Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny zakupiłam otulacze + muślin, tetrę i flanelkę i wkłądy sucha pielucha oraz kieszonki ale to na później;)
    No i teraz kminię co potrzebuję do tego jeszcze (niech mnie któraś uświadomi jeśli czegoś nie ma, proszę):
    - proszek Nappy Fresh
    - wiaderko na brudy (obojętnie jakie?)
    - kwasek cytrynowy
    - soda?
    - wkładki jednorazowe papierowe (?)
    Coś jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Manga, w wiaderko faktycznie nie inwestuj zbyt dużo :) Są niby jakieś uszczelniane cuda niewidy, ale u nas sprawdza się takie:


    I to częściej pokrywa jest odkryta niż zakryta... Po prostu albo mi powonienie siadło, ale przy odkrytej pokrywie smrodku nie czuję. Tylko tak jak pisały dziewczyny, płuczę pieluchy po siku... Gdy zamykam wiaderko, to po otworzeniu jest armageddon :)
    Nic więcej ponad Twoją listę nie mam :) A nawet mniej, bo jeszcze kwasku czy sody nie potrzebowałam :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Dzięki. Czyli powinnam płukac w zasadzie każdą pieluchę, no chyba, że wkładka zatrzymała grubsze sprawy?

    Tak sobie wczoraj wieczorem obgadywaliśy ten temat i na koniec tylko westchnęliśmy...
    Na początku (tak mnie straszą dziewczyny na Wyprawkowym temacie) może być hardcore :tooth: obyśmy wytrwali a nie zrazili się. ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Mangaa jeśli będzie Ci na początku bardzo ciężko, to przecież zawsze możesz zrobić sobie przerwę od wielo i stosować jednorazówki. Ja uważam, że nic na siłę, to ma być oprócz oczywistych względów zdrowotnych i ekologicznych, także przyjemność :bigsmile:. Dla mnie jest!
    A co do Twojej listy, ja używam nappy fresha jako dodatek do proszku, bo piorę przeważnie w 40stopniach (co kilka prań w 60). Wiaderka do dzisiaj nie mam, pieluszki składuję w misce w łazience i nie czuję smrodku. Ja nie przepłukuję każdej, tylko te z grubszą sprawą. Moim zdaniem w zamkniętym pojemniku bardziej śmierdzi, bo wszystko się kisi.
    Papierki mamy od jakiegoś czasu i teraz przy bardziej stałych kupach fajnie się sprawdzają, wcześniej nie używałam.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Dzięki za opinię :)
    Wiem wiem, tak to sobie tłumaczę, ze będziemy mogli użyć jednorazówek, ale mi chodzi o to by z wygody zaraz nie zaczęły dominować. ;))
    No zobaczymy jak to będzie...
    Nappy fresh też własnie zamierzam stosować jako dodatek do zwykłego proszku.

    A czy myślicie że te wkłady sucha pupa są dobre by wkładać na tetrę w miejsce tych papierków bo na początku one chyba są bez sensu skoro kupki wodniste.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    mangaa, mogę Ci powiedzieć z mojego doświadczenia, że papierki zaczęlam używać dopiero po 3 miesiącu, jak Mała przestała kleksy puszczać za każdym razem. Mimo, że nie zatrzymują teraz wszystkiego, to jednak jest mniejsze zabrudzenie na wkładkach i lepiej się je spłukuje. Papierek wkładam, kiedy się spodziewam kupy, kiedy smaruję odparzoną pupkę lub, kiedy zakładam pieluchę na dłużej - wtedy daje uczucie suchości.
    Co do stosowania wielo od urodzenia - ja zaczęłam powoli kilka dni po urodzeniu, jak już wstałam z łóżka (nie chciałam męża dodatkowo angażować w tę nowość:) zaczęliśmy od tetry + otulacz i to się jak najbardziej sprawdzało przez pierwsze 2 miesiące. A nocki to od niedawna są w wielo, bo Młoda mi zaczęła przesikiwać jednorazówki.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Dzięki, no tak właśnie myślałam, że papierki na początku zbędne ;)

