Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    AAAA Lencia - nazewnictwo mnie zmyliło :bigsmile:
    U nas racuch - to taki placek z maki, jajka, mleka i np jabłka - a ziemniaczane to placki - i stąd moje głupie pytanie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Ulcia :wink: co region to inaczej. Ale fajnie powymieniac się smakami :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    U mnie dzisiaj, od wczoraj, gulasz wieprzowy z marchewką i ryżem. Niby nic, a okazuje się pożywne.
    Szukam rybnych inspiracji na piątek i ciekawych surówek!
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    ja na kolacje mam rybke wedzona- makrele z ryzem, ogorkiem kiszonym i swiezym czosnkiem z ziolami i smietana z majonezem!:) pychotka!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ja miałam dzis mega pyszny obiad:bigsmile::bigsmile:
    Aż się pochwalę bo mąż jak przyszedł to zapytał-a co tak po królewsku dziś:bigsmile::bigsmile:ale miłe to było:)))
    Niby nic takiego i często robię podobnie ale ocenicie same.
    Wczoraj znalazłam przepis na buraczki na zimno-sałatkę obiadową.Myślę sobie upiekę dziś buraczki w piekarniku do tego ugotuje mięso i ziemniaki.
    Ale tak siedzę wczoraj i myślę -buraczki będą się piekły 1,2 h akurat i mięso się upiecze:)Więc wstawiłam buraczki i mięsko pokroiłam na to cebulka i przyprawy do rękawa i buch do piekarnika.
    Piecze się to wszystko a ja ziemniaki obieram.Ale nagle myślę sobie-co będe je gotować...upiekę razem z tym co już w piecu.Akurat jak została godzina miałam już je pokrojone na ósemki i obtoczone w ziołach z odrobiną oleju.Piekło się to cudnie.Buraczki wyjęłam ostudziłam szybko i zrobiłam sałatkę...matko jaka wyszła...mówię Wam...moja córka ani mięsa ani ziemniaków nie chciała tylko te buraczki.Ale calość...ojjjj cuuudna była.Polecam każdemu
    A sałatka taka:
    Buraczki upiec obrać wystudzić zetrzeć na tarce jarzynowej.Do tego dotrzeć jedną marchewkę,dodać kawałek papryki pokrojonej w paski,natkę pietruszki i szczypiorek.
    Zrobic sos-trochę wody i oleju pieprz sól do smaku ,łyżeczka majonezu,łyżka soku z cytryny i dwie ,trzy łyżki soku z pomarańczy.Zalać tym sałatke przemieszac odstawić na chwilę.
    Polecam...pyszniutka naprawdę warta wypróbowania i buraczki na zimno są cudne
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:już planuję kiedy robić znowu:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Ja dziś robiłam lazanię, ale by było zdrowiej i mniej kalorii, to zamiast czterech warstw płatów makaronowych były dwie makaronu i dwie cukinii (pokrojoną w cienkie plastry), sos boloński i beszamelowy tak jak standardowo w lazanii. Bosko to wyszło, mąż był zachwycony, córka zjadła całą porcję, mimo iż za cukinią nie przepada, aż mam ochotę następnym razem zamiast makaronu przełożyć tylko cukinią.
    Można jeśli ktoś woli przełożyć bakłażanem, jadłam kiedyś taką przystawkę, ale ja wolę osobiście cukinię
    jeszcze dodam, że ostatnio mam fazę na cukinię i w niedzielę, były gniocchi, pieczony udziec z indyka, sos pomidorowo - paprykowy a do tego sałatka z pieczonej papryki, cukinii i szparagów. W oryginale dodaje się serca karczochów - uwielbiam je, ale za mały słoiczek liczą sobie ponad 8zł więc zrezygnowałam i kupiłam szparagi w zalewie za 4zł i też pyszne,mąż poinformował mnie jedząc obiad, że niepotrzebnie robiłam mięso i gotowałam kluseczki, sama sałatka by wystarczyła:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Aga ja tez robie jarzynke z pieczonych buraczkow, sa duzo smaczniejsze; jakbys mogla to wrzuc przepis na te salatke na MNIAM MNIAM


