Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny z jakich firm polecacie armaturę (zlewy, ubikacje), kabiny oraz wylewki do umywalek, wanien czy kabin?
    Jak na razie ubikacje biorę pod uwagę z firmy koło, cersanit - lejowe, umywalki Roca, koło, cersanit, wanna albo koło modo albo cersanit intro, kabina huppe bądź radaway....

    Proszę o wasze opinie bo pewnie coś z tych firm macie i Uzytkujecie!
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Szczypta, dzieki!! Widze, ze nawet rozne kolory sa i u nas tez jest do dostania, wiec perfekt. Dzieki!
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    w obecnym mieszkaniu mamy cersanit (ubikacja+umywalka) i jest jak najbardziej OK, w nowym zamontowaliśmy, ale jeszcze nie używamy zbyt intensywnie umywalkę cersanitu como (nowość!) i ubikację Roca. Uważaj na łączenie z różnych firm, bo np.Koło ma biel taką szarawą przy cersanicie
    krany w łazience mam obecnie deante-nie polecam-po 3 latach odbarwiły się, a nie przyszło mi do głowy ich zareklamować-wyglądają wstrętnie
    w nowym domu zainwestowaliśmy w Hansgrohe-poza tym, że drogie ale ładne nie mogę o nich nic więcej powiedzieć ;)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMar 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Teraz mam wannę Cersanit Intro i chciałam kupić taką samą do domu ale największa ma długość 170cm, a potrzebuję większej, niemniej jednak polecam. Gdzieś czytałam negatywne opinie na temat Koło Modo ale teraz nie mogę znaleźć (chciałam ją kupić). Ponieważ ceramikę zamawiam w przyszłym tygodniu, podpytywałam projektantkę o Rocę i twierdzi, że to dobra firma, nie poleca tylko ich baterii. U nas będą Keramagi ale nie zamówiłam jeszcze, także nie jestem w stanie nic więcej doradzić.

    Aaa, mam w mieszkaniu dwie baterie Omniresa i są ok. Do domu wybrałam Kludi i Kohlmana.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    w dużej łazience będzie koło (wc quattro, umywalki twins, wanna modo do tego baterie hansgrohe) w małej prysznic poolspa, wc i umywalka galassia, baterie chyba też hansgrohe (albo w prysznicu kludi)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny, marzy mi się własny domek, z kawałkiem trawki :bigsmile: Z M. obawiamy się kosztów, kredytu, nawet nie wiemy jakie to koszty. Czy mogłybyście na swoim/znajomych przykładzie podać mi koszt wybudowania i urządzenia domu? Wiadomo nie pytam o koszty paneli, kafli czy sprzętu agd, lecz o wykończenie do tynków i posadzek. Oczywiście stan zamknięty :wink:
    Tak mniej więcej, bo my musimy do tego doliczyć kasę na ziemię, bo tego też nie mamy. Aaaaa i czy biorąc kredyt na dom trzeba mieć wkład własny i ile.
    Z góry dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Angel ja myślę, że to bardzo trudno powiedzieć. Sama ziemia w zależności od rejonu Polski będzie inaczej kosztować. Ja kilka lat temu płaciłam jakieś 160zł/m2 na Śląsku, w mieście. Była to dobra cena, bo inni śpiewali około 200zł i nie chcieli opuścić. Natomiast już dalej od miast cena za metr była i dwa razy niższa.
    Po drugie jaki dom, by Cię satysfakcjonował :), na ile jesteście w stanie zrobić coś sami, a na ile będziecie musieli korzystać z firm.
    Jeśli chodzi o przykłady to nasi znajomi mieli już działkę, wzięli 320 tysięcy kredytu i udało im się za to postawić dom, ocieplić go (bez elewacji), urządzić parter (łącznie z kuchnią ze sprzętami, łazienką). Zabrakło im na kominek, schody i urządzenie poddasza. Dom około 140m2 budowany firmami (ssz budowała jedna firma, która też materiały im zapewniała i tu trochę kasy - za dużo moim zdaniem - stracili).
    Inny przykład - też bez działki licząc - szwagier mój osobisty wybudował domek 5 lat temu za nieco ponad 200 tysięcy już z urządzeniem go w środku (domek około 120m2, dość prostej konstrukcji). Natomiast on budował praktycznie sam (pomagał mu wujek budowlaniec), a facet jest generalnie złota rączka, sam zrobił kuchnię (zamawiał tylko fronty, blaty, a sam zaprojektował i poskładał), sam kafelkował, sam zrobił obudowę kominka i wiele innych rzeczy. W sumie z większych rzeczy tylko dach robiła mu grupa górali, no i schody.
    A my planujemy zmieścić się w 300 tys. (działki nie liczę), ale czy to się uda, to nie wiem. Staramy się oszczędnie, ale jednak tak, żeby było dobrze zrobione. Dom 115m2, bez balkonów, wykuszy, lukarni itp. dach dwuspadowy, garaż w bryle.
    .
    Jeśli chodzi o kredyt, to chyba banki od tego roku wymagają wkładu własnego (10% chyba?). Nam policzono działkę jako wkład własny.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Madzinka patrząc na mój dom to tez mam 115m2 plus 35 m2 od mojej mamy:) Te 300tys to na cały dom?

