Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    mam 20 szt tetry, 10szt flaneli, 4 szt formowanek, 2szt AIO, 6 szt kieszonka + 2 wkłady, 8szt otulaczy i to nam wystarcza na pranie co 3 dni, wcześniej co 2 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    O kurcze, to ja nie za bardzo rozumime ten fachowy język:shocked: ehhh
    bladykocie jakby tak skompletować w pieluszka/wkładka plus majtki/kieszonka to jak to? Ja mam tylko pieluszka plus wkład, niby piszą że 24 wystarcza, ale chyba nie
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Na formowankę zakłada się otulacz i jest to bardzo chłonna pielucha. Formowanka może być z wkładanym wkładem lub już z nim zszyta.
    AIO czyli All In One to jakby formowanka zszyta z otulaczem. Obie bardzo długo schną.

    Ilość i częstotliwość oddawanego moczu przez dziecko też będzie się zmieniać. Odpowiednią ilość pieluch uzyskach z czasem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    my mamy 16 kieszonek i spokojnie na 3 dni mi to wystarcza
    no chyba, że jakies kupy częstsze idą to na 2 dni wtedy

    Ninka rano wstaje ok 8 - 9 zakładam jej pierwszą kieszonkę, potem ok 10-11 kolejną, potem ok 12-13 kolejną, potem po spaniu ok 15 kolejną i ok 17 jeszcze jedną
    wychodzi pięć na dzień
    na noc idzie pielucha jednorazowa i kolejnego dnia cykl się powtarza
    wiec spokojnie 3 całe dni daje radę no ale zmieniamy pieluchę co dwie godziny, nie po każdym siknięciu
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    W tym tygodniu robie porządne pranie pieluch i raz na jakiś czas zakładam pampka- dziś rano pampek i potem...cos mi się pomieszało, że Hania ma pampersa i biedne moje dziecko 3h siedziało w pieluszce na jeden sik- zero marudzenia, że cos nie tak a Hania po pachy mokra.:shocked:
    Co za wyrodna matka jestem.:devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: biedne moje dziecko 3h siedziało w pieluszce na jeden sik


    a mnie właśnie zawsze zastanawiało czemu Ty Hanię po każdym jednym siku przebierasz :wink:
    bo przeca pieluchy wielo to nie znaczy, że od razu jak mokro to się nową zakłada co nie ?
    moja Ninka od samego początku po 2,5 - 3 godziny miała kieszonkę na tyłku i gdybym jej miała co 25 minut zmieniać i cały czas sprawdzać czy siknęła to bankowo bym straciła cierpliwość po trzech dniach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    TEORKA: a mnie właśnie zawsze zastanawiało czemu Ty Hanię po każdym jednym siku przebierasz
    bo przeca pieluchy wielo to nie znaczy, że od razu jak mokro to się nową zakłada co nie ?

    Teo ja przebieram małą po każdym siku, czy tam w pampersie czy wielo. Oprocz nocy rzecz jasna, bo się nie wybudza ;)
    Zaraz policzę ile dziś pieluch zużyła. Nadia od razu po siku się wierci, nienawidzi być w takiej pieluszce, ma od razu skwaszone pyszczysko, niezadowolone bardzo ;)

    A ja dziś dwa razy wyczaiłam kiedy chce jej się siku i wzięłam ją nad umywalkę i się tam wysiusiała
    :shocked::shocked::shocked:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    niektóre dzieci nie wytrzymają 3h w pieluszce. Moja Gosia jak wychodzimy do miasta to max 2h wytrzyma, później już jest przesikana.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Ja mam chyba nerwice natręstw na punkcie suchości-zmieniam za każdym razem jak zajrze i widze że jest mokro:devil: a zaglądam często:shamed:.
    Hani jak widać wszystko jedno choć to jej tyłek a nie matki.:tooth:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    BLADYKOCIE no moja Ninka ostatnio też maks 2 h wytrzyma a potem wszystko mokre, portki, dywan itp :devil:
    ale gdyby się nie przesikiwała to ja bym ją i te 3 godziny trzymała, tak jak wcześniej jak malutka była :wink:


    PENNY: Teo ja przebieram małą po każdym siku, czy tam w pampersie czy wielo.