    Taki właśnie system wydaje mi się najbardziej praktyczny - otulacz+tetra.
    Na noc zamierzam mieć formowanki. Tylko nie wiem jakie kupić...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    polecam te pieluszki

    na chusto forum ma wyprzedaż starych pieluszek bez metki: http://www.chusty.info/forum/showthread.php/71862-ZUFiZO-Agny-pieluszki-i-otulacze-ZIELONA-PROMOCYJKA-post-1
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Thx obadam temat. :)
    Ja się skupiam na nowych bo chcę mieć później na kolejnego szkraba.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Kurczę, a mi się papierki w ogóle nie przydały. Na początku wkurzały mnie, bo oblepiały pupę, a potem nie było sensu zakładać ich za każdym razem dla jednej kupy dziennie. Więc dałam sobie spokój. Ale jakby ktoś był zainteresowany, to chętnie prześlę rolkę 188 papierków :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dołączam do wielopieluchowego wątku, właśnie wieszam zapas tetry na balkonie.
    Na początek będziemy mieć tetrę właśnie i otulacze, kupiłam pieluszki tetrowe o gramaturze 140g/m2, ale niestety mają rozmiar 80cmx80cm i nawet po złożeniu, jak dla dziecka, wydają mi się gigantyczne.
    Próbowałam składać w różny sposób, wg tej instrukcji, ale za każdym razem wychodzą mi olbrzymie majciochy, w które mogłabym sama siebie ubrać :bigsmile:.

    Macie jakiś sposób, który bardziej zużywa tę pieluchową płachtę czy pozostaje mi cięcie pieluch?

    A, Mangaa, czym zamierzasz spinać tę tetrę? My dostaliśmy pod szwagierki jedną zapinkę Snappi, dla pewności dokupię jeszcze dwie, jakbym zepsuła lub zgubiła :cool:.
    A zamiast wkładów wielorazowych sucha pielucha kupiłam na próbę jednorazowe Baby Ono, cena śmieszna, sztuk sto, zobaczymy, jak się sprawdzi. Na moje to w odczuciu to jest coś pomiędzy papierkiem na kupę, fizeliną a ultracienkim polarem. Miłe w każdym razie.
    Któraś z Was to może stosuje?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Aravls też te zapinki snappi zakupię. Na początku myslałam, że po prostu będę składac w prostokąt no ale z tego co się mamusie wypowiadają to u noworodka nie przejdzie, trzeba w trójkąt zawijać :).
    My mamy pieluszki ecopi -100g/m2, rozmiar 80cmx80cm i raczej fajnie się będą składac, ale przyznam, że jeszcze nie próbowałam;)
    Te jednorazowe babyono wyglądają na fajne, bo od razu chyba nadają się na wychwycenie grubszej sprawy? :) Też chętnie poczytam opinie.

    A jakie otulacze masz? Rozmiarowe czy one-size?
    Chciałabym jeszcze dokupić ze 3 formowanki (mamy 3) na noc i wyjścia.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Otulacze mam 4, rozmiar chyba noworodkowy, do tego 2 kieszonki noworodkowe, 6 kieszonek one size, 6 prefoldów noworodkowych i 20 pieluch tetrowych, 8 wkładów chłonnych i jedna pieluszka AIO noworodkowa.
    Wszystko oprócz tetry to darowizna, więc na początek starczy, a potem zobaczymy, czego nam brakuje i będę uzupełniać.
    No ja własnie ciekawa jestem, jak te 6400 cm2 złożyć tak, żeby prawidłowo zainstalować na noworodku :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Może lepiej na sam początek dokupić trochę tych mniejszych noworodkowych i później pociąć te mniejsze - posłużą jako dodatkowy wkład?

    Ja zrobiłam przegląd i póki co mamy:
    - 4 otulacze (3 one-size, 1 dla noworodków)
    - 5 kieszonek one size
    - 28 pieluch 80x80
    - 10 pieluch 70x80
    - 3 formowanki bambusowe one size
    - 7 wkładów chłonnych

