Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJun 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Szkoda, ale dzieki za chec.

    Ja po wczorajszej wpadce szukam juz bramy na gwalt... Obicnalam sobie wczoraj po poludniu zeschniete margerytki gdy wparowal nam do ogrodu facet na bosaka. Na moja zdziwiona mine stwierdzil, ze idzie po swoje buty, ktore zostawil w moim ogrodzie. Gdy spytalam, od kogo jest - to stwierdzil ze od siostry, ale nazwiska nie wie, bo nowy jest... I ze wszystko jest uzgodnione, ze on tu sobie buty zostawil w moim ogrodzie.Czujecie klimat...

    Kurde, nie wiem z kim uzgadnial, bo na pewno nie ze mna :devil:

    Wydedukowalam, ze chodzi o pielegniarke starszych panstwa, ktorzy mieszkaja nad nami, no ale malo zawalo nie dostalam. :devil: W niedziele z tylu drzwi otwarte, rzeczy na wierzchu a tu jakis obcy facet sobie chodzi jakby nigdy nic i na bosaka jeszcze...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Lady ja tez mam plastiki i tez biale od wewn i cholrry dostaje. I zarowna od mycia ramki wewn jak i kombinowania z umyciem ok a na zewn. Ale ja ogolnie okien myc nie lubie i dla mnie mycie co miesiac to tortura.
    my mamy okna od pln wiec u nas nie ma kwestii nagrzewania ale u znajomych jednak to jest duzy problem i rolety okazaly sie niezbedne (maja 2dosc duze polaciowe obok siebie i tez dachowke maja i na zar przez okno a zima na zimno narzekaja). Zreszta w praktyce zobaczysz jak bedzie jak zamieszkasz. No i nak przyjda 35st upaly.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 23rd 2014
     permalink
    Hyde upały były już powyżej 35 i siedzieliśmy ba domku i naprawdę nie było problemu. My mode mam zwyczaj nie otwierać okien w duże upały aby gorąca nie wpuszczać. Pewnie przy elewacji będzie jeszcze chłodniej.
    Hyde możesz mnie zaliczyć do osób, które nie narzekają na okna dachowe... Poza tym Ja kocham swój dom i jestem prawie że Wszystkiego zadowolona :)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 23rd 2014
     permalink
    Lady a to Wy już po przeprowadzce bo jakoś mi umknęło?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Sardynko malujemy pomieszczenia. Nie mamy mebli kuchennych, łazienkowych, paneli, drzwi i tarasu....Schody dopiero na wrzesień.
    Jeszcze dużo pracy Naszej i nie tylko. Brakuje lamp i gniazdek tzn przełączników. Muszę zamówić dwie rogówki, stół i krzesła:) Brak listew podłogowych!
    Elewacja zewn. na jesień.
    Obecnie codziennie siedzimy na działce i coś dłubiemy i jest Nam dobrze na budowie!
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was ma elementy drewna w elewacji?
    Jeśli tak to proszę podajcie jaki rodzaj wybrałyście?
    Niedługo jedziemy oglądać i nie wiem zupełnie w jakim kierunku iść...

    Treść doklejona: 25.06.14 15:04
    Dobra, u nas chyba decyzja podjęta.
    Byliśmy, oglądaliśmy, krótka piłka ;) i będzie modrzew syberyjski. Kolor Pinia - olejowane, lakierobejca za bardzo się świeci.

    Patrzyliśmy na deski tarasowe i modrzew syberyjski jeśli się zdecydujemy na dechę to chyba też najlepsza opcja. Ale nie wiem czy zaryzykujemy...
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Manga u nas duża część elewacji miała być drewniana. Ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak na tynk imitujący drewno ceresit visage ze względu na ułatwienie sobie życia :) i nawet nie wyjdzie sporo drożej.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Nawet ciekawie to wygląda. Przy większej powierzchni faktycznie może być sporym udogodnieniem. :)
    No u nas na szczęście to naprawdę niewielkie elementy, w zasadzie akcenty, więc będzie decha.

