Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny, jakiej marki wybrać nóż, aby bez problemu kroił mięso. Do mam już dość swojego. Pomóżcie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    dagus84: jakiej marki wybrać nóż, aby bez problemu kroił mięso

    FISKARS, wszyzstkie noze wymienilam na "ichniejsze" i od tamtej pory krojenie i twardych i delikatniejszych czy siekanie to sama przyjemnosc. Aha oprocz noza trzeba kupic dedykowana przez firme ostrzalke bo kolezanka probowala zwykla i sie stepil zamiast naostrzyc
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Jak dla mnie noże firmy Wusthof. Są niezniszczalne.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Używam cieniutkiego noża mojej mamy - jakas chińscyzna i tez jest super. Cały jest metalowy ale na tyle płaskie ma ostrze, że daje sobie znakomicie rade z mięsem, jego obrabianie czy też filetowaniem. Mam też noże zeptera, które mają dość grube ostrza i zle mi się nimi pracuje.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    moja mama ma fiskars, polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Ja tez polecam noże Fiskars, są świetne :)

    Chciałam Wam podziękować za odpowiedzi odnośnie kominka, jego koloru.
    Nasz salon jest od południa(okno balkonowe), a okna wykuszu od zachodu, jednak przez zadaszenie tarasu wpada mnie świtała niż by się mogło wydawać, dlatego biorę pod uwagę jasne kolory w salonie. Jeszcze się na nic nie zdecydowałam
    Na razie czekamy na hydraulika, aby podłączył piec, zamontował grzejniki i podłączył ogrzewanie, ma być po 15, mam nadzieje,że będzie na czas (obecnie pracuje u naszych znajomych,którzy na święta BN chcą się wprowadzić).
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Dziekuje Wam za wszystkie rady.

    Lily, nie, zadnej kratki wentylacyjnej nie mamy - ale w samej lazience mam 3 okna, wiec robimy czesto przewiew. W ogrodzie zimowym przydaloby sie na pewno, bo okna gorne sa nie otwierane, nie ma wiec wymiany powietrza na wysokosci i okna sie "poca".

    Zakupilam na poczatek 2 osuszacze chemiczne, bo akurat w promocji byly a jak nie pomoze, to kupie ten elektryczny.

    Ogolnie mam nadzieje, ze jak skonczy sie taka jesienna wilgotna pogoda i zacznie sie sezon grzewczy, to problem minie.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny układające instalacje elektryczna!!! Pamiętajcie o tzw skrętce jeśli chcecie mieć np kilka TV w domu. Niestety u Nas to wyszło dopiero przy zamawianiu usługi NC+, że musimy mieć wszystko bezprzewodowo a co za tym idzie na te chwile - same problemy z odbiorem telewizji.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Lady czyli co instalatorzy dali ciala? (to nie znajomy mial u was instalacje robic??)
    u nas elektrycy rozkladali typowa instalaje elektryczna, ale tez rtv, internet i telefon , jedynie do alarmu przyszedl kto inny
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    KALKULATOR KOSZTOW BUDOWY nie wiem tylko jaka jest jego wiarygodnosc (natrafilam na link przypadkiem)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Ladybird76: Dziewczyny układające instalacje elektryczna!!! Pamiętajcie o tzw skrętce jeśli chcecie mieć np kilka TV w domu. Niestety u Nas to wyszło dopiero przy zamawianiu usługi NC+, że musimy mieć wszystko bezprzewodowo a co za tym idzie na te chwile - same problemy z odbiorem telewizji.


