Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Hyde Ja taka baterie pominę bo u mnie muszą być dwie poza tym nie wiem czy nam potrzebę takiego bajeru....
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Dzieki Us. Mi tez sie podoba. Ciekawa jestem jaki bedzie efekt koncowy. Na razie bede zamawiac, pod koniec czerwca mamy dostac klucze od mieszkania i wtedy czeka nas tapetowanie. Chcialabym sama wytapetowac. Kuzynka Meza ma faceta, ktory robi w budowlance - pewnie poprosze go o wskazowki ;) Mam nadzieje, ze bedzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    u nas tapetę do kuchni wybierały panie projektantki-wtedy tego nie wiedzieliśmy, ale już wiemy: wybrały najcieńszą istniejącą na rynku-bo patrzyły tylko na wzór! Więc przyklejał ją fachowiec, który powiedział, że czegoś tak cienkiego i rozłażącego się w rękach jeszcze nie kładł! I odmówił zaimpregnowania, bo powiedział, żebyśmy to sobie sami zrobili, żeby w razie czego nie było na niego!
    Madziauk! jeśli nie masz doświadczenia w tapetowaniu, to kup sobie jakąś grubą/bardzo grubą tapetę! nie papierową !
    Do sypialni zamówiliśmy grubszą-M sam położy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Tapety są ładne i bardzo mi się podobają ale osobiście wolę pomalowane ściany....

    Dzisiaj na budowie gazownia założyła nam licznik z gazem i mam już gaz:)
    Panowie od centralnego kończą instalacje a potem puszcza w końcu podłogowke.... na samą myśl mam stracha jak to wszystko zadziała ehhh

    Od soboty kończenie prądu, przeciąganie kabli, zliczanie gniazdek, które muszę zamówić. Okazało się dzisiaj, że mam 6 schodowych heheh
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Gracjanna - ta tapeta ma dobre opinie, czytalam, ze inne osoby ( w tym Panie) same ja kladly ;) I ponoc latwo sie to robi. Zobaczymy jak to bedzie. Jak pojdzie cos nie tak, to zostana pomalowane sciany i tyle. Nie chce szukac innej tapety, ta mi sie spodobala. Teraz tylko jeszcze znajde cos na jedna sciane do salonu i pozostanie mi wybranie farb zmywalnych ;)
    U nas mieszkanie bedzie juz pomalowane na bialo ;) Takze tylko bedziemy poprawiac kolorem, mam nadzieje, ze jako mieszkanie jest nowe - to sciany beda rowne. Zobaczymy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    U nas podłogówka puszczona od wczoraj... no i mamy już projekty łazienek a płytki mają przywieźć dzisiaj albo jutro...chociaż do położenia gresu na podłogę i tak muszą minąć z 2-3 tygodnie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Lady ale u mnie to nie byla kwestia bajeru tylko w pewnym stopniu zachowania spojnosci wizualnej. poza tym zalezalo mi na ruchomej wlewce i 2 roznych strumieniach wody (swietnie sie sprawdza przy plukaniu warzyw i owocow opcja ala prysznic). duzo czasu spedzam w kuchni wiec musialo byc wygodnie a na dtugim miejscu ladnie wizualnie ;)


    sardynko i jakie plytki wybraliscie? u nas ogrzewanie ruszylo w jakos pod kpniec grudnia a plytki na przelomie marca i kwietnia dopiero. ze wzgledu na reszte wykonczeniowki mielsmy na 3tyg osuszacze zeby mozna bylo panele klasc (wprowadzalismy sie w weekend majowy)