    Tylko ten taras... Coś mi podpowiada by iść jednak w gres. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    Manga chcesz gres na Taras? Nie obawiasz się, że będzie ślisko, że gres przy mrozach może choć nie musi Pękać? Kostkę zawsze możesz zdjąć i np wymienić a gres to gres....

    U mnie dylemat co wybrać na taras. Problem obija się pomiędzy libet-owska imola, akropol em czy nostalitem. Przy nostalicie mój mąż obawia się tych zaokrąglen kostki i braku stabilności przy stawianiu rzeczy na cienkich nóżkach.

    Tak wygląda imola


    Grafitowy akropol


    Nostalit


    Chciałabym cofanie dwie z tych kostek połączyć ze sobą i jeden z mniejszych formatów dać na chodniki ale nie otarcie się zdecydować buuu bo wszystkie są sliczne....
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    Lady mamy gres na tarasie od 14 lat i nic się z nim nie dzieje. No, tylko na schodach gdzieniegdzie popękał, ale nie ma problemu z wymianą.
    Ślisko bywa, to fakt, ostatnio wyrżnęłam z Milką na rekach bo zapomniałam ze rosa rano i wparowałam z impetem na schody...
    Ale myślimy o gresie drewnopodobnym z rowkami itp więc nie powinno być takich sytuacji.
    Temat do przemyślenia.
    Bo generalnie chorujemy na deskę na tarasie ;)

    Jeśli chodzi o kostkę to u nas nie będzie pasować do całości (elementy drewna w elewacji) i jakoś mało przytulne jak dla mnie. Na podjazd, chodnik OK.

    Z podanych przez Ciebie najbardziej mi się podoba ta pierwsza - imola. :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    mi tez najbardziej sie podobala kostka typu tej imola ale u nas ze wzgledow finansowych stanelo na takiej jak na 3 zdjeciu
    nie ma problemu ani z przejsciem po niej w szpilkach ani z ustawieniem taboretow na cienkich nozkach - przeciez zawsze idzie postawic na kostce a nie na laczeniu ;)
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    No i dla mnie ta pierwsza też najładniejsza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    My jak już wiesz mamy akropol, ale chyba też bardziej podoba mi się ta imola :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJun 26th 2014 zmieniony
     permalink
    My na schody i taras planujemy kostkę Libet Piccola. Akropol też była brana pod uwagę.

    MrsHyde dzięki za przypomnienie o baterii kuchennej :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    Hyde imola cenowo wiele się nie różni od nostalit, który Ty masz...
    Dla mnie cena też jest istotna i jak na razie mieści się w granicy dopuszczalnej.
    Mój wykonawca Twierdzi, że w imoli się za kocham ehhhh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2014
     permalink
    Gdy my robilismy kostke taka imola kozztowala ponad 2 razy tyle co zwykla kostka
    no i my nasza zwykla mamy nie libet tylko tak jak pisalam lokalnego producenta.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 27th 2014
     permalink
    Cudna ta pierwsza. Ja choruję na deskę na tarasie, ale nie wiem, czy finansowo będzie to do zrealizowania. Tę sobie zapiszę jako alternatywę.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJun 27th 2014
     permalink
    A mi sie najbardziej podoba drugie foto, za to imola wyglada dla mnie jak zwykla plyta chodnikowa, zupelnie mi sie nie podoba. No ale gusta rozne sa a kostka musi pasowac do calosci domu.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny zamawiałas cie kiedyś coś na Westwingu ? Właśnie zamówiłam dla mamy lampę az sie boje jaka będzie...

