Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 15th 2013
     permalink
    Ja dokupiłabym jeszcze trochę pieluszek z tetry - sa tanie, możesz wkładać do kieszonek zamiast wkładów gdy będą za długo schły.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 15th 2013
     permalink
    ok, a ile konkretnie?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Piękny dziewczynkowy stosik:) Salinos a te otulaczyki trzy to małe rozmiarowo są? te pod Imse Vimse.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Piękny dziewczynkowy stosik:) Salinos a te otulaczyki trzy to małe rozmiarowo są? te pod Imse Vimse.


    dzikuję :) imse vims jest noworodkowy do 5 kg, a te pozostałe one size :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    salinos: ok, a ile konkretnie?


    Na początek możesz kupić ok 20, później jak będzie ci potrzeba więcej to sobie domówisz.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Na początek możesz kupić ok 20, później jak będzie ci potrzeba więcej to sobie domówisz.


    w domku mam już 20 tetry i 5 flanelki, rozumiem, że do tego mam jeszcze domówić? :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Salinos, ja bym domowila tetry. My nie pieluchowalismy się,a miałam 20 sztuk tetry kupionej. akurat moja corka ulewala i szlo 5-6 pieluszek dziennie.czasem więcej.
    Fajne te pieluszki :smile:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    My sie teraz zaczęliśmy pieluchowac tak na 100 % na wyjeździe i zdecydowanie wole Tetre niż te wkłady ....Tetra schnie sekundy na słonku i wietrze, a wkłady schną i schną....
    ....
    No i nocnik nasza miłość jest:)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    w takim razie dokupię jeszcze tetry, bo w sumie to tania jest :) i szybko schnie.. same plusy.. od ok 3 miesiąca planujemy przejść na pieluszki kieszeniowe :):wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    A ja bym jakiś noworodkowy otulaczyk, albo dwa, dokupiła, jeśli planujecie wielo od początku.Oczywiście zależy jakie dziecko Wam się urodzi duże, moja 2580 przy wyjściu ze szpitala, dopiero po miesiącu jej najmniejsze pieluchy nie sięgały jej po pachy :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Zgadzam się z dziewczynami, że tetra lepsza :wink:

    I ja osobiście kupiłabym mniej minkee. Bo wg mnie one za grube i za ciepłe są. Często Ninka upoconą i pomarszczoną dupkę w nich miała. I nie mówię o lecie. Poza tym miałam wrażenie, że ciężko jej się w nich poruszać. W sensie przewracać na brzuch i takie tam...
    Ale to wiadomo kwestia indywidualna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    my planujemy w późniejszym etapie przejść tylko na minkee :))) zaczynamy od tetry i otulaczy :) dokupie jeszcze 1-2 noworodkowe..:wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Ja uwielbiam te minkee(właśnie zamówiłam jeszcze 10 sztuk:devil:), bo już teraz Kubol może je wypróbować dla brata;P Nigdy nie miał w nich upoconej dupki, ale fakt, że on w upały lata bez pieluchy (tylko bawełniane gatki z tesco).
    Kurcze, a ja tych noworodkowych w ogóle nie kupuję...sama nie wiem....jakoś nastawiłam się na początek na pampersy jednak, bo pamiętam, że z tej małej dupki to się zdrowo lało, a poza tym...nie wiem czy gra warta świeczki...w sensie ile taki noworodek "pochodzi" w takich noworodkowych (więcej dzieci nie planuję)? Nie za grube dla niego? Pokażcie dziewczyny o jakie to konkretnie chodzi, jak możecie wrzućcie jakieś linki, bo ja się mało znam;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny my na razie pampkujemy i szczerze powiedziawszy to nie wyobrażam sobie teraz zaczynać wielorazowe. Chyba poczekamy aż się kupki ustabilizują, albo chociaż jak ogarniemy ten chaos wokół. Choć mój M już chciałby spróbować...
    Mała sadzi kleksy po każdym karmieniu. Także u nas na razie pampki zielone -1, premium care to jakieś nieporozumienie, oczywiście jeśli o nas chodzi.