    Treść doklejona: 11.04.14 07:33
    Lady ale u mnie to nie byla kwestia bajeru tylko w pewnym stopniu zachowania spojnosci wizualnej. poza tym zalezalo mi na ruchomej wlewce i 2 roznych strumieniach wody (swietnie sie sprawdza przy plukaniu warzyw i owocow opcja ala prysznic). duzo czasu spedzam w kuchni wiec musialo byc wygodnie a na dtugim miejscu ladnie wizualnie ;)


    sardynko i jakie plytki wybraliscie? u nas ogrzewanie ruszylo w jakos pod kpniec grudnia a plytki na przelomie marca i kwietnia dopiero. ze wzgledu na reszte wykonczeniowki mielsmy na 3tyg osuszacze zeby mozna bylo panele klasc (wprowadzalismy sie w weekend majowy)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    MrsHyde: sardynko i jakie plytki wybraliscie


    Meisha garam z Paradyża (z dekorów jedynie mozaika)...generalnie nie jest to szczyt naszych marzeń, bardziej suma kompromisów ale chyba nie będzie tak źle :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Sardynko a kiedy miałaś robione wylewki?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ladybird76: Sardynko a kiedy miałaś robione wylewki?


    październik/ listopad a dlaczego pytasz?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Hyde a jak taka wylewka ma się do spójności?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde a jak taka wylewka ma się do spójności?


    Hyde pisała o baterii do kuchni :bigsmile: (wlewka a nie wylewka)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Porównuje odstępy czasowe.... u mnie jak załącza podłogowke to pewnie z gres ami rusza tez nie wcześniej niż za ok 2 tygodnie... panele pójdą na sam koniec bo akurat nie kładę ich na podłogowe wiec niech wylewki podłogi schna.
    Na domku mamy dużo wilgoci wychodzącej ze ścian. Przy ładnej pogodzie ściany są suche ale wystarczy troszkę deszczu na dworze, wilgoci a na ścianach wychodzą mokre ślady. Bardzo długo scena miejsca w okolicach wieńca. Nie wyobrażam sobie robić teraz elewacji. Ten temat dopiero na jesień będziemy ruszyli.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    u nas tez wylewki byly tak kolo listopada ale ze my mielismy sie w maju wprowadzac dlatego wzielismy osuszacze zeby mozna bylo ruszyc z wykonczeniowka. u nas facet od paneli kilka razy sprawdzal czy juz jest dopuszczana wilgotnosc podloza

    elewacje robilismy w czerwcu, tu jest wazne jakie sa temperatury no i kwestia opadow rowniez, no i na dobra ekipe sie czeka wiec Lady czas juz terminem sie teraz probowac wstrzelac
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    U mnie wylewki 24 luty....

    Treść doklejona: 11.04.14 08:33
    A Ja pytam o wylewke czyli te ruchoma część. O wlewce nigdy nie słyszałam.

    Treść doklejona: 11.04.14 08:36
    Hyde już od bardzo dawna mam ekipę... robić bedzie nam znajomy...

    Wczoraj zawitali do nas nasi elektrycy i byli mocno pod wrażeniem jak moi chłopcy od wykończeniówki równiutko kładą gładzie na sufitach oraz kafelki w łazienkach. Osobiście tez jestem zadowolona z ich wykonania:)

    Treść doklejona: 11.04.14 08:40
    Najgorszy temat u mnie to kostka i tarasy.... nikt nie ma dobrej ekipy aby polecic:(
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    U nas wszystko bardzo szybko wyschło...ale w tym roku była wyjątkowo ciepła zima...elewację już mamy skończoną, w następnym tygodniu mają ruszać ze ścianami w łazienkach, później gres na podłogę (jak już odpowiednio się wygrzeje podłogówka) i też na końcu panele..
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Lady ma taki zwiazek ze spojnoscia ze dzieki temu ze jest na wyzszym ramieniu tworzy wizualna calosc z reszta kuchni a nie jakas taka od czapy ;) mi zalezalo na opcji nazwijmy to na wysiegniku czyli zeby nie byla z chowanym wezykiem (awaryjnosc no i znajome narzekaly tez na czyszczenie)



    Ladybird76: U mnie wylewki 24 luty....

    i ekipa od plytek zdecydowala sie je klasc po tak krotkim czasie bez wygrzania podlogi? nawet jesli to kotlownia to moim zdaniem ryzykowne rozwiazanie

