Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Ja używałam. Fajne, poręczne, ale wróciłam potem do tetry, bo jednak była, wg mnie, bardziej chłonna.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    A my dzisiaj pierwszy raz mamy zamiar cały dzień spędzić na wielo.
    Nasza kolekcja to póki co 6 kieszonek, 1 AIO, 2 otulacze i 5 formowanek, do tego tetra, 4 ręczniczki z ikei, 1 ręczniczek bambusowy do kieszonki, i chyba z 7 wkładów z mikrofibry. Cieszę się jak małe dziecko z tych pieluszek :devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy dobrze "obiło mi się o oczy", że zmiękczałyście pieluszki (wkłady) kwaskiem cytrynowym? Przydałby się mały tunning Kubowym gatkom i tak się zastanawiam właśnie. W jakich proporcjach? I co robicie żeby w łazience tak siuśkami nie śmierdziało? Wiadro zamykane mam, ale dalej czuć:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    a przeplukujesz wkłady samą wodą przed wyrzuceniem do wiadra ?
    bo ja tak robię i nic nie wali :wink:

    zmiekczac ja nigdy nie zmiekczalam więc się nie wypowiem
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Hanny: I co robicie żeby w łazience tak siuśkami nie śmierdziało? Wiadro zamykane mam, ale dalej czuć

    Ja nie śmiem radzić, bo moje doświadczenie to dwa dni, ale przygotowując się do wielkiej operacji przejścia na wielo, czytałam sporo na forum chutowym i ktoś zdaje mi się pisał, że właśnie nie zamyka wiadra i wtedy nie śmierdzi, a jak zamyka to wszystko się kisi i jest smród. Ja ponieważ wiadra się nie dorobiłam i jedynie miskę posiadam, to wrzucam pieluchy do miski plus kilka kropelek tego olejku z drzewa herbacianego. Siuśkowych wkładek i kieszonek nie przepłukuję, tylko te z kupskiem. Po dwóch dniach nic nie śmierdzi (przed chwilą sprawdziłam nos do miski włożywszy :devil:), no ale moje dziecko nie zębate, tylko na cycu, więc może to inaczej. I chyba póki co miska mi wystarczy i tego wiaderka z deklikiem nie kupię.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    A ja sposobem Teo wrzucam dziś przepłukane pieluchy do wiaderka, ze trzy tam wylądowały i nic a nic nie śmierdzi, a nawet tego olejku nie dałam. Poczekamy do jutra :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Ja też dziś sposób TEO uskuteczniam, ale wg mnie dalej śmierdzi. Mniej, ale jednak...

    madzinka83: no ale moje dziecko nie zębate


    moje też nie;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    Zamówiłam z Chin pieluszki, ciekawa jestem ogromnie jak będzie z ich jakością, bo cena bardzo ok, za 10 sztuk kolorowych kieszonek pulowych razem z 5 warstwowym wkładem zapłaciłam 170zł, czyli 17zł za sztukę. Macie jakieś chińskie doświadczenia? Bo nasze Boboliderki póki co fajnie dają radę.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    mam chinki, używam ich już ponad rok i sprawują się bardzo dobrze. piorę je w 60st tak jak inne pieluchy.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    my też mamy chińskie
    od marca
    i jest ok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    A u nas z wiadra dalej nic nie śmierdzi :shocked: Teo dzięki Ci, że ja wcześniej się nie posłuchałam :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    PENNY: że ja wcześniej się nie posłuchałam :tongue:




    zawsze słuchaj ciotki Teo, głosi pradawne azteckie przysłowie :devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny trochę już czytam o tych pieluchach, ale nadal mam mętlik w głowie. Mamy zamiar działać z wielorazówkami. Czy mogłaby mi któraś zwięźle wyjaśnić, co jest najlepsze na początek - kieszonkowe, czy może te z wkładem wewnątrz? Czy może trzeba zakupić kilka różnych i praktykować?
    Czy może w ogóle na początku (przez jakiś czas) bez wielorazowych bo nie wyrobię?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    mangaa: co jest najlepsze na początek - kieszonkowe, czy może te z wkładem wewnątrz?

