Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Przecież Trisha już napisała dlaczego.
  1.  permalink
    Agunia05: Wioleta a na jakiej podstawie i kto mi wypełni papierek że byłam przed tym 10tc u lekarza? Niby moze to zrobić położna czy lekarz po porodzie na podstawie książeczki ciąży - u nas szpital tego nie robi. Wypisuje to lekarz prowadzący ciążę po porodzie. a lekarz prowadzący nie ma w karcie że była wizyta u kogoś innego
    w takim razie wasz szpital działa niezgodnie z ustawą czyli niezgodnie z prawem. Zaświadczenie może wystawić lekarz lub położna po pierwszej wizycie, na formularzu dostępnym do wydrukowania na stronie ministerstwa zdrowia lub stronie becikowe.pl.
    Poza tym te sytuacje, które podajecie to są skrajne przypadki i to nie przeciwko nim, jak to sugerujecie, jest skierowana ustawa.
  2.  permalink
    Melodie: Przecież Trisha już napisała dlaczego.
    W taki razie nie zrozumiałam wypowiedzi i szczerze mówiąc dalej nie wiem bo napisała, że nie dlatego że
    Trisha: bynajmniej nie dlatego, ze sa ignorantkami, ale albo sa na pigulkach, albo wciaz maja krwawienia, albo miewaja na tyle nieregularne cykle, ze brak okresu przez kilka miesiecy nie jest dla niech niczym sygnalizujacym
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    A co Ty właściwie próbujesz nam tu udowodnić?
    Że jak ktoś pójdzie na pierwszą wizytę po 10 tygodniu to jest patologią?
  3.  permalink
    Nic nie próbuję udowodnić. Poprostu moim zdaniem ustawa jest potrzebna i ma na celu ochronę kobiety i nienarodzonego dziecka a nie jest wprowadzana po to by utrudniać komuś życie.
    Melodie: Że jak ktoś pójdzie na pierwszą wizytę po 10 tygodniu to jest patologią?
    Nic takiego nie powiedziałam, proszę nie przekręcaj moich słów. Jednak uważam, że w dużej mierze ustwodawca miał na myśli ochronę dzieci właśnie kobiet tworzących rodziny dysfunkcyjne.Nie rozumiem skąd u Ciebie taka złośliwość i bardzo nieprzyjemny ton?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Jeśli jakaś kobieta tworzy rodzine dysfunkcyjną, to dawanie 1000 zł za urodzenie dziecka raczej tej rodziny z dysfunkcji nie uratuje.
    wioletta83: Poprostu moim zdaniem ustawa jest potrzebna i ma na celu ochronę kobiety i nienarodzonego dziecka a nie jest wprowadzana po to by utrudniać komuś życie.

    Bo kobiety generalnie są głupie, jak im czegoś kijem nie nakazać to nie zrobią i właściwie dziwię się, że ustawodawca przewidział tylko jedną obowiązkową wizytę, przecież 10 wizyt znacznie lepiej "chroniłoby kobietę i jej nienarodzone dziecko".
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Zirytowały mnie Twoje wypowiedzi. Stąd taki ton, a nie inny ;-)
    Sama poszłam na pierwszą wizytę pod koniec 3 miesiąca, bo uważam, że to dobry moment na pierwsze badanie, jeśli nic niepokojącego się nie dzieje.
  4.  permalink
    TEORKA: ja mam koleżankę [po studiach, pracuje, wcale nie jakaś patologia]
    w ciąży była rok temu a na I wizytę poszła ok 4 -5 msca
    wcześniej twierdziła że nie ma po co skoro nic jej nie jest...
    Koleżanka ma mocne nerwy:smile: Ja nalerze do tych panikujących:bigsmile:i ze wszystkim odrazu do lekarza biegałam.
  5.  permalink
    luczynka: Bo kobiety generalnie są głupie, jak im czegoś kijem nie nakazać to nie zrobią i właściwie dziwię się, że ustawodawca przewidział tylko jedną obowiązkową wizytę, przecież 10 wizyt znacznie lepiej "chroniłoby kobietę i jej nienarodzone dziecko".