    U nas na dniach montaż gniazdek. Elektryk raczej nie zapomniał, bo z uporem maniaka prosiłam o podłączenia sat we wszystkich możliwych połączeniach. No i dzisiaj dostałam listę:
    Gniazdo pojedyncze 2P+Z 88 szt
    Włącznik pojedynczy 21 szt
    Włącznik podwójny 17 szt
    Włącznik schodowy 19 szt
    Włącznik krzyżowy 4 szt
    Gniazdo RTVSAT 6 szt
    Gniazdo RJ45 6
    Ramka pojedyncza 62
    Ramka podwójna 21
    Ramka potrójna 13
    Ramka poczwórna 8 szt
    Włącznik roletowy 12 szt
    Czujnik ruchu moduł ramkowy 1 szt
    :neutral:

    I to wszystko bez łazienek, bo w łazienkach mam już gniazdka szklane
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    przypomnij mi jak duzy macie dom bo te 19wlacznikow schodowych mnie z lekka zszokowalo (ewentualnie gdzie dawaliscie takie wlaczniki)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Hyde dali ciała. .. wszystkie kable są. .. nie ma tego jednego, który spina ze sobą wszystkie dekodery przekazując sygnał po kablu do glownego...
    Mając główne dekodery tzw matki mogę bez problemu mieć tv wszędzie ale tworząc multi-room bez tego kabla jest już problem.

    Hyde ile macie tv?

    Treść doklejona: 15.10.14 00:02
    Schodowe nie koniecznie na schodach.... :) Ja mam chyba 8

    Treść doklejona: 15.10.14 00:09
    Czy któraś z was ma taki zlew?
    Kurcze ciulato sobie ustawiłam zlew w kuchni i nie wiem czy wybrać z dużym czy małym ociekaczem Franke Maris



    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Ja będę miała Franke, ale tzw.1,5-komorowy.
    O taki



    No i chyba stanie u nas na białym AGD. Mam nadzieję, że nie zbankrutujemy i nie zaoram się przy sprzątaniu :wink:

    Póki co teren wokół domu obsypany i wyrównany. Niebawem tarasy i ogrodzenie.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 15th 2014 zmieniony
     permalink
    _K_i_n_g_a_:
    Póki co teren wokół domu obsypany i wyrównany. Niebawem tarasy i ogrodzenie.

    No u nas właśnie kończą, mam nadzieję, że pogoda pozwoli niedługo posiać trawę - moje marzenie na tą jesień.

    Lady brałabym z większym ociekaczem.
    Tez mamy franke 1,5 komorowy ale stal.

    Treść doklejona: 15.10.14 09:54
    Aaa i własnie barierkę schodową montują... :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Tylko oczywiście wyszedł problem bo M wczoraj tam był z Małą i twierdzi że ona przejdzie przez tę szparę pomiedzy... A mamy 12,5-13cm odległości pomiędzy tralkami, bo mamy je wąskie.
    No i pewnie przez kilka lat będziemy musieli tam wkładać jakieś szpecące zabezpieczenie pomiędzy :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    My mamy narozny franke, 1.5komorowy wiec oviekacz symetryczny do malej komory, wystarcz

    Lady wiem ze schodowe nie tylko na schodach i sama mam tez 8 ale 18 tojednak duuuza roznica
    Telewizorow mamy 3 a wyjsc mamy 5.

    Mangaa moze mu sie tak tylko wydawalo? Ta odleglosc to juz chyba dosc bezpieczna jest.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 15th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: przypomnij mi jak duzy macie dom bo te 19wlacznikow schodowych mnie z lekka zszokowalo (ewentualnie gdzie dawaliscie takie wlaczniki)

    Hyde, z garażem 270 m ale elektryce poświęciłam dużo uwagi, bo chciałam,żeby dziecko mogło sobie wyłączyć światło z łóżka, tak samo my w sypialni, więc te włączniki schodowe najmniej właśnie schodów dotyczą. Światło na korytarzach można zgasić w dwóch miejscach, dół można zgasić na górze, ta sama sytuacja z garażem i magazynkiem itp.
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny stronę wstecz pytałyście się czy nie mam za wysoko piekarnika i mikrofalówki. Właśnie teraz sobie stanęłam na wprost i mogę stwierdzić, że przy 173 cm wzrostu piekarnik a raczej najwyżej położony ruszt/blacha jest pod cyckami tak wiec Mikrofalowka w zasięgu wzroku :) Idealnie. Blat kończy się u mnie z tego co pamiętam na 94 cm.

    Znajoma tez nie chciała dawać niżej piekarnika ze względu na lakier i "uderzajace" ciepło z piekarnika przy jego otwieraniu podczas pieczenia.

    Dzisiaj decyzje musze podjąć co do piekarnika.