    Salinos super zestawik :D
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    Manga ja zaczęłam pieluchowanie po skończonym pierwszym miesiącu :wink: także spokojnie, na razie ogarnij siebie i małą i spokojnie dochodź do siebie po porodzie :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Identycznie miałam mangaa rozumiem Cie doskonale i chyba też zaczniemy od pampków. Dla takiego malucha są jeszcze dobre te całe Dady z Biedronki (wg mnie są mniej chłonne, więc dla starszaka nie bardzo, za to jakby mniej chemii w nich;)

    Dziewczyny, właśnie przyszły mi pieluszki. I mam takie troche glupie może pytanie. Wyprać je najpierw? Problem w tym, że własnie skończylo się jedno pranie i dla 10 pieluch trochę szkoda mi uruchamiać następne. Wkłady mam wyprane, bo jeszcze z tych poprzednich. Generalnie jak kupuję Kubie bluzę to nie piorę, dopiero po użyciu, ale pieluchy, w sumie majtek tez mu nie prałam...Jak poprzedni zestaw przyszedl to kuba miał 4 m-ce wtedy było dla mnie oczywiste, żeby najpierw wyprać, ale teraz jak juz on ataki duzy...może nie trzeba? Jak robicie?
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    Hanny ja pieluszki zawsze prałam przed pierwszym użyciem, mimo, że podobnie jak Ty z ubraniami niekoniecznie tak postępuję (zależy co)
    poczekaj, aż trochę prania się uzbiera i wtedy dorzuć pieluszki

    a propos początku wielo - my też przy dwójce na początku stosowaliśmy jednorazówki - po pierwsze, że dzieci non-stop robiły kleksy (niemal każda pielucha), po drugie, że one-size, a nawet te mniejsze pieluszki były za duże
    najlepiej zacząć, jak już dziecko nie robi tak dużo kup i waży co najmniej 4,5kg - wtedy pielucha nie odstaje wszędzie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    Za późno, wlaśnie mu pierwszą założyłam:cool: caly dzień latał w gaciach ,a le teraz czekam na kupę;) Niech nową "ochrzci" ;P No zobaczymy, jak nic się w pupę nie będzie dzialo to te 10 będzie raz niewpranych:cool: Nie takie cuda mają kontakt ze skórą biegającego roczniaka;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 20th 2013
     permalink
    Hanny pokaż te pieluszki, niech nacieszymy oczy:bigsmile:.
    A my za tydzień wyjeżdżamy na wakacje i tak mi szkoda, że Gosię zapampersować będę musiała. A najbardziej to tata Gosiakowy przeżywa, ten, który uważał, że "pieluszki wielorazowe to najgłupszy pomysł"... Kombinuje, że może kilka weźniemy i będziemy zapierać ręcznie, hehe. Jednak latem wielo są super, tylko bluzeczkę ubieram, pielusię i można wychodzić, a przy pampersie, to jeszcze jakieś szorciki chyba bym się przydały.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 20th 2013
     permalink
    Wrzucę, jak będę u siebie (czyli tak za 2 tyg;) bo tu u dziadków taki internet, że sto lat będę czekac;P madzianka a możekupcie nie wiem 10- 20 sztuk gaci w tesco i zamiast tych pieluch. Mój teraz nosi pieluchę tylko wieczorem albo z rana (jak wiem, że kupa idzie:devil:) a tak to w samych gaciach lata, przynajmniej dupka odpoczywa;) My bylismy na wakacjach w kwietniu, na Wyspach Kanaryjskichi też był upał i niestety czasem też trzeba było go w pampka zapakować, albo te do basenu. Nie braliśmy ze sobą ani jednej wielo, bo dużo miejsca zajmują w walizce, no a wziąć 2 czy 3 sztuki to nie wiem czy jest sens. Będziecie je zapierać? Serio?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Zapierać nie mam zamiaru ;). Mój chłop chyba na głowę upadł :devil:.
    Kupiłam wczoraj maleńkie kąpielówki i pewnie w nich będzie śmigać po piasku. Jak przesika, to trudno.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Hanny: Pokażcie dziewczyny o jakie to konkretnie chodzi, jak możecie wrzućcie jakieś linki, bo ja się mało znam;)


    Proszszsz: babyetta i kokosi
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuję porady :/
    Zaczyna się sezon jesienny i już zaczynam mieć dość wielorazówek. Zakładam Lilce spodnie i po każdym jednym siku całe spodnie są mokre na tyłku. Latem mi to nie przeszkadzało bo chodziła w samej pieluszce, ale teraz średnio mi się widzi zakładanie 5 kolejnych spodni w ciągu dnia (nie mówiąc już o praniu). Co jakiś czas robię przepierkę wkładów w 90 stopniach ale wydaje mi się, że chyba nasze wkłady przestały jej wystarczać (używam tych z mikrofibry, mam też bambusowe ale są za miękkie, zwijają się i efekt jest taki sam). Lila robi siku na nocnik, ale nie zawsze jestem w stanie je wyłapać. A te siki stają się coraz obfitsze ;) Dwa wkłady w pieluszce odpadają, bo mobilnemu dziecku chyba średnio wygodnie w nich. Tetra też nie wystarcza.
    No i tu moja prośba.
    Znacie jakieś fajne, mocne i chłonne wkłady?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    sprobuj 2-3 wklady wlozyc do kieszeni albo otulacza.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    migg: Dwa wkłady w pieluszce odpadają, bo mobilnemu dziecku chyba średnio wygodnie w nich.
    ja bym najpierw jednak spróbowała więcej wkładów upchać, teraz zakładam Tadkowi po dwa z mikrofibry, albo jeden z mikrofibry i jeden bambusowy, albo dokładam prefolda ... i jego mobilność wcale na tym nie cierpi
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    migg: Znacie jakieś fajne, mocne i chłonne wkłady?
    bambusowe ręczniczki składane

