Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    Salinos ja używałam wielo po skończonym miesiącu, małe formowanki + otulacz i nie wyobrażam sobie również, nie przeprać kupy z czegokolwiek przed włożeniem pieluch do prania.

    A no i u mnie też się otulacze sprawdziły przy mlecznych kupkach, tyle że ja używałam na początku tych mniejszych z toots boots, a później Babmino Mio. Te pierwsze są po prostu genialne :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    ehh to chyba tylko ja jestem taka nie teges, no w sumie ładnie się dopierają pieluchy, pozostają żółte plamy ale po kupce ani śladu i w pralce czysto.. no sama nie wiem..ale wy od razu po przewinięciu te kupy spłukujecie czy jak? Bo ja wrzucam do wiaderka szczelnie zamkniętego po każdym przewinięciu i czekam aż uzbieram 10-15 pieluch, potem te kupki są wyschnięte, że wyskrobać by nie szło..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    Salinos od razu po przewinięciu. Mimo że Kalina długo robiła kupę w każdą! pieluchę. Może zajrzyj do filtra w pralce, jak to tam wygląda;) ale serio, wydaje mi się że to nie jest zbyt higieniczne, mielenie tych kupek ze wszystkimi pieluchami. Mocz się wypłucze (wstawiasz płukanie przed praniem?) ale kupa nawet mleczna, to jednak hmmm... ciało stałe:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 4th 2013 zmieniony
     permalink
    do filtra od 4 lat nie zaglądałam, aż się boję ;)))))))))))))))
    ehhh ja wstawiam normalne pranie, bez żadnego dodatkowego płukania. Tak mi się zdawało to by niehigieniczne, ale teraz już chyba mam lenia, żeby to zmieniać.. no wiadomo, że jak mała będzie sadzić kloce to co innego.. szamba nie zrobię w pralce:))))))))) choć juz trochę zrobiłam ;p

    a swoją drogą to bardziej niehigieniczne wydaje mi się spierać kupę a potem Mała karmić cycem.. no jakoś nie mogę się przemóc:((((( nie piszę ze złośliwości tylko tak po prostu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    haha Salinos leniuchu :D
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    salinos no ale przecież myjesz potem ręce,a cyckami tego nie dotykasz:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    Hanny: salinos no ale przecież myjesz potem ręce,a cyckami tego nie dotykasz


    ale ręką potem dotykam cycusia podając Małej, bo robię naleśnika z cyca :))))))))))
    ajć tam już nie wiem jak z tymi kupencjami postępować.. w każdym razie kupkowo mi ;DDD

    Treść doklejona: 04.10.13 20:00
    Mąż najlepszy doradca. Jak Mu powiedziałam, że by trzeba te kupki spierać po każdym przewijaniu to On na to: Po co? przecież w pralce się rozpuszczą ;p ach Kochany Mój :)))))))

    Treść doklejona: 04.10.13 20:01
    a odnośnie filtru mój Mąż na to:" To jest jakiś filtr w naszej pralce? " :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 4th 2013
     permalink
    salinos: a odnośnie filtru mój Mąż na to:" To jest jakiś filtr w naszej pralce? "

    :rolling:
    Salinos, warto by go czasem wyczyścić;)
    A generalnie o pielęgnacji pieluch to duuużo było w tym wątku, pewnie dlatego ze to najbardziej dyskusyjna kwestia w temacie wielo, jak to zrobić żeby było na pewno czysto, higienicznie i w ogóle. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja Ci w skrócie powiem jak ja robię: kupy spieram bezpośrednio po przewinięciu, pieluchy wrzucam do wiadra z olejkiem herbacianym, przed praniem wstawiam płukanie, pranie w 60 st, raz na jakiś czas 95 stopni tylko wkłady i formowanki.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    salinos: a swoją drogą to bardziej niehigieniczne wydaje mi się spierać kupę a potem Mała karmić cycem..