    Jeśli chodzi o koszty wypowiem się jak skończę budowę i za mieszkamy... Wszystko się ciągle zmienia.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 29th 2014 zmieniony
     permalink
    My bez działki nasz dom 110m2 wybudowaliśmy za ok 300 tys (w środku tynki, wylewki i sufity) - mamy parterówkę o prostej bryle. Z tym, że budowały u nas ekipy naszego znajomego (ma firmę budowalną) i większość materiałów braliśmy na niego (zniżki w hurtowniach itp.)
    Myślę, że włącznie z kosztem działki (100 tys), kostką, ogrodzeniem i wykończeniem wew (+ podstawowe meble, bez wodotrysków) zmieścimy się w ok 550 tys

    Co do kredytu to braliśmy dość niewielki w stosunku do całości, więc dostaliśmy bez problemu...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    W mnie wanna chyba będzie koło modo


    Ubikacje koło primo


    lub koło style


    jedną umywalka do mamy Roca gap


    Brodzik koło pacyfik

    Armatura pod znakiem zapytania a kabina albo huppe albo radaway
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    MyAngel, a kupic stary i remontowac, mysleliscie nad tym?

    My nasz kupilismy z 20% wklad wlasny. Kalkulacja taka, by moc go splacic w 15 lat. Cen nie bede podawac, bo w Niemczech mieszkamy i my kupilismy kamienice, ktora czesciowo wynajmujemy i w ten sposob kredyt sie splaca Plus to, co zaoszczedzamy nie mieszkajac na wynajmie. Musimy jednak jeszcze remontowac, wiec na to pojdzie jeszcze troche a ze swiezo po zakupie jestesmy, to tez malo gotowki na ten moment. Powolutku ale do przodu, mieszkac mozna, ale np. dach jeszcze musimy zrobic i piwnice osuszyc, elewacje z tylu skuc i osuszyc, w planach rozbidowa poddasza jeszcze, ale to kiedys. My mamy okolo 230 metrow, z tego dwa mieszkania 80 i 50 wynajmujemy, reszta nasza. Ogrodek tez jest, ale zarosniety i zaniedbany jeszcze.

    Treść doklejona: 29.03.14 07:41
    Lady, style mi sie bardziej podoba, mniej kanciaty.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Sardynko u mnie odpada zakup dzialki:)

    Treść doklejona: 29.03.14 07:47
    Ypolly style bardziej prostokatna
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    U nas zam SSO to 300tys (270m z garażem):confused:

    MyAngel - dużo zależy od projektu - jeśli dom jest parterowy, to odpadają koszty stropu na piętrze (stropy i podpiwniczenie to duży wydatek). Najlepiej wybrać projekt z prostym dachem - dwuspadowym lub kopertę - wszelkie lukarny, załamania dachu podnoszą koszty, bo drogie są elementy łączące (gąsiory itd). Przy parterówce odpada koszt schodów (chyba że zrobisz poddasze użytkowe) ale za to działka musi byc ciut większa, bo dom będzie rozłożysty;). Nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile ktoś wyda na dom - można zrobić łazienkę samemu, za kilka tys., można też kupić wannę za 25tys. i wspierać się ekipą. Kiedyś czytałam, że trzeba liczyć ok 3000zł za 1m domu (u mnie się to nie sprawdza)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odzew, naszkicowałyscie mi mniej więcej, o to mi chodziło. U nas oczywiscie dochodzi kupno działki, które to są drogie (nad morzem), w mieście 130zł/m2, za miastem 50-60.
    Chciałabym dom 120-150m2, z poddaszem użytkowym, dach może być w kopercie. Niestety u nas wchodzi w grę ekipa budowlana, mimo, że ja jestem po budowlance, to się na tym nie znam :bigsmile:, a mąż pracuje w innej branży, w dodatku od rana do wieczora. Wykończenie w środku, to już tak, bo sami remontowaliśmy mieszkanie, więc damy radę, najgorzej postawić dom tak, by sie nie rozpadł :bigsmile:
    YPolly marzy mi się nowy dom (choć Twój jest piękny, widziałam zdjęcia), zresztą czasem remont starego domu, to koszt wybudowania nowego, oczywiście zależy w jakim stanie go kupimy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Hyde jak masz wełnę pomiędzy stelażem czyli położona jest równo z nim na jednej płaszczyźnie?

    mamy welne polozona miedzy krokwiami a potem druga warstwa w poprzek (po zrobieniu stelazu pod kg ukladali), w sumie 25cm isover supermata poszlo


    Ladybird76: Dziewczyny z jakich firm polecacie armaturę (zlewy, ubikacje), kabiny oraz wylewki do umywalek, wanien czy kabin?

    ja juz pisalam - ceramika roca gap, wanna kolo agat, kabina radaway, armatura (wylewki) paffoni; po 2 latach uzytkowania wszystko bez zarzutu (o jedynie deszczownica w dolnej lazience to jakas inna firma ale zadna droga, na allegro kupilismy)


    MyAngel: i czy biorąc kredyt na dom trzeba mieć wkład własny i ile.

    juz jak my bralismy kredyt w 2012 to wklad wlasny byl potrzebny, my mielismy dzialke wlasna wiec policzyli ja jako wklad
    my budowe zaczelismy 3 lata temu i 2 lata juz tu mieszkamy wiec kwoty sie przez ten czas mocno pozmieniac mogly ale Dom prosta bryla 7x16, uzytkowej 122m2 (garaz ok w bryle domu cos ok 28m2) SSZ wyniosl nas 150tys. Potem juz nie pamietam ile na ktorym etapie ale zamknelismy sie kwota ok 420tys z calym umeblowaniem (nic nie bralismy z dawnego meiszkania poza lozkami dzieci), sprzetem rtv-agd, kostka, czescia ogrodzenia, zrobieniem drewutni az po ostatnia brakujaca lyzeczke i posciel. nie oszczedzalsmy na rzeczach "trwalych" ktore dadza nam potem oszczednosci czyli okna, welna, styropian przy elewacji, piec

    aha i pociesze cie - dzialki u was to TANIOCHA, mieszkamy w malej miescinie ale ceny za m2 w miescie sa od 250 do 400zl w zaleznosci w ktorym miejscu, czy uzbrojona, czy jest juz plan zabudowy na dany teren zroboony itp. W odleglosci ok 5-7 km od miasta ceny ok 150zl, przy 15-20km ok 80-100zl
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 29th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: nie oszczedzalsmy na rzeczach "trwalych" ktore dadza nam potem oszczednosci czyli okna, welna, styropian przy elewacji, piec