    Poza tym jak na budowie był spokój tak zaczęły się schody...
    Okazało się, że otwory drzwiowe na dole mają zaniżone wymiar i tak np w spiżarni miałam mieć drzwi 70-tki a będą 60 wrrr. Moj tez diedxi i do niektorych dokleja plyty KIJOWIE aby nie dawać za dużo pianki. Przy okazji okazało się, że opaski nie przykryja pewnych nierówności wiec trzeba to poprawić pomimo pomalowanych ścian. Nie mogę zdecydować się na kostkę, drzwi z szafy i mamy zamontowane choć nie do konca bo poszły do reklamacji. Na wew stronie mają dziwne nie do zmycia plamy...

    i ciągle coś nie tak....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Kuzynka pare rzeczy zamawiala i byla zadowolona chocicaz pamietam ze sporo czekala. Pokaz co zamowilas


    a co do drzwi to moze warto byloby otowr powiekszyc? Takie ciecie zajmie chwile a bedzie tak jak chcesz. Bo niby to tylko spizarka ale jak np zechcesz tam jakas chlodnie wstawic to zeby potem ci weszla.
    No i nie wiem o co chodzi z doklejaniem plyt. Za duze te otwory macie czy jak??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Tak Hyde otwory za duże ale wg fachowca idealne. Niby aby uniknąć naddawania pianki lepiej dokleic płytę kg.
    Kurcze nie wiem tak samo czy chce widzieć kucie w ścianie kiedy są one pomalowane etc.... ehhh

    Hyde przyjdzie lampa s sierpniu zrobię zdjęcia i wstawie
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Mangaa a Ty masz taras wylany z betonu?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Tak, wylewaliśmy bo od początku kostka nie była brana pod uwagę, choć w pierwotnym projekcie była właśnie kostka.

    I teraz tak sobie myślę, że my się trochę namęczymy z tym tarasem bo ma kształt coś ala półokrąg i schody również półokrągłe. Hmmm, no i tak myślę, że trochę będzie przerąbane. Ale to się będą męczyć fachowcy. Na pewno deka by była lepsza do takich kształtów, bo ciąć tak płytki, zwłaszcza na schodki półokrągłe to hmmm... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Jutro jadę zamawiać panele... dajemy krono oryginal dab grigio bo w sumie cena zadecydowała a jak będzie z jakością to czas pokaże... tak samo jak z drzwiami...


    Oraz białe drzwi DRE PIANO

    Z takim przeszkolenie
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Ladybird, panele świetne. A jaki to kolor? Chyba mam takie same :smile:
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    U nas dzisiaj dachówkę zaczną kłaść. Okna już zamówione. Zdecydowaliśmy się na bazaltowoszary ral 7012. Teraz szukamy drzwi zewnętrznych w takim kolorze i jest problem. Chcielibyśmy zmieścić się w cenie 4-5 tys.
    Lady śliczne re drzwi. Też chcę białe.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    I się to jest krono oryginal dab grigio. .. masz takie Same?

    Madzinka ba gorze będą białe, na dole w mojej części tak samo ale w wiatrołapie i u mamy będą ciemne... nie wiem jak to będzie wyglądało oby nie za pstrokato. Na dole chciałbym listwy białe a u góry pod kolor paneli i nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało... W sumie nie wiem jak to rozwiązać ehhh może śledzie dać Białe?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Lady, to ja mam jednak inne- też krono ale dąb celtycki. No ale na oko prawie identyczne. Też mają między każdym panelem taką lekką przerwę imitującą niby starą deskę. Mój teść jak kładli nam te panele, to myślał, że jakieś zepsute ;) Ja za to właśnie tę przerwę lubię - wyglądają tak swojsko, naturalnie. Nasze mają klasę ścieralności AC4 i jesteśmy zadowoleni. Co prawda nie ma u nas psa ani małych dzieci, ale wiele razy już przesuwaliśmy meble, ja często wpadam w szpilkach do pokoju i panelom nic nie jest.
    I generalnie ten kolor super wygląda w połączeniu z bielą- robią się wtedy takie ładne, ciepłe, miodowe. W jednym pokoju mamy białe meble i naprawdę fajnie to wygląda. Więc u Ciebie na pewno będzie pięknie.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Lady ja też planuje na dole białe listwy, a u góry pod kolor paneli. Mam nadzieję, że nie będzie się gryzło. Przede wszystkim ze względów finansowych. Na dole nie odpuszczę białych.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Madzia no Ja też na dole nie odpuszczę białych gdyż nawet same kafle nie pozwalają na inny kolor :)