    Ladybird76: Hyde już od bardzo dawna mam ekipę... robić bedzie nam znajomy..

    no ale jesli znajomy zajmuje sie tym zawodowo to tym bardziej ma poustalane terminy, stad warto zaklepac swoj
    nam znajomy robil elektryke ale ze okna zamiast na sierpien byly na wrzesien to prez nasza obsuwe musielismy kilka ladnych tygodni poczekac zeby mogl podeslac swoich ludzi bo mieli terminy pozaklepywane na zakladke nawet

    Treść doklejona: 11.04.14 08:56
    Sardynko a na kiedy planujecie przeprowadzke?
    z jednej storny fajny etap przed wami ale jak sobie przypomne ilosc sprzatania a potem pakowanie i rozpakowywanie bambetli to mam ciary i mimo ze kiedys marzylby mi sie moze inny dom w innym miejscu to zdecydowanie ta opcja mnie zniecheca (no chyba ze wygram w totka, to wezme sobie pania do sprzatania hehehe)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde ale Ja napisałam, że najpierw ruszy podłogowka a potem gresy tak samo z elewacja -wszystko mamy ustalone a terminu zaklepywac na 100% nie będę bo mnie nic nie goni.

    W tym roku zima była wyjatkowo łagodna co pozwoliło i pozwala na codzienne osuszanie domu poprzez wietrzenie. Kolejny plus to budowa pod nosem oraz ekipa, która na nie śpi i grzeje.

    Treść doklejona: 11.04.14 09:26
    Na dobrą sprawę nas nic i nikt nie goni. Nie musimy się już wprowadzać. Nie robimy niczego w pośpiechu co wg mnie tez ma swój plus. Przeprowadzać może będziemy się na wakacje, czas pokaże... wg mnie i tak szybko idzie ta budowa.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    czyli jednak ogrzewacie jakos dom ? to dobrze, bo na zimne wilgotne mury kladzenie plytek byloby (jak dla mnie) szalenstwem
    u nas dopoki nie bylo podlaczonego pieca to chodzily nagrzewnice gazowe (takie pod butle podpinane)_ chyba z tysiak nam wtedy poszedl na gaz :/

    Treść doklejona: 11.04.14 09:31
    Ladybird76: Na dobrą sprawę nas nic i nikt nie goni. Nie musimy się już wprowadzać. Nie robimy niczego w pośpiechu co wg mnie tez ma swój plus. Przeprowadzać może będziemy się na wakacje, czas pokaże... wg mnie i tak szybko idzie ta budowa.

    a ostatecznie mieszkania mamy jeszcze nie sprzedalismy?
    my ze wzgledow finansowych musielismy sie w miare szybko przeprowadzac bo za ciezko bylo nam placic kredyt i oplacac mieszkanie. zreszta mieszkanie sprzedalismy wiec tu mielismy konkretny termin
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Sardynko a na kiedy planujecie przeprowadzke?z jednej storny fajny etap przed wami ale jak sobie przypomne ilosc sprzatania a potem pakowanie i rozpakowywanie bambetli to mam ciary i mimo ze kiedys marzylby mi sie moze inny dom w innym miejscu to zdecydowanie ta opcja mnie zniecheca (no chyba ze wygram w totka, to wezme sobie pania do sprzatania hehehe)


    myślimy o czerwcu ale jak wyjdzie to zobaczymy :bigsmile: (u nas terminarz napięty ze względu na mój wrześniowy poród...a w samej końcówce ciąży przeprowadzki sobie zupełnie nie wyobrażam)

    wiesz, mi większe sprzątanie i noszenie z racji mojego stanu generalnie odpada...chociaż i tak pewnie się narobię przy pakowaniu/ rozpakowywaniu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Temperatura jaka utrzymuje się w domu to 15 stopni. Chcieliśmy grzać grzejnikiem na gaz ale odradzano nam ze względu na wytwarzanie dodatkowej wilgoci przez gaz.