    My na jesień przestawiliśmy się na pieluszki bumgenius i grovię z wkładami, fajne są też close parent, ale one uciskają mojego malucha. Te pieluszki nigdy nas nie zawiodły i przecieków nie zarejestrowaliśmy.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    A może musisz mocniej ścisnąć na brzuszku? Albo bodziaka założyć, żeby lepiej trzymał pieluchę tam gdzie powinien? U nas też czasem przecieka, ale właśnie jak ma za luźno na brzuszku. Już mu zapinałam na ostatnie zatrzaski, a teraz widzę, że znowu muszę ciaśniej, bo Kubę wyciągnęło strasznie jak zaczął chodzić i brzuch mu zmalał;P Wkłady używamy jeden, taki co jak ręcznik wygląda (mikrofibra?)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy wklady z microfibry mozna suszyc w suszarce?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Chyba można;) Choć nie próbowałam, bo nie mam suszarki;) Ale ja swoje prałam w 95 stopniach (razem z kieszonkami minky) i są super mięciutkie:))) a to chyba jednak wyższa tem p niż w suszarce. Myślę, że zrobią cię fajnie mięciutkie tak jak ręczniki po suszarce, ale tak jak mówię, jeszcze nie próbowałam;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Można.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam nietypowy problem. Otóż mam jakieś "księżniczkowe ręce" i opuszki prawej ręki szczególnie są bardzo podrażnione przez kontakt z zasikanymi pieluchami wielo...Synuś mnie nie oszczędza, sika na potęgę i na dobę zmieniamy pieluchy 12-15 razy, w nocy przewijałam bez mycia rąk by z łóżka nie wychodzić i pewnie to jest efekt. Czy ktoś miał taki problem? Co radzicie? Wcieram różne cuda w ręce ale nic tak zdecydowanie nie pomogło. :-(
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za podpowiedzi! Próbowałam dziś z dwoma wkładami, ale widzę, że jest jej średnio wygodnie, gorzej jej się wstaje i chodzi. Lila jest malutka, więc może to dlatego.
    Pieluszki ma raczej dobrze dopasowane. Widzę potem po siku, że po prostu cały wkład jest mokrusieńki. No i jak zakładam body, to wtedy też jest mokre :)
    Gilese a mogłabyś podać linka do tych ręczniczków i innych wkładów?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Dzieki za szybka odpowiedz.Nie wiem czemu bylam przekonana ze nie mozna i cala zime suszylam w lazience na suszarce.
    Smuga probowalas Mediderm ?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Czy znacie może jakieś pieluszki, które zakłada się jak majteczki? Szczerze mam dość gonienia za uciekającą pupą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Mam to samo + wyszukiwanie ciekawych rzeczy do rączki, aby łaskawie dziecko raczyło się położyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Cestmoi,sa majteczki treningowe. Tez można by było wlozyc do nich pieluche tetrowa lub wkład bamusowy?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny wczoraj była u nas próba pieluchowa która wyszła negatywnie...
    Tzn po 15 minutach od założenia otulacza mały rozmiar + wkład s mila zrobiła kupę, której niestety otulacz nie utrzymał...
    Od razu zrezygnowaliśmy dalszych prób. Stwierdziliśmy, że to nie na nasze siły, nie mam czasu na ciągłe przebieranie małej.
    No ale dziś znowu podchodzę do tematu, tak łatwo się nie poddam.

