Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    _mag_: Ja z kieszonek zrobiłam otulacze bo mnie tak wygodnie i szybciej zakładać. Zamiast wkładów daję tetrę.

    ja to samo :) tetre co jakis czas piore w 90 stopniach, a otulacze i kieszonki do 40 stopni, wiecej jednak mam obawy, ze sie zniszcz a
    roznie producenci piszą na metkach
    eveke, mozesz wkleic fotkę, moze ktos rozpozna markę pieluszki, ale jak pisze libra 40 stopni starcza by zeszly plamki.
    acha wazne by nie wirowac powyzej 800 obrotow !
    co jakis czas moczę w wodzie z ludwikiem pieluszki, lub tez puszczam samo plukanie, z dodatkiem odrobiny kwasku cytrynowego, dla wybielenia i odkażenia
    na stronach producentow pieluch sa takie uniwersalne rady- poszperaj.:) no i powodzenia!

    acha- nas zacząl odparzać polarek w kieszonkach :( wiec otulacz plus tetra dobry w taka pogode, lub by bylo cieniej wkład bambusowy
    ( rownie chlonny co tetra a lżejszy)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Ja juz nie raz pralam moje w 90 stopniach. Ladnie sie zmiekczyly:) za pierwszym razem wrzucilam tylko jedna kueszonke plus wklad i wypralam z ciuszkami. Nic sie nie stalo to wrzucalam wszystkie:) a niby producent pisze ze w 40 stopniach
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    My wszystkiego razem z 15 otulaczy i kieszonek, sporo tetry i wkładow 10 ( ale one wolniej schną)
    pranie robie co 2 gi dzien
    dziennie idzie 10 pieluszek prawie, bo Aga pogniewała sie z nocnikiem i wogole wysadzaniem na siusiu.:/
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    A wytlumaczcie mi, pokazcie, jak krowie na rowie co to jest kieszonka a co otulacz.
    no bo wklad to wiadomo :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Dorit: na stronach producentow pieluch sa takie uniwersalne rady- poszperaj.:)

    i dokladne opisy rodzajow pieluszek :) a jakie wzory i kolory! mozna zbankrutowac jak sie ktos zakocha.:)
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    kieszonka ma warstwę polarku albo bambusa albo coolmax i one dotykają pupy malucha i w niej jest otwór do włożenia wkładu do środka kieszonki, pomiędzy ten polarek a pul (jakie masz te kieszonki napisz firmę to Ci dokładniej powiem między co a co), otulacz nie ma tej warstwy od pupy, to tylko pul albo wełna na który kładzie się wkład (albo tetrę albo ubiera się dziecku formowankę (ona przecieka sama) i na nią daje się otulacz.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny ja mam pieluszki firmy Lyllou.

    a w ogóle jajca , bo nagle znalazłam metke :) no uśmiałam się jaka ze mnie gapa.

    gilese to u mnie jest taki otworek do włożenia wkładu a nawet przypina się go :) i ten wkład jest w takiej jakby kieszonce właśnie a pupy dotyka co innego....

    ale w sumie co z tego , że wkład jest włożony... przecież jak mi się posika (czy pokupka) to i tak cała pielucha do prania...

    Treść doklejona: 21.07.14 23:49
    Dorit: i dokladne opisy rodzajow pieluszek :) a jakie wzory i kolory! mozna zbankrutowac jak sie ktos zakocha.:)


    a to na pewno , bo już kiedyś na allegro sobie lukałam jakie są wzory...
    natomiast nie będę kasy wydawac jak mam 20 sztuk co nie? przeciez to i tak chyba bardzo dobra ilośc...
    Mam 10 ładnych niebieskich oraz 10 zielonych , a jak znam życie nie będę stosowac namiętnie tylko i wyłącznie wielo...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    To kupię 5 szt otulaczy z wkładem bambusowy, dokupie wklady z mikrofibry a tetre mam w domu i potem będę dokupować. Dziewczyny a jaka firma jest godna polecenia tak co by nie zbankrutować :d?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Dla mnie wkłady bambusowe były kijowe.
    Strasznieeeee długo schły, okropnie.
    Mikrofibra lepsza, ale i tak tetra najlepsza wg mnie :wink:

    EV Ninka miała 15 kieszonek i spokojnie raz na 2-3 dni pranie robiłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Teorka dziękuję za opinie :)
    W takim razie wezmę mikrofibre a tetry mamy 20szt także powinno być ok :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Na działce tetra schnie mi dosłownie 10 min ... a wkłady i cały dzień :/ Teraz wielorazy tylko na noc będziemy używać i na podróże samochodem :) a tak to sikanie do kibelka :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    A no tetry to ja mam dodatkowo 20-30 szt wiec luz.
    kieszonek mam 20 a wkladow 40 :)
    Wiec chyba na spokojnie.