    Niech mi żadna nie mówi, że urządzanie domu to coś suuuuper. Masakra jak dla mnie. Trzy kuchnie i dwa mieszkania brrr mam DOŚĆ!

    Treść doklejona: 15.10.14 10:33
    Hyde schodowych tez za mało dałam bo są super ułatwieniem w poruszaniu się. .. Warto mieć dobrze rozplanowany ten temat. Dla mnie to był najsłabszy punkt budowy....
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Ladybird76: Dla mnie to był najsłabszy punkt budowy....

    U mnie to samo. Miałam wtedy mało czasu na przemyślenia, scedowałam wszystko na Męża a ten zaufał elektrykowi. :wink:
    No i różne babole wychodzą, np brak gniazdek przy wykuszu, lub brak gniazdka przy lodówce itd. Takie podstawy. :devil:

    Hyde no mówi, że mu się nie wydawało i na upartego by się wcisnęła jak to przymierzał.
    No ale nic to, dzieci rosną, jak wyrosną nacieszę się barierką. :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Czy któraś z Was mając kredyt wpłacala juz jakąś część na jego zmniejszenie? Czy to się opłaca czy lepiej trzymać gotówkę na lokacie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 15th 2014 zmieniony
     permalink
    No ja schodowe mam na korytarzu w roznych miejscach czy w garazu. Jakos nie odczuwam ich braku w sypialbiach bo my raczej przy lampkach nocnych czytamy a nie przy duzym swietle ale wiadomo kazdy ma inne potzreby.


    Lady my nadplacalismy kilkadziesiat tys po sprzedazy mieszkania. Rata spadla znacznie, na zadnej lokacie bysmy nie mieli takich zyskow zeby to porownac a zawsze to latwiej splacac co miesiac mniej. Tyle ze w naszej umowie kredytowej bylo zaznaczone ze nadplata kredytu bez zadnych oplat. Niektore banki wiem ze chca 8-10% od sumy ktora sie nadplaca niezalezniw od terminu splaty a W niektorych jest ze 2-3lata musi minac zeby splacic bez prowizji.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Lady, to zależy czy masz prowizję od wcześniejszej spłaty.
    My zamierzamy nadpłacać jak tylko będą na to środki, bo oprocentowanie kredytu na pewno jest wyższe niż najlepsza lokata.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    No wszystko zależy od warunków spłaty jakie masz w umowie.
    Ale tak jak Hyde pisze, jak jest 0 opłat to bardziej opłaca się spłacić kredyt niż odkładać na lokacie. Można powiedzieć że to też sposób oszczędzania bo dzięki temu nie zapłacimy bankowi odsetek od nadpłaconej kwoty.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    u nas w ING to nawet nie trzeba isc do banku specjalnie zeby nadplacic kredyt. w prawdzie pierwsza nadplate poszlismy zrobic do banku bo nie wiedzielismy ale okazalo sie ze konto online ma opcje nadplaty kredytu, mozna nadplacic i 100tys i 100zl takze fajna opcja
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Kinga zdecydowaliście się już na konkretne agd? Jestem ciekawa, bo ja też lada moment będę zamawiać agd i właśnie marzę o tym białym cały czas. Z opinii moich znajomych to właśnie na czarnym podobno bardziej widać brud i będąc u nich mogę to potwierdzić chociażby na płycie gazowej.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    MrsHyde: u nas w ING to nawet nie trzeba isc do banku specjalnie zeby nadplacic kredyt. w prawdzie pierwsza nadplate poszlismy zrobic do banku bo nie wiedzielismy ale okazalo sie ze konto online ma opcje nadplaty kredytu, mozna nadplacic i 100tys i 100zl takze fajna opcja

    My mamy tak samo, tyle że w mBanku.
    Gosia8510: Kinga zdecydowaliście się już na konkretne agd?

    Tak, będzie to seria Gorenje Ora-Ito.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Hyde u mnie podobnie jak u ciebie bo Ja też w ing.... do 3 lat mogę spłacić bez prowizji do 50 tys.

