Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    cho: No też tak powiedziałam, ale usłyszałam że nie jest to dobre ( nie przebadane czy coś tam) i od chodzików sie też odchodzi. Nie wiem sama co o tym myśleć.


    Ja bym spróbowała skonsultować z kimś innym. Ja od dwóch ortopedów słyszałam ochy i achy na temat chust, między innymi to, że bardzo dobre są dla bioder, także przy dysplazji. Chusta to przecież nie chodzik, ten lekarz chyba myli chusty z wisiadłami. Zresztą, z tego co wiem, szerokie pieluchowanie już dawno zostało uznane za niewiele wartą metodę, więc...
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    hydrozagadka: spróbowała skonsultować z kimś innym


    taki mam zamiar

    hydrozagadka: Zresztą, z tego co wiem, szerokie pieluchowanie już dawno zostało uznane za niewiele wartą metodę, więc...


    też tak czytałam....dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Heh to nas zortopada był "lepszy": spytałam czy chusta pomoże bioderkom, powiedział "nie wiem"...
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Hmmmm muszę zapytać jutro mojego ortopedę co on na to :D jutro mam wizytę z moim kolanem wiec może zapytam co on myśli o chustach.....w końcu to też ortopeda.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Nam też dwóch ortopedów powiedziało, że chusta jest super na bioderka. Dziś nawet jeden go widział w Bondolino (działa na tej samej zasadzie jak chusta) i nie zgłaszał żadnych sprzeciwów;) Z tym, że jeden ortopeda powiedział nam, że to nie za dobre dla młodego, jeszcze gibkiego kręgosłupa, ale poczekaliśmy troszkę i wróciliśmy z tym, że zamiast do chusty to do Bondolino właśnie;)
    --
  1.  permalink
    ja tez skonsultowalabym to z kims innym...raz, ze wlasnie szerokie pieluchowanie to praktycznie zadne leczenie...raczej profilaktyka...a dwa, ze chusta powinna byc ok....jak jezdzilam z Minikiem w szelkach na cotygodniowe kontrole do szpitala, nosilam go caly czas w nosidle wisiadle....zaden z tutejszych lekarzy (a widywalam ich sporo) nigdy nic mi na ten temat nie powiedzial... chodziki to inna bajka...:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    co do chodzika się zgodzę ale z chustą jestem gotowa sie kłócić i śmiem twierdzić że pozycja w chuście jest lepsza i zdrowsza niż noszenie berbecia na rękach :devil: nie ułoży się tak ciałka i nóżek jak się trzyma dziecko
    Chyba przy Antosi jeden z lekarzy kazał mi ją szeroko pieluszkować szczerze olałam to na maxa ale i jakoś tak nie było jak bo była w szpitalu itd Poza tym żaden z setki lekarzy którzy ja widzieli nie mieli zastrzeżeń i nikt nic nie mówił. Ów doktorek na kontroli nawet nie pytał mnie czy to robiłam czy nie ale podczas badania stwierdził że szerokie pieluchowanie przyniosło oczekiwane rezultaty i jest wszystko ok :P
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Podobno Pan doktor to dobry specjalista. Tak twierdzi mój ortopeda, bo go zna. Nie wystarcza mi to jakoś. Czekam na namiary na innego ortopedę i to skosultuje. Niestety nie będę i tak mogła nosić małej w chuście przez moje kolano. Na razie czeka mnie rechabilitacja i mam jak najmniej obciążać kolano. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    Dziewczyny spoesze z dobra nowina! Zaczne od tgo ze po miesiacu od tej diagnozy mielismy skontrolowac bioderka u tego samego ortopedy, jednak dIen przed wizyta zaszwonili od niego ze wizyte przeklada na za tydzien. Tak sie wscieklam, bo kaze nam zakladac ta pieluche gabczadta na 20h dziennie a tu nagle przeduwa o tyszien, jakze istotny jedli bylaby koniecznosc leczenia. Zatem umowilidmy sie do poznanskiej kliniki ortopedycznej na usg, bulismy dzis i bioderka sa zdrowiutkie! Mamy Ib na obu!! Odwodzenie jest troszke ograniczone, ale to wystarczy wiecej klasc go ma nrzuszek( bo kladziemy malutko bo nie lubi) i wszycho! Kontrola dla pewnosci za 8 tygodni, a co wiecej przeczytalam opinie o tamtym ortopedIe i okazuje sie ze vzesciej zdarza mu sie diagnozowac lekkka dysplazje i sprzedawac te pieluchy z gabki...

