Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordiana
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Dla mnie jest mit o nieudanych ciastach robionych w trakcie @ oraz farbowanie włosów. W trakcie @ miałam do czynienia z obiema sytuacjami i wszystko wyszło jak należy. Co do depilacji nóg to wynika to z tego, ze w trakcie @ nasz organizm jest bardziej czuły na różnego rodzaju bodźce (przynajmniej u mnie) dlatego stąd ten ból. Co się zaś tyczy pozycji i płci dziecka to nie wiem - tylko słyszałam, ale każdy pisze co innego.
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Nie wiem o co w tym chodzi, ale tez krazy mit, ze o plci dziecka decyduje faza ksiezyca. Wg mnie to totalny mit, ale co wy o tym sadzicie?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    To widocznie z ciastami bywa różnie bo wiem, że nie ja jedna mam takie atrakcje w trakcie @ :)

    Faza księżyca? :) E.. :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Heh, ciekawy pomysł z tą fazą Księżyca. Nie słyszałam nic o tym. A jak to ma wyglądać: I-II kwadra - chłopiec, III-IV kwadra dziewczynka?
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Faza księżyca to może wpływać na teperament (teżw dniach płodnych):wink: czyli na to, czy dzidziuś się pocznie:crazy:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Ech, myslenie magiczne...
    Jakaś korelacja zachowań człowieka to i z cyklem słonecznym jest, ale nikt tego nie wyciąga na światło dzienne.
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Amazonka, no wlasnie cos w tym stylu. Ale to byl mit, ktorym jeszcze poslugiwala sie moja babcia. :wink:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    To jest tak, jak z tymi mitami, że jak urodzi się w niedzielę to będzie leniuch, itp. Śmieszne są niektóre mity:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Mit nr 7: NPR jest zawodne. Pigułki to jest to!
    :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    No właśnie! To jest chyba najpopularniejszy mit! (a dopiero 7:wink:). Ale jest on tworzony przez firmy farmaceutyczne, mające korzyści ze sprzedaży pigułek i osoby, które zawiodły się na kalendarzyku, którego nazywały NPR.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Dobrze mówisz, he he, propaganda działa, zwłaszcza na nastolatki w "Dziewczynie" i spółce.
    Parę lat temu były na Onecie reklamy jakiegoś koncertu w Warszawie 6 wrzesnia - na początek roku szkolnego. Była to impreza dla nastolatków, a sponsorowała ją firma Schering. W haśle reklamującym ją było coś o zdrowiu, zdrowym stylu życia itp., a w rzeczywistości impreza miała na celu promocję nowych pigułek. Dzieciaki dostawały ulotki, jakieś gadżety... na dobry początek roku szkolnego.
    Pamiętacie to?
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Ja nie spotkałam się z tym, ale, ponieważ interesuję się marketingiem, to wiem, na czym polegają koncerty np. promujące zdrowy styl życia. Dużo się też słyszy o "dobrym działaniu tabletek hormonalnych" a jakoś nikt nie wspomina, że są na wykazie środków rakotwórczych dla człowieka w rozporządzeniu ministra zdrowia i opieki społecznej...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Te koncerty sponsorują często browary, aby już za młodu pacjentów i pacjentki izb wytrzeźwień wychowywać. Teraz to jest zabronione, ale nabytych uzależnień ludzie obecnie w średnim wieku już nie rzucą, bo i po co? Przecież wszyscy tak robią.
    Ostatnio są reklamy jakiegoś nowego środka, który nie powoduje tycia i nie obniża nastroju.
    Nie wiedziałam o tych rakotwórczych - mocne to.
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    hmm, no coz. Kazdy lek jakos wplywa na organizm. Mi pigulki odpowiadaly w momencie kiedy sie uczylam. Wieczny stres na studiach, nieregularne zycie na pewno nie sprzyjalby metodzie npr. Poza tym, mialam b. nieregularne cykle. Teraz po odstawieniu widze, ze moj cykl sie wyregulowal. A do tego prowadze normalne zycie. Czyli kazdy dzien jest do siebie podobny.

    A ponad to, pamietajmy, ze pigulek nie kupujemy od tak w aptece. Najpierw musimy sie skonsultowac z lekarzem!
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    miałam załączyć jeszcze ten link: http://www.npr.prolife.pl/Srodki_rakotworcze.htm poczytaj sama...