    Rozumiem, że z tych samych powodów nie myjesz dziecku osranego tyłka...:shades:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Salinos, ja spieram w rekawiczkach, potem myje rece, jak po przewijaniu, i juz.;)
    jak jestesmy w temacie kupkowym, to moge vansha uzyc do plam? czy za mocno toksyczny?
    czy tetre wkladacie w otulacz taka standardową miesiecznemu dziecku? czy jakos przycietą?
    jeszcze nie przymierzalam sie do wielo...ale kto wie, moze niebawem.:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit a mogę się zapytać dlaczego myjesz w rękawiczkach? Czy też boisz się podawać później cyca TĄ ręką czy brzydzisz się kupek? Serio ciekawa jestem, nie ze złośliwością. Ludzie mają różną wrażliwość w kupowym temacie;) Bo wiesz, jeśli jesteś mocno wrażliwa w tym temacie to szkoda kasy na wielo, bo powiem Ci, że noworodkowe kupy (dziecka na piersi) to lawenda w porównaniu z tym co się dzieje jak dziecko zaczyna jeść wszystko (wtedy to są już takie jak "starego"). Mój zasadził dziś taką kupę, że aż uciekałam, bo myślałam, że pawika puszczę;P Muszę go zacząć wysadzać na nocnik (jak tylko będę mogła wstać), bo długo tak nie pociągniemy;)

    Ja bym nie dawała vanisha. Jak już to kwasek cytrynowy i wysoka temp. Spokojnie można nawet 95 stopni. Dziewczyny, może zapierzcie troszkę te pieluszki przed pralką. U nas nie ma żadnej plamki, a są w stałym obrocie przeszło rok;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    sushka: Rozumiem, że z tych samych powodów nie myjesz dziecku osranego tyłka...


    Oczywiście, że myję tyłek, wodą i wacikiem, ale myjąc wacikiem nie mam bezpośredniego kontaktu z kupą, bo wszystko osadza się na waciku. Nie stosuję chusteczek nawilżanych :) Do pralki wsypuję trochę proszku dzidziusiowego i odkażacz. Piorę w 60 st.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Złap za czysty fragment pieluchy, odkręć kran, włącz prysznic- gwarantuję, że pod najmocniejszym strumieniem z prysznica kupa zejdzie z pieluchy. Bez cudowania:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    sushka: gwarantuję, że pod najmocniejszym strumieniem z prysznica kupa zejdzie z pieluchy.
    O właśnie - a jak jeszcze włączysz gorącą wodę, to odkażanie gwarantowane :wink: Ja zawsze pod prysznicem spłukiwałam i do dziś nie mam żadnej plamy na pieluchach.
    ...
    A skoro już tu jestem, to napiszę jeszcze, że jakiś czas temu narzekałam Wam na przepuszczające wkłady. No więc przeprosiłam się z tetrą, trochę inaczej niż wcześniej ją poskładałam i daje radę :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    sushka: Złap za czysty fragment pieluchy, odkręć kran, włącz prysznic


    spróbuję :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Za chiny ludowe nie włożyła bym kupy do pralki a dupki nigdy nie mylam wacikiem...pielucha pod kran i to samo z dupką malucha.

    I cicho wam się przyznam że kolejne dziecko będzie tylko na wielo od samego początku początku ;) Bo wsiąkałam na maksa. ... a na 100% teraz nie możemy się pieluchowac bo chodzimy do żłobka :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Hanny, wydaje mi sie ze zapach kupki nie zostaje na rekach dzieki rekawiczce,
    mam zapalenie piersi i zrobilam sie bardziej czula na pkt higieny, choc to nie jest pewno bezposrednia przyczyna moich cierpien.
    Ale w temacie kupkowym, chyba rzeczywiscie jestem dosc wrazliwa, dzieki za uwage...bo moze to faktycznie nie dla mnie!!??
    zastanowie sie, teraz poki co sil brak.
    samo splukanie przy zoltej kupce miesieczniaka mojego nic nie daje, trzeba w goracej wodzie dobrze zaprac....i to od razu, jesli nie zapiore od razu i pomoczy sie w misce nawet z proszkiem, to jest recznie nie do doprania- zobaczymy jak w pralce ta pieluszka- poki co jest wielka zolta plama- stad moje pomysly z wanishem.
    Ale kwasek tez bedzie dobry.dzieki11
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 5th 2013 zmieniony
     permalink
    czerwinka: Za chiny ludowe nie włożyła bym kupy do pralki a dupki nigdy nie mylam wacikiem...pielucha pod kran i to samo z dupką malucha.