    Nie generalnie ale tak, niektóre są głupie i tylko przymus może ochronić ich dziecko. Skąd pomysł, że ustawodawca przewidział tylko jedną wizytę? Przecież ustawa wymaga 3 wizyt z czego jedna do 10 tygodnia. Dziwi mnie, że wypowiadasz się na temat słuszności ustawy, której podstawowych założeń nie znasz.
    •  
      CommentAuthorkamiis
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Ja dziś zobaczyłam na teście 2 kreski. Od razu zadzwoniłam do gina. Nie chodziło mi raczej o becikowe co o umówienie się na wizyte, sprawdzenie co i jak itd. Pierwszy termin, i to właśnie z puli zarezerwowanej dla ciężarnych mam 5 lipca. Za miesiąc. Cykle mam długie, więc z @ wychodzi to ostatni dzień 10 tc. Ale cóż... Myśle, że ustawa ta to dobry pomysł, ale ten 10 tydzien jakoś średnio trafiony jest :( Powinni chociaż ze 2 tygodnie jeszcze dołożyć do tego.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    ja o pierwszej ciąży dowiedziałam sie jak byłam w 8 tyg i to był 26 maj 2006 rok a o drugiej ciązy sie dowiedziałam też chyba 8 tydz miałam
    --
  6.  permalink
    Melodie: Sama poszłam na pierwszą wizytę pod koniec 3 miesiąca, bo uważam, że to dobry moment na pierwsze badanie, jeśli nic niepokojącego się nie dzieje.
    Sorry ale ja nie jestem lekarzem usg w oczach tez nie mam i nie stwierdzilabym ze nic zlego sie nie dzieje i dla mnie pozytywny test to stanowczo za malo na poczatek.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Jeszcze żeby ta ustawa tak wpłynęła na te patologiczne matki, żeby na co dzień dbały o siebie i nienarodzone dzieci to byłoby coś. Co z tego, że się przebadają, nawet kilka razy w trakcie ciąży? Widziałam takie mamusie młode leżące na patologii ciąży, wyskakujące co chwilę na papieroska, biegające po korytarzu pomimo nakazu leżenia. Ustawa nie jest w stanie zmienić zachowania takich osób.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Ok, 3 wizyty.
    W czym zatem pomogą one tym kobietom tworzącym dysfunkcyjne rodziny?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Jak coś złego się dzieje to organizm daje nam znać. Pojawiają się bóle, krwawienia albo inne symptomy świadczące o nieprawidłowościach. Czy nie?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    luczynka: W czym zatem pomogą one tym kobietom tworzącym dysfunkcyjne rodziny?
    w wydaniu 300zl na wizyty i przykrywaniu gówna gazetą :devil:
    --
  7.  permalink
    Melodie: Ustawa nie jest w stanie zmienić zachowania takich osób.
    Czy Twoim zdaniem kobieta, która nie chodziła w ciąży do lekarza a pod wpływem ustawy i nie oszukujmy się ale głównie z chęci zysku, wizyty te odbywa nie zmienia swojego zachowania?
    luczynka: W czym zatem pomogą one tym kobietom tworzącym dysfunkcyjne rodziny?
    Czy Twoim zdaniem wizyty u lekarza nie pomagają wykryć nieprawidłowości ciąży i wynikających z nich zagrożeń dla życia i zdrowia matki?
    Melodie: Jeszcze żeby ta ustawa tak wpłynęła na te patologiczne matki, żeby na co dzień dbały o siebie i nienarodzone dzieci to byłoby coś.
    Oczywiście jeden zapis nie naprawi wszystkiego,ale w tym przypadku moim zdaniem może pomóc i pomaga wiele.
  8.  permalink
    Melodie: Jak coś złego się dzieje to organizm daje nam znać. Pojawiają się bóle, krwawienia albo inne symptomy świadczące o nieprawidłowościach. Czy nie?
    u mojej siostry symptomów nie było żadnych duzo pracuje do lakarza poszla w 12,5 tygodniu na usg ciaza martwa tabletka zabieg i obwinianie sie przez dlugie miesiace. dlatego moze u mnie to przewrazliwienie.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Wioletto, postaraj się czytać ze zrozumieniem nasze wypowiedzi. Bo mam wrażenie, że niewiele do Ciebie dociera z tego co chcemy przekazać.
