Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Hyde 200 złotych na spiżarkę to nie aż taki majątek przy całej budowie a zawsze to jakoś wygląda - takie moje zdanie. Woodentic chyba nie aż taki drogi? no ale to nie moja sprawa.

    Do garderoby i dodatkowego pomieszczenia nie daję paneli bo tam podłogówka jest. Bardziej wydajne będzie grzanie i oddawanie ciepła przy gresie.

    Mój kominek będzie rekreacyjny ale poniżej 2tyś nie kazano mi schodzić z ceną jeśli będę szukała i chciała kupić.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird to my budujemy po sąsiedzku, bo w Rudzie Śl.
    13-go wjechała koparka, fundamenty się robią :).
    Najmłodsza inwestorka wszystkiego doglądała
    :devil:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    madzinka Ruda Śląska duuuuża jest jak sama wiesz i podzielona na dzielnice więc w której z nich się budujesz?
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    W bielszowicach, praktycznie przy granicy z Zabrzem. Teraz też w Rudzie mieszkamy, tylko w innej dzienicy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde 200 złotych na spiżarkę to nie aż taki majątek przy całej budowie a zawsze to jakoś wygląda - takie moje zdanie. Woodentic chyba nie aż taki drogi?

    jak wsztystko to i koszt i 'jakos wyglada' to pojecie wzgledne. placisz przeciez nie za sam material ale tez kleje fugi no i niemaly koszt polozenia. a czy woodentic nie jest az taki drogi... hmm dla mnie byl i to wyjatkowo drogi bo ponad 90zl za m2 plytek to dla mnie bardzo duzo. takze za kawalek spizarki zaplacic kilkaset zl to dla mnie byl zbytek (z tego co pamietam to powierzchnia do gresu to ok 3-3.5m2 by byla


    Ladybird76: Do garderoby i dodatkowego pomieszczenia nie daję paneli bo tam podłogówka jest. Bardziej wydajne będzie grzanie i oddawanie ciepła przy gresie.

    nasze panele radza sobie z oddawaniem ciepla. w garderobach nie musi byc cieplo jak w ulu przeciez ; chociaz u nas temp nieiwele sie rozni od innych pomieszczen. zreszta w korytarzu na gorze tez jest podlogowka pod panelami; nie chcialam odciec bo dla mnie wlasnie to wyglada gorzej niz brak gresu w spizarce czy otynkowane sciany w kotlowni :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde mój instalator odradza panele przy podłogowce sensownie to uzasadniajac wiec nie będę z nim polemizować w szczególności, że grzać będę tylko gazem.
    W holu na gorze nie dawalismy podlogowki bo też nam odradzano gdyż ciepłe powietrze z dołu i tak unosi się do góry wiec nie ma sensu kłaść tam w tak małym holu. Na dobrą sprawę rurki u nas biegną przez hol że względu na położenie skrzynki w lazience.

    Hyde aż tak duża masz spiżarnie?

    Mojej mamie spodobał się gres na jej całą cześć domu za 57 złotych/m2. Mi osobiście nie podoba się ale mama uparta i tyle.

    My dalej mamy problem z wyborem naszej podłogi wrrrr
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde aż tak duża masz spiżarnie?

    Dla mnie jest stanowczo za mala :)
    Nasza spizarka jest waska a dluga, przy szerokosci nie przekraczajacej metra jest na cala dlugosc schodow i tak jak schody byly wylewane tak schodzi skos na wysokosci wiec zeby dotrzec do jej konca to juz trzeba sie niezle nagimnastykowac wiec na szarym koncu trzymamy rzeczy ktore wyjmujemy od wielkiego dzwonu tzw "przydasie".


    Ladybird76: mój instalator odradza panele przy podłogowce sensownie to uzasadniajac wiec nie będę z nim polemizować w szczególności, że grzać będę tylko gazem.