    Kachaw polecam lasagne ze szpinakiem albo szpinakowo-miesna, pycha, kiedys robilam przekladana warzywami ale to sie strasznie rowazla i trzeba lyzka jesc ale smakowo swietna.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    ja ogólnie lubię lazanie bardziej płynną, jak mi zostaje na drugi dzień i już stężeje, to już mnie mniej zachwyca, mi się nie rozwaliła, a cukinia nie była bardzo miękka, czasem czuć było nawet opór pod zębami, a ze szpinakiem też musi być pycha, na pewno spróbuję
    --
    • CommentAuthorDinraollia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ja dzisiaj tradycyjnie, może oklepanie no ale: fasolka szparagowa z ziemniaczkami;) Do tego jeszcze posypane koperkiem :smile:
    -- "i czymże człowiek jest bez tego jednego dechu powietrza jakim jest dobra przyjaźń?" http://vivalavita.pl/dieta-dietadlamlodejmamy-17.html
  1.  permalink
    Cześć,

    ja jadłam ostatnio krokiety z jajek, są super na obiad:
    1. jajek ugotować na twardo, obrać i drobno rozgnieść widelcem.
    2. Pieczrki umyć, osuszyć i razem z cebulą i natką drobno posiekać. Dodać do jajek, doprawić solą i pieprzem.
    3. 2 zółtka i żółty ser dodać do masy jajecznej. Rękami obtoczonymi w mące formować krokiety, obtaczać w białku i tartej bułce. Smażyć na rozgrzanym tłuszczu na złoty kolor.
    Jeżeli chodzi o lasagne znalazłam kiedyś przepis taki: http://vivalavita.pl/przepis/bolonskielazaniezeszpinakiemiserem-280.html Ten drugi bardziej czasochłonny, ale efekt jest tego wart, cała rodzinka się zajadał i nikt nie grymasił;)


    Emilianka83
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    dziewczyny, mam kolby kukurydzy i wielka ochote na nie :wink:
    czy ktoras z was moze mi powiedziec, jak dlugo powinnam je gotowac, aby byly miekkie?
    dzieki!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    dzieki elfika, ja wrzucilam do zimnej i od momentu wrzenia trzymalam ok. 10 min. (nie patrzylam na zegarek), byla ok - slodziutka!
    ja do wody dodaje troche soli, lubie ten kontrast :wink:
    zjadlam dwie, pychotka! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Woda posolona i wystarczy. Po co słodką słodzić?
    20 min gotowania.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    kukurydze zawsze gotuje 10 max 12min. wody nie sole ani nie slodze, potem zjadamy kukurydze z maslem i delikatnie solimy
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    o matko ale bym zjadła !!
    ja tak jak Ania z masłem i solą, koniecznie

    a wiecie jaka jest rewelacyjna z grila ? :shocked:
    o litości, nic lepszego nigdy nie jadłam !


    kolbę kukurydzy owijamy folią aluminiową [uprzednio nakładamy dużooo prawdziwego masła] i fru na grila
    tylko trzeba obracać co jakiś czas żeby się równomiernie "zrobiła"
    coś niesamowitego jak dla mnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    TEORKA: a wiecie jaka jest rewelacyjna z grila ?

    jadlam w zeszlym roku - pychotaaaaaa!
    TEORKA: ja tak jak Ania z masłem i solą, koniecznie

    no ja tak wlascnie pochlonelam (tylko sol w wodzie, a nie potem)...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    aguncia: (tylko sol w wodzie, a nie potem)...


    a to ja w wodzie i potem jeszcze musowo posypać trzeba
    tak, żeby aż w wargi piekło :shamed:
    wiem, że niezdrowo ale inaczej nie zjem kukuryżki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    TEORKA: a to ja w wodzie i potem jeszcze musowo posypać trzeba

    powiem ci, ze ja tez tak robie, ale dzis mialam taka chetke, ze o soli nie myslalam; wyjelam corna z wody i siup do geby! :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    taką gorącą ? :shocked::tongue::tongue::devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    TEORKA: taką gorącą ?