    Kieszonki = wkład wew., tyle że wyjmowany, nie przyszyty na stałe.
    AIO = całość w jednym, czyli wkład jest już wszysty, zatem stosujesz jak jednorazówkę, tyle że nie wyrzucasz, a pierzesz :bigsmile:

    Wg mnie te pierwsze lepsze, bo szybciej schnie (skoro wkład może sobie schnąć osobno, a kieszonka osobno) i można dowolne wkłady stosować (tetrę, mikrofibrę, flanelę, ...).

    Treść doklejona: 03.01.13 13:59
    mangaa: Czy może w ogóle na początku (przez jakiś czas) bez wielorazowych bo nie wyrobię?

    Nie wyrobisz z czym?
    Stosowałam przy Córce od początku, no prawie od początku, bo Młoda drobna i nawet kieszonki w rozm. S były za duże:smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ano, chodziło mi, że jak wkład wewnątrz to oczywiście wszyty, nie wyjmowany, czyli AIO.
    Kieszonki zatem lepsze chyba...
    Mónikha: Nie wyrobisz z czym?

    Z praniem :)))

    A może otulacz + pielucha? Otulacza chyba nie trzeba za każdym razem do prania wrzucać.
    Z praktyki co jest lepsze w użytkowaniu przy noworodku?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Noworodek często sika, więc kieszonek sporo musiałabyś mieć. No chyba, że obierzesz patent nie raz już tu podawany, żeby wymieniać tylko wkład, a kieszonkę po raz wtóry na dupsko wkładać. Ja nie polecam.
    Wygodniejsze i mniej frustrujące z pktu widzenia szybkości brudzenia pieluszek jest jednak wersja otulacz + wkład (nie zawsze musi to być tetra przecież). Otulacz nie musi być wymieniany każdorazowo, tym bardziej że Maluszek sika często, ale niewiele, więc po tych 2-3 h może być mokry sam wkład, a otulacz nie. Wtedy tylko weźmiesz nowy wkład i można jechać dalej.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Czy jest tu jakas mama ktora uzywala wielorazowek przy tzn odpieluchowywaniu ??

    Jak to wyglada ?

    Z zalozenia jakby latwiej bo niby dziecko czuje mokro bardziej niz w pampku ,prawda ? Moze to pomaga w nauce zalatwiania sie do nocnika.

    Ja mam jakies 15 pieluch wielorazowych. Zupelenie sie u mnie nie sprawdzily (moje lenistwo !!!) wiec schowalam je do szuflady, przez jakis czas rozmyslalam nad wystawieniem ich na bazarek tutaj sprzedaniu ich a potem pomyslalam ze za jakies 3-4 miesiace zaczyniemy nauke nocnikowania wiec moze wtedy wielorazowki sprawdza sie lepiej niz pampki...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Dzięki!
    Chyba właśnie pojadę na początku na otulaczu :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    mangaa: Czy może w ogóle na początku (przez jakiś czas) bez wielorazowych bo nie wyrobię?