    przy duzej powierzchni czy w miejscach gdzie kazda kreska ciepla jest istotna tez bym nie dala paneli ale przy garderobach gdzie w gre wchodzi kwestia pewnie z 3m2 i nie ma znaczenia czy bedzie 20 czy 22stopnie to nie wiem czy to ma sens. zwlaszcza ze temp ei jest tam az taka istotna. teraz sa panele przystosowywane na podlogowke wiec na takiej powierzchni duzej straty nie ma a koszt z pewnoscia mniejszy (chocazby patrzac na sam koszt ulozenia)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    U nas w sypialniach będą panele (przy podłogówce) i ponoć ma być ok, ale mamy zwiększoną ilość obiegów, żeby faktycznie było ciepło
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Ja bym odradzila podlogowke w sypialniach ( tam gdzie sie śpi ) i w garderobach ,przy podłogowce jest inne powietrze i wiecej sie kurzy ,my mamy w grderobach grzejniki i ich prawie wogole nie włączam ,mamy zrobione szafy takie otwarte ,wiec zaraz bym miała wszystko zakurzone
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde moje pomieszczenia łącznie mają 18m2 wiec nie będę się pakowała w panele zwłaszcza, że gres tanszy:)
    Przy gazie jednak na wiele zwracam uwagę aby jednak grzanie miało sens finansowy.

    Treść doklejona: 17.03.14 11:41
    Gazownicy robia dzisiaj pomiar szczelności gazu, w pomieszczeniu z kotlem instalatorzy montuja piec i prowadzą rurki miedziane, stolarze z regionów się kładą :) na budowie się dzieje.

    Niestety po przejściu wczorajszej burzy i deszczow komin w górnej łazience jest mokry w połowie buuu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Ladybird76: stolarze z regionów się kładą :) na budowie się dzieje.

    no w swietle tych kladacych sie stolarzy to faktycznie sie dzieje, sodomia i gomora normalnie ;)

    ps.
    wiem ze chodzilo o stelaze z rigipsow ale nie moglam sie powstrzymac
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Ladybird76: Niestety po przejściu wczorajszej burzy i deszczow komin w górnej łazience jest mokry w połowie buu


    dobrze ze teraz a nie jak pojdzie welna i plyty kg; wezwij dekarzy niech obrobke dekarska poprawia. my mielismy tez taka sytuacje, zreszta sporo naszych znajomych miala podobnie jak przyszly deszcze po mrozach

    dach ocieplasz welna czy moze idziesz w jakies nowoczesne rozwiazania? sasiad kuzynki dawal pianke zamiast welny ale nie weim jak mu sie to sprawdza
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Hyde przecież Ja już od prawie pół roku mam dach zawelnowany... Teraz na dniach ekipa wchodzi mi z k- gipsami. Na razie dół się robi. Musze w miarę szybko rozmieszczenie oświetlenie w korytarzach porobić bo ekipa dość szybko idzie z tematem a do tego śpią u mnie na domku wiec z samego rana działają.

    Treść doklejona: 17.03.14 11:59
    A NIE PISAŁAM, ŻE MI TABLET ZMIENIA SLOWA Hahahahahha fajnie to zabrzmiało Ania

    Treść doklejona: 17.03.14 12:02
    stelaże pod regipsy* w ramach poprawy zdania
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Lady jakos przeoczylam te informacje o welnie chyba. U mnie stelaze byly robione jednoczesnie bo czesc welny szla miedzy krokwie a czesc na stelaz i dopiero wtedy folia i plyty kg
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny a Wam projektował ktoś łazienki (w sensie doboru płytek/ dekorów w odpowiednich miejscach) czy same się bawiłyście/ bawicie?
    Generalnie płytki mamy już wybrane, ale jak wczoraj zgadałam się z mężem (poprzednie 3 miesiące przez ciągłe mdłości i wymioty nie miałam siły myśleć i na wszystko machałam potakująco głową) i on wymyślił, że chce całość małej łazienki w jednym (jasnym) kolorze jedynie z mozaiką na gebericie, co moim zdaniem będzie wyglądać beznadziejnie...o dużej łazience to już w ogóle nie chce mi się myśleć...także szukam jakiegoś programu, w którym można zaprojektować właśnie układ płytek (póki co znalazłam light decor paradyż, który jest o tyle fajny, że ma nasze płytki, ale poza tym zupełnie nieedytowalny wg mnie, wiec nie mam na niego siły), może macie coś godnego polecenia (bezpłatnego of kors), gdzie można ściągać i wstawiać własne faktury płytek itp.?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 17th 2014 zmieniony
     permalink
    lazMnie się w tym paradyżowym dobrze projektowało:)

    Treść doklejona: 17.03.14 14:51
    laz1
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Witam się po raz pierwszy na tym wątku :bigsmile: Ponieważ jesteśmy na etapie projektowania wnętrz naszego nowego domu, chciałabym zasięgnąć Waszej porady. Najbardziej zależy mi na użytkowniczkach okien przesuwnych. Mamy duże przeszklenie w salonie, które jest wyjściem na ogród. Moim marzeniem były wielkie przesuwne okna tarasowe i takie właśnie wybraliśmy. No i teraz mamy rozkminkę, czym je osłonić :wink: Nie chcę w nich wieszać firan i zasłon. Rolety nie wchodzą w grę. Czy znacie jakieś fajne rozwiązania w tym zakresie ?
    Będę bardzo wdzięczna za jakieś podpowiedzi.