    a powiedzcie jak z przeciekaniem?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    czerwinka: tetra schnie mi dosłownie 10 min ... a wkłady i cały dzień :/


    O to to tato.
    A bambus to mi nawet i dwa dni schnąć potrafił :confused:


    Eveke u nas zaczęły kieszonki przeciekać gdzieś dopiero po roku stosowania.
    Ale nie wiem czy to wina tego, że zanabyłam najtańsze taniochy na Allegro [jakieś 12 zł za sztukę] czy czegoś innego.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Eveke 20 sztuk kieszonek to super ilość.

    A znacie jakieś keiszonki które mniej wypychają pupę i wszystko wokół, są cieńsze i bardziej przewiewne?
    Mnie najbardziej w tym wszystkim wnerwiała wielka pupa Milki i nagle wszystkie spodnie/spodenki zrobiły się za małe.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    TEORKA: veke u nas zaczęły kieszonki przeciekać gdzieś dopiero po roku stosowania.
    Ale nie wiem czy to wina tego, że zanabyłam najtańsze taniochy na Allegro [jakieś 12 zł za sztukę] czy czegoś innego.


    Teo u mnie zaczęły przeciekać jak P zaczęła więcej sikać i te tanie dzisiejsze firankowe tetry nie były wstanie wchłonąć tej ilości. Rozwiązałam to tak, że poszyłam ze starych frotowych pościeli wkłady, bo te co były przy pieluszkach sa za grube do tetry i pupcia była mega wielka. Zawijam w tetrę ten wkład i tak mamy do spania w tej chwili.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    A widzisz, nie pomyślałam że to wina tetry być mogła....
    Chociaż kurcze u nas to ewidetnie przemakała kieszonka od strony zewnętrznej, więc nie wiem.
    Ale dobry patent z pościelowymi wkładami. Może wykorzystam przy następnym :wink:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Teo, mógł Ci po prostu pul popękać od środka (jest tam taka gumowana powłoczka w środku kieszonki). Nam przemaka jeśli źle ułożę wkład w środku, pozawija się albo się mała opije i sika po spaniu. To wtedy nie ma bata, zawsze coś wypłynie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    O nie sprawdzałam szczerze mówiąc, czy Pul popękany.
    To kolejny trop.

    A powiedzcie mi - czy kieszonki można stosować przy drugim dziecku te same ?
    Czy to jednak niehigieniczne bardzo i się wymienia na nowe ? [pomijam, że jak nie dojdę czemu przeciekają to i tak wymienię, wiadomiks]
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Można używać. Bakterie przecież w praniu giną :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    bambusy może i schną długo, ale są mega mega chłonne, więc jeżeli komuś zależy na chłonności to polecam bambusowe wkłady i formowanki

    Aha i mała rada dla mam dzieciaków o wrażliwej pupie, w upały nie radzę zakładać czegokolwiek co jest sztuczne (polar) albo ma pul, mój mały miał zawsze bardzo czerwoną pupę w gorące dni jak mu coś takiego sztucznego na pupę włożyłam (a mam przeróżne firmy), najlepiej u nas w upały sprawdzały się formowanki, zakładałam młodemu i biegał w nich po domu i po ogródku, co jakiś czas sprawdzałam czy nie ma mokro i zmieniałam (formowanki przemakają bo nie mają pula), na wyjścia ratowałam się albo wełnianym otulaczem z wpinkami albo jednak zakładałam coś z pulem, ale wtedy często zmieniałam i niczego już młodemu nie zakładałam żeby było jednak jak najbardziej przewiewnie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Dziewczyny dziekuje za wszelkie rady :)

    A powiedzcie jeszcze...
    jak robicie z kieszonkami po siku... wymieniacie tylko wklad czy kieszonke tez dajecie nowa?

    nasze pieluszki oraz wklady juz suchutkie po praniu. Czekam az mala wstanie i ubieram pierwszy raz. Oby nie ostatni :))))
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Teoretycznie kieszonka jest jednorazowa.
    Ale pisały tu dziewczyny nieraz, że z 2/3 razy da się wymienić wkład, nim kieszonka pójdzie do prania.
    Pewnie zależy od kieszonki i ilości sików.