    :shocked::shocked:
    no to szacun
    mi by się chyba nie chciało a skoro memu dziecku kupa po pachy nie przeszkadza [dzisiaj nad ranem znaleźliśmy ją w łóżeczku smacznie śpiącą ubabraną całą w zaschniętej kupie na nogach, plecach itp :shocked::shocked::shocked: ] to nie mam zamiaru z niej hrabinii robić :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: dzisiaj nad ranem znaleźliśmy ją w łóżeczku smacznie śpiącą ubabraną całą w zaschniętej kupie na nogach, plecach itp

    No ma luz dziewczyna :tooth::tooth::tooth:

    No przebieram, bo jaśnie hrabianka od razu daje mi do zrozumienia, że nie lubi no to co mam zrobić. A też mam trochę jak Jeżynka, że jakoś jej nie chcę trzymać w sikniętej pieluszce.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    ano jak daje do zrozumienia do wiadomo :wink:
    moja nie daje a skoro jej nie przeszkadza to mi tym bardziej bo nie posiadawszy "nerwicy natręctw na punkcie suchości" - że pozwolę sobię zacytować Jeżynkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    To ja chyba jak jeżynka mam nerwicę natręctw;P Faktycznie, muszę rzadziej, skoro Młody to też nie hrabia;)
    Dzięki bladykocie :)

    Jezus!!! A Twoja Nina ma już rok TEO!!!! Pamiętam jak w ciąży byłaś...Kiedy to? Spóźnione, ale szczere życzenia ode mnie i Kuby;P
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Hej mamy zamiar w koncu zakupic owe pieluszki
    i mam pytanie , nie mam za bardzo teraz czasu aby przebrnac przez posty...
    a więc..
    czy ubieracie te pieluszki na dwor? jak sprawdzaja sie w nocy?
    czy zmieniacie po kazdych siuskach czy czekacie aż ''nasiąknie porządnie'' ?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Gienia ja ubieram je i w domu i na wyjścia, wczoraj na chrzcinach byliśmy, cały dzień w podróży i mała na wielorazach jechała ;) Ja zmieniam co sika. W nocy jest różnie, ale dalej na pampersie jednym zazwyczaj. Miała taki moment, że nie sikała i zaczęła znowu. Ja nie lubię jej robić takiej dużej pupy nocą, więc zakładam jednorazówkę. Jak podrośnie, to zapodam wkład z dwóch mega chłonnych ręczniczków bambusowych i wsio ;>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Używam tylko wielo, na dzień, na noc, wyjścia itd. Zmieniam różnie, czasem co półtorej godz czasem jak się zapomnę to i co trzy:tongue: a w nocy nie przewijam i też pielucha wytrzymuje.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    ja też zawsze na wyjścia zakładałam ale odkąd je częściej przesikuje to zrezygnowałam no bo za zimno
    a ona jak się przesika to od razu ubranie mokre, więc słabo co nie ?
    ale jak do kogoś idziemy to biorę wielo i ciuchy na przebranie :wink:


    w nocy jedziemy na jedno bo Nina sika jak oszalała a ja leniwa i nie chciało by mi się jej przebierać :shamed:



    Hanny: Spóźnione, ale szczere życzenia ode mnie i Kuby;P



    senkju :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Diego na wielo wytrzymuje i 4h
    Nie podoba mu sie tylko kupsko w pieluszce... siki znosi rewelacjnie :D
    A pomimo tego w nocy i na miasto zawsze ubieram pampersa
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny zastanawiam sie nad tym pieluchowaniem eco,czy faktycznie to wychodzi duzo taniej ,przy malej szly mi kolosalne kwoty na pieluchy jednorazowe ..