    ja Ją myję w wanience, nie pod kranem. Po każdej kupce zamiast używać chusteczek nawilżanych, do przemywam dupke wacikiem. Tak doradziła położna przy dziewczynce i koniec kropka :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny z tego co ja czytałam i sprawdziłam, to kupsko najlepiej spiera się zimną wodą - wtedy plamy nie zostają (nie trzeba żadnych detergentów, które jednak mogą zatłuszczać pieluchy). Potem to piorę standardowo w 60stopniach, czasami daję dodatkowe płukanie, a do prania proszek dzidziuś (mniej niż do normalnego prania) plus po łyżeczce nappifresha do obu przegródek na proszek. Nie mam żadnych śladów na pieluszkach.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    madzinka83: z tego co ja czytałam i sprawdziłam, to kupsko najlepiej spiera się zimną wodą - wtedy plamy nie zostają

    Dokładnie tak. Potem do pralki, proszek+ nappyfresh i żadnej plamy nie ma.
    Szczerze mówiąc, wyobrażenie pływającej kupy po bębnie jakoś mnie odrzuca...bez obrazy.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    madzinka83: a do prania proszek dzidziuś (mniej niż do normalnego prania) plus po łyżeczce nappifresha do obu przegródek na proszek.


    robię dokłądnie tak samo, też mam nappifresha, po łyżeczce daję :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    A jak w końcu z tymi tanimi otulaczami z allegro? sprawdzają się? trwałe są? Bo jednak otulacze flip mają "słuszną" cenę..
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 14th 2013 zmieniony
     permalink
    ja mam flipa, kupowane dość dawno (prawie 3 lata temu), użytkowane cały czas, najpierw na starszaku (od urodzenia do 2 rż), później na młodszej - prane średnio co drugi dzień, są nadal w idealnym stanie, więc uważam, że warte są swojej ceny (choć widziałam, że ostatnio podrożały)
    mogę tylko dodać, że do flipów najlepiej nam się sprawdza tetra, a te oryginalne wkłady to tak średnio lubię, bo są dość duże i nie da się ich za bardzo złożyć
    a otulaczy z allegro niestety nie znam, więc nie mogę porównać
    --
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Czy ktoś ma doświadczenie z pieluszkami wielo i bliźniętami? Czy to jest w ogóle wykonalne?:wink:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Mam te tanie oraz flipy nic z nimy się nie dzieje od 2 lat zywania. Flipy są przyjemniejsze w dodtyku.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Tiramisu, według mnie wykonalne ale na późniejszym etapie. 2 koleżanki próbowały z noworodkami ale wcześniej nie miały wyobrażenia ile bez tego jest roboty przy dwójce i szybko zrezygnowały. Ja stosuję częściowo wielo odkąd małe skończyły 10mcy.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    bladykot a jak ze szczelnością tych tańszych? też nie przepuszczają żadnej wilgoci w takim stopniu jak flipy?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Libra1610: bladykot a jak ze szczelnością tych tańszych? też nie przepuszczają żadnej wilgoci w takim stopniu jak flipy?
    --

    Nie. Flipy są ciut większe.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Polecam jak najbardziej flipy!! Jesteśmy bardzo zadowoleni i są warte swojej ceny. Ostatnio dokupiłam flipy bo była promocja 2 w cenie jednego, czyli za 63 zł 2 flipy na stronce internetowej nappy.pl
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Salinos, to ile masz w sumie otulaczy? Ja mam nadzieje ze 5 będzie ok, żeby prać codziennie
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    ja trochę zaszalałam i w sumie mam 11 otulaczy ale używam 7 flipów. Pozostałe to bambamsy 3 szt i 1 imse vimse. Najbardziej praktczne, nieprzemakalne to flipy. Po prostu nie ma lepszych. Początkowo miałąm 4 flipy i nie nadążałam z praniem ich bo po kupce często są ubrudzone i trzeba ręcznie prac. Teraz jest super przy 7 szt. Chociaż znam osoby, które świetnie sobie radzą przy 2 otulaczach:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    ja mam 2 flipy, jednego econobum, kilka innych otulaczy (używanych sporadycznie) ale też sporo kieszonek (coś ponad 10szt)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Czy któraś z Was używała otulaczy tej firmy?
    http://pupus.pl/pol_m_Otulacze-135.html
    Tańsze niż flipy i to mnie kusi... :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Ja jutro robię drugie podejście do wielo...
    Mam dużo zapieprzu w domu i w ogóle nie wiem czy dam radę, nadążę z praniem, suszeniem itd. Nie wiem czy wygoda nie wygra jednak? Ale postanowiłam, że spróbuję.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 21st 2013 zmieniony
     permalink
    a/ miałam najtańsze "chińszczyzny" kieszonki i dawały radę. Jak pisałam na początkowych stronach wątku, rzadko przesiąkały a jak juz to u większego dziecia
    b/ nie mam doświadczenia z bliźniakami ale z dzieciamu "rok po roku" i to krótko bo starsze w końcu sie odpieluchowało a młodsze szybko się odpieluchowało - dawałam radę przy masie prania i małej możliwości suszenia
    c/ zawsze spłukiwałam kupkę z wkładu / kieszonki Mąż niekoniecznie i tam gdzie kupka zaschła zostawała plama
    d/ jedyne wielo jakie były dla mnie bleee (płytkie, szerokie i słabo trzymający rzepek to te z kubusiem puchatkiem - https://lh3.googleusercontent.com/-L8x7A23a98w/Tpsk7WV-iYI/AAAAAAAADf8/VUPkEtoTetU/w702-h527-no/DSCF2833.JPG
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Libra1610: Czy któraś z Was używała otulaczy tej firmy?
    http://pupus.pl/pol_m_Otulacze-135.html
    Tańsze niż flipy i to mnie kusi... :)