    Właśnie na tych rzeczach też nie chciałabym oszczędzać, zawsze można na czymś innym. Budowaliscie sami czy ekipa?
    Na samą budowę liczymy 250 -300 tyś + działka, suma ogromnaaaa :shocked:
    W samym mieście (Ustka) nawet nie wiem jakie są ceny działek, te 130 to na obrzeżu miasta, pieszo z 45 minut do centrum, reszta tak jak pisałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    wszystko oprocz malowania robila ekipa, wlasciwie to od zdjecia humusu po ostatnie plytki mielismy jednego wykonawce i on bral do poszczegolnych rzeczy swoich podwykonawcow. jedynie elektryke robila firma sasiada. ogolnie ceny za robocizne w porownaniu z obowiazujacymi lokalnie mielsimy dobre ale to po malej znajomosci z wykonawca sie tak udalo
    materialy i na budowe i wykonczeniowke udalo nam sie tez kupic po nizszych cenach dzieki znajomosciom mimo ze zadne z nas w branzy nie pracuje(czasami bylo taniej niz najtansze online takze oszczednosc spora) ale troche ludzi znamy i tak jakos wyszlo fajnie ;)

    mielismy przygotowany kosztorys na kazdy etap. najpierw SSO rozliczone bardzo dokladnie (tu udalo sie sporo oszczednosci poczynic dzieki rabatom bo same sso mialo pierwotnie kosztowac wiecej niz wyszedl ssz); mielismi tez wstepnie policzone ile mozemy wydac na plytki, panele, meble. prowadzilam dokladny rejestr wydatkow a to co przyoszczedzilam na jednym przesuwalam na nastepne wydatki. i tak jednak przeliczylam sie z szacowaniem ceny za tynki wewn(zachcialo mi sie gotowych drobnoziarnistych ktorych nie trzeba szpachlowac) za kostke czy elewacje, zabil mnie koszt tarasu i niewliczonej wczesniej podbitki i obrbki blacharskiej tarasu - w sumie bagatela, pewnie niedoszacowanie ok 30tys wyszlo. Mielismy jednak ten margines ze bylo jeszcze mieszkanie na sprzedaz i np elewacje i kostke zrobilismy juz z tej kasy
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    U nas sso wyjdzie jakies 130 tys, ale liczymy na zwrot w wysokości około 20 tys. za fundament z kopalni, więc może jakieś 110 wyjdzie. Mamy już parter ze stropem, wycenę dachu, materiały w większości kupione, więc raczej ta kwota powinna wystarczyć. Na okna mamy wycenę na jakieś 20 tys. Czyli ssz powinien wyjść 150 tys. W tym nasz wkład gotówki to 35 tys. Czyli na srodki zostanie okolo 185 tys. Jak nie wystarczy to weźmiemy póki co meble z mieszkania. No i mamy 4 pokojowe mieszkanie do sprzedania
    Ewentualnie z tej kasy dokonczymy dom, chociaż wolalabym spłacić cześć kredytu.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Oj jak ja Wam zazdroszczę :wink:, ale tak bez zawiści of kors.
    Oglądam teraz działki, 2km za Ustką 1000m2 - 65000 :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    65 zl za metr to niezła cena, ale wszystko kwestia uzbrojenia...my obecnie mieszkamy w Łodzi ale tu nie było nawet szans na kupno działki za kwotę, którą chcieliśmy na nią przeznaczyć, więc kupiliśmy w końcu pod miasteczkiem, które leży pod Łodzią...trafiło nam się ogólnie jak ślepej kirze ziarno, bo działkę nabyliśmy od sąsiadów, którzy chcieli też rozpocząć budowę, więc liczyło się dla nich to aby szybko dostać gotówkę (a my płaciliśmy gotówką właśnie) ...generalnie za 1200m2 daliśmy 90 tys, a działki obok (z takim samym metrażem) chodzą po 100-200zl/m2
    Prąd, wodę i gaz mieliśmy w ulicy...jedynie kanalizacji póki co nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a jak u was dachy wychodza cenowo? My mamy poddasze okolo 95qm z mansardami i dachowki z ociepleniem (krokwie sa w dobrym stanie) ma nas ponoc wyniesc okolo 120 tysiecy zlotych, jesli wezmiemy niemiecka ekipe. Najwiekszy koszt to robocizna, bo u nas ze wzgledu na te mansardy i wykusze sporo grzebania. Szukam dobrych polskicb dekarzy, jakbyscie mogly polecic to bede wdzieczna.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 29th 2014 zmieniony
     permalink
    U nas 220m2 (pow dachu) wyszło ok 50 tys, dach kopertowy bez bajerów, ocieplenia (mamy wełnę w sufitach bo to parterówka) i okien
    W tej cenie krokwie, deski (pelne deskowanie), papa, dachówka betonowa, orynnowanie