    Treść doklejona: 16.10.14 15:01
    Gosia Ja wczoraj kupiłam ostatnie agd i u mnie bosch i samsung oraz lg. Dzisiaj zlew bo jutro montaż ... a finalnie będzie jeszcze lacobel.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Lady my nie mielismy limitu wplaty, ani czasu ale my zapisalismy to w tresci umowy przy negocjowaniu warunkow.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Hyde w czasie kiedy wy braliście kredyt było inaczej niż jak Ja brałam. ..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Nam ten zapis wynegocjowano. Mamy to szczescie ze moj szwagier jest doradca w homebroker w warszawie, w tutejszej filii dawali nam slabsze warunki no i na racie bylo cos ok 200zl wiecej. :shocked:
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeOct 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam, Nie bede calego watku wertowac, ale dolanczam do kupujaco-wyposazajacych ;)
    Szukam jakis mebelkow dla chlopca mojego ale takze troche przyszlosciowych bo zwazajac na to, ze biore kredyt na 20 lat, to nie bede ich wymieniac za czesto he he. Macie jakies sprawdzowe stronki/sklepy?? Zarzucce linkami do sklepu, czy chocby wystrojem pokoju waszego malucha.. Dziekuje :) Jeszcze niewiem jaki bedzie metraz jego pokoju ale na pewno nie bedzie to za wielkie pomieszczenie :)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mogę polecić mebelki z ikei- system stuva. Można samodzielnie zaplanować ilość elementów, wyposażenie szaf. U nas super sprawdza się skrzynia wysuwana, mega pakowana, a po wysunięciu za stoliczek może służyć,później za zaaranżowania jako siedzisko. Mebelki pojadą z nami do nowego domu.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 18th 2014
     permalink
    my mamy u corki meble z IKEI, seria malm - sa ok no i jakosc w stosunku do ceny tez
    kuzynka kupila meble VOX , tez jest zadowolona z uzytkowania (z ceny mniej)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 18th 2014
     permalink
    Marta ma meble Meblik - z serii raczej dziewczęcej, z Myszką Minnie. PO ponad roku użytkowania jestem zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 18th 2014
     permalink
    U mnie nie wiem dlaczego ale tylko IKEA 😉
    Na dniach musimy dokupić starszej corce mebel do kompletu z serii Pax ....

    My zaś do jadalni chcemy stół i krzesła.

    Ja dodatkowo poluje na "obraz" w formacie 200x140
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    meblik jest super, ale jakie oni maja ceny, wrr
    my mamy z BRW, tez jestem bardzo zadowolona. moim zdaniem w miare dobra jakosc do ceny. w stolowym mam BRW juz 6 rok i nic sie z nimi nie dzieje, jak staly tak stoja.
    ja ikea nie lubie, jak dla mnie tandeta. mam regaly expedit i kopniesz mocniej to sie dziura robi. no ale regal za 200 zl to raczej chyba nic wiecej oczekiwac nie mozna.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    Misiek ma zestaw Stuva i jak dla mnie bardzo ok :)
    --
  1.  permalink
    My mamy meble Vox. Zakupilismy jak Fifko miał pół roku.
    Jasne, bez ozdób, malo dziecięce. Szafa, regal, szafka na książki, plus regalik no i łóżeczko.
    Pokoj ddąb szary/cremona.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    a ja znowu mam kiepskie doswiadczenia z BRW, nie dosc ze byly ok do pierwszego przestawienia to jeszze oblazla z nich okleina.
    Tyle ze ja mialam brw te tanie, z nizszej polki
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 19th 2014
     permalink
    Ewasmerf mieliśmy i mamy systemowe meble PAX Ikea. Przeszły 2 -g przeprowadzkę a były rozbieranych do zera. Mamy praktycznie wszystko z Ikei poza tymi robionymi na wymiar.