    ja 2 flipy kupiłam za 64 zł jak była promocja :)))) na stronie nappy.pl
    oprócz flipów uzywam otulaczy bambams i są też ok. Jak Dominika była Mała to przeciekały między nóżkami, bo miałą chudziutkie, teraz są ok.
    Ostatnio kupiłam pieluszki wielorazowe pul minkee z 2 wkładami z mikrofibry na allegro z serii FAJNIE MI MAMO i jestem mega zadowolona, są niesamowite! od razu w użytku :)))))) polecam jak najbardziej, bo jedna pieluszka kosztuje 29,99 zł :))))))))))))))

    Treść doklejona: 21.11.13 21:59
    stąd kupowałam :)
    http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-fajnie-mi-mamo-2-wklady-i3709347179.html
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    Odświeżam wątek, bo potrzebuję opinii doświadczonych w pieluchowaniu mam. Chciałabym spróbować wielorazówek dla noworodka. Póki co mam : 3 otulacze noworodkowe i 12 bawełnianych pieluszek do kompletu bambino mio plus dwie noworodkowe chłonne AIO. Czy taki zestaw mi wystarczy na początek? Założenie jest takie, że te bambino mio mają być na dzień a AIO na noc. W rezerwie będą też jednorazówki ekologiczne np. na spacer (zależy jak mi będzie szło to wielorazowe pieluchowanie). Co o tym sądzicie? Na pierwsze miesiące wystarczy mi taki zestaw czy powinnam jeszcze coś dokupić?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Na pierwsze miesiące wystarczyło mi ok 8 otulaczy i 30 pieluszek tetrowych. Prałam codziennie i do tej pory piorę :) Generalnie teraz także stosuję otulacze, mam ich z 12 i wkłady z mikrofibry po 2 wkładam w otulacz, a mam ich ( wkładek z mikrofibry) sporo, bo ok 30. Myślę, ze powinnaś dokupic otulacze, bo jak dziecko zrobi kupkę to trzeba przeprac otulacz i załozyć nowy. A takie małe dzieci często robią kupki. pieluszek dokup sobie tetrowych z 10-15 i będzie git. Ja na noc także stosowałam otulacz plus tetrę i sprawdziło się, nic nie przeciekało. MOJE OTULACZE TO FLIPY. No ale trzeba w nocy także przewijać dziecko ;p kwestia przyzwyczajenia.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    gucio8: 3 otulacze noworodkowe i 12 bawełnianych pieluszek do kompletu bambino mio plus dwie noworodkowe chłonne AIO. Czy taki zestaw mi wystarczy na początek? Założenie jest takie, że te bambino mio mają być na dzień a AIO na noc.