    Z.dekarzy i cieśli jesteśmy bardzo zadowoleni, ale oni z Łodzi, więc do samej granicy kawałek...no i kwestia materiałów (wiezione z pl czy z de), jak chcesz namiary to daj znać na pw
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Moja działka bez dojazdu, nieuzbrojona ok 1 km od centrum zanim zaczeliśmy się budować kosztowała wg wyceny wykonywanej przez urząd miasta 250 tyś. z braku dojazdu zwróciliśmy się oddzielnym pismem o ponowną weryfikację i zaniżyli do 210 tysięcy....

    Hyde jak Ci się sprawdza kabina? masz jakieś jej zdjęcie albo jaki to model? Moja mama chce półokrągłą ze srebrnymi wykończeniami... Miałam robione wyceny radaway i hmmm jedyne co mnie nie przekonało to ich brodziki, wydawały mi się mało stabilne tzn miękkie bardzo a u mnie brodzik idzie bezpośrednio na podłogę więc dla mnie ma znaczenie jego jakość i wykonanie. .

    Jeśli chodzi o wannę i umywalkę to czy wielka będzie różnica pomiędzy kolorystyką bieli Koło Modo wanny a umywalką Cersanitu ?

    Poza tym wszystkim to w poniedziałek czeka mnie przeprawa przez dokonanie wyboru w gresie... mam dwa waham się pomiędzy nimi :( oba piękna z Kerabenu... Muszę też wybrać kafle na ostatnią łazienkę ehhh bo nie wiem jaka będzie... Dwie już po wizualizacjach moja (będzie jasna szara w gresie nie kaflach z mozaiką szaro czarno srebrną ) oraz od mamy w jaśniutkim beżem i brązowo złotą mozaiką oraz podłogą drewnopodobną :) Sądzę, że powinno być ciekawie :)

    Treść doklejona: 29.03.14 21:17
    Dwa wybory i oba tak samo mi się podobają ehhh




    na jasnej ten ciemniejszy pasek to część kleju po taśmie i zabrudzone....


    No i dzisiaj w końcu otrzymaliśmy komplet 7 kluczy do Naszego domu :) mamy drzwi :) te paski na drzwiach to srebrne wstawki ale jeszcze pokryte białą taśmą....

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Lady moim zdaniem cersanit ma taki wybielaczowy odcien bieli i tylko z seriami cersanitu pasuje. Ja bym przetargala umywalke z miejsca na miejsce w sklepie i po prpstu porownala. Chyba ze wanna i umywalka sa daleko od siebie to juz wtedy raczej sie w oczy nie rzuci.
    Jesli masz miec biale plytki to tym bardziej uwazaj z wyborem ceramiki bo moze kiepsko wygladac (ktoras seria kola jest/byla lekko sina)

    Modelu kabiny nie pamietam na zawolanie musialabym w katalogu zerknac. Jak do kompa dotre to ci szepne fote. Kabina ok,brodzik tez. Jedynie po opcji easy clean obiecywalam sobie wiecej bo wcale takie izzi to bie jest jej czyszczenie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Hyde w białej łazience będę miała brodzik więc tutaj jeszcze jakoś ujdzie bo nawet jak kupię umywalkę i wc cersanitu to brodzik pół biedy... na górze wanna i hmmm wg tego co sobie planuję to tylko wychodzi, że umywalka byłaby cersanitu ale ze względu na tę biel to i wannę musiałabym kupić tej firmy....

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    Lady a te drzwi to paski tylko od zewnetrznej strony mogly miec? Od srodka juz sie nie dalo?