    Poza tym zima była łaskawa dla nas i mogliśmy często i gęsto wietrzyć pomieszczenia:) a słońce wpadające do pomieszczeń pięknie suszy posadzki.

    Mieszkanie mamy nie sprzedane. Na drugi tydzień musze je wystawić ponownie...
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    MrsHyde ja sobie Paffoni dodałam do zakładek już jak poprzednio polecałaś :wink: Teraz muszę je jeszcze pomacać na żywo, bo na razie tylko w necie oglądam. A dasz linka do tej Twojej baterii kuchennej?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    marylove: A dasz linka do tej Twojej baterii kuchennej?


    PAFFONI STICK
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Maxiulka gresy kupione szare do Łazienki?

    Treść doklejona: 15.04.14 22:27
    dziewczyny pochwalić się oświetleniem. nie ukrywam, że szukam hmmm inspiracji :)
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    kupiłam baterię do kuchni Paffoni Stick Sk185 :bigsmile:

    Treść doklejona: 15.04.14 23:20
    ladybird, oświetlenia czego szukasz?
    też jestem na tym etapie-mam już salon, korytarz, łazienkę i kuchnię oraz korytarz na piętrze-zostały wszystkie pokoje...
    salon: http://www.slamp.it/en/products/ceiling-wall/veli/ -wersja ceiling large oraz suspension nad stół
    korytarz na dole: http://www.ceneo.pl/16786416
    http://www.ceneo.pl/11770957
    kuchnia: http://allegro.pl/czarna-lampa-wiszaca-kimi-z2-kuchnia-salon-lampex-i4013581757.html
    korytarz na górze: http://allegro.pl/abazur-skladany-z-30-elementow-sr-35-cm-promocja-i4116219054.html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Lampy w szczególności te dwie pierwsze super.... aż strach się bać ich ceny. Szukam nieco tańszych.

    Do wiatrołap planuje taka


    Nad stół może cos takiego


    Lub takiego


    Nad wypoczynkiem cos z plafonow


    W sypialni tez bym chciała jakiś plafon. Poza tym będą halogeny ledowe w łazienkach, garderobie, dodatkowym pomieszczeniu, holu i u starszej córki. Poza tym szukam cos niedrogiego....
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    U nas będą białe ball'e w różnych konfiguracjach...jedynie nad stołem coś wiszącego, no i u dzieci w pokoju coś dziecięcego :)
    ball


    Btw. nasi sąsiedzi budują dom z elementów prefabrykowanych (szkielet drewniany itp.) i normalnie wczoraj byłam w szoku bo od 07:00 do 18:00 postawili im cały 1,5 kondygnacyjny dom - jedynie bez dachu :shocked: kurcze to się nazywa tempo...rano same fundamenty a wieczorem wszystkie ściany z oknami itp. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Gracjanna my mamy nekle w lazience ale kinkiet (nad lustrem)
    czy ta twoja wiszaca tez nie ma zabudowanej w ogole gory? bo kinkiet kurzy sie niemilosiernie i planujemy polozyc na nim kawaleczek pleksy jednak


    a ja pokaze wam moja lampe w salonie, takie moje wymarzone wyszukane ;)

    das
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Dla mnie te wszystkie lampy zbyt nowoczesne. Ale to wiadomo - inny styl calosci mieszkania tez.

    Ja mam w salonie:

    i na sciane:


    W kuchni:

    i na sciane:


    W ogrodzie zimowym:


    W sypialni i pokoju dzieciecym mam lampy z poprzedniego mieszkania, dosc zwyczajne.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 16th 2014 zmieniony
     permalink
    tak, niestety nekla nie ma sufitu i też tam planuje plekse :cool:
    te pierwsze (drogie, brrr) kupiliśmy za namową projektantki, niestety zdecydowanie ustępują urodzie tych za 30pln do korytarza :devil:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja polecam lampy z Luminexu z Częstochowy - ale najlepiej kupić na allegro od kogoś któ bezpośrednio bierze lampy z fabryki, bo wtedy mają normalną cenę, a nie 3x droższe jak sklepach
    Moja lampa kosztowała ponad 200 zł w sklepach i w necie , a na allegro dostałam ją za 75...

