Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    http://www.koliber.net/index/index.php?action=show&object=article&id=4282
    2 ciekawe artykuły:
    Naturalne planowanie rodziny - mity i fakty
    Analiza metod naturalnego planowania rodziny w odniesieniu do kryteriów "metody idealnej" - dr Dmochowski
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    czy ktos slyszal o tym ze siedziacy tryb zycia u mezczyzn wplywa na liczbe zdrowych plemników???

    wyrzucacie facetów sprzed telewizora zeby potencjalne dzieciaki sie nie ugotowaly miedzy nogami??? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    Tak, to prawda.
    Nie bez powodu produkcja plemników jest umiejscowiona w luźnym i zewnętrznym woreczku.
    Pozycja siedząca wszystko zmienia. Powoduje ucisk i przegrzanie.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    Dodatkowo jeśli to jest praca przy komputerze, to dochodzi jeszcze promieniowanie elektromagnetyczne z bliska. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    z tym przegrzaniem to rożnie bywa. kolega jest przedstawicielem handlowym, więc dużo czasu spędza w samochodzie. Uwielbia ciepło dlatego często ma włączone ogrzewanie w aucie. Niedawno został drugi raz tatą a skarżył się, że po urodzeniu ich pierwszego dziecka jego żona straciła ochotę na sex, więc poprzytulać sie mógł ok 1 razu w miesiącu a udało im się zafasolkować.
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    moze poza tym uprawia jakis sport? z reszta wiadomo ze nie kazdemu sie przegzeja :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    Wracając do NPRu w liceum: u nas ksiądz był postępowy, sprowadził na kilka lekcji religii panią z poradni i rozstrząsaliśmy metody, za i przeciw. Pamiętam, co mnie wtedy zniechęciło do próbowania: odpowiedź tej pani na pytanie, ile ma dzieci i czy wszystkie planowane. Powiedziała, że jedno z trójki nieplanowane, ale skoro Bóg tak chciał... Niezbyt dobra to reklama dla nastolatek...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Taka reklama mnie przeraża do szpiku kości i działa wybitnie odstręczająco!!! Z drugiej strony dobre pytanie młodzieży. Instruktorka mogła przecież świadomie wydłużać I fazę. :-) Czasem trudno sklasyfikować ciążę jako planowaną/nieplanowaną. Autorzy metody niemieckiej interesująco roztrząsają ten problem.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    jakie są ksiazki dot. metody niemieckiej? te ktore mi kiedys podawalas Amazonko link na allegro? czy sa jakies łatwo dostepne?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Podręcznik nr 1:

    http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,284662.html
    http://www.inbook.pl/a/produkt/id/20506/ksiazki_naturalne_planowanie_rodziny.html
    Podręcznik nr 2:
    E. Raith, P. Frank, D. Freundl: Naturalne metody planowania rodziny, Springer PWN, Warszawa 1997.

    Jaka jest dostępność instrukcji o metodzie niemieckiej, każdy widzi.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    w empiku jesli ktos zna niemiecki moze sobie kupic oryginał najnowsze wydanie:
    Natürlich und sicher. Natürliche Familienplanung. Arbeitsheft
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    i w bibliotece łódzkiej: http://www.nukat.edu.pl/cgi-bin/nukat_nr?000775484=
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    Quiz o NPR pdf do pobrania
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    UWAGA: cudowna jaskółka w Poradniku Domowym.
    Po serii artykułów pogardliwych wobec metod naturalnych w numerze październikowym są opisane metody anty i planowania rodziny po porodzie. Metoda objawowo-termiczna i LAM jest opisana na równi z anty, a wręcz jej poświęcono więcej miejsca. Nie do wiary. Konsultacja: nowa gin.

    Jak Wam się podoba? Powrót do miłości
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2007 zmieniony
     permalink
    Odpowiedź na najczęstsze pytanie:
    Moja dziewczyna miała ostatnią miesiączkę dnia XX, kochaliśmy się bez żadnych zabezpieczeń (czy też pękła prezerwatywa - co na jedno wychodzi), proszę nam powiedzieć jaka jest szansa, że doszło do zapłodnienia.