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    jezeli chodzi o rakotworczosc pigulek, dotyczy sie to w szczegolnosci lekow starego typu. Tak mi kiedys tlumaczyla dr. Dzisiejsze leki czesto bywaja pomocne w wielu schorzeniach. Poza tym, co dzis nie jest rakotworcze? Nawet zwykla marchewka moze byc nasaczona jakims paskudztwem, o ktormy nic nie wiemy!
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    gospia-rozumiem Twoje obawy ale wydaje mi się, że to, że przy NPR musi być regularny cykl i spokojne życie to mit 8:bigsmile:. Ja też w tym roku skończyłam studia, prowadziłam bardzo "niespokojne":wink: życie i cykl mam cały czas nieregularny. Mi to jednak nie przeszkadzało w NPR - działają :wink:cały czas, a szczerze mówiąc to nawet pomagały zrozumieć nieregularność cykli i uchroniły mnie przed wieczną obawą przed ciążą- bo na wykresach widziałam przecież wszystko jak na dłoni...że nie zaciążyłam:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Gdyby cykle były regularne to nie byłoby potrzeby stosowania NPR :) Wtedy z powodzeniem można by było stosować przecież kalendarzyk ;)
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    ile to sie czlowiek musi nauczyc! :jumping:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    No a skoro mówimy o mitach na temat NPR: http://www.npr.prolife.pl/mity.htm/
    U mnie ślub b. wydłużył cykl i co z tego? Musieliśmy po prostu dłużej poczekać na pierwszy raz. To wszystko było widać jak na dłoni - kwiatuszek, tak jest. Nieregularność nie ma tu nic do rzeczy. Gospia, jeśli masz reguarny cykl, to możesz stosować kalendarzyk i po kłopocie, hi hi. Wielowymiarowe obserwacje w ramach NPR są od tego, aby wziąć pod uwagę także nietypowe cykle.
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Ostatnio na jakiejś stronce medycznej przeczytałam, że przyjmowane estrogeny są rakotwórcze...a to oznaczałoby, że nowe pigułki musiałyby ich wcale nie zawierać, a chyba tak nie jest... A jeśli chodzi o "marchewki":smile: to jest w tym trochę prawdy.Nie wiemy, co w nich jest, ale nie mogą być one faszerowane wszystkim. Pamiętacie ostatnio tą aferę, że azotany zawarte w konserwach (i w mięsie chyba w ogóle) okazały się być szkodliwe dla zdrowia człowieka i natychmiast mają być wycofane... więc myślę, że jednak dba się o to, żeby nasze jedzonko było w miarę zdrowe...
    •  
      CommentAuthorkala
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    A co z Wężownikiem, astrolodzy i inni wróżbiarze niech mi powiedzą? Przecież Księżyc przebywa też w gwiazdozbiorze Wężownika...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    E tam, na stronach o koniach też są zaznaczone fazy Księżyca.
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    kwiatuszek, nigdy nic nie wiadomo. Przyjmujemy oczywiscie, ze ktos tam dba o nasze jedzonko. Ale czy wierzysz, ze nie praktykuje sie nadal np czyszczenia wedlin? Przepakowywania, przesteplowania dat waznosci?

    Ale chyba zboczylam z tematu.
    W kazdym razie ja przyjmowalam pigulki i juz tego nie zmienie. A ludzie dziela sie na tych co uwazaja, ze dzisiejsze pigulki sa dobre, i na tych co uwazaja ze sa niedobre.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    ale mnie rozbawiłyście:crazy: ...a tak z ciekawości to co to jest ten wężownik?:tooth:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    gospia, oczywiście, że tak do kónca to nie znamy całej prawdy chyba na żaden temat. Wszędzie są sprzeczne informacje i zwolennic i przeciwnicy. Nie chciałam Cię też straszyć:wink:. Uważam tylko, że mity wokół NPR nie są prawdziwe i powinno się je obalać. Przecież NPR na pewno nie jest szkodliwa i z doświadczenia wiemy, że jest skuteczna! Dlaczego ma więc tylu przeciwników?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Pod wpływem precesji ekliptyka - widomy tor ruchu Słońca na tle sfery niebieskiej - przesuwa się. Słońce, Księżyc i planety nie krążą na tle 12 gwiadozbiorów, lecz 13. Trzynastym jest Wężownik, Ophiuchus. Mało kto z wyznawców astrologii o tym wie, nieprawdaż?