    Wybaczcie ale musialbym czytac od poczatku a za duzo tego :)
    Jaka firme polecacie tych otulaczy ,na co zwrocic uwage ,bo widze na allegro tego pelno :)a co za tym idzie rozne ceny ,a chcialbym kupic jedna na probe i zobaczyc jak to bedzie wygladac w praktyce .
    Jakie wklady sa lepsze ( bardziej chłonne) z mikrofibry czy bambusowe ???
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Na allegro chyba najwięcej jest chińskich kieszonek, na pewno jest to opcja żeby niedrogo pieluchować, ja ich akurat nie używam więc się nie wypowiem.
    Ale m.in. używamy otulaczy z tetrą bambusową i to chyba też jest jedna z tańszych opcji. Ale mniej wygodna.
    Zależy co jest dla Ciebie najbardziej istotne:smile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Mozna suszyc kieszonki w pralko-suszarce???
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    nessie: j
    nessie: Mozna suszyc kieszonki w pralko-suszarce???

    Coś mi się kojarzy, że chyba nie, bo niszczy się pul.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 14th 2012
     permalink
    Nie wiem, jak w pralko-suszarce (bo jest mniej delikatna), ale ja suszyłam w suszarce i nic się z PUL-em nie działo.
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeDec 14th 2012 zmieniony
     permalink
    marylove -Dziekuje za odpowioedz ,juz jedna z dziewczyn na forum napisala mi co i jak :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 14th 2012
     permalink
    Nessie kieszonka to raz dwa wyschnie jak powiesisz przy a nie na kaloryferze :) u nas tak schnie w chwilę dosłownie :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    3 dni temu robilam 1 pranie pieluch: tetry, wklady (chyba na to sie mowi kieszonki, tak?) i pieluchy juz na wpol zlozone (tzw pre fold te byly najgrubsze) i rzeczywiscie kieszonki z tetrami wyschly mi przez noc, co mnie pociesza bo nie mam ich za wiele a chce je uzywac codziennie....jedynie co mnie zmartwilo to ze mnostwo kulek powstalo po tym praniu...nie wiem czy to tak powinno byc...czy to normalne?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny zastanawiam się nad przejściem na wielo i mam pytania.
    Czy kiszonkę trzeba zmieniać za każdym razem, czy można tylko wkład? Tzn. pewnie można, ale jak to wygląda w praktyce, czy dzieci zasikują wszystko, czy raczej kieszonka zostaje sucha?
    Czy te proszki antybakteryjne to konieczność? Jak pierzecie to wszystko?
    Czy do kieszonki mogę włożyć np. normalną tetrę poskładaną, czy to musi być tylko specjalny wkład?
    No i jak to wygląda z ciuszkami? Co na tyłek ubrać? Podpatrzyłam, że u Penny są takie geterki na nóżkach Nadusi. Te piechy to dużo więsze od pampersów?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2012 zmieniony
     permalink
    madzinka83: Czy do kieszonki mogę włożyć np. normalną tetrę poskładaną, czy to musi być tylko specjalny wkład?


    ja używam od początku tylko poskładanej tetry
    wg mnie chłonie bardzo dobrze a szybciej schnie niż mikrofibra czy bambus :wink:

    kieszonkę zmieniam za każdym razem i w sumie chyba większość dziewczyn tak robi
    bo ten polarek niby suchy ale jednak mocz na nim jest
    proszków antybakteryjnych nie używam
    wrzucam wszystko do pralki [uprzednio przepłukując zimną wodą] razem z Niny ubraniami i wlewam zwykły płyn do prania albo normalny proszek