    Ja chyba dokupię otulacz noworodkowy jeszcze jeden i może mniejsze pieluszki noworodkowe.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Aravls to ja od razu napiszę, że jeśli urodzisz dziecko tak do 3,5 - 4 kg, to ta tetra moim zdaniem będzie za duża, będzie robić grubą pupę pod spodem, a takie dziecko jednak się jeszcze nie przewraca, więc kręgosłup będzie lekko wygięty. Ja bym na Twoim miejscu tetry nie cięła, bo szkoda, tylko jakiś stary chłonny ręcznik na małe prostokąty (złożyła na dwa), obszyłabym to na maszynie i tyle. 2 kieszonki, 6 prefoldów noworodkowych i Aio , to mało trochę ;> te otulacze na pewno super się sprawdzą, tylko poszyj te małe wkłady - ze 20 sztuk i bedzie git. I tanio i eko, :) Mi szło takich wkładów kurcze i ze 20 dziennie na początku :shocked:
    W kieszonkach OS to też dziecko zaczyna jakoś wyglądać dopiero po 2 miesiącu skończonym chyba, przynajmniej moje :bigsmile:

    Treść doklejona: 18.04.13 14:56
    mangaa: Ja chyba dokupię otulacz noworodkowy jeszcze jeden i może mniejsze pieluszki noworodkowe.

    Albo i ze trzy i tak jak napisałam Aravis, potnij ręcznik czy prześcieradło frotkowe, złożyć na dwa czy trzy, zszyć wkład do otulacza gotowy :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    PENNY a składałaś te pieluszki do otulaczy na samym początku w prostokąt czy zawijałaś w trójkąt jak na tamtej instrukcji co zaprezentowała Aravls ?:)
    Dokupiłam właśnie 2 noworodkowe otulacze. Jak znajdę ręcznik czy prześcieradło do pocięcia to zrobię jak radzisz. :D

    W sumie dużo mam tych pieluch 80x80 to może coś potnę, zrobię takie maks 40x40 prefoldów i dodatkowe wkłady.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    mangaa: Aravls też te zapinki snappi zakupię.

    Miałam 2 szt, a tetrę robiłam "na samolot". Użyłam jeden jedyny raz Snappi. Miałam wrażenie / niepokój, że mogą zrobić Natalce krzywdę. Zresztą doświadcxzenie pokazało, że nie są niezbędne. Otulacz wystarczy.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja tez kupiłam 3 sztuki Snappi - nie użyłam ani razu, także może jednak na początek jedna Wam wystarczy:)
    Aravls - Tobie to jak chcesz wyślę razem z nosidłem. Edit: doczytałam że jedną masz - wystarczy Ci;)
    Ja cięłam na pół pieluchy flanelowe na samym początku. I polecam malutkie otulacze w rozmiarze XS od Babyetty.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    mangaa: kładałaś te pieluszki do otulaczy na samym początku w prostokąt czy zawijałaś w trójkąt jak na tamtej instrukcji co zaprezentowała Aravls ?:)

    Na początku w trójkąt, dopiero jakiś czas temu w prostokąt do otulacza lub kieszonki :)