    Jadę dzisiaj zalewać termin paneli i drzwi no i zaliczkować. Poza tym jadę do hurtowni z uchwytami do mebli. Dalej nie wiem jaka będzie kolorystycznie kuchnia mojej mamy buuu albo wanilia z ciemnym blatem albo góra waniliowa a doły ciemne.... szafa jaka ma tuż na pograniczu kuchni jest w kolorze wanilii.

    Moja będzie chyba biała w półmacie wiec na razie nawet sobie nie zaprzątam nią głowy.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    My mamy wszędzie białe listwy i bardzo nam się podobają :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    My też mamy białe drzwi i takie też będziemy montować listwy :)

    Sardynko pokaż jeśli możesz jak to u Ciebie się prezentuje:)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    U nas będą białe drzwi, białe listwy.... białe podłogi, białe ściany, białe meble, kuchnia też biała :wink:
    Jaką wysokość listew planujecie? na zdjęciach to mi się dziesiątki podobają ale wiadomo, zależy od wnętrza. Te z Was które już mają listwy czy drzwi, może pokażecie jakieś zdjęcia?:)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    U mnie dzisiaj zaczynają montować kuchnie :) i oczywiście są problemy, ale już są rozwiązywane.
    Ja mam dylemat nad listwami. Nie wiem czy białe będą pasować, bo okna mamy złoty dąb a drzwi nie chce białych :confused:
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    my mamy biale listwy w lazienkach kuchni i na dolnym korytarzu. w salonie pierwotnie tez mialy byc biale ale stwierdzilismy ze jednak te dedykowane panelom wygladaja lepiej wiec ostatecznie biale sa tylko tam gdzie plytki
    te listwy mdf maja tylko 2 wady, numer 1 to czestotliwosc wycierania w kucki (i tu ostroznie zeby mokra szmatka po scianach nie pojechac) no i niestety w przypadku zalania pomieszczenia jak to plyta puchna (mielismy lazienkowa awarie i niestety listwy do wymiany)

    Basita - okna zloty dab, podloga tez w debie, drzwi ciemne, sciany szary i biale listwy, wszystko gra i buczy ;)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    My listwy będziemy mieć ok 8cm... Takie plany.;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja sie chcialam pochwalic, ze niedlugo przeprowadzka (czytaj jutro), do naszego malego - ale wlasnego mieszkania. (2 pokoje, 46,8m2). Od czwartku intensywne przygotowania trwaja. Malowanie, tapetowanie za nami. Zaraz jade sprzatac. :)
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Madziauk - gratulacje i oby sie dobrze mieszkalo!

    My listwy tez 8, ale w starym domu, gdzie nie wszystkie sciany rowne - nie polecam. Duzo akrylu nam zeszlo, zeby zatuszowac nierownosci. Wezsze listwy sa bardziej elastyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    My mamy białe mdf 8-ki gładkie, jak przerzucę zdjęcia z tel to wstawię :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Ja mam wielkie dylematy jakie dawać listwy.... na dole będę miała dziwna mieszankę w samym kolorze drzwi bo w wiatrołapie i w części domu mamy będą w kolorze ciemnego orzecha a u Nas już białe idą... wczoraj kupiłam jedna listwę biała 8 cm i jakoś nie mam wizji jak to będzie wyglądało....