    Na samych wielorazówkach w tej ilosci dla noworodka moim zdaniem trochę za mało, bo taki maluch sika i robi często kupy. U nas po 4 tygodniu życia małej samych wkładów/bawełnianych pieluch szło dziennie około 12 :) I to mimo tego, że nic po bokach nie wyciekało, nawet kupy, ale z tym to różnie jest. AIO w ilości sztuk 2 to może starczą właśnie na jedną noc, może jedna... co nie zmienia faktu, że jeśli chcesz ich używać noc w noc, to mogą Ci nie wyschnąć o tej porze roku, bo generalnie AIO schną jednak dłużej. Ja bym dla świętego spokoju dokupiła jeszcze z 3 otulacze minimum i zwykłe jakieś chłonne ściereczki albo pocięła jakieś ręczniki w domu i obszyła na maszynie do szycia, żeby się nie strzępiły. Szkoda kasy moim zdaniem wydawać na jakieś cud wkłady/muśliny itd. na początek, bo dziecko mało, ale często sika i tetra też będzie dla niego za duża. Bo będzie robić wielki tyłek i dziecku może być niewygodnie.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Dzięki za rady, z pewnością się zastosuje do nich. A powiedzcie mi jeszcze, jak zabezpieczacie w praniu rzepy z wielorazowych pieluch? Muszę je skleić do prania?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    ja wcale ich nie zabezpieczam, ale mam tylko jeden otulacz na rzepy, reszta na napy.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Gucio ja na początku wszystko spinałam, czy to rzepy czy napy.. potem mi przeszło :) nic kieszonkom ani otulaczom nie dolega do dnia dzisiejszego - jeszcze drugiej córce jak sie urodzi to spokojnie posłużą :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Proszę Was o radę, bardziej doświadczone mamusie pieluszkowe - co zakładać na pupcie pociech na noc?

    Póki co zakładam cały czas tetrę, ale na noc szukam alternatywy, żeby tak moja córcia nie czuła wilgoci jak się posiusia
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Kieszonka a w niej wkład mikrofibrowy oraz bambusowy a także tetra - to jest zestaw dla większego dziecka, a dla takiego maluszka może jakaś formowanka + otulacz.
    Aby dziecko nie czuło wilgoci wystarczą wkłady sucha pielucha, zwykły cienki polar.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 4th 2014
     permalink
    Dawno nie czytałam watku, zagladam sie i chwalę, ze od miesiąca bawimy sie w wielo.:)) kupiłam troche kieszonek, otulaczy i wkładów, ale głownie tetra nam słuzy na codzien.
    Wkłady na spacer i na noc.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny pomóżcie.
    temat szeroki i sie gubie.

    mam w domu wielorazowki
    tesciowa mi sprezentowala na urodzenie Niny
    ale z wygody jeszcze nie uzywalam

    teraz przez te upaly pomyslalam ze moze juz czas je odkopac.

    nie znam sie na nazewnictwie ale mamy prawdopodobnie 20szt kieszonek (otulaczy?) No tego co na zewnatrz jest a'la majteczki z guzikami :)
    W nich jest juz wklad wsadzony - wyciaga sie go.
    oraz luzem mam dodatkowo 20 wkładów...

    chyba bambusowe albo z mikrofibry? Nie wiem.
    Problem w tym ze dostalam to luzem i nie mam zadnej instrukci ani nic.

    chce wyprac przed pierwszym uzyciem i teraz tak:
    Prac wszystko? Otulacze i wklady?
    W jakiej temp mozna?
    Prasowac?

    Wiem ze do brudnych daje sie jakies olejki czy cos jeszcze zeby odkazalo?
    Mozecie cos polecic?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Do prania ja dodaję MIOFRESH i nic a nic nie prasuje, bo ten środek zawiera coś antybakteryjnego żeby nie prasowac. Zreszta otulaczy chyba wcale nie należy traktować żelazkiem :) i piorę w 40 st, spokojnie schodzą wszelkie ślady po kupkach dzięki temu miofreshowi :)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Wkłady i kieszonki możesz prać w 40 stopniach jak i 60.
    Nie prasujesz, bo będą mniej chłonne
    Ja używam do dezynfekcji pieluszek Nappy fresh bioD- starcza na bardzo długo ( dodaję 1/4 łyż do proszku do prania- jak dam więcej to straszna piana jest).
    Do dezynfekcji też można użyć olejku z drzewa herbacianego lub lawendy.
    Ja z kieszonek zrobiłam otulacze bo mnie tak wygodnie i szybciej zakładać. Zamiast wkładów daję tetrę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    DZiewczyny a ile kupić otulaczy i wkładów na start dla 10 miesięcznika? Tak mniej wiecej..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    My mamy 5 otulaczy/kieszonek,5 wkladów i 10 tetry.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.