    :bigsmile:
    no nie, te pol minuty poczekalam, ale chodzilo mi o to, ze ochota na kukurydze przycmila mi umysl - o soli zapomnialam!
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    a kukurydza przy karmieniu nie zaszkodzi?
    zaszalalam na wakacjach... zjadlam 2 grilowane oscypki i noc nie moja!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    nessie: a kukurydza przy karmieniu nie zaszkodzi?

    a czemu mialaby zaszkodzic? i komu?
    eee tam, ja bym zjadla :wink:
    --
  2.  permalink
    aguncia: dziewczyny, mam kolby kukurydzy i wielka ochote na nie :wink:
    czy ktoras z was moze mi powiedziec, jak dlugo powinnam je gotowac, aby byly miekkie?
    dzieki!


    Ach kukurydza!:) Obecnie w Krakowie zawsze szukam dobrego miejsca, gdzie można kupić smaczną kukurydzę...Kiedyś koło Wawelu sprzedawali ją, teraz zostało mi niestety tylko KFC, ale jednak cały czas ochota mi przychodzi na kupno kukurydzy, ugotowanie jej w domku i podanie z solą oraz masłem, mniam mniam;)
    -- "i czymże człowiek jest bez tego jednego dechu powietrza jakim jest dobra przyjaźń?" http://vivalavita.pl/dieta-dietadlamlodejmamy-17.html
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 9th 2012
     permalink
    U mnie dzisiaj kalafiorowa z koperkiem i ziemniakami, gotowana na bulionie drobiowym.
    Właśnie próbowałam i wyszła mi dość... dietetyczna, czyli mdła. W dodatku przez gotowanie w szybkowarze nie przyuważyłam i warzywka się rozgotowały. Co ja, zakochana?
    Chyba ją zblenduję na gładko, doprawię czymś ostrzejszym i będę podawać z serkiem topionym, porem i groszkiem ptysiowym jako zupę krem :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 9th 2012
     permalink
    U mnie dzis byl makaron z cukinia... a po obiedzie wielki melon :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    a u nas dzisiaj na obiad sajgonki
    zupy nie bedzie bo mamy lenia, a wczoraj byla babka ziemniaczana
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Ziemniaczki, kurczaczek i fasolka szparagowa z bułką tartą ... mmmmmmmniam ;-)
    a na deser sernik na zimno ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Hmmm... mąż na rybce u kuzyna, u mnie w domu cisza i spokój, w lodówce czeka ogrodowa cukinia, a na jarmarku kupiłam przearomatyczną :) kiełbasę.
    Chyba wyczaruję coś z tego i kaszy jaglanej, podobno wybitnie zdrowa, nie wiem, jak walorami smakowymi.
    Może jakaś zapiekanka?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    A u mnie skromnie-flaki:).
    -- [/url]
  3.  permalink
    Mmmm flaczki ? Uwielbiam mąż też ale sama nigdy nie robiłam . Babcia jak była w pełni sił to nam robiła a teraz pozostało nam jeść kupne ... ;/

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.08.12 17:26</span>
    U mnie dziś ziemniaczki, biały sosik , udka z kurczaka i surówka z pory do wyboru z mizerią :)
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    U mnie dziś marchewka i fasolka szparagowa gotowane na parze, a do tego piersi z kurczaka w ziołach i czosnku, pieczone w folii w piekarniku.
    Dla mnie niebo w gębie, a mąż stwierdził, że mu serwuję dietę, jakby miał by-passy.
    Cóż, prewencja :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    A u mnie papryka czerwona a'la gołąbek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    MrsHyde: a u nas dzisiaj na obiad sajgonki


    MrsHyde podasz przepis, aby móc wykonać własne sajgonki? :wink:
    Trudne są w przygotowaniu?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    ja sajgonki robie na zasadzie skompilowania kilku przepisow ktore znalazlam przez google, metoda prob i bledow doszlam do naszego ulubionego skladu ale to bylo na zasadzie metody prob i bledow,
    jak bedziesz kupowala papier ryzowy to wybierz ten o jak najwiekszej srednicy
    moj farsz jest zrobiony mniej wiecej:
    mieso mielone troche podsmazone, 2 marchewki pokrojone w cienkie slupki, cebula w piorka, kilka grzybow mun (mocze ok pol godz potem kroje w cienkie paseczki ale tylko miekka czesc)
    jak to sie chwile podsmazy dodaje jajco lub dwa dobrze rozbeltane, dorzucam 1/3 opakowania makaronu chinskiego (kupuje takie opakowanie po 200g, wrzucasz do wrzatku ktory wylaczasz po zagotowaniu, przykrywasz i po 3min odcedzasz i gotowe); przed zawijaniem dodaje albo slodko-pikantny chilli taotao albo sos sojowy, zalezy co mam pod reka, no i sol pieprz, kiedys dawalam fix knorra kurczak w 5 smakach ale to nie jest koneiczne jesli dodasz np chilli (wole taka wersje); czasami w przepisach pojawia sie kapusta pekinska do srodka ale nam ta wersja nie podeszla