    Co do snappi tez miałam, użyłam ze trzy razy, jakoś mnie nie przekonało, a tetrę zawijałam w otulaczu na zakładkę i się dobrze trzymała bez niego :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    No to skoro się trzyma to nie ma co świrować :D
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Jakoś tu zawinęłam, tam podwinęłam i ok było. Mam też własnoręcznie zrobione formowanki, bez rzepów, bez napek i bez snappi i też w otulaczu siedzą "twardo" :wink: nic się nie przesuwa, mimo tego że dziecko na okrągło "łazikuje" :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Czy można stosować te same pieluszki dla drugiego dziecka? Czy to takie bardziej osobiste, jak majtki w sumie? Kuba cały czas jest w wielorazowych i jestem z nich bardzo zadowolona i teraz nie wiem czy kupować (co prawda jeszcze duuuuuuuużo czasu;) kolejny komplet czy dawać drugiemu dziecku te same (mam jeszcze nowe, nieużywane wkłady). Stosuję nappy fresh i od czasu do czasu kwasek cytrynowy i pieluszki wydają się nie do zdarcia, ale czy właśnie nie są to "artykuły osobiste"? Z drugiej strony więcej dzieci nie planuję, więc co ja później zrobię z 50 pieluchami wielorazowymi?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Hmm Hanny ja się nie zastanawiałam (może i dlatego że oboje nosili ten sam rozmiar pieluch) i używałam tych samych dla 2ki... Ale ja jestem wredna i wyrodna matka :devil: wyszłam z założenia że wyprane przecież są... a i majtki Tosia czasami założy Weroniki już teraz (o tym że najstarsza myli moje ze swoimi nie wspomnę)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Oczywiście, że można stosować dla kolejnego dziecko. Coraz popularniejszy jest handel używanymi pieluchami wielo.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    mangaa: - wkładki jednorazowe papierowe (?)
    dla nas przy starszaku był to nie wypał bo kupsko się rozmazywało i wyłaziło bokiem
    Może na kleksy noworodkowe to jest dobre ale w sumie moje jak waliło to pół pieluchywięc efekt by był podobny jak przy starszaku
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Hanny no pewnie :bigsmile: Ja oczami wyobraźni już widzę Dzięcię nr 2 w wielorazach, w których teraz Nadia paraduje :cool:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Nawet na stronach producentów są wyliczenia, jak bardzo opłacają się wielo, a argumentem za nimi jest fakt, że można je używać u kolejnych dzieci. Ja bym jak najbardziej używała, porządna przepierka przed drugim dzidziusiem i tyle :).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny:grouphug: nie pomyślałam, że przecież faktycznie w wielodzietnych rodzinach dzieciaki latają we "wspólnych gatkach" :wink: no jeszcze nie ogarniam jakoś jak to będzie z dwójką;) Przecież to nie ja zakładam gacie koleżanki tylko rodzeństwo wyprane, czyste pieluszki;)
    Drugie dziecko urodzi się jak Kuba będzie miał ok 1,5 roczku, więc jeszcze troszkę pochodzi w wielo. Tak myślałam, że na początek wrzucę drugie dziecie w pampery, no bo jednak te rzadkie kupy co 5 minut to wiadomo:wink: a później może powoli Kuba wyjdzie z wielo to drugie potomstwo odziedziczy. Miał ktoś podobną sytuację? 1,5 roku różnicy? I te same pieluchy? Dokupowałyście czy ten sam zestaw starczał (mam 23 pieluchy)?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Ja miałam jednocześnie 2ke w wielo w sumie to młodsze zaczęło wielo i zaczęłam dawać starszemu. miałam łącznie ok 15 pieluch -> kieszonki z wkładami (tych miałam więcej ale w sumie i tak po 2 wkładałam) i otulacze yyy nie pamietam nazwy :P Były dni ze all zewnetrze lądowały w pralce a były dni że spokojnie wystarczało no ale tak czy siak prałam cosziennie Tosia miała je potem tylko na noc a Nat 24/dobe... potem chwilkę Nat na noc Ale on naprawdę szybko się odpieluchował
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Pytanie. ..tylko proszę się nie śmiać. Korzystam z wielo. w nagłych wypadkach (odparzony tyłek) i wieczorami jak nie opłaca się zmieniać pieluchy na jednoraza ;)jestem w temacie lajkiem. .... ale wyjeżdzam na mazury, gdzie mamy kłopot ze śmieciami i chce używać tam tylko wielo. i tu pytanie ile wkładów i kieszonek powinnam mieć żeby przetrwać? (Kieszonki używam jak otulacza). Czy 5 kieszonek, 8 wkładów, 10 roczników ikea, 5 tetry powinno starczyć? Mam tam pralkę więc z praniem nie powinien być problem...:shamed:Fran jest nocnikowany więc 2 nie powinno być w nich;)i na noc jednorazowka.
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Pewnie ze starczy. Jak się skończą to machniesz pranie, skoro to nie problem:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    czerwinka: Fran jest nocnikowany