    Powodzenia!
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Przy małym dziecku wymieniałam tylko wkład: pierwszy wkładałam DO kieszonki, po siku wyciągałam wkład, a drugi kładłam NA kieszonkę. Po kolejnym siku wymieniałam wszystko. Ale małe sika często a mało. Przy dużym dziecku wymieniam komplet za każdym razem.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    A no jak tak to jasne. No bo niby te wklady wymienne i dostalam zapas ale co mi z tego zapasu wlasnie skoro i tak kieszonke musze dac do prania. Dlatego tak pytam :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Zapas jest fajny, bo schną dłużej niż kieszonki. Więc połowa wisi i schnie, a drugiej połowy używasz z suchymi już kieszonkami.
    --
    • CommentAuthoramelai
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Hej Dziewczyny:-)...bardzo proszę o opinie bo jestem na razie w tym temacie zielona czy taki zestaw na początek wystarczy i czy cena za ten komplet jest korzystna?...wielkie dzieki i pozdrawiam:-)

    http://allegro.pl/zestaw-21-szt-wklady-pieluchy-gratisy-i4765206192.html
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    cena fajna,ale nie wiadomo jak z jakością. Choć za taką cenę nawet jakby jakosć była słaba to i tak się opłaca na start zeby sie przekonać czy Ci pasuje wielorazowe pieluchowanie :)
    Ja powiem tak: od samego początku mam 5 otulaczy i 40 pieluch tetrowych i o ile uważam, że otulaczy mam aż za dosć (bo nawet 3 by wystarczyły), o tyle z 40 pieluch zadowolona jestem, robię pranie co 2-2,5 dnia :)

    Treść doklejona: 22.11.14 13:15
    Szukam jakichś wkładów, które będą się nadawać na noc, bo niestety tetra czasem nie daje rady i jak mała śpi mocno przez np 7 godzin, to budzi się przelana i otulacz nie utrzymuje zalanej tetry na maksa. Czy ten wkład się nada na noce?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny, wystawiłam na bazarku kilka pieluch, których chcę się pozbyć za symboliczną kwotę.
    Może któraś byłaby zainteresowana?
    --
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    cześć dziewczyny, jakie pieluszki będą najlepsze dla noworodka? mam zapas kieszonek OS i wkładów, ale na start pewnie będą za duże.
    można gdzieś kupić jakieś noworodkowe otulacze w jakiejś rozsądnej cenie? a może któraś z was ma na zbyciu, chętnie odkupię :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Ooo chyba znalazłam kolejny wątek który będę chętnie odwiedzać :)

    Chciałabym pieluchować dziecko od noworodka i pozbierać to tu, to tam trochę otulaczy i kieszonek.
    Wasze opowieści, nawet sprzed roku, są bardzo pomocne, żeby sobie całość wyobrazić :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    podbijam, i proszę o porady mamy już wielopieluchujące, a najlepiej wielopieluchujące od urodzenia- ile, jakie? Lepiej na początku pomieszać- trochę AIO, trochę kieszonek, trochę otulaczy- żeby się przekonać co najlepiej działa? Jak wyglądają Wasze stosiki?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Ja pieluchuję od urodzenia, nie kupiłam ani jednej paczki pampersów, a dużo podróżujemy (tak, na podróże wielo też się nadają ;p - do teściów jeździmy 300 km aż) i mój stosik to nie jest stosik tylko niezbędne rzeczy, bo wielo jest z założenia oszczędne, więc czemu miałaym przepłacać? Mam 5 otulaczy One Size Flip Bumgenius - trochę kosztują, ale za jakość się płaci i przy kolejnym dziecku też chcę ich używać i 40 pieluch tetrowych (to było kupione tak na wyrost, ale dzięki temu rzadko piorę. Od samego początku używam tylko tego zestawu (a mała miala 3020g jak się urodziła) i nigdy nie narzekałam, że czegoś mało, że coś nie takie itd...
    A, no i na wyjścia, jak nie chcę żeby mała czuła wilgoć, to kupiłam na allegro kocyk polarowy za 10 zł i go pocięłam na małe wkłady i nakładam na tetry ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Teraz byłam przygotowana na wielo od urodzenia, niestety zasypali mnie jednorazówkami i głupio mi ich nie używać.
    Przy mlecznych kupach 5 otulaczy może być mało, jeśli tylko się je chce używać.
    Otulacze mam Flipy oraz chinki, sprawdzają się bardzo dobrze. Flipy są ciut większe, dla noworodka wolałam chinki.
    Tetrę i flanelki warto kupować w lumkpach, wychodzą za grosze np.: 3szt tetry za 50gr.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    ja bym na fejsie pampersy sprzedała i kupiła jakąś fajną nową wielo :) (założenie jest takie, że młody będzie miał jeszcze młodsze rodzeństwo kiedyś, więc szykuję się psychicznie na stosowanie tych samych pieluch dla dwójki)