    Pozdrawiam i życzę samych przyjemności w urządzaniu Waszych miejsc na ziemi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Lily no widzę, zdecydowanie lepiej niż mi :bigsmile:
    A można tam zmieniać wielkość poszczególnych elementów (np. kabiny prysznicowej 90 na 80?)

    Jak wstawiać te ch...e płytki pojedynczo? Bo ja mogę jedynie albo na całą powierzchnię albo muszę dzielić, ściany podłogi i tam wstawiać dekory...jak zaznaczam opcję "pojedyncze płytki" to nic mi się nie chce ułożyć :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    MrsHyde też będę mieć spiżarnię pod schodami:) wejście z korytarza, naprzeciwko kuchni. A że w korytarzu będzie podłogówka to mam takie obawy że to ciepło dostanie się do spiżarni, a wiadomo, chciałabym tam chłód w miarę utrzymać. Przesadzam?:)
    Karolajnas u nas dwa olbrzymie okna w salonie będą zasłonięte roletami zewnętrznymi zabudowanymi, a czemu wykluczasz rolety?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    sardynko - pamiętam, ze też miałam problem z tymi płytkami i jakoś to rozkminiłam...żebym to pamiętała jak...
    co do elementów gotowych to chyba nie można zmieniać wielkości...muszę chyba zaglądnąć do tego programiku
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    sardynka85: Dziewczyny a Wam projektował ktoś łazienki (w sensie doboru płytek/ dekorów w odpowiednich miejscach) czy same się bawiłyście/ bawicie?

    pomysl jakie plytki i ze tylko 'miejscowo' byl moj, wizualizacje zrobili mi za darmo w salonie gdzie kupowalam glazure i ceramike. byla bardzo dokladna - do tego stopnia ze majster potem wg plytek mial rozliczone jak ulozyc zeby dekor w dobrym miejscu wstawic. Podobnie z przeciskiem do geberitu - zalezalo mi zeby byl na srodku plytki a nie gdzies z boku niesymetrycznie. Takie niby drobnostki ale uprzykrzylyby mi zycie. A wiesz co... na forum muratora sa laski ktore rozrysowuja sobie miejsca dekorow na papierze milimetrowym :wink:

    karolajnas: Moim marzeniem były wielkie przesuwne okna tarasowe i takie właśnie wybraliśmy. No i teraz mamy rozkminkę, czym je osłonić :wink: Nie chcę w nich wieszać firan i zasłon. Rolety nie wchodzą w grę. Czy znacie jakieś fajne rozwiązania w tym zakresie ?

    tez nie lubie firan i zaslon. o ile na dole na duzym oknie tarasowym mam rolety o tyle na takiez samo duze okno tarasowe do sypialni pojda plisy. m.in ze wzgledu na to ze chce swiatlo dzienn moc wykorzystywac a zeby jednoczesnie sasiedzi nas nie podgladali ;)

    marylove: MrsHyde też będę mieć spiżarnię pod schodami:) wejście z korytarza, naprzeciwko kuchni. A że w korytarzu będzie podłogówka to mam takie obawy że to ciepło dostanie się do spiżarni, a wiadomo, chciałabym tam chłód w miarę utrzymać. Przesadzam?:)

    przesadzasz :) u mnie spizarka przylega do sciany szczytowej i nie ma tam zadnego zrodla ciepla poza tym co wpada z domu. podlogowka ta co w korytarzu przeciez nie przylega do scian i nie nagrzeje spizarki :)
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    MrsHyde: przesadzasz :)

    uff... dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Wczoraj pod podpisaliśmy przedwstepna umowę na sprzedaż mieszkania.... jupi... poza tym mam zaplanowana wodę i czekam teraz na komentarza aby zgłosić gotowość na odbiór gazu...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Ladybird76: czekam teraz na komentarza