    :shocked::shocked::shocked: już potrafi walić kupę do nocnika? Czy tylko moje dziecko takie nierozganięte?:wink: A może powinnam mu wreszcie nocnik kupić?:shamed: Tylko, że jak go znam to nie usiedzi na nim sekundy...Kiedy zacząć próbować z nocnikiem?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Hanny, Fran jest od trzech miesięcy nocnikowany ;) tak na poważnie od miesiąca, bo wcześniej bardziej go przyzwyczajałam. Teraz wysadzam go zawsze rano, przed i po każdej drzemce, przed nocom, przed zmianą pieluchy ( czasem uda mu się siku zrobić) wtedy bije mu brawo;) . Starszy takim samym system leciał i wieku 1,7(pi razy drzwi) w dzień już nie korzystaliśmy z pieluchy.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Jak ja bym chciała nocnikować chociaż na dwójki, ale moje pchły robią kupę koło 6 rano i o tej porze nie mam tyle zacięcia.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Jak by Fran walił kupę o 6 to też motywacji by nie było;) A tak jak wstaje koło 7 to przynajmniej nie muszę wzorować tyłka pod kranem :-))
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Ale to też dużo zależy od dziecka... Nat we wrześniu sam zaczął czyli miał 22 m-ce Podkreślam SAM.Jak miał jakieś 20m-cy zdejmował pieluszkę, zakładałam i tak milion razy bo jak sadzałam na nocnik to zwiewał... kilkanaście siusiu (i nie tylko) tam gdzie akurat był i potem szybko zaczął kontrolować, a potem już szybko w nocy przestał (chyba 2 lub 3 razy zasiusiał materac ale w sumie to było kropelka się budził i resztę robił na nocnik). Szybko zaczął gramolić się na kibelek dorosły i sam chodził robić siusiu czy kupkę (sam w sensie że nie musiałam go sadzać, chyba raz wpadł do muszli - ale opanował trzymanie sie wanny / parapetyu szybko Nienawidzi deski nakładanej dla malucha) Teraz uczymy sie sikania na stojaco... bo mamy problem na podwórku ale niestety nie zrobi :( Ani wysadzany ani stojąc... musi usiąść Ehh potrafi płakać bo aż tak mu się chce ale niestyty nie podleje trawy wrrr (jak jestem pod domem to zasuwam na 2piętro co wiąże się z zebraniem Antosi jeszcze albo zostawiam na moment Tosię z kimś :/) ale problem jest jak jesteśmy dalej od domu :/ juz robił siusiu na zapleczu sklepu i w kilku knajpach hahaha,
    A w sumie do wszystkiego dorastał sam :) Ja do niczego nie zmuszałam a tylko odrobine zachecałam, tyle że jak nie chciał to rezygnowałam
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Poszyłam sobie kilka prefoldów na próbę na małą dupkę Milki -> LINK
    Ciekawe czy dadzą radę.
    No ale mam problem - z jednej strony materiał będzie się strzępił. Przeszyłam zygzakiem ale podejrzewam, że po pierwszym praniu będzie to źle wyglądało.
    Czy są jakieś sposoby by jakoś zabezpieczyć ten jeden bok? Nie można podwinąć i zaszyć bo zrobi się w tym miejscu dosyć gruby, twardy wałek i myślę, że dziecku będzie niewygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja chciałam dopytać o coś.
    Otóż mam 20szt pieluszek kieszonek z wkładami z mikrofibry (chyba) do tego dodatkowo mam osobno 20 wkładów.
    Cały ten zestaw to prezent od teściowej. Już wiem jak regulować rozmiar , ale zastanawia mnie kwestia wkładów, a dokładniej funkcji tych zapasowych.
    Bo przecież je się wkłada w kieszonkę... czy przy siku wystarczy wymienić wkład i dobra? bo przy kupie to juz chyba cała pielucha do prania...
    No, ale przy siku ta kieszonka mimo wszystko przecież też będzie mokra.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Mozesz zostawić kieszonkę ale 2gim razem kładziesz wkład na wierzch (ja najczęściej kładłam na wierzch a na noc - dla starszych już berbeci - by było pojemniejsze na wierzch i w środek)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    w sumie o tym nie pomyślałam, a nie będzie wtedy zbyt mobilny?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 26th 2013 zmieniony
     permalink
    20 kieszonek + 20 wkładów dodatkowych to już tak całkiem fajnie. :bigsmile:
    Wydaje mi się, że nie będziesz musiała używać 2 razy jednej, jeśli prać będziesz codziennie, a jak będzie akurat potrzeba bo np nie wyrobisz z suszeniem to faktycznie można zrobić tak jak Agunia napisała.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Ja zmieniam całość kieszonkę i wkład po przesikaniu. Jakoś tak mało higieniczne mi się wydaje zmienianie tylko wkładu. A te dodatkowe wkłady to może przydadzą się, jak dziecko zacznie więcej sikać. U nas jeden wkład nie wytrzymuj już, dlatego trzeba dwa włożyć.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Ja też kieszonki wymieniam po każdym siuśku, chociaz parę razy w sytuacjach kryzysowych, będąc gdzieś poza domem, kładłam tetrę na wierzch. Madzinka mi sie dodatkowe wkłady przydają, bo jeden też już nie dawał rady i przecieki były. A przy dwóch jest luz :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Ja dziś miałam debiut pieluszkowy, bo moja Patka się tak odparzyła od zębowych kup, że nie chciałam jej w jednorazowe pakować, a bez pieluchy po mieszkaniu się bałam, bo ona dziś co pielucha kupę robi, a że nie mam wielorazów, do wygrzebałam zrobioną kiedyś na próbę pieluszkę z polaru, w środek tetra i pięknie prawie się wygoiło. Tetra zmieniana co godzinę i dało radę na 3 zmiany, potem przesikała całość :) Jak się ciepło zrobi, to mam nadzieję, że będą mogły latać na golaska, na razie zamówiłam dziś 4 kieszonki z wkładami, do tego mam stos tetry (na początku szło nam 20 pieluch na dzień na ulewania i inne), więc jakoś będziemy próbować, jak mi przypasuje, to po wypłacie za czerwiec ruszam dalej na polowanie.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Jak masz stos tetry to kup otulacze pulowe.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Ja też całość wymieniam za każdym razem, a te dodatkowe wkłady odłożyłam na razie z zamiarem przekazania je drugiemu potomstwu, a co niech ma nówka sztuka, tym bardziej, że Kuba niezbyt chętny na nocnik ( no chyba, że nim walić o podłogę;), więc czuje że swoje wkłady "zajedzie";) Kurcze, jeszcze rok temu jakby mi ktoś o wielorazówkach powiedział to bym odpowiedziała, że za leniwa jestem, a teraz to jestem za leniwa na latanie co chwila po pakę pampersów;) A wielorazowe to już "z automatu" używam: spłukać, wyprać, powiesić razem z ciuszkami i zebrać razem z ciuszkami ot;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Hanny: Kurcze, jeszcze rok temu jakby mi ktoś o wielorazówkach powiedział to bym odpowiedziała, że za leniwa jestem, a teraz to jestem za leniwa na latanie co chwila po pakę pampersów;) A wielorazowe to już "z automatu" używam: spłukać, wyprać, powiesić razem z ciuszkami i zebrać razem z ciuszkami ot;)