    Mieliśmy kupować stół zupełnie nie z ikea. Cena 2 tys plus ok 200 zł za 6 krzeseł to dużo. Decyzja chyba ponownie padnie na ikea z tym, że nie wiemy czy wybrać 140x85 czy 180x90 :( oba rozkładane
    Zastanawiamy się też nad komoda i albo znajoma zrobi albo znowu ikea. Chciałabym szara w połysku z drobinkami mieniącymi sie plus drzwiczki do zamknięcia ścianki kominkowej tzn. Kominek i ścianę domu bo mam tam przestrzeń 30 cm gdzie wszystko widać. Przy drzwiczkach mogłabym tam cos chować.
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z projektanta wnętrz? Generalnie zależy mi rozmieszczeniu gniazdek w kuchni, wyprowadzeniu w odpowiednich miejscach kabelków na oświetlenie itp. oraz ogarnięcie mojej koncepcji i dopasowanie jej do naszych przestrzeni. Myślałam głównie o salonie z jadalnia, kuchni i ewentualnie korytarz. Macie jakieś doświadczenia, czy warto korzystać za takich usług, jakie są ceny?
    Mam też dylemat co do okien i drzwi. Myślę czy okna brać takie dzielone na pół, czy tak w stosunku 2 do 1. dodam, że są duże więc muszą być podzielone jakkolwiek. A, no i drzwi, podobają mi się takie nie z klamką, ale z "uchwytem podłużnych metalowym" nie wiem jak to się fachowo nazywa, macie jakieś doświadczenia?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Ja teraz żałuję, że nie wzięłam projektanta wnętrz...
    Wydawało mi się wtedy, że to kasa wyrzucona w błoto bo ja wiedziałam co chcę mieć w domu i miałam już koncepcję.
    Ale właśnie ze względu na to o czym piszesz - czyli rozmieszczenia gniazdek/oświetlenia itd to bardzo przydatne może być. Bo teraz np bujamy się z takimi banalnymi problemami typu brak gniazdka przy lodówce, za mało gniazdek schodowych itp. No takie głupotki wyszły.
    Nie wiem, może jakbym wtedy miała więcej czasu to ogarniać to bym sobie to lepiej przemyślała, ale nie miałam czasu akurat.
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeOct 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    hopefully: Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z projektanta wnętrz?

    Ja będę korzystać, ale dopiero wiosną-latem 2015, więc doświadczenia jako takiego jeszcze nie mam. Ceny zależą od projektanta, musisz się skontaktować z konkretnym i zapytać. My będziemy płacić 130 zł netto za metr kwadratowy, cena dotyczy projektu całego domu. Wyjazdy architekta dodatkowo 300 zł netto za każdy.
    Zdecydowałam się skorzystać z usług biura architektonicznego dokładnie z tych samych powodów co ty, mam swoją wizję wnętrza, ale potrzebuję kogoś kto zbierze to w całość, dopasuje oświetlenie, kontakty itp. Mam sporo znajomych , którzy po fakcie stwierdzili to samo co Mangaa powyżej. Nie chcę popełnić tego błędu, bo dom ma nam dobrze służyć na lata. Poza tym nie chce mi się szukać, wybierać, jeździć po dziesiątkach sklepów, wolę ten czas spędzić spokojnie z dzieckiem.
    .
    No i witam się na wątku budowlanym, po cichu podczytuję Was ;-).
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Jak dla mnie jeśli chodzi o gniazdka to wystarczy mieć dobrego elektryka, który powie co i jak. Moi rodzice żadnego gniazdka na przeszło 200m nie planowali, tylko zdali się na elektryka dobrego i juz 14 lat mieszkają w domu, a nigdy ale przenigdy nie narzekali na gniazdka, a raczej je chwalili.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    No ale nie piszemy o samych gniazdkach tylko też o oświetleniu, a tego elektryk Ci już nie wymyśli. Tzn możesz się na niego zdać ale wg mnie to już jest sztuka aranżacji a tego lepiej im nie zostawiać. :wink:
    No chyba, że chcesz mieć radosną twórczość...
    Na razie jeszcze nie wiem jak z tym jest bo nie urządzamy... ale też już widze, że może być kiepsko z oświetleniem nad stołem jadalnianym i za mało kinkietów.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Hm, dzięki za pomoc, raczej się zdecyduję, mam nadzieję, że koszty nie będą jakieś masakryczne... najgorzej, że właśnie za dojazdy też się płaci, bo raczej będę ściągać kogoś z Łodzi (50km)...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Dla mnie korzystanie z architekta ma sens wtedy kiedy jestes gotowa sie zdac na jego propozycje w urzadzeniu domu i przyjmiesz na klate wszelkie proponowane rozwiazania no i ceny. Jesli nei jest sie pewna koncepcji to i architekt nie pomoze. Ja sama przygotowalam plan gniazdek i oswietlenia a zweryfikowal go nasz elektryk - stwierdzil ze zrobilam stanowczo za malo gniazdek w kuchni, ze trzeba dorzucic schodowki w korytarzach, dodatkowe gniazdka w lazienkach czy w garazu. W sumie pewnie 1/3 punktow to byla jego inwencja i zeby nie bylo ze liczyl nas od punktu - placilismy za calosc bez znaczenia jakie i w jakiej ilosci gniazdka mieliby robic.