    Treść doklejona: 16.04.14 17:33
    katrin
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Sardynko ta Twoja tez mi się podoba i juz na nie patrzyłam.... poddawana jedynie wątpliwości to jak będą świeciły...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Ladybird76: Sardynko ta Twoja tez mi się podoba i juz na nie patrzyłam.... poddawana jedynie wątpliwości to jak będą świeciły...


    świecą ok, bo oglądaliśmy w sklepie (min w Obi są dostępne) :bigsmile:
    Wcześniej też myśleliśmy o "kwadratowych" plafonach właśnie, ale jakoś stanęło na ball'ach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Sardynko w sklepie to zupełnie coś innego tam do końca nie widać jakie oddaje światło... fajne jest to, że jest na zwykłe ekonomia żarówki z małym gwintem jak dobrze pamiętam....
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    My będziemy mieć część w ledach a część w energooszczędnych chyba...z tym, że u nas tych lampek będzie sporo
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Sardynko u mnie tez nie mało:bigsmile:

    Właśnie jestem na etapie wyceny gniazdek i przełączników. Jest tego sporo bo gniazdek podwójnych aż 65... masakra, dużo tego.

    Wstępnie wybraliśmy Simona 54 ale może Wy cos możecie polecić?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    My mamy wszystko z abb basic 55 (tzn. Kontakty, gniazdka itp.) bo znajomy pracuje w abb i ma spore zniżki :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Sardynko nawet nie spotkałam się z nazwą...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    Ladybird76: Sardynko nawet nie spotkałam się z nazwą...


    bo oni chyba nie sprzedają się normalnie w marketach itp. A firma ma siedzibę w Łodzi, więc u nas lokalnie jest dość znana :) My od nich braliśmy wszystkie skrzynki, bezpieczniki i wtedy się dowiedzieliśmy od tego znajomego, że kontakty i gniazdka też mają :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    Mam do was pytanie, ile placicie za ogrzewanie rocznie? Jesli mozliwe to z metrazem podajcie. No i jakie ogrzewanie gaz/pelety czy cos innego moze?

    Ja sie zalamalam, jak dzis przyszedl rachunek za gaz, z torbami pojdziemy :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Lily ja mam podobną lampę z luminexu i faktycznie w sklepie kosztowała coś nieco ponad 200 zł + ledy te najdroższe wyszła ładna sumka. Po tym co napisałaś, pozostał żal ;) no ale cóż...


    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.04.14 11:59</span>
    Nie jestem na 100% pewna jednak czy to luminex.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    przebitka jest kolosalna - za kinkiet z tej samej serii sklepy spiewają prawie 100, a ja kupiłam za 45...
  1.  permalink
    YPolly: Mam do was pytanie, ile placicie za ogrzewanie rocznie? Jesli mozliwe to z metrazem podajcie. No i jakie ogrzewanie gaz/pelety czy cos innego moze?

    ja ok 3500zł rocznie- dom 208 m + woda ogrzewane gazem
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    My płacimy ok. 2500 zł, dom 100 m i woda gaz. Ale mamy jeszcze kominek i kolektory słoneczne.