    uwielbiam słowniki :p

    U nas kominiarz był wczoraj, dzisiaj P. jedzie do gazowni podpisać ostateczną umowę :)
    No i gratuluję "sprzedaży" mieszkania :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Lady ale to mieszkania mamy, tak? bo twoje zdawalo m isie ze juz sprzedaliscie wczesniej (ale moglam cos pomylic)


    co do kominiarza to my planujemy zaprosic po zimie zeby komin przeczyscil. chociaz powiem wam ze niedawno sie dowiedzialam ze u nas wystarczy zaplacic te 70-100zl kominiarzowi i bez sprawdzania droznosci komina da swistek dla ubezpieczyciela :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Sardynko też uwielbiam słowniki hahaha
    W poniedziałek mamy kominiarz. Musieliśmy kratki podejmować bo inaczej nie byłoby odbioru wrrr totalny bezsens.

    Hyde tak mieszkanie od mamy, mojego już nie ma półtorej roku :) jak ten czas leci...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Jednak projekt łazienek zrobi nam znajoma projektantka...stwierdzam, że obsługa demówek programów projektowych nie jest na moje nerwy ;)

    A teraz wybieramy lampy do domu...nigdy nie myślałam, że i w tej kwestii można mieć problemy :cool:

    Od wczoraj przyjechali do nas panowie na wykończeniówkę wewnątrz, co ciekawe śpią u nas w domu (jeszcze nieogrzewanym, bo gaz mają puścić jakoś w tym tygodniu) - jak dla mnie hardcore :devil:
    Tynki zew też póki co nie skończone, bo pogoda niezbyt sprzyjająca...także mamy tam niezły syf
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny mam pytanie...Otóż w kuchni mam meble ze sklejki...Pytanie, czy mogę na nie położyć podklad i lakier żeby się zrobiły pełnopołyskowe...? Trochę obawiam, że podkład pomarszczy sklejke i zacznie odłazić.....Czy któraś z was coś takiego robiła????
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Cobraczku, a jaki lakier? My malowalismy panele ze sklejki foliowanej farba akrylowa (nazywa sie lakier akrylowy, marka wlasna z obi)- tak nam malarz polecil. Nic sie nie marszczy :) A te farbe mozna dostac w polysku i w macie i nie trzeba podkladu, bo jest 2 w 1.

    Treść doklejona: 25.03.14 14:05
    Wczesniej te panele tylko porzadnie umylam i przetarlam drobnym papierem sciernym, zeby lepiej trzymalo.
    --
  2.  permalink
    YPolly: Cobraczku, a jaki lakier? My malowalismy panele ze sklejki foliowanej farba akrylowa (nazywa sie lakier akrylowy, marka wlasna z obi)- tak nam malarz polecil. Nic sie nie marszczy :) A te farbe mozna dostac w polysku i w macie i nie trzeba podkladu, bo jest 2 w 1.Treść doklejona: 25.03.14 14:05Wczesniej te panele tylko porzadnie umylam i przetarlam drobnym papierem sciernym, zeby lepiej trzymalo.


    Trochę poczytałam sobie i jakie znalazłam rady..:
    1. Powierzchnię zmatowić papierem sciernym i umyć wodą z plynem do naczyń.
    2. Kupić wałeczek do malowania, nie gąbkowy, ale taki jakby aksamitno-welurowy (najczęściej jest pomarańczowy) oraz emalię akrylową (nie emulsję!)

    Polecają lakiery :
    http://lakiery.pl/component/virtuemart/details/10/hartzlack-super-strong-hs.html
    i
    http://www.sadolin.pl/index.cfm/produkt/info/lakierobejca-ekskluzywna-na-zewnatrz-i-do-wnetrz#
    Z tym, że ten drugi jest chyba tylko w połpołysku a ja chcę pełen połysk.....

    Ten lakier, który poleciłaś jets dostępny tylko w OBI??? Bo my mamy Castorame i w Nomi są tego typu rzeczy i nei wiem czy tam dostanę...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Ja nakladalam pistoletem, bo te panele u nas maja frezy i bylo najwygodniej.
    Ten lakier to marka ichniejsza z obi, pewnie inne markety maja swoja wersje. Popytaj o lakier akrylowy z gruntowaniem do drewna.
    --
  3.  permalink
    YPolly: Popytaj o lakier akrylowy z gruntowaniem do drewna.



