja nie mielismy podlog nawet a juz 5go wszyscy mieszkalismy i to wcale nie na kartonach takze i Wy dacie rade!
    (mieszkanie ogolocilam i wysprzatalam w tydzien od wyprowadzenia sie)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    Hyde jestem spokojna... bo najważniejsze jest... resztę się dopracuje :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2014
     permalink
    Dawaj większe.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2014
     permalink
    No fachowo wygląda. Możesz być z siebie dumna. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 16th 2014
     permalink
    Jutro zaczyna się u mnie elewacja... szczerze to nie wiem jaka będę miała kolorystykę. ...
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 16th 2014
     permalink
    Do tynkowania jeszcze chyba chwilkę macie.
    A o czym myśleliście?

    U nas elewacja niby skończona ale dechy jeszcze raz trzeba będzie przemalować.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Jutro zaczyna się u mnie elewacja... szczerze to nie wiem jaka będę miała kolorystykę. ...


    U nas 2/3 już skończone - jest biała, tylko bonie w złamanym szaro-beżu. Za jakiś tydzień rusza kostka brukowa i będziemy nawozić ziemię. W tym roku zrobimy chyba tylko trawniki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Mangaa, Aneta dajcie foty koniecznie


    Ja pamietam ze jak wybieralam elewacje to miala byc biala albo biala zlamana szaroscia. Mielismy fajna ekupe bo mi 3odcienie bieli pokazali nalozone na styro (na calym arkuszu) wiec bylo latwiej niz wybierac ze wzornika. Jako ze nie jestem fanka jakichkolwiek wstawek (czy to bonie czy inny kolor przy oknach) to calosc jest w mniej bialym odvieniu bieli ;)
  1.  permalink
    A ja właśnie zastanawiam się nad wyborem koloru elewacji i muszę przyznać że jest to ciężki wybór ... bardzo podobają mi się właśnie odcienie szarości, marzyło mi się też trochę drewna ale drogo wychodzi więc nie wiem
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Mangaa, Aneta dajcie foty koniecznie


    Jeśli uzbroicie się w cierpliwość, to za jakieś 3 tyg. dojdzie deska i będzie wszystko oprócz cokołu:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.