    to chyba zależy od determinacji, ja byłam bardzo "napalona", ale przyznam, że na początku trochę się zniechęciłam. Używałam w większości jednorazówek i co jakiś czas tetry z otulaczem (wg. mnie to najlepsze rozwiązanie) coby nie narazić się na zrzędzenie małżonka, że znowu coś oderwanego od rzeczywistości wymyśliłam :wink: i pomalutku doszliśmy do stanu że "pampercha" tylko na noc zakładam.
    Piorę co 3 dni i cała operacja w sumie zajmuje max. 30 min (załadowanie pralki, rozwieszenie, złożenie), a biorąc pod uwagę że i tak to jest rozbite na poszczególne czynności to raczej nie ma się gdzie "nie wyrobić"
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    O dzięki :D
    No my będziemy próbować bez jednorazówek w domu, tzn tak planuję, a jak wyjdzie... to się zobaczy ;)
    Bo wiadomo, że plan planem, a w realu inaczej później może wyjść...;)
    --
  1.  permalink
    Palnuje na poczatku uzywac jednorazowek bo dziecko ma taka mini dupcie na poczatek ze S moga zlatywac a kupowac na 1msc XS wielorazowki...yyyyy.... moim zdaniem to juz wole jednorazowki zastosowac, bo i mozna sie zniechecic tym praniem na poczatku, a po porodzie to przeciez nikt nie marzy o gorze prania.
    A w zwiazku z wielorazowkami: Czy prasujecie te wklady albo tetry? jesli tak to po to by je jeszcze temp. zdezynfekowala, czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    milena1984: Czy prasujecie te wklady albo tetry?
    Ktoś pisał tutaj, że prasowanie zmniejsza chłonność tetry. Wyszłam z założenia, że innych wkładów pewnie też- sprawdziłam jeszcze organoleptycznie, czy mi w rękę miękko i stwierdziłam, że bez sensu się zajeżdżać prasowaniem. Jeszcze zrezygnowałabym z wielorazówek... Zaczynałam przygodę z wielo, jak Ninka miała 2 m-ce. Nie wiem, jak z pieluchowaniem noworodków- czy trzeba prasować, czy nie...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Mangaaa ja tak na dobre to zaczęłam wielorazować po skończonym miesiącu. I super się sprawdziły otulacze plus wkłady. Dziecko wtedy tyle sika, że kieszonek byś miała całą góóóóórę w chacie :) No i pupka jednak u nas była w kieszonce duża, chyba po skończonym 2 miesiącu Nadia ich używała. A teraz jest wielki come back otulacza u nas :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    Olenkaka- no a ja pewnej soboty sie prawie zajechalam tym prasowaniem z pieluchami ale jak one cudnie potem wygladaly takie poukladane w kosteczke...ale jesli to wplywa na chlonnosc to 1 i ostatni raz taka akcje robie.Dzieki za odpowiedz.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Zaczęłam stosować wielo, gdy Lila miała chyba tydzień. Miałam trzy takie mini niby otulacze i do nich wkładałam 2 wkłady bambusowe albo składaną tetrę. Oczywiście stosowałam na noc i na wyjścia jednorazówki. Nadal tak robię. Najczęściej w weekendy jedziemy głównie na jednorazówkach :)
    Nigdy niczego nie prasowałam, a piorę w 40 stopniach z dodatkiem proszku antybakteryjnego.
    Poza tym wczoraj przez przypadek wyprałam chińską kieszonkę w temp. 90 stopni, i nic, ale to nic zupełnie się jej nie stało :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Muszę się poskarżyć na nasze kieszonki, od miesiąca strasznie przeciekają. Wystarczy jedno siknięcie a wychodzi bokiem albo górą na plecy. Kładę małą spać w suchej pieluszce, pół godziny drzemki i budzi się zmoczona, dodatkowo gratis mokra plama na łóżku. Chociaż staramy się większość złapać na nocnik i mała jest co jakiś czas wysadzana to i tak zdarza się, że 2-3 razy dziennie muszę ją przebierać. Przez pierwsze 7 miesięcy stosowania byłam bardzo zadowolona z wielo a teraz przez ostatni miesiąc mam ich coraz bardziej dosyć, Koniec końców od dwóch dni jedziemy na jednorazówkach.
    Czy wielorazówki (mamy BoboLidera i HappyF) mogły się zepsuć? :sad: W ostatnim czasie zmieniłam proszek do prania i zamiast jak dotychczas prać w tym specjalnym do pieluch używam "Dzidziusia"
    Może powinnam więcej wkładów wsadzać do środka, czasami włożę dwa bambusowe ale też nie dają rady. Tetra też nie dała rady. Tylko jak nawkładam jeszcze więcej wkładów to małej zrobi się wielka pupa i może być jej niewygodnie.
    :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Mam bobolidera i happyF i na razie nie przeciekają, a stosuję podobnie długo, jak Ty. Aczkolwiek, gdy włożę nierówno wkład, a córa za bardzo szaleje, to się zdarzy. Piorę w dzidziusiu od dawna. Może wymagają jakiejś przepierki w wyższej temperaturze? Pamiętam, że kilka stron wcześniej Teorka pisała, że ma taki problem, ale chyba Jej pieluszkom przeszło :smile:
    --
  3.  permalink
    Julita1610- tak spytam sie retorycznie:nie uzywasz zadnych plynow do plukania,prawda? tylko dzidziusia...? moze zmiana proszku faktycznie doprowadzila do takiego stanu...
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    ja używam dzidziusia od początku - miałam kilka takich przypadków, że przeciekały kieszonki, ale tylko jak Młody nasiusiał na raz bardzo dużą ilość (wkład nie wytrzymał)
    polecam wypłukanie wszystkich kieszonek w płynie do mycia naczyń a potem dokładnie w czystej wodzie - to je odtłuści i problem powinien zniknąć
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Albo można wykwaskować wkłady, u nas super zadziałało, nie dość ze na smrodek, to na chłonność też :) no i białe się zrobiły przy okazji.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    ale Julicie przeciekają kieszonki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    No tak, ale wkłady są kieszonkach, może przeciekają, bo są wkłady niechłonne właśnie :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Wkłady co jakiś czas wrzucam do gara i gotuję z kwaskiem, to nawet kiedyś tutaj wyczytałam jako dobry sposób na wybielenie i odsmrodzenie. kieszonki też zdarzyło mi się do gorącej wody wrzucić na chwilę ale to już chyba uznane jest za nieszkodliwe :wink:
    tuli_pani: polecam wypłukanie wszystkich kieszonek w płynie do mycia naczyń a potem dokładnie w czystej wodzie - to je odtłuści i problem powinien zniknąć
    ciekawy pomysł, jutro spróbuję :) Może faktycznie to wkłady się "zapchały", właściwie to ostatnio mam dłuższą przerwę w wygotowywaniu ich, więc może trzeba je porządnie odtłuścić.
    Dzięki za pomoc :)