    Czyli pytać o lakiery, które juz mają podład, nie?
    No i mam też problerm z meblami, które nie mają powierzchni gładkiej tylko taka chropowatą a też chce je pomalować i również są ze sklejki....
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Patrze na te linki- ty chcesz sam lakier (bezbarwny) dac czy farbe na to, ktora bedzie blyszczaca? Ja mysle, ze lepszy efekt bedzie, jak wezmiesz lakier-farbe z polyskiem, bedzie chyba bardziej rownomiernie.

    Ostatnio lakierowalam bezbarwnym lakierem elementy drewniane (zabejcowane tylko) i ciezko bylo mi to rowno rozprowadzic. No ale to zalezy pewnie od rodzaju lakieru, akurat ten bezbarwny mi w ogole nie podszedl. Dodam, ze uzywalam lakier w spraju, bo te elementy drewniane rzezbione i moze tez dlatego ciezko mi bylo tez dotrzec w kazdy zakamarek i zeby jednoczesnie rowna warstwa byla. A tam gdzie za duzo dalam, to sie zrobily zacieki niestety.

    Treść doklejona: 25.03.14 14:28
    Jak chropowate to moze lepiej w macie niz w polysku, lepiej kryje nierownosci wszelkie.

    Cobraczek: Czyli pytać o lakiery, które juz mają podład, nie?
    Moim zdaniem tak. No ale to mowie tylko na podstawie swoich doswiadczen, a az tak duzo ich nie mam ;)
    --
  4.  permalink
    YPolly: Patrze na te linki- ty chcesz sam lakier (bezbarwny) dac czy farbe na to, ktora bedzie blyszczaca?


    Na kuchenne meble sam laskier na pełen połysk a na meble do dzieciaków chciałabym jakis kolor ztym, że one są chropowate i to nie będzie taka prosta sprawa...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Meble dla dzieci to pytaj o farbe akrylowa do mebli, na pewno cos ci poleca, a ze chropowate, to lepiej farba trzyma przeciez ;) Ja planuje moim ob-owskim lakierem przemalowac lozko starszej z czarnego na biale, ale czekam az zrobi sie cieplo, to na dworze bede malowac.
    --
  5.  permalink
    YPolly: Meble dla dzieci to pytaj o farbe akrylowa do mebli, na pewno cos ci poleca, a ze chropowate, to lepiej farba trzyma przeciez ;) Ja planuje moim ob-owskim lakierem przemalowac lozko starszej z czarnego na biale, ale czekam az zrobi sie cieplo, to na dworze bede malowac.


    Ja meble do altanki wyniosę, mam tam duży stól, poloże tylko cos pod spod i bedzie się dobrze malować...Szkoda smrodzić w domu...Popytam, popytam i wybiorę coś najlepszego...Narazie muszę salon z kuchnia pomalować, jak skończę to mam cały przedpokój do malowania a na koniec zostawię meble...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Powodzenia w takim razie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    sardynka85: A teraz wybieramy lampy do domu...nigdy nie myślałam, że i w tej kwestii można mieć problemy

    wszystkie lampy kupilismy online glownie w sklepie SALON OSWIETLENIOWY
    bylismy bardzo zadowoleni, dorabialismy u nich jeszcze pozniejsze zakupy, kuzynka tez kupila tam swoje lampy bo bylo prawe polowe taniej niz stacjonalnie u nas (nasza jedna lampa do salonu to 75% ceny u mnie w miescie a ten sam producent nawet). Co wazne zdarzyla nam se reklamacja (po 2 miesiacach na lampie wyszly plamy) i zostala zalatwiona expresowo i wymieniono nam lampe na nowa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Sardynko u mnie ekipa też śpi w domku.

    Hyde jak masz wełnę pomiędzy stelażem czyli położona jest równo z nim na jednej płaszczyźnie?

    Źle wieści to takie, że szukamy daleko kupców na mieszkaniu bo ci co je chcieli kupić nie dostali kredytu bo nie mają wkladu własnego buuu - szkoda :(

    Z dobrych wiesci:
    *sypialnia i garderoba mają sufity z k-g :)
    *mamy na razie gaz w rurach do prowadzonych do działki. Gdybym miła przygotowane odpowiednio podejście do licznika to gazowni już jutro by mi go podpięła. Musze czekać na moich instalatorow.
    *otrzymałam również po wczorajszej wizycie kominiarza protokół i opinie dotycząca odbioru końcowego budynku jupiiiiii