  9.  permalink
    Agunia05: w wydaniu 300zl na wizyty i przykrywaniu gówna gazetą
    Co w takim razie proponujesz? Nie motywować kobiet do wykonywania badań kontrolnych w ciąży i z marszu wypłacać im pieniądze podatników?
  10.  permalink
    Melodie: Wioletto, postaraj się czytać ze zrozumieniem nasze wypowiedzi. Bo mam wrażenie, że niewiele do Ciebie dociera z tego co chcemy przekazać.
    Zatem mogłabyś jasna napisać, tak bym była w stanie zrozumieć co chcesz powiedzić?
    • CommentAuthorwioletta83
    • CommentTimeJun 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Melodie: Ustawa nie jest w stanie zmienić zachowania takich osób.
    Chyba nikt nie ma złudzeń, że ta ustawa zmieni czyjeś zachowanie jeśli chodzi o kwestie społeczne, zresztą to nie jest jej celem. Zapis ma na celu zmotywować kobiety do systematycznych kontroli w ciąży a wiadomo, że na niektóre środowiska nic tak nie działa jak pieniądze. Zresztą po wprowadzenie becikowego wiele się mówiło, że kobiety zaczęły celowo zachodzić w ciążę by otrzymać pieniądze...
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    No dobrze, a ktoś tu napisał, że jest przeciwny tej ustawie? Przegapiłam ten zapis?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    wioletta83: Zresztą po wprowadzenie becikowego wiele się mówiło, że kobiety zaczęły celowo zachodzić w ciążę by otrzymać pieniądze...

    Rozumiem, że Twoim zdaniem te trzy wizyty w ciąży mają stanowić przeszkodę dla takich osób?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    czy becikowe bylo czy nie i tak wiele kobiet ignorowalo wizyty na poczatku ciazy, nie sadze zeby to tylko ten tysiac rozkrecal "ciag" do prokreacji w rodzinach patologicznych... to moze niech w ustawie do obowiazkowego usg dorzuca badania na toksyny czy nikotyne oraz pakiet badan na mineraly/wit to moze sie cos zmieni
  11.  permalink
    Melodie: No dobrze, a ktoś tu napisał, że jest przeciwny tej ustawie? Przegapiłam ten zapis?
    Oczywiście! Od tego zaczęło. Jedna z użytkowniczek napisała, że po kilkumiesięcznej przerwie NIESTETY zapis znowu zaczyna obowiązywać.
    Melodie: Widziałam takie mamusie młode leżące na patologii ciąży, wyskakujące co chwilę na papieroska, biegające po korytarzu pomimo nakazu leżenia.
    Może gdyby nie przymus badania, to nawet by nie wiedziały o konieczności ochrony ciąży i leżenia na oddziale patologii....
  12.  permalink
    luczynka: Rozumiem, że Twoim zdaniem te trzy wizyty w ciąży mają stanowić przeszkodę dla takich osób?
    Nie przeszkodę do zachodzenia w ciążę a zwiększenie szans na urodzenie zdrowego dziecka i w razie potrzeby ochronę zdrowia kobiety ciężarnej.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    A skąd wiesz co ta osoba miała na myśli pisząć "niestety". Może nie chodziło jej o całą ustawę tylko o te problematyczne 10 tygodni?
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Kiedy leżałam na patologii nie było jeszcze konieczności udokumentownia kontroli lekarskich w ciąży aby otrzymać becikowe.
  13.  permalink
    Dlatego zapytałam dlaczego, odpowiedziała ja się ustosunkowałam do jej wypowiedzi a kolejny osoby, porzez swoje wypowiedzi sprowadziły dydskusje na inne tory, któa głównie polegała na szukaniu wad w zapisie i przypisywaniu mu funkcji, których nie ma i skupianiu się na tym czego nie zmieni...