    Przy jednorazówkach narodził się w mnie jakiś stres pieluchowy i ciągle sprawdzam czy mi pieluch wystarczy na jutro, czy trzeba kupić już nową paczkę. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    A ten kwasek cytrynowy to jakiś specjalny, czy taki ze spożywczaka?

    Nie wiem, czy to dobry wątek, ale zapytam, czy któraś z Was używa chusteczek wielorazowych zamianst nawilżanych? Jakie doświadczenia?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    madzinka83: czy któraś z Was używa chusteczek wielorazowych zamianst nawilżanych?

    Ja kupiłam cheeky wipes, ale jeszcze nie próbowałam- właśnie się suszą. Zła jestem, bo kupiłam turkusowe, żeby ewentualnych niespieralnych plam nie było widać, a nie pomyślałam o tym, że po kupie i tak N. ląduje pod kranem... No i okazało się, że te chusteczki strasznie farbują :confused: Prałam w 60 stopniach, czyli niby zgodnie z instrukcją... Może dlatego były w promocji :wink: Jak trochę poużywam tych chusteczek, to dam znać, jak mi się sprawują...
    (Aha, nie mam zamiaru używać tych pojemniczków i olejków z zestawu cheeky, bo i tak używam najzwyklejszej herbaty...)
    EDIT:
    Hmmm... Na oko i w dotyku te cheeky przypominają zwykłe ręczniczki... Można by je samemu uszyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    madzinka83: Nie wiem, czy to dobry wątek, ale zapytam, czy któraś z Was używa chusteczek wielorazowych zamianst nawilżanych? Jakie doświadczenia?


    mi mama zrobiła z flanelki takie kwadraciki 25cmx25cm i jestem z nich bardzo zadowolona :smile:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    KasiaTasia: mi mama zrobiła z flanelki

    Właśnie próbowałam z flanelki sobie uszyć, ale maszyna zaczęła mi pętlić i brakło mi cierpliwości :shamed:
    Ogólnie pomysł chusteczek wielo jest chyba niezły- nie wiem, ile w tym prawdy, ale nasza położna mówiła, że jak pupa jest lekko zaczerwieniona, to zwykłe chusteczki nawilżane podobno szczypią dzieci... Jakby nie było, przy chusteczkach wielo zawsze to mniej chemii.