    ciuszki Nince ubieram normalne, takie same jak do jednorazowych pieluch
    wg mnie wielorazy wcale nie są tak duże żeby nie dało się normalnych ciuchów zakładać :wink:
    po prostu dziecko ma ciut większy kuperek :cool:
    i nawet jak Nina w body chodziła [teraz już tylko zwykłe koszulki bo łatwiej przy nocnikowaniu zdjąć portki niż bawić się z napami między nogami] to też mi sie spokojnie dopinały
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    ja mam na razie krótki staż ale postepuje podobnie jak Teorka
    najbardziej lubie wersje tetra+otulacz, kieszonki zakładam od niedawna bo mi ich szkoda było :wink:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Z ciuszkami, to nie wiem, czy to nie jest kwestia rozmiaru otulacza/kieszonki. My używamy pieluch SIO "one size" i niektóre bodziaki musiałam odłożyć i wyciągnąć rozmiar większe... Ale nawet przy tych pieluchach nie powiedziałabym, że pupa jest jakaś strasznie duża. Może jak rozmiar jest dopasowany do dziecka, to jest lepiej, bo nie ma tyle materiału do złożenia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    mam pytanie o otulacze ( używamy Close Parents, ale ostatnio koleżance kupiliśmy małe me i okazało się inne w zamyśle!)
    czy wszystkie inne firmy poza CP mają widoczny pul, a tylko te CP mają taką wewnętrzna warstwę (są jakby podwójne, a ten pul w środku)
    pytam, bo zastanawiałam się, czy ten pul z takiej pojedynczej warstwy małego me się nie zedrze...?
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    To ja jeszcze z pytaniem. Zamierzam na początek kupić kilka kieszonek, póki co ta opcja wydaje mi się najwygodniejsza. Czy te, które są na allegro nadają się, czy to jakiś szajs? Wiadomo, że podobają mi się Małe me, Nappime, czy Babyetta, ale kurcze mąż nie przełknie takiego wydatku (szczególnie przed świętami :confused:). Czy różnica w jakości jest rzeczywiście bardzo zauważalna?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    Madzinka, ja mam tylko te z allegro i jestem bardzo zadowolona. A np. mojej koleżance wszystkie pieluszki z Babyetty przeciekały. Ale to oczywiście nie jest regułą ;)
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    Madzinka, czy Twojego męża nie przekona, że to 2-miesięczny koszt jednorazówek???
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    gracjanna: Madzinka, czy Twojego męża nie przekona, że to 2-miesięczny koszt jednorazówek???

    Eeee tyle to ja na pampersiaki nie wydaję, bo jedziemy na tanich Dadach.
    :devil:
    Póki co będę miała 3 kieszonki kokosi i zobaczę, czym to się je i jak to przy moim kupsztalowym dziecku się sprawdzi:angry:. Jak dadzą radę i ja dam radę wyprać to ustrojstwo, to przejdziemy na wielo i dokupię :cool:.

    Migg a możesz podlinkować, które masz?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    dostalismy w prezencie 20 sztuk wielorazowek... zalozylismy na noc i przecieklo;/
    i zrobil kupcie jakos niedawno i rowniez wszystko wylecialo;/
    nie wiem czy te pieluchy do kitu czy co;/ czy to tak ma byc;/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    Madzia my mamy kieszonki z All (upolowane za 13 zł sztuka) i służą nam z powodzeniem od marca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeDec 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Gracjanna pul nieobszyty bawełną czy czym tam nie zedrze się:smile:

    Gienia jeśli przecieki są bokiem to może za słabo zapięte wokół nóżek... Ech sama nie wiem, nam nigdy nic nie przeciekło..:/:neutral:

    NappiMe czy Babyetta i tak są połowę tańsze niż zagraniczne firmówki... Ja akurat uwielbiam jedne i drugie bo baardzo fajnie pasują na mojego chudzielca.
    (Ja poza tym czuję "misję" wspierania polskiej małej przedsiębiorczości ale to już moje zboczenie:shamed::tongue:.)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    marylove: (Ja poza tym czuję "misję" wspierania polskiej małej przedsiębiorczości ale to już moje zboczenie.)

    nie zboczenie ale prawidłowy objaw, też tak mam.
    Ale z przykrością stwierdzam, że Babyett`y może nie tyle przeciekają co lekko wilgotnieją na zewnątrz, przynajmniej te otulacze które posiadam
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    marylove: Ja poza tym czuję "misję" wspierania polskiej małej przedsiębiorczości ale to już moje zboczenie