    Treść doklejona: 22.10.14 14:34
    a dodam jeszcze ze jesli idzie o kuchnie to gniazdka zaznaczyl nam dodatkowo facet, ktory nam kuchnie robil (projekt i wykonanie). Spotkalismy sie z nim we wrzesniu bo sprawdzal m.in. czy da rade zeby blat byl jednoczesnie parapetem a takze oznaczyl gdzie jakie gniazdko jest niezbedne.
    Pan kuchenny i elektrycy namawiali mnie na gnaizdko w poblizu plyty inukcyjnej ale stwierdzilam ze nie chce bo bedzie brzydko wygladalo i mi koncepcje popsuje a teraz w sumie pluje sobie w brode bo jak robie zupe krem to musze gar przestawiac na druga strone blatu albo nie ma jak zmixowac zoltek na parze bez skorzystania z przedluzacza. Pan meblowy przedstawil jeszcze opcje listwy wyjezdzajacej z blatu ale to jak dla nas za drogie rozwiazanie bylo
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    MrsHyde: ma sens wtedy kiedy jestes gotowa sie zdac na jego propozycje w urzadzeniu domu i przyjmiesz na klate wszelkie proponowane rozwiazania no i ceny.

    Hydzia, nie zgadzam się.
    W końcu dom urządzany pod nas, powinien uwzględniać nasz styl życia i nie wyobrażam sobie by ktoś mi narzucał koncepcję, np kolorystyczną.
    Rozumiem np jakieś podpowiedzi gdzie coś ustawić itd, ale styl, kolorystyka (jakiś zakres tonacji) należy do zlecającego.
    Chyba, że ktoś zupełnie nie ma w tym żadnych preferencji ale to wydaje mi się, że rzadko się zdarza.
    Poza tm z tego co się orientowałam jest opcja zrobienia samej wizualizacji (to jest duuużo mniejszy koszt) bez wyrysowywania konkretnie rzutów pod zabudowę itd i ja bym brała właśnie taką opcję.
    Bo zarówno łazienkę jak i kuchnię wyrysują sobie na podstawie wizualizacji specjaliści od płytek, mebli etc.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Pewnie jak to wszędzie bywa są różni architekci, więc jeden może narzucać swoje koncepcje, inny projektować pod potrzeby klienta lub też jak klient sobie zażyczy. Zostawiłam swoje namiary i czekam na kontakt ze strony jednej firmy, bardzo podobały mi się ich realizacje, ciekawa jestem jak się cenią.
    I niezły pomysł z tym, że w sumie specjaliści mogą się opierać na wizualizacji, tylko czy ja w tedy przy samej wizualizacji będę miała wyznaczone dokładne miejsce np. zamontowania lampy?
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    hopefully: tylko czy ja w tedy przy samej wizualizacji będę miała wyznaczone dokładne miejsce np. zamontowania lampy?

    Pewnie też zależy to od indywidualnych ustaleń z wybranym architektem/biurem architektonicznym. Ja mam zapis, że wizualizacja fotorealistyczna oparta jest na dostarczonych przez inwestora planach z pomiarami. I na tej podstawie robią dokładną wizualizację. Jeśli pomiarów brak to najpierw architekt robi inwentaryzację pomieszczeń i dokonuje pomiarów, odpłatnie oczywiście.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.