    Treść doklejona: 11.01.13 11:36
    A tak przy okazji... Nie macie wrażenia, że przy papierkach jednorazowych dziecku parzy się pupa?
    Może przewrażliwiona jestem, ale wydaje mi się, że jak ich nie wkładam, to pupa lepiej wygląda...
    I teraz nie wiem, czy to moje schizy, czy coś jest na rzeczy... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    a jeszcze mam pytanko, czy wkłady np. mikrofibrowe lub bambusowe lub formowanki bawełniane (bez wzroków) mogę suszyć na kaloryferze? Wiem, że pulu nie można, bo może się rozlecieć. Te formowanki już parę razy tak suszyłam i nic im nie jest, bo na suszarce schną kilka dni :/.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    Ja suszyłam i mikrofibrę i bambusa na kaloryferze i jest ok :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    dziewczyny mam pytanie. szukalam w watku ale mozliwe ze nie potrafie prawidlowo sformulowac zdania w wyszukiwarce w wyniku czego nic nie znalazlam...
    mam nadzieje, ze pomozecie. od zeszlego roku (lato) uzywamy pieluchy wielorazowe. z poczatku wszystko pieknie wygladalo; pieluchy pachnace i super chlonace, wszysto cacy. od jakiegos czasu jednak pielu chy przepuszczaja tak, ze musze je zmieniac nawet po pol godzinie... fakt, anastasia jest duza i pewnie wiecej sika, ale...
    chyba mozna jakos odswiezyc te pieluchy aby choc troche poprawila sie ich chlonnosc?
    macie jakies rady?:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Może tzw. striping, tzn najpierw przepłukanie kieszonek z płynem do naczyń a potem pranie w pralce 2 czy 3 razy, bez proszków. Ja na razie te metody tylko z teorii znam, ale chyba dziewczyny tu już próbowały walczyć w ten sposób.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    no musze jakis sposob znalezc, bo te moje pieluchy w takim stanie jak sa dzisiaj to nie nadaja sie chyba do niczego... :confused:
    dzieki marylove :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny proszę o szybką pomoc.Zastanawiam się nad pieluchami Baby Land i Bobolider, 3 sztuki Boboliderek mam w domu i jestem zadowolona ale te drugie mają lepszy system nap ale czy są chłonne?Jeśli są mamy które ich używają proszę o radę bo dzisiaj będę zamawiała.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    my mamy tylko babylandu, więc nie mam porównania z tymi drugimi, ale używamy ich już prawie 2 lata i ja jestem zadowolona, poza jedną rzeczą - są dość małe i dla mojego starszaka są tak na styk, z niego jest chudy długasek, więc nie waga ma tu znaczenie, ale raczej ich krótki stan - tu mogę porównać tylko z kieszonkami bumgenius, które są widocznie większe
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Aguńca spróbuj po po prostu wykwaskować wkłady, bo w nich zalegają złogi i dlatego chłonność już nie ta. Kup sporą ilość kwasku cytrynowego, wrzuć do miski wkłady i zalej wrzątkiem, dodaj kwasek, zostaw to tak na noc. Potem przepłucz porządnie i wypierz jeszcze w pralce w wysokiej temperaturze. U nas smrodek po takiej kuracji zniknął od razu. Aha i za radą Teo, ja teraz po każdym siku, płuczę wkład od razu i wtedy też nei trzeba tak często tego zabiegu powtarzać.
    Regi ale to chyba nie sama pielucha jest chłonna tylko wkład ? Chyba, że coś nie zrozumiałam ;> Ja bym brała te z lepszymi napami, bo wkład zawsze sobie można dobrać :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    PENNY: Kup sporą ilość kwasku cytrynowego

    kurde nawet nie wiem czy u nas kwasek jest... :confused: poszukam.
    PENNY: Aha i za radą Teo, ja teraz po każdym siku, płuczę wkład od razu

    ja nigdy nie zostawiam brudnych pieluch, zawsze dokladnie plucze zaraz jak sciagne.
    dzieki za rady :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Sporą czyli tak wiesz, że trzy torebki :> A jak nie znajdziesz to nie wiem, może sok z cytryny by zadziałał ? Eksperymentował ktoś ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    PENNY: A jak nie znajdziesz to nie wiem, może sok z cytryny by zadziałał

    no wlasnie sprawdzalam w slowniku jak jest po wlosku kwasek cytrynowy i znalazlam... mysle, ze znajde w sklepie, bo kiedys ta nazwe slyszalam. jeszcze raz dzieki!
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Dziękuje dziewczyny.Kieszonki biorę z podwójnymi wkładami i tak jak piszesz PENNY te z lepszymi napami wygrywają .czyli biorę Baby Land :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthormamaleo
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    [quote=Olenkaka][/quote]
    ja zamiast papierków jednorazowych używam pociętego szalika z polaru, fajnie schodzi z niego kupka, poza tym nie czuć na nim wilgoci. Pupa się nie odparza.

    Treść doklejona: 03.03.13 17:13
    Pieluchy też mocniej czuć kiedy dzieć zaczyna ząbkować. Ja do wiadra jak niektóre z was dodaję olejku z dzrewa herbacianego i co jakiś czas robię stripping wg metody podanej tutaj http://ekotropiciel.pl/styl-zycia/pieluchy-wielorazowe/item/13-pranie-wieloraz%C3%B3wki
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.