    Treść doklejona: 21.09.12 14:17
    Przepraszam za bledy ale pisze z telefony jadac w aucie(pasazer:-) aa a trj pieluchy co kazal zakladalismy moze lacznie prEz miesiac 2 h, bojak pisalam cos mi tu smierdzi i widac nie byla konieczna
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    kakai super
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    Kakai brawo dla Was:)
    --
  2.  permalink
    Kakai fantastyczne wiesci.... :)
    ale na temat zachowania tego lekarza to mi slow braklo :/
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 22nd 2012
     permalink
    psycho_patka: ale na temat zachowania tego lekarza to mi slow braklo :/


    Niestety w Polsce jest sporo takich lekarzy. O tym u którego ja z Zuzia byłam też chodzą takie opinie....
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Masakra dziewczyny ile nerwow, domyslow same wiecie.... Dobrze ze final jest szczesliwy, ale gdybum faktucznie zakladala ta ppduche to bym go zwczajnie meczyla, dobrze ze nie dalalm sie zwariowac, a z drugiej strony jak pozniej ufac lekarxom i im diagnozom:-/ teraz dostalismy usg i opis, a wiec dlaczego tamten lekarz trgo nie dal? Nauczka by prosic o zdjecie, w koncu placilam za ta wizyte
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 23rd 2012
     permalink
    Ja dostałam tylko opis. Nie było zdjęcia......mój bład.
    --
    • CommentAuthorbarankowa
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Witam, mam pytanie do mam dzieciaczkow z dysplazja stawu biodrowego. Otoz moja corka ma 21 miesiecy i zdiagnozowano u niej po zrobieniu rentgena dyspalzje stawu biodrowego prawgo (lewy idealy). czy ktoras z mam doswiadczyla tego u swojej pociecy w wieku mojej corki? Bardzo prosze o pomoc. Przypuszczam ze w takim wieku tylko operacja wchodzi w gre, teraz zostalismy skierowani do ortopedy dzieciecego i czekamy na kiedy mamy wizyte. Najbardziej sie martwie tym na jakdlugo zakladaja gips po takiej op,serce sie kroi na mysl ze moja corka bedzie miala gips jak biega tanczy skacze (dodam ze ma jedna nozke krotsza ta gdzie jest ten chory staw ale ogolnie nie przeszkadza jej to mimo ze kuleje delikatnie) Dodam ze pozno zaczela chodzic 15m i juz kulala po usg w pl pani doktor stweirdzila ze nic jej nie jest (mimo ze juz kulala na nozke)a jesli nadal bede sie martwic to tylko rentgen pokaze dokladnie co jest grane ale mam poczekac ido 6 miesiecy isc po skierowanie ). i tak wlasnie wszytsko wyszlo jestem sama na siebie zla ze od razu nie naciskalam na rentgen no ale skoro lekarz ortopeda zapewnial ze tam nic nie ma i ze niektore dzieci po prostu zaczynaja brzydko chodzic to zaufalam :cry:


    [post przeniesiony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    15 miesięcy to nie jest późno na rozpoczęcie chodzenia. Jedyne czego nie rozumiem, to dlaczego Twoja córka nie miała wcześniej zrobionego badania usg (czy rentgena) - tym bardziej, że kuleje i że - o zgrozo!- lekarz wiedział o tym fakcie?? A w pierwszych 3 m-cach życia też nie miała usg stawów biodrowych?
    • CommentAuthorbarankowa
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Nie miala w anglii nie robia usg :/ tylko lekarz pediatra badal ja jak miala 8 tygodni i powiedzial ze wszystko ok nic nie "klika" dlarego przy pierwszej okazji jak bylismy w pl to poszlismy do ortopedy, corka miala 16 miesiecy wtedy.