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    kwiatuszek, mysle ze to przez to, ze ludzie tej metody nie znaja. albo nie chca poznac. przyznam sama, ze kiedy zdecydowalam sie na pigulki, wybralam najprostrze rozwiazanie. musialam tylko lykac tabletke o jednej porze i to bylo wszystko. jak to sie mowi: hulaj dusza, piekla nie ma. a do tego, przyjelam do wiadomosci, (kiedys tam) ze do metod naturalnych trzeba miec regularne cykle. i wiecej nie wnikalam w ten temat. dopiero teraz go poznaje. i to dzieki wam!!! :flowers: no i oczywiscie mojej doktorce :wink:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Szczerze mówiąc to nie mam o tym zielonego pojęcia:tooth: ale rzeczywiście to jest dziwne...ale co w astrologii nie jest dziwne:bigsmile: W wikipedia napisali, że "wężownik nie należy do gwiazdozbiorów zodiakalnych. Jest tak dlatego, że granice tego gwiazdozbioru przecinają ekliptykę od stosunkowo niedługiego czasu - od standaryzacji gwiazdozbiorów w roku 1930." Czyli od niedawna:wink:bo od 76 lat astrologia się nie sprawdza... no cóż...jakoś przeżyję:tooth:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    W tym rzecz, że niewiele osób wie nawet, jak jest zbudowany Układ Słoneczny... Nie mówiąc już o funkcjonowaniu własnego cyklu, he he.
    Spotkałam się z komentarzem ze strony wyznawczyni astrologii, że np. odkrycie Urana jest pewną trudnością interpretacyjną. Niezły eufemizm. Bierze się wszak pod uwagę 6 planet.
    Mit nr 8: istnieje tzw. dodatkowe jajeczkowanie w III fazie, przez co nie jest ona pewna. Istnieje ponadto tzw. jajeczkowanie spontaniczne, np. pod wpływem podniecenia.
    Fijałkowski fajnie tłumaczy, że spontaniczne istnieje, ale u niektórych zwierząt, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    gospia-szczerze mówiąc to podziwiam osoby takie, jak Ty. Ja jestem na tyle wygodna, że jak już bym zaczęła z tabletkami to trudno byłoby mi się przerzucić na NPR. Cieszę się, że trafiłaś na taką fajną doktorkę. Ja niestety najczęściej słyszałam, czy nie chcę tabletek... a nikt mi nie proponował NPR:sad: ale na szczęście na naukach przedmałżeńskich miałam fajną nauczycielkę, która nas wprówadziła w te "tajniki":wink:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    czy to by oznaczalo, ze jajniki wypuszczaja wiecej niz 1 jajeczko? :shocked: nigdy o czyms takim nie slyszalam. wiec uwazam, ze jest to mit.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Właśnie! Ja też (jakiś rok temu) zwątpiłam, bo moja kuzynka mi powiedziała, że może być drugie jajeczkowanie. W ogóle się nad tym wcześniej nie zastanawiałam, bo było dla mnie oczywiste, że jest jedno. Gdy mi powiedziała to, jako obowiązującą "prawdę":wink: to mnie zatkało... dopiero później poszukałam więcej informacji na ten temat to się dowiedziałam jak jest naprawdę. Ale aż się dziwię, że czasami można tak uwierzyć w takie mity, które przecież zaprzeczają całej twojej wiedzy... aż strach się bać:wink::bigsmile:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    na poczatku niestety trafilam do niefajnej doktorki. wszystkim mlodym dziewczynom proponowala pigulki. ale za to (wg mojej drugiej dr) b. dobrze wyleczyla mi nadzerke. mialam wypalana i nie ma nawet blizny. od tej pierwszej nigdy nie moglam sie niczego dowiedziec. na moje kazde pytanie odpowiadala:"nic ci nie bedzie". wiec nie namyslajac sie dlugo zmienilam ja na taka superowa babke. chodze juz do niej od 4 lat. nie decyduje za mnie, tylko mi pomaga w podejmowaniu decyzji.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Tak, to jest fantastyczny mit autorstwa przeciwników NPR. Są osoby, które mówią: "Zaszłam w ciążę na 2 dni przed okresem", oczywiście nie znając swojego cyklu i nie prowadząc obserwacji. Jak przeciwnicy to wyjaśniają? Doszło do rzadkiego zjawiska dodatkowego jajeczkowania w III fazie, NPR jest do bani, służy wpadkom, pędź po RU486, a potem po pigułki itd. Typowy ciąg skojarzeń.