    Optymistyczna tabela, w myśl której nie można zajść w ciążę po współżyciu 5 dni przed owulacją
    Aż bije w oczy istotność tej tabeli dla nieprowadzących samoobserwacji i używających anty...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Największy polski seksuolog opowiada o postawie męźczyn wobec anty i ciąży
    Wyróżnia grupę stosujących NPR, ale nie poświęca jej zbyt dużo zainteresowania:"Taka sobie grupa".
    Wypowiada się też seksedukatorka pntonowa.
    Może w przyszłości uda się stworzyć model współodpowiedzialności mężczyzn za regulację płodności - wątpi Starowicz.
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeDec 31st 2007 zmieniony
     permalink
    Ostatnio pani ginekolog (prof. dr hab. nauk med) mojej koleżanki powiedziała jej, że może bez wahania nie starając się o dziecko
    współżyć przez 10 pierwszych dni cyklu !!! Dodam, że koleżanka nie prowadzi zadnych obserwacji, na podstawie których ta uczona pani mogłaby pomóc jej ustalić taką właśnie liczbę dni. Jkaby tego było mało koleżanka jest świeżo po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Luuuuuuudzie !! Nie spodziewałam się tego po prof. dr hab. :angry: A miałam do niej iść (i zapłacić 100zł za wizytę, hahaha ciekawe co by wyczytała z moich wykresów :confused: )
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    :cry:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 1st 2008
     permalink
    Molinezja, metoda Ogino-Knausa wiecznie żywa. Zawsze i dla każdego.
    --
    •  
      CommentAuthorwenecja
    • CommentTimeJan 1st 2008
     permalink
    Szkoda, że mój ukochany wyjechał (muszę się zastanowić jaką krótką ksywkę wymyśleć mu na forum :wink: ), bo bym go teraz mocno uściskała - trafił mi się odpowiedzialny mężczyzna, który jest żywo zainteresowany całą mną, z moją płodnością i cyklicznością włącznie!!! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    to tak w odpowiedzi na Starowicza Lwa

    a co do wcześniejszych mitów, to moja mama uważa, że podczas @ nie powinno się przesadzać kwiatków, no a jakby podlewał je kto inny to też nie byłoby źle.
    nie uważam, żeby to nie był mit, ale mam tak, że włosy umyte podczas @ szybciej się przetłuszczają.

    a intersuje mnie, jak to jest w naszą wydzieliną, nazywaną przez nas "sokami" akurat: bo wydaje mi się, że to akurat powinno wpływać na cykl jakoś. no, a już na pewno nie mam pojęcia jak mam to odróżnić od jakiegokolwiek innego śluzu, bo jestem absolutnie początkująca. na razie tylko tyle nam się zdarza, więc ciężko coś wywnioskować z wypowiedzi o wpływie plemniczków, skoro u mnie tylko chlupie to co moje :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Jak często odwiedzać ginekologa? - porady z Wyborczej

    Wyjątkowe kuriozum:
    Jak twierdzą lekarze młode dziewczyny są dobrze zorientowane w sprawach ginekologicznych. Najbardziej dbają o siebie te, które biorą tabletki antykoncepcyjne. Właśnie tabletki zmuszają je do pewnej systematyczności, regularnych badań.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    No jasne, ze dbaja! I REGULARNE CYKLE maja. Wszystko dziala jak w zegarku.:rolling:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Owulacja zawsze 14dc. ;-) Wiele tabletkowiczek naprawdę tak uważa.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Wiele tabletkowiczek uważa, że biorąc tabletki ma dni płodne i obliczają je sobie dziarsko unikając współżycia w okolicy wspomnianego przez Amę 14 dc ;)
    Nie potrafię pojąć - niestety.
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Ciekawe ;)
    No ale skoro "wciska" się im na siłę regulację cyklu
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Czy mogę zajść w ciążę po stosunku dzień przed okresem?
    Wielki amerykański specjalista od anty odpowiada:
    Tak, choć jest to bardzo, bardzo rzadkie.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 14th 2008
     permalink
    Amazonko, ta stronka jest lepsza od politycznych wiadomosci z Polski... :crazy:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Robert A. Hatcher, autor tej odpowiedzi oraz poradnika "Managing Contraception" jest autorem również książki "Contraceptive technology", a także jest w zarządzie Planowanego Rodzicielstwa (IPPF).
    James Trussell jest współautorem tej książki - podstawowej o anty w USA oraz członkiem IPPF i NARAL - czołowej organizacji promującej aborcję (do niej należał Nathanson).

    WHO opiera się na dziele Trussella i Hatchera w tej znanej tabeli skuteczności różnych metod anty, w której brak metody objawowo-termicznej, a zwykła skuteczność pozostałych naturalnych wynosi 25.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 1st 2008
     permalink
    Wpływ cyklu owulacyjnego na obwodowy układ nerwowy
    20% cykli owulacyjnych nie wykazuje skoku temperatury - jakieś bajania?
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJul 2nd 2008
     permalink
    A może jednak istnieje podwójna owulacja??

    Beverley Robson, 32-letnia Brytyjka, w ciągu miesiąca dwukrotnie zaszła w ciążę. Po pierwszym zapłodnieniu nie zostało zatrzymane dojrzewanie kolejnych komórek jajowych. Nadpłodnienie (superfecundation) jest prawdziwą rzadkością, zdarza się bowiem raz na milion. Plemniki pochodzą z różnych stosunków płciowych, odbytych niedługo po sobie.