    A co do bialej lazienki - ja tym bardziej bym sprawdzala kolor umywalki i wc z biela plytek.nie wiem cy sie cos zmienilo ale ta cersanitowa biel mocno od innych bieli odbiegala. Ale od razu mowie, ja z tych co to szukaja dziury w calym i bielszego odcienia bieli ;)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    Lady, my mamy w toalecie umywalkę Cersanitu i zestaw Koło Style, taki jak wklejałaś na zdjęciu i nie widzę różnicy w kolorze. W łazience także umywalka Cersanit i wanna Koło, bardzo podobna do tej którą wkleiłaś. Również nie widzę różnicy. Początkowo planowaliśmy kupić wannę Cersanitu ale zrezygnowaliśmy z niej bo była za mało biała.
    Wrażenie pewnie jeszcze zależy od koloru płytek - u nas kremowe z kremową podłogą i odrobina brązu.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    Ale chyba wanny/ brodziki i tak zawsze będą w innym odcieniu niż reszta bo to akryl a nie ceramika...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    Tak, tyle że te odcienie mogą się różnić. Jak nam ta wanna Koło pękła, to zdecydowaliśmy się na wezwanie serwisu i załatanie dziury. Panowie mieli chyba 3 kolory akrylu do wyboru i żaden nie był idealnie taki sam, jak wanna (a była nowa, więc nie zdążyła zmienić koloru pod wpływem użytkowania). O wannach Koła mam kiepskie zdanie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    dokladnie, Isia ma racje
    sa rozne odcienie akrylu i mozna spokojnie dobrac kolorystyke
    roca np jest idealnie kolorystycznie zgrana z poolspa ale niestety cena wali po kieszeni ostro (kolo agat kupilismy z oslona za tyle co w poolspa sama oslona byla)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Z tańszymi wannami trzeba uważać, bo na zgięciach, ta warstwa akrylu jest bardzo cienka i niestety narażona na pęknięcia. Nasza wanna była uszkodzona zanim ją zdążyliśmy zainaugurować. Nie wiemy czy w transporcie czy w trakcie instalacji ale wada wyszła dopiero wtedy, kiedy łazienka była już ukończona. 5 wizyt fachowców i 400 zł w plecy (początkowo chcieli 500 zł). Dziś zainwestowałabym więcej w wannę.
    Natomiast w muszlę Koła wżarła się toaletowa kostka z Biedronki, której nijak nie mogę wyczyścić. Także też chyba nie powala jakością.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Ale Cersanit i Koło to ta sama półka cenowa...
    My obecnie w mieszkaniu mamy muszlę i umywalkę Cersanitu i ja je średnio lubię...dość szybko się zniszczyły (porysowały itp.)
    A co do Koła, to kuzynka męża ma w domu i jest b. zadowolona...więc pewnie różnie można trafić, ale raczej te firmy to jedno i to samo jeśli chodzi o jakość
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Tańsze wanny są po prostu cieńsze i dlatego mniej trwałe. Różne modele mogą się też różnić grubością tego akrylu.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    No ale modo najtańsza z Koła nie jest...tzn są takie po 300zł już (mowa o prostokątnych bez żadnych bajerów, typu hydromasaże itp.)...właściwie większość prostokątnych jest tam w podobnych cenach :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Nie jest z tych najtańszych. Ale ja bym się dopytała o grubość akrylu, po tych naszych doświadczeniach jestem już bardziej czujna. Takiej za 300 zł to bym nie kupiła. Za duże ryzyko.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Widzę, że opinie są podzielone.... wanny czy to cersanit intro czy koło modo mają i dobre i złe opinie... jak kto trafił. Najbardziej jednak mi chodzi o ich odporność na rysowanie. Wczoraj też oglądałam na necie wanny aquaform i tez dość ciekawie wyglądają....
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    To Koło odporność na rysowanie ma kiepską. A przynajmniej moja ;)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Zapomniałam napisać, że są jeszcze wanny firmy Ideal Standard - cena niewiele wyższa niż cersanit i koło ale jakość bardzo dobra. Zastanawiam się nad taką lub nad Riho (ale nie znam nikogo, kto ją ma)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    u nas jak na razie wanna z kola ma sie dobrxe mimo obviazania wspolnymi kapirlami cxy notorycznym upuszczaniem przeze mnie a to prysznica a to pojemnikow z kosmetykami
    Do szalu jednak doprowadza mnie obudowa bo wystarczy ze sie na wannie przysiadzie a potrafi odskoczyc, z niechcacym uderzeniem w obudowe tez podobnie. cale szczescie ze klik-klak i naprawione
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    obudowa wanny z koła to koszmar chyba wszystkich...u nas non stop odskakuje
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 31st 2014
     permalink
    Aneta riho słyszałam kiedyś, że super są....
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 1st 2014
     permalink
    O, dzięki:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy do kuchni pomiedzy szafki dolne i gorne lepiej dac kafelki czy szklo? Jakie sa plusy i minusy? Co lepsze?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 2nd 2014
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, mam pytanie. Czy do kuchni pomiedzy szafki dolne i gorne lepiej dac kafelki czy szklo? Jakie sa plusy i minusy? Co lepsze?