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Podwójne jajeczkowanie jest niemożliwe. Po pęknięciu pęcherzyka Graffa zostaje uwolniona komórka jajowa. Pęknięty pęcherzyk sam przkształca się w ciałko żółte i zaczyna prodkować progesteron nie dopuszczając do uwolnienia się pozostałych komórek (przed owulacją dojrzewa więcej niż 1 komórka ale nie ma możliwości, by doszło dopęknięcia wszystkich ze względu na wspomniany progesteron, który uniemożliwia to reszcie). jedyna sytuacja kiedy mogą zostać uwolnione np 2 komórki to chwila, w której dwa pęcherzyki pękają jednocześnie. Jest to jednak zjawisko rzadkie, wtedy może dojść do poczęcia bliźniąt dwujajowych - ale nie ma co liczyć na drugą owulację po wystąpieniu pierwszej.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Tak jest. Kwiatuszek, kuzynka lekarką chyba nie była?
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    dietetykiem:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny postanowiłam uporzadkowac wszystkie mity .
    1. W czasie @ ( 4-6dc) nie można zajsć w ciąże .- Fałsz
    2. Podczas @ nie udają sie ciasta .- Prawda
    3. Podczas @ nie należy chodzic do fryzjera , fryzury sie nie udają - Prawda
    4. Duza nadwaga prowadzi do bezpłodności - Prawda ( duża nadwaga prowadzi do wielu chorób , schorzeń , które moga prowadzic do bezpłodnosci )
    5. Nasienie ma dezynfekujacy wpływ na żeńskie narzady rodne .- Prawda ( pod warunkiem , ze nie występuje uczulenie na nasienie )
    6. O płci dziecka decyduje faza księżyca - Fałsz
    7. NPR jest zawodne . Tabletki to jest to. - Fałsz
    8. Istnieje dodatkowe jajeczkowanie w III fazie cyklu.- Fałsz
    9. Można zaplanować płeć dziecka , wybierajac odpowiednią pozycje - Prawda
    10. NPR nie moga stosować kobiety , które mają nieregularny cykl - Fałsz
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    :clap:mona..proponuję jeszcze zaznaczyć, który został przez nas obalony!
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    mona wpisz jeszcze które sa prawdziwe a które nie :)
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Jeden mit został pominięty "przy NPR musi być regularny cykl i spokojne życie to mit 8" jeśli możesz to go gdzieś dorzuć:cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    NIektórych nie da się udowodnić.
    9. NPR nie mogą stosowac kobiety, które mają nieregularne cykle.
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Dobrze napisałam , czy coś źle przeczytałaqm w odpowiedziach ?
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    mit 2 -różnie ( u niektórych prawda, u niektórych fałsz), a mit 8-fałsz
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    10. NPR jest bardzo skomplikowany i trudny do nauczenia.
    11. NPR zajmuje bardzo dużo czasu codziennie.
    12. Małżonkowie MUSZĄ współżyć przez cały czas, muszą być w gotowości. Popędu nie można opanować.
    12. Wstrzemięźliwość prowadzi do chorób.
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    10. NPR jest bardzo skomplikowany i trudny do nauczenia.- fałsz
    11. NPR zajmuje bardzo dużo czasu codziennie.- fałsz
    12. Małżonkowie MUSZĄ współżyć przez cały czas, muszą być w gotowości. Popędu nie można opanować. - ???????
    12. Wstrzemięźliwość prowadzi do chorób. - ??????? jakich i jaka wstrzęmieźliwość , przez jaki okres?
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Tak trochę zboczę z tamatu ale jak przeczytałam podpunkty Amazonki to aż ciśnie mi się na język, że "Od onanizowania się rosnąkurzajki na rękach i na języku, do tego rosną włosy na dłoniach i wąsy dziewczętom a na końcu traci się przez to wzrok" :D :D
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    hahahahahaha - ngL dobre . to samo mniej wiecej pomyślałam.
    -- gg 6155390
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.