    Libra, trzeba przyznać, że jesteś jedną z nielicznych, która stosuje tylko jeden typ, jedną firmę i jedne wkłady :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 25th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: stosuje tylko jeden typ, jedną firmę i jedne wkłady :)


    Bo tak się we flipach zakochałam, że powiedziałam że tylko te i żadne inne ;) ale to chyba kwestia farta, że mi akurat spasowały pierwsze które kupiłam i to od razu w takiej ilości

    A, i u nas przy mlecznych kupach 5 otulaczy było ok, z tym, że je prałam na bieżąco ręcznie żeby zawsze były czyste w pogotowiu. A teraz jak młoda jest większa to tylko z 3 korzystamy
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 25th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: (założenie jest takie, że młody będzie miał jeszcze młodsze rodzeństwo kiedyś, więc szykuję się psychicznie na stosowanie tych samych pieluch dla dwójki)

    Też miałam takie założenie przy Gosi i udało się.
    Już chciałam Ci zaproponować kupno otulacza marki Zufizo, ale on jest dziewczęcy. Za kilka tygodni będę sprzedawać formowanki noworodkowe, gdybyś była chętna to zapraszam.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Nie wiem,jak będzie teraz, przy drugim dziecku, ale pierwsza córka urodziła się z wagą 2870 i kieszonki zaczęły się sprawdzać dopiero po 2,3 miesiącach - do odpieluchowania. Od urodzenia używałam chińskich otulaczy (też byłam średnio zadowolona, teraz od koleżanki odkupiłam kokosi) z dwoma wkładami bambusowymi. Potem do kieszonek wkładałam wkłady z mikrofibry, a gdy Lila miała ok roku i robiła wielkie siku, super sprawdzała się złożona tetra jako wkład.
    Teraz ten sam zestaw czeka na synka, właśnie się suszą wkłady :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 25th 2015 zmieniony
     permalink
    bladykot: Za kilka tygodni sprzedawać formowanki noworodkowe


    Ojj, bardzo chętnie, choć sam termin "formowanka" wciąż jest mi niezrozumiały, więc proszę o wyjaśnienie i sposób użycia. Czy formowanki mają zewnętrzną warstwę nieprzemakalną?
    Ogólnie oszalałam i w piątek wygrałam aukcję 5 pieluch, dzisiaj złapałam na bazarku na innym forum 6 kolejnych innych sztuk O_o :)


    edit: douczyłam się dama, ale poprawcie mnie jeśli się mylę: formowanka to taki wkład "cały", zapinany na brzuszku, na to nakłada się otulacz. ewentualnie formowankę można zamienić na zwykły wkład, nie?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    MrsCreme: formowanka to taki wkład "cały", zapinany na brzuszku, na to nakłada się otulacz.

    zgadza się, lubię je na wyjścia oraz noc.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Libra1610: Ja pieluchuję od urodzenia, nie kupiłam ani jednej paczki pampersów, a dużo podróżujemy
    Libra1610: Ja pieluchuję od urodzenia, nie kupiłam ani jednej paczki pampersów, a dużo podróżujemy

    chylę czoła i podziwiam!
    Ja sporo pieluchowałam wielo przy corce, ale gdy byłam w ciazy to sie zlamałam na pampersy :/, niewygodnie bylo mi ciagle zmieniac wielo, i ubranko, bo jednak sporo przeciekow bylo przy tym
    nie to zebym jednorazowych nie zmieniała zaraz przy siknięciu, bo tego bardzo pilnuję, ale jednak wiekszy wysiłek wkładałąm w wielo
    Teraz przy synku probowałam otulaczy i kieszonek milovii no i niestety bardzo sie odciskaja na małym ciałku ??? macie tez tak? nawet jak lzej zapnę, uzywam tych OS a synek spory.(6 kg)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Dorit: Teraz przy synku probowałam otulaczy i kieszonek milovii no i niestety bardzo sie odciskaja na małym ciałku ??? macie tez tak? nawet jak lzej zapnę, uzywam tych OS a synek spory.(6 kg)

    Sebuś w papmpkach bardziej się odciska niż w wielo.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Wielopieluchujące od urodzenia, a jak z kwestią pielęgnacji pępka?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja na początku się bardzo bałam, wyginałam otulacz, żeby tylko nie dotknął, albo osłaniałam pępek, a jak przyszła położna to powiedziała, żeby się nie przejmować i normalnie zakładać i jak coś to po prostu wcześniej odpadnie.