    chyba szkło, bo nie ma fug :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 2nd 2014
     permalink
    Majac te dwie opcje do wyboru, wzielabym szklo, choc duzo drozsze. Fugi od kafelek w okolicy kuchenki ciezko utrzymac w czystosci. A myslalas o plycie? Gdybym miala kuchnie nowoczesna, to dalabym nie szklo i nie plytki, a plyte. Wiem, ze Nobilia ma plyty do zabudowania z tylu o mniejszej grubosci niz blat i one sa latwe do utrzymania w czystosci a tansze niz szklo i spojnie to wszystko wyglada.

    Ja mam kuchnie w stylu landhaus i mi szklo ani plyta nie pasowaly. Jako ze kafelki byly, i to w dobrym stanie, ale nie ten kolor, to machnelam je specjalnym lakierem (fugi tez pomalowane). Nie narzekam - pieknie schodzi z plynem raz dwa i bez szorowania, jak w reklamach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2014
     permalink
    sa plytki ktore mozna klasc bezfugowo jakby co ;)

    a my miedzy szafkami gornymi a blatem mamy to samo co na blacie, tworzy to fajna calosc a ze nasz blat przypomina beton to wszyscy macaja co jest na scianie ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 2nd 2014
     permalink
    YPolly - dzieki. Nawet nie wiedzialam, ze plyty mozna jakies montowac. U nas kuchnia bedzie juz gotowa, wiec nie wiem jak to sie zgra. Ale zapytam sie firmy budowlanej do ktorej bede pisala, czy robia szklo badz plyty.

    A takie szklo, to latwo sie czysci? Np. z tluszczu?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 2nd 2014
     permalink
    Lady, jak się nazywają te płytki? Będę miała bardzo podobne, tylko bez dekorów.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Ten lacobel calkiem fajnie wyglada, ciekawe jak z montazem juz w gotowej kuchni, ile kosztuje tu w UK i czy ta firma, ktora znalazlam zajmuje sie jego montazem.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 2nd 2014
     permalink
    MrsHyde: a my miedzy szafkami gornymi a blatem mamy to samo co na blacie, tworzy to fajna calosc a ze nasz blat przypomina beton to wszyscy macaja co jest na scianie ;)

    a mogłabyś jakąś fotkę wstawić, jak to wygląda. Ja chcę białą kuchnię z drewnianymi blatami, ale taka jak Ty opisujesz, też bymi odpowiadałam, bo ogólnie wystrój planuję biało-szary z elementami betonu i jasnym drewnem.
    Ladybird a mogłabyś mi napisać, jakie okna masz i czy byłaś zadowolona z ekipy? Bo z tego co czytam, to okna są ważne, ale jeszcze ważniejszy dobry montaż, więc fajnie byłoby sprawdzoną ekipę zwiąć.
    I w kwestii okien ma któraś z Was antracytowe lub szare? Bo ja się napaliłam strasznie, oglądam z necie fotki takich domów i podoba mi się, ale ciekawa jestem, jak jest z czystością, czy bardzo nie widać kurzu.
    I jeszcze jedno pytani... Zachorowałam na wannę wolnostojącą. Posiada któraś z Was?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.