    Trudno uwierzyć, że Leah i Lara nie są bliźniaczkami, skoro przyszły na świat tego samego dnia. De facto Leah jest o dwa tygodnie starsza od siostry. W przypadku zapłodnienia dodatkowego drugi płód często obumiera. W łonie matki embriony konkurują ze sobą, a pierwszy jest lepiej odżywiony i większy.

    Państwo Robsonowie ma już dwóch synów: 9-letniego Kyle'a i 6-letniego Zacka.

    Zagadnienie tego typu ciąży wielopłodowej od dawna fascynowało lekarzy, także naszych rodzimych. Wzmianka na ten temat pojawiła się już w pierwszym polskim czasopiśmie medycznym Primitiae physico-medicae. Wydawano je w Lesznie w latach 1750-1753.

    Autor: Anna Błońska
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Prawda czy fałsz?

    Słyszałam opinie że jeśli kobieta ma rodzic to poród najprawdopodobniej będzie w tych godzinach w których odbył się stosunek i doszło do zapłodnienia. Czyli jeśli współżyło się w godzinach wieczornych to jest duże prawdopodobieństwo że poród również będzie w tych godzinach.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Amazonko wg mnie fałsz :P chociaż wiesz można to interpretować różnie bo to że sie współżyło np wieczorem nie znaczy że do zapłodnienia doszło 5minut po :)
    Powiem tak - współżyjąc wieczorem (w nocy) rodziłam raczej do południa (Kuba 9 rano; Ania 12 w południe; Weronika 14; Gabi 21) Więc chyba nie ma jakiejś reguły
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Amazonko, ginekolog też mi to powiedział. Ale u nas się nie sprawdziło.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Ha u mnie totalnie nie sprawdzalne - miałam cc i to parę minut przed 15 a "szaleliśmy" z M całe trzy noce :P
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Gin mówił, że tak bywa?
    Izunia, ale i tak jedno serduszko było celne.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Gin powiedział tak:'' Dziecko urodzi się o tej godzinie, o której było ''robione''.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Ama zgadza się, jednak ja nie wierzę w takie sformułowania - przecież przyjście dziecka na świat wiążę się z jego dojrzałością jak i innymi czynnikami wody płodowe itd. Czy to jakoś jest udowodnione ? A mówienie przez gin "robione" dziecko to po prostu zostawiam to bez komentarza ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Krysznowcy w czasie jednego z niewielu serduszek w życiu (wszystkie są wyłącznie w celu prokreacji) powinni się skupić na Krysznie, aby poczęte dziecko było świadome Kryszny. Liczy się owo skupienie przed poczęciem, a nie oddziaływanie na poczęte dziecko. W tym przypadku sprawa sprowadza się do wiary - ich sprawa, ale żeby gin?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    ja też Iza, więcej już do tego gina nie poszłam
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Anetusia a jak do tego doszło, że wspomniał o godzinie narodzin ? Zapytałaś ?
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    To widocznie ze mna moi rodzice szaleli o 4-tej rano. Czegos sie dowiedzialam. ;-)
    •  
      CommentAuthoramarylis
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Co to za bzdura z godziną poczecia i porodu?!:shocked:
    I to mówi lekarz?
    A kiedy kończył studia?W XV wieku???
    Wszak statystycznie patrząc,najwięcej porodów odbywa sie w ciągu dnia,w tym planowane cięcia cesarskie.
    W nocy porodów jest znacznie mniej,zarówno tych naturalnych,jak i indukowanych.
    Stwierdzenie,że godz.poczecia=godz.porodu,jest tak samo mitem,jak i powiedzenie,że poród nastąpi w takiej samej pozycji w jakiej poczęło się dziecko.

    Może należałoby wysłać tego pseudodoktorka na ponowne studia?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Dopatrywanie się powiązań między godziną poczęcia czy też stosunku, który do niego doprowadził, a godziną porodu wydaje mi się lepszą BZDURĄ. Lekarz, który na poważnie sugerowałby takie zależności powinien udać się na ponowny LEP, bo chyba za dużo się Claudii naczytał.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    NR aż dziwi mnie to, że gin takie bzdury mówią swoim pacjentkom ...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Mnie też to dziwi. Może żartował? :confused: W każdym razie wydaje mi się to nieskończenie głupie...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Nawet jakby zażartował to chyba bym go wyśmiała no i by mnie już nie zobaczył :P
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Czyste sredniowiecze.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2008
     permalink
    Nie pytałam się. Powiedziałam, że dziecko rusza się o godz. 23 i to jest mój pewniak, że wszystko ok, a on na to, że o tej godzinie właśnie się urodzi.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 19th 2008
     permalink
    Horoskopów się naczytał.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2010 zmieniony
     permalink
    Na samym końcu audycji pada stwierdzenie, że natura sama reguluje liczbę ciąż przez… uszkodzenie układu. hormonalnego, gdy kobieta zbyt wiele razy była w ciąży. Naturalna sterylizacja?
    Czy to prawda?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.