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Miałam już nie zabierać udziału w dyskusji, ale poczułam się wywołana do tablicy, bo o moje "niestety" chodziło:
    "Obowiązek wizyty przed 10tc został czasowo zawieszony. I jeżeli dzidzia się urodzi w 2011, to nie trzeba tak wcześnie wizyty załatwiać. Ale jak termin macie już w 2012, to musicie o to zadbać i iść do lekarza. Niestety. "
    To był komentarz do tych 10 tygodni, o które było pytanie w jednym z poprzednich postów. Dotyczył tego, że niektórym kobietom może to nastręczać trudność albo mogą być nie pocieszone z powodu takiego obowiązku/dodatkowej formalności i mogą to odczuwać jako ograniczenie (jak zwał, tak zwał, proszę o nie czepianie się słówek). Nigdzie nie napisałam, że jestem przeciwna ustawie i odwieszeniu zapisu, czy że się z nim nie zgadzam.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    wioletta

    w mojej wypowiedzi jest spojnik "ale", ktory nadaje sens zdaniu i tam jest dopowiedz, dlaczego kobiety pozno dowiaduja sie o swojej ciazy
    --
  14.  permalink
    Trisha zgadza się przeoczyłam, przepraszam to zmienia sens wypowiedzi. Nie zmienia jednak faktu, że dotyczy to niewielkiej liczby kobiet i myślę, że kwestie te mogą być regulowane indywidualnie.
    MrsHyde: pakiet badan na mineraly/wit
    Jakie to są badania?
  15.  permalink
    wioletta pisze tu bo wiadomosc na priv do ciebie nie dochadza moze to nie dyskretne ale moglabys napisac kim jestes z zawodu?
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    wioletta, masz statystyki mowiace ze to niewielka liczba kobiet? Bo mysle, ze wieksza niz Ci sie wydaje
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    no wiesz potas, zelazo, magnez, wapn, fosfor i cala reszte, przynajmniej bedzie pewnosc ze kobieta sie dobrze odzywia a nie ze mega anemia bo pije i pali... pokaz mi gina ktory da ci bez problemu co wizyte glupie skierowanie na morfo a juz z opcja Fe to w ogole rzadkosc, u mnie kuzynka miala 2x morfologie w ciazy robiona bo tak mieli limity
  16.  permalink
    jadziunia24: wioletta pisze tu bo wiadomosc na priv do ciebie nie dochadza moze to nie dyskretne ale moglabys napisac kim jestes z zawodu?

    Mogłabym:) Jestem psychologiem klinicznym , oprócz szpitala pracuję także w szkole specjalnej i jestem kuratorem sądowym.
    Trisha: wioletta, masz statystyki mowiace ze to niewielka liczba kobiet? Bo mysle, ze wieksza niz Ci sie wydaje
    Statystyk nie mam ale zakładając, że przy tabletkach wskaźnik Pearla wynosi 0,1 to z tej grupy procent jest bardzo mały, co do krwawienia to nie rozumiem o co chodzi, że kobieta ma krwawienie przez 10 tygodni? Kobiety mające cykle co kilka miesięcy raczej podejmują kroki by je skrócić, a jak wiadomo współczesna medycyna jest bardzo skuteczna w tej dziedzinie, zatem tu także grupa kobiet wydaje się być znikoma.
    MrsHyde chodziło Ci o morfologię, nie skojarzyłam a powinnam.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Pewna kobieta w mojej rodzinie zorientowała się, że jest w ciąży po 10-tym tygodniu, ponieważ miała krwawienia w odstępach około miesięcznych pomimo ciąży, myślała, że normalnie miesiączkuje. Ciążę odkryła na profilaktycznej wizycie u ginekologa.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    wioletta83: co do krwawienia to nie rozumiem o co chodzi, że kobieta ma krwawienie przez 10 tygodni? Kobiety mające cykle co kilka miesięcy raczej podejmują kroki by je skrócić,


    chodzi o to ze bedac w ciazy mozesz miec jeszcze dlugi czas krwawienia, zupelnie jak okres co dla kobiety jest mylne i nie podejrzewa ciazy. Moze miec krwawienia nie tylko 10 tygodni ale i nawet do 5 miesiaca ciazy i wcale nie musza oznaczac, ze cos zlego sie dzieje w organizmie.