    No i u nas wielo nie odciskały, moze to kwestia modelu i jego szycia?
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Jednak polecam zakupienie malutkich noworodkowych otulaczy dla takiego maluszka jeśli ktoś chce pieluchować od urodzenia. Miałam malutkie dziecko i flip na Jaśka dobrze pasował jak miał hmm z pół roku :D ale pasowałby do dziś więc to raczej kwestia na później. Z pępkiem to chyba dziewczyna szyjąca kokosi coś szyje dla takich maluszków z odsłoniętym pępuszkiem.
    My pieluchowaliśmy się masą różnych pieluch, tetra, otulacze, przeróżne wkłady, formowanki, kieszonki, sio i aio. Miłością wielką darzę grovię, aio z toots botsów i bumgeniusa i gdiapers, ale np na lato mały latał tylko w formowance i to było dla nas najlepsze, bo w upały pul odparzał niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Grovia jest jak dla mnie zatrważająco droga! Niestety na razie muszę miłośc do wzorków wymienić na oszczędność, jak mi ktoś mówi, że lekko coś zszarzałe, ale miękkie i superchłonne, to takie coś kupię za pewnie 15-20% tego co grovia...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 22nd 2015
     permalink
    tylko takimi co na chłopaka będą dobre- no i zależnie od ceny. Mi się nie śpieszy :)

    Bardzo dużo już kupiłam, praktycznie mogłabym za tym skończyć, ale chyba połknęłam bakcyla.
    Jak Wasze wielopieluchowanie?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 22nd 2015
     permalink
    Nasze wielo pełną parą i szczerze to kocham <3 i jak słyszę, ile ja poświęcenia w to wkładam to mi się to smieszne wydaje, bo przeciez to to samo co pampers tylko że jak dziecko ma mokro to od razu przewijam ;) No i u nas wielo da chyba szybkie odpieluchowanie, bo od niedzieli do dzisiejszego wieczora mała zasikała tylko 3 tetry, a tak to noce suche, rano olbrzymie siku a przez dzień jak jej się sikać chce to łapie się na otulacz i stęka: "eee" i wtedy szybka akcja z nocnikiem :) a te trzy "wpadki" to po prostu nie zdążyłam na czas nocnika z lazienki przynieść :D Gdybym tylko miała bardziej kumate dziecko, to może już by była odpieluchowana? :D
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    Nie miałam pojęcia o tym wątku, może bym się was poradziła :bigsmile:
    Miałam olbrzymie chęci pieluchować Krysię w tetrę od urodzenia.
    Na chęciach się skończyło, pozostało za to ok. 30 tetrowych pieluch (część zapasu wyniszczyła się przy codziennym wycieraniu buzi, rączek itp.)
    Tegoroczne upały i niesamowita skłonność Wojtka do podrażnień i odparzeń przekonały mnie, że trzeba przynajmniej czasowo zmienić pamki na coś przewiewnego.
    Tym samym zaopatrzyłam syna w 2 szt. otulaczy i 3 wkłady z microfibry marki Mila. Były najtańsze z tych, które udało mi się znaleźć, a o których przy okazji czytałam pozytywne komentarze.
    I nawet mi się podoba. Teraz latem to całkiem wygodne - Wojtek paraduje w pieluszce i koszulce lub niezapiętym bodziaku. Ilościowo schodzi mi podobnie do pamków.
    Tylko wkłady z microfibry trochę rozczarowały, bo moja wysłużona tetra chłonie więcej i lepiej izoluje, a przy okazji schnie o niebo szybciej :smile:.
    Niekoniecznie zupełnie zrezygnuję z jednorazówek, ale być może jeszcze jakiś otulacz dokupię, bo dzięki linkom z tego wątku znalazłam jeszcze inne marki w przystępnych cenach.
    Od koleżanki też słyszałam wiele dobrego o flipach, ale wydawały mi się za drogie.
    Nie wiem jak bedzie zimą, kiedy pranie nie będzie schło tak dobrze jak teraz, ale póki co nie jest źle. I mam nadzieję, ze wielorazówki przyjdą mi z pomocą w trakcie odpieluszania :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    karolciat: Nie wiem jak bedzie zimą, kiedy pranie nie będzie schło tak dobrze jak teraz
    Tetra schnie bardzo szybko, również zimą :) Zresztą mikrofibra też jest dość szybka :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Najdłużej schnie bambus 24h, nawet jak wiruje 1500 obrotów.
    karolciat Na lato fajne są formowanki z panelm PUL.
    Seba też cały czas się odparza, mączka jest u nas na porządku dziennym.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.