    Treść doklejona: 17.04.14 12:42
    Ypolly , a to pierwszy rachunek ? Bo jak tak to może być o 50 % wyższy. U nas tak było. Potem jak już wszystko dobrze wyschlo to rachunki są mniejsze, ale generalnie gaz :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    Lady my mamy simon basic, w prawdzie piekne to one nie sa ale zwykle proste i dzialaja jak trzeba a ze mielismy je za smieszna kwote zalatwione to nawet chwili sie nie wahalam. Do kuchni podobaly mi sie zupelnie inne ale tylko do momentu jak zobaczylam ich cene ;)

    Ypolly ogrzewamy ekogroszkiem ok 150m2 plus caly rok woda, w tym roku liczymy ze koszt caloroczny wyniesie tak z 2700-2800, w zeszlyjm przy grzaniu pelletem wyszlo za rok 3,5tys z czego czesciej niz teraz odpalalismy kominek
    no ale ja jestem cieplolubna, jak mam 22 stopnie to krzycze ze mi zimno
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    :shocked::shocked:

    Ja dostalam rachunek na 1870 Euro - prawie 8 tysiecy zlotych - za trzy miesiace gazu. Z okazji zmiany operatora i taryfy.

    Wiedzialam, ze ta taryfa jest duza, ale ze az tyle bedzie zuzyte przez 3 miesiace, to sie nie spodziewalam. Ja mam do ogrzania 240 metrow /300 metrow bedzie z klatka (tez trzeba ja dogrzac troche, ale tam nizsza temperatura moze byc). Koszty dzielimy z mieszkancami (mamy dwa mieszkania wynajete), ale i tak strasznie duzo wyjdzie, bo my mamy najwieksze mieszkanie. W przeliczeniu przypada na nasze mieszkanie 3,5 tysiecy zlotych za trzy miesiace gazu, a gdzie reszta roku...

    Teraz zmienilismy operatora, bedzie o 1/3 taniej, instalator ustawil nam w zeszlym tygodniu tez piec, bo byl caly czas na najwyzszych obrotach (teraz bedzie sie autoamtycznie obnizac temperatura w nocy i latem bedzie wylaczony). Zastanawiam sie czy cos jeszcze da sie zrobic w miare niskim kosztem. Wszyscy nam mowia, ze mamy ocieplac budynek, a ja juz mieszkalam w zagrzybionym "termosie" i podziekowawszy.

    Treść doklejona: 17.04.14 12:59
    A roczne zuzycie gaz mamy 70 tysiecy Kwh.
    --
  2.  permalink
    Polly, no to niestety jest urok starych domów... Teraz buduje się w innej technologii więc i rachunki sa niższe
  3.  permalink
    Ypolly

    My od starego operatora ktorego przejelismy po poprzedniej wlascicielce domu dostalismy za 2 miesiace rachunek okolo £500 za sam gaz :/ 90m2 domek szeregowy.
    Budynek jest ocieplony na wszelkie mozliwe sposoby a temperatura minimalna jaka przez te 2 miesiace byla to moze sporadycznie 6C w nocy i serdnio 10C w dzien (choc zdazalo sie tez i 20c) Takze chyba nie ma co do PL porownywac. Ja juz wcale tego nie robie bo wiem ze UK ma jedna z najwyzszych w europie cene energii.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    Ano musialam sie pozalic po prostu, niech ten szok minie. Rachunek jeszcze tylko do konca kwietnia musze zaplacic.

    Przez te wieksze koszty, znow poczekaja inne wydatki. A planowalismy teraz w ogrodku wziac firme do wywalenia korzeni po scince i wyrownania poziomow, to chyba bedziemy robic sami znow, albo poczeka na pelniejszy portfel, ech.
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    Chciałabym sięgnąć porady od Was dotyczącej kuchni, a mianowicie zlewu nablatowego. Mąż mnie nastraszył, że blat w takim układzie zgnije (wiadomo zależy pewnie od jakości i ceny blatu, ale załóżmy w miarę dostępny na każdą kieszeń), pomimo uszczelek i silikonu. Na dodatek trzeba bardzo uważać na mycie. Wiadomo dziś sporo osób ma zmywarki a w zlewie myje tylko sporadycznie kubek itp i to zmienia postać. Jak to wygląda u Was, napiszcie mi po dłuzszym użytkowaniu oczywiście:-) Ja zmywam baaardzo duuużo w zlewie i boję się ryzykować, tylko że takie zlewozmywaki ładnie wyglądają i mnie korci:-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.