    Treść doklejona: 26.01.13 01:02
    A dodam sliwa pani ortopedy " temu dziecku nic nie jest jakby miala problem z biodrami to by tak nie raczkowala szybko i sprawnie" :confused:
  3.  permalink
    barankowa my gips nosilismy przez 3 miesiace....dluuuugasne 3 miesiace....ale dzieciaczki niezwykle szybko i latwo dostosowuja sie do nowej sytuacji....trudniej jest rodzicom.... widze ze historia podobna do naszej....tyle ze nieco trudniejsza ze wzgledu na wiek coreczki....w ktorej czesci Anglii mieszkacie??? wiesz juz do jakiego szpitala bedziecie kierowani??? bo jesli do Great Ormond Street w Londynie to nie macie sie o co martwic i czego obawiac....a jesli zwyczajnie bedziesz potrzebowac pogadac z kims kto byl w podobnej sytuacji...to pisz smialo...moge na prv przeslac numer tel i maila bo tutaj nie zawsze jestem dostepna....i glowa do gory...najwazniejsze, ze mloda zdiagnozowana....z reszta sobie poradzicie...wierze bardzo, ze tutejsi specjalisci otocza was naprawde fachowa opieka....my taka dostajemy do dzisiaj... :D
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    ja sama miałam dysplazję stawu biodrowego (nosiłam rozwórkę, a później chodziłam na rehabilitację- ale to już przez uciekanie stopy do wewnątrz)- dla pocieszenia obecnie nie mam żadnych problemów z biodrami/ nogami/ stopami (chodzę na szpilach, śmigam na nartach itp. :devil:)
    niedawno dowiedziałam się, że jest to dziedziczne i moje dziecko ma większe szanse na dysplazję...powinnam to zgłosić jeszcze jakoś w szpitalu na porodówce? (mój lekarz prowadzący o to nie pytał) Kiedy w takim przypadku zrobić 1-sze badanie syna?
    --
  4.  permalink
    sardynka pytanie zasadnicze....mieszkasz w PL czy w UK???? jesli w PL to moim zdaniem wystarczy zaczekac do rutynowego usg ktore wykonuje sie bodajze ok 8 tygodnia zycia malenstwa...jesli natomiast mieszkasz w UK to radzilabym uprzedzic polozna badz lekarza prawdzacego ciaze i domagac sie skierowania na usg....nie zadowalajac sie wezwaniem pediatry i standardowym badaniem....w przypadku mojego syna badanie "manualne" nie wykazalo zadnych nieprawidlowosci....tak samo tutaj jak i polecanego lekarza w PL...tylko zdjecia usg wskazywaly na wade stawu biodrowego... i fakt dysplazja jest dziedziczna...i czesciej choruja dziewczynki...nasz przypadek byl jakis mocno wyjatkowy...nie dosc, ze nikt w rodzinie nie chorowal....to dysplazja wystapila u syna...po pol roku w szelkach ustapila, zeby po 3 miesiacach wrocic...:((( na dzien dzisiejszy nic nie wskazuje na to zeby zdecydowala pojawic sie ponownie...mamy zielone swiatlo na wszelkie mozliwe formy aktywnosci fizycznej....i zero jakichkolwiek ograniczen....oraz nastepna wizyte w maju...w moje urodziny...wiec wiesci nie moga byc zle....:)))
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Mieszkam w PL :) ale gdzieś słyszałam, że jeśli miałam dysplazję to właśnie badanie u dziecka wykonuje się chyba wcześniej (tak mi się o uszy obiło) - w każdym bądź razie powiem pediatrze w szpitalu o tym (tylko muszę pamiętać :devil:) i na pewno powie mi co jak i kiedy...
    No i też słyszałam, że właśnie raczej dziewczynki mają większe szanse na dysplazję... także Wasz przypadek faktycznie dziwny - ale najważniejsze, że ma dobre zakończenie :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    sardynka pewnie...napomknac nie zaszkodzi....i zaciskam kciuki za dobre zakonczenie u Was :)
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Odmawiam wątek Dziewczyny we wtorek zostałam mama bliźniąt chłopca i dziewczynki wczoraj przy badaniu przez lekarza wyszło ze dziewczynka na dyspkazje bioderek i w 6 tyg życia mamy przyjść na usg CZY MOŻECIE PORADZIĆ JAK traktować mała w domu gdy zapytałam lekarza odpowiedz była ze nic dodam ze nie mieszkam w UK czytam rożne fora i na każdym co innego proszę poradcie czy któraś tez niedawno przez to przechodziła?

    Treść doklejona: 18.10.13 17:57
    Oj chodziło ze mieszkam w UK a nie w Polsce
  6.  permalink
    FullMoon witam, niestety dopiero teraz zauwazylam posta....ja tez mieszkam w UK i jesli przeczytalas watek to poznalas i nasza historie...moim zdaniem najwazniejsze ze dysplazje wykryto tak wczesnie....jest duza szansa, ze bioderka malenkiej szybciutko wroca do normy, nie bardzo wiem co poradzic bo przeciez ona jeszcze straszna kruszynka...i skoro lekarz powiedzial, zeby do czasu usg jakos specjalnie stawow nie traktowac to ja bym go posluchala, bojac sie zwyczajnie, ze wiecej szkody niz dobrego moge wyrzadzic...cieszcie sie soba i swobodnymi nozkami...a specjalisci w tym kraju to naprawde fantastyczni ludzie, ktorzy wiedza co i jak...i na pewno zaleca najlepsza dla Was metode leczenia...;)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Full Moon nam lekarz mówił aby jak najwięcej kłaść malucha na brzuchu z nóżkami w pozycji żabki - oczywiście pod pełna kontrola, unikac lezenia na boczku ponad to co potrzeba, noszac wkładac reke miedzy nóżki
    -- mama piątki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.