    No i hmmm, poradźcie co najlepiej do tego otulacza wkładać i jak składać na początek? Mam formowanki ale one są za duże do tego otulacza jak na mój gust, prefoldy za dużą pupę robią, ogromna mi się wydaje, zwykle pieluchy tym bardziej...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    No właśnie ja dlatego na wielo zdecyduję się tak koło 4,5 miesiąca;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Mówisz?:confused: No to my chyba też poczekamy do mniej więcej tego okresu. Nie wspominając o tym, że Mała nadal robi kupę niemalże po każdym karmieniu. :wink:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Myśmy prawie od razu zaczęli korzystać z wielo, ale mała 4100 miała przy urodzeniu. Po miesiącu dorosła do kieszonek. Dziękuję za sugestię majteczek treningowych - zapoznam się na pewno :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Kurde kieszonki mamy ale takie wielkie się wydają... Moja waży teraz 5kg, czyli nie jakoś mało i nie wyobrażam sobie ją w nie wsadzić.:(
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Ja się tam nie przejmowałam aż tak bardzo. Fakt, że większe niż pampersy, ale zapięte na minimum, to wielkościowo wydawały mi się między "2" a "3". Tylko pupa większa z tyłu się robiła. No i dla mnie największym problemem były ubranka. Te zapinane w kroku (body np) musiały być rozmiar większe niż przy jednorazówkach. Ważne było dokładne dopasowanie wokół nóżek, aby nie wyciekło. A jak wyciekło to do prania, i tak musiałam kilka razy dziennie przebierać, bo ulewała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Ubranka to raz a dwa to to, że takie małe dziecko najwięcej czasu spędza na pleckach, więc taka "duża pupa" może je nienaturalnie wyginać. mangaa my zaczęliśmy w wieku koło 4 mcy, ale Kuba właśnie wtedy ważył koło 5 kg i wg mnie już były ok. Może odczekaj tydzień, dwa i wtedy spróbuj;) A potem za miesiąc;) Ogólnie wielo baaaardzo sobie chwalę i nie wyobrażam sobie inaczej (mimo zapchanego ostatnio kranu;).
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dziękuję za radę co do Medidermu. Muszę spróbować. Teraz staram się pilnować i po nocnym przebieraniu myć ręce i wcierać krem.Ręce nie są tragiczne, ale mogłoby być lepiej.
    Co do "dużej pupy" - to trochę mniejsza jest gdy stosujemy system tetra+otulacz. Ważne, by wystającą tetrę wsunąć pod otulacz (mówię o okolicach pachwin) by była szczelna. A do środka dawać bibułki jednorazowe by się z tą kupą nie paprać zanadto. Jeśli będzie akurat siku można ponownie użyć bibułki aż do czasu gdy w końcu kupę złapie :-)
    Efektu takiej dużej pupy nie ma, gdy się założy dobrze wyprofilowaną pieluchę AIO (np. Tots Bots), ale to droga impreza. Ja mam 2 sztuki i stosuję np. wychodząc na spacer albo do lekarza.
    Pieluchuję wielo od 3-4 tygodnia.
    Od tego czasu kupiłam tylko 2 opakowania pampersów po 30 sztuk na 2 wesela i dłuższą jazdę samochodem oraz czasem (rzadko) w nocy.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    moja Córcia ma 18 dni. Ja stosuję tetrę plus otulacz flip ale chyba za wczesnie na papierki? bo te kupy są częste i rzadkie.. jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. Moje pytanie brzmi: Czy wy te kupy spłukujecie przed praniem? zeskrobujecie? Ja nic z nimi nie robię. Tak jak są wrzucam do pralki. Na tetrze zostają żółte plamy ale uważam to za normalne zjawisko. Ciekawa jestem jak Wy sobie radzicie z kupkami?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    Ja spłukiwałam pod kranem, chociaż pieluchuję dopiero od 3 miesiąca życia córki, no ale wtedy jeszcze miała mleczne kupki.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    ja zapieram kupy mydełkiem dr Beckmann, takim do odplamiania
    papierki stosuję od początku i te z kupą wyrzucam, a zasiusiane piorę
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 3rd 2013
     permalink
    ja płukałam, zapierałam, w każdym razie nie przyszło mi do głowy żeby kupę wrzucić do pralki....
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    No ja w każdym razie dalej z kupkami wrzucam do pralki. Te kupki to dla mnie gęstsze siuśki po prostu. No i żółte. Póki co jesteśmy zadowoleni z pieluszkowania:))))) Małej nic nie przecieka, flipy ładnie trzymają, nie przepuszczają ani kupek ani siusiek.

    Treść doklejona: 04.10.13 10:54
    Hanny: No właśnie ja dlatego na wielo zdecyduję się tak koło 4,5 miesiąca;)


    Kobietki my już jedziemy wielorazówkami, w sensie tetra podwójnie tkana plus otulacz flip. Naprawdę polecam. Moja Kruszynka jest Maleńka bo waży 3330 gram. Fakt, może pupa jest większa, ale Małej to nie przeszkadza. Śpi pięknie. Dupka nie jest czerwona. Wszystko gra i buczy. Jakby ktoś był chętny to tylko flip+tetra. Próbowałam imse vimse noworodkowy otulacz ale przepuscił i zrezygnowałam z niego, bo jak Manga słusznie zauważyła nie ma czasu na zmianę ubranka co siuśki. Przy flipie nic nie przecieka. A mam te na cały okres pieluszkowania one size.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.