    papier ryzowy wsadzam pod biezaca wode, zeby zmiekl, nakladam na taki swiezo wiotczejacy lyzke stolowa farszu i zawijam jak nalesnik, smaze kilka minut z kazdej ze stron w glebokim tluszczu
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Nie brzmi strasznie skomplikowanie :wink:
    Jestem ciekawa czy w naszym miasteczku dostanę potrzebne składniki. Z chęcią bym sama się podjęła próby wykonania sajgonek.
    Największe z możliwych "oooooo" dla Ciebie! Dziękuję!
    --
  4.  permalink
    elfika: dzis na szybko pierogi z serem wlasnej roboty :D

    hmmm to pierogi mozna zrobic na szybko???!! probowalam raz czy dwa caly dzien na tym tracac....takze chyle czola i zazdraszczam zdolnosci i zoorganizowania :))) mnie pozostalo jesc kupne...cierpliwosci do takcih potraw mi stanowczo brakuje :)))
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Polędwiczka duszona na maśle z czosnkiem i pieczone ziemniaczki:)- a wszystko to robione przez najlepszego kucharza na świecie - mojego męża.:heartsabove:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas dziś: pałeczki z kurczaka pieczone w piekarniku z warzywami i ziołami, zapiekana kapustka i kopytka :thumbup:

    Chodzą za mną sajgonki wg MrsHyde ... tup tup - słyszę ich odgłosy :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeAug 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Miałam dziś swój debiut :) Mianowicie Zupa Chińska z mięsem mielonym.....
    Jejuuuuuuuu jaka pyszna!!!! A jak pięknie wygląda!!!
    Polecam!! :) :)

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2012 zmieniony
     permalink
    fiu fiu fiu :smile:






    tylko mi ta pietruszka nijak do chińszczyzny nie pasuje ale to pewnie moje widzi misie związane z tym, że zielonej pietruszki i koperku nie zjem choćby mi ktoś 100 tysiaków dawał :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Teorka całe życie tak miałam, koperek, pietruszka beeee
    a teraz mi się odmieniło i poczułam , że to pachnie i naprawde smakuje :D
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Uwielbiam pietruszkę to dlatego.. w przepisie jej zapewne nie ma :) :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    eveke: a teraz mi się odmieniło i poczułam , że to pachnie i naprawde smakuje :D


    a proszę Cię nie bluźnij ! :bigsmile::bigsmile::devil:




    Shese: w przepisie jej zapewne nie ma :) :)


    a zapodasz przepis ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    to moze tak przepis na mniam mniam wrzucisz?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    TEO byś sprobowała mojej sałatki z ryżem , dodatkami i właśnie koperkiem :sleepout:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    eveke nie rzucaj slow na wiatr tylko nam przepis zaserwuj wpisujac na MNIA MNIAM
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Ok, już wrzucam :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    eveke: TEO byś sprobowała mojej sałatki z ryżem , dodatkami i właśnie koperkiem :sleepout:


    NIE MA OPCJI , uwierz mi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    dobra wierze, jak to moja mama mówi.. "moze kiedyś dojrzejesz" :shades:

    Treść doklejona: 16.08.12 23:57
    MRSHYDE oki zarzuce , ale dziś juz oczy odmawiają posłuszeństwa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Ja właśnie przetrząsam internet w poszukiwaniu pomysłu, bo mnie naszło na cudowanie. I chyba zrobię dziś piersi z kurczaka zapiekane w sosie pomidorowym, a do tego ziemniaki zapiekane z serem i bekonem(kiedyś podpatrzyłam w TV). Mam nadzieję, że wyjdzie pycha:bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.