    a kobiety majaca tek dlugie cykle maja je z roznych przyczyn, niektore sa chore (niekoniecznie ginekologicznie) i jednym z efektow sa tak dlugie przerwy. Wystarczy ze kobieta ma zabuzenia odzywiania i okres zanika na kilka miesiecy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    nie wioletto, nie do konca jedynie o morfologie, predzej o cos co nazywamy badaniami biochemicznymi krwi bo z nich jedynie cukier jest sprawdzany i to tez nie przez kazdego lekarza z konktrraktem nfz
    • CommentAuthorwioletta83
    • CommentTimeJun 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Zgadza się, jednak są to sporadyczne przypadki, które myślę że po rozmowie z lekarzem mogą nie wpłynąć na wypłatę becikowego,bo o to w tej dyskusji chodzi. Zadziwiające, że wiele z was w większości wątków krytykuje, wręcz powiedziałabym naskakuje na osoby nie prowadzące obserwacji, oburzone jak można nie prowadzić obserwacji, nie wiedzieć kiedy jest się płodną a tu z wielki zacięciem przekrzykują się bronią i usprawiedliwiają te kobiety, które ani o obserwacji ani o swojej płodności pojęcia nie mają i o ciąży dowiadują się przykładowo w 10tc...
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    wioletto, ja nie prowadze obserwacji po ciazy i nie oburzam sie jak inni tego nie robia. Tak naprawde jestem tu czysto towarzysko bo mam tu fajne grono przyjaciolek. MrsHyde czy Melodie o ile pamietam tez nie maja cisnienia na krytyke nieobserwujacych sie. Cos chyba o inne osoby Ci chodzi....
    --
  17.  permalink
    Ja w dwóch ciążach byłam razem z mężem między 7-8 tyg.od OM i było już widać bijące serduszka.
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    ja planuję iść w siódmym tygodniu licząć od ostatniej miesiączki...mam nadzieję, że będzie to odpowiedni czas by zobaczyć serduszko...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Ja też uważam że dobrze jest iść na pierwszą wizytę gdzieś w 7 tyg, ja byłam w 5tc i było widać tylko woreczek i potem m-c się martwiłam czy będzie widać serduszko, ale ja typem panikary jestem więc, u mnie to norma.
    Uważam natomiast że dziewczyny które mają problemy zdrowotne, np trudności w zajściu w ciążę lub PCOS powinny iść w ciąży szybciej na wizytę, bo one muszą być objęte opieką lekarską od początku.
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    procz cytologii, kontrolnych badań u gin...nigdy się nie leczyłam/nic nie wiem o potencjalnych problemach zdrowotnych...mam nadzieję, że nie mam takowych. Mam nadzieję, że 7 tydzień nie będzie za późnym terminem, a jednocześnie dość późnym by usłyszeć serduszko. Jestem panikarą, nie chciałabym życ w niepewności, czy wszytsko jest ok
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    VICKII wg mnie 7 tydzień to najlepsza pora na I USG :wink::wink:

    ja poszłam tak jak Bladykot za wcześnie bo w 5 t.c i potem przez dwa tygodnie żyłam w ciągłym stresie i nerwach :tongue:

    także ja mówię z własnego doświadczenia teraz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    oczywiście w przypadku pojawienia się np plamienia/brudzenia/krwawienia itp trzeba iść natychmiast
    ale jak nic się dziać nie będzie to spokojnie można do 7 - 8 t.c poczekać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    dzięki dziewczyny:)
    --
  18.  permalink
    Witam,wszystkie kobietki.
    Mam 30l.Urodzilam 2 synow nigdy nie mialam zadnych problemow jezeli chodzi o zajsie w ciaze oraz donoszeniu swoich lobuzow.
    Teraz z mezem staramy sie o corcie,zrobilam test pozytywny wynik oszalalam(21 maj),23 poszlam do gina ale jeszcze nie bylo widac pechezyka,31 maja bylam mial 5mm oszalalam z radosci cala droge do domu sama do siebie sie usmiechalam.Niestety 4 czerwc.zaczely sie plamienia odrazu poszlam do swojego lekarza fasolka na usg miala 1cm niestety ciaza jest zagrozona przepisal duphaston strasznie sie boje caly czas sprawdzam intensywnosc plamien i nawet boje sie kichnac.
    Zycze wszystkim pania duzo zdrowka i przedewszystkim pozytywnego myslenia mi tez sie przyda wiem ze latwo to sie tylko mowi no ale pozytywne mylenie to polowa sukcesu!!!!
    Pozdrawiam serdecznie
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.