    Poza tym co do drzwi to ostatecznie będzie taki wzor:
    Wiatrołap


    Pokoje


    Łazienki


    Dylemat czy okleina gładka czy drewnopodobna




    A to kolor do wiatrołap i u mamy


    Może coś podpowiecie z drzwiami....

    Treść doklejona: 03.07.14 08:35
    Sardynko wstaw zdjęcia koniecznie jak to u Was wygląda....bo nie wiem co robić...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    YPolly: Madziauk - gratulacje i oby sie dobrze mieszkalo!


    Dziekuje.

    Ladybird76: Ja mam wielkie dylematy jakie dawać listwy.... na dole będę miała dziwna mieszankę w samym kolorze drzwi bo w wiatrołapie i w części domu mamy będą w kolorze ciemnego orzecha a u Nas już białe idą... wczoraj kupiłam jedna listwę biała 8 cm i jakoś nie mam wizji jak to będzie wyglądało....


    Mi sie wydaje, ze listwy biale do wszystkiego pasuja. Mi sie bardzo podobaja :)

    Ja juz jeden pokoj spakowalam, czekam az Maz z Tesciem przyjada autem i przewioza. Pozniej reszta. Juz chcialabym byc po.
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Madziu ggratuluję przeprowadzki do swojego M! Pamietam te emocje jakby to bylo wczoraj a tymczasem u nas minelo juz prawie 5 lat.
    Zostajecie w tej samej okolicy?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    tutaj widok na przedpokój z salonu (nasza jedyna kolorowa ściana), na podłodze gres
    salon
    tutaj pokój Miśka (coś się przekręciło), na podłodze panele
    pokoj

    a tu dodatkowo cały salon (trochę ciemne zdjęcie bo robione o 6 rano)
    salon2
    i kuchnia zaraz po przeprowadzce
    kuchnia
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    fajny stół - co to za firma?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Ariella: Madziu ggratuluję przeprowadzki do swojego M! Pamietam te emocje jakby to bylo wczoraj a tymczasem u nas minelo juz prawie 5 lat.
    Zostajecie w tej samej okolicy?


    Tak, na Canada Water.

    Sardynka - piekny macie dom :) w moim stylu :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    dzięki :)

    Lily: fajny stół - co to za firma?


    BRW
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Sardynko, choc ja jestem fanka innego stylu, to u Ciebie wszystko wyglada fajnie spojnie i elegancko. Swietnie pomyslana zabudowana sciana w kuchni! A tak a propo - w kuchni macie panele czy plytki? I co to jest na scianie na pierwszym zdjeciu obok drzwi - jakis panel tam dopatrzylam.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ypolly no każdy lubi inny styl wiadomo :)
    Najważniejsze to czuć się dobrze w swoim domu...u nas jeszcze brakuje jakiś dodatków i lamp :p no ale finansowo już kiepsko, zwłaszcza, że na zewnątrz "trochę" też mamy do zrobienia...

    A na pierwszym zdj chodzi o sterowanie do pieca od podłogówki i rekuperacji?
    Na podłodze wszędzie mamy gres drewnopodobny (jedynie w sypialniach panele)- a gres do złudzenia przypomina panele (tylko jest chłodniejszy oczywiście) - dużo osób, które do nas przychodzą się myli :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Sardynko mnie też bardzo się podoba ale to bardzo dziwne, bo sama gustuje w czymś innym, sama jeszcze nie wiem do końca, bo dom będziemy budować dopiero za jakiś czas :bigsmile: ale naprawdę mi się bardzo podoba!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    elfika: Sardynko a z jakiego projektu robicie? Bo mi wyglada znajomo :)


    tzn dom projekt z24 z z500 a wnętrza totalna samowolka - tzn. jedyne co to konsultowaliśmy nasze pomysły z koleżanką architekt, ale żadnych gotowców ani projektów nie mieliśmy...a kuchnię "projektował" mój mąż (z pomocą faceta od zabudowy)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.