    Mam to samo ;> no i stąd wzięło się una Nappime, super leżą na dupce :) U nas zazwyczaj nic nie wycieka..
    gienia83: zalozylismy na noc i przecieklo;/

    A jaki wkład założyłaś, bo jak jedna mikrofibra to normalne że raczej przecieknie, w nocy przecież dziecko sika i to całkiem sporo, szczególnie nad ranem jak się uzbiera. Może coś bardziej chłonnego ? Ja nan noc daje pampa póki co.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    A wytłumaczcie mi jeszcze jak krowie na rowie, jak dziecko mi się skupczy, to muszę to od razu zaprać, tak? Czyli pod zimną wodę i potem co? Bo przecież pralki na jedną pieluchę nie puszczę. I czy te kupska rzeczywiście schodzą? Jak zapiorę tym słynnym mydełkiem na b (nie pamiętam nazwy), to zejdzie mi plama?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    Madzinka, mam bobolider i happy flute. Mogę wieczorem przesłać linki. Z polskich są cudne małe me :)
    a kupy splukuje pod prysznicem i pieluche wrzucam do wiadra. Wiadro szczelnie zamykam ;) Piore co dwa trzy dni.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    migg: a kupy splukuje pod prysznicem i pieluche wrzucam do wiadra. Wiadro szczelnie zamykam ;) Piore co dwa trzy dni.




    ja identycznie z tym, że nie mam wiadra a zwykły, niezamykany kosz, który stoi w tzw brudowniku i nic nie czuć absolutnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    TEORKA: nic nie czuć absolutnie
    Ale Ty spłukujesz wszystkie pieluchy, no nie? Bo u mnie to by nie przeszło ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 17th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: nic nie czuć absolutnie
    No właśnie mnie zastanowiło, jak to możliwe. U nas jakby tak się sztachnąć przy otwartym koszu z pieluchami... No czuje człowiek, że żyje...
    Teo, jak Ty to robisz, że nic nie czuć? :tooth:
    .
    Przypomniało mi się...
    Ostatnio na szybko zmieniałam Nince pieluchę, nie zamknęłam kosza i wyszłam z domu. Moja mama zdążyła sąsiadce naopowiadać, że otworzyła drzwi i wietrzy mieszkanie, bo zięć w łazience buty pastował i śmierdzi w całym mieszkaniu...:crazy:
    Ale skąd jej do głowy przyszło, że to pasta do butów, to ja nie wiem? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 17th 2012 zmieniony
     permalink
    kieszonki tylko obsrane splukuje
    osikanych nie
    natomiast ze wszystkich kieszonek ( również osikanych) wyciagam tetre i zawsze przeplukuje więc może dlatego nie wali z kosza :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Ja od razu jak zdejme to wkładam do kosza i zamykam.Spłujuje i zapieram tylko kupe. Jak nie zamknę kosza to ....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    A czym szanowne kupska zapieracie? Bo u nas kup jest duuużo, tak ze 3 na dobę, mokre, żółte i to pewnie temat nr 1 będzie w pieluszce.
    Nakręciłam się na to pieluchowanie okropnie i udało mi się kilka używanych tanich chińskich boboliderków dokupić, czyli powoli nam stosik rośnie, a mnie się marzą kolejne :devil:.
    A napiszcie mi jeszcze dziewczyny, jakich wkładów używacie do kieszonek? Wiem, że Teo tetrę, a są jakieś jeszcze bambusowe, mikrofibra...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Madzinka ja wspominałam parę stron wstecz że miewamy i więcej kup niż trzy dziennie:wink: zapieram mydłem beckmann z rossmanna. Mąż zapiera wodą. Efekt ten sam :tongue:
    (Swoją drogą... ja przez te kupy nie czuję się na silach namawiać znajomych na wielo. Bo jak mam komuś wytłumaczyć że nie tylko mi to nie przeszkadza ale wręcz lubię: zapierać, wkładać do pralki, rozwieszać, składać pięknie do szuflady i tak w kółko...:shocked::bigsmile:)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    A czy któraś z Was używa jako wkładów ręczkniczków z Ikei?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.