    Podpisuję się pod tymi słowami. Jakoś sobie teraz nie wyobrażam jednorazówek, wielo są wygodniejsze :).
    Ostatnio zamówiłam z Chin dodatkowe wkłady bambusowo-mikrofibrowe i jestem bardzo zadowolona z jakości i chłonności (jeden wyszedł po 5.50zł, więc w Polsce za tyle bym nie kupiła). Polecam!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Hanny: A wielorazowe to już "z automatu" używam: spłukać, wyprać, powiesić razem z ciuszkami i zebrać razem z ciuszkami ot;)

    To po prostu w krew wchodzi, nie wiem jak robienie herbaty :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    My przez zime porzegnaliśmy się z wielo, ale teraz znowu przypadły nam do gustu.
    Moja córka nawet przez 4h wytrzymuje z wkładem z nikrofibry- "kochanie zmień Hani pieluche"-"ok".- 4 h później u lekarza- "Proszę rozebrać dziecko"- szok, dziecko w śmierdzącej już mikrofibrze.:shocked:Tatuś myślał, że mamusia zmieniła pieluche na pampka, a mamusia myślała, że tatuś.:devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    hej kobietki, mam w planach spróbować wielorazówki, jestem na etapie kompletowania pieluszek wielorazowych (jeszcze nic nie zamówiłam ;p), ale rozglądam się.. Interesują mnie pieluszki kieszeniowe.. czy któraś stosuje pul minkee z 2 wkładami z mikrofibry i mogłaby coś o nich napisać? Jakie macie doświadczenia z kieszeniowymi, jakie firmy polecacie na allegro w przyzwoitej cenie? :wink:
    pozdrawiam
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.