    Hyde jak sama widzisz od zgłoszenia gotowości do poboru gazu wystarczy jeden dzień u nas... licznik potrafią założyć następnego dnia.... Wystarczy, że puszcza gaz to reszta szybko idzie

    Wybór oświetlenia i jego umiejscowienie to również dla mnie jedno z cięższych zadań buuu.... Chłopcy montuja k-g a ja nie wiem jakie będę miała oświetlenie - porazka
  6.  permalink
    Kurde dziewczyny mam mega problem z lokarnami i sufitem...Wszystko sie kruszy pod ciężarem farby i odpada...Jak położyłam wczoraj szpachle na te pekniecia, dzisiaj starłam i pomalowałam to odlazło ze szpachlą...:shocked: Ręce opadają....
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 27th 2014
     permalink
    Cobraczek a zagruntowalas?
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 27th 2014
     permalink
    tynk odpada, czy gips?
  7.  permalink
    Ladybird76: Cobraczek a zagruntowalas?


    Nie.

    gracjanna: tynk odpada, czy gips?


    Gips razem z farba i szpachlą...To tylko sie dzieję przy malowaniu na plytach gipsowych...
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    nam tak odpadało w kuchni jak M użył jakiegoś starego gipsu do równania ściany, który został po fachowcach-kupił inną paczkę i było OK
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie coś... Wczoraj mąż nieślubny wyjechał w delegację, wraca w niedzielę wieczorem. Wczoraj coś mnie naszło: w ramach "niespodzianki" przemaluję sypialnię sama! Zaczęlam wczoraj wieczorem kiedy dziecko zasnęło, dziś wieczór planuję dokończyć i posprzątać. Martwi mnie tylko czy do niedzieli wieczór wywierzeje ten zapach, żeby można było tam spać? Co zrobić żeby przyspieszyć wywietrzenie tego smrodku po farbie? Nastawić wiatrak?
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Azja, ja wiem tylko, ze zeby przyspieszyc suszenie sie farby warto nastawic mocniej grzejniki. Ja tak skracalam czas schniecia farby akrylowej na panelach.

    Wiec moze jak dzis skonczysz to na noc nagrzej pokoj, zeby wyschlo calkiem a jutro wietrzenie? Jak bedzie te 20 stopni jutro, jak zapowiadaja, to okna na szeroko i bedzie dobrze chyba?

    Treść doklejona: 28.03.14 09:01
    A spytam sie was przy okazji, choc nie wiem czy to na ten watek. Mamy lazienke i fugi szare (takie byly), ale bardzo nierowny kolor - uroki zakupu starego domu...

    Jak zrobic, zeby byl znow rownomierny? Czyszczenie szczoteczka z Mister Properem nic nie dalo, zszedl tylko troche brud z wierzchu, a fugi wygladaja jak przebarwione i widac, gdzie poprzedni wlasciciel mial dywaniki, bo tam sa jasniejsze. Macie jakis pomysl?

    Treść doklejona: 28.03.14 09:04
    No i czy ktos z was wymienial samodzielnie uszczelki w oknach? Chodzi mi o te gumki / silikon, ktore stykaja sie z szyba i lubia plesniec, gdy woda sie kondensuje na szybach od zlego wietrzenia.
    --
  8.  permalink
    Wiem, ze istanieje cos takiego jak pisaki do odswiezania fug. Sama nie korzystalam ale moze pomoze.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    YPOLLY mój mąż wymieniał i nie było problemu a okna mocno się uszczelnienia bo stare przepuszczaly powietrze i szczególnie przy mocnych podmuchach wiatru byli to odczuwalne jak i zima

    Treść doklejona: 28.03.14 09:47
    Cobraczek podstawa jest zagruntowanie podłoża.... moja kipa wczoraj wszystkie k-g gruntowala przed nakładaniem gładzi tak samo robią przy układaniu płytek.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Lady, a jakim produktem uszczelnial? Zwyklym silikonem takim lazienkowym? Czym usunal te stare fugi? Ja swoich na razie nie ruszylam jeszcze, ale chyba to nie jest jakas czarna magia, zebym nie mogla tego zrobic sama.

    Matylda, dziekuje. Ja kiedys mialam taki pisak na starym mieszkaniu i one kiepsko sie niestety spisuja.
    --
  9.  permalink
    Polly, my kiedyś mieliśmy taki renowator i był ok
    http://www.mapei.com/public/IT/products/2803_fuga%20fresca_pl.pdf
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.